Vissers verstrikt in eigen netten MERCKX KNECHTENROL Rommelig HTCC zakt verder af r u ord+scorebord+scorebord scorebord+scorebord+score Zege dankzij combine Vier Nederlanders in omvangrijke kopgroep Bestuur honkbalbond zegeviert over clubs Noorse titel naar Stensen TROUW/KWARTET MAWflDAiG 4 MAlART 1974 SPORT T12/K12 Van onze speciale verslaggever GENT Er lijkt geen eind te ko men aan de verbijsterende manipu laties van wielermanager Vissers. Nadat hij vorige week al een aan tal wielrenners op straat had gezet, is nu het ontslag van vijf Lim burgse renners aanstaande. Mat- thieu Pustjens, Wim Keileners, Jan Krekels. Jo Vrancken en Ger Harings verkeren in grote onzeker heid over hun naaste wielertoe- komst. Vissers is erin geslaagd om rond de contracten tussen hem en deze coureurs een geweldige chaos te scheppen, waardoor geen van de betrokkenen meer weet, waar hij nu precies aan toe is. Het meest waarschijnlijke is ge zien de uiterst laakbare manier van handelen van Vissers in soort gelijke gevallen dat het kwintet Limburgers zonder meer terzijde wordt geschoven. Tussen deze Lim burgers en de Stichting Sportorga nisaties Holland (Lees: Vissers) bestaat een overeenkomst, dat ie der van hen a raison van een Jaar salaris van 4.000,- bij deze stich ting als wielrenner in dienst zou treden. Toen deze stichtingsvorm voor Vissers geen haalbare kaart bleek, hevelde hij zijn ploeg over naar België en kondigde aan nieu we overeenkomsten te zullen ma ken. Die overeenkomsten zouden definitief hun beslag moeten krij gen op de ochtend van de eerste belangrijke wielerwedstrijd in dit seizoen: de Omloop het Volk, die zaterdag werd gehouden. VERWIJT Geen van de Limburgse renners verscheen aan de start van de Om loop. Beter gezegd: geen van de Limburgers kon aan de start ver schijnen, eenvoudig omdat zij niet in het bezit waren van een geldige licentie. Vissers verwijt zijn ren ners laksheid, omdat zij niet ge zorgd hebben de papieren tijdig in orde te hebben. Vissers: 'Daarom ontsla ik die mannen'. Dat slaat nergens op. De immer manipule rende Vissers was immers vorige week woensdag tijdens de voorstel ling van de ploeg al op de hoogte van het feit dat zijn renners geen licentie hadden. En de oorzaak moet in dit geval niet bij de ren ners, maar bij Vissers zelf worden gezocht. De renners konden, vol gens de huidige KNWU-reglemen- ten, eenvoudig niet over een licen tie beschikken. Eddy Beugels, voorzitter van de Vereniging van Bcroepswielrenners (WWB) stelt, dat aan drie voorwaarden moet worden voldaan, voor het verkrij gen van een dergelijke licentie. Beugels: 'De renner moet medisch goedgekeurd zijn, hij moet een lijst kunnen overleggen van resul taten, waaruit blijkt dat hij met een redelijke kans van slagen de profwereld instapt en hij moet vol doende sociale zekerheid hebben. En om dat laatste punt draalt het in dit geval. Die sociale zekerheid kan verworven worden, door een betrekking buiten de wielrennerij, het hebben van een voldoende ei gen vermogen of het kunnen aan tonen van een redelijk contract. Geen van deze Limburgers kon echter aantonen in het bezit te zijn van een contract'. Vissers draait zich steeds verder in de juridische nesten. Het aureool van ongrijpbaarheid brokkelt dui delijk af. Beugels: 'Vissers kan het argument dat zijn renners geen li centie hebben nooit aangrijpen als reden voor ontslag'. Van de zijde van Vissers is erop gewezen dat er tussen zijn ploeg (Robot) en de renners geen overeenkomst be staat. Beugels: 'Maar er is wel een overeenkomst tussen de stichting, waarvan hij manager is en de be trokken renners. Daar kan hij niet onder uit. Dat die stichting mis schien geen geld heeft, is weer een andere zaak'. FAILLISSEMENT De Stichting Sport Organisaties Holland staat overigens voor het faillissement, dat is aangevraagd door Prinsen, De Koning, Van der Leeuw, Koken en nog een vijfde renner, die in dit verband nog lie ver even op de achtergrond blijft. Dit vijftal heeft, samen met nog drie andere renners, een vordering op de Stichting van 23.850,-, zijn de niet uitbetaalde