VOOR REHOUDEN Gulden wordt sterke munt roudprijs in Parijs oven 160 dollar In België dreigt tekort aan olie en benzine Bredero geeft 15 miljoen meer dan Bouwcombinatie s. Van Heek: ideeën over internationale arbeidsverdeling achterhaald Israël wil meer exporteren Balanstotaal van Amrobank steeg 30 pet SER-lid: lagere belasting door hogere aardgasopbrengst lyssen-Bornemisza engt bod uit op indelen VCA Corp. Winst Heineken vrijwel gelijk Dollar blijft licht dalen GOLDMINES WALL STREET WILLIG OW/BOTIARTET VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE T13/K.15 i een onzer verslaggevers j STERDAM De textiel* "ustrie moet voor West-Euro- behouden blijven. Zij mag t Verdwijnen' naar de ont* e^elingslanden. Dat is de me- erg van Euro-coton, het over- pelend orgaan van de EEG- E lenindustrie. ftredende voorzitter van Euro-co- e de Nederlander drs. J. W. C. van n k, gaf gisteren een aantal redenen ij om volgens de organisatie de tex- ndustrie in West Europa moet rö en bestaan. Hij sprak gisteren na ai ip van een tweedaagse conferentie 1 Euro-coton reerst moet naar zijn mening de verzekerd zijn van een voldoen- ■anbod van textiel, niet alleen in maar ook in de prijs en ■ten van textielprodukten. ■textielindustrie is naar zijn me- de afgelopen jaren regelmatig itfianteerd' door leveranciers over- op prijsgebied, maar ook in kwa- en kwantiteit, zodra er maar sprake was van tekorten. Ver lende exportlanden zijn volgens Van Heek in een tijd van schaar- aan textiel 'volkomen onbetrouw- Dat zal nog versterkt worden de textielindustrie (grotendeels) West Europa zou verdwijnen. De- >edrijfstak moet naar zijn mening blijven omdat alleen vanuit Euro- Kfan worden voldaan aan de steeds t uitéénlopende wensen van de lument irkgelegenheid ander belangrijk punt dat drs. (Heek noemde was de werkgele nd die de textiel hier biedt Bin- de hele EEG hebben 2 miljoen en er een baan, terwijl alleen al vijftig Nederlandse bedrijven textielarbeiders werkzaam zijn. t ondernemingen zitten zeer ge- «ntreerd, waardoor zij een fors ir van de werkgelegenheid in een aald gebied uitmaken, derde punt in het pleidooi van 3! Van Heek voor het behoud van s' textielindustrie was dat de pro- the hier is 'aangepast' aan de hui- situatie, 'Het energieverbruik is fng, de vervuiling verhoudingsge- laag en doorgaans zit de textiel 'ie in gebieden buiten de grote •iele centra, zodat zij niet ge maakt van 'dure' grond. De af- ide voorzitter wees ook op de ige gevolgen voor de betalingsba- als de textielindustrie uit ons van de wereld zou verdwijnen. If procent van de totale consu- Het kost vanwege de dure machines veeld geld om een textielindustrie op te zetten of uit te bouwen. Vol gens drs. Van Heek zal het daarom voor de ontwikkelingslanden steeds lastiger worden. menten uitgaven en binnen de EEG wordt besteed aan textiel. Wanneer dat voor dergelijke bedragen zou moeten worden ingevoerd heeft dat zeer ingrijpende gevolgen voor onze handelsbalans. Kapitaal-intensief Als een bezwaar voor de ontwikke lingslanden om textielindustrie aan te trekken noemde drs. Van Heek ook nog de zeer grote bedragen die nodig zijn om een dergelijke bedrijfstak op te zetten of uit te bouwen. De textiel is zeer kapitaalintensief geworden, de leningen die daardoor voor de ontwik kelingslanden nodig zijn en de rente daarover zou zeer zwaar drukken op deze staten, concludeerde drs. Van Heek. Dat alles op alles moet worden gezet om de textielindustrie hier te houden. 'Het snijdt volgens hem geen hout meer met gemakkelijke slogans aan te komen dat de textielindustrie uit de EEG moet verdwijnen. 