Joegoslavië voelt zich sterk Normale hockeywinst l/MM 74 Verwarring bij profschaatsers Nereo Rocco: op non-actief bij AC Milan B Dertigduizend valse kaarten in omloop voor geladen beslissingsduel tegen Spanje in Waldstadion van Frankfurt Van Helden verrassende sprinttijden in Inzeil Barry Hulshof! speelt niet tegen Feyenoord Evert Teunissen niet eerder weg TROl'W KWARTET WOENSDAG 13 FEBRUARI 1974 SPORT T10/KI r WM-Ouallflkalion EnUcheldungetplel 1517 Van onze sportredactie INZELL (ANP) Tamelijk onver wacht heeft Hans van Helden zich geschaard bij de kanshebbers voor het wereldkampioenschap sprint, zaterdag en zondag aanstaande in Innsbruck. Dinsdagavond, twee dagen na het we reldkampioenschap van de allrounders van de inspanningen op de tien kilo- te kort eigenlijk om te herstellen meter reed de Friese Brabander, die naar Innsbruck mag, omdat Ne derland maar over drie specifieke sprinters beschikt en vier deelnemers mag afvaardigen, bij testwedstrijden in Inzeil met 40.14 seconden en 1.18.95 persoonlijke records op de 500 en 1000 meter. Vooral de 1000 meter was van grote klasse. Het is de op één na beste wereldprestatie van het sei zoen. Alleen de Russische sprintkam pioen Valeri Moeratov reed in novem ber in het onvergelijkbare Alma Ata sneller: 1.18.1. Voor het verige is nie mand dit seizoen nog beneden de 1.20 minuten gekomen. De tijd van Van Helden ligt slechts 0.15 seconden boven het Nederlandse record van Ard Schenk, dat eertijds als wereldrecord gold, tot de inmid dels gestopte Noor Lasse Efskind in Davos vorig jaar een handgeklokte tijd van 1.17.6 liet noteren. 'Het was het gif dat eruit moest,' aldus Van Helden. 'Het zat me nog steeds dwars dat ik zaterdag op de vijf en zondag op de tien kilpmeter onder slechtere omstandigheden moest rijden dan de anderen.' Van Helden bouwde zijn race, op goed hard ijs en bij windstil weer als volgt op: een opening van 18.3, gevolgd door een ronde van 29.7 en een 'van 30.95. 'Nu weten de Noren tenminste dat ze het in Innsbruck niet zo maar kun nen winnen', aldus een tevreden Leen Pfrommer. die zelf ook een startje waagde en de 500 meter vier mis slagen ten spijt uitreed in 44.30 se conden. Hans van Helden was op de 500 meter, waarop hij een persoonlijk record had staan van 40.3, bijna onder de veertig seconden gekomen. Maar een supporter die hem aanmoedigde, kwam te ver de baan op. Van Helden moest uitwijken, wat hem twee- tot drietiende seconde scheelde, deson danks 40.14 sec. 1 Uitslagen: dames 500 meter: 1. Eah Pou les (VS) 43.75: 2. Sylvia Burka (Can) 44.22: 3. Laurie Monk iVS) 44.73; 4. Kel- ko Hasegawa (Jap) 45.28. 1000 meter: 1. Poulos 1.30.00 Shclla Young (VS) 1.30.95; 3. Marlko Sugawara (Jap) 1 31.2S: Heren 500 meter: 1. Hlrate (Jap) 39.15. 2 Bleeker (Ned) 39.55: 3. De Boer 1 Ned i 39.83: 4. Van Helden (Ned) 40.14; 5. Bazen (Ned) 40.29: 6 Berg (VS) 40.76: 7 ImmérfaU (VS) 40.80; 7. Vriend (Ned) 41.15. 1500 meter: 1. Bleeker 2.04.59 2. Vnend 2.05.62; 3. Kleine 2.07.16; 4. Der- ksen 2.07.70, 5. Schuhftiacher (Wdl) 2 07.81 1000 meter: 1. Van Helden 1.18.95; 2. Bleeker 1.20.36: 3. Bazen 1 20.57; 4. Woods (VS) 1.21.46; 5. Crowe (VS) 1.22.80; 6. De Boer 1.23.00. Van onze, sportredactie AMSTERDAM Barry Hulshoff zal zondag niet spelen in de eredivisietop per Feyenoord-Ajax. De Ajacied, die zondag in de wedstrijd tegyn gnac een knieblessure opliep, blijkt er achteraf toch minder goed te zijn afgekomen dan aanvankelijk werd verwacht. Bij nader onderzoek in het Lucas-zieken- huis in Amsterdam door dr. Greep bleek de in de nacht van zondag op maandag