salarissen in het vorige seizoen. Beugels: 'Toen de renners dit seizoen kwamen met nieuwe contracten met de stichting heb ik hen erop gewezen dat het een vreemde zaak is een verbintenis aan te gaan met een stichting, die failliet kan worden verklaard. Met de contracten op zich kon ik mij in grote lijnen wel verenigen'. Het Limburgse vijftal houdt zich ondertussen koest, in de weinig overtuigende hoop dat Vissers als nog met een Robotcontract afkomt, wat hij in een telefoongesprek met één van hen (Pustjens) heeft ge suggereerd. De vijf, die ieder voor zich meer dan genoeg redenen heb ben om Vissers tot de grond toe af te breken, bewaren het stilzwijgen, bevreesd als zij zijn dat een ver keerd woord van één van hen aan het adres van Vissers door hem zal worden aangegrepen als reden voor ontslag. De vijf hebben een verklaring uit gegeven naar aanleiding van be richten in een deel van de Lim burgse pers. Daarin werden zij er op aangevallen, dat zij zich onzorg vuldig op dit seizoen hebben voor bereid. Het communiqué leert dat Harings. Krekels, Kelleners, Vranc ken en Pustjens gemiddeld al 4000 kilometer hebben getraind, zonder de zekerheid te hebben, dit jaar nog als beroepsrenner aan de slag te kunnen. Beugels: 'Vissers heeft ln de loop der jaren bewezen erg slim te zijn. Wij willen hem nu met dezelfde argumenten benade ren, waarmee hij anderen steeds in het nauw drijft. Misschien komt er uit dit alles toch een positief punt naar voren. Vanochtend krijg ik bezoek van het PPR-tweede kamer lid Waltmans. Die is van plan om woensdag over deze zaak vragen te stellen in de kamer. En als dat tenslotte tot gevolg heeft dat de zaak goed geregeld wordt, dan is er toch veel bereikt'. Van onze speciale verslaggever GENT Achter de overwinning van de volstrekt kleurloze figuur Jos Bruyère steekt vooral de nederlaag van de anti-Merckx-clan in de Omloop Het Volk. Want terwijl iedereen ervan overtuigd was dat knecht Bruyère slechts als springplank diende voor de beslissende counter van zijn meester, vernederde Merckx zich in de groep ach ter de koploper tot de arbeid van zijn knecht: afstoppen. Voor de wedstrijd had Merckx al gesteld: 'Merckx kloppen is voor de con currentie belangrijker dan zelf winnen'. Vandaar die (tijdelijke) knechtenrol van Eddy Merckx. Twee dagen voor de opening van het Belgische wegseizoen bleek al dat Merckx voor weer een nieuwe taktiek heeft gekozen. In de Italiaanse semi- klassieker SassariCagliari stuurde hij ook al Bruyère vooruit, toen hij met Freddy Maertens, met Rik van Linden en met Roger de Vlaeminck deel uitmaakte van de kopgroep. Toen kon de lepe Polidori nog van de rou- leurskwaliteiten van Bruyère profite ren, zaterdag slaagde Merckx echter volledig in zijn opzet. Eddy Merckx heeft in samenwer king met Frans Verbeeck gepro beerd de beslissing te forceren op de enige hindernis van betekenis in deze semi-klassieker: de Muurvan Ge- raerdsbergen. Maar toen een groep met onder anderen Rik van Linden. Freddy Maertens. Walter Godefroot. Roger de Vlaeminck, Roger Swerts. Cyrille Guimard en d" Nederlanders Tino Tabak, Rene Pijnen, Henk Pop- pe en Kees Priem weer aansluiting kreeg, dirigeerde Merckx zijn knech ten in de aanval. En wat dat betreft had hij keus genoeg. Want naast Bru yère had Merckx ook nog Lievens, Huysmaris, Spruyt en Rosiers aan zijn zijde, opnieuw een bewijs dat Merckx ook dit seizoen weer over een kwalita tief uiterst sterke groep helpers kan beschikken. Merckx: 'Ik heb eerst Jos Huysmans weg gestuurd. Toen hij werd teruggepakt is Bruyère onmid dellijk gedemarreerd.' PASSIVITEIT Vanaf dat moment was de koers be slist. Merckx beval een volstrekte pas siviteit. Rosiers: 'Het is formidabel wat er toen gebeurde. Ik zit voor het eerst in deze ploeg van Merckx. Ieder een bleek zijn vak tot en met te ken nen. En zeker toen Eddy zelf ook hielp met afstoppen, was het voor de anderen een onmogelijke zaak om nog maar iets te doen'. Een visie die be vestigd werd door Rik van Linden en door Patrick Sercu. 