s gere prijs zit er niet voor grammofoonplaat =r: EG-garanties voor ivesteringen in :itwikkelingslan den Groot Amerikaans avontuur kost aan IHC miljoenen Amerika en Rusland willen samen de wereld organiseren Jzenkartel werkte al lang niet meer Groot effect Grand Gala r Ruwstaalproduktie in wereld steeg in '73 met 10,6 pet. Japans effectenhuis wil dollars uit Arabië terughalen Helft van Europese fusies mislukte NEW YORK SLUIT HOGER DOW JONES INDEX GOLDMINES ?@J r/KAFAIRTETT VRIJDAG 15 FEBRUARI 1974 FTNlAiNCIEN/ECONOiMIE T15/K17 in onzer verslaggevers JjjEM De kans, dat de prijzen van grammofoonplaten gaan, is klein. Kortgeleden is liet platenkartel, de prijs- fck tussen importeurs en de officiële platenwinkels, op last Europese Commissie opgeheven, maar in feite al hield lid zich daar meer aan- Opheffing van het kartel betekent jltjet, dat supermarkten en sigarenwinkeliers nu ineens met n Jvan' de grote merken overstroomd zullen worden. ""van prijsafspraken in de prak- hvelijks meer sprake is, weet O, die op een middag eens in i vier zaken gaat rondneuzen. |en enorm verschil in prijzen niet alleen tussen de verschil- lerken ('labels' heet dat in de fereld), maar ook bij één plaat. A verkoopt een LP voor de buurman voor ƒ14,90 en In andere detaillist ziet zelfs [ar nog onder te komen. Daar- feen we nog maar over de vele [aanbiedingen. winkeliers ir of vijf geleden was dat heel '1 De platenhandel in Nederland pgs nauwkeurig afgebakende waarbij leden van de NVGI rlandse Vereniging van Gram- ilaten Importeurs uitsluitend :en aan de 1600 winkeliers, aangesloten bij de NVGD rlandse Vereniging van Gram- ilaten Detaillisten. Omgekeerd de NVGD-leden uitsluitend WGI-bedrijven, zodat er spra- van een. exclusief verkeer. De ten hielden zich vrijwel altijd idviesprijs, wat voor de produ- ook weer voordelen had. Men de kostenopbouw nl. uitgaan rustig prijsbeleid. Dat er in toch wel LP's op de markt .yan een gulden of tien, n plaats van de gebruikelijke a twee en twintig, had niets in met de bedreiging van het ve NV<5I-NVGD-verkeer. Om c te vergroten werden oudere i, die als dure LP hun geld al opgebracht opnieuw geperst der een ander label op de ■feebracht. Decca had van dit de primeur in Europa, toen *®latschappij al aan het eind van 3n vijftig onder het label 'Ace ps' in Engeland schijven ver foor ruim een tientje. In de lor volgde spoedig Ace of ten einde tr of tweév^fóergeleden kwam betrekkelijke rust op het pla- l een einde, toen enkele slim- len ontdekten, dat je van een Ie opname soms veel goedkoper rtij schijven direct in het bui kon bestellen dan naar de of- iporteur te gaan. Deze impor- in vrijwel alle gevallen geen iporteert, maar opnames, die ipnieuw perst, heeft in Neder- lar verhouding met grotere iekosten te maken dan zijn leverancier, die een veel om- :er thuismarkt heeft. Dat ver marktgrootte is echter maar de redenen voor lagere prij- gote landen. Andere zijn ver in bw-tarieven en valuta- in. Toen de dollar maar voort in waarde daalde, werd het irticuliere importeurs steeds iiger platen direct uit Amerika h komen. Dc NVGD-dctaillisten jwel van deze handel uitgeslo- lar er kwamen kennelijk ge- geïnteresseerde winke- vrij groot net van witte ontstaan, die voorna- HAARLEM Het Grand Gala du Disquc, vanavond (voor het laatst?) op dc TV, heeft een enorm effect op de platenver- koop, is de ervaring van Bove- ma-dlrecteur Kruize. Van som mige artiesten