ijstand naar niveau an het minimumloon Concordia laat iedere verzekerde delen in de winst CONCORDIA ommentaarfunctie foor NOS ongewenst Trek gerust de Wehkampmode aan Lubbers tegen Hoogovens op Maasvlakte Leraren in opleiding tegen extra selectie 1 Bewindslieden naar de West Collegegeld wordt niet vlot betaald Intern conflict bij afdeling Hoogovens Industriebond NVV V ertegenwoor diging personeel tegen acties Dennendal Oud-wethouder Hendriks niet op PvdA-lijst in Groningen Ledenlijst van RKPN mag bij Beuker blijven Ook ARP ging akkoord an onze parlementsredactie 9 EN HAAG De meerderheid - an de Tweede Kamer heeft gis- ren de NOS terechtgewezen - Bor voor de WD-motie te stem- en. waarin minister Van Doorn i5 ordt gevraagd met de NOS te lan praten. In deze motie wordt ;2 n oordeel uitgesproken over de -iOS-programma's en gesteld, '8 at het leveren van commentaar -p het nieuws een specifieke iak is voor de omroepvereni- ngen. - oor dit te doen zouden de omroep- renigingen hun eigen identiteit innen benadrukken. Tegen de motie 17 n de VVD stemden de PvdA, D'66, m 'R, PSP en CPN. en van de redenen, waarom de VVD - motie indiende, was het plan dat NOS-leiding heeft om het 'droge' OS-journaal dagelijks uit te breiden - et achtergronden van een commen ts ar op het nieuws. Dit plan wordt 42 suggereerd in de nota van NOS-tele- 19 siecommissaris Steketee. Het was de- - nota, die grote beroering veroor- akte bij de omroepverenigingen, die 25 ch door dit plan in hun eigen iden- 9 leit bedreigd voeldep. Op deze be- - lering speelde de motie in van de VD, die zo de steun van de confessi- 79 iele partijen wist te verwerven. Zo- 9 s bekend is de WD echter tegen et bestaande zuilensysteem in de om- - iep. 33 25 et bestuur van de Nederlandse jour- Ij ilistenvereniging had de Tweede Ka- ïs erleden erop gewezen, dat door het - innemen van deze motie de journa- stieke vrijheid van de NOS zou wor- ïn aangetast. Ook de vakbond van nroepmedewerkers had een dergelij- i waarschuwing laten horen, ulke bezwaren bestonden,er ook te- n de andere motie-Van Dijk, waarin ordt gesteld, dat het ANP de radio- euwsdierist moet blijven verzorgen, e NOS zou zelf de journalistieke rijheid moeten behcuden om te be- 99 ilen hoe ze haar nieuws vergaart en w lf verantwoordelijk zijn voor de ra ionieuwsdienst. Maar ook deze motie erd aangenomen, ditmaal met alleen IT e stemmen van de PvdA, D'66, PPR n PSP tegen. artijpolitiek 'irs. Wilbers van D'66 merkte op dat i e tegen de NOS gerichte motie over et commentaar op het nieuws eigen- ijk in strijd is met de Omroepwet. I et is wettelijk niet mogelijk, de mi lliter naar de NOS te sturen. De mo- Je is zuiver van partijpolitieke aard. ad Kosto van de PvdA onderstreepte it. Hij zei: 'De motie is een onder- eel van een reeks aktics van de VVD gen de NOS en het omroepbestel'. Ie heer P. van der Sanden (KVP) af deze uitleg aan de fel omstreden lotie, dat ze vaststelt, dat de NOS ch niet als een omroepvereniging iag gedragen. Daarom stemden KVP n ARP vóór de motie. Deze partijen ilden echter geen commentaar geven P de inhoud en vorm van welke NOS- itzending dan ook. De CHU kwam iet een eigen stemverklaring. Drs. an Leijenhcrst stelde, dat, wanneer e NOS zich aan de spelregels houdt, i niets heeft te vrezen. techtspraak 'e motie van de heer Van der San- cn over het instellen van beroeps- ichtspraak voor niet-journalistiekc rogramma-onderdelen van de om- |>ep. haalde het niet. Zoals er een aad voor de journalistiek bestaat, ie klachten in behandeling neemt te en journalistieke produkten, wil de eer Van der Sanden ook een raad nor klachten tegen radio- en televi- ieprogramma's. De VVD was tegen eze motie, omdat men een bepaalde eroepsgroep de eigen rechtspraak iet moet opdringen. Drs. Wilbers an D'66 zei, dat in Nederland gewo- e rechtbanken bestaan, waar men al- ijd terecht kan. De motie kreeg al leen de stemmen van de grote en kleine confessionele partijen en van de boerenpartij. De moeilijkheid van Wehkamp