'Wat moet je doen tegen een dergelijke ploeg.' i - Merckx was slim genoeg om Bruyère niet als springplank te gebruiken. Het risico dat snellere mannen dan hij aan zijn wiel zouden kleven, was te groot. Het mes sneed voor Merckx nu van twee kanten. Op de eerste plaats dwingt hij de concurrentie bij een volgende gelegenheid om wel slopend werk te verrichten als een van Merckx* knechten weer aan de haal gaat en bovendien joeg Merckx de sfeer in zijn ploeg bij de start van het seizoen naar een nieuw hoogte punt. Merckx toonde dat er in voorko- mende gevallen meer dan alleen maar kruimels overschieten voor de man nen, die altijd het werk voor hem verzetten. En dat kan de bereidheid van zijn knechten om te werken voor hun wielerbaas alleen maar vergroten. De koers werd overigens ernstig gede valueerd door het ontbreken van de grote Franse ploegen. Sonolor (met o.a. Van Impe), Gan-Mercier (Zoete melk, Bal, Vianen, Knetemann), Peu geot (Tschan) en Le Jeune (Pingeon) vertrokken niet uit protest tegen de aanwezigheid van twee Flandria-for- maties: een Franse, geleid door Ca- diou en met als voornaamste trekpleis ter Guimard en een Belgische, waaro ver Briek Schotte de scepter zwaait en die Maertens en Godefroot als gro te troeven heeft. NEDERLANDERS Wat de Nederlanders betreft: zowel de door Peter Post geleide equipe van Raleigh als de formatie van Piet Lie- bregts hadden twee vertegenwoordi gers in de kopgroep. Voor Post waren dat Rene Pijnen en Tino Tabak, die met zijn twaalfde plaats uiteindelijk de beste Nederlander was, en voor Liebregts Kees Priem en de zeer ver dienstelijk debuterende neo-prof Henk Poppe. Fedor den Hertog speelde geen rol van betekenis. Na 70 kilome ter moest hij al voor de eerste keer lossen. Op de Muur van Geraerdsber- gen moest hij te voet naar boven en daarna reed hij lange tijd eenzaam als De kopgroep op weg naar de ontknoping in de Omloop van Het Volk. Op de voorgrond rechts de beste Nederlander Tino Tabak. Links voor de Belg Frans Verbeeck, rechts van hem Roger Swerts en weer daar naast de uiteindelijke winnaar Jos Bruyère. laatste man voor de bezemwagen uit. Fedor: 'Het publiek zal wel zeggen, dat ik ongelijk heb gehad om prof te worden. Maar daar trek ik mij niets van aan. Ik ben mijzelf vandaag ver schillende keren tegengekomen. Waar het mij nog aan ontbreekt, is fietscon- ditie. Maar ik wild# vandaag niet af stappen.' Van onze hockeymedewerker EINDHOVEN Er zijn voor HTCC toch wel erg donkere tijden aangebro ken. Nadat de Eindhovense ploeg in de afgelopen vier jaar steeds voor top- hockey soms toonaangevend naar de staart van de middenmoot. En gezien de vertoging van gisteren tegen MEP is dat niet eens zo ver wonderlijk. Het rammelde nogal in de Eindhovense ploeg en met name in de aanval is er veel van de inventiviteit verdwenen. Zo kon MEP in Eindho ven zelfs de overwinning behalen 01. MEP sueelt overigens een zeer merk waardig spel. Het is maar helemaal de vraag of er op de manier gewerkt moet worden zoals coach Van Heu- men zijn spelers voorschrijft, maar punt blijft dat het voorlopig verras send en zeer moeilijk bestrijdbaar werkt. Van Heumcn zegt namelijk dat het hockey vergelijkbaar kan zijn met sporten als basketbal en handbal. In ieder geval is het zo dat de belang rijkste gebieden gelegen zijn voor de doelen. Van Heumen stelt dan ook dat juist steeds in de cirkel de aan- valsslag of de afweerslag gewonnen moet worden. MEP speelt dan ook met de merk waardige 1-5-5-opstellingen waarbij het middenveld door beide linies maar verzorgd dient te worden. De aanval moet zich aanbieden bij het uitverde digen. Een bezigheid die vooral ge paard gaat met lange harde halen. Voor het doel moeten 'de vijf' het maar klaren. Gisteren leverde de confrontatie met het door blessures gehandicapte HTCC zo gedurende 20 minuten een aardig schouwspel op. Het veranderde echter toen Thijs Kaanders. nadat hij een stick tegen het hoofd had gekre gen. het veld moest verlaten. Hanusch werd laatste man en MEP meende zo de achilleshiel van de Eindhovenaren te hebben ontdekt. Ales werd vanaf dat mement vrijwel door het midden gespeeld. Dat speelde HTCC dan