Raad rijgt weer verder aan centrumplan Veelzijdige Westlandse huisvlijt Rijnsburgers maken bezwaar tegen plan Anjelierenstraat Boeiende, maar ook zeurderige Katwijkse geschiedenis kent intussen al zo'n dertig fasen Meer laagbouw in Ridderveld II Alphens Mannenkoor nu op 90 leden Op expositie in Naaldwijk Marktberichten Veemarkt Leiden CNV-bonden houder samen jaarfeest Visserij berichten TROUW KWARTET WOE STAD EN REGIO door Niekjan van Kesteren KATWIJK Wispelturig maar wel ijverig rijgt de Katwijkse ge meenteraad verder aan het snoer dat Centrumplan heet. Al zoveel jaren. Er staat wel een doel voor ogen, maar men kan het niet eens worden over de vraag hoe dat er moet gaan uitzien. Dus rijgt men verder. Steeds maar weer nieuwe kraaltjes. Op dit moment zijn er in de ontwikkeling van deze geschiedenis zo'n dertig fasen te onder scheiden. Een even boeiend als zeurderig proces van oneindig veel praten, plannen maken en verwerpen. Donderdagavond gaat men weer verder. Op zoek naar een uitweg. De verwikkelingen rond het Plan val len eigenlijk in twee delen uiteen. Het eerste loopt tot juni van het vo rig jaar, dat zou men de voorberei dingsfase kunnen noemen. De periode waarin allerhande materiaal en me ningen vergaard werden, hetgeen re sulteerde in het voorstellen van een concreet plan. Het tweede deel van het verhaal begint op het moment dat dat plan verworpen werd. Dat is een cruciaal ogenblik geweest. Vanaf die tijd is het probleem steeds meer ver schoven van het zakelijke naar het ix>- litieke vlak. Van enig politiek gehakketak was mg geen sprake bij het begin van de af faire. Dat was in 1947, de tijd waarin de nu al legendarische wederopbouw op poten werd gezet. In de sfeer van 'jongens, we gaan d'r met z'n allen te genaan' was natuurlijk geen plaats voor enig detaillistisch gepraat. Men zat met een bevolkingsexplosie en een minimaal aantal woningen. Vandaar dat driftig de gebieden werden aange geven waar de uitbreiding van de .ie- meente zou moeten plaatshebben. Om dat men toen toch ook al een oogje had op het toerisme werd er voor het wat bouwvallige gebied achter de Boulevard een voor dat doel geschikte bestemming uitgezocht. Er zou een gehoorzaal komen, een autobusstation en de nodige hotels. Dat vond men voor die dagen alvast een aardig voor uitzicht Stil Daarna ls het een hele tijd stil ge weest rond het Plan. Helemaal in de greep van de woningnood was er voor deze zaak, die aan de oplossing daar van toch weinig kon bijdragen, geen bijzondere aandacht. Er werd elders (Molenblok, Tranendal, Koestal) ge bouwd, terwijl er plannen ontwikkeld werden voor de bebouwing van. de Hoornes, 't Sand en Cleyn Duin. Naarmate op deze manier de oplos sing van de huisvestingsproblematiek voorzichtig begon te dagen, kwam het Centrumplan weer uit de laden te voorschijn. Dat was zo in het begin van de jaren zestig. De toenmalige bestuurders waren ech ter niet zo geestdriftig over de denk beelden die hun voorgangers in 1947 over deze zaak ontwikkeld hadden. Die vonden ze al te mager. Het moest groter, mooier, moderner dus. Men vond dat een geschikt karwei voor het stedebouwkundig bureau Van Emden Storm maakt Anker gedeeltelijk dakloos HAZERSWOUDE De storm heeft maandagavond een groot gedeelte van Het Anker aan de Rhynenburcherlaan te Hazerswoudc-Riindijk dakloos ge maakt. Cursisten Engels, die op dat moment in het semi-permanente ge bouw aanwezig waren, hoorden het dak bovtti hun hoofd wegwaaien. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. De vrijwillige brandweer heeft maatregelen getroffen om te voorko men dat het héle dak naar elders zou worden gejaagd. De cursisten zochten in eerste instantie een veilig heenko men onder het meubilair. Later kon den ze het gebouwtje, dat door de ge zamenlijke Kerken voor diverse activi teiten wordt gebruikt veilig verlaten. ALPHEN In een openbare verga dering van de commissie Ruimtelijke Ordenirvg en Stadsontwikkeling kwa men onder meer de verhoudingsper centages van hoog- en laagbouw in Ridderveld II aan de orde. In het ont werp stond eerst 60% laag- en 40% hoogbouw gepland. Maar een onder zoek door Openbare Werken heeft aangetoond dat op basis van de huidi ge exploitatiecijfers htft mogelilk is dat 80% laagbouw en 20% hoogbouw wordt, met maximaal vijf lagen. Het zou in de toekomst, dit is nog een be stemmingsplan, een geheel ander beeld geven dan Ridderveld I, waar het hoogbouwpercentage groter is. Verder werd gesproken over de wo ningen die gebouwd zullen worden ten oosten van de Korenbloemweg. Er komen 313 eengezinswoningen in een gevarieerd type. waaronder 29-patio- woningen. De huizen worden volgens het 'systeembouw'-procédé afgeleverd en hebben een bouwtijd van twee' maanden, exclusief de funderingen. Afhankelijk van het type gaan de hui zen per maand aan huur 240 tot 275 kosten, maar dit is wel op basis van het huidige prijsniveau berekend, zodat deze prijs niet definitief is. Een deel van deze woningwetwonin gen, 40 k 50 stuks, gaat In de premie- verkoop. Dat zou ongeveer 80.000 verkoopprijs worden. Na de bouwvakvakantie wordt een be gin met de bouw gemaakt. De huizen worden gebouwd door Elementum. De Woningbouwvereniging Alphen a.d. Rijn neemt de exploitatie ter hand. ALPHEN Het Alphens Mannen koor telt na twee repetitie-avonden 90 geregistreerde leden. Op deze avonden werd eerst het 'stemmerunatiTiaal' ge selecteerd. Met het instuderen van de eerste twee liederen is een begin ge maakt. Volgende week maandag zal de Kulturele Raad eventueel beslissen om aan het Mannenkoor een bedrag van 500 te geven. Het bestuur had om een beginsubsidie gevraagd. In de gewone subsidieregeling kan men worden opgenomen als men een jaar bestaat. (tegenwoordig heet dat bureau OD 205). In 1964 kwam er een plan op ta fel. Blijkbaar was men hierover niet zo tevreden, want een jaar later gaf men openbare Werken de opdracht een schetsplan te maken. Ook dat kwam voor elkaar. Het werd een schets waarin de ambtenaren een to renflat met negen verdiepingen had den geplaatst. Daartegen bestond ook nogal wat op positie. Over verschillende details werd gemord. In 1967 kwamen enkele mensen op het idee om maar een prijsvraag onder architecten uit te schrijven om te kijken of daar mis schien iets uit zou komen dat de goedkeuring van de meeste raadsleden zou kunnen wegdragen. Dat is niet doorgegaan. Deze zet zou twee ton gaan kosten en dat kon er niet af. In plaats daarvan keerde men in 1968 te rug naar OD 205 (wiens werkzaamne- den in de Hoornes en Cleyn Duin in middels gestalte hadden gekregen) cn men gaf dit. bureau de opdracht een ontwerp-bestemmingsplan te vervaar digen. Winkelcentrum Een jaar later kwam het studie-ont werp op tafel. Er had aan de hand daarvan uitgebreid