Kraaykamp op dreef in zilversmid Demetrius H/HEK Boek van Verkijk is geen 'herzuivering' Apendrama Geen carnaval in St. Philipsland Snip verkouden? Aspro Bruis lost bruisend op werkt daardoor sneller en is beter voor de maag. ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUT/KT VRTET VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 BINNENLAND /RADIO EN" TV T4/K6 MARY PERKINS door Ton Hydra Demetrius (Johnny Kraaykamp) en zijn dochter Diuna (Diana Lensink Radio in oorlogstijd HILVERSUM 'Radio Hilversum 1940-1945' van de journalist Dick Verkijk lieeft een maand voordat het van de pers zal komen al stof doen opwaaien. Volgens de schrijver is dat volkomen ten onrechte. Verkijk: 'Het is nooit mijn bedoeling •geweest om tot een 'herzuivering' te komen. Het is gewoon een stuk ge schiedschrijving over de omroep in oorlogstijd.' Inmiddels is besloten dat de NOS-ra- dio een serie gaat uitzenden naar aan leiding van dit boek. Oorspronkelijk .bestonden er twijfels binnen de radi- nstaf en raad van beheer van de NOS. De programmaraad radio, die richtlij nen geeft voor het NOS-programma heeft echter adviezen gegeven om de ^uitzendingen wel te maken. ^Daarbij is de toevoeging gedaan, dat de serie niet het karakter mag hebben van een 'herzuivering'. Dick Verkijk "heeft tegen deze typering ernstig be zwaar: 'HeUSou de indruk wekken als of ik aan een tweede zuivering bezig ben.' Een krant, die onlangs schreef dat er ;voor een aantal Nederlanders bange uren in aantocht waren heeft van Verkijk heel wat te horen gekregen. Verder heeft hij besloten geen inter view te geven voor het boek uit is. In de radioserie zal Verkijk een be- In het EO-programma 'Open Huis' werden een paar cijfers genoemd als een nuchtere constatering. Daarachter gaat echter een drama in veelvoud schuil. Elk jaar worden hier dertigduizend apen ingevoerd, maar gevaar voor een invasie zit er niet in, want na een jaar zijn er nog maar twaalfhonderd in leven. Laat het even op u inwerken: achtentwintigduizendachthonderd van deze dieren zijn dan dood. Een aantal uiteraard als gevolg van reeds aanwezige ziekten en door aanpassingsstoomissen. Maar wie zegt, hoeveel apen sterven door onzorgvuldige behandeling? Door J liefdeloosheid van de mens die zo'n dier in buis nam. omdat het een rage is. Terecht werd in 'Open Huis' de raad fegeven, hieraan niet mee te doen. Apen horen niet op hun eentje ergens Ut een huis, maar moeten in groepen teven, willen ze gedijen. Dat zouden wij intuïtief kunnen weten, want we zijn precies zo. In dit programma heb ik voorts nog aardige informatie opgestoken over de geschiedenis en de bouw van gitaren. Na éérst 'Met de muziek mee' te hebben gebruikt als publiektrekker, trok de VARA het doek op voor 'Open en bloot'. Ik heb gelezen, dat na de eerste uitzending veel positieve reacties zijn ontvangen. Dat moet ik dan geloven, al is het niet een manier van voorlichten die mij enthousiast kan maken. Mij irriteert het nadrukkelijk banaliseren van de zaken die met sexualiteit te maken hebben. Zo van: het moet op de schutting v hebben gestaan, anders begrijpen 'ze' het niet. Maar niet heel Nederland ;s 'ze'. Democratisering hoeft niet op verloedering uit te draaien. Geen enkel dier krijgt voorlichting en /r draven geen in de taal van de Johnny Kraaykamp vertolkt vanavond (los van Rijk de Gooyer) iets aparts. Hij speelt bijzonder ongedwongen de klassieke figuur Demetrius, de zilversmid van Efeze, bekend uit Handelingen 19. Het IK OR lieeft hem de kans gegeven deze titelrol van een serieus stuk te vertolkeu. Kraaykamp doet het verdienstelijk, zonder er een typetje uit zijn kolderrepertoire van te maken. penoze schetterende sexwetenschappers rond zijn nest. Toch weet hij precies, hoe alles in zijn werk gaat en meieren over niet- lukken, is er niet bij. Notabene de VARA zelf liet vooraf in een boeiende film het intieme leven van de knobbelzwanen zien. Met hun sierlijke voorspel staan zij hoger dan het fantasieloze