bannen om Barcelona iaar Leiden te halen Libelle-show in de - ban van de appel Tekenen van opleving voor 'De Valkeniers' as opgerichte 'Club van 101wil in behoefte aan grote sportevenementen voorzien Ook Okker, Geesink en Lubbers staan op het programma flan Kempenschool [westelijk open ij eenkomst indenbonden 'Een kleintje concert' in het Rijnlands Lyceum -in Rijn lijsttrekker ft in Zoeterwoude Bejaardenkoor in dienstencentra Bijbelstudie-diensten Zaterdag gouden feest in Rehobol h Agenda Leiden Twee r. k. scholen verdwijnen per klas Informatie-avond Nieuw Dennendal DUW/KWAR' BET W Uk STAD KA REGIO L3 )or Willem Schrama D3DK\ In Leiden is onlangs de 'Club van 101-f-' opgericht. Een beetje een mysterieuze naam, arachter prijzenswaardige initiatieven schuilen. De club zet zich in om in Leiden grote sportevene- i mten te organiseren, waaraan de stad normaal gesproken niet toekomt. Dat gebeurt dan veelal op e ;en initiatief, maar in samenwerking met plaatselijke, regionale en landelijke sportorganisaties. eerste aanzet tot een heleboel nnen vond vorig jaar al plaats, 'ifen namelijk speelden zes Leidse ka mraden het klaar om het eerste elf van Feyenoord te laten aantreden een Leids selectieteam. Het een groot succes, en de op- ,%igst viel ten deel aan een goed i 1. Want daar is het de club in de ede instantie om begonnen. Op de ste plaats wil men aan de behoefte i grote sportevenementen in Leiden doen, maar anderzijds moet de op- v ngst van dat soort gebeurtenissen goede komen aan personen of in- lingen, die doorgaans net tussen wal en het scship vallen. Zo hebben fhder valide en gehandicapte kinde- ,j de grootste aandacht van de club, :o ar ook heeft men andere groeperin- het oog. .i syenoord tpwaar dan die mysterieuze naam? 'Club van 101wil vooral zoveel -n gelijk anoniem blijven. Hoewel sa- a werking met tal van organisaties 01 tttbeerlijk is, wil men toch een ei- plaats innemen in het sportieve maatschappelijke leven in Leiden omgeving. ;.is eigenlijk allemaal begonnen in biljart- en visclubje van zes Leid- d kameraden, die elkaar gevonden 6 den in het sportleven. Pratend elkaar, kwamen ze tot de conclu- dat Leiden er op het sportieve toch maar karig van af kwam. tmaar heeft zijn AZ 67, IJmuiden °Jft zijn Hoogoventoernooi en Lei- daar gebeurt nooit iets groots, moest dus iets gaan gebeuren. De I gens tasteb eebs flink in de beurs. stelden zich garant voor eventuele verliezen en begonnen Feyenoord te benaderen. Hoewel ze aanvankelijk te gen een berg van organisatorische voetangels en klemmen opkeken, luk te het toch. De opbrengst ging naar gehandicapte kinderen. Het eerste succes was eren nu zou er meer moeten gebeuren. Maar dan in een andere organisatie vorm. De Club van Es, zoals de heren al genoemd werden, breidde zich in middels uit tot 27 leden. Reden om er organisatorisch eens iets aan bij te spijkeren. Dat gebeurde op 31 januari j.l., toen tijdens een oprichtingsbij eenkomst de 'Club van 101werd geboren. Met de hiervoor genoemde doelstellingen. Zevenentwintig men sen uit verschillende bevolkingslagen (met ieder hun specialiteit) verenig den zich in een stichting, compleet met statuten en een huishoudelijk reglement. Barcelona Om echter aan alle plannen, die men voor de komende tijd in petto heeft, meer draagkracht te geven, is het no dig meer leden te - krijgen. Niet zó maar belangstellenden, maar mensen die, daadwerkelijk en financieel de doelstelling van de stichting willen steunen. De steuncontributie is dan ook niet mis 250 per jaar. Maar van dat geld wil men dan ook wel iets gaan doen. Men denkt aan minimaal honderd leden, en alles wat erbij komt is meegenomen. Vandaar de naam '101 De grootste klapper is wellicht het plan om dit jaar de FC Barcelona compleet met Johan Cruyff naar Lei den te