is dat het een postorderbedrijf is en daar door per definitie een 'slechte naam' heeft. Want wanneer je er iets bestelt komt er een auto voorrijden met 'neutrale omslag' zodat de buren niet weten dat je eventueel iets op afbeta ling bestelt. Maar bij Wehkamp heb ben ze wel jurkjes vanaf zeventien gulden en zelfs bij C A kun je zo iets niet aanschaffen. Goed, het is geen couture, maar je loopt er ook weer niet in voor gek. In de nieuwe catalogus van Weh kamp is wat betreft vrouwen- en he renkleding van alles te vinden en je denkt met het postordersyndroom van vroeger in je hoofd dat het al lemaal tuttige mode is Nou, dat is dus niet waar. Goed, de gemiddelde klant van Wehkamp moet nog niets hebben van rokken die tegen, op of over de knie zitten, maar de zo lang zamerhand afgezaagde 'omaatjes-bloe metjes' zetten zelfs n Dedemsvaart door. Ze hebben badkleding, kinder kleding, herenkleding (matig), zomer kleren, vrijetijdsspul: noem maar op. Geen bruidskleding, want je krijgt bij Kluwer-voorstel voor aandeelhoudersgroep DEVENTER Op de op 5 maart te houden buitengewone aandeelhouders vergadering van Kluwer komt een voorstel van het bestuur ter tafef, over te gaan tot de instelling van een commissie van aandeelhouders. Ook een reglement voor deze commissie zal ter sprake komen. Daarnaast zal de vergadering worden voorgesteld ac- coord te gaan met de benoeming van oud-minister Langman (Economische Zaken) tot commissaris ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het overlijden van ir. C. Staf. Wehkamp de zaken een week op zicht en de ervaring is dat de dames dan vrolijk in een toiletje trouwen en de boel na zeven dagen mooi weer terug sturen: het beviel ons niet. De kleren van Barbara Farber kun nen niet anders dan bevallen, al blijft het nog steeds Idioot om tegen de honderd gulden voor een gecultiveerd spijkerpak voor de kinderen uit te ge ven. Maar het is allemaal wel erg prachtig. Wat de kleuren betreft: groen, geel, oranje-rood, gitane-blauw en fel-roze. Stoffen: denims, corduroy, oxfords en hier en daar wat wol. Ein delijk is er zwart denim, iets dat heel moeilijk te maken schijnt te zijn. De broeken zijn nauwer dan ooit en wat de motieven betreft: een zwarte on dergrond met jungle- en bloemmotie ven. Verder blijft de kinderkleding zo'n beetje hetzelfde als vorig jaar. Weinig nieuws, of het moest het inha ken zijn op de Veilig Verkeersacties, wat inhoudt dat de kinderen stoffen moeten dragen met dessins die opval len in het verkeer. (Op de foto: een paar modellen van Wehkamp, voor inl.: 05200-10577). Van onze sociaal-economische red. DEN HAAG Een Hoogoven vestiging op de Rotterdamse Maasvlakte maakt onder de door de regering voorgestelde selectie ve investeringsregeling niet zo heel veel kans. Minister Lubbers (economische zaken) heeft dit gisteren in de Eerste Kamer laten doorschemeren. Bedrijfsvestigingen, dus ook die van de samenwerkende staalbedrijven Hoogovens en Hoechst, zullen onder de nieuwe wet onder meer beoordeeld worden op het percentage buitenland se arbeidskrachten dat nodig zal zijn om de zaak te laten draaien. 'Is dit meer dan twintig procent dan moeten we wellicht ook daarom nee tegen zo'n bedrijf zeggen', aldus de minis ter. De Rotterdamse raad heeft destijds de Hoogovensvestiging op de lange baan geschoven onder meer op grond van milieubezwaren. De vestiging zou ook veel buitenlandse arbiedskrachten vra- ben. Hoogovens-Hoechst werkt aan een nieuw procédé dat belangrijk te gemoet zou komen aan de milieube zwaren. Het iz echter zeer de vraag of ook tegemoet zal woiden gekomen aan het argument dat ae minister gis teren in de Eerste Kamer gebruikte. Minister Lubbers, die in de Eerste Kamer nogal wat bezwaren over de selectieve investeringsregeling kreeg te horen, verdedigde zijn wetsontwerp onder meer met de stelling dat stag natieverschijnselen zoals zich die nu in het westen voordoen wellicht ook zijn veroorzaakt, omdat het tot nu toe aan een investeringsregeling heeft ontbroken. De