Metsers vond zich eerst niet geschikt voor rol van Thijs a dagpecept Acteur wil van stempel af E.O. heeft nu 144.000 leden Treinkaartje duurder? Dan minder reizigers Geen hulp voor honger Pittige piepkleine pikzwarte pilletjes. ...OPROEP CODE WAITER JOST fl TROUT /KWARTET DINSDAG 12 FEBRUARI 1974 BEVMEXLAXD/RADIO EX TV T4/K6 in» ha igel vat oek MARY PERKINS door Riet Diemer BUSSUM 'Eerst heb ik de rol van Thijs Glorieus geweigerd. Ze kwamen bij me voor een screen test. Ik heb het boek van Gerard Walschap gelezen en gezegd dat ik mezelf niet de geschikte per soon vond. Er is toen nog naar een ander gezocht maar ze hebben mij toch weer gevraagd. Een van de belangrijkste redenen was dat ik Belg van geboorte ben.' Hugo Metsers (30), die gisteravond als Thijs in Let het liefste wat hij be zat verloor, vertelt over zijn aanvan kelijke bedenkingen om de hoofdrol te spelen in het AVRO/BRT-drama 'Een mens van goede wil'. Dat moet voor de kijkers nu wel on begrijpelijk lijken, want Hugo beeldt de mens die geen onrecht kan verdra gen zo uit alsof hij nooit in de huid is gekropen van een te goed mens uit de jaren dertig, alsof hij helemaal zichzelf speelt. Voor een deel is dat waar, 'maar alleen dat ik ook geen onrecht kan hebben'. Verder lijken Thijs en Hugo niet op elkaar. Geweldig Hugo Metsers is het later een gewel dige rol gaan vinden. 'Maar de meeste mensen kennen mij van films als Blue Movie, VD en Frank en Eva. Re alistische films waarin 'zijn vel zijn kostuum was', zoals hij het indertijd zelf typeerde. 'Ik kreeg daardoor een bepaald stempel en kwam in een ver velende hoek. Toch heb ik er geen spijt van. Ik vond dat ik die films moest maken. Ik vond dat ze eens moesten komen. Ik was een beetje provo, die taboes intrapte.' Zijn aandeel in 'Een mens van goede wil' noemt hij veel ingrijpender voor zijn leven dan Blue Movie. 'Ik wil in de toekomst bewijzen dat het onzin is om iemand een stempel op te druk ken. Duidelijk moet worden dat een acteur alles kan doen.' Het staat wel vast bij de AVRO, dat Een mens van goede wil' een topper op dramagebied van deze omroep is, trouwens over de hele linie. Uit het waarderingscijfer 78 de school meester zou zeggen dat is een acht blijkt dat de Nederlandse kijkers be wust zijn van de kwaliteit van het door John van de Rest geregisseerde spel. Keken bij de eerste aflevering 4,5 miljoen mensen, dat is later opge lopen tot 5,4 miljoen. Uit berichten die uit België binnen druppelen blijkt dat de serie daar ook goed aanslaat, maar in welke mate is nog niet bekend omdat de cijfers la ter pas binnenkomen. Reacties krijgt Hugo Metsers op straat, zomaar in de tram of door de telefoon. 'Het is nu zover dat ik een geheim telefoonnummer moet aanvra gen.' Dat laatste is echter om een ne gatieve reden. 'Ik ben opgebeld door mensen die me geld wilden afpersen. Josine van Dalsiun is zelfs met de dood bedreigd. Zulke dingen gebeuren ook als je succes hebt.' Of de taal die in 'Een mens van goe de wil' wordt gesproken authentiek is? Hugo Metsers: 'Ik ben vijf jaar uit België weg en ik weet niets van dia lect. Maar Walschap is een Zuid-Bra bander en dat wordt in het stuk niet gesproken. Er wordt Antwerps dialect gebruikt. Er is zelfs een logopedist geweest om de acteurs les te geven.' Respect Hij heeft erg veel respect voor de ma- 83. Boer Knolle legde uit, dat-ie in de krant had gelezen, dat de twee stu denten de beste kans maakten in de auto-race. 'En dat vind ik nou hele maal niet nodig," vervolgde hij. 