Britse wetenschapsman waarschuwt voor een 'nog groter ongeluk' tl Stichting verliest civiele procedure om Schiphollawaai Nieuw voorstel voor part-time studie leraren Begraafplaats Karuwasi verdwijnt Wetenschap 'en techniek JEZUS REVOLUTIE! FAMILIEBERICHTEN TROUW/KWARTET WOENisDlAG 13 FEBRUARI 1974 Onderzoek nodig naar gevaar van scheuren in reactorvaten? Er ls alweer Iets aan de hand met de veiligheid van kerncentrales, of in ie der geval met het denken daarover. Hoewel het deze keer gaat over de 'gewone' watergekoelde reactor, en niet over de kweekreactor waar we het vorige week over hadden, sluit de zaak toch mooi aan bij het slot van dat verhaal. Daarin merkte prof. Goedkoop op dat van elke denkbare bedrijfsstoring moest worden nagegaan of er onge lukken van konden komen. Zo ja, dan moest er worden gezorgd dat zulks niet tot onaanvaardbare risico's voor de omgeving zou leiden. Waarbij ik aantekende dat in die woorden 'denk baar* en 'onaanvaardbaar* flink wat stof voor verdere discussie zat. Met name de 'denkbaarheid' van sto ringen heeft reactorhouwers al bijna sins het begin problemen opgeleverd. Tot een jaar of wat geleden, was het kernbegrip in de veiligheidsfilosofie het 'grootste geloofwaardige ongeluk', uit het onvermijdelijke Engels afge kort tot MCA. Een kernreactor moest zo worden ontworpen dat, mocht het MCA zich voordoen, buiten het hek geen onaanvaardbare schade (radioac tiviteit) zou optreden. Dan zou het met kleinere ongelukken immers ze ker goed gaan. Die gedachtegang zag er mooi uit, maar bleek tenslotte onvoldoende hanteerbaar. Je kunt het namelijk aardig eens worden over het grootste geloofwaardige ongeluk dat er met een reactor kan gebeuren. Maar dan staat er altijd wel weer iemand op met een goed ontwikkelde fantasie en een wat neerslachtige kijk op de tech niek, die een groter ongeluk bedacht heeft dat hij ook geloofwaardig vindt. En daar ga je dan weer. Deze moeilijkheid werd op intellectu- Van onze onderwijsredactie TILBURG - De Katholieke Leergan gen in Tilburg hebben de minister van onderwijs een p'an aangeboden voor een nieuwe part-time lerarenop leiding. Als de minister het plan goedkeurt zou de nieuwe opleiding al in augustus volgend'jaar kunnen be ginnen. De Katholieke Leergangen verzorgen vele verschillende opleidingen varië rend van theologie tot tekenen. Behal ve de M.O.-opleidingen valt ook de nieuwe lerarenopleiding van het Mol- ler-instituut onder het bestuur. Daar door is het in Tilburg (evenals aan de Vrije Leergangen in Amsterdam) vrij gemakkelijk de traditionele M.O.- opleiding om te bouwen tot een nieu we part-time lerarenopleiding. Aanvankelijk was het de bedoeling van de minister van onderwijs de M.O.-opleidingen op te heffen en de nieuwe avond-weekend-opleiding on der te brengen bij de instituten voor de nieuwe lerarenopleiding. Deze plannen stuitten bij de M.O.-institu- ten op groot verzet. Sinds kort voert de minister van on derwijs een andere politiek. Onlangs besioot hij zelfs afgestudeerden van de nieuwe opleidingen die daar hun tweedegraads bevoegdheid haalden in de gelegenheid te stellen bij de M.O.- instituten hun eerste graad te laten halen. Zij kunnen dat ook via de uni versiteit doen, maar de minister ziet hen liever naar de M.O-instituten gaan. Door deze koerswijzigingen zijn de M.O.