Katwijk voorzichtig op weg naar openheid Raad besluit tot afbraak Vernedepark Voorschoten Meesterconcert K O werd toch belevenis Uitbreiding scholen nodig in Woubrugge Van dik hout zaagt men planken. Uitbreiding Bospark kan misschien toch Burgemeester Vermeulen: 'Informatie rond het centrumplan heeft kapitalen gekost' 'Ik betreur het, dat wijken zich eisend opstellen de koning PLAATS EEN KOER1ERTJE nieuwe AUTO huren onze correspondent ^(VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad kwam vrijdagavond rond twaalf uur aan bij jd.'liet belangrijke agendapunt, waarin de raad in principe akkoord zou gaan met de afbraak van liet e (Vernèdepark en bij de minister een aanvraag zou indienen om te komen tot nieuwbouw van zestig anjwoningen op dezelfde plaats. heer Zandee (prot. christ.) consta teerde dat de stedebouwkundige opzet van 75 jaar geleden nog steeds goed ■te noemen is en verzocht te bevorde ren dat het nieuwe Vernèdepark de zelfde indeling kan krijgen. Ook mr. Begeer (VVD) zag graag een plan waarin dezelfde knusse hoekjes kun nen komen. De heer Van Wijk (PvdA) plaatste zeer veel kantteke ningen bij de afbraak, omdat er nog geen plan tot herbouw is, alleen oen wens. Hij legde de nadruk op de leef baarheid van het Vernèdepark ook tij dens afbraak en herbouw. De heer Zandee (p.c.g.) wenste de kosten, die voorkomen uit de tijdelijke huisves ting van de bewoners, volledig ver- godd te zien en niet een bedrag van ƒ750, 'terwijl hij een vergoeding voor de aangebrachte verbeteringen even eens niet aan een limiet van 750 zou willen binden, maar door taxatie vast te stellen. Mr. Begeer meende dat een huur van ƒ40 per maand geen huur te noemen is en dat het een normale zaak is dat een gedeelte van de kosten, die de be woners gemaakt hebben om hun wo ningen meer leefbaar te maken, ge zien moet worden als een soort huur en daarom niet geheel vergoed be hoeft te worden. De heer v. Wijk liet aan de hand van een staatje zien dat de huurprijs wel eens veel hoger dan ƒ150 kan uitvallen. Juist de koppe ling aan het inkomen maakt dat bij een inkomen van 15.000 per jaar de huur snel gaat stijgen. Wethouder Koetser (VVD) zag de principe-uitspraak van de raad eerst als de start van een eventuele her bouw. Zodra de minister goedkeuring verleent, zal deze bepaalde eisen stcil- len aan het nieuwbouwplan. Daarom heeft het weinig zin om reeds nu met een volledig uitgewerkt herbouwplan te komen. Dat is dubbel werk. De be woners en de woningbouwverenigin gen zullen ingeschakeld worden. Over de vergoedingen aan de bewoners kon de wethouder geen definitieve toezeg ging doen, maar hij was wel bereid nadrukkelijk te verzdkeren dat geen enkele bewoner in de kou zal blijven staan. Met algemene stemmen ging de raad na een discussie van een uur ak koord. De raad was niet bereid om als gevolg van de uitgebrachte nota 'Scholen bouw- en beheer' daaraan conclusies te verbinden zoals door B. en W. was voorgesteld. Knelpunten waren o.a. de besluiten tot verplaatsing van de Parkschool en de Gevers Deynoo.t- school naar de wijk Boschgeest in te trekken, de bouw van 4 lokaliteiten in de wijk Boschgeest niet te realise ren en de bestemming van dd Wille- brordschool in Boschgeest nader te bezien. 'Het is volslagen ondenkbaar dat er in de wijk Boschgeest nog scholen wor den gebouwd', aldus wethouder Esse- laar. 