'Dergelijke re deneringen zijn gebaseerd op ideeën over internationale arbeidsverdeling die achterhaald zijn'. Euro-coton zal ook met steeds grote nadruk de politici uit de EEG op haar standpunt wijzen. Vanuit het se cretariaat van de organisatie in Brus sel bestaan zeer regelmatig econtacten met functionarissen van de EEG over deze kwestie. 'Wij hopen dat de rege ringen met ons op een positieve en realistische manier willen samenwer ken bij de beoordeling van het belang van de Europese textielindustrie', zo besloot drs. Van Heek zijn betoog. AMSTERDAM Binnen zeer korte tijd zal de Israëlische Industrie weer terug zijn op de capaciteit van voor de Yom Kippur-oorlog. De binnen landse consumptie is ingekrompen door de drastische bestedingsbeper king. Hierdoor is er overcapaciteit in de industrie ontstaan. Deze overcapa citeit, onder meer in de voedsel- en textielindustrie, wil Israël gebruiken voor uitvoerdoeleinden, zo is meege deeld op een bijeenkomst van de Ka mer van Koophandel Nederland-Israël. Aan de andere kant kampt Israël, evenals andere landen, met een tekort aan grondstoffen en halffabrikaten. Gezien de reeds bestaande goede be trekkingen tussen de twee landen, wil Israël meer dan ooit deze produkten vanuit Nederland betrekken. De voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer P. M. Hertz, achtte het daarom jammer dat het Nederlandse aandeel in de uitvoer naar Israël de laatste jaren is gedaald. Frankrijk en België zijn al voorbijge streefd. In 1973 heeft de Nederlandse uitvoer naar Israël, volgens zeer voorlopige schattingen, een stijging van 60 pet te zien gegeven, hoofdzakelijk als gevolg van incidentele grote leveringen (tan kers). In 1972 was de waarde van de Nederlandse uitvoer naar Israël 156 min. De invoer in Nederland vanuit Israël in dat jaar bedroeg 80 min. Deze invoer is in de eerste acht maan den van 1973 ongeveer gelijk geble ven. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het balanstotaal van de Amsterdam-Rotterdam Bank is verleden jaar gestegen van ƒ21,2 mil jard tot 27,3 miljard, Een toeneming derhalve van bijna 30 pet De balan- post credideuren, deposito's op ter mijn en spaargelden breidde zich uit terwijl de post debiteuren, kredieten op middellange termijn, wissels en voorschotten tegen effecten toenam van 10,8 miljard tot 14,6 miljard. De totale baten stegen van ƒ810 mil joen tot ƒ940 miljoen. De totale kos ten gingen omhoog van ƒ614 miljoen tot ƒ710 miljoen. De belangrijkste stijging ondergingen de personeelskos ten, nl. van ƒ414 miljoen tot ƒ481 miljoen. De brutowinst over het verstreken boekjaar kwam uit op ƒ230 (v.j. 196) miljoen; de nettowinst beliep 101 (87) miljoen. Het aantal vestigingen nam toe van 751 tot 766; het aantal medewerkers van 18.734 tot 18.581. Zo als gemeld, wordt wederom een divi dend van ƒ3,60 per aandeel van ƒ20 uitgekeerd. oh zilver zet opmars voort een onzer verslaggevers 1STERDAM De goudprijs heeft donderdag op de Parijse goud- rkt de barrière van 160 dollar per ounce genomen met een nog ait eerder voorgekomen notering van 160,06 dollar per .ounce (31,1 im)Op 21 .januari, de eerste marktdag nadat de Franse frank was m 'zweven', werd het tot nog toe hoogste punt van 158,11 dollar Teikt. h in Londen werd de opmars giste- voortgezet. Hier werd een nieuw ord gevestigd met een officiële s van 151.50 dollar per ounce. Na officiële prijsvaststelling tijdens de. rgenuren werd gehandeld op 154- dollar. 