Adviesraad: Waardgracht moet gehandhaafd blijven Leiden heeft nu ook jreinigingscontroleurs Agenda voor Leiden Energieprobleem blijft voorlopig Twee gehandicapte kinderen vielen uit rijdende bus Petruskerk in Aarlanderveen brandgevaarlijk Lisse heeft nu dienstencentrum Andere dirigent en solist bij het R.O. Leythenrode wil ziekenomroep Maredijk dicht Stone Killer: veel bloed en verwarring Verkeerslichten oversteekplaats aan Hoornseweg Opleidingsschip in Leiden %ROUW/KW XRTET VRIJDAG 22 FEBRUARI 1074 STAD EX REGIO L3 'Plannen voor terrein Grofsmederij te grof gesmeed LEIDEN De Adviesraad voor de Binnenstad vindt het uit kuituur-, historische en stedebouwkundig oogpunt noodzakelijk, dat de reeds voor een deel gedempte Waardgracht gehandhaafd blijft in het we- deropbouwgebied Herengracht/Zijlsingel. Waar de gracht niet meer kan bestaan verband met de bouw van het nieuwe Oudeliedenhuis op de hoek Waardgracht/Nieuwe Rijn, zijn vol gens de Adviesraad verschillende op lossingen mogelijk om het watertje toch te behouden voor de toekomstige nieuwbouwwijk in de binnenstad. Tot die mogelijkheden behoren een om buiging van de Waardgracht naar de aa Oranjegracht, óf een overwulving (bv. een duiker) maken voor het laatste 00 gedeelte van de gracht, óf een door stromingsmogelijkheid maken met on dergrondse buizen. Volgens de Advies- raad iets, wat te allen tijde mogelijk moet zijn. De noodzaak om van de te dempen Waardgracht in de toekomst een verkeersader te maken, ontgaat de adviesraad: 'Er lijken weinig ver- keersmogelijkheden te zijn, zodat het een parkeerstraat met boompjes zal jaan worden'. Waardering ie Adviesraad is van mening dat aan iet ontwerp-bestemmingsplan Ileren- gracht-Zijlsingel enkele principiële be zwaren kleven. In grote lijnen kan men zich wel verenigen met de plan- of, nen van de gemeente en men spreekt dan ook zijn waardering uit over het feit dat door dit plan een bijdrage wordt geleverd tot een aanvulling en versterking van de woonfunctie in de binnenstad. Bovendien waardeert men het dat in het plan tegemoet gekomen is aan een aantal destijds naar voren gebrachte bezwaren. Uitgangspunt bij de inrichting van de openbare ruimte dient te zijn, dat de straten zodanig zijn, dat veiligheid wordt gegaran deerd voor alle gebruikers van de straat. Dit is, aldus de adviesraad, met name van belang voor kinderen die zich spelend of als voetganger in de buurt bewegen. Illustratief is, dat het aantal doden onder kinderen van 0 tot 5 jaar in het verkeer in Neder land het hoogste cijfer bereikt heeft in Europa (10,3 kind per 100.000 in woners); in Zweden, waar bovenge noemd uitgangspunt wordt gehand haafd, 4,3 kind. Met het oog hierop stelt de Adviesraad dat trottoirs met voorgestelde breedtes van 105, 115, 150 en 165 centimeter te smal zijn. De Adviesraad stelt voor de gehele e-b strating egaal uit te voeren. Hierbij is de mogelijkheid tot sierbestrating aanwezig. Door verhogingen in de weg en dergelijke moet de automobi list er op geattendeerd worden dat hij geen absolute prioriteit heeft. Zono dig dient een maximumsnelheid te worden vastgesteld. De toekomstige breedt van de Ooster kerkstraat 9 meter voor het rij baangedeelte en 2,5 voor fietsers en voetgangers wordt onaanvaardbaar geacht. Ruimte voor fietsers zal ge vonden dienen te worden binnen de 9 meter die voor de rijbaan is bestemd. Wat betreft de wijkontsluiting voor auto's, vraagt de Adviesraad zich af of de Langestraat, gezien het smalle pro fiel, als wijkontsluitingsweg kan dienst doen. Monumenten Met betrekking tot het wonen wordt in het advies aan B. en W. opgemerkt dat sterk rekening dient te worden gehouden met de bestaande en te be schermen monumenten die nu langs de Oranjegracht