Toch samenwerking ondanks ernstige meningsverschillen Navigators richten zich nu ook op de scholieren /baululil1 Gereformeerde reactie op uitspraak hervormde synode Hulppredikers mogen SS sacramenten bedienen Vandaag Trouw Kwartet Ds. Herm. Knoop overleden Gezinsconferentie van wereldraad Expositie energie zou eenzijdig zijn Docent priesteropleiding mag ook gehuwd zijn AANKOMEND JOURNALIST Onderduikverhaal in Nederlandse versie K Beroepingswerk Nieuwe boeken Actie begonnen voor Portugese vluchtelingen TROUW/KWAiRfTET VRIJDAiG 22 FEBKIUA1RI 1974 KERK/BENTv"EKL-\iNT) T2/i rR Van een onzer verslaggevers UTRECHT De pogingen tot samenwerking met de hervormde kerk zullen door de gereformeerde kerken worden voortgezet, ook al zijn er nog ernstige meningsverschillen. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN Hulppredikers in de hervormde kerk mogen voortaan de sacramenten bedienen en voorgaan in de schuldbelij denis en genadeverkondiging. Aldus een persbericht van de infor matiedienst van de gereformeerde kerken, dat aldus verder gaat: 'In het breed moderamen van de gerefor meerde synode, dat woensdag verga derde, zagen sommige leden echter weinig perspectief, nu de hervormde synode deze week besloot de proeve van een eigentijds geloofsgetuig-nis, die zij van de gereformeerde synode ontving, niet in bespreking te g?ven aan de plaatselijke kerkeraden en ge meenten. Van gereformeerde zijde had men het stuk graag in plaatselijk verband met de hervormden willen bespreken. Het breed moderamen oordeelde in middels, dat desondanks het gesprek moet v/orden voortgezet en dat daar bij de verschillen in overtuiging open en eerlijk in discussie dienen te ko men. Ook verwacht men, dat veel plaatselijke hervormde gemeenten toch wel bereid zullen zijn het gere formeerde geloofsgetuigenis in bespre king te nemen. Besloten werd aan de generale synode een aantal personen voor te dragen ter benoeming in het op te richten landelijk overlegorgaan van de beide kerkgemeenschappen. Dit orgaan krijgt drie commissies, namelijk voor belijdenisvragen, voor plaatselijke sa menwerking en voor kerkordelijke za ken. Iedere commissie bestaat uit vijf hervormde en vijf gereformeerde le den. Het werk wordt gecoördineerd in een moderamen dat onder andere een volgende gezamenlijke vergadering van de beide synoden moet voorberei- De redactie behoudt zich het recht voor haar ter opname in deze rubriek toegezonden meningsuitingen verkort weer te geven. Bij publikatie wordt met de naam van de inzender onder tekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan het secretariaat hoofdre dactie Trouw/Kwartet, postbus 859. Amsterdam. Cambodja Nu de afslachting van de burgerbevol king In de Cambodjaanse hoofdstad dagelijks plaats vindt (in één dag honderd doden) zou ik de heer De Gaay Fortman (PPR) willen aanraden opnieuw naar Hanoi te reizen en daar de machthebbers te verzoeken hun in vloed aan te wenden ter beëindiging van deze moordpartijen. Vlaardlngen A. Exalto Korps Mariniers (12) Doordat Trouw-Kwartet een eerder in- gezonden brief van mij niet volledig gepubliceerd heeft (wat overigens hun recht is)] is er waarschijnlijk enig misverstand ontstaan bij de heren Aanstoot uit Utrecht en Groeneberg uit Schiedam. In reeds eerder gepubli ceerde artikelen over de mariniers kon men lezen dat enkele dienstplich tigen meenden gemarteld te zijn in de vorm van het rondjes lopen rond het exercitieveld, enige malen opdrukken of het slepen met een loden pijp. Dit is dagelijks werk bij de commando-, para- en kikkeropleidingen. Vandaar dat men dit beslist geen martelingen noemen kan. Wat in België gebeurde, waren natuurlijk wel martelingen. Hoewel dit niet als zodanig door ons of de Belgische para's ervaren werd. 