7 idelaren waren van mening, dat de 'wfwikkeling wel eens het begin zou nen zijn van een langere periode goudprijzen van boven de 150 dol- Ook in Amsterdam won de goud- ing opnieuw terrein, evenals pens de zilverprijs. Goud noteer- in Amsterdam 13.860-14.160 per tegen woensdag 13.410-13.710. De irprijs steeg tot 515-527.50 tegen '3485.50. de zilvermarkt was de stemming lerdag vast. De prijs van locozil- kwam uit 246.5-250.5 pence per ounce vergeleken met 238-243 op woensdag. De krachtige iming op de zilvermarkt in New c zorgde ervoor dat de invloed geruchten volgens welke India of- eel was toegestaan om zilver uit te ren, beperkt bleef. Met name enke- Suropese beleggers w§ren door de- vruchten verontrust, wijl goud en zilver duurder wer- werd de' dollar goedkoper. In nkfort werd geopend op DM 30, tegen een slot van woensdag DM 2.6820. Daarna zakte de note- in tot DM 2.6667. Het officiële dlot bedroeg DM 2.6775. De ontwikke ling werd mede in verband gebracht met een verdere verlaging van de 'prime rate' in de VS. Ook elders in Europa gingen de dollarnoteringen omlaag. In Amsterdam werd gesloten op 2.7888 tegen 2.7975. Smit Internationale 56 pet. meer winst ROTTERDAM De geconsolideerde brutoresultaten van Smit Internatio nale (zeesleperij, bergingsbedrijven) zijn in het per 30 september 1973 ge- eindigde boekjaar 1972-1973 met onge veer 46 pet gestegen. Deze toeneming werd in hoofdzaak veroorzaakt door het overgenomen Duitse bergingsbe drijf Ulrich Harms in Hamburg, waar toe ook een meerderheidsbelang be hoorde in Risdon Beazley Marine in Southampton. De nettowinst nam per saldo toe met ongeveer 56 pet van 3,8 min tot 5,9 min. Voorgesteld wordt een dividend van 26 pet, waar van 10 pet in contanten en naar keuze nog eens 16 pet in contanten of 4 pet in agio-aandelen. Over het voorgaande jaar werd 26 pet in contanten uitge keerd. Surinaamse brouwerij zette meer om PARAMARIBO Ds. afzet van Parbo Bier van de Surinaamse Brouwerij, waarin Heineken een groot belang heeft, is in het op 30 september ge- eindigde boekjaar 1972-1973 licht geste gen van 90.000 tot ruim 91.000 hectoli ter. Het nettoresultaat, na aftrek van belasting, steeg van Sur. 486,442 tot Sur. 490,934. De opbrengst van de verkopen nam toe van Sur. 5,7 min tot bijna Sur 7 min. Het dividend wordt gehandhaafd op 16 pet. SCHEVENINGEN Het Utrechtse bouwconcern Bredero zal voor de Haagse en Scheveningse bezittingen van de exploitatiemaatschappij Sche- veningen (EMS) die zij vorig jaar heeft overgenomen, een bedrag van 56 miljoen betalen. Dat is maar liefst 15 miljoen meer dan het bod dat in juni werd uitgebracht door de Bouwcombinatie Ballast-Nedam-Hol- landse Betongroep-Wilma en een mil joen meer dan de waarde waarvoor de betreffende onroerende goederen in december 1972 op de balans van de EMS stonden aangegeven. Dit vertelde de voorzitter van de raad van commissarissen van de EMS, de heer W. van Geleuken van de Brugge te Hunsel woensdagmiddag cp een buitengewone algemene aandeelhou dersvergadering van de EMS in de Scheveningse Kurzaal. De heer Van Geleuken zei dat het destijds niet ac cepteren van het bod van de bouw combinatie voor het EMS-bestuur een onnoemelijk zware beslissing is ge weest. 