staan. Dit zowel in de zin van perceelbreedte, materialen en hoogten als alles wat betrekking heeft op de cultuur-historische waarde van deze woningen in de stad Leiden. Het woonblok aan de Oosterkerkstraat dient verplaatst te worden naar het gebied van de Oranjegracht, aldus de Adviesraad voor de Binnenstad. De redenen die hiervoor aangevoerd wor den, zijn: verkeers- en geluishinder van de Oosterkerkstraat komt te ver vallen en het woonblok ligt dan niet meer in de schaduw van het Neder lands Drukkerij Bedrijf. Een belaD- jDe heren Roode en Van den Berg en hun controle-auto: 'De mens bewegen op vrijwillige basis verontreinigende be- jzigheden na te laten'. IVerontreinigers' krijgen voortaan een bon A an een onzer verslaggevers gei iro waar laat ik het oude?', worden dan beantwoord. Men wil de zaak via doelgerichte en algemene acties aanpakken. Doelge richt in die zin, dat bepaalde wijken op honden- en ander vuil uitgekamd worden, of dat de herkomst van par rcj( nigende hond' op heterdaad betrapt. Optreden En dat is men bij de gemeentelijke reinigingsdienst ook wal van plan. Zo dra de heren Roode en Van den Berg een stage van een week in Rotterdam (waar al een heel korps van reini- gingscontrolcurs bestaat) achter de rug hebben, zullen ze met ingang van 4 maart onmiddellijk tegen ernstige vormen van vervuiling gaan optreden. De hondenbezitter, maar ook degene ninjdie opzettelijk allerlei afval weggooit of achterlaat op niet daarvoor bestem- ogéde plaatsen. Een andere categorie po- gei tentiële overtreders zijn diegenen die t i hun huisvuil niet goed dichtgebonden aanbieden, en ook mensen die onbe- anfl voegd vuilnisemmers of -zakken door zoeken. a Maar liever zou men helemaal ge?n *9bonnen uitdelen. Primair staat: 'De mens bewegen op vrijwillige basis verontreinigende bezigheden na te la- itei ten'. Daarna volgt de directe aanpak igt van overtreders. Te denken valt aan ze« tips, of een praatje als een (lichte) u overtreding geconstateerd wordt. Vra- gen over: 'Ik heb een nieuw bankstel. HAZERSWOUDE De toneelgroep Michael van Hazerswoude-Rijndijk zal zaterdag 2 maart Cor Bruyns to neelspel 'Sil de strandjutter' nog eens op de planken zetten van het Groe- nendijks parochiehuis. J. Bregman in Ter Aar: TER AAR De heer J. Bregman uit Leidschendam vertelde op een verga dering van de plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. over de concurrentie van de Middellandse Zeelanden op de Duitse markt. Die is voor onze tuin bouw van veel belang en stelt de Ne derlandse kweker soms voor grote problemen. De beloningen in die lan den liggen belangrijk lager dan in ons land, zodat de gekweekte produk- ten tegen een lagere prijs kunnen worden aangeboden. Met name in Bulgarije en Roemenië is de ontwikkeling van de tuinbouw groot en deze landen hebben veel af zet in Zweden. Er bestaan wel in voerrechten voor landen buiten de E.E.G., maar toch is het noodzakelijk dat de Europese Commissie met de landen rond de Middenlandse Zee gaat praten. Een voorbeeld van de invoer uit Oost Europese landen in de E.E.G.-landen noemde de heer Bregman de tomaten. Omdat Duitsland voor ons het groot ste afzetgebied is. is het van levensbe lang dat er een goede regeling be staat. Grote financieringsmaatschappij en steken kapitalen in de ontwikke lingen van Oost Europa en daarom is rentesubsidie hoog nodig voor onze fi nancieringen van investeringen. Hier in mag gelukkig het bedrijfsleven een woordje meespreken. De heer Breg man had vertrouwen in de toekomst, al zal het energieprobleem voorlopig wel blijven bestaan. grijk voordeel is tevens dat door ont sluiting van het parkeerteerin via de Oosterkerkstraat het aan de Zuidzijde van het parkeerterrein gelegen