Eerste Kamer daarente gen vreesde dat een rem op de inves teringen in de huidige economisxhe situatie juist stagnatie zou veroorza ken. Volgens de minister behoeft dit ech ter niet het geval te zijn. Het gaat er niet om de investeringen af te rem men, maar om ze meer te spreiden en te begeleiden. Geen ondernemer vindt het, aldus minister Lubbers, prettig zich te vestigen in een gebied dat straks vastloopt. De selectieve investe ringsregeling betekent voor hen dus in feite een waarschuwing om hun plannen nog eens'goed af te wegen. De minister streeft ernaar het wet sontwerp nog voor 1 september in te vullen, zodat het nog voor het einde van dit jaar van kracht zal kunnen zijn. Voor het zover is zullen eerst nog de beide Kamers worden gehoord. De Eerste Kamer stemt volgende week over het wetsontwerp. AMSTERDAM Studenten van de lerarenopleiding De Vrije Leergangen zijn tegen de 'ondemocratische selec tie' die minister Van Kemenade wil toepassen bij de toelating van studen ten tot de opleiding voor de eerste graads bevoegdheid. Studenten die aan een van de nieuwe instituten voor de lerarenopleiding een tweede graad behaald hebben zouden eerst op hun wetenschappelijke kwaliteiten be oordeeld moeten worden, volgens de minister. Er zcu een selectiecommis sie komen die dan in laatste instantie zou beslissen over toelating tot de verdere opleiding. Het aktiecomité aan de Vrije Leergangen is van me ning dat dit een ontoelaatbare beper king betekent. ADVERTENTIE Van een verslaggever DEN HAAG Premier Den Uyl komt vandaag aan in Suriname voor een kennismakingsbezoek van zes da gen. Dit bezoek heeft een informeel karakter. De minister-president wil tijdens dit bezoek spreken met de nieuwe regering, vertegenwoordigers van het maatschappelijke en sociale leven in Suriname. Vrijdag vertrekken minister De Gaay Fortman en staatssecretaris De Goede voor een werkbezoek van enige weken aan de Nederlandse Antillen. Tijdens deze reis zullen zij kunnen maken met de nieuwe Antilliaanse re gering van premier Juancho Evertsz. Bovendien zullen zij spreken over za ken betreffende de algemene en socia le ontwikkeling van het land, de voortgang van de werkzaamheden van de koninkrijkscommissie en de proble men inzake de migratie naar Neder land. Staatssecretaris De Goede van finan ciën vergezelt de minister omdat hij voorzover het het departement van fi nancien aangaat belast is met hulp verlening aan Suriname en de Neder landse Antillen. Mogelijk zal minister De Gaay Fort man na zijn vertrek op 9 maart uit de Nederlandse Antillen nog enige dagen in Suriname verblijven om kennis te maken met de nieuwe regering van Suriname. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG De betaling van het collegegeld verloopt dit cursusjaar minder vlot dan het jaar daarvoor. Het aantal aan universiteiten inge schreven studenten bedroeg half janu ari 73.500. In de cursus 1972-73 was dit in december al 76.000. Hoe groot het aantal studenten is dat nog geen collegegeld betaald heeft, is onbekend. Volgens staatssecretaris Klein is dit het grootste deel van de 22.000 studenten die zich in de zomer van 1973 wel hebben laten registre ren, maar daarna niet meer van zich hebben laten horen. Hij verwacht dat deze groep boven water zal komen als dp Kamer het collegegeld wettelijk verlaagd heeft van 1000 tot 500 gul den. Dr. Klein zegt dit ln antwoord op vra gen van het Tweede Kamerlid De Brauw (DS'70). De heer De Brauw, die zelf de duizend-gulden-wet ge maakt heeft, was vooral benieuwd hoeveel studenten er al betaald had den. Staatssecretaris Klein wijst erop, dat de huidige problemen vooral te wijten zijn aan lacunes in de wetge ving van De Brauw. Ere-doctoraten De Landbouwhoge school te Wageningen heeft aan de heer P. B. de Boer te Stiens en aan Ir. D. J. Maltha te Bennekom het ere doctoraat ln de landbouw-wetenschap- pen verleend. De heer De Boer heeft zich verdienstelijk gemaakt op het ge bied van de bemesting van grasland, voeding van rundvee en organisatie van veehouderijbedrijven. Ir. Maltha bracht na 1945 de landbouwdocumen- tatie op gang en gaf als eerste direc teur gestalte aan het centrum voor Landbouwpublikatics en landbouwdo- cumentatie (PUDOC), een nu interna tionaal bekende instelling. Sinds 1957 is hij docent aan de landbouwhoge school. Van onze soc.