overleg plaats met allerlei instanties en er werden een paar informele raadsvergaderingen ge houden (toen ook al). Inmiddels ver schenen ook de middenstanders op het toneel, omdat een aantal van hen weggesaneerd zou moeten worden ten bate van het moois dat komen zou. Omdat het Centrum het karakter van een ietwat ludiek winkelcentrum zou krijgen, wilde deze groep wel eens kijken of er voor haar geen plaatsje in zat. Dat ging allemaal niet zo een voudig want een winkelruimte in het Centrum ging erg veel kosten en bo vendien liet het gemeentebestuur we ten dat niet ieder soort- winkel v.o- maar een plaatsje zou krijgen. Een boetiek zou bijvoorbeeld de voorkeur krijgen boven een groenteboer. Terwijl dit speelde was de gemeente de sanering stevig aan gaan pakken. Om het tempo te bevorderen ging men zelfs met onteigeningsbesluiten werken. Van GS kreeg men echter te horen dat dat niet ging, omdat daar voor nodig was dat het plan moest zijn vastgesteld. Dat moest gebeuren door de raad, die daarvoor in oktober 1971 de gelegenheid kreeg en die ook benutte. Met 16 stemmen voor en ne gen tegen. Enthousiast waren de men sen niet, maar goed, dacht men, het begin is er. Het bestemmingsplan, of liever gezegd het ontwerp daarvan, werd ter visie gelegd. Er kwamen be zwaren binnen. Van het raadslid L. Haasnoot, die al jarenlang in de oppo sitie was vanwege de positie van het in het plan te brengen plein en zelfs al eens een eigen plan had ingediend, en van de middenstandsorganisaties. Het Grote Moment Gesprekken met deze laatsten leidden ertoe dat zij hun bezwaren lieten va ren. Zonder veel verdere strubbelin gen kabbelde de zaak verder naar het Grote Moment dat de raad het be stemmingsplan definitief zou vaststel len. Dat was bepaald op 28 juni van het vorig jaar, naar later bleek de heetste dag van het jaar. Twee erken de voorstanders van het plan, drs. Van Mierlo en mr. Van der Plas wa ren met vakantie. Maar daar maakte het gemeentebestuur zich geen zorgen om. een meerderheid leek verzekerd. Het liep anders. Het plan werd ver worpen. De negen tegenstanders van 1971 waren uitgebreid tot elf. Die toe name werd veroorzaakt door de CCP- fractie. Drs. Van Raalte, de leider daarvan, verklaarde zijn ommezwaai aldus: 'Ik ben de laatste twee jaar tot de conclusie gekomen dat hoogbouw verwerpelijk is. En ik sta daarin niet alleen, U kunt mijn mening in de vak literatuur bevestigd vinden'. Het ver wijt van B. en W. beperkte zich ten slotte tot de opmerking dat de heer Van Raalte zijn veranderde inzichten dan toch in een eerder stadium had moeten meedelen. De bezwaren die tegen het plan be stonden kwamen op het volgende neer. Er was teveel hoogbouw, bet was te groots en het was te eentonig. Daarnaast waren er enkele leden ie- gen het verdiepte plein in het plan. Zo'n soort plein stamde nog uit de tijd dat men het voornemen had net Centrum voor een deel een soortge lijk karakter te geven als het Vuurto renplein in Noordwijk. Sinds de om gangsnormen zo tegen het eind van de jaren zestig op dalt plein wat r>e- gonnen te verruimen, lag het denk beeld dat zoiets zich ook in Katwijk zou kunnen gaan afspelen, het behou dende deel van de raad zwaar op de maag. Hajema De plaats waar het centrumplan gestalte moet gaan krijgen. Maar dan moet er wel éénstemmigheid bestaan over de vormgeving van het geheel. dertien tegenstanders (de heer Tim mermans wegens ziekte) niet aanwe zig is. Bovendien wordt het imago van OD door mr. Van der Plas in een langdurig betoog met platwalsende werking danig opgepoetst. De raad be sluit beide bureaus een nieuw plan ie laten maken. Een maand later laat OD weten het aanbod te aanvaarden en deelt Haje ma mee dat niet te doen. Een vreem de zaak. Omtrent de redenen van 'i- jema's weigering is weinig bekend. Het bureau zelf wenst hierover hele maal niets te zeggen. Maar er is nog hoop dat er toch nog enige klaarheid komt omdat de heer Van Duyn van de PvdA heeft aangekondigd donder dag dit facet eens haarfijn uit de doe ken te doen. Halfslachtig Het gevolg van het 'nee' uit Assen was in ieder geval dat de zaak weer eens scheef kwam te liggen. Terwijl men er in Delft lustig op los schetste zag het gemeentebestuur in Katwijk geen andere oplossing dan het Senio renconvent (de fractieleiders) bijeen te roepen om te bekijken wat er ver der moest gebeuren. Dit overleg is een halfslachtige verto ning geworden. De oppositie liet ra- me! ijk weten er niet aan te willen deelnemen. De voorstanders van het plan kwamen dan ook weinig verder dan tot de oproep dat er nu eindelijk eens daadkrachtig opgetreden moest worden en het uitschrijven van een speciale vergadering op 14 februari. Dat speelde allemaal half januari. Een maand van windstilte, althans van bezinning leek gewaarborgd. Mis schien ook hoopte men van de kant van de voorstanders wel dat in deze tijd één of meer tegenstanders van mening zouden veranderen. Het is anders uitgepakt. De dertien wensten zich niet als uitgerangeerd te beschouwen. Zij zochten en vonden weer een bureau dat een alternatief voor de plannen van OD zou kunnen maken. Donderdag zullen zij voorstel len het bureau Geoproject uit Nieuw Vennep de kans te geven haar denk beelden over het bebouwen van liet Centrunt op papier te zetten. Dat kan omstreeks 1 juni gebeurd zijn. Boven dien heeft men dan al sinds enkele maanden de beschikking over de nieu we vondsten van OD 205. Niemand zal dan kunnen zeggen dat hij niet voldoende overzicht heeft van de pro blematiek. Verkiezingen Slaagt men er inderdaad in zo om streeks juni tot vaststelling van een Plan te komen, dan ls dit een succes je hoewel dat in dit kader een LISSE Eind januari stonden 538 werklozen ingeschreven. De stijging geldt voornamelijk de bouw, de land bouw en de groep losse arbeiders. De vraag blijft op goed peil. LISSE Vandaag, woensdag, wordt grof vuil opgehaald 's morgens in wijk 2, Poelpolder, en bij de flats in de Poelpolder, 's middags in wijk 1 (het niet in deze polder gelegen deel van de maandagwijk). beetje wrang klinkt in die zin dat de raad het <jan nog gelukt is de zaak in deze zittingsperiode rond te krij gen. Maar hier doorheen spelen c!e verkiezingen van mei. Dat betekent dat in juni een raad werkt die net ge confronteerd is met een verkiezings uitslag. Dat kan natuurlijk wel eens wat invloed hebben op de besluitvor ming. Ook al weer een factor die kan zorgen voor tijdverlies. Dat moet een schrikbeeld zijn voor degenen die aandringen op de groot ste spoed, vanwege de treurige aan blik van het huidige centrum cn de steds maar stijgende bouwkosten. De kreet 'opschieten' heeft echter na et telijke jaren treuzelen natuurlijk niet het optimale effect. Het gevolg zal wel zijn dat er niet zo erg hard opge schoten zal worden. De dóos met kraaltjes is nog lang niet leeg. Er zit verder nog één aardig as pect aan deze zaak en dat is het feit .dat de politieke partijen het hele pak ket van centrumverwikkelingen bin nenkort als een molensteen naar de kiezers zullen moeten dragen. Het zal een droeve gang worden en ongetwij feld in de hoop dat niemand de mo lensteen zal ontwaren. Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Op 14 februari om half twaalf 's morgens, worden in het provinciehuis in Den Haag, enkele Rijnsburgers gehoord die be zwaarschriften indienden tegen het bestemmingsplan Anjelieren straat. De heer M. den. Haan voert aan dat hij door de uitvoering van het plan ernstig zal worden gedupeerd in de uitoefening van zijn bedrijf. C. Raven- tiSSeiltieel sbergen vindt dat het plan mede be trekking heeft op een terrein waarop het bedrijf staat dat hij samen met een medefirmant uitoefent en dat het in ieder geval mogelijk moet worden gemaakt het bedrijf te verplaatsen. NAALDWIJK Het Westland moet ontelbaar nijvere handen, be nevens speelse geesten herbergen, want als men zo'n tentoonstelling ziet van Westlandse Huisvlijt nu al voor het zesde jaar dan staat men versteld over de hoeveelheid en over de veelzijdigheid van de gepresteerde huisvlijt. In aardewerk, hout en textiel; vlecht werk van touw en riet; naaldwerk van allerlei technieken van kantklossen tot appliqué; boetseerwerk en houtsnij werk; schilderwerk en tekeningen; timmerwerk en werken met papier het is er alles bijeen. Uiteraard is er verschil in vaardigheid; er is hoogver- fijnd handwerk bij, maar ook expres- siewerk per losse flodder, maar hoe het ook zij: altijd getuigt het werk van groot plezier in het bezigzijn en dat is toch de bedoeling van de Stich ting Culturele Raad te Naaldwijk, die de tentoonstelling organiseerde. Ieder vogeltje mag zingen zoals het gebekt is, als het maar zingt. Daar gaat het om. Als men in zijn herinnering de ten Half augustus lieten B. en W. de ge meenteraad weten aan haar wensen tegemoet te willen komen. Dan vol gen er een paar informele raadsverga deringen waarin over deze zaak ge praat wordt. In deze gesprekken valt voor het eerst de naam Hajema, een stedebouwkundig bureau in Assen. De oppositie (SGP. CCP, PvdA en de CHU-leden Bcrkhey, Van der Plas en Haasnoot) willen dat bureau inschake len. Het gemeentebestuur neemt con tact op met Hajema. Na wat heen en weer geschrijf lijkt het erop dat het bureau wel bereid is iets te gam doen. Ook na deze ontwikkeling wordt er weer een informele raadsvergade ring gehouden. Eind oktober gebeurt er weer iits verrassends. De dertien maken bekend dat zij van OD 205 af willen en net initiatief aan Hajema laten Dit bu reau moet voor een alternatief gaan zorgen. OD lijkt op dat moment uitge rangeerd. Maar tijdens de betreffende raadsvergadering blijft het bureau toch in óe markt omdat een van de Een overzicht van de tentoonstelling te Naaldwijk. Westlandse Huisvlijt' in 'De Binnenhof' toonstelling de revue laat passeren vallen diverse zaken op. Bijvoorbeeld die koddige kinderstoeltjes, die B. Verbruggen uit ruw hout voor de bi bliotheek heeft gemaakt. De hele kleintjes zullen met plezier op zo'n stoeltje hun boekjes bekijken. Het te gendeel in verfijning is wel de fraaie canapé, die mevrouw Domburg-Dekker uit Dé Lier met kruissteek heeft ge borduurd. Zij