straat je, de bestemming van voetgangersge bied kan krijgen. De plannen voor het terrein var de Koninklijke Grofsxederij vindt de Ad viesraad 'grof gesmeed'. Hij verwerpt dan ook geheel de in het plan voorge stelde hoogbouw. Het argument dat een dergelijke hoogbouw (torenflat 9 hoo-red.) aanvaardbaar is in verband met de aanwezige bouwmassa van de Meelfabriek, wordt door de Advies raad niet aanvaard, daar te allen tijde rekening dient te worden gehouden met een mogelijke verdwijning van deze fabriek. Gezien het bestaande ge mis aan stadsparken beveelt de raad ten sterkste aan dit gebied te bestem men voor openbaar groen. De advies raad deelt de grote bezorgdheid van de actiegroep 'Redt de Langestraat', dat de bouw van garagebedrijf Kem- peneers op de voorgestelde plaats zo wel het karakter als de bewoonbaar heid en de leefbaarheid van de be staande panden aan de Langestraat in sterke mate zal bedreigen. Bovendien lijkt de bijzonder grote showroom te zeer imponerend. 'Kan dit bedrijf niet anders worden ingedeeld'?, vrragt de Adviesraad zich tenslotte af. LEIDEN Het VVD-kamerlid mevr. N. Smit-Kroes heeft vragen gesteld over een ongeluk vorige week woens dag in Leiden waarbij twee gehandi capte kinderen die op weg waren van huis naar ce Mytylschool uit een rij dend busje vielen. De kinderen liepen builen en schrammen op. Zij hadden de achterdeur van het busje openge maakt om sinaasappelschillen weg Ie gooien. De wijze waarop invalide kinderen worden vervoerd laat volgens me vrouw Smit vaak te wenSen over. Zij stelde de vragen mondeling aan mi nister Westerterp bij de behandeling van de begroting voor Verkeer en Waterstaat. De laatste drie panden aan de Waardgracht. Twee ervan worden nog bewoond. De derde is dichtgemetseld. ELBEN Vanaf 4 maart kan men in Leiden een nieuwe geüniformeerde functionaris zien rond slopen. Het uniform lijkt sprekend op dat van de parkeercontroleurs, maar hun taak is zeer ver schillend. Het gaat hier om de zogenaamde "reinigingscontroleurs'', le herkennen aan liet opschrift op de mouw èn een speciale auto. Al vanaf 1971 bestaan plannen om rei nigingscontroleurs met opsporingsbe- bi voegdheid aan te stellen. Een wetsver- andering met betrekking tot veront- jjj reiniging maakte het mogelijk deze jweek de heren Roode en Van den ierg te beëdigen als opsporingsambte- g'Jnaar. Deze mensen met een speciale ^opleiding hebben een tweeledige taak. Aan de ene kant opvoedend en advise- rend, dus advies over oplossing van 0I1 vuilafvoer en dergelijke, aan de ande- re kant kunnen ze gewoon een bon geven, bijvoorbeeld als men iemand met 'een de straat of stoep verontrei- tijen vuil opgespoord wordt, bijvoor beeld via wikkels van kranten en tijd schriften. Een algemene actie is een patrouille door de stad, of adviezen over achtergronden en bedoelingen van de nieuwe verontreinigingsbepa lingen. Gehoopt wordt op een grote preventieve werking van de auto en de geüniformeerde controleurs. De Leidse burger zal van nu af aan goed op zijn aandacht voor het'milieu vlax om hem heen moeten letten, want Roode en Van den Berg zien genoeg taken voor hen weggelegd, en zijn niet van plan hun dagen werkeloos door te brengen. VRYDAG 22 FEBRUARI Gehoorzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, mrav Jarin Walta vlooi. Vestestraat 40. 8.15 uur: Imperium met De Zee'. Rapenburg 24. 22 uur: Hot Hous. oude-stijl- avond Kleine Burcht. Nieuwe Rijn, 8 uur: Friese Vereniging. Zaal Bevrijdingskerk. 7 tot 9 30 uur: ruilclub Boshuis. ZATERDAG 23 FEBRUARI Museum Volkenkunde, 2.30 uur: kinderfilm. OEGSTGEEST Rijnl. Lyceum, 8.15 uur: zes eenakters van Tardieu, door Ad Fernhout en Ellen Röh'rman. Vestestraat 40, 8.13 uur: Imperium met 'De Zee'. ZONDAG 24 FEBRUARI OEGSTGEEST Rijnl. Lyceum. 