'wat wel bewezen werd door de vriendschappelijke ontmoetingen na afloop van de oefeningen. De heren Aanstoot en Groenenberg verwachten toch zeker niet van de mariniers dat ze als lammetjes blijven -toekijken terwijl hun gevangen geno men maten vastgebonden worden op motorkappen van Jeeps en alles wordt afgenomen (ook persoonlijke bezittin gen, eten en drinken). Zoiets schreeuwt natuurlijk om harde wraak acties, zoals het vastbinden van de pa ra's aan bomen. Hiervoor gebruikt men meestal touw of koord, als dit niet voorradig is ook weieens tele foonkabel of prikkeldraad. De reeds eerder genoemde heren schrijven blijkbaar al dit soort martelingen op naam van de mariniers wat ook niet waar is. De Belgische para's begaan minstens even vaak dit soort uitspan ningen. Ook de Royal marines zijn op dit terrein geen kleine jongens. Doornspij H. J. Smit Autoloze zondag 'Mentaliteiten veranderen alleen, wan neer de mensen zelf iets ontdekken door processen, waarin zij zelf opge nomen zijn.' Aldus volgens Trouw/Kwartet van 16 dezer onze mi nister-president, die in hetzelfde arti kel de lof zingt van de autoloze zon dag, waarvan velen de afschaffing be treuren, al was het alleen maar omdat nu aan de burgerij de gelegenheid is ontnomen zelf te ontdekken hoe heer lijk het is geen last te hebben van au- tolawaai, om te kunnen wandelen en diep adem te halen in een niet door uitlaatgassen bevuilde atmosfeer, langs wegen waar de dood niet loert en het voeren van een gesprek niet onmogelijk is, om als ouder niet in doorlopende angst te zitten als de kin deren naar buiten zijn. Een neurose kan ook worden afgereageerd door een stevige wandel- of fietstocht, waarmee tevens de gezondheid is ge diend. Er is dus alle reden om het nog eens met autoloze zondagen, zeg om de andere week, te proberen, afge zien varf de monetaire aspecten. Wolfhezc A. v.d. Berg 'Simpel' Simpel gedacht van dhr. W. Tj. Bin- nerts om vragen van lezers, in zijn in gezonden stukje in Trouw 'Arabieren en Joden' van 18-2-74 op deze wijze denkt beantwoord te hebben. Amsterdam J. de Vries Rechten van de mens Er is veel gepraat over de rechten van de mens, maar wat nu gebeurde met de overplaatsing van patiënten van het verpleegtehuis in Ellecom naar het bejaardenoord 'De Hemelse Berg* is verre van hemels; het is ten hemel schreiend. Ik ben blij dat het statenlid D. Rebel hiertegen geageerd heeft en ik hoop dat hij succes heeft. Den Haag n. M. Meerwaldt Kinderdoop De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B.V. De Christelijke Pers Directie: Ing. O. Postma, F. Diemer. Hoofdredactie: J. Tammlnga. Hoofdkantoor B.V. De Christelijke Pers: N.Z. Voorburgwal 276 - 280, A'dam. Postbus 859. Telefoon 020-22 03 83. Postgiro: 26 92 74. Bank: Ned. Midd. Bank (rek.nr. 69 73 60 768). Gem.giro X 500. den'. Tot zover het bericht van het gereformeerd breed moderamen. Vertrouwenscrisis Dr. C. P. van Andel, secretaris van de hervormde raad voor het verband met andere kerken, gaf ons desgevraagd hierop het volgende commentaar: 'Uit het besluit van het breed moder amen van de generale synode der ge reformeerde kerken blijkt, dat in de periode na de bemoedigende vergade ring van beide synoden in juni (U- trecht), het vertrouwen in de her vormden geschokt is. De hervormden zullen zich bewust dienen te zijn dat zij tot deze vertrouwenscrisis hebben bijgedragen (het afhalen in verband met het samen bouwen in Leusden, de brief aan de vrijzinnigen). Tijdens de deze week gehouden her vormde synodevergadering bleek, dat het eenparig geloofsgetuigenis van de professoren Berkouwer en Ridderbos vooral gericht is op de interne proble matiek in de gereformeerde kerken. Het is gewenst, dat het stuk functio neert in het hervormd-gerefonneerde gesprek in het kader van samen op Weg. In vele gevallen zou het ook het gesprek op plaatseijlk vlak kunnen dienen. Uit de discussie ter synode mag niet worden