legt ongetwijfeld veel eer met haar werkstuk in. J. H. Bregman heeft een bijzonder fijn poppenhuis gemaakt. Deze villa heet De Vossenheuvel en menig klein persoon zou verzot zijn op zo'n huis. Monna Riek uit De Lier heeft de lees- plank van Aap-noot-mies prachtig ge borduurd. De figuren tonen een tref fende gelijkenis met de echte van Hoogeveen zelf. Johannes Voois bouw de een kostelijk spinnewiel, klaar voor het gebruik. Een heel leuke uilekop met kaars boetseerde mevrouw Steur, terwijl B. C. van der Hout een magnifiek zeil schip maakte, zeer natuurgetrouw, tot in de kleinste details. Mevrouw D. .Koornneef uit Naaldwijk vlocht een suggestief masker uit touw en Julian Verkade maakte een plezan te kikker van jute. Het zijn zo maar wat in het oog lo pende voorbeelden. Er zouden andere /.aken te noemen zijn, maar hoe het ook uitgevallen is, van elk ding straalt het plezier van het maken naar buiten. Aanstekelijk voor dege nen. die tot nu toe vergaten dat ze ook handen hadden. Bovendien voor diegenen, die al wel knutselen een pakhuis vol ideeën zo'n tentoonstel ling. Als toegift een prachtige collec tie foto's (ca. 100 stuks) van Oud- Naaldwijk. Tot en met zaterdag 16 fé- bruari in De Binnenhof, Van der Hoevenstraat 18, Naaldwijk, 's mid dags van 15-17 uur, 's avonds van 19- 22.30 uur. Ook de firma G. Ravensbergen en Zn. maakt bezwaar tegen het plan. Aange voerd wordt dat op haar in het plan gelegen grond diverse groenten wor den geteeld, wat een belangrijke bron van inkomsten is. Daarbij komt dat de grond vlak bij de schuur en de woonhuizen ligt, zodat zonder tijdver lies de aandacht aan de groente kan worden besteed. Burgemeester en wethouders menen dat de bezwaren voornamelijk zijn ge richt tegen de bestemming als par keerterrein. Dit terrein is echter een essentieel onderdeel van het toekom stige winkelcentrum. De Provinciale Planologische Commis sie is van mening dat de gronden van reclamanten waarop de bestemming weg en parkeerterrein is gelegd, niet aan het plan kunnen worden onttrok ken zonder de opzet daarvan in ontoe laatbare mate aan te tasten. Gewezen wordt er op dat de reclamanten zich voor vergoeding van sehade tot de ge meenteraad kunnen wenden. ROELOFARENDSVEEN —11 februari. Bloe menveiling: Anjers 28-46; Rozen Garnette, Carina, Carol 27-37; Slnla 72-93; Esther Ofa- rlm. Evergold, Belinda 50-58; llona 1.01-1,22; Forsythiatakken 23-41; Strelitzia 2.35 per stuk. Chrysanten-Jaarrond 3,00-3.20; Freesla's 1,40-3,15;'Blauwe druifjes 35-45: Snljgroen 85- 1.00; Anemonen 50-70: Narcissen 90-1.20; Idem Dutch Master 1,35-1.45; Tulpen Apel doorn, Madame Spoor, Golden Apeldoorn. Kees Nelis, Pax White. China Pink, Mtcky Mouse 1,75-2,20; Lustige Witwe, Prominence, v.d. Eerden, Blenda, Lucky Strik, Oxford, Cassini, Copland, Bing Crosby, Beauty of Vo- lendam. Golden Eddy, 1,50-1,90; Wintergold, Preludium, Paul Richter, Topscore. Bellona, London 1 60-1,75: James V. Forrestal. Salmon Parrot. Comét 2,90-3,30; Well Done. Attila 2.00-2.60: Alladin 3,40-3.90: May Time 3.90- 4.35; Tulpen gemengd 1,95-2.05: idem dubbele 1.50-1.85 per bos KATWIJK AAN DEN RIJN. 12 februari Groenteveiling. Aanvoer waspeen 210 ton. nero's 3.5 ton. Prijzen waspeen AI 420-710. Alt 260-530. BI 920-13, Cl 520-640, CII 390- 580. uien 690-890. knolselderij 13-39. boere- kool 71-73. spruiten 72-87, nero A 84-117. R 37-59. Ikort-ni gul-c -u ït-3 c-Tegio kort-nicu v.'3-u i t-ö e-reglo kort-nieui/o-uit-de-iegio kort -n icuws-üi t-dè-ïegio kor t-nieuw.