-instituten geïnspireerd voorstel len te doen over vernieuwing van hun opleiding. Dat houdt onder meer in dat de staatsexamens vervangen worden door een tentamen en examen van het instituut. Ook de pedagogi sche en didactische vorming kan een ruimere plaats krijgen. Het voorstel van Tilburg gaat ervan uit dat de M.O-instituten voor de nieuwe part-time-opleidingen samen werking zoeken met de universiteiten en de nieuwe opleidingen. Van een verslaggever DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat de begraafplaats Karuwasi op Ma kassar in Indonesië zal worden opge heven. Het terrein, waar 1033 Neder landers zijn begraven, zal worden ge bruikt voor stadsuitbreiding. Nabe staanden van de hier begraven Neder landers kunnen de stoffelijke resten laten overbrengen naar de christelijke begraafplaats Panaikan. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij het mi nisterie van buitenlandse zaken in Den Haag. eel bevredigende manier opgelost door het MCA om te dopen tot DBA: het 'ongeluk dat ten grondslag ligt aan het ontwerp'. Dit snoert neer slachtige fantasten eenduidig de mond: men beveiligt de reactor tegen het on geluk dat was afgesproken, en wie daar nog iets aan wil veranderen meet wel bijzonder vroeg opstaan. Wat ons deze week in beweging brengt, is dat in Engeland Sir Alan Cottrell bijzonder vroeg is opgestaan. Breuk Het DBA voor een watergekoelde re actor is een volledige breuk van de hoofd-koelwaterpijp. (De reactorkern in zijn drukvat komt daardoor droog te staan. Een noodkoelsysteem moet dan binnen luttele seconden begin nen, de restwarmte uit de kern af te voeren. Anders smelt de zaak, en dat zou het begin van onaanvaardbare schade kunnen worden. Over de be trouwbaarheid van het noodkoel systeem is overigens nogal wat te doen geweest). v Nu is het voor een leek zelfs met wei nig fantasie vrij eenvoudig om een er ger ongeluk te bedenken. In plaats van de hoofd-koelwaterpijp zou wel eens het drukvat zelf een fatale breuk kunnen ontwikkelen. Nog afgezien van het feit dat de klap groter kan zijn, is het vervolg van zo'n gebeurte nis heel erg vervelend. Het noodkoel- door drs. HobJoppema systeem probeert vervolgens namelijk de drooggevallen kern weer onder wa ter te zetten. Maar als het vat om die kern heen ten dele is weggeslagen is daar geen beginnen meer aan. Een ernstige zaak dus. Maar het ant woord van de reactorbouwers was even eenvoudig als bemoedigend. 'Me neer'. zeiden zij dan (of 'mevrouw'), 'een reactorvat bréékt niet. We kénnen drukvaten. En we zorgen dat ze niet breken.' Opmerkelijk Vandaar dat het even opmerkelijk was, toen Sir Alan Cottrell de com missie voor wetenschap en technolo gie van het Britse Lagerhuis voor hield dat 'in stalen drukvaten onder werkomstandigheden snelle breuk in principe mogelijk is, uitgaande van grote scheuren of defecten in de dik ke gedeelten.' Sir Alan waarschuwde dat zich binnen in de wand van het vat (die tot tientallen centimeters dik is) een scheur van kritische grootte kan ontwikkelen zonder dat die zijn aanwezigh iid verraadt door het naar buiten lekken van koelwater. De veiligheid van een reactorvat hangt af van het handhaven van strenge normen bij fabricage en kwa liteitscontrole en van diepgaand doel matig en regelmatig herhaald onder zoek naar scheurvorming met behulp van ultra-geluid. Naar bepaalde vor men van scheurgroei tijdens de levens duur van het vat dient verder weten schappelijk onderzoek te worden ge daan, schreef Sir. Alan nog. En hij was ook niet gerust op de gevolgen van de 'temperatuur-schok' die op treedt wanneer bij breuk van de koel- waterpijp koud water van de noodkoe ling in