of groepen is dat niet verrassend, maar anderen, die in Nederland nog niet be kend zijn, doen het ineens erg goed bij dc platenhandel. Een voorbeeld daarvan zou vana vond wel eens Julien Claire kunnen zijn, meent Kruize. Elk succesvol tv-optreden verhoogt trouwens de platenverkoop. De Bovema-directeur ls niet meer zo enthousiast voor de collectieve platenpropaganda, uiteindelijk toch de opzet van het Grand Gala. Het grote pu bliek kan al zoveel kennis ne men van de grote artiesten. Bo vendien kan zo'n Grand Gala het nadeel hebben, dat een kwa liteitsnummer wordt wegge drukt tussen twee hele groten in de reeks optredenden. w kndere geï m een vrij I te doen c melijk leefden van de goedkope 'pa rallelle import'. De witte winkel gaf de stoot tot de prijsverlagingen in de officiële detail handel, die uit concurrentie-oogpunt er vaak niet onderuit kon drie of vier gulden in prijs omlaag te gaan. Maar ook de NVGI hadden een antwoord. De importeurs richtten gezamenlijk de organisatie Grammoservice op, die er voor zorgde, dat een beperkt assor timent met veelgevraagde schijven ge plaatst werd bij supermarkten, siga renwinkeliers en pompstations. Die supermarkten moesten zich wel aan de adviesprijs houden, maar het ge heel had toch een marktvergrotend ef fect. Niet veel verschil Het opheffen van het kartel heeft een einde gemaakt aan het exclusieve ver keer tussen importeurs en officiële detaillisten, maar Roel R. Kruize, di recteur van de platenmaatschappij Bo- vema in Haarlem gelooft niet, dat dit nu in de prakijk zoveel uitmaakt. Hij zoek niet doelbewust nieuwe afzetge bieden en denkt er niet over op grote schaal aan de witte winkels te gaan leveren. Wil een zaak voor levering in aanmerking komen, dan moet aan een aantal voorwaarden voldaan zijn, zoals een naar het oordeel van Bove- ma behoorlijk assortiment. De parallelle import is volgens Kruize alweer op zijn retour, ondermeer door de koersstijging van de dollar, de laatste maanden. Nam deze vorm van invoer op een gegeven moment 10 tot 15 procent van de totale markt voor zijn rekening, nu zou het al niet meer zijn dan een procent of vijf. Overigens heeft Kruize hét er wel eens moeilijk mee gehad, dat een con tract, dat hij met een buitenlandse maatschappij had, nooit recht gaf op lA-Kamerlid: is Gemeenschap en onzer verslaggevers *ERDAM De EEG gaat garanties geven voor investeringen in tkelingslanden tegen politieke risico's. De verzekering wordt ge- voor projecten die voor de hele Gemeenschap van belang zijn 'jecten die door investeerders uit twee of meer landen worden n nam het Europees parlement atsburg een resolutie aan waar zegt dat deze garanties de 'in- lisatie van de ontwikkelingslan- unnen bevorderen en een 'nut- trument kunnen zijn voor een ischappelijk grondstoffenbe- Het garantiesysteem biedt, zo rapporteur van de Commissie ntwikkeling en Samenwerking, use iiberaal Armengaud, de mo- eid om op gelijke voet te con- >n met de VS en andere landen te vorm van verzekerihg al lan- cpassen. Daardoor ontstaat de ikheid een eigen EEG-grond- beleid op poten te zetten. irtij van de Arbeid tweede ka- Van der Hek verzette zich tè tegen het opnemen van het van bedrijfsluiting door wette- laatregelen, zoals bijvoorbeeld lisatie. De ontwikkelingslan den absoluut zelf het beheer over hun natuurlijke hulp- en rijkdommen, willen het nebben deze te nationaliseren de schadevergoeding te bepalen- ■list vroeg