halen. De plannen verkeren in een vergevorderd stadium. De club zelf spreekt al van 80 procent zeker heid, vooral ook omdat men nu al een gezonde begroting heeft, die een der gelijk evenement wel kan dragen. Lukt het organisatorisch ook allemaal, dan komt de club van Rinus Michels inderdaad een partijtje stoeien op Leidse graspolletjes. Maar daar blijft het niet bij. Even eens vergevorderd zijn de plannen om de tennissport in Leiden weer eens een flinke lift te geven door Tom Ok ker hier te laten aantreden tegen in ternationale grootheden. En dan zijn er hechte contacten gelegd tussen An ton Geesink en zijn mattekloppers- club, die in Japan horden mensen trekken. Ook de bokssport komt aan bod. Gedacht wordt aan een match tussen Rudie Lubbers en Joe Bugner (Europees kampioen) in de Groe- n oordhal. Causerie Tussen al dit soort evenementen flit sen nog kleinigheden door, zoals bin nenkort een causerie van Theo Koom- en over de Europa Cup-duels van Ajax en Feyenoord in de kantine van Lugdunum. Koomen komt dan met zijn eigen films, en vertelt daarbij nog eens zijn ervaringen. Allemaal aantrekkelijke gebeurtenis sen, die Leiden tot nu toe heeft moe ten missen. De 'Club van 101 is er van overtuigd dat de animo groot is. Het feit dat honderden jochies op een sportdag in de Groenoordhal reeds uren tevoren op het terrein staan te trappelen van ongeduld, zegt genoeg, zo vindt men. Daarom wordt ook met name aan de jeugd gedacht. Om ze van de straat te halen, wordt over enige tijd (in de vakantie" wellicht) een groot toernooi gehouden voor de jeugd, die het anders in de straten zoekt. Ook staat er een toernooi op stapel, waarin de schooljeugd samen met minder valide kinderen een dag sportief moet gaan optrekken. Medewerking is er genoeg, omdat de club leden heeft in alle bevolkings schakeringen. Van advocaten tot sportbestuurders; van zakenlieden tot mensen in het maatschappelijk werk. Allemaal personen die zich inzetten voor iet* extra's in Leiden, waarvan de minder bedeelden kunnen profite ren. De ene keer gaat de opbrengst naar een sociale of maatschappelijke instantie, de andere keer kan een sportieve instelling ervan profiteren. - DRSCHOTEN Vanmiddag om uur begint het feest ter gelegen- van de opening van de nieuw- w van de J. M. van Kempenschool de Jan Steenlaan. Twee leerlin- uit de eerste leerjaren zullen in rol van burgemeester en burge- istersvrouw door de poort voor de upng van de nieuwe vleugel stap- Op hetzelfde moment zullen 200 irrijke ballonnen door de leerlin- worden opgelaten. Dankzij deze iiwbouw krijgt de Van Kempen- jwol de beschikking over twee nieu- ^lokalen en een gemeenschapsruim- met barhock. r een handige herindeling van de ilen in de reeds bestaande school tevens een wens in vervulling n, die op veel moderne scholen t. nl. het gebruik van een handen- eidlokaal en een lokaal voor les- met audio-visuele hulpmiddelen. ■Mere activiteiten in deze feestweek een pannekoekmaaltijd voor de ^ters, een filmmiddag en een te- wedstrijd voor de leerlingen. Za- eélag 16 februari is er 'open huis' 11.00 tot 12.00 uur v.m. Ontwer- van het schoolgebouw is het ar- s|ectenbureau Schutte en Bellaard Leiden, aannemer was de firma van Riet. eveneens te Leiden. h. DEN Op zaterdag 16 februari ci| 4 (aanvang 2 uur), houden de drie lenwerkende blindenbonden weer (.i bijeenkomst in het lokaal van de I eltuinvereniging 'Zuiderkwartier' jelierstraat, Tuinstadwijk. Behalve ellig praten is er weer kaarten, den en de bekende quiz 'Wie van drie'. Bij vervoersmoeilijkheden jig bellen 01710-26017, 34266, 92879. :aal bereikbaar met de buslijnen 14, 40. 