laadsman ontkent dat jestuur WA-stichting net het conflict begon B Coltrane en de Prestige-slag De ABN vraagt of u even 'n zonnige vakantie komt uitzoeken. artijen Dennendal oningin en Prins naar doorkust en Liberia Overheid moet meer voor gehandicapten doen ort ceding over ontslagen stafleden Dennendal Explosie en brand, maar weinig schade ARPenCHUin Zuid-Holland haken toch af Algemene Bank Nederland i_ vakantiereizen Bejaarden weten geenweg met medicijnen I ^py/KmwrET woensdag is februari 1974 BINNENLAND/KUINST T9/K13 RECHT 'Het is een crn- grove onwaarheid, dat 't iur van de Willem Aimtsz- [tiTig het conflict heeft ge leerd en dat er een soort iboek zou zijn voor een pro- ire om na Muller en de ze- 6tafleden ook de gnoepslei- de medewerkers, die een ane ben adie rings wij ze van wakzinnigen voorstaan, weg rijgen. Als het bestuur al ld heeft aan de escalatie is loordat het niet eerder heeft *repen.' el mr. D. Runia, raadsman van estuur van de W.A.-stichting, die agmiddag in een kort geding de president van de rechtbank in cht tegen de zeven ontslagen staf van Dennendal eiste, dat de ze- rordt verboden het terrein en de iwen van de W.A.-hoeve in Den »r te betreden. p straffe van een dwangsom van gulden per overtreding per per- lagere dwangsom leek mr. Runia effectief genoeg, omdat daarvoor hien zou worden geput uit het bonds' dat voor het door de •lianen' geproclameerde 'Nieuw- endal' in het leven is geroepen, ag 15 februari 'of zoveel eerder aartoe ik mij in staat zal voelen', e president, mr. A. G. II. Bel- vonnis wijzen. Mr. Runia drong ip een zeer snelle uitspraak, om- Ie situatie op Dennendal volgens onhoudbaar is. mpvol het kort geding bestond een reldigende belangstelling. Iedere ïi staanplaats van de grote zit- aal was bezet Buiten surveil- e de politie op paarden en in au- lij de toegangen tot het gerechts- iw en in de zaal zelf hield een ftal rechercheurs zich schuil on- et publiek. zeven gedaagde stafleden wa lleen Bartho Smit Ada Benting lick Nicolai verschenen. Hun man, mr. P. Kretzschmar, deelde ,dat de andere vier 'werkelijk an hun werk af konden'. Ook Ge lestuursleden van de W.A.-stich- Links drie van de zeven ontslagen stafmedewerkers van Dennendal: H. M. Smit, Ada Benting en Dick Ni colai. Rechts hun raadsman mr. Kretzschmar. ting lieten verstek gaan. Zij waren voor een spoedbespreking naar Den Haag geroepen. Beide raadsleden gingen nog eens uit voerig in op het ontstaan en de ver scherping van het conflict rond Den nendal. De zeven stafleden hebben volgens mr. Runia ieder contact ge weigerd met de waarnemend directeur van Dennendal, mr. B. Ligtelijn. Ze wilden alleen instructies aannemen van het Nieuw-Dennendal-bestuur en voldeden ook niet aan de herhaalde mondelinge en schriftelijke oproepen tot overleg. De escalatie is van de kant van de stafleden gekomen, aldus mr. Runia. 'Ik wil het woord chantage niet gebruiken, maar ze hebben onge lofelijke pressie uitgeoefend met de positie van de inrichting als inzet en hebben het bestuur voortdurend uit gedaagd'. Politie Het zou volgens mr. Runia verstandi ger zijn geweest de zeven door de po litie te laten verwijderen, maar daar aan zijn ook grote nadelen verbonden, terwijl dan bovendien het risico be- lig van pagina 1 e dragen of slepen soms van trappen af en werden in over igens naar het politiebureau in gebracht, waar proces-verbaal is naakt. opnieuw bezetten van het be shuis van de W.A.-stichting in cht gebeurde op hetzelfde mo- dat onder zeer grote belangstel- Jn het gebouw van de rechtbank door het bestuur van de W.A.- ing tegen zeven ontslagen stafle- van Dennendal aangespannen geding begon. :esprek ndien arriveerde op dat moment Jestuur op het ministerie van gezondheid in Leidschendam, het door staatssecretaris Hen- voor een ijlgesprek was ontbo- Ook een delegatie van de werk- Nieuw-Dpnnendal-bestuur kwam even later aan voor een gesprek de staatssecretaris. Aan dit ge- namen de heren Peper, Rcck- Hulsman en Okma deel. Na af- van hun gesprekken met de heer riks hebben zowel het bestuur de W.A.