zich af hoe de Ge- foap geloofwaardig kan zijn ich politieke risico's te verzeke- Bijna alle in Nederland verkochte platen ivorden hier ook geperst. de alleenverkoop in Nederland. Voor al in het begin. Een Amerikaanse maatschappij betaalt copyrights, maar de importeur in Nederland betaalt die opnieuw. Maar soms werden er regel recht partijen ingevoerd, waarvoor geen copyrights werden betaald, wat per plaat al gauw een gulden scheelt. Contracten heeft Bovema ondermeer met United Artists, ABC Dunhill en Apple (de 'Beatle-maatschappij'). Daarnaast worden in Nederland veel labels geperst van EMI, dé Britse moedermaatschappij van Bovema, die de merken Parlophone. Columbia, His Master Voice, Capitol en Harvest voert. De eigen produktie van Bove ma voor Nederlandse artiesten gaat onder het label 'Imperial' de deur uit. Totaal heeft de EMI-dochter 22 pet. van de NVGD-markt in handen. Cassettes Kruize gelooft niet, dat de plaat be dreigd wordt door de cassette. Door de toenemende vrije tijd ziet hij wel een groei in de cassette-omzet, maar dan meer voor gebruik buitenshuis, zoals in de auto, op de boot of in een tweede huis. Maar voor de muziekre- produktie binnenshuis zal de schijf zijn positie volledig handhaven, al is het alleen maar door de steeds hogere eisen, die de consument stelt aan de geluidsweergave. Afspeelapparatuur voor bandjes is zeer kostbaar, wil men eenzelfde kwaliteit geluid berei ken als bij een behoorlijke stereo-hifi- installatie voor platen. Geen echte verschuiving dus van schijf naar band, maar bij de gram mofoonplaat zelf treden wel verande ringen op. De tijd is voorbij, dat de aanschaf van een LP voor de consu ment een gebeurtenis was. Van bijna alle soorten muziek werden toen sing les verkocht. Dat singletje zal niet verdwijnen, zegt Kruize, omdat we daarmee een popartiest op de markt brengen. Maar de single wordt nu al leen gebruikt voor de hits. Dat is de bedoeling tenminste, want acht van de tien singles halen de reis niet. gens, waar Kruize een hekel aan heeft. Een feit is, dat het marktaan deel van deze onderschatte muziek nog steeds stijgt. Dat kan niet gezegd worden van de klassieke sector. De totale afzet van klassieke platen is stabiel, maar als de platenmarkt blijf groeien, zal het aandeel relatief afnemen. Opvallend is, dat klassiek zichzelf verkoopt, in het reclamebudget van Bovema neemt klassiek dan ook maar een heel be scheiden plaats in. BRUSSEL De ruwstaalproduktie in de wereld (China niet inbegrepen) heeft vorig jaar de 667,5 miljoen ton gehaald. Vergeleken met 1972 (op zichzelf al een recordjaar) betekende dat een verhoging met 10,6 pet. In de Verenigde Staten is vorig jaar 140 miljoen ton ruwstaal geprodu ceerd, waarmee de produktie van het recordjaar 1969 (131,2 miljoen ton) met 6.6 pet werd overtroffen. In de VS produceerde met 21 pet van de wereldproduktie. In de Sowjet-Unie steeg de produktie in het afgelopen jaar met 4,4 pet tot ongeveer 131,5 miljoen ton. Het Rus sische aandeel in de wereldproduktie is nu 19,7 pet. De Europese oostblok- staten produceerden 47 miljoen ton. De produktiestijging was daar dezelf de als in de Sowjet-Unie (4.4 pet). In Japan bereikte met vorig jaar de spectaculaire produktiestijging van 23 pet, vergeleken met het voorgaande jaar. Het absolute Japanse record van 119.3 miljoen ton werd bereikt. Dat is 17.9 pet van de wereldproduktie. TOKIO De Japanse effectenfirma Daiwa Securities