contact komt met het nog hete reactorvat. Nu wil het geval dat Sir Alan Cot trell niet a'leen op dit moment de hoogste wetenschappelijke adviseur is van de Britse regering, maar boven dien een van de meest vooraanstaande Engelse onderzoekers op het gebied van de metaalkunde (dit laatste op gezag van de New Scintist van 7 fe bruari). Een man dus, die bepaald wel weet waar hij het over heeft. Daar komt bij, dat ook de Amerikaan se adviescommissie voor reactorveilig heid onlangs aanleiding zag voor ver scherpt en verbeterd onderzoek van reactorvaten op scheurtjes. Kortom er is weer iets aan de hand. Droevig Dat het Lagerhuis op het ogenblik zo'n diepgaande belangstelling heeft voor kernenergie heeft, trouwens een voor de Britten wat dróevige achter grond. De watergekoelde kernreactor die we hier en in de rest van de we reld als het 'gewone' type kunnen aanduiden, is voor Engeland namelijk geheel nieuw. Men heeft de ontwikke ling van kernenergie daar van het be gin af aan onafhankelijk aangepakt. Dat heeft een aantal puur Britse reac tortypen opgeleverd, waar verder wei nig belangstelling voor bleek té be staan en die ook wat ana de dure kant zijn. Vandaar dat nu de Engelse elektrici teitsproducenten hebben voorgesteld, voor het opwekken van stroom veTder maar reactoren van Amerikaans ont werp te bouwen. Dat leverde natuur lijk een hele serie pijnlijke gezichten op. En de parlementaire discussie waar we hier een onderdeel uit ge licht hebben. Rechter verklaart zich onbevoegd Van een verslaggever AMSTERDAM Twee inwoners van de Amsterdamse tuinstad Buitcnveldert en twee Amstelveners, die verenigd zijn in de 'stich ting tegen geluidshinder door vliegtuigen' hebben een civiel proces over geluidshinder, dat zij hadden aangespannen tegen de N.V. Schiphol, de Staat en de gemeente Amsterdam, verloren. De eis werd gisteren door de civiele kamer van de Amsterdamse rechtbank afgewezen. Gevraagd was de drie ge daagden te verbieden de capaciteit van Schiphol uit te breiden en hun ook te bevelen maatregelen te nemen waardoor de geluidsoverlast het 'aan vaardbare maximum niet zou over schrijden (of: de mensen die getrof fen worden te helpen door hen in staat te stellen naar elders te verhui zen met vergoeding van de kosten daarvan). De eisers moeten de gedingkosten ten bedrage van driemaal negenduizend gulden betalen. Deze kosten vormen voor de stichting, die door de uit spraak zeer teleurgesteld is, een ono verkomelijke barrière om in hoger be roep te gaan. De rechtbank, onder presidium van mej. mr. J.. H. Kroe- sen, meent dat volgens ongeschreven recht de hurger in de tegenwoordige gecompliceerde samenleving aanspraak kan maken om in zijn woon- en leef omgeving zoveel mogelijk gevrijaard te blijven van van buiten komende stoornis. Als stoornis kan zeker gelden geluidsoverlast door het luchtver keer. Het recht op bescherming van het 'leefmilieu' is aan te merken als een burgerlijk recht (in de zin van artikel twee van de wet op de rechter lijke organisatie), aldus de rechtbank. De rechtbank vindt daarom de stich ting ontvankelijk in haar vordering. De rechter overwoog echter ook dat de strekking van het tegen Schiphol gevorderde verbod haar outillage uit te breiden en aan te passen aan het toenemend burgerluchtverkeer en voorbereidingen te treffen voor een vijfde startbaan' rechtstreeks samen hangt met bestuurlijke problemen, waarvan de beslissing in ons staats rechtelijk bestel uitsluitend behoort tot de taak en bevoegdheid