'We stonden tegen de muur met steeds toenemende exploitatiever- Maatschappijen willen hogere prijs AiXISTiERlDAiM/BRUSSEL In België dreigt een tekort aan olie en benzine. De grote oliemaat schappijen voeren nog maar zeer mondjesmaat olie in, terwijl de (betrekkelijk kleine) Seca en Total ruiterlijk hebben toegegeven dat ze helemaal geen olie meer importeren, regering dwingen hogere prijzen vast te stellen voor olieprodukten. UTRECHT Als de rijk geworden oliesjeiks het maar uit him hoofd laten om te gaan speculeren met valuta en de nominale loon ontwikkeling wordt beperkt, ziet de naaste toekomst er economisch gezien niet zo somber uit. EMS-aandeelhouders verder iveinig wijzer De concerns willen de STELVEEN De Thyssen-Borne- Bza Group wil een bod uitbrengen minimaal 1.175.000 en maximaal >0.000 bij het publiek uitstaande idelen van VCA Corporation, f^rWlch (Connecticut) tegen een js van 13 dollar per aandeel. Deze nsactie zal een deelneming van lyssen-Bornemisza Group in het lerikaanse bedrijf van minimaal 25 maximaal 40 procent betekenen, aandelen VCA zijn aan de New- rkse beurs genoteerd. De VCA rporation specialiseert zich in het twerpen en de fabricage van pro- cten en onderdelen voor de verpak- bgsindustrie. De demissionaire regering wil daarover thans, vlak voor de verkie zingen, geen beslissing nemen. 'Maar wij kunnen niet meer wachten. Iedere dag dat de prijzen niet verhoogd zijn kost ons 9.8 miljoen', aldus een woordvoerder van de gezamenlijke oliemaatschappijen. Drie van de vijf raffinaderijen in het Antwerpse draaien op het ogenblik nog maar op halve kracht of minder. Tankers worden in veel gevallen door gestuurd. De eerste slachtoffers van deze taktiek van de maatschappijen dreigen de werknemers in de raffina derijen en de beheerders van de pompstations te worden. Gisteren was er een bijeenkomst in Antwerpen van de beambten van de raffinaderijen. Daar werd geëist dat de regering de accijnzen op de olie en benzine zou verlagen en de prijzen van deze pro dukten verhogen. Energie-conferentie De Verenigde Staten hebben de landen die betrokken zijn geweest bij de on langs in Washington gehouden ener- _'econf eren tie voorgesteld dat de energie-coördinatiegroep aanstaande maandag en dinsdag in Washington bijeenkomt voor haar eerste vergade ring. Tijdens de energieconferentie besloten de aanwezige landen, tegen de wil van Frankrijk, een dergelijke groep in te stellen. Tob op dit mo ment hebben zes van de dertien be trokken landen gunstig gereageerd op het voorstel van de regering in Was hington. Frankrijk zal in Washington niet deelnemen aan de vergadering van de energie-coördinatiegroep, zo heeft de Franse minister van buitenlandse za ken, Michel Jobert meegedeeld. Jobert zei dat Frankrijk zich positief opstelt inzake discussies over bepaalde aspecten van de energieproblemen, zo als die in Washington aan de orde zijn gekomen. Maar volgens Frankrijk moeten die discussies op Europees ni veau of binnen de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ont wikkeling plaatsvinden. Koeweit zal haar aanbod van 85 mil joen barrel olie niet van de hand doen omdat de ondernemingen prijzen boden die aanzienlijk beneden de lijstprijs van 11.54 dollar per barrel lagen. Dat heeft de minister van olie en financiën van Koeweit, Abdel Rachman Al-Atiqi, donderdag bekend gemaakt. Koeweit heeft nu een nieu we 'olieveiling' aangekondigd eu daar bij de internationale oliemaatschappij en gevraagd om geen inschrijvingen beneden de lijstprijs Voor olie van Koeweit te doen. Een datum, waarop de aanbiedingen binnen moeten zijn, maakte de minister niet bekend. Het ingetrokken olie-aanbod omvatte levering van 462.000 barrel per dag binnen zes maanden na 1 maart aan staande. Er waren 50 voornamelijk Europese en Japanse bedrijven aange zocht om op het aanbod in te schrij ven. In totaal gaven 32 maatschappij en daaraan gevolg. Volgens een in Koeweit verschijnend dagblad hadden Japanse