2 30 uur: kindervoorstelling Pietje Prik. LEIDEN Hartebrugkerk Haarlemmerstraat 3 uur: orgelconcert Wim van der Panne Maandag 25 februari Rehoboth, Rapenburg 10. 8 uur amaieurfoto- grafen. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9 8 uur: circus astrologie. Dinsdag 26 februari Driftstraat 49, 10.30 tot Tl 30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Museum Oudheden, Rapenburg, 8 uur: C. Hoek over middeleeuwse ontginningen in het M aasm o ndgeb ied Woensdag 27 februari Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur socia le raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Donderdag 28 februari Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur: 'Be ier zo dan andersom', cabaret met Elsje de Wijn, Martin Brozius en Frits Lambrechts. 'vrijdag 1 maart Foyer Burcht. 8 uur: Ons Grunnegtrlaand Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met 'De Zee'. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: 'Be- AARLANDERVEEN De parochie van Petrus en Paulus in Aarlander veen zit plotseling opgescheept met een dure reparatie aan de elektrische leidingen in de kerk. Een onderzoek door de verzekeraar heeft uigewezen, dat de draden in bijzonder slechte staat zijn en het kerkgebouw brandge vaarlijk is. De kosten van reparatie zijn voorlopig geraamd op twintig duizend gulden. Wie dat moet betalen is niet helemaal duidelijk. In ieder geval zal een deel moeten worden opgebracht door de parochianen en mogelijk wordt ook een beroep gedaan op de gemeente Alphen aan den Rijn. Pastoor Zuiten- bier zou zelf het liefst hebben, dat de uit 1897 daterende kerk op de monu mentenlijst werd geplaatst. Hij zal daarvoor de nodige stappen onderne men. Mocht dat niet lukken, dan zal dit 'Kuijper-monument' met zijn fraaie glas-in-lood ramen, opgeknapt worden met geld, dat volgens de pas toor zal moeten komen uit een bron, die nu alleen 'Onze Lieve Heer be kend is'. LISSE De gemeente Lisse kan er met recht trots op zijn, dat dank zij de activiteiten van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden aan de Eikenlaan een juweel van een gebouw voor het dienstverleningswerk tot stand is gekomen. Het verrees in de nabijheid van de flat 'Eikanhorst' met in totaal 160 bejaardenwoningen, maar met nadruk zij meegedeeld, dat het Dienstencentrum aan de Eikan- laan bestemd is voor ALLE bejaarden uit Lisse. Het is een op zichzelf staand gebouw, uitgaande van de Stichting Dienstverlening Bejaarden. Het bestuur benoemde de heer H. J. N. Booijen, uit Utrecht, als leider van het Dienstencentrum. Deze trad reeds op 1 februari in dienst. De heer Booijen heeft tot taak de uitgebreide dienstverlening te leiden en te bevor deren. In het gebouw is een recreaiezaal waar men van a Herleid vultureel werk en van ontspanning zal kunnen genieten. De zaal, die vriendelijk aan doet door de goed gekozen stoffering en verlichting, kan rond 150 personen bevatten. In de recreatiezaal mogen alleen bij eenkomsten en feestjes gehouden wor den waarbij bejaarden betrokken zijn. Een vereniging, die zomaar de zaal wil huren, zal er niet terecht kunnen. Men is welkom, wanneer men als ver eniging een ontspanningsavond voor bejaarden wil geven. Er is ook een mooi ingerichte kleine re zaal met leestafel voor de z.g. 'stil le recreatie'. In de grote zaal komt ook een biljart. Verschillende lokali teiten zijn er waar men o.m. een hob- be kan beoefenen. ter zo dan andersom', cabaret met Elsje de Wijn. Martin Brozius en Frits Lambrechts. Zaterdag 2 maart Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met 'De Zee'. Zondag 3 maart Rijnlands Lyceum Oegstgeest 2.30 uur ge zellig toneel met Pietje Prik (voor kinderen van 6 tot 12 jaar.. Dienst apotheken De avpnd-, nacht- en zondagsdienst van do apothekon in de regio Lelden wordt waarge nomen van vrijdag 22 februari tot 1 maart door de apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 4S Lelden, en de apotheek Beker. Lijtweg 4 Oegstgeest Tevens zaterdag tot 1 uur door de apotheek Voorschoten. FILMS TOT 28 FEBRUARI Camera: "Schreeuw zonder antwoord'. 