sterk opgezwollen knie ver ontrustend dik te zijn. Aan de hand van foto's zal dr. Greep vandaag waar schijnlijk kunnen beslissen of opera tief ingrijpen al dan niet noodzakelijk zal zijn. De kans dat Hulshoff zondag tegen Feyenoord aan kan treden in het reeds lang uitverkochte Feyen- oord-stadion is uitgesloten. Van onze sportredactie DEN HAAG Evert Teunissen, trai ner van FC Den Haag, zal niet voor het einde van dit seizoen vertrekken. Hoewel Teunissen a afloop van het voor de FC Den Haag zo desastreus verlopen duel met Roda JC, het afge lopen weekeind, daar wel op speculeer de, is besloten dat hij normaal het seizoen zal afmaken. Het bestuur heeft dit na overleg met de spelers besloten. Zoals bekend zal Teunissen na dit seizoen bij FC Den Haag ver trekken. FRANKFURT In het Waldstadion van Frankfurt zullen vanavond de landenploegen van Spanje en Joe goslavië uitmaken wie van de twee équipes in de openingswedstrijd van het wereldkampioenschap voet bal tegen Brazilië, de titelbezitter, aantreedt. Met Spanje of Joegoslavië is ook het complete veld van deelnemende ploegen bekend. Dat het in de confrontatie van vanavond niet gaat om een te verwaarlozen schakel in de reeks van formaties, die het spektakel iri de Westduitse voetbaltempels op zullen voeren, blijkt wel uit de immense belangstelling die er voor het gebeuren bestaat. Vrijwel alle Westeuropese bondscoa- ches hebben een plaats in het Frank furter stadion gereserveerd en specia le aandacht is er uiteraard vooral van de zijde van Mario Zagalo, Tommy Docherty en Vidinic, de bondscoaches van Brazilië, Schotland en Zaïre, de landen die in de poule tegen de win naar van de wedstrijd van vanavond op moeten tornen. Niet alleen dat le ger van voetbailprominenten trekt naar ihet stadion. Van beide landen zullen ook zeker zo'n 20.000 aanhan gers de banken van het Wald-stadion vullen. Daarnaast is de belangstelling van de neutrale toeschouwers zo groot dat er geen plaats in het Wald-stadion (61.000 toeschouwers) onbezet zal blij ven. Er wordt zelfs gevreesd voor een chaos, nu diverse razzia's van de Frankfurtse politie hebben uitgewe zen dat er zeker zo'n 30.000 valse en treebiljetten in circulatie zijn ge bracht Bij de loketten is er daarom een verscherpte controle. De mensen, die te goeder trouw in het bezit zijn gekomen van niet authentieke toe gangskaarten, worden afgevoerd naar een in de nabijheid van het voetbal stadion gelegen wielerbaan, waar via een gesloten televisie-circuit de wed strijd op een groot beeldscherm wordt geprojecteerd. EPLOSIEF Die situatie staat garant voor een 'ge laden', explosieve stemming op de tri bunes. En eigenlijk wordt er niet aan getwijfeld, dat die stemming ook op de spelers over zal vonken. Venvacht wordt een confrontatie, die zich zal ontwikkelen, zoals dat eerder bij Schotland-Tsjechoslowakije en Polen- Engeland gebeurde, bikkelhard der halve. Temeer omdat de escalatie van gebeurtenissen in de afgelopen perio de de sfeer ten opzichte van elkaar niet heeft verbeterd, eerder verslech terd. Dat alles begon eigenlijk al in Las Palmas waar Spanje en Joegosla vië voor het eerst tegen elkaar uit kwamen. Pas in de allerlaatste mi nuut van het duel slaagde Garate er toen in een 2-1 achterstand van Span je weg te werken. Bij terugkeer in Joegoslavië beschuldigde de toenmali ge bondscoach Boskov de Spanjaarden van een laaghartige intimidatiepoli- tiek, waarbij zelfs getracht zou zijn de fitheid van de Joegoslaven met slaap middelen te ondermijnen. De tweede ontmoeting tussen beide landen werd opnieuw door nervositeit, intimidatie