-, -ui t-d c-rcgio HAZERSWOUDE De organisator» van het 'Darakamp' en van he 'Jeugdkamp Hazerswoude' hebben be sloten in de toekomst meer te gaai samenwerken. Dit zou kunnen resulte ren in het samen opgaan in de bin nenkort op te richten 'Stichtin; Jeugd Rekreatie Hazerswoude'. Wa dit jaar betreft betekent dit in elk g< val een gezamenlijk gebruik van he vervoer van en naar de kampeei plaats. Bovendien kunnen de organisf toren nu voorkomen dat het en kamp overbelast zal raken en het ar dere een te geringe bezetting zou kri; gen. HAZERSWOUDE Het initiatie van de Vredewerkgroep Hazerswoud om een project in de Derde Wereld t koppelen aan de gemeente Hazerswoi de, heeft bij een aantal groepeJringe gehoor gevonden. Vertegenwoordiger van politieke partijen (CHU, PPR e PvdA), onderwijs (basisscholen Micl ael en Springplank, protestants-chrL telijke mavo Ds. D. A. v. d. Bosch RK Vrouwenbeweging van het NK en parochieraad van de Engelbewaa: dersparochie, gaan in samenspraa met hun 'achterban' ziorgen voor ee representant in de te vormen stuu groep. HAZERSWOUDE —Reikhalzend zie de led'dn van de EHBO-afdeling 'H; zerswoude-Rijndijk' uit naar de Komi van de nieuwe ambulance. Dat ong duld zal héél gauw worden beloom want kléér is de wagen, die ruimt biedt aan drie zittende en twee gende patiënten. De ambulance, waa voor de gemeenteraad een krediet va 45000 beschikbaar stelde, staat no in de Amsterdamse RAI. ZOETERWOUDE Volgende wee dinsdag 19 februari, is het echtpai Berg-Ammeilaan, aan de Zuidbuurts weg 55 jaar getrouwd. De heer Bei die in 1891 in Woubrugge werd geb ren kennen velen nog als de oud-g meentebode, welke functie hij van 1940 vervulde nadat hij daarvoor g durende een groot aantal jaren ze! standig tuinder was geweest. Er zi; vier kinderen die allen getrouwd zi; maar daarnaast werden ook twee Ho gaarse meisjes die uit hun vaderlar waren gevlucht in het gezin opgen men. ALKEMADE De chr. hist, kiesve eniging houdt op donderdag 14 febr ari om 8 uur haar jaarlijkse ledenve gadering in De Alkeburcht te Roelof rendsveen. VOORHOUT Donderdag 21 febru ri om 8 uur komt de raad van Voo hout bijeen. Uit de agenda: geldleni gen, huurverhoging, subsidie gezon heidszorg, exploitatievergoedingen o derwijs, planning scholenbouw, ki diet plan Spoorlaan, aankoop en vc koop van grond, doorstromingsuiti ringen, naamgeving openbare schot investeringsplan. VOORHOUT B. en W. stellen vo de huren van complex 1 Boerhaaf straat te brengen op 89,90, van coi plex 2 op 97,40 en van complex Mgr. Broerestraat op 106,20. LEIMUIDEN B. en W. stellen t raad voor, het bedrag per leerlii voor 1974 te bepalen op 200. SASSENHEIM Zoals wij al mei den, ls een achttal jongens uit Sasse heim aangehouden wegens inbrak in scholen en bedrijven. Bij het c derzoek is het aantal waarbij zij t trokken zijn geweest, al opgelopi van 22 tot 35. LEIDEN. 