'Hoewel Boschgeest in een verve lende situatie verkeert, het" is een kleine wijk met sterke gezinsverdun ning'. Aan, de hand van de cijfers had de wethouder het gelijk aan zijn kant, maar de Parkschool ligt zeer ongun stig langs de verkeerstraverse en vooral de kleine kinderen moeten te ver naar de' school lopen. De raad constateerde dat misschien de Oranje- school wel te vroeg is weggegeven aan de openbare bibliotheek, want deze goede school ligt juist halverwege de wijken. Tenslotte werd de tussenweg gevonden. B. en W. veranderden het raadsvoorstel, waardoor het woord 'in te stemmen' met de conclusies vervan gen werd door een volzin, waarin B. en W. de kans krijgen, als gevolg van de cijfers en de gemaakte conclusies de nodige voorbereidingen te treffen. Het verzoek van het r.k. schoolbe stuur om ter vervanging van 2 basis scholen en 1 kleuterschool een school gebouw voor basis- en kleuteronder wijs te mogen bouwen, haalde maar net de eindstreep. Met 10 vóór en 8 stemmen tegen (VW-PvdA-D'66) ver leende de raad in principe medewer king volgens de diverse onderwijsarti kelen om tot deze nieuwbouw te ko men. td Ondanks ziekte dirigent en solist LEIDEN Het K en O.-concert in de 'meester-serie' viel door de ziekte zowel van dirigent Leitner als van violist Jaring Walta wat anders uit dan bedoeld was; maar zo er al bij sommigen van teleur stelling sprake is geweest, dan zal die toch hebben plaats gemaakt voor bewondering voor de invallers Anton Kersjes en Willem Noske, die op zo korte termijn een moeilijke taak moesten overnemen en niettemin zulke hoge prestaties leverden. k ort -n i cuvö -u i t-d c-re^io k ort -nieuws -u i t-ö e-regio kor t -nio uvrs -u it-ö e -tg g i o kort-nieuws-uit-de-regio kort-nieuws-uit-do-ro£io Willem Noske speelde Mozarts viool concert in A K. V. 219 gaaf en beval lig, met veel zorg voor elk technisch detail en toch met overtuigende ex pressie; opmerkelijk vond ik de ma nier waarop Kersjes hier met een sterk gereduceerd orkest de solist in volmaakte harmonie ondersteunde. Dit viel nauwelijks te overtreffen. Kersjes zag zich na de peuze voor een veel zwaardere opgave gesteld bij de uitvoering van Bruckners vierde symfonie in Es. Waarschijnlijk heeft hij in een enkele repetitie nauwelijks de gelegenheid gehad de orkestleden zijn persoonlijke visie op deze machti ge partituur duidelijk te maken en hebben deze grotendeels de aanwijzin gen gevolgd die ze van Leitner al ont vangen hadden. Spanning Dat neemt niet weg dat deze verklan king in menig opzicht zeer indruk wekkend was. Dat het koper bijvoor beeld aan het slot van het eerste deel niet geheel zuiver klonk was slechts een detail tegenover vele prachtige prestaties van alle orkestgroepen. Dat ik niettemin niet altijd helemaal kon opgaan in deze machtige golven van bewogenheid en met name in de fina le de gewenste spanning miste, zal zijn oorzaak gehad hebben in het feit dat de realisatie niet ver genoeg bo ven de partituur uitkwam. Bruckner heeft zijn symfonieën, door hun leng te moeilijk te overzien, duidelijk wil len structureren door het aanbrengen van vele cesuren in de beweging; het gevaar is dat bij die cesuren de span ning wat verloren gaat zodat de totale beleving verbrokkeld wordt. Aan dit gevaar is men niet steeds ontkomen. Dat neemt niet weg dat deze uitvoe ring een respectabel niveau bezat waarvoor vele Bruckner-liefhebbers dirigent en orkest dankbaar zullen ge weest zijn. Voor hen is elke Bruckner- uitvoering potentieel een grote bele venis en zij werden vrijdagavond stel lig niet teleurgesteld. Dr. J. van der Veen. LISSE Donderdag wordt door de R.K. Bejaardenbond afd. Lisse de jaarvergadering gehouden in het Tref punt, aanvang 2 uur. Daarna feeste lijk samenzijn. LISSE De afd. Lisse van de Chr. Ouderenbond in Nederland houdt donderdag de jaarvergadering in de zaal van de Geref. Kerk Prinsessen- straat. Er zal moeten woren voorzien in de vacature van de voorzitter wij len de heer J. Kooyman. Na de huis houdelijke agenda volgt declamatie van mevr. Montagne-Rigetering. LISSE De Chr. Besturenbond (afd. Lisse C.N.V.) vergadert a.s. dinsdaga vond 26 febr. (morgen dus!). Wegens omstandigheden, wordt de vergadering