en brutaliteit gekenmerkt. De 0-0 eindstand van toen verschafte Spanje een reële kans op het eindtoernooi, althans die opinie overheerste op het Iberisch schiereiland, omdat Joegosla vië met minimaal drie doelpunten verschil van Griekenland moest win nen om door te dringen tot 's we relds, in West-Duitsland bijeengedre ven, voetbalelite. CAMPAGNE Vanuit zowel Spanje als Joegoslavië werd een campagne opgezet, waarin beide naties elkaar ervan beschuldig- LadLslao Kubala, de trainer van het Spaanse elftal, in actie tijdens een training van zijn team in het Waldstadion van Frankfurt. Kubala (rechts) doet een oefening met Amancio. den de Griekse 'spelers zoveel aantrek kelijke beloningen voor een 'goed' re sultaat in het vooruitzicht te stellen dat kwalificatie 'gekocht' moest wor den. Griekenland 'koos' een midden weg, liet Joegoslavië tot een 4-2 over winning komen en bereikte daarmee dat Joegoslavië en Spanje in een ex tra duel uitkomen. De gemoederen zijn hoog opgelaaid in beide spelerskampen, die verscholen, vrijwel onbereikbaar voor de buiten wacht, in Duitse natuurgebieden zijn Canada geen partij voor Nederland: 5-0 CHRISTCHURCH (ANP) 'Zo, dit was tenminste een normale overwinning', was het commen taar van aanvoerder Frans Spits na de ruime zege (50) van Ne derland in het landenhockeytoer- nooi Christchurch op Canada, ongetwijfeld de zwakste ploeg van het toernooi. Met drie doel punten, waarvan slechts één uit een strafcorner (van de totaal zeven)had Ties Kruize wederom een groot aandeel in de winst. De Canadezen waren in geen enkel opzicht opgewassen tegen Nederland /en daarom was het onbegrijpelijk dat de verdediging, wanneer zij even on der druk kwam, direct nerveus ging BRUSSEL (BELGA) Voor het tweede toer nooi om het Europese hockeykampioenschap. dat van 2 tot 11 mei In Madrid wordt gehou den hebben achttien landen ingeschreven. Daaronder rijn Nederland en bekerhouder West-Duiisland dat in de finale van het Eer ste toernooi Nederland met 41 versloeg. De achttien landen zijn: West-Duitsland (be kerhouder). Nederland. Engeland. Oosten rijk. België. Denemarken, Schotland. Spanje, Finland, Frankrijk. Wales. Ierland. Italië. Po- len. Portugal. Zwitserland. Tsjechoslowakije en Joegoslavië, spelen, de controle verloor en zich daardoor onnodig problemen op de hals haalde. Door eigen onmacht wist Canada hiervan niet te profiteren en slechts enkele malen behoefde doel man Derk Doyer in te grijpen, wat hij overigens bekwaam deed. De Canadezen hadden nog nauwelijks hun stellingen betrokken toen zij reeds het eerste doelpunt tegen kre gen, na exact 75 seconden gescoord door Ties Kruize: 10. Met deze rug gesteun durfde Nederland volop aan te vallen en nadat Pierik een mooie kans had gemist sloeg Wouter Leefers in de achtste minuut toe. Uit een voorzet van de naar links afgezwenkte Frans Spits, die voor de Canadese ver dedigers ongrijpbaar was, sloeg Leef ers de bal achter doelman Mac Dou- gall: 20. Met de blonde HGC'er Jaap Kooreman, die in deze wedstrijd zijn Duel tussen Alan Hopkirk clinks) en Ties Kruize tijdens de door Ne derland met 5-0 gewonnen wed strijd tegen Canada. interland-debuut maakte, als rechter- verdediger had de aanvalskracht op deze flank gewonnen. Hij schroomde niet mee naar voren te komen en had, met deze wedstrijc als maatstaf, ongetwijfeld meer inbreng dan Van Nes en Weusthoff die in de voorgaan de wedstrijden deze plaats bezetten. De Canadezen moesten zich voorname lijk tot verdedigen beperken. In de negentiende minuut, toen Kruize van de bal werd gelopen na een