oliemaatschappijen besloten niet meer dan negen dollar per barrel te bieden om zo gezamenlijk de kracht van verbruikers te demonstre ren. De regering van Koeweit weigerde de aanbiedingen te aanvaarden omdat zij geen precedent voor lagere olieprijzen wilde scheppen en tevens een triomfe rend gevoel onder d'e olieverbruiken- de landen wilde voorkomen, zo stelt het dagblad. liezen en we wisten niet wat de toe komst zou brengen. Op dat moment was er geen enkele andere serieuze gegadigde'. Duidelijk bleek uit de woorden van de soms zeer geëmotioneerde voorzit ter, dat Bredero, die op 9 september een bod uitbracht, een reddende engel was. 'Toch zijn wij nu allen van me ning', aldus de heer Van Geleuken, 'dat onroerend goed in andere om standigheden nog meer dan 56 mil joen zou hebben opgebracht'. Over de toekomstplannen van de EMS wilde de heer Van Geleuken ook na her haald aandringen van diverse aandeel houders, niets loslaten. Eerst zullen van het geld, dat van Bredero ontvangen wordt diverse hypotheken worden afgelost en belas tingschulden betaald. Ook dienen de cijfers over 1973 nog te worden uitge werkt. 'Dan pas kunnen wij de balans opmaken en nagaan hoe de EMS er precies voorstaat. Aan de hand van die gegevens kunnen verdere beslis singen worden genomen', aldus de heer Van Geleuken, die voorts mee deelde dat bepaald niet aan liquidatie van de EMS wordt gedacht. Zoals gebruikelijk op EMS-aandeel- houdersvergaderingen drong een aan tal aanwezigen er ook nu weer bij de raad van commissarissen op aan tij dens de komende jaarvergadering een specificatie te geven van alle EMS-be- zittingen in Nederland. De heer Van Geleuken achtte daartoe echter geen reden aanwezig. Wel kon hij meede len dat het personeelsbestand van de EMS dat medio 1973 uit 362 personen bestond inmiddels is geslonken tot 127 personen. Hiervan zijn er 46 in dienst van hotel Brittannia in Vlissingen dat vorig jaar positieve resultaten heeft bereikt In het Amsterdamse Carré werken eveneens 46 personen. Dan is nog het café-restaurant Bellevue aan de Park kade te Rotterdam, waar 17 perso neelsleden werken. (Deze onderne ming heeft de streep vorig jaar nog juist gehaald'), aldus de heer Van Ge leuken en tenslotte het hoofdkwartier van de EMS in Scheveningen, waar nu eveneens nog 17 mensen werkzaam zijn. Binnenkort zullen hier echter 4 personeelsleden afvloeien. We zullen met wat minder welvaarts groei genoegen moeten nemen en de valuaties moeten koste wat het kost worden voorkomen. Als de prijzen van ons aardgas worden opgetrokken tot bijv. het olieprijsniveau, is de kans zelfs heel groot dat de gulden samen met de dollar tot de harde va luta gaat behoren. De dollar wordt weer hard doordat de Verenigde Sta ten in een veel betere concurrentiepo sitie met name ten opzichte van Japan komen te verkeren. Daarop kwam kort samengevat het be toog neer, dat de Tilburgse econoom en kroonlid van de SER, prof. dr. D. B. J. Schouten, donderdagmiddag hield tijdens een lunchebijeenkomst van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in Utrecht. Prof. Schouten is van mening, dat de aardgasprijzen met de internationale prijsontwikkeling moeten meegroeien. Het grootste doel van de meer-op- brengst zal in de staatskas en niet bij het particuliere bedrijfsleven moeten terecht komen. Maar, zo voegde prof. Schouten er meteen aan toe, de meer opbrengst uit de aardgaspot zal be steed moeten worden aan belasting verlagingen, omdat het bedrijfsleven en de consument compensatie moeten hebben voor de opgelopen prijzen, het zal daarbij om miljarden