'Die twee manskerels zijn al rijk genoeg. Die hebben de eerste prijs van hon derdduizend gulden niet nodig. Ik kan die centjes beter gebruiken, want als ik ze win, dan ga ik dadelijk be ginnen met een algehele mechanisatie van mijn landbouwersbedrijf!' 'Nou moet je eens goed luisteren, buurman Knolle,' zei smidje Verholen met héél veel nadruk. 'Ik wens me niet meer in te laten met die knetter- carterwaanzin. Als jij een aantal gaat jes wilt laten boren in de edele delen van je auto, moet je dat zelf maar we ten. Maar in mijn werkplaats gebeurt dat niet.' 'Ach man, wind je niet zo op!' zei boer Knolle goedig. 'Als je je opwindt, dan moet je immers ook weer aflopen als een wekker! En als ik een knapperkarter wil hebben dan gebeurt er toch wat ik wil. Geef mij Kareltje dus maar even mee naar huis.' En de dikke bóer kreeg na tuurlijk zijn zin, want zie, even later was hij al op weg naar huis in gezel schap van de kleine Kareltje. Aange komen in de schuur, ontstak de boer een vetkaarsje en bij dat flakkerende lichtje ving Kareltje aan met de beno digde technische werkzaamheden. Hij demonteerde de kop der cilinders en zette toen de ijzerboor ferm en met vaste hand in het motorblok'Een prachtig gezicht!' prees boer Knolle, die gul en breeduit stond te lachen. 'Boor d'r maar zoveel in als je wilt, Kareltje! Ach, ach, ach, dat al die gaatjes het nou moeten doen, hè? Haast niet te gelovenDoch omdat boer Knolle van de goede af loop van al dit gepruts toch nog niet helemaal zeker was, duwde hij de vol gende ochtend zijn auto in alle vroeg te naar het Rijkhuyzense bos lier Kg dt. kli Hugo Metsers zag zich aanvankelijk niet als 'Een mens van goede wil'. FERDINAND nier waarop de Nederlanders Vlaams spreken, zoals Andrea Domburg, Josi ne van Dalsum, Hans Bentz van den Berg en Kitty Courbois. 'De laatste heeft erg veel gehad aan haar Nij meegs,' zegt hij. 'Maar als de emotie echt en goed ge speeld is, dan doet de taal er niets meer toe. Ook al zou het niet goed zijn, dan zouden de kijkers net toch pikken. Echt, ik heb mijn collega's bewonderd. De mensen mogen puilen en hun emoties laten zien. Wat je ziet is echt Er ontstaat iets. Als in 'Boe rin in Frankrijk' de boerin van een kind bevalt dan geloof ik het niet. maar bij Letteke wel, terwijl de speel ster nog nooit een kind ter wereld heeft gebracht.' Het volgende AVRO-spel vaarin hij optreedt is 'De Verlossing' van Els- schot, dat geregisseerd wordt door Walter van der Kamp. Op het ogen blik wordt het opgenomen en in het seizoen '74-'75 uitgezonden. Verder zal hij zeer waarschijnlijk hip pie zijn in de serie 'Vader en Zoon' die John van de Rest gaat regisseren voor de AVRO naar teksten van Peter van Straaten, die de wrijving tussen een conservatieve, 'rechts' bestempel de, vader en zijn 'linkse provocerende' zoon dagelijks tekent. Tot de toneelplannen van Hugo Met sers, die sinds zijn zeventiende op de planken staat, behoren de rol van Max in 'Suiker' van Hugo Claus, on der regie van Ton Lutz, en verder op treden in de musical 'The Rockey Horror Show', volgens Hugo de beste musical in Engeland van het vorig jaar. Hij komt pas in 1975 in Neder land uit, als alles naar wens verloopt. Van onze correspondent ASSEN De Evangelische Omroep telde eind vorig jaar 144.000 leden, terwijl in ruim 60.000 gezinnen het E.O.