mensensoort dat men hier schijnt te willen kweken via onsmakelijke bedscènes. Wat je boven jezelf kan verheffen, moet je persé banaliseren. De wetenschappelijke begeleiding van dit programma is af en toe niet zó wetenschappelijk. Joop van Tijn las van zijn briefjes (en hoeveel tekst is hier verzonnen?): 'Als je aardig kunt zijn voor jezelf, kun je het ook voor een ander.' Psychologen weten wel beter. Trouwens, wie niet? Wij kennen toch begrippen als egoïstisch en egocentrisch. Zonder die twee zouden vze in een andere wereld leven. Aan 'Het Gat van Nederland' liet de VPRO drie, nogal schimmige 'Berichten uit de samenleving' voorafgaan. Mooie plaatjes van een ongerept bor, als een soort moraalpreekje, een bitterballentabbeltje van het duo Van Kooten en De Bie, die er verder geen bal mee deden, er. een niet onaardig begonnen, maar al gauw weinig hout snijdende satire op conflicten in maatschappelijke instellingen. Jongleren net het jargon van sociale disciplines is niet nieuw, maar het was wel aardig. TON HYDRA SMIDJE VERHOLEN Karei Eykman heeft zich bij het schrijven van de tekst voor dit televi siespel nauwgezet gehouden aan de Brieven van Paulus en aan frag menten uit de kronieken van de Romeinse geschiedschrijver Suetonis. Toch is het mogelijk dat met de bij bel vertrouwde kijkers zich een ander beeld van de 'apostel der heidenen' hebben gevormd dan hier naar voren komt. Eykman heeft geprobeerd, de jaren 54 tot 57 na Christus dichter naar onze tijd te halen. Paulus, zoals Coen Flink hem creëert is nog niet de gro te dogmaticus die in de loop van eeu wen gestalte heeft gekregen. Hij heeft in Efeze een gemeente gesticht en leeft bij het moment. Elke dag heeft genoeg aan zijn eigen kwaad .Allerlei omstandigheden dwingen hem tot uit spraken. Pauls moet zich te weer stel len tegen lieden die zijn woorden naar eigen believen uitleggen om hun praktijken te wettigen. Duiveluitban- ners bijvoorbeeld, bedienen zich plot seling van Jezus' naam omdat dat lu cratiever schijnt te zijn. Anderen ver troebelen de nieuwe leer met hun on gezonde sentimenten. Een verdienste van dit spel is dat daarvoor gevoelige kijkers zich gaan bezig houden met d e parallellen tussen toen en nu. Dat Demetrius zich keert tegen de door Paulus ge propageerde nieuwe godsdienst, houdt natuurlijk voor een belangrijk deel verband met zijn angst dat de handel in relikwieën ter ere van de godin Diana zal instorten. Maar de zilver smid maakt zich ook tot tolk van degenen die beseffen dat elke ver nieuwingsgedachte een mens de zekerheden van het traditionele denken, van zijn oude geloof ont neemt. De tijd rondom het begin van onze jaartelling was er een van loslating van het bestaande. Dat proces her haalt zich in onze dagen, zij het met andere varianten. Opnieuw is er be- duchtigheid voor veranderingen. Of men daardoor nu meer begrip kan op brengen voor de handelwijze van De metrius valt echter te betwijfelen. Coen Flinks uitbeelding van Paulus is interessant omdat men als het ware een deel van de christelijke leer van ontmoeting tot ontmoeting vorm ziet krijgen. Johnny Kraaykamp geeft be kwaam tegenspel en is voortdurend geloofwaardig. Ik heb al vaker gezegd, dat hij tot meer dan potsenmakerij in staat moet zijn. Hij zal het inderdaad verder brengen, indien hij vooral zijn dictie weet te verbeteren. Hij raffelt nu nog te veel af. Zonder theatrale effecten speelt Diane Lensink de rol van Demetrius' doch ter, die door de leer van Paulus wordt aangetrokken en zich keert tegen de commerciële religiositeit van haar vader. Frans Vorstman en Pierre Myin vertegenwoordigen de Romeinse bestuurders van Efeze en Luc Boyer leent zijn stem aan het orakel. Dat de godin vele borsten vertoond, is niet een bizarre vondst van de decorbou wers, maar conform de historische •uitmonstering' A'an Diana. De vrucht baarheidsgodin, ook bekend als Arte- mis, werd in het Latijn dan ook Mul- timammia genoemd. Wel is het een vondst van regisseur Wilbert Bank om