opgemaakt, dat de kern van het belijden door de hervormden an ders beschouwd wordt dan door de gereformeerden. Wel kwam duidelijk aan het licht, hetgeen overigens reeds bekend was, dat het belijden in de Nederlandse hervormde kerk anders functioneert dan in de gereformeerde kerken. Het is hoog nodig dat na een pauze van acht maanden het werken van Sa- nen op Weg (nu als raad van deputa- ten) wordt voortgezet, enerzijds om het in juni afgebroken gesprek voort te zetten, anderzijds om de hoopvolle ontwikkelingen op plaatselijk vlak te evalueren en te stimuleren'. Aldus het commentaar van de hervormde dr. Vain AndeL Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK Op 82-jarige leeftijd is overleden ds. H. Knoop, die in'vrij- gemaakt-gereformeerde kring een vooraanstaande plaats heeft ingeno men. Ds. Knoop leidde de bijeenkomst op 11 augustus 1944 in de lutherse kerk in Den Haag, waar tot Vrijmaking be sloten werd. In deze bijeenkomst las prof. dr. K Schilder, die acht dagen tevoren door de gereformeerde synode afgezet was, de Acte van vrijmaking. Ds. Knoop was praeses van de synode van Groningen, 1946. Hij was sinds 1920 predikant, achtereenvolgens in Schouwerzijl, Kooten, Gouda en Rot- terdam-Delfshaven. In 1957 ging hij met emeritaat. De begrafenis is in stilte geschied. GENEVE (EPS) De wereldraad van kerken houdt In juni in Tanzania een wereldconferentie alleen voor echtparen. Er worden ongeveer 150 echtparen verwacht De conferentie deelnemers zullen voorafgaande aan de conferentie eerst een bezoek bren gen aan de Ujamaa-dorpen in Tanza nia. De conferentie wordt gehouden van 16 tot 30 juli in Dar es Salaam, de hoofdstad van Tanzania en wordt ge steund door de internationale confe deratie van christelijke gezinsorgani saties en het bureau voor gezinsvor ming van de wereldraad. Het is de be doeling dat de conferentie gegevens zal produceren voor het bevolkings jaar van de Verenigde Naties. Van een verslaggever ROTTERDAM De tentoonstelling 'Energie, motor van ons leven' zou 'ergerlijk eenzijdig* zijn en in feite eer sluikreclame vooren het verbruik van elektriciteit en kernenergie. Dat zeggen de gezamenlijke actiegroepen 'Stop Kalkar", de actie Strohalm en de Vereniging Milieudefensie in een brief aan premier Den Uyl. De expositie Is een gezamenlijke pro- duktie van de vereniging van exploi tanten van elektriciteitsbedrijven in Nederland, en het Nederlands Atoom Forum (een groep producenten van onderdelen van kerncentrales). Vol gens de protesterende briefschrijvers wordt onder het mom van evenwichti ge voorlichting met name de school jeugd bedot. De briefschrijvers vinden dat voorlichting aan scholieren niet thuis hoort in handen van particulie re belanghebbenden, zeker niet als het om zoiets belangrijks gaat. De synode besloot tot deze, uitdrukke lijk als tijdelijk bedoelde maatregel in afwachting van een grondiger bestu dering van de positie van de hulppre dikers in de kerk. Daarbij komt de hele verhouding van ambt en bedie ning om de hoek kijken en ook het part-timepredikantschap. Steeds meer gemeenten zijn niet meer in staat een academisch gevormd pre dikant te onderhouden, zodat zij een hulpprediker of een pastoraal mede werker benoemen. Men schat het aan tal kerkgangers, voor wie wekelijks een hulpprediker of pastorale mede werker de kerkdiensten leidt, in de hervormde kerk al op bijna vijftigdui zend. Slachtoffer Van deze noodsituatie mag in geen geval de gemeente het slachtoffer worden, aldus de raad voor de ere dienst in zijn advies aan de synode: 'Het gaat niet aan om een gemeente, die wettig bijeen is, in haar liturgie voortdurend verstoken te laten zijn van woorden van vergeving, de maal tijd van de Heer, de zegen.' Het was de raad voor de eredienst ook niet duidelijk, waarom pastorale medewerkers, hulppredikers, lerende ouderlingen en in noodgevallen mis schien zelfs gewone gemeenteleden wel mogen preken, maar niet de sa cramenten mogen bedienen, dat laat ste mag alleen een academisch ge vormd predikant. 