12 februari —Veemarkt. Aanvoer 4030 dieren, gespecificeerd als volgt; slach- triindercn 250, gebruiksvee 404, graskalveren 37, vette klaveren 10, nuchtere kalveren 2816. paarden 4. veulens 3, varkens 38, lo pers 8, biggen 421, bokken of gelten 30. Prijsnoteringen Vaarzen le kwal. 570-625, 2e ,k\val. 605-560, koelen le kwal. 520-575, 2o kwal. 470-495, 3e kwal. 440-455, worstkoeicn 430-450. vetje kalveren le kwal. 480-520, nuchtere slachtkalveren 125-200, Gebruiks vee, melk- cn kalfkoelen 1450-2050 p. rekoeien 850-1950, graskalveren 600-90U, iJ zwart 125-250, rood 300-500, lopers 142,50-162.50. biggen 112,50-127,50, gelten 20-100, drachtige zeugen 600-750. Slachtrunderen aanvoer groot, handel kalm. prijzen Iets lager, kalf- en melkkoeien aan voer groot, handel lui, prijzen Iets lager, va rekoeien aanvoer groot, handel matig, prij zen stabiel, graskalveren aanvoer redelijk, handel vlot, prijzen stabiel, vette kalveren aanvoer matig, handel vlug. prijzen stabiel, nuchter klaveren aanvoer groot, handel re delijk, prijzen iets minder, gelten aanvoer matig, handel redelijk, prijzen goed. lopers en biggen aanvoer groot, handel goed. prij zen iets stijfer. LEIMUIDENDe raad komt don derdag 21 februari om 8 uur bijeen. Uit de agenda: gemeentebegroting 1974, onderhoud brug Bilderdam, uit breiding verlichting bij rk-kerk, ver koop bouwgrond, verkoop bouwter rein aan Drechtlaan, grondverkoop aan A. M. Kühlioig, verkoop bouwter rein aan Nokweg, vaststelling bedrag per leerling onderwijs. NOORDWIJK De afdeling Noordwijk en Noordwijkerhout v, de Hout- en Bouwbond CNV, C.V.A.T. (Chr. Bond van werkneme in de Voedings-, Agrarische-, Recrt tie-, Genotsmiddelen en Tabakverwi kende Bedrijven) en de afdeli: Noordwijk van de Industriebond Cl* gaan voor de eerste maal gezamenli hun jaarfeest vieren. De feestavond vindt plaats op vrijd) 15 februari in De Rank aan de Go baan en begint om half acht. Hoo: bestuurder K. Zuidema van de Ho en Bouwbond CNV houdt een ti spraak, waarna het feestelijke gede te van de avond zal worden verzor door het gezelschap 'Sempre Avar uit Leiden. Het ledental van Hout en Boi blijkt gestadig te zijn gegroeid en is het de 200 gepasseerd. Onder 1 motto 'Voor jou, ook voor je mai wekt men de leden op ongeorganis© den te bewegen lid van Hout Bouw CNV te worden. Hout- en Bouwbond, afdelüig Nooi wijkerhout, telt 13 leden. Secretat penningmeester is de heer S. Lan Schoolstraat 7 te Noordwijkerhou De Chr. Besturenbond, plaatselij centrale van de CNV-bonden, telt ii menteel een zestal vakatures. I neemt deel aan het plaatselijke ov legorgaan van de drie vakcentral Dit orgaan houdt op donderdag, 21 bruari in Ons Gebouw aan de Al van Royenstrqat een vergadering vo de leden van alle bij het NW, Ni en CNV aangesloten afdelingen. heer L. ;le Graaf zal spreken o\ 'Pensioenvraagstukken'. SCHEVENINGEN 12 februari. Visserij richten. Besomming trawlers: SCH S3 118.f SCH 121 96.140: SCH 147 2970. NOTERINGEN per kg: tong g 7,85-7.90; ti gm 11.17-11,20; tong km 11,24-11,30: ton| 10.50-10.55: tong II 10.02-10.08; tarbot I 9! 9.80: tarbot II 6.19-6.23; tarbot III 5.40-5,1 tarbot IV 5.02-5.10; grie' I 4,70-4,80; griel 3-3.20. per 40 kg: schol gm 40-60; schol m 75i schol kl 84-86: schelvis gm 108-150; schel km 100-110; schelvis I 90-100; schelvis II 95; wijting gesti49-65; schar 80-85; bot 7J hake gr. 190-210; hake m 150-190; hake kl 140; kabeljauw I 120-140; kabeljauw II 90-1 kabeljauw 111 90-95; koolvis I 55-65. per 100 kg: heke gr 410-415. Aanvoer: 10 ki.iten diversen, 40 kisten h« 5 kisten kabeljauw, 10 kisten schol, 10 kifl wijting, 45 kisten schelvis, 180 kg tong tarboi, 10 kisten koolvis. Verwachte aanvoer voor woensdag; ooi kend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4