echter niet in 'Het Baken' gehouden, maar in de Kerkeraadskamer van de Ilerv. Kerk aan het Vierkant, aanvang half 8. De districtsbestuurder W. P. van Leeuwen zal het onderwerp be handelen: 'De samenwerking hoe nu verder'? Muziek en Dolle Mina's XOORDWIJK —Het christelijk mu ziekgezelschap 'De Echo der Duinen' geeft op vrijdag 1 maart een uitvoe ring in het Lido-theater te Noordwijk aan Zee. Aanvang 8 uur. De majoret- ten en de drumband treden op onder leiding van mej. I. Venema t'n de heer A. Timan. Het muziekgezelschap staat onder leiding van dirigent Wijb. Schoon. Na de pauze voert Excelsior's toneelgroep het stuk 'Dolle Mina's' op. LEIDEN De Leidse Schouwburg mag dan voorlopig een paar jaar dicht zijn, dat neemt niet weg dat er nog dagelijks tafereeltjes zijn waar te nemen, die verdacht veel lijken op een brok modern toneel. De acteurs van later, wellicht, deze drie bouwvakkers. In werkelijkheid zijn ze echter bezig met de afbraak van het oude toneelhuis, dat geheel nieuw zal worden opgetrokken. Een belangrijk onderdeel van de restau ratiewerkzaamheden, die een bedrag van om en nabij de 10 miljoen vergen. Allemaal toch nog mogelijk geworden door de financiële injec tie, die de regering Leiden vorig jaar toediende ter besteding aan werkgelegenheidsprojecten. Van dik hout zaagt men planken, zo'n kans laat Leiden niet glippen. De man rechts voegt de daad bij het woord. ALPHEN In 1968 is een krediet beschikbaar gesteld voor het uitbrei den van het Bospark. Het ontbreken van financieringsmiddelen is de oor zaak geweest dat Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland aan de desbetreffende begrotingswijziging goedkeuring hebben onthouden. Voor de opbouw van een werkenbestand ten behoeve van de bestrijding van excessieve werkloosheid hebben B. en R. het object opnieuw bij het Direc- toraat-Ggneraal voor de Arbeidsvoor ziening aangemeld. Indien het plan als zodanig wordt aanvaard, betekent dit dat een niet onaanzienlijk subsidie in de aanlegkosten zal kunnen worden verkregen. Enige zekerheid omtrent het toekennen van een dergelijk sub- sudie hebben B. en W. tot dusverre niet, omdat daarbij ook andere facto ren, zoals de begrotingspositie van de gemeente, een rol spelen. Wel mag worden verwacht dat Staatsbosbeheer op enkele onderdelen van het plan subsidie zal verlenen. De kosten van het plan worden geraamd op een be drag van 380.000. B. en W. stellen de raad voor dit krediet alvast be schikbaar te stellen. WOUBRUGGE De raadscommissie voor onderwijszaken kwam onder lei ding van wethouder Faber bijeen, om ondermeer van gedachten te wisselen over uitbreiding van de beide kleuter scholen te Woubrugge en van de Openbare basisschool. De heer De Fcij, directeur Gemeentewerken, liet een tekening zien van een speelwerk lokaal van 70 vierkante meter met speelplaats en zandbak, die is gepro jecteerd noordelijk van het bestaande complex van 2 lokalen en dat via een toegangsr>nd bereikbaar is. Het lokaal, zo mogelijk een verplaatsbaar contai- nermodel. staat op het trapveld voor de jeugd en is eigendom van de RK- parochie. Het gemeentebestuur zal over aankoop nog moeten onderhande len. Volgens de inspectie is nieuwbouw van een drieklassige kleuterschool in het Plan Verboom zeer moeilijk te re aliseren: ook is de bestaande school moeilijk als schoolgebouw af te voe ren of er een urgentieverklaring voor te verkrijgen. door Niekjan van Kesteren KATWIJK Dit stukje ligt dan eigenlijk in liet verlengde van de gebeurtenissen die zich vorige week in de Kalwijkse gemeenteraad rond het Centrumplan hebben afgespeeld. Tussen al het gekra keel door is men namelijk op een heel merkwaardig feit gestoten. Men begint zich langzaam en iet wat pijnlijk te realiseren dat er al lang een bestemmingsplan