-omroepblad 'Visie' werd gelezen. Dat heeft in Assen de voorzitter van de stichting E.O. ds W. Glashouwcr meegedeeld. Hij sprak op een regiona le ontmoetingsdag in het Marturiacen- trum. Ds J. II. Venema. lid van het sticn- tingsbestuur, was van oordeel dat het voortbestaan van de E.O. van veel kanten wordt bedreigd. Er is in Ne derland een klimaat van verwereldlij king, veralgemenisering en verwate ring, beweerde ds. Velema. Krant, ra dio en televisie zijn de barometers voor het geestelijke leven. De E.OL moet en mag niet met de tijd mee gaan maar veelal tegen de stroom in gaan en oproepen tot bekering vond de heer Velema UTRECHT Als per 1 mei een spoorkaartje 12 procent duurder wordt, zoals minister Westerterp wil, zal het aantal reizigers flink afnemen. Dat verwacht mr. M. G. de Bruin, president-directeur van de NS". Hij vreest dat zowel veel oude klanten en mensen die door de energiecrisis ken nis maakten met de spoorwegen, de trein dan links zullen laten liggen. De prijzen van de NS zijn in september 1973 ook al met 7 procent verhoogd. Als daar nog eens 12 procent bijkomt, zal een treinkaartje deze zomer bijna 20 procent duurder zijn dan in de zo mer van 1973, aldus mr De Bruin. De NCRV was opnieuw in Ethiopië om op film te bewijzen dat de hongersdood ernstiger vormen aanneemt. Beschamend, dat de ellende van deze mensen zo lang moet duren en er nog altijd geen massale hulpverleningsactie op gang is gekomen. Maar het rijke en weldoorvoede deel van de wereld heeft het te druk met de energiecrisis, met alle mogelijke en onmigelijke acties en met het veroveren van hogere lonen om de inflatie van het lijf te houden. De leeuw van Juda spreekt ons als symbool minder aan dan onze eigen voetballeeuw en het zakcentje dat je onder dat embleem kunt verdienen. Over de coördinatie hadden we deze maandag niet te klagen. De programma's van Nederland I en II sloten goed op elkaar aan. Bovendien deden de actualiteiten van AVRO en NCRV elkaar geen concurrentie aan met gelijke onderwerpen. Een reportage van AVRO's Televizier over de dijk breuk bij Zierikzee liet iets meevoelen van de spanning waaronder vooral de oudere Zeeuwen op Schouwen Duiveland nu weer moeten leven. Ik kan mij levendig voor stellen dat velen in die afkalving van het dijklichaam een vingerwijzing zien om haast te maken met de afsluiting van de Oosterschelde. Spanningen zijn het terrein van onder zoek geweest van dr. C. Aakster, socioloog aan de Leidse universiteit. Een interessant onderwerp is het zeker, maar wat we er op dë buis van te horen kregen was niet veel meer dan wat algemeenheden. Dat zal liggen aan de beknoptheid van het filmverslag. Eén opmerking van dr. Aakster kunnen echter de meeste mannen wel in hun zak steken. Er is namelijk gebleken, dat mannen wel graag hun hart luchten als ze 's avonds thuis komen, maar dat ze hun vrouw daartoe te weinig kans geven. Bij de behandeling van dit spannings veld heb ik pogingen gemist om aan te geven, hoe men spanningen te lijf kan gaan. Je kunt natuurlijk wel pleiten voor een welzijnseconomie, zoals de onderzoeker ook doet! maar dat lost niets op, wanneer het individu in de zenuwen zit. Ik meen dat beoefenaars van yoga daar wel een sneller werkend middel op weten. Na een gesprek met twee bezetters van het bestuurshuis van de Willem Arntszstichting zei interviewer Henk van de Berg: 'Ik hoopt dat u succes hebt met een goede actie'. Maar er !s niet aangetoond, dat dit de juiste handelwijze is in de chaotische situatie rondom 'Dennendal'. Op zijn minst hadden we de zaak van meer dan één kant belicht moeten zien. Dat is een goed journalistiek gebruik. En.dan iedereen zijn conclusie trekken. Letje is op dramatische wijze aan haar einde gekomen