-stichting als de werk- Nieuw-Dennendal-bestuur ge- ird iets mee te delen over wat is le token. Ook een woordvoerder van ïi- ministerie van volksgezondheid niets hierover zeggen. W. Drechsel van het W.A.-be- zei na afloop wel dat nu stap- verwacht van de staatssecretaris. maar wat die stappen moesten inhou den wilde hij niet zeggen. Die bezetters lieten in een verklaring onder meer weten, dat zij opnieuw tot deze actie zijn overgegaan, omdat de door de medewerkers van het W.A.- huis, geriatrie, psychiatrie en Dennen dal gestelde eisen nog steeds niet zijn ingewilligd door de bevoegde instan ties. Ook maken zij er bezwaar tegen, dat het bestuur nog steeds opdrachten geeft tot politie-ingrijpen. Die eisen zijn: 'Onmiddellijke intrek king van het besluit tot deportatie van bewoners van drie paviljoens van Dennendal, onmiddellijk aftreden van het huidige W.A.-bestuur, dat incom petent en ondemocratisch handelt en benoeming van een nieuw bestuur, dat democratisch met inspraak van de medewerkers is samengesteld.' De bezetters zijn met ongeveer veer tig man en hebben de voor- en achte ruitgang van het pand gebarricadeerd. In telegrammen verstuurd naar de be windslieden Vorrink en Hendriks heb ben ze meegedeeld dat het bestuurs- huis te zullen blijven bezetten tot hun eisen zijn ingewilligd. De bezetters hebben onder meer steun gekregen van Release, Drugte am, JAC, de sociale academies Jel- burg, Nijenburg en De Horst, de Raadskelder, Kargadoor, stichting Vrije Centra. De vaste Kamercommissie voor volks gezondheid voert vanmorgen overleg met staatssecretaris Hendriks over Dennendal. staat, dat ze weer terugkomen. Mr. Kretzschmar zei, dat enkele van de stafleden via de radio hebben moe ten horen, dat zij op staande voet z}jn ontslagen. Eén van hen (Jan Mulder - red. T.r./Kw.) heeft de ontslagbrief zelfs nooit ontvangen. Volgens hem werd er in de ontslagbrieven geen en kele concrete grond voor het ontslag aangevoerd. Over de gang van zak in sinds het vorige conflict bijna drie jaar geleden - zei mr. Kretzschmar, dat de elkaar opvolgende interim-be stuursleden in feite niets hebben ge daan om vast té leggen hoe in de toe komst op Dennendal zou moeten ge werkt. 'Het bestuur is op de proble men gaan zitten in de hoop, dat ze daardoor de kop niet zouden opste ken'. Volgens hem. hebben noch het bestuur noch de bestuursgetrouwe staf leden ooit een 'solide gebaar' ge maakt om de zaak in rustiger banen te leiden: 'Het bestuur heeft partij ge kozen voor een van de twee groepen kemphanen'. Hij noemde het begrijpelijk, dat de stafleden niet zijn ingegaan op dienst bevelen. Ze wilden wel een behoorlijk gesprek, maar 'het zo duidelijk hante ren van gezag kon geen andere bedoe ling hebben dan het afdwingen van loyaliteitsverklaringen'. Mr. Kretzschmar zei, dat het bestuur de ontslagen stafleden kennelijk wel geschikt vindt voor hun werk, aange zien in de ontslagbrief staat, dat ze bij toekomstige vacatures weer kun nen solliciteren. Hij maende, dat de zaak moet worden doorgestuurd naar de gewone wijze van rechtspleging, omdat het spoedeisende karakter ont breekt De stafleden houden vólgens hem geen plaatsvervangers van het werk af, want: 'er zijn geen mensen die hen kunnen vervangen'. maar dat ze allang in het 'draaiboek' stond. De Nieuw-Dennendallers willen vol gens hem helemaal geen overeenstem ming met het bestuur. Hij citeerde in dit verband uit het boek 'Sociale Ak- tie' van Piet Reckman - een van de le den van het voorlopig bestuur van Niew-Dennendal - over het voeren van sociale acties: wel praten, maar niet om het eens te worden, alleen maar om steeds weer via een concessie van de andere partij een stap verder te komen. In het voorwoord van Jit boek staat 'God