18 jr dag 19.00 en 21.15 uur. do. vr. ma. di. 14.30 Kindcrm 'Winnetou en old Surehand', za. m. dl. wo. 14.30 uur. zo. 14.00 en 16.15 uur. N'achtv.: •If. 18 jr. vr en za 23.30 uur. Lido: 'Jesus Christ Superstar', a.l. 14.30. 19.000 en 21.15 uur, zo 14.30, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Studio: 'Live and let die'. Tijden zie Lido. Luxor: The Stone Killer'. 18 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.30 uur. zo 14.30 en 16.30 uur. Trinanon: "De avonturen van Rabbi Jakoh'. a.l. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Rex.- "Sex achter het sleutelgat'. 18 Jr. N ach tv: "Liefde der Hartstocht", 18 jr. Tijden zie Trianon. TF.NTOONSTEI.11NGEN LAK-foyer. Levendsal 130: dies-tentoonstH- ling, tot 28 februari. Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Leiden: Voor alle patiënten 'behalve kinderen) ijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 15 00-16 no uur. 18.30-20.00 uur. Voor de premalurenai- deling gelden de volgende bezoekuren 'al leen voor oiidersi maandag I e ni vrijdag 18.30-18 45 uur. zaterdag en zondag 15 30- 15 45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan dc hoofdverpleevkiin'Luo 16 30 uur. 18 30-19 30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelijks 14 no-19 nn uur. voor overige familieleden zondags Hfl'MSnn uur. Kinderen beneden de 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling, hiervoor speciale kaarten verstrekken. Bezoekuren Dlaeonessenhuls Lelden: le klas dagelijks 11.00-12.00 uur. 15.45-16.30 uur. 18.30-19 30 uur, 2e en 3e klas dagelijks 13 45- RKZOEKITtKN' ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14 14 45 en van 18 45-19 45 uur Kraamafdeling: dagelijks van M. 15-12 'alleen v. echtgenoten) 15-16, en van 18.45-19 45 uur Kinderafdeling: dagelliks van 15-ULSO uur. en van 18 45-19 45 uur Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van I5-1S 31» uur. Kndegeesi: dinsdag en vrijdag 13-14 uur, "s zondags 11-12 uur sn 14-15 uur. le klasse de gehele dag. Annakliniek: dag. 13 30-14 30 UUX en 18-19 uur. ALI'HEN AAN DEN KUN Rljliuurole en 2e klas»» 103» II. 14-14 45 e 18-19 uur. 3e klasse 14-14 45 eu 18-19 uur. 3e klasse. Volwassenen dagelijks van 14-U45 Kraamafdeling 16-17 uur alleen vuur echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.3U uur. LEIDEN Vanavond, vrijdag, geeft het Residentie Orkest in de Gehoor zaal een concert in de serie van K. en O. Zowel de dirigent, Ferdinand Leit- zer. als de violist, Jaring Walta, is ziek. Voor de eerste komt Anton Kersjens in de plaats en voor de tweede Willem Noske. LEIDERDORP Binnen het reac'i- veringscentrum Leythenrode wordt sinds enige tijd gewerkt aan de tot standkoming van een eigen ziekenom roep. Hiervoor is een ruimte in het verpleegtehuis ter beschikking ge steld. Als de voorbereidingen volgens plan verlopen, wil men de omroep om streeks eind maart in gebruik nemen De apparatuur voor deze omroep kon al worden aangeschaft. Men is nu met de opbouw van een discotheek begon nen. Wie platen voor dit doel wil af staan, kan deze afgeven bij de recep tie van Leythenrode, kan ze verzen den naar postbus 71 in Leiderdorp of kan laten weten waar ze moeten wor den afgehaald. Alle platen, in alle genres, zijn welkom. Het is de bedoeling van de initiatief nemers, elke dag te gaan uitzenden. Er wordt niet