'Een zeer merkwaar dige onderschatting van de prediking', aldus de raad voor de eredienst. Daarom besloot de synode, dat wat tot AMSTERDAM Het al of niet ge huwd zijn van een priester mag niet als criterium gelden bij het aanstellen van docenten. Dit vindt de algemene vergadering van de katholieke theolo gische hogeschool in Amsterdam. Bij de stemming waren 29 leden voor, 13 tegen de motie. Er waren zes onthou dingen. De algemene vergadering is het orgaan waarin de gehele hoge schoolgemeenschap de koers van de KTHA bepaalt en kontroleert Het Va- ticaan heeft kortgeleden bepaald dat gehuwde docenten niet geschikt zijn voor de opleiding van aanstaande priesters. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Op stads- en streekredactie van dagblad in het westen des lands kan geplaatst worden Afwisselend werk in gebied, dat alle mogelijkheden biedt tot journalistieke ontplooiing. Ook niet in de journalistiek werkzame jongelui, mits in het bezit van HAVO of VWO- diploma, kunnen solliciteren. Brieven onder no. 3681 bureau van dit blad. Van een onzer verslaggevers USSELO Het boek 'The Upstairs Room', waarin de uit Winterswijk af komstige maar thans in Amerika wo nende Annie de Leeuw, dochter van een joodse veehandelaar, haar onder- duikervaringen in de Twentse buurt schap Usselo beschrijft, komt in april in het Nederlands uit. Het boek, dat in Amerika druk verkocht is, werd vertaald door Bob den Uyl en werdt uitgegeven door Querido, Amsterdam. Zoals wij destijds berichtten, speelt het boek voornamelijk in Usselo, waar Annie de Leeuw samen met haar negen jaar oudere zusje Sini tus sen '40 en '45 enkele jaren was onder gedoken op de boerderij van Johan en Dientje Oosterveld. Zij brachten de tijd voornamelijk door in een boven kamertje, dat nog steeds intact is. On langs heeft Annie de LeeuV haar on derduikadres aan haar kinderen laten zien. Ze schreef het boek aanvankelijk spe ciaal voor hen. In Amerika is het als kinderboek bekroond. Het boek zou enigermate een pendant genoemd kunnen worden van Anne Franks 'Het Achterhuis'. De Nederlandse titel van het boek zal zijn 'De Schuil plaats.' De zanger Gert Timmerman had des tijds plannen om het boek te laten verfilmen. Annie de Leeuw heeft la ten weten dat ze daar zeker voorlopig niets voor voélt, ADVERTENTIE Wat verwachten politici van de kerk? een konferentie voor kerkelijke ambtsdragers met medewerking van Michel van Huiten bij Kerk en Wereld op 8 en 9 maart 1974 opgave: Kerk en Wereld De Horst 1, Driebergen telefoon 03438 - 2241 toestel 213 Uit het bericht 'Strijd om kinderdoop in Denemarken' is opnieuw gebleken, dat een menselijke inzetting, zoals de kinderdoop, op een fiasco dreigt uit te lopen. Een ieder die zich wil be roepen op Christus' woord 'Laat de kinderen tot Mij komen en verhindert ze niet', belandt in het rijk der specu latie met al de verwarrende gevolgen van dien. De bijbel spreekt duidelijke taal: De kinderen zijn in de ouders geheiligd (1 Cor. 7, vers 14). Schiedam H. v. Holten Dennendal (8) Als we allemaal deportatie zo erg vin den en eisen dat dit bij Solzjenitsin ongedaan moet worden gemaakt, dan geloof ik dat deportatie van de zwak zinnigen van Dennendal een deporta tie in het klein is en zeer zeker niet door mag gaan, al ben ik tegen terug keer van drs. Muller. Noordeinde J. U. RuIJgrok (ADVERTENTIE) Van een medewerker DELFT We zouden liet leuk vinden als we er iedere zon dagavond bij mochten zitten. Kunnen niet enkelen van jullie jongelui in ons kerkewerk komen vertellen lioe je het evan gelie duidelijk uitlegt? De opzet van deze avond doet me den ken aan onze jeugdvereniging. Het is een