zegene de greep naar de macht' Dat Is de hele sfeer, die hier achterligt, aldus mr. Runia. In laboratorium Van een verslaggever ARNHEM Een hevige explosie in het nieuwe kortsluitingslaboratorium van' de Kema in de Arnhemse Rosan- dapolder heeft wel imposante gevol gen gehad, maar niet veel schade aan gericht. Het gebouw is op branden en explosies berekend. De brand ont stond door een explosie in een olie schakelaar, waarmee een proef met 4000 megavolt-ampère werd genomen. Normaal is dat zich bij dit soort proe ven explosies voordoen. Maar de klap van gisteren was wel een beetje bui tensporig, en bovendien vatten 1500 liter olie van de schakelaar vlam. Daarbij ontwikkelde zich een zo grote hitte dat de Arnhemse brandweer met groot materiaal moest uitrukken. Na een uur was men de brand meester. Inmiddels had zich een zo op het oog nogal verontrustende rookontwikke ling voorgedaan. Deze rook trok deels over de stad en over de Rijn. De olie schakelaars werden grondig vernield. De muren van het gebouw zijn gebla kerd, maar de schade is verhoudings gewijs gering. De brand betekende dat het laboratorium de werkzaamhe den een halve dag moest onderbreken, aldus de Kema gistermiddag. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Zuldhollandse be sturen van ARP en GHU hebben defi nitief besloten vóór de statenverkiezin- gen niet deel te nemen aan besprekin gen tussen PvdA, PPR, D'66, PSP en KVP over een eventueel na de verkie zingen te vormen programcollege. De partijbesturen zijn van mening, dat pas na de verkiezingen een college van gedeputeerde staten moet worden ge vormd op basis van een beleidspro- gram in hoofdzaken. 'De na de verkie zingen ontstane krachtsverhoudingen zullen in sterke mate bepalend zijn voor de resultaten van een dergelijk program', aldus de partijbesturen. ARP en CHU gaan met een gemeen schappelijk program de verkiezingen in. 'Aan dit program dient nu nog niet! te worden getornd', zo vindt men. In principe zullen ARP en CHU na de verkiezingen voor elke partij open staan om te onderhandelen over de vorming van een college van GS. Verwerpelijk ,J TERDAM Koningin Juliana en prins Bernhard zullen zondag- ff lag in de regeringsfeÜowship van Soesterberg vertrekken voor 1è' reis van negen dagen naar West-Afrika. Het koninklijk paar zal isch-warme staatsbezoeken brengen aan twee landen, die slechts graden boven de evennaar liggen: Ivoorkust en Liberia. Van de overblijvenden kan moeilijk worden verwacht, dat ze dubele werk uren maken. 'Niet voor niets is het besluit gevallen de helft van de pupil len te verstrooien over andere inrich tingen.' De raadsman zei, dat iedere maatregel, waarvoor minder schadelij ke alternatieven bestaan, verwerpelijk is. 'Het onthoofden van de staf is heel duidelijk liet begin van de afbraak van de inrichting', zei hij en hij be twijfelde of de voorgenomen verwij dering van de pupillen maar van tij delijke aard zal zijn De raadsman van de stafleden conclu deerde tot venverping van de eis van het bestuur subsidiair tot verwijzing naar een andere vorm van rechtple- ging. Voor het geval de vordering /an het bestuur wordt afgewezen eiste hij op zijn beurt bovendien, dat het .'iet bestuur wordt verboden de stafleden te verhinderen hun werkzaamheden uit te oefenen op straffe van eenzelf de dwangsom, als het bestuur de staf leden heeft gevraagd. Mr. Runia bleef erbij, dat de zaak zeer spoedeisend is, omdat de vervan gers van de ontslagen stafleden in en kele gevallen 'zeer rechtstreeks zijn bedreigd'. Hij merkte verder op, .lat het uitroepen van Nieuw-Dennendal een nogal escalerende daad was van de 'de-escalatie-profoten' en dat deze actie niet het gevolg was van het mis lukken van de bemiddelingspogingen, C. F. Kleisterlee: kritiek. stand op de geplande uitbreiding van part-time gezinshelpsters zijn verdub beld tot 11.000. Het zal bovendien niet mogelijk zijn, de subsidie