41, 42, 46. Uitstappen halte ruskerk, Lammenschansweg Lei- LEIDEN/OEGSTGEEST Onder de titel 'Een Klein Concert' geven Liselore Gerritsen, Laurens van Rooyen (piano) en Harry Zacksioni (gitaar) op zaterdag 16 februari een muzikale theatervoorstelling van voornamelijk eigen werk in het Rijnlands Lyceum. Aanvang 20.15 uur. Het is de eerste keer dat deze drie artiesten samen in één programma optreden. Zij kenden elkaar uit de verte, hadden een onuitgesproken vermoeden van verwantschap, maar hadden nog nooit eerder samengewerkt. De vorm van dit Klein Concert is die van een muzickvoorstelling door drie gelijkwaardige partners. De tek sten van Liselore. zowel gezongen als gesproken, worden begeleid en overgenomen door de muziek en muzikale ideeén van Laurens en Harry. Ze spelen daarnaast komposities van henzelf en van anderen. TERWOUDE De samenstelling de KVP-groslijst heeft een nogal rf'jAsende uitslag gekregen. Zo ein dde A. Duindam, momenteel wet- der van Onderwijs en Financiën, de acht kandidaten op de zevende 1 its. Dat betekent dat hij op de A.-lijst op de negende plaats komt taan. De twee Christelijke partijen b itten in de h.uidige gemeenteraad )l en van de dertien zetels. Bij de inningen kwam het zittende raads- P. v. Rijn als eerste uit de bus. kreeg in de eerste ronde alle 26 nmen en d" huidige wethouder openbare werken P. de Jong 9 amen die daarmee de tweede lts kreeg op de kandidatenlijst, op C.D.A.-lijst de derde de volgende stemmingen kwam de van de lijst er als volgt uit te 3. mevr. E. Plantinga-van Heer- 4. R. Hogenelst 5. Drs. P. v. Son ft. v. d. Heijden 7 A. Duindam 8 rr. A. Broekhuis-Elderhorst. LEIDEN Libelle Mode '74 in het teken van de appel. De appel waarmee in oergrijze tijden Eva werd verleid en de appel die in onze dagen de Libelle-patronen-service tot een minstens even verleidelijke show heeft uitgedaagd. TWIJK Dinsdag 19 februari nen de bejaarden 's morgens tus- »10 en 12 uur in de zaal van de be ien bond, Noordstraat 19. een ver ging. of verlenging daarvan, aan- gen voor het rijden per bromfiets het fietspad Katwijk-Noord wijk. n moet een eventuele oude vergun- g meenemen, alsmede een bewijs men 65 jaar of ouder is. of een djs van invaliditeit als men nog Én 65 jaar is. Leiden met zijn Stadsgehoorzaal maandag drie keer op één dag volop bezet met kijklustige dames en doch ters beleefde de primeur van ons land. Een nieuwe opzet met een echte mannelijke speaker, minder statisch en minder gebaseerd op het gebodene. Een nieuwe aanpak van muziek ook, een methode met een tegen het ballet aanliggende presentatie. Met Libelle's patronen kunnen de knip- en naailustige vrouwen weer een heel seizoen vooruit. Het was in derdaad een verleidelijke séance, ook al ging aanvankelijk de introductie van gastheer-entertainer Fred Helms (bekend van Irma la Douce en De Man van La Mancha) in muziekge- weld verloren, hij pleegde zelfs er gens play-back. wat-ie eigenlijk niet had moeten doen omdat het zo door zichtig was Zes gediciplineerde mannequins, van 'jong meisje' tot 'de vrouw van 30' >n maat 48 toonden een scala van vindin gen. Alles draaide om de vrouw. <«ie viel voor een appel. Daarom werd ge start met de appeltjes-serie, fijne sie ren met het appeltjes-motief, geshowd tegen de achtergrond van miauw-mu- ziek. Ware toppers werden gepresen teerd in jeans met bloemetjesbloes. vrijetijdskled'ng (met veel kleppetten met zonnekleppen als een VS-ruimre- vaardersuitmonstering) en vierbaans rokken. Ér waren Instant-modellen, die je in een paar uur in elkaar kunt zetten, losjes in de bloes en erg gemakkelijk. We zagen eindeloze variaties uit de Privé Boetiek, zelfs te combineren met oogmaskertjes, en een oosters aandoende show met kaftans: een heel leuk en alternatief idee voro de lange jurk. Om even iets te noemen: een beige kaftan met bruine biezen von den we bijzonder fraai en sjiek. Libei- le voltooide de primeur met een 'wit te serie' (schortjurkjes en lange -ok- ken en tuniekbloesen met pantalon), nieuwe rokken, chemisiers, de 50-ar jaren-serie (met herinneringen) en eenvoudige zomerjurkjes. En natuur lijk de bruidserie, die naar zo'n hoog tijdag doet verlangen. Bosjes vrouwen stroomden na afloop op de patronen af. A.P.