pass-op maat van Spits te hebben ontvangen, hadden zij echter geen verweer togen het schot van de Haagse scherpschut ter uit de voor het 'delict' toegekende strafcorner (3—0). Drie minuten later zette Kruize zich weer schrap, maar ditmaal ging het schot naast. Met een grote inzet trachtten de Ca nadezen het spelbeeld te wijzigen. Weliswaar kwamen zij tot meer aan- valsacties en in di 28e minuut tot hun eerste strafcorner, waaruit het schot van Wood door Doyer met de arm werd gekeerd doch het ont brak hen aan pure klasse om door te kunnen stoten. Met optimisme ging de oranje-elf de tweede helft in, een optimisme, dat Frans Spits wat temperde: 'Wij heb ben nog eens met 3—0 voorgestaan. Denk erom, die jongens zijn bij de tijd. Ties Kruize hield het er niettemin op, dat er nog een paar doelpunten bij moesten komen. 'Het moeten er zes worden.' Het zag er echter niet naar uit. De Nederlanders maakten te veel fouten en er werd ook door verschei- denen te slordig gespeeld om tot wer kelijk dreigende aanvallen te kunnen komen. En dat, terwijl zij vrijwel niets van hun tegenstanders hoefden te vrezen. Nadat Le Gras op de rech ter vleugel was vervangen door Van Geel, na kort tevoren een mooie sco ringskans te hebben gemist, gelukte het Frans Frans Spits in de 13e mi nuut na de rust met een gaaf doel punt de score op te voeren tot 4—0. Nederland kreeg nog een reeks straf- corners te nemen, doch slechts één daarvan (de vijfde) rondde Ties Krui ze met een doelpunt af: 5—0. Opstelling van Nederland: Doyer, Ta- miniau; Kooreman, Kaanders, Kranen- berg; Steens, Leefers, Pierik, Frans Spits. Kruize, Le Gras. zal de vooral in Joegoslavië tegen Spanje imponerende spits Bajevic no de worden gemist. Hij werd in het duel met de Grieken uit het veld ge stuurd en is voor de wedstrijd van vanavond geschorst. Dat verlies, zal in de ogen van de Joegoslaven, evenwel ruimschoots worden gecompenseerd nu Dragan Djajic, de grillige linker spits door de militaire autoriteiten is vrijgesteld van legeroefeningen en in alle rust aan zijn vorm heeft kunnen werken. VERSTERKINGEN Naast hem zijn, in tegenstelling tot de wedstrijd in Joegoslavië, ook de 'granieten' verdediger van Hajduk Split, Holcer, die bij het Franse Troyes onder contract staande Ilja Petkovic en Vladic beschikbaar. Joe goslavië heeft irt de afgelopen weken twee oefenwedstrijden gespeeld tegen Hajduk, dat zijn internationals miste en beide wedstrijden met 3-0 en 4-1 verloor. Vaste doelman in de Joego-, Slavische équipe is Marie, die kwalita tief even goed wordt geacht als zijn voorgangers Soskic en Pantelic. De bekendste naam in de aanval is die van Djajic, uiteraard, die vrijwel ze ker in de aanval wordt geassisteerd door zijn clubgenoten van Rode Ster Belgrado Surjak en Acimovic. Alter natieven vindt hij in 'Sanni' Santrac, die vorig jaar met OFK Beograd in druk maakte tegen Feyenoord, en Krassi, twee levensgevaarlijke aanval lers. De grote man op het middenveld is aanvoerder Pavlovic, ook al van Ro de-Ster. Weinig minder'bekend is een andere middenvelder. Jerkovic. In de defensie kan Holcer steun van Bogice- vic, Katalinski en Buljan verwachten. Veel royaler zijn de zorgen voor de Spaanse coach Ladislao Kubala, die te stellen heeft met een aantal gebles seerde en uit vorm geraakte spelers. Nochtans klampt Kubala zich aan een voor hem positief gegeven vast. Kuba la: 'Tot nu toe heeft het cijfer dertien mij nauwelijks ongeluk gebracht. Ik heb op de dertiende mijn eerste con tract als voetballer getekend, ik ben op de dertiende naar Spanje gegaan en nu moet mijn elftal