voor hulpverlening aan bejaarden van 85 tot 90 procent te verhogen. De heer Van Leijenhorst (CHU) wees op de schrijnende problematiek van de weduwnaars. Het feit dat de minis teries de boot wat betreft deze groep afhouden, achtte hij onaanvaardbaar. door Rud Niemans Medio '67, al weer bijna 7 jaar gele den, overleed John Coltrane tenor- en sopraaksax-magiër, onvermoeide en be zeten trendsetter van de jazz der 60-er jaren. The Giant, bekend 6taand als een uiterst serieus levend mens, werd geveld door een leverziekte, waarvan geen sterveling toen ook maar iets vermoedde. De klap voor avantgarde- commando's ais Pharao Sanders, Ar chie Shepp e.a. kwam hard aan. 'Tra- ne' fungeerde met zijn rijpe 40-jaren als een stimulante leider en inspira tor, vrijwel de enige met gezag om een nieuw, creatief en vooral bruik baar hoofdsituk in te leiden. De avant garde spatte uiteen in allerlei rich tingen, waarbij een stylistisch onaf hankelijke Europese beweging ener zijds en tal van rock- en popmuziek flirtende formaties anderzijds diame traal tegenover elkaar kwamen te staan. Daar tussenin handhaafden vele musici van gevestigde reputatie een status quo, die soms sterk neigt tot een terugkeer naar oude waarden waar een jeugdige, nieuwe generatie zich opmerkelijk wèl bij bevindt. Opheffing Kritische opmerkingen in Kamer DEN HAAG Het overheidsbeleid ten aanzien van gehandicapten vertoont veel tekortkomingen. Samenwerking met particulieren komt moeizaam tot stand. Bovendien is de hulpverlening aan gehandicap ten over zoveel departementen verspreid, dat van een overzicht geen sprake is. Velen zijn niet goed bekend 'met de mogelijkheden tot hulpverlening. Van de mogelijke voorzieningen wordt daarom te wei nig gebruik gemaakt. Deze kritiek uitte gisteren het Twee- de Kamerlid C. F. Kleisterlee, die niet alleen namens de KVP maar ook voor de ARP en CHU het woord voer de tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van cultuur, recre atie en maatschappelijk werk. De heer Kleisterlee verzocht minister Van Doorn daarom nog dit jaar de Kamer een schets te overleggen van wat be kend is over regelingen die op de di verse departementen zijn getroffen of worden voorbereid. Daarbij zou ook een inventarisatie moeten worden ge maakt van de organisatie en de hulp verlening door particulieren. Aan de, hand van die gegevens zou dan in een debat de visie over het beleid kunnen worden vastgelegd. Bejaarden Ook voor een andere groep zwakkeren in de samenleving, de bejaarden, werd tijdens het debat om een duide lijker beleid gevraagd. Volgens me vrouw Hannie van Leeuwen (ARP) is er nauwelijks sprake van vooruitgang en is er, door het geringe uitzicht op het gestand doen van reeds lang door de Tweede Kamer uitgesproken wen sen alle reden tot ongerustheid. Ook het feit dat uit de memorie van toe lichting niet blijkt dat aan de tweede nota over het bejaardenbeleid een be hoefte-onderzoek ten grondslag zal lig gen, vervulde mevrouw Van Leeuwen met zorg. Hetzelfde geldt voor het tot stand komen van een beleidsplan, waarover slechts in vage bewoordin gen wordt gesproken. Volgens gege vens van de centrale raad voor de ge zinsverzorging zal dit jaar de achter- (ADVERTENTIE) iet koninklijk paar reist minister ,der Stoel mee. Op de heenreis t het vliegtuig een tussenstop in r (Senegal) waar het gezelschap nacht in het presidentiële paleis ir oorbrengen. Maandag gaat de reis 'er naar Abidjan (700.000 inwo- Jo hoofdstad van de voormalige °j se kolonie Ivoorkust. Per auto estfBt koninklijk paar zich begeven het paleis van de 68-jarige presi- Felix Houphouet-Boigny, die in met zijn vrouw ons land bezocht, is ingin en Prins zullen die hele in Ivoorkust blijven. Bezoeken ad n gebracht worden aan een kleu- 1» hooi, aan de universiteit, aan J tages en aan het in het binnen- if gelegen plaatsje Yamoussokro. Tdag (.23 februari) gaan Koningin rins naar