en de Mens van Goede Wil zal zijn weg terug naar de oude hoeve gaan. In deze prachtig opgebouwde serie van de AVRO gebeurt er iets bijzonders met Kitty Courbois. Zij heeft de laatste jaren nogal eenzijdig naam gemaakt in het erotische vlak. Maar hier komt zij naar voren als een veelzijdige en vooral gerijpte tragédienne. Als u het fijne programma van Nina Mouskouri en daarmee ook het optreden van de buikspreekster Shari Lewis hebt gemist, laat u dan de volgende kans niet ontglippen. Het is verbluffend, wa* deze artieste met haar van lappen gemaakt lammetje presteert. Tekst, zang en mime vormen samen een hartver- overend nummer. TON HYDRA Radio vandaag HILVERSUM I DINSDAG 12 FEBR VOOR 18 UUR AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgmn. 7 20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 <S) Mod. muz. met comm. (9.35 Wattrst.) 10.00 «S) V.d. kleuters. 10 10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11,00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur allerlei voor ie dereen. met o.m. Groenteman; Paris vous parle en- 11.55 Beursber. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb AVRO: 12.40 Meisjes koor met pianobegel. 13.00 Nws. 13.11 Radio journaal. 13.21 (S) Wat deed hij hier?: muzi kaal klankb. EO: 14.00 Het woord der waar heid: Kernbegr. uit de Bijbel. 14.15 (S) Over en weer: gevar. progr. 14.55 (S) Licht en semble. 15.15 (S) Licht en uitzicht: gcwijdo muz. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Eigenwijs: voor kleuter en kind. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO- 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Technocratie en-of democratie <4>. 18.40 (S) Johan Willem Frlso Kap.: concours- muz. 19 05 (S) Y'aÜ come: Country en Wes- ternprogr. 19.30 (S) Vanavond: gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Licht ensemble. 23.05 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws: 7.31-7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 V.d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 De wereld om ons heen: inf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. en.mod. muz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en een be ter leven. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee, met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.90 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op dinsdag met 15.30 Nws. 17.00 Overheidsvoorl.: Het nederl. taalgebruik in de Ned. Ant. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 Dansmuz. uit de 16e eeuw (S). 18.19 Uitz. v.d. B.P. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr.voorbesch. 19.00 (S) Zin in muz.: amateurs gaven de toon aan. 19.30 Kampi- oenswedstr. v.d. R.K. Federatie van Muz.- bonden. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20 00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 Radiophilh. ork.: klass. muz. 21.00 Bariton en piano: mod. liederen. 21.15 Twee afrikaanse hoor spelen: 1. Kinderen v.d. rekening; 2. Slaafje spelen. 22.30 (S) Viool en cello; mod. muz. 23.00 (S) Howl, rebellettristies progr. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Eddy Becker. 9.03 (S) Plaatjes v.d. pep. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.03 (S) Opvall. vrol. gevar. visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Drie-draai. 16.03 Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Popreconstr. 20.02 (S) Nashville. 21.02- (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonder 22.55 Med. 23.02 (S) Wachten op middei nacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 .S. Kees van Maasdam. 