de Efeziërs aan het slot tot uitbundigheid te brengen in een tropische regenbui. Symbool van afkoeling na het door Demetrius ver wekte oproer en zinnebeeld tevens van nieuwe vruchtbaarheid. Dat laat ste kan dan ook in geestelijke zin worden uitgelegd. Als theaterproduktie vind ik dit IKOR-spel een acceptabel werkstuk. De scenes zijn levendig, de beeldwis seling is soms verrassend en de perso nen komen goed geprononceerd naast of tegenover elkaar te staan. Het is meer dan een oogverlustigend cos- tuumstuk en bepaalt de aandacht bij de uitwerking A'an de door Paulus verkondigde leer. Dat daaraan ook een ironische kant kan zitten, wordt gepersonificeerd in Demetrius. In plaats van tempeltjes en beeldjes van Diana gaat hij madonna's en cruci fixen maken. De souvenirhandel kan in geAvijzigde vorm worden voortge zet. Dat is nog altijd het geval in Efeze,' sinds eeuwen oord voor de Ma- riadevotie. ST.-PHILIPSLAND De jongeren vereniging 'Major Tom' in het Zeeuw, se dorp St.-Philipsland mag geen car navalsfeest organiseren. Voor het eerst in de geschiedenis van het dorp je zou vandaag een carnavalsbal wor den gehouden. Burgemeester G. van den Berg (SGP) vindt echter dat een dergelijk gebeuren 'niet past in de plaatselijke gemeensohap'. 92. Het was een zéér sombere Eelco Eelkema, die 's avonds in de dorpsher berg een plaatsje zocht bij zijn mak ker smidje Verholen. De waard zette een groot glas schuimend gerstenat voor de smid neer en deze vroeg: 'Wat kijk je sip, Eelco. Is er wat aan de hand?' Hij stak de brand in zijn oude trouwe pijp en wachtte op ant woord. Dat duurde nogal een tijdje, doch tenslotte ontglipte er toch een kreukend geluid aan de stijf op elkaar geklemde lippen van Eelco. 'Ik hou het zo niet langdr uit, in dat oproeri ge Rijkhuyzen', zei hij. 'Nou, nou, Eelco', zei de smid sussend en hij FERDINAND nam een slok van zijn bier. 'Is het dan zo erg?' 'Ja!' antwoordde Eelco met grote stelligheid. 'Als de zaken hier niet met meer energie Avorden aangepakt, dan neem ik ontslag! Dan ga ik naar een ander dorp, waar zij wel een actieve veldwachter kunnen gebruiken! Om Averk hoef ik niet ver legen te zitten, want de politie kampt overal met personeelstekort. Iedere dag zie ik de advertenties staan. In Den Haag is het al net zo. Wat zou je denken Verholen? Zou ik daar mis schien nog wel 'es commissaris kun nen Avorden? Ik wil nog graag een rangetje of wat hoger op, zie je?' 'Dat Aveet ik niet, Eelco', antwoordde de smid zuinigjes. 'Laten Avij ons lie ver bepalen tot de zaken hier in Rijk huyzen. Waarom wil je weg? En waarom noem je ons goede dorp op roerig?' 'Omdat de mensen hier hoe langer hoe mesjokkener Avorden', antwoordde Eelco. 'Vandaag moest ik boer Knolle weer betrappen! Met een i krankzinnige en levensgeA'aarlijke vaart kwam die door het dorp suizen! En nog aan de verkeerde kant van de verkeerspaal óók!' 'Verdikkie...' mompelde de smid. 'Dat is natuurlijk dat knettercarter, dat Kareltje voor hem gpmaakt heeft. Maar hdt kan toch niet!' langrijk aandeel hebben. De vraagge sprekken met veel mensen die in oor logstijd bij de omroep waren betrok ken heeft hij op de band vastgelegd. Verder heeft hij geput uit een volle dige documentatie OA'er de nazi-om roep in Nederland van het rijksinsti tuut voor oorlogsdocumentatie. Op grond van dit feitenmateriaal is hij tal van vraaggesprekken gaan houden, ook met mensen van de toenmalige Duitse omroepleiding. Hij is van oordeel dat de toenmalige Nederlandse omroepleiding niet scherp genoeg heeft gereageerd op de gebeurtenissen en het personeel in A'olstrekte onwetendheid heeft gela ten. Hij schreef dit overigens toe aan de zeer behoedzame en langzame Duitse propaganda-infiltratie en de angst voor werkloosheid. Volgens Ver kijk hebben Arijwel alle omroepmede werkers uit die tijd. voor zover ze verkeerd gehandeld heben, daar spijt van. Vrijwel iedereen die Verkijk A-oor een A-raaggesprek ten behoeve van zijn boek heeft benaderd heeft zijn mede werking verleend. (ADVERTENTIE) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 IS) Dag met een gaatje (8.00 Nws. 8.11 Ra- diojournaaL *.30 Groenteman.) 