wel in de kaart. De Eindhovenaren hiel den het centrum volgepakt en gaven MEP nauwelijks een kans. Omdat ook HTCC zich nauwelijks kansen wist te scheppen, verzandde het duel helemaal in de tweede helft De beslissing moest bijna wel bij toe val vallen. En dat gebeurde ook. Ter Windt zond een lange bal richting doelman Maarten Sikking die alle tijd had om de bal weg te trappen. Hij aarzelde echter, zocht een vrijstaande medespeler. Op dat moment sprong de bal op en kwam via de leggaurds van Sikking bij de vrijstaande Zink (nau welijks vijftien seconden op het veld als invaller) die geen moeite had de strijd te beslissen: 01. ten 0^-1. DAMES: Eerste klasse Westen: Amsterdam- Bloemendaal 51. Kleviten-Gooische 10- Zuiden: EMHC-HTCC 0—0. Were Di-Rapidity 00. MOP-Uden 02, Oranje Zwart-'s-Herto- genbosch 0—0. Oosten: Nijmegen-Union 20, DKS-Apeldoorn 01. Butly-Deventer 0—2. Noorden: GCHC-GHBS 1—2. Groninger Stu- denten-Groningen 21, Coevorden-HVA 0—3, RAP-HMC 0—1. Heren: Eerste klasse A: GHBS-HMC 0—1. HDM-HHIJC 02, Unlon-Deventer 0—2. Oranje Zwart-MOP 1—1. B: DKS-H1C 1—0. Groningen-Bloemendaal 0—5, HOCO-Breda 0—1, Keep Fit-Victoria 0—1. Zwolle-Coevor- den 20. C: Graspiepers-Arnhem 13. Push- Laren 0—1, Upward-HVA 30. Tweede klas se A: Groen Geel-Dordrecht 2—2. B: Le'.den- Te Werve 2—1. Eechtrop-Hudito 0—3, Gooi- sche-Hllversum 1—1, Voordaan-lUjswijk 1—1. Ct Qui Vive-Alliance 22. Amersfoort-Rand- wljck 11. Kraaien-Be Fair 01, Pinokê- Strawberries 1—0. D: HUAC-Zwart Wit 3—0. HOD-Ma ast richt 3—0, Were Di-Warande 0—1. Forward-HMHC 1—1. E: Uden-Blerlck 3—1. Epe-Apeldoorn 0—3. Rapidrty-Eindhoven 4—2. Drienelo-Wageirtngen 13. F: Tempo'41-Em- men 00, Leeuwarden-Meppel 11. Sneek- Roden 2—0. Dames: Tweede klasse Westen A: FIT-Zand- voort 1—5. HDM-Kameleon 11. Voordaan- TOGO 5—3. B: HHIJC-AUiance 0—2, Hudlto- Plnoké 0—3. Zuiden: A: Keep Fit-Forward 3—2, WaalwiJk-MEP 2—0, Tempo-Breda 0—0. B: Geleen-Nuenen 04, Heerlen-HOD 11. HUAC-HMHC 1—1. Oosten: Ares-EHV 0—1. Tempo'41-Upward l—l. Epe-Ede l—0. Zwolle- Hengelo 11. Noorden: Leeuwarden-HCSO 4l. Quick Stlck-Sneek 3—0, Graspiepers-Ro den 30. Linden (Bel): 4, Frans Verbeek (Bel): 5. Willy Planckaart (Bel); 6. Eddy Merckx (Bel): 7. Jos Huymans (Bel); 8. Freddy Maertens (Bel); 9. Walter Planckaert (Bel); 10. Roger Rosiers (Bel); 11. Eric Leman (Bel); 12. Tino Tabak (Ned); 13. Henk Poppe (Ned): 14. Rene Pijnen (Ned; 15. Roger Swerts (Bel); 16. Marc Lievens (Bel); 17. Cees Priem (Ned); 18. Cyrille Guimard (Fr); 19. Ronald de Witte (Bel); 20. Walter Gode froot (Bel); 29. Jan van Katwijk (Ned) op 1.32. AMATEURS: 1 Hans Koot (Ned) de 131 kilo meter in 3.17.00. 2. P. Schepmans (Bel). 3. L. van de Brocck (Bel). 4. Toine van den Bunder (Ned). 5. Theo Smits (Bel). JOOP HOLTHAUSEN KARSTENS Gerben Karstens (32), rijdend voor het Fran se merk BIC. heeft de laatste van de serie wedstrijden in het voorseizoen aan de Coto d'Azur, die onder slechte weersomstandig heden werd gehouden (regen, wind en sneeuw), gewonnen. 1. Gerben Karstens (Ned). 152 km in 5 uur 27 min.; 2. Talbourdet (Fr) op 1 min 45 sec.; 3. Catieau (Fr) op 5.25; 4. Riotte (Fr) op 5.50: 5. Roquos (Fr) op 6 min: 6. Bour- reau (Fr) op 9 min; 7. Vasseur (Fr) op 9.10: 8. Genet (Fr) op 11.15: 9. Hennie Kuiper (Ned) op 13.20; 10. Mortenscn (Den) op 13.25. VERBEECK LIMBURG De Belg Frans Verbeeck heeft de Ronde van Limburg gewonnen. 1. Frans Verbeeck (Belg). 170 km In 4 uur 11 min; 2. Roger de Vlaeminck (Belg), 3. Bernard Bourguignon (Belg): 4. J. P. Joch- mans (Belg), 5. R. Steegmans (Belg): VLAANDEREN De Belg Wilfried Wezemaal heeft gisteren in Kuurne de omloop van de beide Vlaanderen gewonnen. Hij reed de 199 kilometer in 4 uren 59 minuten. Kees van der Meyden was met een achtste plaats de beste Nederlan der. Rene Pijnen kwam als elfde over de eindstreep. Wim Prinsen en Jan van Katwijk eindigden respectievelijk als zestiende en achttiende. LEVANT De Italiaanse wielrenner Marcello Bergamo heeft gisteren de Ronde van de Levant ge wonnen. De laatste etappe leverde een over winning op voor de Belg Eddy Peelman. Hij legde de 68 kilometer, een circuit rond Va lencia. af in 1 uur. 38 minuten en 20 secon den. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het bestuur van de honkbalbond heeft tijdens de jaarlijk se algemene vergadering een duide lijke zege behaald. De competitiestruc tuur voor 1974 (een splitsing door een traditionele competitie en een steden-regio-competitie) kwam er, in tegenstelling tot de oorspronkelijke verwachting, ongeschonden door. De enige wijziging die al in een eerder stadium was voorgesteld (meer compe titiewedstrijden in hoofd- en eerste klasse), werd ook aangenomen. Tijdens de vergadering werden de af tredende bestuursleden Oosterhof en Hoogenberk benoemd tot erelid, res pectievelijk lid van verdienste. Cees Herkemij, voormalig assistent-coach bij het BRL-team dat in 1973 Euro pees kampioen werd en nu coach van landskampioen Sparta, kreeg voor zijn verdiensten voor het jeugdhonkbal de 'slugger'. Jules de Pierre en Dries de Zwaan werden in het bondsbestuur als nieuwe leden gekozen. Het steden- regio-plan zal dit jaar worden begeleid door de heren De Pierre, Gieskes en Jakma. LILLEHAMMER (ANP) Het leek zaterdag wel alsof het Mjoesameer bij Lillehammer in Noorwegen een Ne derlandse enclave was geworden. Zo ver het oog op het uitgestrekte, be sneeuwde meer reikte zag men voort- ploeterende schaatsenrijders met oran je mutsen en dito trainingspakken. De enkele Noorse passant keek met ongeloof naar dit tafereel. Van tijd tot tijd ging een rijder hetzij door vermoeidheid, hetzij door een onver wachte scheur in het ijs onderuit. Opgepept door aanmoedigingen van andere deelnemers zetten de meeste gevallenen al of niet gehavend door. Hoofdschuddend wendde de Noorse voorbijganger het hoofd af. Je hoorde hem denken: 'Wat zijn dat voor dwazen?' Die 'dwazen' waren Ne derlanders. Friezen voor het meren deel, die probeerden bij Lillehammer een soort 'alternatieve' elfstedentocht te houden. Uiteindelijk bleven er vooraan zeven rijders over: Kruithof, Vossebelt, Wardenier, Bouwstra, Wes- terveld, Compaan en Bekkema. Dit ze vental besloot op een gegeven mo ment een combine te gaan vormen. Afgesproken werd op elkaar te wach ten als er iemand ten val zou lomen, zodat de groep zo sterk mogelijk zou blijven. Deze afspraak zou blijven gel den tot het bord 'nog duizend meter' was bereikt. 'Maar ze maakten één grote fout', aldus Van den Berg. 'Die afspraak zou goed zijn geweest zolang er tegenwind was. Dan heb je elkaar inderdaad nodig. Maar het laatste stuk had je wind mee. Toen hadden ze die afspraak moeten laten vallen'. Nu had Jan Roelof Kruithof, de ijzer- sterke architect uit Havelte in feite zijn overwinning aan deze 'deal' te danken. Want met misschien nog maar twee kilometer te rijden kwam hij ten val. De anderen, die zich de afspraak herinnerden, aarzelden. Er werd niet echt doorgereden en dat gaf Kruithof de kans de aansluiting toch weer tot stand te brengen. In de eind sprint ging Kruithof, die dit seizoen als zijn laatste beschouwt, ook nog de voorep rijdende Egbert Vossebelt voorbij. Zijn beloning was onder meer een tweedaagse vakantiereis naar Mal- lorca. Vossebelt en Johan Wardenier hadden later wel spijt van de tijdens de race gemaakte afspraak 1. Jan Roelof Kruithof (Havelte), 2. Egbert Vossebelt (Ermelo), 3. Johan Wardenier (Marknegse). 4. Frank Bouwstra (Scharster- brug), 5. Wim Westerveld (Eemnes), 0. Anne «Compaan (Drachten), 7. Sint Bekkema (Bo- renbergum), 8. Ton Groot (LImmen), 9. Jo» Raaymakers Hoensbroek). 10. Ludwlg Meije- ring (Arnhem). ALTA Wereldkampioen Sten Sten sen heeft dit weekeinde weinig moei te gehad de Noorse sohaatstitel bij de allrounders te veroveren. De 26-jarige beroepsmilitair uit Drammen dankte zijn overwinning voornamelijk aan sterke verrichtingen op de 5000 meter en de 10.000 meter. In het eindklasse ment bereikte Amund Sjöbrend de tweede plaats en werd Asle T. Johan- sen, die zondag de 1500 meter won, derde. 500 meter; 1. Aslet Johansen 40.4 sec.. 2. Jan Egil Storholt en Dagfinn Hagen 40.6, 4. Amund Sjöbrend 40.8, 5. Onsteln Konsmo 41.4, 7. Stensen 41.8. 