voor dit gebied had kunnen zijn. Dat alle vertraging en ellende, die de behandeling van dit plan heeft opge leverd, voor een groot deel niet nodig was geweest. Dat was mogelijk ge weest als het college de raad slechts een bestemmingsplan had voorgelegd en daarnaast niet was gaan praten over de bebouwing ervan. Daardoor, door het voorleggen van talloze teke ningen, is men de zaak gaan vertroe belen en zijn de tegenstellingen steeds sterker geworden. Terwijl er over het beginsel geen problemen wa ren. Met andere woorden zou je kun nen zeggen, dat men in Katwijk het slachtoffer is geworden van een voor tijdige en dan ook nog zeer royale in formatie. Karialen Dat is interessant, omdat men meestal te maken heeft met het tegenoverge stelde. Met informatie, die laat en mondjesmaat vertrekt wordt. Dit zou tot de gedachte kunnen leiden, dat men in Katwijk een ongekende vorm van openheid aan de dag legt. Over de vraag of dat zo is, en over allerlei andere aspecten van het te pas en te onpas gebruikte begrip openheid, ko men hieronder burgemeester Vermeu len en voorlichtingsambtenaar Visser aan het woord. Maar eerst is het waarschijnlijk raadzaam even de kana len aan te geven die men in Katwijk gebruikt om gegevens te loodsen. Dat zijn de gangbare. Men kan het nodige aan de weet komen doordat de verga deringen van de raad en de commis sies openbaar zijn, terwijl het bureau voorlichting, onder meer via een maandelijkse pagina in een plaatselijk weekblad, berichten de gemeente in stuurt. Zo wordt de bevolking geïnformeerd. Maar belangrijker nog dan het appa raat is de mentalitiet van waar uit men werkt. Wanneer vindt men van iets dat het publiek het mag weten? De heer Vermeulen: 'Het publiek heeft er recht op alles te weten, zo lang het de belangen van anderen niet schaadt. Wij willen de mensen zo vroeg mogelijk op de hoogte brengen van wat er hier in het gemeentehuis op stapel wordt gezet. Ik zal een voor beeld geven. Het structuurplan voor Katwijk, waarin een prognose voor de toekomst wordt gegeven, ligt in con cept klaar om door de raad te worden behandeld. Wij zijn nu van plan dit fundament van ons beleid in de vorm van een uitreksel, verlucht met foto's, huis-aan-huis te laten verspreiden. Dan heeft men toch een aardige leid draad, als men zich op de hoogte wil stellen van de gang van zaken'. Naar buiten Hier gaat het om een lange termijnvi sie. Op een gegeven moment ligt die vast. Dan gaat het erom hoe een be leid gevoerd wordt. In de praktijk wordt dat beleid uitgestippeld door B. en W. In welk stadium moet nu met hetgeen er in dat college besproken wordt, naar buiten komen? De heer Vermeulen: 'Ik vind dat dat pas meet gebeuren in het laatste sta dium, als iets geheel rond is. Je helpt de mensen niet verder met het distri bueren van woeste gedachten'. De heer Visser: 'Persoonlijk ben ik van mening dat er uit B. en W.-verga- deringen toen meer bekend zou kun nen worden. Maar dan moet wel dui ruimte die er beschikbaar is. Die is minder geworden dan vroeger. Dat is jammer, maar ik heb daar wel begrip voor. Het is niet meer haalbaar zo uitvoerig te werken als in het verle den, dat heb ik mij tenminste laten vertellen door de directeuren van de kranten die hier in Katwijk verschij nen. Daar heb ik een gesprek mee ge had toen ik pas hier was'. Vroegtijdig Burgemeester Vermeulen: bevolking pas informeren als iets geheel rond is. delijk naar voren komen dat er nog niets besloten is, maar dat men met iets bezig is. Je moet het gevaar ver mijden dat men zo'n mededeling gaat verabsoluteren, dat men de indruk krijgt dat er niets meer aan te doen is'. Dat is een kwestie van presentatie. Dat loopt via de kranten. Het hangt er dus vanaf hoe die hun rol vervul len. De heer Vermeulen: 'Inderdaad, dat hangt