3.02 (S) Willem van Beusekom. 4.02 (S) Alfre dLagarde. 5.02-7.00 Hans Hamburger en Wim Bloemendaal. BËLG1E 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00-13.05 Nws. akt.. wecrber en toneelagenda.) 13.55. Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00-15.03 Nws.) 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht klass. muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz v.d. soldaten. 18 30 Inf. progr. 10 45 Sport. 18.55 Taalwenkan. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en akt. 19.30 Intermezzo. 19.35 Vakb.kron. 19.45 Amusem.- muz. 20.00 Grote vedetten: Live-uitz. (20.'0 Nws.) 20.45 Hoorsp. 21.44 Filmmuz. 22.00 Nws. 22.05 Musicalmuz. 23.00 Nws. 23.10 Lichte muz. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie 16.15-16.45 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor achten: KRO's Praatuur NOS 20.00 Journaal KRO 20.21 20.28 21.17 22.00 NOS 22.30 22.45 Prijswijzer: alles ovér prijzen Allergie - een raadsel? Oorlog en Vrede (19) Waar gebeurd Den Haag vandaag Journaal bi Ül Andijviesia met appel 300 gr. andijvie 3 appels zure room peper, zout suiker, mosterd citroensap 50 gr. noten De andijvie wassen, laten uitlekkan cn zeer fijn snijden. Een sausje ma ken van peper, zout, olie en wat ci troensap. Dit door de andijvie men gen. De appels schillen, klokhuizen eruit en in fijne reepjes snijden. Be sprenkel de appel snel met citróensap, anders worden de reepjes bruin. Een sausje maken van zure room, zout, ne per, suiker en mosterd. De appel reep jes en de fijngehakte noten hierdoor- heen roeren. De appels midden op Je andijviesia doen. zodat er nog een rand groen *e zien is. Menutip: Aspergesoep, andijviesia met appel, gehakt, aardappelen, vütflip. Dividend Wereldhaven DEN HAAG De Wereldhaven (be leggingsmaatschappij) stelt voor het dividend over 1973 vast te stellen op 5.20 (v.j. 5) over het met 50 pet vergrote aandelenkapitaal. De winst over 1973 bedroeg 9.6 min 5.9 min). ADVERTENTIE 16 Wat moesten we doen? Om vijf voor half elf meldde de radi- o, dat de gekaapte machine waar schijnlijk op een revolutionair vlieg veld ergens in Jordanië geland moest zijn. De luchthaven van Amman had de landing niet toegestaan. De radio bleef de hele nacht aan. Bij de nieuwsberichten 's morgens vroeg meldde men het opblazen van een Amerikaanse jumbojet in Cairo, even eens door Palestijnse guerilla's. Die mensen waren dus tot alles in staat. Ik belde Swissair op. De man daar zei, dat jij zeker niet in het gekaapte vliegtuig zat, want dan had men mij dat allang meegedeeld. De dag tevo ren was het enorm druk geweest en er waren verschillende machines naar New York gevlogen. Ik kreeg nieuwe hoop en belde je baas op. Op kantoor beloofden zij me, dat ze Washington zouden opbellen om inlichtingen. In de Zwitserse Am bassade werd opgenomen door een nachtwaker. Hij vertelde dat er die dag niet gewerkt werd, omdat het in de Verenigde Staten Labour Day was. Het hotel, waar jij een kamer geboekt had, wist helemaal nergens van. Het leek of alles en iedereen tegen ons sa menspande. Het laatste vonkje hoop verdween toen tegen de middag de chef van de Swissair-vertegenwoordiging in Bern opbelde. Hij vertelde dat jij inder daad op die ongeluksvlucht zat. Het was een misverstand, dat men mij dat gisteren al niet had meegedeeld. Men zou mij over de gang van zaken op de hoogte houden. We moesten ons bij het lot, dat ons getroffen