van de overheid en valt buiten de competen tie van de burgerlijke rechter'. Dit geldt volgens de rechtbank ook met betrekking tot de eis dat Schiphol maatregelen neemt om de lawaaiover last tot tenhoogste 45 kosten-eenheden te beperken, welk onderwérp de aan dacht krijgt in de door de regering voorbereide zoneringswetgeving. De rechtbank acht zich daarom niet bevoegd de eis tegen Schiphol toe te wijzen: de vorderingen tegen de staat en de gemeente Amsterdam komen daardoor niet meer aan de orde, al dus de rechtbank. Vrije beroepen De hetze tegen de vrije beroepen in dit land wordt momenteel op zo'n vanzelfsprekende wijze gevoerd, dat men beter ka nspreken van vogel vrije beroepen. Nu weer de heer A. P. A. Riemen op een bijeenkomst van het NKV in Tilburg (bericht van Tr.- Kw. 4.2.74). 'De norm voor de her structurering van de gezondheidszorg moet zijn dat het belang van de pa tiënt en niet het belang van de medi cus of van het ziekenhuis centraal staat.' Op zo'n bewering is maar één antwoord mogelijk: Het wordt de hoogste tijd dat de heer Riemen c.s. het belang van de werknemers cen traal gaat stellen bij hun acties, en niet alleen maar het belang van de organisatie en de positie van de vak bondsbestuurders. Wat weten we ei genlijk van de inkomenspositie van vakbondsbestuurders, van hun neven functies, hun pensioenrechten, hun commissariaten? Dat .is allemaal erg ondoorzichtig. De tarieven van de huis-i artsen zijn volkomen doorzichtig. Ze staan om de zes maanden op de voor pagina van iedere krant. Ze zijn in derdaad hoog. Maar hoe komt dat? Omdat huisartsen een zeer hoge pen sioenpremie mceten betalen. Waarom is die premie zo hoog? Omdat de ge middelde levensduur van huisartsen laag is, namelijk 62 jaar. (rest van de bevolking 73 jaar). En waarom is die gemiddelde levensduur zo laag? Omdat ze hard moeten werken, vaak tachtig uur per week of meer, tweemaal per nacht het bed uit en bovendien zich moeten laten beledigën door goed uit geslapen mensen als de heer Riemen van het N.K.V. Daarom zijn de tarie ven zo hoog. Slledrecht J. H. Bade Kurajica Krantebejicht: 'Voor het toernooi om de nationale schaaktitel (18 tot en met 30 maart in Leeuwarden) zijn de volgende spelers uitgenodigd: Soson- ko, Zuidema, Enklaar, Scholl, Donner, Ree, Timman, Langeweg, Vogel, Lig- terink, Baljon en Van Dop'. Merk waardig genoeg ontbreekt hier de naam van de reeds twee jaar in Am sterdam -woonachtige internationaal meester Bojan Kurajica. Deze wordt om onduidelijke redenen door de K.N.S.B. volkomen genegeerd (hoewel hij in de open Nederlandse kampioen schappen eerste werd). In het Hoogoventoernooi werd hij in de meestergroep geplaatst (waarin hij eerste werd) terwijl hij op grond van zijn Elo-stand eerder in de grootmees- tergroep thuishoorde, waar hij betere kansen op een grootmeesterresultaat zou hébben gehad dan enkele in Ne derland geboren meesters. Waarom Kurajica in Nederland deze ongast vrije behandeling moet ondergaan, terwijl in Joegoslavië buitenlandse meesters alle kansen krijgen om in toernooien uit te komen is een raad sel. Het zou de K.N.S.B. niet misstaan als Kurajica alsnog voor Leeuwarden werd uitgenodigd. Zijn adres: B. Ku rajica Vrolikstr. 