heeft een plan ont wikkeld om dollars, die in het bezit zijn van de Arabische olieproduceren de landen, terug te laten vloeien naar de Japanse effectenbeurs. Om dit te bereiken heeft de Nederlandse doch ter van de Japanse onderneming. Dai wa Europe, overeenstemming bereikt met Zefinor Holdings in Luxemburg om gezamenlijk een 'mutual' begleg- gingsfonds op te richten. Dit fonds, 'Zefiner Daiwa Japan', zal zich specialiseren in de verkoop van Japanse aandelen in de Arabische lan den via een dochteronderneming van Zenifor. 'The Arab Investment Com pany' Zefinor Daiwa Japan zal onder de directie komen te staan van een nieuw op te richten Luxemburgse maatschappij. 'Arab Japan Fund Com pany'. waarvan Daiwa en Zefinor ie der 50 pet van het aandelenkapitaal zullen bezitten. Zefinor Daiwa Japan zal begin nen met 3 miljoen dollars. Dit zal binnen 1 a 2 jaar worden uitgebreid tot enkele tientallen miljoenen dol lars via openbare verkopen in het Arabische gebied. Daiwa verwacht, dat het bedrag aan de zogenoemde 'A- rabisrhe dollars' dit jaar zal stijgen tot 60 miljard dollar als gevolg van de gestegen prijzen van ruwe olie. Cijfers en dividend Unilever op 26 februari ROTTERDAM Unilever is van plan op dinsdag 26 februari nabeurs de voorlopige cijfers over 1973 en het voor te stellen slotdividend op haar gewone aandelen over 1973 bekend te maken, zo deelt het concern mee. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM De bezorgdheid van de vakbonden, ingegeven door geruchten op de Amsterdamse effectenbeurs over de finan ciële positie van IHC-Holland, is waarschijnlijk wat voorbarig. Varen op het kompas van effectenbeurzen is een vrij hachelijke onderneming, wamt deze financiële instellingen plegen nu eenmaal wat overspannen op allerlei ontwikkelinge te reageren. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen donderdagavond de volgen de koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag): Akzo (53 00), Hoogovens (64.90), Kon. Olie 93.00—93.20 (93.10). Philips 33.30 (33.30 gl). Unilever 109 40 (109.20). KLM (70.00). Pompidou en Jobert nu Washington: WASHINGTON/PARIJS Nu de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Sowjet Unie zijn verminderd, proberen de twee super machten hun posities als leiders in hun eigen kampen te consolide ren. Wij Fransen zijn tegen het idee van die blokken. Smartlappen De garanties worden verstrekt door een nieuw op te richten 'Europees Bureau voor garanties voor particulie re investeringen', dat onder de Euro- pese Commissie ressorteert. Het zou om te beginnen een bedrag van ca 36 miljoen uit de EEG-begroting ontvangen, volgens de commissie voor de begrotingen uit het parlement erg weinig in vergelijking met hetgeen kredietgarantieinstellingen in de geïn dustrialiseerde landen ontvangen. Het bureau zal slechts garanties verstrek ken wanneer een bilaterale overeen komst bestaat tussen de gemeenschap en het ontvangende land, ter bescher ming van investeringen (zoals de EEG heeft gesloten met de geassoci eerde landen) of indien in het ontvan gende land een wetgeving ter bescher ming van investeringen van kracht is. De garantie, tegen het risico van oor log. van onteigening, van een beta lingsverbod, van convertibiliteits- en transferrisico van kapitaal en dividen den, van wisselkoerswijziging en van 'het risico van bedrijfssluiting als ge volg van wettelijke of bestuursrechte lijke maatregelen die een