goede stap op de weg terug. Dit zijn enkele uitspraken van ou ders van jongelui van de Captain's Club in Delft, die onlangs zo'n avond mee maakten. De laatste an derhalf jaar ontstaan in allerlei steden van ons land Captain's Clubs groepen waar middelbare scholieren en werkende jongeren elkaar ontmoeten. Hoewel het ele ment van spel en ontspanning aan dacht krijgt, ligt de nadruk duide lijk op de bijbel. Er wordt niet al leen naar bijbelse toespraken ge luisterd; er wordt ook aan persoon lijke bijbelstudie gedaan. De les sen, meestal uit de bestaande Navi gatorbij belstudieserie, die thuis worden gemaakt worden in de groep besproken. Dit Captain's Club-werk Is ont staan uit de lekentraining van De Navigators en gebeurt onder auspi ciën van deze organisatie. Het is een gevolg van het werk onder studenten, dat nu aan de gang is aan zeven universiteiten. De coör dinatie van dit C.C.-werk berust vanaf 1 april bij Auka Lemstra, nu nog hoofd van eer christelijke school in Leiden. Als je green op de jeugd wilt krijgen, moet je dat doen op de leeftijd waarin ze keu zes maken, zegt Lemstra. Hoewel hij voor een blijvende be slissing de lagere-school-leeftijd te laag vindt, geeft die, volgens hem, een duidelijke indicatie van de geestelijke nood. Op de meeste christelijke scholen, zeker in de steden, gaat minder dan de helft van de leerlingen nog naar de kerk. Dat toont tegelijk de graad meter van de godsdienstige opvoe ding in het gezin. Er wordt de jeugd weinig voorgeleefd hoe ze met God moeten leven. Ook jonge kinderen zijn vaak al zeer geïndoc trineerd door de maatschaappij en hebben marxistische, zelfs satani sche ideeën. Alles wat occult is spreekt sterk tot de verbeelding van de kinderen, aldus de heer Lemstra. Via de Captain's Clubs willen De Navigators de jeugd allereerst een basiskennis bijbrengen van wie God is en wat Zijh bedoeling is met de wereld. Tegelijkertijd wil men het geloof aantrekkelijk en praktisch voorleven aan de jeugd en hen helpen op hun beurt dit ook te doen, thuis, op school en in de kerk. Men is gericht op de groei van de Naast bijbelstudieavonden zijn er open clubavonden voor een vrij blijvende kennismaking. Verder heeft iedere stad zijn eigen activi teiten. Leeuwarden had pas zijn eerste conferentie met 80 deelne mers. Thema: Genieten van God. Middelburg hoopt via een weeklan- ge actie 'Gideon' in Middelburg en Vlissingen jongelui van christelij ke scholen bijeen te brengen in kleine kringen. Deelnemers in Lei den beginnen op verzoek van een predikant een Captain's Club in een naburig dorp. Delft had een avond met ouders met het genoem de resultaat Honderd ouders na men hieraan deel. Belijdenis Auke Lemstra hele persoonlijkheid. Daarom wil len Auke Lemstra en zo'n 90 vrij willige medewerkers ook veel na druk leggen op het ontwikkelen van hobby's en dergelijke. Hoewel de groep niet kerkelijk is gebonden de leiders op die avond in Delft behoorden respec tievelijk tot de hervormde de gere formeerde, de vrijgemaakt en de rooms-katholieke kerk is de houding ten opzichte van de kerk positief. Het aantal jongelui dat na een genomen beslissing voor Chris tus in een Captain's Club op belij deniscatechisatie gaat groeit. Er is ook bij de jongeren een gro te behoefte' aan geloofsblijdschap, aan een ontmoeting met mensen die gemotiveerd leven uit de Geest. Waar dét herkend wordt, vallen kerkgrenzen weg en weet men één te zijn in Christus, schreef dr. H. B. Weijland onlangs. Dat bewijzen ook de Captain's Clubs van De Navigators. nu toe alleen in bepaalde gevallen aan sommige hulppredikers werd toege staan, nu algemeen te maken. vandaag Wi Menneer Jansen gaat nog naar de ket en als het even kan lopen z'n kind* ren als jonge honden naast hem door de verlaten straten van de stad de huizen die zij passeren zijn sti doodstil ze hebben