Liberia, een tegenbe zoek dat 'even' op zich heeft laten wachten: wijlen president Tubman be* zocht ons land in 1956. Zijn opvolger, William R. Tolbert jr, zal Koningin en Prins nu in paleis in Monrovia (bekend als 'Executive Mansion') ont vangen. Koningin en Prins zullen on der meer een bezoek brengen aan de weduwe van president Tubman, die na 1956 diverse malon op paleis Soest- dijk te gast geweest is. Op de laatste dag van het (driedaagse) bezoek wordt de Koningin op de universiteit van Monrovia een ere-doctoraat in hu manisme aangeboden. Ook zal een ijzermijn bezocht worden van een Duits-Amerikaanse maatschappij die erts levert aan de Hoogovens in IJ- muiden. Op dinsdag 26 februari zal het koninklijk paar naar Nederland terugvliegen. Keus volop. Nu nog wel. Maar het is zomer vóór u 't weet. De reisgidsen liggen klaar. Kom. De grammofoonplatenindustrie ploegt, oude, vergeten catalogi overhoop tot één gigantische hopelijk florerende uitverkoop van een zaak in opheffing. Dat klinkt minder somber, voor wie zich realiseert dat Jazz als muzikaal uitdrukkingsmiddel anno '74 weer een opgaande lijn volgt De jazz-disk-joc- keys van Hilversum draaien geen lek kere heruitgave van Miles, of ze laten er rijkelijk gevarieerde jazzagenda op volgen. Zo'n heruitgave, welke de lof oogst die zij verdient is Bovema's 11- tal jazzclassiecs uit de 50-er jaren cata logus van het kleine Prestige-label. Enkelvoudige Ip's 15,-) dit keer waarvan er liefst 6 van de 11 afkom stig zijn uit Coltrane's Prestige-oeu- vre. Het lijkt me eigenlijk een wat overdreven sterk accent op deze welis waar kardinale figuur, die tussen '55 en '58 deel had aan circa 27 opname- sessions. In de Prestige archieven be vinden zich tenslotte ook nog opna men van Art Farmer, Jacky McLean, Monk, Gne Ammons, Curtis Fuller, Kenny Burrell etc, die voor wat meer spreiding hadden kunnen zorgen. Maar goed, op ziah zijn er weinig an dere bezwaren tegen deze stortvloed merendeels integraal herperste Coltra ne's voor, midden en even na diens vruchtbare associatie met Miles Davis. Een Trane, die zoals deze platen (PR 5001: Black Pearls, mei '58 PR 5002 met Burrell maart '58, PR 5008 Bahia met Wilbur Harden, juli-dec. '58 PR 5007 The Believer, Jan.-dec. '58 ,PR 5009 The Last Trasse, vnl, begin '58 en PR 5010, Two Tenors met Hank Mob- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Veel bejaarden heb ben ernstige moeilijkheden met het gebruik van voorgeschreven medicij nen, omdat op herhalingsrecepten vaak als enige aanwijzing 'gebruik be kend' staat. Dat wordt door de apothe ker dan netjes op de verpakking over geschreven, maar veel ouderen zijn dan helemaal niet meer bekend met het gebruik, zeker als ze verschillende medicijnen tegelijk gebruiken. Er kunnen dan twee ongewenste ge volgen optreden. Men durft het medi cijn helemaal niet meer te gebruiken, of er wordt een verkeerde hoeveel heid gebruikt Dit probleem is huisbe zoekers opgevallen in de hervormde gemeente Amsterdam-Watergraafs meer, waar verhoudingsgewijs veel be jaarden wonen. Het college van diake nen heeft daarom de minister van volksgezondheid gevraagd, op korte termijn maatregelen te nemen om vermelding van de juiste dosering op alle medicijnen verplicht te stellen. De secretaris-generaal van de Konink lijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst, J. Die- persloot, verklaarde desgevraagd dat het probleem bij de artsenorganisatie als zodanig niet bekend was. Hij wees erop dat de apotheker bij twijfel over de dosering in het algemeen in staat is om het oorspronkelijke recept te raadplegen. Ook vroeg de heer Die- persloot zich af, of de begeleiding niet nog verder zou moeten gaan. 'Zelfs bij goed voorschrijven is het mogelijk dat na een paar dagen een geneesmiddel onjuist gebruikt wordt. Misschien zou hier de wijkverpleging moeten worden ingeschakeld.' John Coltrane ley, mei '56) laten horen, duidelijk in een uitermate interessante over gangsfase verkeerde, die pas in mei '59 resulteerde in de formidabele 'Gi ant Steps'-lp voor Atlantic, het hoog tepunt van zijn z.g. 