verdere be drijfsuitoefening van de betrokken onderneming verhinderen', is nadruk kelijk bedoeld als aanvulling op de nationale garantiesystemen. Allerlei artiesten, die vroeger uitslui tend op singles voorkwamen, zoals het genre Johnny Hoes. Vader Abraham en de Zangeres zonder Naam zijn nu niet anders dan op LP's te horen. De smartlappen dus, een woord overi- AMSTERDAM Er zijn in 1973 in Europa ongeveer 4.300 fusies gesloten, waarvan 50 pet mislukte. Iedere fusie kostte gemiddeld 9 min dollar. De hoofdoorzaak voor het falen was het gebrek aan ervaring. Aldus de heer John Kitching, direc teur van de Britse maatschappij John Kitching Associates. Uit een onder zoek van de heer Kitching, bekend ge worden als de 'Business International Study", naar de 407 deelnemingen die plaatsvonden gedurende de periode 1965-1970 in 16 Europese landen, bleek dat Nederland in die periode het meest geschikte land voor deelne mingen was en Italië het slechtste. Hoewel de meeste maatschappijen voorstander zijn van een 100 pet be lang bij een samenwerking is uit het onderzoek gebleken, dat het nemen van voorlopig een klein belang tot gro tere successen leidt. Bij een klein be lang heeft men zodoende een periode waarin de beide maatschappijen el kaar 'goed kunnen leren kennen', iets wat volgens de heer Kitching zeer es sentieel is bij een fusie. Sit heeft de Franse minister van buitenlandse zaken Jobert als reactie op de conferentie in Washington ge zegd in een intervieuw met de Was hington Post. Volgens de Franse be windsman was de conferentie een po litieke gebeurtenis in het belang van de VS. Gevraagd of dat de reden was, waarom Frankrijk zo dwars lag en zich weigerachtig toonde voor een vervolg op dc conferentie antwoordde Jobert: 'Ja, dat is eer goede conclusie- Volgens goed ingelichte bronnen in Parijs, heeft president Pompidou zich in ongeveer dezelfde zin uitgelaten op een bijeenkomst van hei Franse kabi net. Pompidou beschuldigde Nixon volgens deze bronnen er van de confe rentie te gebruiken om het Ameri kaanse leiderschap te willen verster ken in plaats van de energieproble men op te lossen. De Franse presi dent zou hebben gelegd, dat de inter nationale diplomatie wordt beheerst door geheime besprekingen tussen Nixon en Breznjev, bij welke gesprek ken de toekomst van de wereld wordt 'georganiseerd. De Amerikaanse regering is, zo zeg gen woordvoerders, ingenomen met het akkoord tussen de olieverbruiken- de landen cm in een werkgroep een conferentie met de olieproducenten voor te bereiden. Maar minder en thousiasme was op het hoofdkwartier NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 3 3374 (32%33). Unilever 8 38%—39 (38%—39), Philips $11% (11%—%) cn KLM $24% (25). Opgave DuPont-WuIston. van de OPEC in Wenen. In niet-offi- ciële reacties uit Wenen wordt ge zegd, dat men het plan van de 12 in dustrielanden zeer verdacht vindt. De vorming van een werkgroep zou de inleiding kunnen zijn tot een confron tatie met de olieproducenten, aldus een zegsman. OPEC's secretaris-gene raal Khene verklaarde eerder, dat een blok van industrielanden tot een con frontatie zou leiden, maar het is nog niet duidelijk of de werkgroep door de OPEC als 'blok' beschouwd wordt. GOUD EN ZILVER Goud 13.24—13.54 (onv.) per kg. Zil ver ƒ479—491,50 (473—485,50) per kg. Ook al zal het verlies van de Ameri kaanse dochteronderneming IHC Hol land Le Tourr.eau Marine Corpora tion volgens de