guldens gaan. Prof. Schouten is daarom be nieuwd naar de kwantiteit van het pakket maatregelen, dat de regering in petto heeft Het ruilvoetverlies zal geheel moeten worden gecompenseerd door belastingverlaging. Overigens meent prof. Schouten dat ons land door het enorme overschot op de betalingsbalans vorig jaar in een veel betere uitgangspositie ver keert dan menig ander land. We kun nen even een stootje verdragen. Door het harder worden van de gulden, is kapitaalvlucht niet te vrezen, 'tenzij dit progressieve kabinet de progressie ve politiek van de vorige conservatie ve regeringen voortzet op een wijze alsof er niets aan de hand is'. Het ka binet zal moeten beseffen, dat de kip met de gouden eieren niet kan wor den geslacht en dat rekening moet worden gehouden met de achterban. De traditionele loonsverhogingen zul len achterwege moeten blijven, het geen niet wil zeggen dat de lonen moeten worden bevroren. Ze zullen alleen wat minder snel moeten stij gen. De mogelijkheden tot belasting verlaging zullen voorts aan het be drijfsleven ten goede moeten komen teneinde de ruilvoetverliezen te com penseren. Een combinatie van 'beteu geling loonontwikkeling en een alge mene belastingverlaging' of een be perkte nominale loonontwikkeling en behoorlijke belastingmaatregelen acht prof. Schouten ook mogelijk. Welke toekomstvoorspelling ook wordt gedaan, alles zal afhangen van de vraag wat de OPEC-landen met hun enorme geldbedragen gaan doen, als ze in valuta gaan speculeren, ont staan rampzalige gevolgen in de koersverhoudingen. Ze kunnen ook aandelen en obligaties gaan opkopen, zodat de oliesjeiks straks de eigenaren worden van de bedrijven in de rijke landen. De meest ideale oplossing zou natuurlijk zijn, als de OPEC-landen geld lenen aan de Wereldbank van prof. Witteveen. Het ergste zou zijn als die landen niets voelen voor aan delen, obligaties en goud, maar gaan speculeren in grondstoffen. Dan ont staan chaotische toestanden. AMSTERDAM De winst van Hei neken over de laatste drie maanden van 1973 was ongeveer gelijk aan die over het laatste kwartaal van 1972. Het bestuur heeft 'goede hoop' dat ook voor het hele lopende boekjaar 1973/74 een winstniveau kan worden bereikt dat ongeveer gelijk is aan dat van het darvoor. Eén en ander werd gistermiddag in de jarvergadering mee gedeeld. De bieromzetten zijn tot nu toe onge veer 8 procent hoger als in dezelfde periode van het vorige boekjaar. De export ontwikkelt zich gunstig, terwijl wij ons matktaandeel goed kunnen handhaven, aldus het bestuur. In de frisdrankomzet bleef het stijgingsper centage hetzelfde als in de eerste drie maanden van het vorige boekjaar, maar de omzetontwikkeling in gedis tilleerd laat zich veel beter aanzien. 'Deze is bijzonder verheugend', aldus het bestuur. EFKECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële siotkoers van cisteren). Akzo 51.90—52.00 (51.40), Hoogovens (63.40), Kon. Olie 91.20—91.40 (91.00), Philips 32.60 (32.60), UnUever 110.60 (110.40), KLM (69.50). AMSTERDAM De daling van de koers van de Amerikaanse dollar op de Amsterdamse wisselmarkt heeft zich donderdag voortgezet. Na een rustige handel sloot de dollar op 2.78652.7880 ofwel een cent be neden het slot van woensdag 2.7950—2.7970). De Nederland- sche Bank ontplooide evenals woens dag geen activiteiten op de geldmarkt, aldus wisselmarktkringcn. ADVERTENTIE Een Nederlands beleggingsfonds in geselecteerde goudmijnaandelen. Waardestijging plus rendement sedert eind 1963 gemiddeld 10% per jaar. De participaties zijn officieel aan de Amsterdamse