5000 meter: 1. Stensen 7.33.09, 2. Sjöbrend 7 46.54. 3. Aarness 7.46.96, 4. Johansen 7.51.36. 5. Tvedt 7.52.04. 1500 meter: 1. Johansen 2,07.24, 2. Sjöbrend 2.07.96, 3. Stensen 2.08.38, 4. Storholt 2.08.<3, 5. Konsmo 2.09.70. 10.000 meter: 1. Stensen 15.51.23, 2. Aamei 16 05 45. 3. Tvedt 16.08.32, 4. Sjöbrend 16 08.80, 5. Johansen 16.13.21. Eindstand: 1. Stensen 177.465 punten, 2. Sjöbrend 178.547. 3. Johansen 178.610, 4. Storholt 179.837, 5. Aarnes 180.925. Come-back Bessems UTRECHT 'Het had me de laatste twee seizoenen zo tegen gezeten dat ik voor dit toernooi zelfs niet meer had getraind. Ik was volkomen mijn zelfvertrouwen kwijt. Ik durfde het spelletje niet meer te spelen zoals het moet. Daardoor was ik zowel in het 47/1 als in het 47/2 kansloos tegen Hans Vultink. Maar hier in Utrecht ben ik weer, naar mate ik meer par tijen achter de rug had, de oude ge worden'. Aan het woord was de 29-ja- rige Jean Bessems, die na een onder breking van twee 'jaar, waarin Hans Vultink en de inmiddels gestopte Wil lie Steures hem de pas hadden afge sneden, de weg naar de kadertroon in het 71/2 had teruggevonden. 1. Jean Bessems 14 211 26,58 2. Piet Dekker 10 147 18.27 3. Hans Vultink 8 284 23.61 4. Lamberi van Leur 107 15.96 5. Ben Velthuis 6 119 14.31 6. Wim van Deventer 4 161 18.32 7. Piel Vet 4 75 17.74 8. Berl van NIJnatten 4 91 13.29 Van NIJnatten is gedegradeerd. Poule A: De VolewljckersSparta 2—2. FC AmsterdamTelstar 1u. AZ'67Fortuna VI. 40. SWVolendam 43. Haarlem—Excelsi or 1—2. Fevenoord—AJax 1—1 B: FC Twen teGo Ahead 2—2 HeerenveenHeracles 1—1. FC Utrechl—Vitesse 4—0. C: FC Den Bosch—Helmond Sport 4—1. SC Cambuur— FC Groningen 20. Amateurvoetbal Zondag WEST 1 JA: Schat 0—1; DWv-VIOS f 10; Zandvoortmeeuwcn- ZW 12; Beverwijk-Stormvogels 01: De Kennemcrs-Velsen 2—2: 2B: UW-DOS 01 1— 2: Quick A-Hilversum 21: Saestum-Zeebur- Sia 0—1; Holland-Aalsmecr 1—2; 3A: Victoria -SVW '27 10; AFC '34-Always Forward 1— 1: LSW-VSV 1—1: HSV-WFC 4—0; ADO '20- EVC 0—0; 3B: WB-Ripperda 0—0: Kon 11FC- Up ndam 0—0: KFC-ZaandlJk 1—1: HBC-OSV 0—0; DCO-Hoofddorp 42; 3C: Rapldltas-KFC 1—1: DWS-KDO 2—2: De Volewljckers-Anlmo 2—4; Pancratius-DJK 2—0; 3D: JSV-WIJ 4— 2: Hoogland-SVF 0—1: DEV-BFC 1—1; 't Gooi-Vrlendenschaar 50: 4A: St. Adelbert-Meervogels "31 31; Hollan- dla T-USVU 1—1; Alcmaria Victrix-Egmondla 2—0: Berdos-Limmcn 1—2; CSV-DTS 0—1; 4B: Flcvo-RKVVS 1I; SC Spirlt-Purmerend 0—1; De Valken-Texel 10: 4C: Spaanwoude-TIJBB 02: Onze Gezellen-Schoten 02: DSS-DSOV 20: Bloemendaal-Halfweg 31; Renova-KIC 0—1 4D: WMS-Monmckendam 1—1: QSC-WSV •30 1—0: IVV-SLTO 2—2: Vespucct-GVO 1—2. 4G: SEC-Donar 1—1: HVC-APWC 0—1; Asms- vorde-Baarn 11: De Zebra's-'s-Graveland 11: Minerva-Muiderberg 01; 4H: Midlan- dia-Utrechtse Boys 42: Schepenzeel-MSV "19 10; BVC-Zelst 4—2; Brederodes-Ultrajectum 1—1 WEST 11 2A: DHL-LFC 2—0; Verburch-NaaldwIJk 1—1: Wilhelmus-Laakkwartlcr 31: Lenig en Snel- Blauw Zwart 10: Lugdunum-RKAW 00: 2B: DHS-DCV 2—0: De Musschen-EBOH 1—1: Spartaan '20-Neplunus 21: Slikkerveer-ODS 1—0; Fluks-HOV 0—0: 3A: HW-VCS 4—2; Randstad Sport-ODB 10; Teyllngen-VEP 1 1: Quick H-HUlegersberg 00; ASC-Spcl. Lis- se 2—0 3B: Celeritas-HBS 0—0; ESDO-EDS 0—0. Coal-TOGB 5—0: DSO-HeUevoetsluls 2— 0. 3C: VlOS-Steeds Volharden 1—0: GSV-Flak- kee 11: Nieuwenhoorn-Olympla 22: Schevfnlncen-ADS 20. 3D: VDL-Schledam 1—1: DEH-RIOS O—l: DBGC-RCD 0—0. 4A: Rijpwetering-UDA 0—0; SJZ-Hillegom 10: Altior-WJrmunda 31: SJC-Foreholtc 11: Van Nlspen-LDWS 0—0; 4B: HMSH-Excelsior '20 01: Tunegido-Archlpel 02; Alphen- Oranjeplein 5—1: Spoorwijk-Delft 2—0; 4C: Wassenaar-VFC 12: Delfla-Vrcdenburch 0 0: PDK-BMT 01: 4D: Europsort-Kranenburg 01; RIJswiJk-Full Speed 21: Wlppolder- GDA 31: Groeneweg-Den Hoorn 00: 4E: Woerden-RKNSV 2—0; DONKgMoordrecht 1— 2; 4FZwervers-Merweboys 5—0; SSW-ASW 0—0; 4G: Poortugaal-OSS 2—1: LMO-IFC 1—0; 411: Hekelingen - PFC 0—0; Oud Beljerland- Progress 20 NOORD 2A; Zwaagwesteinde-GVAV-Rapldltas 21; VVK-Frlesland 21- Jubbega-Achilles 11; Hoogeveen-Leeuwarden 00; Steenwijk-Dok- kum 1—1 (gest) Helpman-Nlcator 1—2: 2B: Noordster-MOW 