zich op de Uk opgeslagen^ Joegoslavië speculeert en Spanje doet dat ook. Joegoslavië even wel nadrukkelijker, omdat het vindt dat z'n kansen zijn gestegen. Niet in het minst, omdat er in vergelijking met het eerste duel tegen Spanje veel is veranderd. Het belangrijkste verschil schuilt in de trainerswisseling. Milovan Ciric heeft de verantwoordelijkheid van Boskov overgenomen en hij wordt veel capabeler geacht dan zijn voor ganger. En er zijn meer mutaties. Zo dertiende kwalificeren voor de eind ronden van het wereldkampioen schap.' Aangenomen wordt dat Kubala weinig risico's zal nemen en een speelwijze zal imiteren die hij ook in Joegoslavië hanteerde. Daar speelde hij met een dubbele Ausputzer, van wie de bikkelharde Benito (Real Ma drid) ongetwijfeld opdracht zal krij gen Joegoslavië's sterkste aanvaller uit te schakelen. Rugdekking zal hem worden verleend door Jesus Martinez (Valencia) en daardoor zal de veelbe- lovendste speler uit Kubala's lichting Juan Manuel Asensi (Barcelona) eveneens een sterk defensieve rol op het middenveld worden opegelegd. DEBUUT Asensi kan dat, dat heeft hij eerder bewezen. De bikkelharde pupil van Rinus Michels is een voetballer van het type Van Hanegem, werkt hard, verliest nauwelijks een persoonlijk duel en is met zijn 24 jaar één van de jongere spelers van de Spaanse briga de. Kubala zal zeker Pirri op het mid denveld moeten missen (dijbeenbles sure) en daardoor moeten de offensie ve impulsen van da', middenveld van Valencia's aanvalsmotoriek Claramund en de sluwe Amancio (Real Madrid) moeten komen. Een tweede speler van Rinus Michels, Juan Carlos, comple teert het middenveld. Daarmee maakt Juan Carlos zijn debuut in de Spaan se ploeg en heeft Kubala zijn bedoe lingen grotendeels ontvouwd. Soanje zal in de frontlinie alleen gebruik ma ken van Valdez en Garate. Het lijkt aannemelijk dat Kubala bij een ach terstand van zijn ploeg Carlos onver wijld zal vervangen door diens clubge noot Marcial, die momenteel bij Bar celona regelmatig scoort. MILAAN Nereo Rocco, de co ach van AC Milan, is voorlopig op non-actief gesteld. De club ver spreidde gisteren een communiqué, waarin melding werd gemaakt van het feit dat Rocco 'voor onbepaal de tijd rust wordt gegund'. Het is bekend dat het reeds gerui me tijd niet botert tussen de lijvi ge coach en club-president Albino Buticchi. De matige resultaten in de competitie (AC 3Iilan staat vijf de ou de ranglijst) en het desas treuze verlies tegen AJax (0-6) zijn hieraan uiteraard niet vreemd. De functie van Rocco zal worden overgenomen door Cesare Maldini, de gerenommeerde verdediger van Milan uit de jaren zestig. Men neemt bij AC Milan aan dat Rocco in naam tot het eind van het sei zoen coach blijft, waarna zal wor den uitgezien naar een vervanger. Enkele namen zijn al gevallen: Gustavo Giagnoni van Torino en de Braziliaan Vinicio (officieel Vi- niciuse de Menezes) van Napoli. Bulgarije NICOSIA Toen vorige week Ri nus Michels in Zeist zijn plannen met betrekking tot de voorberei ding van het Nederlands elftal in Zeist ontvouwde, had Bulgarije tegenstander in West-Duitsland het eerste gedeelte van zijn voor bereidingsprogramma al bijna ach ter de rug. De Bulgaren, die van 14 tot 26 januari in eigen land, in Velingrad ln een trainingskamp waren geweest» waren aansluitend daarop afgereisd naar Cyprus, waar zij tot 9 februari zijn gebleven. De nationale selectie in Velingrad en op Cyprus bestond uit 28 spelers, namelijk de doelverdedlgers Gora- nov, Filipov en Stankov, de verde digers Zaflrov, Aladjov, Vassilev, Velitsjkov, Jonov, Penev, Ivkov, Zjetsjev