177 Amsterdam. Amsterdam Rob van Albada Werkplaats Moedig, de akties van de leerlingen van de Werkplaats. Velen (al kijk ik alleen maar naar mijn eigen klas, HA VO 5) kampen met hetzelfde pro bleem van oninteresse. Zijn we niet in een vicieuze cirkel terechtgeko men? Leraren, die 'gefokt' worden, eisen die hoger worden, prestaties die omhoog moeten. Kan zo'n 'gezellig' klein schooltje nog (ongetwijfeld óók met vele nadelen), als iedereen moet doorleren? Begint het niet een stap terug? In de les zelf initiatief nemen, ook als je vindt (juist als je vindt) dat de leraar meer volgens het stront- tonnetjessysteem staat 'les te geven'; pompen maar, op het examen trekken we de la wel open. Proberen voor je zelf selectief te werk te gaan is moei lijk en tenslotte stuit je tóch op dat examen, waar eigenlijk maar weinig mensen blij mee zijn. Inzet moet (en még volgens mij) gevraagd worden van iedereen; zowel van leerling als leraar, het hele ministerie. Wassenaar G. J. Stolk Betty Smit Enige tijd geleden stond er in Tr/Kw een artikel naar aanleiding van het boek over Betty Smit van Anthony van Kampen. Betty Smit moet m.l. wel het maximum van talenten ont vangen hebben. Maar nu is het niet denkbeeldig, dat mensen haar gaan zien als een soort verlate heilige? Daarom is het goed te weten dat er in deze tijd duizenden jongeren zijn. die ook uit ervaring weten dat God hun vader is. En die het grootste deel van hun vrije tijd in Zijn dienst be steden. Het spreken in tongen en ge nezing op gebed zijn voor hen geen onbekende verschijnselen, al lopen zij daarmee niet te koop. Ik wil maar zeggen dat het goed is te weten dat dit geen zaken zijn van een enkeling. Delft G. de Jong W Lees om de Jezus-beweging te leren kennen de paperback van W. Kroll en Jan J. van Capelleveen Een eerlijk verslag ven de situatie m de Verenigde Staten en elders oj. Nederland. Met foto's t 8.90 Varkrlfgbaar m da boekhand ai Zomer ft Keunlng - Wageni nger- Deze klant vmu leest per dag gemiddeld drie kwartier ln de krant, Wijkt uit bet Nationaal Dagblad Onderzoek. yrfca flft-W r Zo ziet k maar wear, geen ander reclame medium wordt zo Intensief gelezen, ale de krant Logisch want die kunt u i I niet missen, geen dag. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020— 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven ln welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw 4- Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. J. H. van den Berg eerder gehuwd met D. Bos en A. Wille eerder gehuwd met J. H. van der Stoel delen mee, dat zij dinsdag 26 februari hopen te trouwen. De kerkelijke huwelijksbevestiging zal D.V. plaatsvinden in de Zuiderkerk, Lammenschansweg 15 te Leiden, 's middags om 3 uur. Voorganger in deze dienst zal zijn ds. H. Ros, Geref. predikant te Harderwijk. Na afloop van de kerkdienst is er gelegenheid tot feliciteren. Liever geen bloemen of geschenken, maar wel graag een gave voor het Werelddiakonaat, ten bate van de lijdende medemens. Hoofddorp Toekomstig adres: Jacob van Campenlaan 148, Leiden, telefoon 01710 24910. Onze Ouders en Grootouders W. H. Kanbier J. Kanbier-Boer zijn zo dé Heere wil op 27 februari 50 jaar ge trouwd. Dat ze nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en klein kinderen. Leiden: H. Kanbier en I. G. Kanbier-Kroon Margo, Anja, Wim en Ingrid Katwijk aan Zee: W. H. Kanbier jr. en M. Kanbier-Slot Marianne en Jan, Pim en Jana, Kors, Piethein. Alblasserdam: N. Verschoor-Kanbier en L. Verschoor Ada, Mariene en Leendert Oldenzaal: R. de Bruine-Kanbier en G. de Bruine Carla, Jeanette en Annemarie Katwijk aan Zee, 13 februari 1974. Koekoeklaan 4. 