beurs genoteerd. Enzijn dus dagelijks verhandelbaar. Aan- en verkoop van participaties kan geschieden via elke bank en commissionair. DOW JONES INDEX Iddosl. Spureo UUII. Obi. Mod* 19 febr. 819.54 183.69 92.70 73.50 774.5 20 febr. 831.04 188.59 92.50 73.31 774.2 21 febr. 846.76 188.87 93.37 73.30 771.3 A«0d. UbL TOL h. L. 19 febr 15.940 15.990 1.803 765 694 20 febr 11.670 15.000 1.756 885 489 21 febr 13.030 16.040 1.752 977 418 NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Ara Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Aropex Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield Bend'.x Bethl Steel Boeing Burlington Ind. Can Pacific Ry Celanese Chase Manhattan Chessle System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont. Ctn Cont OU Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 21/2 50% 50 12*4 12 7'a 43% 44% 43% 46% 35% 36% 27% 28% 21 207', 25% 25% 43% 45% 11% 11 24 24% 52", 51%e 4% 4 26% 277» 22% 25% 97% 100% 24% 25% ÏE 33 13% 13% Eastman Kodak Fir*t Nat City 51 52% 56% 56% 18% 1774 52% 53% 24% 23% 17% 18 29% 29% 21% 21% 23% 23% 43% 44% 11% 11% 23 19% 18% 46% 46 56 567t 160% 164% 0 102% 387'»40% Ford Motor 44% 45 Fruehuuf 24% 24% Gen Electric 56% 59 Gen Foods 27% 27% Gen Motors 50% 50 V, Gen Publ utll 19% 19% Gen Tel Tel 24% 24 7'» Getty Oil 129% 134 Giletle 347', 35% Cimbel Brothers 17 17% Goodyear I and B 25% 25% Gulf Oil 22% 22% Illinois Central Ind. 18% 18% Insllco 8% 8% Int Uusln Mach 235% 237% Intern Harvester 25% 26% Int Nick of Can 377» 38", Int Paper 46% 467» Int Tel Tel 26% 26% Johns Manvllle 17% 17% Jones and Laugh 18% 19% Ling-Lemco Vough 10% 10% Litton Ind B 9 Lockheed Aircrafi 5% 5% Marcor 22% 17% Martin Marietta May Dep Store* McDonnell Dougl Mohtl OU Corp Nabisco' Nat Cash Reglst Nat Distiller* Nai Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind 17% 23% 24% 25% 18 18% 46 32% 32% 35% 36% 12% 12% 12% 1ST 33% 33 14% 14 Koersen in Montreal Bovle Dom Tar Chem Husky Nat. Uas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 19/2 1.75 24% 20% 10 17% 5.38L 19% 20/2 1.88 24% 20% 5.38L 19% Admiral Corp A'.lengheny Pow S Akrona Am Standard Amsted Ind Can Breweries Cetto Chadbourn Goth Chase Select Fd Columbia Gaa Comlnco Cont. Telephone 12% 12% 193', na; 18% 18% 12% 13% 40% 41 8.80 8.80 26 26% 34% 34 16% 17% Int Bank for Ree Int Flav Frag Int Paper O 4) 99% b 99%b 36% 36 43 43 U Kansas Pi KLM Kroger Lone Stor Cement Lehman Madison Fund 12% 20% 20% olln n% 14% Pac Gas and El 23% 24 Penn Central 3% 3% Pepsfco 61% 63% Phelps Dodge 40% 403, Philip Morris 105 105'4 Philips Petr 50% 51% Procter Gambl 84% 86% RCA 18% 18% Republic Steel 21 26% Reynolds Ind 44% 45% Royal Dutch Petr 52% 32% Santa Fé Ind %l£ 33 Sears Roebuck 84% 87 Shell Oil 56% 57% Southern Co 16% 16% Southern Pacific 35% 35 Southern Railway 45% 4674 Sperry Rand 38% 39 Stand Oil Ca)If 28% 29 Stand Oil Indiana 91% 937'. Exxon Corp 82% 83% Studebaker Worth 33 33% Sun OU 47% 47% Texas Gulf 28% 28% Texas Inst. 101% 104% Transamerlca 0% 9% Onliever 38% 39% Onion Carbide 34% 35 Unl Roval 9 9 United Aircraft 24 24 United Brands 8% 874 US Steel 40% 42% West Union Tel 14% 14% Wesiinghnuse El 21% 22% Wootworth 17% 17% Nat Can 8 8% NY Centr A 8% 8% North West R 68% 68% N Am Philips Co 10% 20 Occidental Pelr 11 11 Pacific Light 20% 20% Public Steel 17% 17 Reliance Group 8% 9% Standard Brand* 51% 5174 Stalham Ind. 12", 12% Tandy %6I 20% Union Electr 15% 153', Untied Corp* 8% 8% United G*s 15% 15% Western Bancorp 20% SO

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15