30: Applngedam-Hooge- zand 10: GRC-Valthermond 01; Titan-KSC 1—1; Peize-Actief 0—2; BNC-SC Stadskanaal 1—2: 3A: Lemmer-MSC 1—0: Spel. Joure-SC Franeker 10; Harlingen-Emmeloord 1O: FVC-LSC 1—1: Alcides-RES 0—0; 3B: Gronin ger Boys-Gronltas 30; Houlingehage-Roden 11; Zuidlaren-Marum 10: FC Assen-ONB 0—0: I.eek-VAKO 5—0: GOMOS-HaulerwIJk 1—0; 3CNieuw Buinen-Smllde 40; Asser Boys-VIOS 0 1lr Rolder Boys-Weiteveense Boys 12: SVBO-Zwartemeer 10 3D: Helll- gerlee-THOS 02: Be Qulck-Bcdum 10: Bor- fercompagnle-Noordpool 12: FW-ASVB 2 HSC-Gruno 11; Musselkanaal-Neptunla 01 4A: De Walden-Dronrljp 12: Akkrum-Ber- gum ,03: Read Swart-MKV '29 10; St. An- naparochle-WZS 1—0; GAVC-TriJnwalden 1— 1. 4B: De Blesse-Willemsoord 22: Nleuwer- schoot-Oldemarkt 00; Renado-Vollenhove 13: Udlros-FC Wolvega 03. 4C: Oosterwol- de-TiJnje 2—0: HDT-TFS 0—1: De Sweach-Ol- deboorn 12: Oerterp-Bakkeveen 01: Gor- rediJk-Stanfries 11; 4D: Woltersum-Hellas VC 20: Froorabosch-Kwiek 22; Warffum- Groen Geel 01: Zeester-Loppersum 31: Siddeburen-M -rcia 00: 4E: Zuidhoorn-Tol- bert 2—0: Niekerk-GVB 1—0: De Wllper Boys-Forward 03; Nieuw Roden-Buitenpost 1—2: Amlcltla VMC-Hoogkerk 1—1; 4F: SPW- Wildcrvank 1—1: Oring-Weerdlnge 1—1; Gie- ten-PJC 23: Bereveld-Bulnerveen 41: Am- boina-TEW 5—1: 4G: NOVO-Drleborg 0—1; Pekclderboys-Veelerveen 11: Westerwolde- ZNC 0—5: Bellingwolde-Meeden 2—1: Scheemda-WEO 0—2; 411: WEO-Raptim 1—1; OOST 2A: WAW-Sllvolde 1-1, WVC-de Bataven 0-2, Leones-Dinxperlo l-O, Achilles '29-RKHW 1- 1. AWC-SML 4-0, WO-SDOUC 0-0. 2B: HSC '21-ROHDA 0-1. Hattem-Hellos D 1-0, Rlgters- bleek-Spcl. Doesburg 1-3. DOS'19-AZC 1-0, ZAC-Rietvogels 2-1. HKC-Vlctorla Boys 1-2. ya; Tubantia-de Zweef 1-0, de Tukkers-PH 0- 0. Emos-Luctor et emergo 2-2. Bome-Almelo 3-0. Vosta-de Tubanters 2-1, Losser-Oldenzaal 3-0. 3B: WSV-Epe 0-1. De Hoven-Labor 0-3. Zutphanla-Zwolse Boys 1-0. Heerde-Robur et Velocitas 1-1. Vaassen-Zwolle 3-0. 3C: AD '69- ESCA 1-2. Spel. Dleren-DCS 1-0, Spel. Lo- chem-Sprlnkhanen 3-2, DVC '26-Concordla 0- 0, Worth Rheden-Arnhemse Boys 0-0, Grol- Winterswijk 2-3. 3D: Hatert-Zuid Arnhem 2-1. Theole-Angeren 3-1, Groesbeekse Boys-DIO '30 2-1, Jonge Kracht-Eldenia 1-1, Germania- TEC 2-1, SCE-Veenendaal 0-0. 4A: DSVD-Gla- nerbrug 3-2. PSV '31-PJ 0-0, PW-KOSC 4-6. Vogldo-TVC '28 0-1. Phenlx-Roombeek 1-5. 4B: Reutum-GFC l-l, Wilhelminaschool-Unlsson 3- 0. La Premlere-Holten 2-0. Wlerden-BWO 2-0, llector-ATC '65 3-1. 4C: KSV-Longa '30 1-2. Gendrlngen-Terborg 9-0. Spel. Neede-OAX 1- 1, Spel. Eibergen-Zelhem 2-0. Etten-Varsse- veld 0-1, RKZVC-Reunie 2-1. 4D: Steenderen- IVIVOS 5-0. Spel. Brummen-DW 0-2, Rijn land-Hertog Hendrik 2-1. GSV '38-Doetlnchem 5-3. Spel. EDS-Babberlch 2-0. Velpse Boys- Dierense Boys 2-1. 4E: Blauw Wit H-SCH 1-2. HAVO-MW '18 0-0. SV Orlon-BVC '12 0-0. 4F: EWV-RVW 3-1. SCZ-GOVA 1-0. Spero-Ooster- beek 0-1. GVC-Uchta 1-2. CHRC-Maurik 4-0. 4G: Apeldoomse Boys-Beekbergen 1-1. Alba- tross-KCVO 1-1, Voorst-Vlugheid en Kracht 1- 0. Loenermarkt-Colombla 5-0. 4H: Broekland- RODA 1-0, Wljhe-Sallandia 1-0, Lemelerveld- UD l-l, ABS-Go Ahead 0-1, Raalte-Spcl. Overwetering 1-0. Oirschot Vooruit-Schljndel 3-3. Concordia SVD-Tongelre 2-2, Wilhelmina-LONGA 0-1. Woensel-Brabantia 2-2. 2B: Rood Wit W-RAC 1-1, VCW-VOAB 0-0, NOAD-Terneuzen 0-0, RKWU-RKTVV 0-0, Baronie-Cluzona 3-1. Ba- vel-Dongel 2-1. 3A: Mulo-Deurne 2-1, Reuscl Sport-Mierlo Hout 6-0, Hapert-Heeze 2-0, Rood Wit V-Bladella 0-0, Gestolse Boys-Ber- gijk 1-5. Nuenen-DVS 5-2. 3B: Juliana M-Best Vooruit 0-1. RKSVA-Rohda 1-1, Blauw Geel '3S-DSC 6-0. JVC '31-St. Michielsgestel 1-1. HVCH-BMC 2-1. 3C: Gilze-Moerse Boys 2-1. SVG-Vlijmense Boys 0-0. AUiance-WVO sno. NSC-TAC 0-1. Uno Animo-Waspik 1-0. Zunder- t-Madese Boys 3-1. 3D: METO-Steen 3-3, MOC '17-Vogelwaarde 1-0, Axel-Vosmeer 0-0. NSV- Breskens 1-1. UW '24-Goes 2-2. Hontenisse- DOSKO 4-0. 4A: Margriet-Den Dungen 3-1. Clto-Heeswljk 0-1. OSS '20-UDI '19 1-1. Nu- landia-Prinses Irene 0-0 (gest). GW '57-DSV steeg-OVH 0-2. Berkdijk-Rhellco 2-1. 4C: Lle- rop-Maarheeze 1-0, Liessel-Rood Wit '62 2-0, ASV '33-NWC 1-0, Kraanvogels-Mifano 2-0. 