had, neerleggen en wachten cn vrezen en hopen De nacht is gevallen en het is aange naam koel geworden. De steward en de stewardessen hebben een verras sing voor ons: in het vliegtuig zit een aanzienlijke voorraad mineraalwater en spiritualiën en er is zelfs champag- WIEK Uitgave Centrl Press, Bussum newijn voorhanden. Alles moet na tuurlijk gerantsoeneerd worden, want we weten niet hoelang we het hier moeten uithouden. Ieder mag bestei len wat hij wil. Ik bestel een gin-tonic en krijg er nog een klein flesje wodka bij. Het is wodka uit Polen. Over twee weken zou ik naar Warschau vliegen. Mijn visum en mijn ticket liggen thuis klaar. Zal ik dit voornemen ooit ten uitvoer kunnen brengen? Voorlopig steek ik mijn Poolse wodka als voor raad in mijn zak. Hoewel de spanning verminderd is, spreekt niemand een woord. Ieder zit in zijn eigen gedach ten verzonken. Ik moet weer naar het toilet en vraag de stewardess om een zaklantaarn. De plek bij de deuren is leeg. Ik ga een ogenblikje zitten. Boven de woes tijn welft zich een fonkelende sterren hemel. Onder de sikkel van de was sende maan staat groot cn glanzend de avondstetr. Tweeduizend jaar gele den zijn drie wijzen uit het morgen land een dergelijke ster gevolgd. Waar ligt Bethlehem, de geboorte plaats van onze Verlosser? We zullen er nauwelijks 100 kilometer van ver wijderd zijn. Men heeft me verteld, dat we ons 50 kilometer noordooste lijk van Amman bevinden. Amman ligt in zuidwestelijke richting en on geveer 50 kilometer verder zuidweste lijk moeten Jerusalem en Bethlehem liggen. Stralend spant de Grote Beer zich over het tentdak van de hemel en al gauw kan ik ook de Kleine Beer her kennen en de Poolster.' Daar is dus het noorden. Ik had het noorden in tegenovergestelde richting vermoed en heb er moeite mee me nu omge keerd te oriënteren. De staart van, ons vliegtuig wijst nagenoeg recht naar het zuiden, stel ik vast. Amman moet daar dus rechts van liggen. Ik probeer me de richting precies in te prenten. Zou ik die stad te voet kunnen berei ken? Ik wist nu in ieder geval de richting. En ik zou alleen 's nachts op de sterren lopen. Maar één zou wel niet voldoende zijn om de afstand af te leggen. Zou ik de hitte overdag overleven? Tot wie moest ik me ove rigens in Amman wenden? Misschien was er wel een telefoonvertegenwoor diging. En daar waren dan de colle ga's wel misschien met wie ik een maand geleden in Beiroet had gecon fereerd. Maar iedere gedachte aan vluchten is een illusie, een wens droom. In de eerste plaats moest ik het vliegtuig verlaten. En het vlieg tuig werd binnen en buiten door guer rilla's bewaakt, stuk voor stuk vast beraden kerels. Ook de genade loze woestijn kon ik niet ontlopen. Nee. iedere vluchtpoging is waanzin. Ik zit als een muis in de val. En bui ten wachten de bloeddorstige katten. Desondanks laat de gedachte aan vluchten mij niet los. Slapen kan ik niet, hoewel ik een dof fe vermoeidheid in mijn ledematen voel. Ik lig op mijn rij stoelen te woelen en te draaien, trek mijn lange benen op en strek ze weer uit tot in het middenpad. Van tijd tot tijd komt er een Pales tijn voorbij, die met een zaklantaarn de rustende gevangene belicht. Verder naar voren hebben de stewardessen een slaapplaats gevonden. De Pales tijn gaat op een stoelleuning zitten en richt de lichtbundel van zijn lamp langdurig op de rustende meisjes, tot die zich tenslotte lastig gevallen voe len en de captain gaan halen. Zwij gend en beschaamd trekt de jongen zich terug op zijn plaats achter de