9.00 Schoolra dio. NOS: 9.20 Wal heeft dat kind? AVRO: 9.40 (S) Pianoduo: oude en mod. muz. 10.00 <S> V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11 30 (S) Ik hoor. ik hoor wat u niet hoort: causerie met gramm.pl. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toerismo: toeiist. inf. Overheidsvoorl 12.30 Uitz. v.j. landb NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.muz .12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgie. 13.50 Intern, spec trum: klass. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld. 14.45 Blik op Europa. 15.00 Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00 Nws.) HUMAN. VERB.: 16.45 Laat Je niks wijsmaken. VPRO: 17.00 VPRO-vrijdag: rechtstr. progr. over een akt. onderwerp. 17.55 Mod. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. mor gen dat 18.20 VPRO-vrijdag (verv.): komm. en analyses. KRO: 19.00 <S) Uit het operette album. 19.90 Instemmen met velen: het ge zongen woord in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl. progr. 22.00 (S) Kursief 22.25 Overweging. 22.S0 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. S.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. met 10.30 Nws. 11.00 Gebakjes en een beter leven - verhalen van wel en wee, 11.55 Med. 17.00 (S) Van twaalf tot twee. met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over mis sie en zending. 17.10 Voetlicht op caba ret, show en musical. 17.30 Nws. 17.52 Echo. KRO: 18.00 <S> Licht ork. met solisten. 18.19 Uitz. v.d. P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws. feiten en ach- tergr. op soc -maatsch. terrein. 18.58 Markt- ber. i s.m. KNBTB VPRO: 19.00 (S) Nova Zembla FM: leugens, verwarring, strijd en goed nws. (20.00 Nws; 20.05-20.15 Vandaag dit. morgen dat.) NOS: 20.50 Den Haag van daag. VARA: 21.00 (S) Tsjechisch Phllh. Ork popul -klass. muz. In de pauze: ca. 21.40-21.50 Zondagschrijvers aan het woord. 22.35 (S) Staalkaart. 23.35 Omroep Kamer koor (S): klass. liederen. 23.55-24. CO Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz.. spec, voor jonge mensen. 8.02 (S) Tussen thee en kof fie. 10.03 (S) De musikale fruitmand: ver zoekpl.progr. van en voor zieken. NCRV: 11.03 Kiesschijf - voor huisvrouw en bedrijf: verzoekpl. 12 03 Bij Barend: op de Holl. toer. 13.03 (S) Ontioerend Goed, progr. met Nederlandse artiesten. NOS: 14.03 Heug en Meug Show. AVRO: 15.03 Cees van Zijtveld 1 I met o.a. Soultime U.S.A. 16.03 Cees van Zijt veld II, met o.a. Amorik. en Engelse hitpar. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Postbus 700. NOS: 18.00 Joost mag niet eten. 19.02 Vin cent speelt oude platen. 20.02 Gevolmach tigd: verzoekpl. VPRO: 21.02 VPRO-Vnjdaga- vond Show (S): gevar. lichte muz. en plaat- bespr. (22.55 Med.) AVRO: 2.02-7.00 yeta oe Vries en Cees van Zijtveld. BELGIE 324 mNED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. (12.50 Buitenl persoverz. 13.00 Nws. akt., weerber. en toneelagenda.) 13.55 Beurs ber. 14.00 Nws. 14.03 Melodie Radio. (15.00 Nws.) 16,00 Nws en beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17 00 Nws en med. 17.10 Big Band Battlé. 17 55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.50 Inf. progr. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en akt. 19.30 Melodie Radio. (19.40 Keurig Engels.) 19.45 Litt. progr. 20.00 Amusem.progr. (20.50 I Nws.) 21.00 Spllnternws. 22.00 Nws. 22.05 Jeugdprogr. 23.00 Nws. 23.10 Jazz op ver zoek. 23.40-23.45 NWS. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie NOS 1S.