1934 SOLI DEO GLORIA 1974 Dankbaar voor al Gods zegeningen hopen wij D.V. vrijdag 22 februari met onze kinderen en kleinkinderen ons 40- jarig huwelijk te herdenken. J. Klei J. G. Klei-Kiezebrink Vorchten, februari 1974. „Johanna Hoeve". Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 tot 22.3Cuur in Dorpshuis ,.'t Spyker" te Wapenveld. 's-Gravenzande: „Vaste rots van mijn behoud." Met droefheid, maar ook met dankbaarheid voor alles wat ons in haar geschonken was. berichten wij u-het overlijden van onze lieve Zuster. Tante en Huisgenote Aiina Vellekoop op de leeftijd van bijna 84 jaar. Zij is in volle vrede ontslapen. Roekan je: J. Vellekoop D. Vellekoop-van Rij A. Vellekoop M. Vellekoop-Boers W. van Dijk-Vellekoop W. Vellekoop B. Vellekoop-Dubbelman L. Dekker (huisgenote) neven en nichten. 's-Gravenzande, 12 februari 1974. Naaldwijkseweg 23. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren donderdag en vrijdag van 15.3016.30 uur en van 19.3020.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 16 februari a.s. om 10.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande, waar na de bijzetting in het familiegraf zal plaats vinden. Met diepe verslagenheid hebben wij kennis ge nomen van het plotseling overlijden van ons Schoolhoofd C. Doets Personeel en leerlingen van de Groen van Prinstererschool. Katwijk aan Zee, 12 februari 1974. Heden nam de Heere tot Zich onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overcroot- moeder Annetje Baan weduwe van Krijn van de Graaf. ln de gezegende ouderdom van SI jaar. Den Haas: C. van de Graaf C. van de Graaf-Amoraal Wassenaar: A. van de Graaf P. W. van de Graaf- van Hilten Dordrecht: K. van de Graaf E. van de Graaf- Bessellnz Klein- en achterkleinkinderen Dordrecht. 11 februari 1974. Correspondentie-adres Wlthuysstraat 29. Den Haag. Gelegenheid tot condoleren woensdag 13 februari a.s. van 19.00-20.00 uur In 'Huize Johanna", Qroenmarkt 21 te Dordrecht. De rouwdienst wordt D.V. gehouden donderdag 14 fe bruari a.s. om 13.30 uur in 'Huize Johanna*. Groenmarkt 21. Dordrecht, waarna de be grafenis zal plaatsvinden om 14.30 uur op de Alg. Begraaf plaats te Dordrecht vanuit de Aula. Heden -nam do Heere plot seling tot Zich, mijn Innig geliefde Man, onze lieve Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Cornells Doets op de leeftijd van 57 jaar. Katwijk aan den Rijn, 12 februari 1974. Rijnstraat 73. Geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken. De begrafenis ls bepaald op vrijdag 15 februari a.s. om 12.30 uur op de Alg. Be graafplaats aan de Kerklaan te Katwijk aan den Rijn. Ann et je van der Graaf-Baan In de ouderdom van 91 Jaar Dordrecht. 10 februari 1974. Langs deze misschien wat onpersoonlijke weg, willen wij u heel hartelijk danken voor de vele blijken van mee leven die wij ontvingen tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn lieve Man en onze lieve Papa Johannes Swierts Uw belangstelling heeft ons diep getroffen en erg ge holpen in deze moeilijke tijd. C. P. Swierts-Meeldijk Marieke Anne-Mienke Sassenheim, februari 1974. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Heden nam God tot Zich onze lieve Broer ei Oom Leonard Reinder Delliaas op de leeftijd van 74 jaar. Bloemendaal: M. Heinsius-Dclhaas N. Heinsius Heerde: J. A. W. van Meyenfeld- Delhaa Amersfoort: R. P. C. van der Vloed- Delhaa P. van der Vloed Rotterdam: A. W. Schreuder-Delhaas P. R. C..van der Wiel- Delhaa J. van der Wiel Neven en nichten Bennebroek, 12 februari 1974. Correspondentie-adres: Iepenlaan 50. Bloemendaal. De teraardebestelling zal plaats hebben 15 fe bruari om 15.00 uur op de Oosterbegraafplaat aan de Rodelaan te Voorburg. Heden :s in haar Heer en Heiland onze lieve Zui ter. Schoonzuster en Tante Johanna Pieternella de Bruijn op de leeftijd van 67 jaar ontslapen. Uit aller naam: Mevr. A. de Bruij Rotterdam. 