'sheets of sound' periode. De magie van de latere kwar tetplaten met die neuzelende, preg nante toon komt in al deze platen soms, bij vlagen aanzetten, evenals de onweerstaanbare hang om een thema, een frase, een akkoord tot op de draad uit te botten. Hetgeen niet zel den resulteerde in 3 hooguit 4 stuk ken per concert. Keuze Een keuze eruit maken is zowel per soonlijk als willekeurig. Maar 'Bahia', 'Black Pearls' en de session met Bur- rell-waarin een even zeldzaam als kort tenorduet in 'Why was I born.' heb ben mijn lichte voorkeur. Tussen haakjes de aanvoerder van alle bij de ze Ip's betrokken musici heet Coltra ne, ook als dat vroeger eigenlijk Elmo Hope of Kenny Burrell was. Naast Ajax zijn er ook nog andere spelers aan de Oranje-hal. Of, om bij mijn leest te blijven: in deze serie vindt men ook Miles' conception', een prachtige plaat die met J. J. Johnson, Thompson op tenor, Silver op piano en het ritmeduo P. Heath-K. Clarke swingt als een trein. Zo ook 'First Re cordings' nou ja, first uit be gin c.q. eind '51 en oktober '53 van Sonny Rollins. In de liefst 13 ultra korte werkjes die Rollins daarop in een typisch legatoh-Lester speelt, zijn de latere ironische wendinkjes, de verrassende frisheid van zijn persoon lijke humor nog pas bij vlagen aanwe zig. Maar de ruim 20 jaren naar de Sonny-nu worden moeiteloos over brugd door de humane warmte, waar mee hij hier als coming-man muziek maakt. Een prachtige lp met excellen te secundanten, onder wie Roy Hay- nes, Art Blakey, Kenny Clarke en Mi- les Davis aan de piano. Eric Dolphy*! 'Far Cry* uit dec. '60 laat frisse, soms zoekende muziek horen, die nieuwe ideeën ontleent aan Parker. De plaat is een hommage aan 2 rijk getalenteerde vernieuwers, die elkaar toen vonden, beiden helaas jong gestorven: Dolphy en trompettist Booker Little. En ten slotte wordt deze serie (voorlopig?) ge- compleeerd door Coleman Hawkins en Lockjaw Davis in 'Night Hawk", een ontspannen swingend tenorduel van gelijke plaatleeftijd als 'Far Cry*, de enige in de serie die het predikaat 'stereo' ook verdragen kan. Daar moet men pianist Tommy Flanagan eens op bezig horen. Over begeleiden gespro ken. Svengali Ten besluite wil ik de nieuwe Atlan- tic-lp van klankschilder Gil Evans 'Svengali' (anagram voor de naam, be dacht door Gerry Mulligan) met 5 grandioze werken, uitgevoerd door in totaal 16 musici, warm aanbevelen (ATL 40528). Behalve het brein ach ter de schitterend opgenomen luister- muziek, vervullen tenorist Billy Har per, gitarist Ted Dunbar en tubaïst Howard Johnson fascinerende solis- tenrollen. Evans, een soort super Ro gier v. Otterloo, heeft het in zich de muziek, de jazz de zo broodnodige nieuwe impulsen toe te dienen. Als men dat in de VS en elders begrijpt behoeft deze fraaie hedendaagse 'Svengali' niet over 20 jaar in een nieuw jasje tegen verlaagde prijs te worden heruitgebracht The Academy komt naar Nederland AMSTERDAM Het beroemde ka merorkest The Academy of St. Martin In the Fields komt onder leiding van Neville Marriner tien concerten in Nederland geven. Sinds de oprichting van het orkest in 1957 is dit de twee de toemee door Nederland. De data en plaatsen van de concerten zijn: Eindhoven 15 maart (POC), Den Haag 17 (Congresgebouw), Groningen 18 'Oosterpoort), Apeldoorn 19 (Gro te Kerk), Den Bosch 21 (Casino), Nij megen 22 (De Vereeniging). Sittard 23 (Stadsschouwburg), Amsterdam 24 (Concertgebouw), Tilburg 25 (RK Ho geschool), Rotterdam 26 (Doelen). Er worden werken uitgevoerd van Bach, Handel, Mozart, Grieg, Suk, R. Strauss, Bartók, Schönberg en We- bern. Het Rotterdamse concert wordt voor latere uitzending door de NOS-tv opgenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13