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Levende Wildernis: De Kaaiman 19.20 'n Gulden de man: spelprogr. t.b.v. Nationaal Jeugd Fonds NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven 21.20 De F.B.I. 22.10 TROS-Sport IKOR 22.50 Demetrius de Zilversmid 25 Kort voor de middag krijgen we be zoek. Het is een verslaggever van een Amerikaans persbureau, een Arabier. Hij is gekomen om van ons en ons A'liegtuig foto's te maken. De hele we reld zou ze gauw te zien krijgen un dan Aveet men in ons vaderland ten minste iets over onze situatie. Na de lunch zal er zelfs een soort persconle- rent.ie worden gehouden. Het doel der Palcstijnen is daarmee de wereld dui delijk hun overwinning en hun macht te laten zien. Uit elk van beide vlieg tuigen zullen enkele passagiers en be manningsleden de verslaggevers te woord staan. Ik geef er de voorkeur aan in het toestel te blijA-en. Het is een vreemde persconferentie. Onder, in bot woestijnzand, staan aan de ene kant de verslaggevers en aan de andere kant de afgevaardigden en de Palestijnen. Zij mogen niet dicht bij elkaar komen. Vragen en antwoor den wo-den via megafoons overge bracht. In het vliegtuig horen we slechts het lawaai, maar we verstaan nauwelijks een woord. Later komt er er een Franse verslag- geA-er. Hij werkt voor Radio Parijs ?n hij zou graag enkele van ons intervie wen. Slechts een paar mensen melden zich. 'Wie spreekt hi<>- Frans?' De verslag- geA'er wendt zich vOt mij boven in de vliegtuigdeur. 'Kunt u de luisteraars in Frankrijk in het kort vertellen hoo de kaping is gebeurd en hoe u hier leeft?' Ik denk na. Misschien worden mijn woorden ook in Zwitserland ge hoord. Misschien zal men zelfs mijn familie van deze reportage op Je hoogte brengen. Ik zou mijn gezin lie ver niet nog ongeruster maken. Aan de andere kant mogen mijn woorden niet de'indruk wekken als was alles hier in orde. Men zou onze situatie wel eens verkeerd kunnen beoordelen. En onze situatie is gevaarlijk! 'Geluk kig is tot od heden alles goed afgelo pen'. zeg Lk in de microfoon. Uitgave Centri Press. Bussum 'Bent u bang geAveest en kunt u zich speciale moeilijke ogenblikken herin neren?' wil de verslaggever weten. Ik kan niet zeggen, dat ik bang ge weest ben. We hebben voortdurend moeilijke momenten gehad. Het erg ste Avas de landing. Wij dachten dat het vliegtuig in brand stond'. 'Wordt u goed behandeld? En hoa zijn de betrekkingen met do Palestij nen?' 'Het gaat naar verhouding bijzonder goed, de omstandigheden in aanmer king genomen tenminste. De Palestij nen hebben ons tot op heden behoor lijk behandeld en ons regelmatig voedsel gebracht. Het zijn mensen zo als wij. Ook zij hebben een hart. Voor ons allemaal is de hitte verschrikke lijk. En de sanitaire situatie laat ook alles te wensen over'. Tenslotte doe ik de groeten aan alle bekenden in Frank rijk en Zwitserland, speciaal aan mijn familieleden. Spoedig daarna .vorden wij nogmaals bezocht door officieren van het Jor daanse leger. Iemand vertelt dat er zelfs een generaal-majoor bij is. Wat heeft dat t° betekenen? Waarschijn lijk onderhandelen ze met de Palestij nen over ons vervoer naar Amman. Onze regering heeft zich immers be reid A'erklaard aan de eisen van het Volksfront tegemoet te komen. Waar om zouden we dan nog langer in de woestijn moeten blijven? Misschien komen we nu gauw in een komforta- bele hotelkamer terecht. En dan kun nen we ons eindelijk weer eens goed wassen. Misschien kunnen we zelfs een bad nemen. En dan zal ik drin ken drinkenO, wat zou een koel schuimend glas bier heerlijk zijn? Misschien kunnen we morgen al met een vliegtuig naar Zürich terug. Morgen is het woensdag. Zou het mo gelijk zijn, dat ik morgenavond weer thuis ben? Heeft het dan nog zin naar Washington te vliegen? Nauwelijks. Vóór het eind van de week kom ik daar nooit Nee, voor die ene Aveek loont de reis niet. En het zal zonder mij ook wel gaan. Maar ik moet in ie der geval over twee weken naar War schau, want ik ben voorzitter van een werkgroep. Ze zitten daar op me te wachten. Er zullen daar Europeanen, Arabieren en Israëliërs bijeenkomen om problemen rond de PTT samen op te lossen. Zal ik tegen die taak opge wassen zijn? Laat in de middag komen de beide Rode Kruismensen weer het vliegtuig binnen. De