-economische redactie IJMUIDEN De Industriebond NVV bij Hoogovens wordt door een scheu ring bedreigd, nu voor de verkiezing van een nieuwe ondernemingsraad bij dit bedrijf twee, elkaar beconcurre rende NVV-kandidatenlijsten zijn in gediend. Een groep verontruste NVV ers diende een alternatieve lijst in. Aanvoerder van deze lijst is werkne merscommlssaris W. Bunte, die vorige week bij de vaststelling van de defini tieve lijst op de algemene ledenverga dering bij Hoogovens, op een onver kiesbare plaats terecht kwam. Volgens de heer Bunte, die momenteel secreta ris van de ondernemingsraad is, dreigt een kleine, maar militante groep NVV-ers de dienst te gaan uit maken. De oorzaak van het conflict is volgens woordvoerders van de Industriebond NVV terug te voeren tot de stakingen van vorig voorjaar. Veel bondsleden waren het toen niet eens met de op stelling van de ondernemingsraad. Nog tijdens de stakingen werd toege zegd, dat er een onderzoek zou volgen naar de gespannen verhouding tussen het zogenaamde bedrijvenwerk en de ondernemingsraad. Het resultaat van dit onderzoek leidde er vorige weck toe dat de heer Bunte op een lage plaats op de lijst terechtkwam. Het bondsbestuur van de Industriebond NVV was tot gisteravond Iaat bezig me pogingen om het conflict uit de wereld te helpen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT 'Bezetting van gebou wen in een ziekenhuis om tot verwe zenlijking van bepalde doeleinden te komen, moet als een onverantwoorde daad worden aangemerkt Dit laten 2 dienstcommissies (Utrecht en eDn Dol- der) van de Willem Amtszstichting in een open brief weten aan alle mede werkers. De dienstcommissies bestaan uit gekozen, door de vakbonden kan didaat gestelde leden. 'We hebben de door onszelf gekozen organen om onze wensen kenbaar te maken', aldus de brief. De commissies vragen het personeel, het hoofd kool te houden: 'geen enkele bestuurder heeft ons ooit belemmerd in de uitoe fening van onze medische of verpleeg kundige taak'. Volgens staatssecretaris Hendriks is de aangekondigde ontruiming van drie paviljoens van Dennendal niet op zeer korte termijn te verwachten. Dit blijkt uit het verslag van het monde ling overleg vorige week met de Ka mercommissie, dat gisteren werd ge publiceerd. Een deel van de pupillen zal volgens de heer Hendriks binnen het terrein van de WAstichting in Den Dolder kunnen worden ondergebracht. Hij noemde de ontruiming met nadruk tijdelijk. Zo snel mogelijk moet wor den geprobeerd, de normale verhou dingen binnen Dennendal te herstel len en de pupillen daarheen terug te brengén, aldus de staatssecretaris. B1NNE.NLAND K13 Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Ex-wet'iouder W. Hendriks is geweerd van de lijst van PvdA-kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen in Groningen. Dit zou mede zijn oorzaak vinden in de vrees bij het PvdA-bestuur dat Hen driks veel voorkeurstemmen zou trek ken. De heer Hendriks had zich zelf kandi daat gesteld. Het bestuur deelde hem echter mee dat hij er eigenlijk niet meer bij hoorde. Op een onverkiesba re plaats wilde het bestuur hem ook niet zetten omdat hij daarvoor 'te goed',werd geacht. Daarom werd hij maar'helemaal geschrapt. Dat 'te goed' zijn en het daarom uit- piëteit niet plaatsen van Hendriks op de lijst wordt in de wandelgangen van het stadhuis echter met een kor reltje zout genomen. Als Hendriks op een onverkiesbare plaats zou zijn ge komen en het bestuur achteraf gecon fronteerd zou worden met een groot aantal voorkeursstemmen op de ex-wet houder, dan zou dat in feite een af wijzing van het bestuursbeleid door de kiezers betekenen. Dat er voorkeurstemmen op Hendriks zouden worden uitgebracht lijkt zeer aannemelijk. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn er nog 2800 voorkeurstemmen op hem uitgebracht. Tegenstanders van wat in Groningen al 'de kadaver-discipline' van de PvdA VV. Hendriks wordt genoemd, vinden dat de PvdA Hendriks wel bijzonder diep heeft la ten vallen. Bij de gemeenteraadsver kiezingen van vier en acht jaar gele den was hij nog lijstaanvoerder. Niet alleen is hij nu op die plaats vervan gen door wethouder drs. Max van den Berg, maar hij is nu ook geschrapt. Wat overigens nog moet worden be krachtigd door de ledenvergadering van de afdeling. De heer Hendriks zelf is er vrij laco niek onder en meent dat de gang van zaken geheel past in de huidige poli tiek van de straffe partij-leiding in de PvdA. Enige verwarring was eerder al ont staan over- een als zeventiende op de kandidatenlijst geplaatste man die bij na dezelfde naam heeft als de ex-wet- houder. Beiden heten Wim en de achternamen verschillen slechts door dat de Nieuweling niet Hendriks maar Hendriksen heet en daardoor ten onrechte kan worden aangezien voor de ex-wethouder. DEN HAAG Het Tweede Kamerlid voor de Rooms Katholieke Partij Ne derland (RKPN), Klaas Beuker, en zijn secretaris J. A. A. Leechburch Auwers hoeven de bescheiden en de ledenlijst van de RKPN niet af te ge ven aan het nieuwe RJPN-bestuur dat is voortgekomen uit de 'club van Utrecht'. Zit hoeven aan dit bestuur ook geen verantwoording af te leggen over hun financiële bestuursbeleid. Hier komt het vonnis op neer, dat de vice-president van de rechtbank :n Den Haag, mr. C. Philipse, gisteren heeft gewezen in het tweede kort ge ding binnen een maand tussen de he ren Beukers en Auwers enerzijds cn het bestuur van de 'club van Utrecht' uit de RKPN anderzijds. In het eerste kort geding bepaalde mr. Philipse dat Klaas Beuker en zijn secretaris zich niet meer mogen beschouwen als be- stuursleden van de RKPN en dat zij de bescheiden cn ledenlijst van de partij aan de 'club van Utrecht' moe ten overdragen. In dit tweede kort geding vroegen de heren Beuker en Auwers schorsing van de uitvoering van dit eerste von nis. De vice-president heeft nu de werking van zijn eigen vonnis opge schort, voorzover het de bescheiden, ledenlijst en verantwoording betreft. Tegen het eerste vonnis was inmid dels ook oeroep aangetekend bij net gerechtshof in Den Haag. De bepaling dat de heren Beuker en Auwers zich niet meer voor bestuursleden van de RKPN mogen uitgeven blijft echter van kracht Namens de heren Beuker en Auwers was in het laatste kort geding aange voerd dat afgifte van de stukken niet mogelijk was omdat die beheerd wer den door een 'stichting beheerscen- trum' en omdat de overige negen be stuursleden van het bestuur-Beuker zich niet door het vonnis verplicht voelden de stukken af te geven. Het vonnis was namelijk tegen de heren Beuker en Auwers persoonlijk ge richt. Bezwaren De colleges van gedeputeerde staten van Limburg en Utrecht moeten in de loop van deze week beslissen over bezwaren du ingebracht zijn tegen de in de statenkringen Maastricht en Utrecht ingediende kandidatenlijsten. De bezwaren komen van de zijde van de 'groep-Beuker', de lijsten van Je zijde van de 'club van Utrecht*. TROUW/KWARTET WOENSDAG 20 FEBRUARI 1974 an onze parlementsredactie (EN HAAG Ook de ARP is gisteren akkoord gegaan met de optrekking per 1 juli van de bij- landsuitkering tot liet niveau van het netto-minimumloon. Een amendement van de WD om deze oppeling niet te doen plaatsvinden, kreeg bij de stemmingen over de begroting van CRM alleen de leun van de RKPN, de Boerenpartij, de SGP en het GPV. rerigens vormde de optrekking van bijstandsuitkering (waarmee een ■rschil van vijf procent wordt over- rugd) geen probleem voor de ARP, mdat het erom gaat mensen die bui- n hun schuld niet in staat zijn te erken, op een algemeen aanvaard inimum te brengen. Ook kan de i RP zich niet met het VVD-stand- int verenigen dat er een onder heid moet zijn tussen minimum-in- imsten