-v. d. S. In Pijnackers Raadzaal wordt dinsdag 26 februari 20 uur het vierde Raad- huisconcert gegeven met als solisten Hans Limmartz blokfluit en Christian Farr clavecimbei. LEIDEN In de dienstencentra Bin nenstad en Noord wordt een bejaar denkoor opgericht. Onder leiding van een dirigente worden er gezellige liedjes ingestudeerd. Er wordt gerepeteerd elke woensdag van 9.30-10.30 uur in het Dienstencen trum Binnenstad, Gerecht 10. telefoon 43503, 11.00-12.00 uur in het Diensten centrum Noord. v. Hogendorpstraat 36, telefoon 44912. Binnenkort begint ook een cursus En gelse conversatie voor beginners. Op varen bij de heer Imhof, dienstencen- trumleider. Van Hogendorpstraat 36, telefoon 44912. Arabesk heet het nieuwe winkeltje voor Oosterse en Afrikaanse kunstnij verheid in de Prinsestraat 18, Den Haag; van vrijdag 15 februari af be gint daar een tentoonstelling; open dag. 13-22 uur (ook zat., en zo.). LEIDEN Van zondag 17 t.m. dins dag 19 februari zullen er in het Evan- gcliccentrum, Zijlsingel 2, Leiden, drie speciale bijbelstudiedicnsten wor den gehouden. Spreker zal zijn de Amerikaanse ds. Russell Olson uit Minneapolis. Onderwerpen waar ds. Olson o.a. over zal spreken zijn: De hel: kunnen zijn inwoners gered worden? Wanneer komt Jezus terug? Zullen we in de hemel onze geliefden herkennen? De toegang is vrij. Aanvang op zondag 10 uur v.m.. op maandag en dinsdag om 8 uur n.m. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Zaterdag 16 februari bestaat een Leidse organisatie van christelijk jongenswerk vijftig jaar. 'De Valkeniers', de voor malige 'Leidsche Christelijke Jongensvereeniging Phebe'. Vele (oud)leiders en oud-leden zullen van drie tot half vijf in gebouw Rehoboth .Rapenburg 10, de feestelijke receptie meemaken. We praatten wat over de geschie denis en de huidige activiteiten van de Valkeniers. Nu zijn ze ge vestigd in de Molenwijk, aan de Oude Vest 13. Wellicht binnei. af zienbare tijd in Rehoboth. na een verbouwing. Algemeen leider J. Boogaarts: 'Er is wel het een en ander veranderd in het christelijk jeugdwerk. Vroe ger had je honderden die kwamen, nu zijn het er ongeveer vijfender tig' Die 'het' zijn dan jongens uit de leeftijdsgroep van acht tot zes tien jaar. Op donderdagavond, za terdagochtend en zondagmiddag kan er van alles gedaan worden. Hobby, spel en niet te vergeten het bijbelverhaal. Want wat er ook veranderd is in het programma dat de Valkeniers (tot 1960 Phebe) bieden, de bijbel se boodschap blijft centraal staan. 'Het Evangelie willen we blijven doorgeven, zeker aan de jongere generatie. Gelukkig blijft daar be- iangstell.ng voor'. Niet treurig De Valkeniers is een van de weini ge overgebleven christelijke jeugd organisaties. Het christelijke or ganisatiepatroon wankelt. Is de heer Boogaarts daar niet pessimis tisch over? 'Ik ben niet treurig, al is er veel verloren gegaan. In het algemeen is de instelling van de jongeren veranderd, zie ook de padvinderij. Je vormt nu als het ware een eiland, maar er zijn teke nen van opleving. Ik zie zelf bij voorbeeld veel in die hervormd-ge- reformeerde samenwerking, aan dat hervormde hebben we zelf nooit zo vast gehouden, het gaat immers om een open opstelling vanuit het Evangelie' Jongens uit dc hele stad komen naar de Oude Vest, wa*r gastvrij heid wordt genoten van de Centra le Hervormde Jeugdraad. Van 1924 tot 1951 zetelde 'Phebe' in Oude Vest 91, maar dat pand moest ont- WOENSDAG 13 FEBRUARI Gebouw Irene Lelderodp. S uur afd. L«id«n Clir. Plattelandsvrouwenbond. de heer Oom« schrijver en mevrouw Oorai. declamairice verzorgen deze avond. Zaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat uur: afd. Leiden Zuid-West NCVB. Gehoorzaal, 7 en 9.15 uur nam.: modeshow Boussac (fa. Gronheid Botermarkt). DOVDERDAG 14 FEBRUARI LAK-theater. Levendaal. 