4D: Terlo-DBS 3-2. RKWO-Veloc 1-1, Marvll- de-RPC 1-3, Tlvoll-Woenselse Boys 3-1, Waal- re-EFC 2-0. 4E: Taxandria-Velocitas '31 1-1. Zigo-Sarlo 0-0, SET-DVG 1-2. Boskant-Ons Vl os 2-1. GSBW-Spoordonkse Boys 0-1, Hieron- ymus-Spcl. 't Zand 1-0. 4F: UW '40-WSC 2-1. Boeimeer-Raamsdonk 1-2. Beek Vooruit-Inter nos 2-0. WR-Be Ready 3-0, Gloria UC-Virtus 2-0. 4G: DIVO-Oudemolen 0-2. SVC-Spcl. Kruisland 0-2. Roosendaal-Steenbergen 1-1, VES '35-ODIO 1-0. Kaaise Boys-DFS 3-1. 4H: Jong Ambon-Noormannen 0-1. Zlerikzee-Clin- ge 1-0. Zeelandia-RCS 1-1. Sluiskil-Zeeland Splrt 1-2, Blervllet-Corn Boys 1-1, Domburg- Hansweertso Boys 4-2. ZUID II 2A: KEV-Spcl. WW '28 3-1, Sanderbout-Eijs- den 0-2. SV Hulsberg-Gulpen 2-0, Schutters- veld-RKVV Kolonia 1-1. 2B: Vitesse '08-Olym- pla '18 2-0. Blerick-Roermond 2-1, Swift '36- RIOS '31 2-1. Spel. Irene-Thorn 2-0, Volhar- ding-Brevendla 2-1. 3A: Walram-SV Meerssen 0-1. Zwart Wit '19-Willen I 3-1, Vijlen-Stand- aard BC 0-3. Sportclub '25-Lennidas 0-3. 3B: Laura-Bekkersveld 0-0. Helllust-SVK 2-2. Slt- tard-Miranda 4-1. RKBSV-Waubachse Boys 0- 2, Spel. Treebeek-Heerlen 1-4.. 3C: RKSVW- GVCG 1-0, EMSR-Merefeldla 2-0, Susteren-FC ODA 2-2, Megacles-Maasbracht 1-2, Born- RKSVN 1-0, Reuver-Maurlts 1-0. 3D: Venlose Boys-Stormvogels '28 0-0, Venray-Tlglieja 0-1, Venlo-Helden 5-1, Baarlo-RKMSV 1-1, IVO-Eg- chel 0-2. Montagnards-Excelsior '18 0-0. 4A: SCG-VNB 7-7. Scharn-RKHSV 2-1. Bunde- DBSV 2-0. RKWL-St. Pieter 0-0, Spel. Bies land-Maastrichtse Boys 2-1. 4B: RKWM-Wit Groen VC 1-1. Keer-RKMVC 1-0, Weltania- SCKR 5-1. 4C: Groene Ster-Helios '23 0-1. Langeberg-Heksenberg 0-1. 4D: Limbricht-FC Hoensbroek 1-1, DVO-Kluis 2-4, FC RIA-Egge 3-4. 4E: Slekker Boys-Aramada 2-2. Holtum- IVS 0-0. EW-Stevensweert 2-2, St. Joost- Stadbroek 0-0, MHD-Obbicht 1-1, Havantia- Buchten 3-1. 4F: Vesta-Horn 0-2, Heel-PSV '35 3-0, Llnne-RKSW 3-2, Swalmen-DESM 1-1, Eindse Boys-RKHVC 2-0. 4G: KVC-Bieslo 0-0, HBSV-MVC '19 0-1. VOS-BEVO 2-2, W '03- FC 2-0, RKGFC-Konlngslust 1-1, Sparta '18- Roggel 2-0. 4H: Achates-RKLW 1-4, Witten- horst-RKDEV 3-0, TOP '27-GelJsteren O-O. Wanssum-America 0-1, HRC '27-BWC 2-1. WEST I 3A: Zwaluwen 'S0-PVWA 1-1; Wleringermeer- Wartburgia 0-0: Volendam-Kennemerland 1-0; Halhvog-De Spartaan 2-2; Marken-Flora Boys 3-0: 3B: Montfoort-SDCP 1-4 4A: KMVZ-ADM 4-0; Hoofddorp-Jong HoUand 1-3; Brandweer- SAC 2-3; VEW-EVC 0-2; DWA-SMS 2-3; Jong Hercules-Intlmts 1-1 4B: SV Abcmide-ZOB l-l; Blauw Wit-OSDO J-l; AMVJ-DZS 2-0; Opper- does-Bloemendaall-l; PurmersteiJn-HCSC 1-1; 4C: Bloemendaal-Woudenberg 2-0; SCZ'58-Ter- schuurse Boys 2-1; DJK-CSV Vitesse 1-4; SSVU-WOP 4-1: IJFC-Jonathan 3-0. WEST II 3A: RIJnsburgse Boys-Excelsior P 3-3; 3B: Maasdijk-Groote Lindt 1-0; Woudrichem-PPSC 0-0: 4A: SVOW-Unicum 1-2; Lisser Boys-Sche- venlngen 0-3: Oegstgeest-Naaldwijk 0-1; ARC- Die Haghe 2-2; Katwijk-TAW 3-0 4B: WNC- Zwammerdam 5-2; 4C: Stellendam-SNS 0-1: NBSW-Hillegersberg 1-1; Reeuwijk-TOCR 1-2 4D: ASH-Pelikaan 2-2. huizen-Leeuw. Zwaluwen 2-1; Boiswardla-'t Fean 1-0; Zwaagwestelnde-Heerenveense Boys 2-0: ONT-QVC 1-1: ONS-Kollum 1-1. 3B: BSW-HZVV 2-2; Drenthlna-SCN 0-1; The Knickerbockers-Vriendentrouw 1-1; Poolster- SJS 0-0; Eems Boys-Schoonoord 3-1; 4A: Oe verzwaluwen-Woudsend 2-1; SDS-IJVC 1-0; Heeg-HJSC 0-2; Spel. Franeker-Nijland 1-1; Leeuwarden-Die Hielpen 2-0; Oudega W- CWO 2-3. 4B: Grljpskerk-Vlbo 3-3: Be Quick D-CSVD 2-0; Opende-Oranje '58 2-1; Friese Boys-SCV 2-1; Drogeham-Suameer 1-1; Hol- werd-SC Kootstertille 3-1. 4C: CSVD-POTE- TOS 5-0; CSB-De Fivel 1-1; Corenos-Wagen- borger 0-0; De Pellkanen-CWB 1-2; Lucur- fus-De Heracliden 1-1. 4D: LTC-WW l-O; SE- A-De Hunze 1-1; Twedeo-VEV l-O; Noordste- r-Onstwedder Boys 0-2; CSVC-WS 0-0. OOST 3A: CSV'28-01ympia'28 1-1; 3B: DETO-ACV'57 3-1; Voorwaarts-Enter Vooruit 0-C; 4A: PGEM- Opheusden 1-1; 4C: SSSE-BCSV 2-1. ZUID I 3A: WLt Zwart-WHS 0-2; RUlandla-NOAD'32 2- 1; Smerdiek-Hoek 2-2: 4A: Rust Roest-BVC'54 o-i; Veen-GDC 2-0 (gest), 4B: Nieiuwland- Krabbendljke O-O. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12