mannen, die gisteren van hun gezinnen werden gescheiden wil len weten waar hun A-rouwen en kin deren zijn. Men verzekert hen dat zij allemaal in een goed hotel in Amman zijn ondergebracht en dat men voor hen zorgt 'Waarom hebben ze dan geen bericht je gestuurd? Heeft u hen echt Avel ge zien?' De Rode Kruismensen geven ontwij kende antwoorden. De toestand >n Amman is nu nog Avat A'erwarmd, maar vanavond zullen ze er nog eens heenrijden. Wij mogen brieven mee geven, ook voor familie in Zwitser land. Heeft het zin om te schrijven. Ik zal waarschijnlijk nog voor mijn brief thuis zijn. Maar je kunt nooit weten. Dus ik schrijf op een stuk papier- 'Maak jullie "je maar geen zorgen. Het gaat ons goed. We worden goed be handeld en verzorgd. Wij hopen nog vandaag of op zijn laatste morgenoch tend naar Amman gebracht te wor den. Zogauw ik daar ben aangekomen, bel ik op. Hartelijke groeten en tot ziens!' 'De toiletten zijn weer in orde!' komt Beatrice stralend melden. Onze boord werktuigkundige Ernst Vollemveider heeft dat georganiseerd. Hij en enkele soldaten hebben 's middags onder het vliegtuig een gat in het zand gegra ven en daarna de kleppen van de toi letten geopend. Boven in het vlieg tuig pookten de stewardessen met kleerhangers in' de stinkende brij tot die afvloeide. 'Wij hebben het geluk om de besto bemanning van de Swissair bij ons te hebben', merk ik dankbaar op. Beatrice trekt de rubber handschoe nen van haar handen. 'En wij hebben het geluk voor de beste passagiers te mogen zorgen', beantwoordt zij het kompliment met een charmante glim lach. (wordt vervolgd) NOS 23.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 KRO Cineac NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Alias Smith en Jones 21.10 Brandpunt 22.00 Hitjournaal: beroemde melodieën uit Opa's jeugd NOS 22.50 Uit de Kunst 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Elefantenpfad. 12.05 Akt. uit oost en west. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Jour- I naai. 15.50 Journaal. 15.55 Kult. filmrep. 16 40 Kinderprogr. 17.10 Dok. film. 17.55- 18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Akt. iS.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- Magazin. 19.26 Okay SIR: 19.59 Progr.overz. AVDR: 8.20-9.25 en 10.30-12.15 Schooltelevisie. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Okay SIR. 18.40 Akt.rubr. 19 20 Klein TV-spel. 19.45 Inf progr.) 20.00 Journaal, weeroverz. en wlntersportber. 20.15 Amusem.progr. 23.30 Journaal en weeroverz. DUITSLAND II 11.00-11.30 Kleuterprogr. 16.30 Sportinf. 17.00 Journaal. 17.10 Robinzak. Aansl.: Main- zelmannchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Journaal. 19.30 Rep. van buitenl. korrespondenten. 20.15 Der Kommiss-ir. 21.15 Journaal. 21.30 Freiheit auf Bewahrung 22.30 Journaal. DUITSLANr III NDR 8.05-12 45 en 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. 19.00 Idem. 19.30 Idem. 20.00 Journaal en weero verz. 20.15 Filmrep. 21.00 Interv. 21.45-23.15 Morocco. DUITSLAND III WDR 8.20-11.45 Schooltelevisie. 16.00 Sesame Street 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Idem. 18.00 TV-kursus. 18.30 Studleprogr. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Joegosl. werkn. r 19.15 Landsforum. 18.45 Nws uit Noordr.- Westf. 19.55 Komm. 20,00 Journaal en weer ber. 20.15 Disk.progr. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Colargol. 18.05 Tekenfilm. 18.10 Volk suniversiteit. 18.20 Idem. 18.50 Progr.overz. 19.03 Kath. godsd. uitz. 19.33 Kortweg. 19.58 Med., en weerber. 19.45 Journaal. 20.15 Fa milie Ashton. 21.00 Confrontatie. 21.45 We- tensch. progr. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 17.00 TV-cursus. 17.40 Onderbreking. 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Artistieke akt. 19 00 Protest, uitz. 19.30 Tekenfilms. 19.45 Journaal. 20.12 Weerber. 20.20 Dok. progr. 21.20 Les rues de San Francisco. 22.10 Amu sem.progr. 22.55 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6