van de sensatiezucht van de betreffende journalist af. En van de Maar is het afgezien van dit aspect, ook niet zo dat het nuttig is om de mensen vroegtijdig iets te laten weten om ze aan het idee te laten wennen? De heer Vermeulen: 'Dat is wel zo. maar je blijft het gevaar houden dat je mensen met iets gaat opzadelen, dat nog helemaal niet vast staat, dat best nog kan veranderen. Met een dergelijke situatie hebben wij te ma ken. Een jaar of drie geleden heb ik eens in een informele raadsvergade ring gezegd dat we er rekening mee moesten houden dat we in dc toe komst, in de jaren tachtig, misschien wel eens de Zanderij zouden moeten gaan bebouwen om aan de Katwijkers de mogelijkheid te geven zich in Kat wijk te vestigen. We wisten dat daar tegen de nodige oppositie zou ont staan, maar we deden dat inderdaad in de gedachte van 'dan kan er alvast over gedacht worden'. Daar is de no dige drukte door ontstaan, maar nu zitten we met het gegeven, dat de be volkingsgroei stukken minder is dan we toen dachten. Het kan best zijn dat het in 1982 helemaal niet meer nodig is om daar te bouwen en dat de tuinders daar kunnen blijven. Dat zou dus betekenen dat we voor niets men sen ongerust hebben gemaakt'. Wfjkverenigingen Dan valt het in dit geval nog mee. Dat had anders geweest als de gege vens bij een organisatie terecht waren gekomen, een wijkvereniging bijvoor beeld. Misschien dat de zaak dan enigszins was gaan escaleren. De heer Vermeulen: 'Dat weet je niet. Ik ben wel gelukkig met die wijkge- dachte. liet is een mogelijkheid tm de mensen ergens bij te betrekken. Wij kunnen op die manier peilen wat er leeft in een wijk. Gebruik maken van de know-how van de mensen, zo als dat gebeurd is met het Groenbeek in Cleyn Duin. Overigens signaleer ik wel de tendens, dat de wijkverenigin- gen eisend gaan optreden. Dat betreur ik. Maar dat is een maatschappijbeeld. En dan kom je eigenlijk bij de kern van het openheidsvraagstuk. Openheid is een noodzaak, als je wilt voorko men dat de mensen steeds meer ver vreemden van de algemene zaak. Dat ze het niet meer kunnen volgen en dat er dan een soort wantrouwen te gen de bestuurders ontstaat. De aan zet voor zo'n proces zie je zelfs al in de gemeenteraad. Doordat er te weinig deskundigheid is gaat men zich meer en meer negatief opstellen. Daar is weinig aan te doen. Informeren, dat is het enige. En dan nog kan het te genvallen. De informatie rond het Centrumplan heeft kapitalen ge kost Volgens gegevens uit de burgelijke stand is er voor 171 kleuters op korte termijn beJioefte aan schoolruimte op beide scholen. Beide scholen hebben daarom, eerder dan was verwacht, dringend behoefte aan een derde lo kaal. Het aantal leerlingen van de bij zondere kleuterschool wordt dit na jaar geraamd op bijna 200. Het be stuur van doze school toonde zich met deze oplossing zeer tevreden. Wat vcr- dêH uitbreiding betreft, schatte de hoc- De Feij dat verdere nieuwbouw zich de eerstvolgende 5 jaar zal beper- en tot maximaal 80 woningen Dan is de beschikbare bouwgrond op. Hierna werd besloten B. en W. te ad viseren dit plan verder uit te werken en aan de raad voor te leggen. Wat betreft de noodzakelijke uitbrei ding van de openbare kleuterschool, deze plannen hangen samen met de bouwvan een vijfde lokaal bij de openbare basisschool. Voor deze uit breidingen is evenwel grond beschik baar ondermeer op de vroegere speel tuin. De heer De Feij toonde aan de hand van een aantal voorlopige teke ningen, hoe hij zich deze dubbele uit breidingen gedacht had. Zo mogelijk is er zelfs ruimte voor een vierde lo kaal bij de openbare kleuterschool. Deze lokalen zijn geprojecteerd aan de zuidzijde van dc speelplaatsen. Schoolhoofd Boersma zag meer in de aanbouw van jo mogelijk twee loka len aan