11 februari 1974. Hendrick Staetsweg 495. Corr.adres: Mevr. A. de Bruijn, Kortekade 39. Gelegenheid voor condoléance en rouwbezoek i de rouwkamer van de O.R.V., Goereesestraat 11 Rotterdam-Zuid, woensdag van 20.00 tot 20.30 uu en donderdag van 19.30 tot 20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 1 februari a.s. op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 5 te Rotterdam-Zuid om ongeveer 11.45 uur. Vertrek van Goereesestraat 10 om 11.30 uur. Met diepe verslagenheid berichten wij dat Go in Zijn ondoorgrondelijke wijsheid van ons hee weggenomen Wendy Scarlet Elias op de leeftijd van 16 jaar. „Ik ben verstomd, ik doe mijn mond niet open, want Gij zelf hebt het gedaan Ps. 391 Namens bestuur, leraren en leerlingen van de Zuiderpark-Mavo: C. Don 's-Gravenhage, 11 februari 1974. Het behaagde de Heere plotseling in de voll zekerheid des geloofs tot Zich te nemen mij geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Abraham Meijboom echtgenoot van Catharina Wilhelmina Bossard óp de leeftijd van 68 jaar. „De Heere is mijn Herde mij zal niets ontbreken". Monster: C. W. Meijboom-Bossard Huizen (N.-H.): J. D. Meijboom De Lier: J. M. Bolkestijn-Meijboom J. Boekestijn Jan - Carla - Bram - Margreet Riani Poeldijk: A. Meijboom A. E. Meijboom-Vellckoop Mart - Bram Monster, 11 februari 1974, Molenstraat 9. Gelegenheid tot condoleantie woensdag van 7 uur en donderdag van 3-5 en van 7-9 uur n.i De rouwdienst zal worden gehouden op vrijd; 15 februari a.s. des namiddags 1.30 uur in i aula op de Algemene Begraafplaats te Monste waarna de teraardebestelling zal plaats vinde Zie uit, mijn ziel naar 't ander leven, uw toegewézen erfenis waar gij, met heerlijkheid omgeven, God eeuwig ziet, gelijk Hij is. Die hoop mag u met recht verblijden, z' is u ten duren prijs gekocht. Want daarom moest de Christus lijden, opdat gij zalig worden mocht Gez. 181 vers Heden behaagde het de Heere, na een langdui doch zeer geduldig gedragen lijden, uit o midden weg te nemen mijn geliefde Vrouw onze Moeder. Behuwd- en Grootmoeder Maantje van Duijn geb. IIouwaart, in de ouderdom van 63 jaar. Katwijk: T. van Duijn J. van Duijn Balk (Frl.): A. W. van Duijn S. van Duijn-Hoekstra Lekkerkerk: L. Valstar-van Duijn J. Valstar Katwijk: A. van Duijn en Crijna W. M. W. van Duijn M. van Duijn-Varkevisseij T. van Duijn D. van Duijn-Mugge en kleinkinderen. Katwijk aan Zee, 11 februari 1974. Willy Sluiterstraat 115. Rouwbezoek: des nam. van 35 en 79 uur. De rouwdienst zal gehouden worden zaterd 16 februari'1974, des nam. 1.15 uur in het Jeuj huis, Voorstraat .7-2, waarna de teraardebestelli zal plaatsvinden omstreeks 2.00 uur op de nieu' begraafplaats "Duinrust" aan de Parklaan Katwijk aan Zee. Zie uit, mijn ziel naar 't ander levi uw toegewezen erfenis waar gij, met heerlijkheid omgeven. God eeuwig ziet, gelijk Hij is. Gez. 181, vers Heden behaagde het de Heere van ons weg te i men onze geliefde Oma Maartje van Duijn geb. Houwaart in de ouderdom van 63 jaar. Martien v. Duijn Edwin, Peter en Esther v. Duijn Vera en Jantje Valstar Robert en Iris v. Duijn Marianne en Anette v. Duijn Katwijk aan Zee. 11 februari 1974. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14