8.15 uur: opvoering van 'De Zondagswandeling'. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 15 FEBRUARI Rapenburg 24. jazz-zolder Hot House. 22 uur- groep The Pirn Cats. Vestestraat40 8 30 uur: Imperium met 'De Zee' ZATERDAG 16 FEBRUARI OEGSTGEEST Rijnl. lyceum. 1.15 uur: ca baret 'Een klein concert". Muzikale theater voorstelling door Liselore Gerritsen. Laurens van Rooyen ea Harry Sacksloni Gehoorzaal Residentie-Orkest. Zara Neisova cello. 8 30 uur Imperium met D* Het eerste wapenfeit van dc nieuwe club vond vorig jaar al plaats: Feyenoord trad aan tegen eeu Leidse selectie. (archieffoto). Zo wordt al gedacht, wanneer de cen ten het toelaten, om Roodenburg eens aan een tribune te helpen. De tijd zal het leren. In ieder geval kan de club best wat meer technische know-how gebruiken. Daarom is op 5 april een openbare le denvergadering belegd in Holiday Inn, waar nieuwe leden zich kunnen opgeven. Gezien een gezonde taakver deling gaat de belangstelling van de club het meest uit naar mensen met een bepaalde functie-specialiteit, zodat ze volledig kunnen mee functioneren in een voor Leiden groots opgezet or ganisatorisch apparaat. ■I. Boogaarts ruimd worden. Jongens uit de hele stad. maar ook uit alle milieus. 'Dat is altijd onze kracht geweest, daarom is het ook zo leuk op zo'n receptie als zaterdag een professor en een laten we zeggen een tim merman te zien komen'. Er zijn er vierhonderd achterhaald, die hope lijk in grote getale naar Rapen burg 10 zullen trekken. Stroomversnelling Het aanvankelijke doel van 'Phebe' was 'evangelisatie onder rijpere jeugd', 'middelen waren toen al spel. maar ook voorlezen, en het behandelen van een bijbelpassage. De club groeide, werd in verschil lende leeftijdscategorieën gesplitst, en was een erkende, bij het 'Ne- derlandsch Jongelings Verbond', het latere C.J.(M).V.. aangesloten jongensvereniging. Leiding én werk wijze veranderen in dc loop der jaren, maar het motief bleef het zelfde. Aldus, kortvveg de geschiedenis van de Valkeniers (genoemd naar molen de Valk). 'Samen met de Bijbelse boodschap bezig zijn, daar werk ik al tweeëndertig jaar voor', aldus de heer Boogaarts. Hij houdt er zelf mee op binnenkort, maar zijn opvolger staat al klaar. Nog eens vijftig jaar? 'Moeilijk, we zitten in een stroomversnelling, vooral de laatste tien jaar. Het worden beslissende jaren. Gelukkig ritselt er alv/eer wat op dit ter- Zee'. FILMS IN LEIDEN TOT 14 FEBRUARI Camera: Duel". 14 J. 19 en 21.30 UUR. TO. VR. MA. Dl 14.30 uur. Ktnderm. za en <ro 14.30 uur, zo 14 en 16.15 uur 'Bonanza', de pijlsnelle ruiters'. Naehlv. za en vr 13.i0 uur "Juste avanl la null". Lido: 'Jesus Chris'. Surerstar', a l. 14.30, 19 en 21.15 uur: z.. 14 30. 16.15. 19 en 21.15 uur Studio: Live end et die'. 14 J. Tijden r.t Lido. Luxor: Blauwe bonen voor twee binken'. 14 j dag 14 30. 19 en 2'..30 uur: zo 14 30 en 16 30 uur Trianon: De avonlure.' van 'Rabbi Jakob Louis de Funès. a l. 14.30. 19 en 21.15; ro 14.15. 16 15. 19 en 21.15 Re*: 'Drie .n een bed 18 j Tijden zie Tria non Nachtv. 