het rijk bijna alleen want wie doet hem dat nog na meneer Jansen en zijn kerkgang die van beneden gaan niet meer omdat er tegenwoordig alles maap, mee door kan e6i en die daar boven wonen op één hoo „el die zijn er nog nooit geweest boven hem wonen jonge mensen die vroeger wel gingen maar ze vinden dat het nergens met mc' op slaat de en daar weer boven woont een m ee) vrouw die de kerk te links vindt en een student die de kerk te rech vindt 0, en nog hoger wonen Jehova-getuigen]6' voor wie de kerk satanswerk is en naast hem en daar weer naast en in de flat aan de overkant overal wonen mensen die meneer Jj sen zien gaan en het hoofd schudden wat zoekt zo'n man er nog weet hij dan niet heeft hij dan geen ogen in zijn hoofi is hij dan van een andere tijd wie gaat er nou op zo'n mooie dag in een somber gebouw zitten en op zo'n regendag zou je er nog geen hond op uitsturen maar meneer Jansen gaat een vreemde hand die hem geleidt een vreemde stem die hem roept iets dat hem niet loslaat en vrede geeft en maakt dat hij iets minder in zit met de vraag waarvoor hij er is en soms, heel soms, een ander daarmee kan helpen. NED. HERV. KERK Beroepen te Streefkerk: G. J. Janse te Voorthuizen, Aangenomen naar Beverwij (b.w.i.w.): mevr. dr. L. W. van Reije dam-Beek, kand. te Breukelen. Bedankt voor Putten: K. Schipper Dordrecht. Afscheid op 24 februari van Arum: W. Scholte, wegens emeritaat; van B verwijk (b.wi.w.): R. van t Linde! hout, beroepen te Zuidlaren, Intrede te Brandwijk: kand. H. Stoutjesdijk uit Amsterdam, Bevestiging te Zeist, als pred. voi bijz. werkz. (voorganger NPB): W. Mooij te Epe. GEREF. KERKEN Beroepbaar: W. Westerveld te Bi dinghuizen; A. J. Verhoog, Haven 24 te Schoonhoven. Aangenomen: naar Klundert-Zevenbe gen drs. D. de Bruijn te Bergentheiu Afscheid van Harlingen: M. Hamminj wegens emeritaat; van Blokzijl: R. tq Haar, beroepen te De Bilt. GEREF. KERKEN (VRIJG. BV.) Afscheid van Emmeloord: G. van Ke len, beroepen te Leerdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Sassenheim: J. J. Reb te Hilversum. Afscheid van Delft: M. W. Nieuwe huijze, beroepen te Mijdrecht. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Scherpenisse: A. Honkoop te Moerkapelle. Jan Arends, Lunchpauzegedichten. Di Bezige BIJ Amsterdam 1974 80 M1' 9.50. Deze bundel krijgt bij het lezen ervaj0 een navrant karakter als men wet dat Arends vlak voor hij eruit zo voorlezen uit een raam is gesprongei1 Hoe eenzaam iemand kan zijn, hoe b v nadeeld, hoe vernederd iemand ziea kan voelen en hoe iemand wraak ka1-1 nemen op zijn omgeving, maken dei" gedichten maar al te duidelij Arends noemt Bernlef 'niets dan edn kleine kruimeldief van de taal', Cas pert een 'niksnuf en zichzelf een 'a me schooier" van wie zijn vakbon (de vereniging van letterkundigen honend zegt dat hij niet schrijve kan. Arends is iemand geweest die o zijn wijze in taal zijn enige toevlue! had, omdat hij ermee het benard het angstige, het lege trachtte te bi, zweren. Een cynische bundel. KJ, Van een verslaggever AMSTERDAM 'In de erkenninii van de politieke vluchteling ligt vo de Nederlandse regering een mogi lijkheid besloten om het Portugese l bewind te veroordelen.' Dit staat i 1 een verklaring die het comité 'Acti 1 Portugese vluchtelingen In Nederlani i woensdag 27 februari aan staatssecn taris Glastra van Loon van justitie zi] overhandigen, over het beleid tej aanzien van de Portugese vluchtelii gen. Volgens het comité zijn er momentei ongeveer 800 Portugese vluchtelinge in ons land. 'Hun situatie kan zee slecht en onzeker worden genoemi Hun beroep op artikel 15 van d vreemdelingenwet wordt niet gehoni reerd.' Vrijdag 1 maart houdt het comité ee manifestatie in de Mozes en Aaro kerk in Amsterdam over de situat in de Portugese koloniën.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2