en Bantsjev, de midden velders Kolev, Bonev, Stoijanov, Nikodimov, Sjredkov en Borisov en de aanvallers Voinov, Milanov, Petkov, Dimltrov, Denev, Panov, Mihaiiov, Hristov, Sokolov en Si- mov. In het oefenprogramma van de Bulgaarse selectie zijn ook nog en kele interlandwedstrijden opgeno men. Op 31 maart wordt in Boeda pest tegen Hongarije gespeeld en op 13 april is Tsjechoslowakije gast in Sofia. Wanneer die wed strijd niet zou kunnen doorgaan, speelt de ploeg wedstrijden in Ita lië. Voor het kampioenschap van de Balkan staat op 8 mei de wed strijd tegen Turkije op het pro gramma. Van dat moment zal de training geïntensiveerd worden. Ter afsluiting van die periode wor den eind mei oefenwedstrijden ge speeld tegen buitenlandse clubte ams eii op 1 juni wordt ln Bulga rije de laatste 'testwedstrijd' ge speeld, tegen Engeland. De uitein delijk overgebleven 22 spelers ver trekken op 6 Juni naar West-Duits land. Record MUNCHEN Bayern München, FC Köln en Fortuna Düsseldorf hebben alle vijf achtereenvolgende overwinningen behaald in de Bun- desliga. Voor dit seizoen een re cord. Burgemeester MARSEILLE Gaston Deferre, de burgemeester van Marseille, heeft een spoedgesprek gevoerd met de tijdelijke voorzitter van Marseille, Mairice Genoyér, over de penibele situatie waarin de club verzeild is geraakt. Marseille heeft de laatste maanden niet minder dan vier trainers de laan uitge stuurd en ook de voorzitter van de club is voortijdig van het voetbal toneel verdwenen. Het gesprek volgde na de schokkende 3-1 neder laag van de ploeg tegen hckkeslui- ter Sedan. Twee weken geleden is Marseille ook al uit de strijd om de Franse beker gezet en in de eerste divisie wordt op het ogen blik de weinig spectaculaire der tiende plaats bezet. Commentaar van vice-voorzitter Genover op het gesprek: 'Deferre spoorde me aan een aantal hervormingen door te zetten en zegde mij zijn volledige steun toe'. Bronchitus MILAAN Artsen in Milaan blij ven volhouden dat het alleen een bronchitus-aanval was met enkele lichte complicaties, maar sportjour nalisten houden vol, dat Helenio Herrera vorige week vrijdag met hartklachten naar een ziekenhuis is vervoerd. De klachten zouden, zo wordt er aan toegevoegd, ern stig genoeg zijn om het einde te betekenen van Herrera's carrière als voetbalcoach. Verwacht wordt overigens, dat in dat geval de 58- jarige Argentijn, eens de best be taalde coach in de internationale sportwereld, toch bij Internaziona- le Milan in dienst zal kunnen blij ven. Niet als trainer/coach, maar als technisch directeur. Naar Spanje LONDEN Chelsea heeft zijn op de transferlijst geplaatste Interna tional Peter Osgood en de aanvaller Ian Hutchinson beboet omdat hij het afgelopen weekeinde zonder toestemming naar Spanje waren gevlogen. Manager Dave Sexton vertelde dat de spelers de training' hebben gemist. Zij hadden blessu res voorgewend. Sexton wilde niet zeggen hoe groot de boetes zijn, maar het maximum dat de club kan opleggen is krachtens de regle menten van de Footbal League een bedrag dat gelijk is aan het salaris van twee weken. Osgood, geschat transferbedrag 2,2 miljoen gulden, I werd op 7 januari op de transfer- e lijst geplaatst nadat hij weigerde te trainen. Voor Hutchinson was het in tegenstelling tot Osgood zijn eerse conflict met de club. Osgood was overigens naar Spanje gevlogen om er nabij Alicante naar een mogelijk door hém te ko pen bungalow te gaan kijken. Onderscheiding LONDEN Norman Burtenshaw, de vroegere topscheidsrechter, heeft uit handen van de Koningin Moeder op