directie inderdaad 40 miljoen gulden bedragen de continuïteit van de hele IHC-groep zal er niet door in gevaar worden ge bracht. In het IHC-verslag over 1972 schreef de directie al, dat de kosten- begroting voor de bouw van drie boor- en hefeilanden (totale waarde 100 miljoen gulden), die IHC in Ame rika samen met Le Tourneau produ ceert, belangrijk zou worden over schreden. De daaruit voortspruitende verliezen (de grootte liet het bestuur in het midden) werden ten laste ge bracht van het exploitatieresultaat over 1972. Een exploitatieresultaat, dat toch nog met 16.1 procent steeg tot bijna 11 miljoen. In het jaarverslag werd aan gekondigd dat veel aandacht zou wor den geschonken aan de bestuurlijke aspecten van de nieuwe activiteiten in de IHC-groep. Deze aandacht, die dui delijk Le Tourneau betrof, resulteer de in het ontslag van directeur le Tourneau. Fusie IHC-Holland ontstond in 1965 uit een fusie van vijf Nederlandse scheeps werven, die zich bezig hielden met de bouw van gespecialiseerde schepen, waarbij baggerschepen de belangrijk ste waren. In de afgelopen jaren heeft de onderneming een zeer sterke posi tie opgebouwd in de wereld, waardoor het mogelijk werd om nieuwe activi teiten op touw te zetten. De blik viel op de bouw van boorei landen en andere installaties voor oe olie-exploratie en -exploitatie op zee. Dit vooral toen duidelijk werd, dat Je oliemaatschappijen het zeegat uittrok ken omdat de woestijnen in het Mid den-Oosten de behoefte aan olie niet helemaal konden of wilden dekken. Een probleem was, dat de produktie van installaties om olie op zee te zoo ken en te winnen geheel in handen was van Amerikaanse ondernemingen. En omdat de meeste oliemaatschappij- sloot IHC met de Amerikaanse scheepsbouwingenieur Le Tourneau samen te werken. De heer Tourneau werd directeur van de nieuwe onder neming. waarin flinke bedragen wer den geïnvesteerd. De opzet van de werf verliep echtïr zoals bekend, niet voorspoedig. Lang zaam aan werd duidelijk dat de afle vering van de drie hypermoderne booreilanden met minstens een jaar zou worden vertraagd. IHC schatte enige tijd geleden de ver liezen van de Amerikaanse dochter op 41 miljoen guldem, maar in beurskrin- gen wordt gefluisterd dat de strop misschien wel 60 miljoen gulden of zelfs 80 miljoen gulden zal zijn, waar bij dan nog de schadeclaims van de afnemers wegens te late levering ko men. Volgens het bestuur van IHC Holland zijn er nog geen eisen *ot schadeloosstelling ingediend en zullen die ook niet komen. Het geplaatste aandelenkapitaal van IHC-Holland is bijna 30 miljoen gul den, zodat bij een koers, die in een jaar ls teruggelopen van 124 naar 30 gulden de beurs het concern een waarde toekent van rond 90 miljoen gulden. Eind 1972 was het zichtbare eigen vermogen van IHC 115 mil joen. In portefeuille had de onderne ming toen nog voor 826 miljoen gul den aan opdrachten. Lire na jaar zweven 19 pet. minder waard ROME De koers van de lire is na een jaar 'zweven' ten opzichte van an dere valuta's gemiddeld 19 procent ge daald. Toen de Italiaanse wisselmarkt op 13 februari 1973 weer open ging. verminderde de lire in één dag 6 pro cent in waarde. Op het ogenblik is de waardevermin dering ten opzichte van het pond ster ling het kleinst, namelijk 7.5 procent. De grootste koersdaling trad op ten opzichte van de Duitse mark. In ver gelijking met een jaar geleden be draagt de waardevermindering van de