beide open deuren. Vele passagiers slapen nu. Ik hoor hun rustige ademhaling en later hun gesnurk. Achter mij barst een waar snurkconcert los. zo erg als ik het mijn leven nog nooit gehoord heb. Er wordt driestemmig gesnurkt, gesno ven, gerocheld en gekreund. Het top punt is wel de man op de achterste rij, wiens rauwe basgeluid af en toe met een luide knal afbreekt. Het hele vliegtuig schijnt te dreunen en te tril len. Aanvankelijk amuseert me het la waai wel, maar later word ik er dood zenuwachtig van. Maar ik weet, dat ik me niet nerveus mag maken. Wij moeten misschien nog vele dagen sa menleven, dus we moeten leren el kaar te verdragen en één lijn te trek ken. En met die gedachte doezel ik weg en wacht op de morgen. (wordt vervolgd) Jour* trasse. Imann. [I '-serie. TELEAC 22.50 Bijstandswet - herh les 6 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA Pipo in Marobia 19.30 Volgende patient NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Merijntje Gijzen's Jeugd (7) 21.10 .Prijswijzer: alles over prijzen 21.20 2 voor 12: quiz 22.05 Achter het Nieuws NOS 22.55 Journaal 23.00 Voorlichting Scnoolteievisie: De Reformatietijd DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herh. journaal van gisteravond. 10.20 Muzikaal progr. 11.» Fllmrep. 12.05 Gegevens-beelden-achtergr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Gevar. progr. 17.05 Cartoon- serie. 17.15 Klnderprogr. 17.55-18."" T—*- naai. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstri 18.00 Vraagprogr. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordsch.«u-Magazine. 19.26 TV-serie. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-9.15 TV-kursus* sen. 9.30-10.00 sesarastrasse. 10.30-12.15 rv-|M cursussen. 18.00 Reg. nws. 18.10 TV-serie. 18.40 Akt.rubr. 19.20 TV-serie.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Lohn und Liebe. 22.55 Journaal, komm. en weerber. DUITSLAND II 18.30 Progr. v.d. oudere tijkers. Journaal. 17.10 Circusprogr. Aansl.: Mainzel- mannchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Follyfoot Farm. 19.00 Journaal. 19 S« Der schwarze Abt. 21.00 Journaal. 21.15 Inf. uit Oost- en West-Duitsl 22.00 Korte films. 23.00 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.05-12.45 an 16.30-17.30 Schooltelevisie. 18 00 Sesamstrasse. 18.30 Kursusprogr. 18.45 Progr. v.d. Joegosl. werkn. 19.00 Kur susprogr. 19.30 Kursusprogr. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Polit. akt. 21.00-21.45 Soc. doe. 8.70-11.45 Schooltelevisie. 16.00 Sesami Street. 17.00 Schooltelevisie. 17.15 Schooltèl* visie. 17.30 TV-cursus. DUITSLAND III WDR 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 19.00. Zandmann. 19.05 Progr v.d. Griekse werkn. 19.15 Weekalmanak. 19.45 Nws uit Noordr.- Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weer ber. 20.15 Doe. progr. 21.00 Muz. 21.45 Jour naal. 22.05-22.35 Herh. TV-cursussen. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00-18.09' Schooltelevisie, 18.00 Colargol. 18.05 Barrier Reef. 18.30 Tlenorklanken. 19.10 Uit de dierenwereld, in 19.35 Kortweg. 19.40 Med. 19.45 Journaal, in 20.20 Merijntje Gijzens jeugd. 21.10 Dok. 22.00 Human. Verb. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 14.0C-18.10 Schooltelevisie. 18.10 V.d. kinderen. 18.30 Progr. voor ou dere kijkers. 19.00 Waals magazine. 19J5 ^es enfants des autres. 19.45 Journaal. 20.12 Weerber 20-20 Inf. progr. 20.40 Jo Gaillard. 21.30 Poolse speelfilm. 23.25 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6