Buckingham Palace de Order of the British Empire ont vangen. Hij kreeg deze onderschei ding voor zijn verdiensten voor de voetbalsport De uit Great Yar mouth afkomstige Burtenshaw wordt in Engeland 'een van de eerlijkste en fairste scheidsrechters genoemd die er op de velden heeft rondgelopen'. Uitbreiding MUNCHEN Het organisatieco- mi té van de wereldkampioenschap pen voetbal is van plan de capaci teit van het Olympisch Stadion in München, waar in juli dc belang rijkste wedstrijden worden ge speeld, met 6000 plaatsen te ver groten. Het stadion biedt reeds plaats aan 76.000 toeschouwers. Al le plaatsen voor de strijd om de derde en vierde plaats en de finale zijn reeds uitverkocht. De uitbrei ding van de capaciteit zal worden gezocht door tribunes te plaatsen op de reeds bestaande tribunes. De definitieve beslissing over deze voorgenomen uitbreiding zal aan het einde van deze maand worden genomen. Nleuw-Zoeland Pakistan Australië Nederland Polen Maleisië Canada 8 10-3 6 15-2 4 14-3 4 11-6 2 6-12 0 0-11 0 2-22 Tyler benadert rijders van WISO DEN HAAG (ANP) De verwarring in de kringen van professional staats organisatie WISO lijkt groter dan ooit te zijn. Buiten medeweten van de meeste bestuursleden heeft de Amerikaanse miljonair John Tyler zondagavond in Oslo de Skandinavische rijders van de WISO benaderd. Tvler kwam met het voorstel een nieuwe profgroep op te richten. WISO-bestuurslid Klaas Schenk verklaarde: 'Tot nu toe hebben we noch met Tyler noch met de rijders contact gehad over die bespreking. Tyler komt echter dezer dagen naar Nederland en dan hopen we de kwestie op te kunnen lossen. Woensdag zullen we ons als WISO-bestuur nader beraden'. Inmiddels verkeert men bij het ijssportcentruin Alkmaar in grote onzekerheid over het al of niet doorgaan van de wedstrijden om het wereldkampioenschap voor professionals, die al eerder werden verschoven van 15 en 16 februari naar 8 en 9 maart. 'Het lijkt nu wel of we ineens twee profgroepen krijgen,' aldus een woordvoerder van de kunstijsbaan 'De Meent'. 'We wachten maar af of er nog lets van de wedstrijden terecht zal komen. Maar de voorbereidingstijd wordt op die manier wel erg kort' BOKSEN De voorgenomen wedst) tussen de zwaargewichten Muhammoi en Jerry Quarry die ln mei zou pli vinden jn de Madison Square Garden New York gaat niet door. Verleden r nog was gemeld dat het goed ging de plannén voor deze zoveelste strijd van de eeuw" alhoewel er nog I documenten waren getekend. All. dii 28 januari na een harde strijd ovei ronden van Joe Frazicr had gewont heeft doen weten dat hij lang rust gaan nemen voor hij opnieuw de ring stapt. Tot nu toe hebben AU en Qua tweemaal gebokst. Beide keren werd winnaar. DAMMEN —Ton Sybrands, de kampioen dammen is door do KNDB bondstralner aangesteld. Hij zal 1 werkzaamheden op 23 februari stal met een training in Arnhem. Voor bondstraining zijn uitgenodigd: de Gri meesiers Wiersma cn Kuyken en ver Hermelink. Drost. De Ruiter. De J£ Varkevisser. Bronstring, Holstvof Schotanus. Goudt. Visser en Toet. Ha Wiersma Is als bondstrainer aai voor de subtop en Jan de Ruyter voor jeugd. Hiermede heeft de KNDB pld ling drie bondstrainers gekregen. TENNIS Tom Okker heeft tijdens internationale tennistoernooi In Tore In de eerste ronde herenenkelspel 61. 61 gewonnen van de Canad Keith Carpenter. Tamelijk verras was de overwinning die de Australiër Ruffeis behaalde op de als tweede plaatste Amerikaan Tom Gorman. Ru' die de laatste tijd incidenteel speelde gevierde met 76, 16. 63.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12