Italiaanse munt tegenover de mark en in de Verenigde Staten zetelen, be- 30,6 procent. Indust. Spurm (JtlII. Obi. Mod* 12 febr. 806 63 180.87 93.33 73.37 753.7 13 febr. 806.87 180.71 93.02 73.36 747.1 14 febr. 809.92 182.57 92.79 73.32 759.4 Amid. Obl. lol. H. L. 12 febr. 12 920 12.700 1.744 625 719 13 febr 10.090 13.140 1.739 662 678 14 febr 12.230 12 540 1.713 692 611 Koersen in Montreal 13/2 14/2 14/2 Bovls 1 69 1.69 1.74 Dom Tar Chein 23% 24% Husky 19% 19% 19% Nat. Gas 9% 9% 9% Mass tergusnn 15% 15% 16 Nat. Hesources 5.29L Shell Canada 19% 1974 19% (ADVERTENTIE) Een Nederlands beleggingsfonds in geselecteerde goudmijnaandelen. Waardestijging plus rendement sedert eind 1963 gemiddeld 10% per jaar. De participaties zijn officieel aan de Amsterdamse beurs genoteerd. En zijn dus dagelijks verhandelbaar. Aan- en verkoop van participaties kan geschieden via elke bank en commissionair. NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smell C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Ailant. Richfield Beridlx Bethl Steel Boeing Burlington Ind. Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhattan Chessle System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Coll Industries Common» Edison Cons Edison Cont. Can Cont Oil Curtis* Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical 1 Du Pont <KI> Eastman Kodak First Nat City 42 42 42% 42% 35% 38 26% 27% 20% 20% 25% 25% 43% 42% 11 11% 23% 23% 61% 51% 4 4% 24%e 24% 22% 22% 92% 94 20T-1 21% 15% 16% 29 29% 49% 49% 55 55% 17% 17% 53% 53% 24 24 hi 17% 17% 29% 29% 20% 21 24 23%e 40% 41% 11% 12 19% 19% 42% 43% 53% 53 157% 156% «6% 97% 37% 37 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Gettv Oil Gilette Glmhel Brothers Gondvear I and B Gulf Oil Illinois Central Ind. Insilco Irrt Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper lnt Tel Tel 49% 19% 24%e 127% 33 '4 15% 24% 21% 18% 8H '84 26% 49% 19% 24% 127% 327» 16'4 24 «4 217k 18% *53 24% 38% 47% 26% Llng-Lemco Vough 10% 10% Litton Ind 8% 8% Lockheed Atrcrafl 4% 4% Marcor 21% 21% Admiral Corp 12% 12% Ailengheny Pow S 19% 19% Akrona 20 20 Am Siaridard Amsted Ind 40% 13% Can Breweries Cetio Chadbourn Goth Chase Select Fd Columbia Gas Cominco Cont. Telephone 8.79 8.79 26% 27% 34 1674 17% Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl Mobil Oil Corp Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypaum Nat Steel Nat Lead Ind Gen Cigar lnt Bank for Rec lnt Kiev Frag Inl Paper ($4) 17 16% 24 23% 177', 177k 447'. 43% 357', 38 327k 33% 12% 12% 12% 12% 32% 33% 14% 14% 99%b 99%b 34% 34% 42 41 Pac Qas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gambl Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell OH Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand oil Calir Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker Worth Sun Oil Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 14' 14% 23% 23% SH 3% 56% 37 39% 39% 102% 103S 47% 49 83% 84 Vi 18% 18% 25 25% 42% «27-, 33% 33% 29% 30% 83% 83% 55% 53% 16% 18% 34% 35% 45% 45% 37% 37% 28% 28 90 90'4 80% 80% 32% 32% 46% 46% 387k - 32% 32% 8% 8% 23% 23% Kansas City Ind Kansas Power 20% 20% K I.M 25 24% Kroger 68% 68 Madison Fund West Union Tel Westinghouse El Wooiworth Nat Can NV Cwitr A North West R N Am Philips Co occidental Pair Kaliance Group 14% 12% 21% 21% 18% 18% 7% 7% 9% 8%b 68% 68 18% 18% 18% 15%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17