de bestaande basisschool op de plaats van de bestaande kleuter school, die dan verplaatst zou moeten worden. De heer De Feij verschilde van mening over de wijze waarop, en wees op de grote investe ringen. Ook zal veel bij dc financie ring afhangen van de afschrijvingen, doch het blijft hoe dan ook een duur project. Tenslotte werd besloten, dat er eerst nog overleg zal plaats vinden tussen de heer De Feij en - bestuur van de openbare school, teneinde te komen lot de meest reëele oplossing voor beide scholen. Eerst daarna zal advies worden uitgebracht aan het ge meentebestuur. Zo nodig zal ook nog de inspecteur om advies worden ge vraagd. De voorzitter deelde nog mede, dal er binnenkort overleg zal plaats vinden tussen de inspecteur en het bestuur van de bijzondere basisschool over de nieuwbouwplannen voor een 6-klassi- ge basisschool in het Plan Verboom. Bij de rondvraag klaagde schoolhoofd Couperus nog over de overvolle bus sen bij het vervoer naar het school zwemmen en drong hij aan op grotere bussen. Nieuwe Leidse Courant Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Woubrugse fanfare blies genoeglijk WOUBRUGGE Het Fanfarekorps van Woubrugge (heeft het geen naam?) gaf een druk bezochte uitvoe ring in de. met tafels en stoelen ge zellig ingerichte bovenzaal van het Oude Raedlhuys. Met het herstel is het toneel verdwenen. De muzikanten zalen dus laag en in deze heel pretti ge. maar wat te beperkte, met hardbo ard afgedekte zaal konden de klanken zich moeilijk verbinden en uitzingen. Dit in aanmerking genomen, heeft het korps het er redelijk goed van afge bracht. Ik wil hier de eisen niet te hoog stellen. Men blaast voor zijn ge noegen zonder al te veel pretenties. Enkele muzikanten (o.a. bij de bas sen en trompettisten) deden het vaar dig. met veel muzikaal gevoel. De ruimte reageerde echter toch scherp genoeg, om de zwakkere fanfare-leden te signaleren. Er speelde ook nog al wat jeugd mee. verdienstelijk zeker, maar uiteraard nog niet geroutineerd genoeg. Met alle waardering voor hel spel, moet ik toch opmerken, dat de homogeniteit nog niet volmaakt is. Voor de leiding van dirigent J. J. W. Kleijn heb ik alle respekt. Hij houdt de muzikanten geconcentreerd op het doel gericht en de klank zo goed mo gelijk gebonden. Bovendien neemt hij de zwakkere spelers met succes mee. Al waren de vertolkingen niet alle perfekt. het klankbeeld, de idee kwa men toch steeds duidelijk over. Vooral de vier marsen bevredigden. Maar toch ook de 'Happy sound se lection' van A. Kappert. waarin de terzijde opgestelde achthoofdige drumband, met allerlei instrumenten een aantrekkelijk aandeel had. Ik noem verder nog graag de boogie woogie Zaribah, met goed begrip ver klankt. Woordvoerder (trompettist) J. Bojho- ve eerde en beloonde de dirigent, de bekwame drumbandleider H. Slinger land, de mede-instructeur Bram Kroon, de, op de repetities koffie-zet- tende mevrouw Bulk en de mede speelster (met drie kinderen in het korps) mevrouw Hoekstra. Na de pauze bleef men gezellig bij el kaar. en leidde de heer Kleijn de boe- renblaaskapel 'De Pulzakken'. Johan van Wolfswinkel Begrafenisonderneming Van der Luit >laa9we9 31 teid^p Tel. 23574 Verhuizingen in binnen- en buitenland. Onder garantie. piano-transporten Verwarmd? bergplaats voor inboedels. Jan van Duuren Middelstegracht 36 Leiden - Tel. 25468-24060. UITZENDBUREAU .Telef. 0171Q-3171O ;KQrevaarstraat 33 Leiden mabu autoverhuur TIB TOD &2BtenstraaVH ldfcfffen!Ó171Ö*25T09*S3627 leiden GEVRAAGD allround scheepstimmerlieden of meubelmakers Jachtwerf Gebr. Viseh, Burg. Ketelaarstraat 19 wl Telefoon 01711-2416 TROUW/KWARTET MAANDAG 25 FEBRUARI 1974 jVerschil van mening over kostenvergoedingen STAD EX REGIO

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3