uit arbeid en de bijstandsuit- iring, waar geen arbeid voer wordt tleverd: het belonen van de presta- bezwaren van de ARP richtten ch voornamelijk tegen de koppeling het minimumloon aan de bij- andsuitkering, omdat hierdoor de - itwikkeling van het minimumloon kunnen worden afgeremd. De eeste bezwaren echter nam staatsse- j etaris Meijer gisteren weg door te 8 rzekeren dat de regering zich over koppeling van het netto-mimi- lumllom, de bijstand en de AOW na- :;?r intern zal beraden. De regering zal ook al het mogelijke doen om, op initiatief van minister Boersma van sociale zaken, nog voor 1 juli met de Tweede Kamer hierover van gedach ten te wisselen. Doordat de staatssecretaris Meijer al eerder had toegezegd het college van advies van de algemene bijstandswet te vragen om een inventarisatie te maken van het gebruik en een advies te geven over het misbruik van de steunverlening, trek mevrouw Van Veenendaal (DS'70) haar motie over het misbruik in. Een vervangende motie, die ln feite een goede uitvoe ring van de wet bevestigde, kreeg geen steun in de Kamer Het merendeel van de door de opposi tie ingediende amendementen op de CRM-begroting, werd door de Kamer afgewezen. Zo werden de uitgaven voor de raad voor de kunst niet ver laagd, werd de subsidie voor muziek beoefening door amateurs niet ver hoogd en werd de post sportieve re creatie (bedoeld om mensen in bewe ging te brengen die buiten de 'greep' van de georganiseerde sport vallen) niet geschrapt en overgeheveld naar de sportorganisaties en de subsldiepot voor accommodaties. Wegens het ontbreken van dekkings mogelijkheden schaarde de Tweede Kamer zich niet achter een voorstel van de VVD-er Van Dijk om 2.3 mil joen gulden meer uit te geven aan monumentenzorg. Een motie van de heer Vqn Ooijen (PvdA) om volgend jaar meer aandacht te besteden aan het instandhouden van beschermde stads- en dorpsgezichten daarentegen kreeg wel een ruime meerderheid (al leen SGP en Boerenpartij waren te gen). Verder werd de bijdrage aan de provincie Friesland voor de bevorde ring van de Friese taal en cultuur met 18.000 gulden tot 150.000 gulden verhoogd en verscheen een post pro memorie op de begroting voor spoe daankopen van uitzonderlijke kunst voorwerpen die voor Nederland verlo ren dreigen te gaan. 'iveede Kamer aanvaardt motie-Van Dijk door HETTE VISSER AMSTERDAM We kunnen natuurlijk wel hele lange stukken schrijven over allerlei belangrijke couturiers die voor een soort elite- publiek hun kleren aan de vrouw brengen; maar toevallig stuurt een bedrijf als Wehkamp wel anderhalf miljoen catalogie de deur uit, hetgeen neerkomt op een bereik van één op de twee gezinnen. Van daar dat we zeer geïnteresseerd hebben zitten kijken naar de mode show die Wehkamp gisteren heeft gehouden. Conclusie: goed en goed koop. Gisteren was er ook een show van kinderkledingfabrikante Barbara Farber. Conclusie: goed, maar duur. Anno 1974 praat het parlement over winstdeling op levensverzekeringen. Voor Concordia is dit geen punt. Al sinds 1907 is bij Concordia een aandeel in de winst het onvervreemdbaar recht van iedere verzekerde. Vólgens de statuten komt de bedrijfswinst volledig ten góede aan alle Concordia-verzekerden. Niet voor een deel, maar voor de volle 100%. Een financieel voordeel, dat ieder die zich verzekert moet kennen. Ook U! Artikel 1: Bij Concordia komt iedere verzekerde zonder uitzondering in aanmerking voor winstdeling. Elke individuele Concordiapolis, ongeacht de hoogte van het verzekerde bedrag, is winstdragend! Artikel 2: Bij Concordia deelt elke individuele polis vanaf de eerste dag mee in de winst. Een werkelijk unieke bepaling! Artikel 3: Bij Concordia wordt niet alleen op het „spaargedeelte", maar ook op het „risico-dragende deel" van uw levensverzekering een winstuitkering bijgeschreven. winstaandeel voor iedereen. Coöperatieve Levensverzekeringmij. u.a. Concordia, Oudenoord 10, Utrecht. Tel. 030-333433

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13