'Se* In llfa'. vr. za 23.30 uur. UIFNST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsd.enst van d» apotheken in de regio Leiden wordt waars* mimen van vrijdag 8 febr. tot 15 febr. door de Zuider-apotheek, Lammenschanswee 7 Leiden, en de apotheek Van Breest Smallen burg te Leiderdorp. Tevens zaterdag tot 13 uur door de Oegstgeester apotheek, Wilhel- minapark 8 Oegstgeest. alsmede door de apo theek Voorschoten. TENTOONSTELI 1NGEN LAK-fover Levemtaal 150: diés-tentoonstel- lins. tot 28 februari. Kabinet Gaper. J han de Winstraat 40 Lei den foto's van Cor Muetgeert en Ke*« Ballinttjn. tot 13 februari open dinsdag t.m zaterdag van 2 tot 5.30 uur. donderdag nok van 19 tot 21 uur. Gemeenie-archicf Boiso'.kade 2a Leiden: <tn toonstelling ov.t de Burcht, van 30 januari tot en met 22 februari. Koord Studio. Oude Rijn 88 Leider,: portret ten en surrealistische gebeurtenissen van Will van Aggelen. Den Haag. van 12 januari 'ol 23 februari, zaterdags gesloten. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3Leiden: aquarellen van Ptet Heidoorn. Tot eind Janu- Academiegebouw Rapenburg: schilderijen Jan Gilhuis tot 15 februari. Galerie Van der Vlist Botermarkt 3 Lelden: schilderijen van Reinald van den Steen*, kleuretsen van Joost Verkruisen en keraraiek van Jan van Stolk. Tot 1 maart. Dlnsdar t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, donderdag tot 21 uur BE/.OEKUKEN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11 15-12 uur. 14-14 45 *n van 18 *5-1» 45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-16. en van 18.45-19 45 uur Kinderafdeling: dagelijks vsn 15-18,30 uur en van 18 45-19 45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18 45-19 45 uur. K:nderafdelmg dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest dlrsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag Annaklimek. dag 13 30-14 30 uur en 18-1» Bezoekuren Dlaconessenhuls Lelden: la klas dagelijks 11 00-12 00 uur. 15.45-16.30 uur, 18 30-19 30 uur. 2e en Se klas dagelijks 15.45- Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden: Voor alle patiënten (behalve kindereni zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 15.00-16 00 uur. 18 30-20 00 uur. Voor de prematurenai- deling gelden de volgende bezoekuren (al leen voor oudersi maandag t.e m. vrijdag 18 30-18 45 uur. zaterdag en zondag 15 30- 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige 16 30 uur, 18 30-19 30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelljka 14.00-19.00 uur, voor overige familieleden zondags 14.00-15 00 uur. Kinderen beneden de 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling, h ervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN RtJiiourQ: le en 2e klasse 10 30-11. 14-14.45 16-19 uur. 3e klasse 14-14 45 en 18-19 uur Se klasje. Voiw»>«enen dagelljka van 14-14 45 Kraamatdeling 16-17 uur alleen voor echtge noten l9-2« Ui,r Kinderafdeling 15 15 30 uur. LEIDEN Het gestaag teruglopen van het aantal leerlingen heeft de Stichting Katholieke Scholen ertoe ge noopt tot de 'afbouw' van twee van haar scholen in Leiden-zuid over te gaan. Het zijn de Franciscus- en de Leonardus-school die vanaf september 1974 geen eersteklassers meer toela ten. Na een voorbereiding van een jaar heeft de stichting deze beslissing onlangs moeten nemen. Bij deze voorbereiding zijn leerkrach ten en oudercomités betrokken ge weest. 'De verwachting is dat het aantal leer lingen in deze wijk over vijf jaar is teruggelopen tot ongeveer vierhon derd', zegt de heer W. W. Sanders di recteur van de stichting. 'Dit houdt in dat wij nog maar één zes- en een zevenklassige school kunnen handha ven. Het is in het belang van de leer lingen dat wij dan ook nu met afbojw beginnen. Wanneer we over vijf jaar plotseling twee scholen zouden moe ten opheffen, zou dat voor hen veel ernstiger gevolgen hebben' 1973 geen eerste klas meer. LEIDEN Vrijdag 15 februari wordt in het Praethuvs aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 9 een informatie avond over Nieuw Dennendal gehou den. Het motto van deze avond luidt 'Redt Nieuw Dennendal'. Sprekers op deze avond, die om 8 uur begint, zijn o.a. stafleden van Nieuw Dennendal en werkers van de Bavo

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3