alleen aan muziek ge dacht, maar ook aan informatie en in terviewtjes. Films in Leiden LUXOR Een 'stone kiUer' is in de taal van de Amerikaanse onderwereld een bijzonder koel bloedig en meedogenloos ie mand, die zowel een politieman als een misdadiger kan zijn. Re gisseur Michael Winner heeft zo'n 'stonc killer' als hoofdper soon gekozen. Het is een poli tieman, die in het begin van de film verhuist van New York naar Los Angeles, omdat hij te snel is met de revolver, maar halverwegc weer op zijn punt van uitgang terugkeert. Winner is erin geslaagd, een op zich zelf vrij eenvoudig verhaal (de voorbereiding van een massa moord voor de Maffia, met be hulp van Vietnamveteranen) door te abrupte overgangen zo ingewikkeld te maken, dat je al gauw niet meer weet waar je de mannen moet plaatsen, die steeds onduidelijker rollen gaan spelen. Het feit dat er nogal wat loose intrigedraden blijven hangen, maakt het geheel niet overzichtelijker. En als je dan ook nog eens een keer niet houdt van hoofdrol speler Charles Bronson blijft er niet veel appreciëren over. Stro men bloed vloeien er in de film en er vallen stapels doden. Daartussendoor wordt er met auto's achter elkaar aangejaagd, zoals gebruikelijk. Er worden ook enkele behartigenswaardige woorden gesproken ('Vietnam heeft geen helden gekweekt maar een generatie van psycho paten'), maar wat moet je daar mee, als de hele film door al leen maar sadistische toestan den en psychopatische types worden vertoond? Niets. Charles Bronson in 'Slonc kil lerLUXOR. Elders CAMERA prolongeert Berg mans schitterende filmwerk schreeu zonder antwoord' ('Cries and Whispers'). Drie zusters die naar een druppeltje liefde smakken en Bergman, die de onmogelijkheid daaraan aan toont. STUDIO laat alweer voor de elfde week James Bond zege- neren in 'Live and let die'. Spectaculair verfilmd geweld volgens het geijkte Bond-procé- dé. In LIDO voor de derde week Jesus Christ Superstar', een film, die vaak indrukwek kend overkomt. TRIANON blijft successen boeken met de franse grapjas Louis de Funès. die dit keer als 'Rabbi Jacob' (derde week) in allerlei lach wekkende situaties belandt REX verguldt zijn status ander maal met oen sexfilm, deze keer 'Dolle dingen achter het sleutel gat' getiteld. Voor tijden zio agenda. LEIDEN De Maredijk, van Rijns- burgersingcl tot Willem de Zwijger laan, is voor de duur van drie weken voor het doorgaande verkeer afgeslo ten in verband met kabelwerkzaamhe den van de PTT. Telkens zal een nieuw stuk worden opgebroken. Het bedienend verkeer blijft mogelijk. SCHIPLUIDEN Ten westen van de huidige oversteekplaats nabij de voet brug aan de Hoornseweg zal in op dracht van de provincie een verkeers- lichteninstallatie met drukknopbedie ning worden geplaatst. Met de situe ring van de installatie gaan B. en W. akkoord, mits tegelijkertijd afrasterin gen worden aangebracht teneinde te voorkomen, dat niet van de nieuwe beveiligde oversteekplaats gebruik wordt gemaakt. De gemeente Schiplui den is bereid de helft van de kosten van de installatie 11.000,- te betalen. Het voorstel wordt dinsdagavond 26 februari om half acht in de raadsver gadering behandeld. LEIDEN Een van de drie opleidingsvaartuigen voor de Rijn- en binnei> vaart van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, het m.s. 'Prinses Beatrix', zal op donderdag 28 februari Leiden aandoen en ligplaats nemen In dc haven bij de Grote Havenbrug. Op deze vaartuigen wordt instructie gegeven aan leerlingen van de opleidingsscholen voor de Rijn- en binnenvaart. Ge- interesseerden bij de vakopleiding voor deze bedrijfstak kunnen dit speciaal gebouwde vaartuig bezichtigen 's avonds van 7 tot 9 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3