bedrijfsleven nalaise in Engeland merkt amro-pierson fund loud nög uurder Goudspeculatie viert hoogtij Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. GOLDMINES Inflatie in meeste landen erger dan in Nederland anvoer van onderdelen gaat stagneren J H Vooruitgang tussen Gemeenschap en ontwikkelingslanden :ereEn- en staaluitvoer gaan beperken WALL STREET ZEER FLAUV/ amro-pierson fund %/'K '/KWARTET DINSDAG 12 FEBRU ARI 1974 FLNlANCIëN EN ECONOMIE T13/K13 (ADVERTENTIE) één onzer verslaggevers rERDAM Langzamerhand it het Nederlande bedrijfs- de gevolgen van de econo- ie mailaise in Engeland te en. Dat geldt met name voor ledrijven, die onderdelen of abrikaten uit het Verenigd nkrijk betrekken, ampt DAF met problemen door- e prodnktie bij de Britse toele- ciers achterblijft. Inmiddels het Eindhovense bedrijf eigen lemers bij de leveranciers ge- st om ervoor te zorgen dat als delen gereed zijn, deze zo snel lijk door de lucht naar Neder- worden vervoerd, cgs heeft DAF een brief verzon- aan de Engelse leveranciers, n het bedrijf zijn nood klaagt de slechte arbeidssituatie in En- met zijn vele stakingen en aam-aan acties. DAF kondigde aan een aantal orders terug te en en meer te spreiden over een landen om zo minder getroffen irden door sociale moeilijkheden, rief van DAF is ook besproken it Britse Lagerhuis, als 'bewijs' het wantrouwen dat het buiten- in de Britse industrie begint te in. sonenauto's aan de verkoopkant ondervindt moeilijkheden vanwege de eco- che situatie in Engeland: er is ikse terugloop merkbaar in de van personenauto's. Vorig jaar gemikt op een verkoop in het ugd Koninkrijk van 20.000 wa- maar het zullen er hoogstens 1 wordeii. Voor dit jaar was een lose gemaakt voor de verkoop 25.000 DAF-personenauto's in rBrittannië, maar thans durft zich niet meer aan een voorspel- e wagen. gens is de verkoop van perso- agens in Engeland over de hele teruggelopen. Daarbij verkeert nog in een gunstige positie om- le vraag naar kleine, 'economi- auto's relatief minder snel daal- het inzakken van de Engelse au- rkt verkeert British Leyland in rland in een gunstige positie, ledrijf dat in ons land Austin, s, MG, Rover, Triumph, Jaguar ondervindt in het geheel geen ijkheden. Bestond tot voor kort geland een grote vraag naar au- - onder andere door de krediet- iming en werd toen op de ex- >eknot, thans is deze vraag sterk inderd zodat British Leyland' op :ontinent snel en zonder proble- kan leveren. Ook aan de produk- it zijn geen moeilijkheden omdat weg het grootste deel van de wa- wordt vervaardigd in België, Ita- Spanje. audyne, een bedrijf in Boxtel, ompeenheden vervaardigt en gro- eis op Engelse onderdelen is swezen, kampt wel met proble- vooral bij de leveranties van af- rs. Volgens inkoper E. Aker- heeft het bedrijf (jaaromzet miljoen) afnemers tot nu toe hoeven te laten wachten, maar ziet het er naar uit dat dat over il te lange tijd wèl het geval zal ilfde geluid valt te beluisteren tokvis in Rotterdam. Bij het be deelde men ons mee, dat 'er nog moeilijkheden zijn, maar als de tie in Engeland zo voortduurt we ze wel krijgen', oorraden bij Stokvis zijn op het blik normaal; er zijn geen 'nood- fes' aangelegd. Het bedrijf be- uit Engeland vooral vorktrucks rasmaaimachines, evenals Landré linderman in Diemen. iteur A. J. van Duuren van tgenoemd bedrijf zegt 'nog niets' de toestand in Engeland te mer- Zijn bedrijf voert behalve gras- ers ook metaalbewerkingsmachi- en elektrotechnische apparatuur t het Verenigd Koninkrijk, voor Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuüle. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een redelijk rendement. Participaties ABD (koers rond de f 160,-) zijn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dag verhandelbaar. Wilt u meer informatie, bel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. Telefoon 020-67661. Landré en Glinderman leverde voor het terreinonderhoud van het Olympisch Complex in München motormaaiers van het Engelse fabrikaat Ransomes. de vraag naar Nederlands staal wat groter zal worden. Overigens kan Hoogovens daarop maar in beperkte mate inspelen, om dat de orderportefeuille voor het ko mende halfjaar al goed is gevuld en er amper extra-capaciteit beschikbaar is. Afgezien daarvan wordt staal ook op langlopend contract gemaakt, zodat het niet mogelijk is 'even een partij tje naar Engeland te verschepen'. Belangstelling van Engelse bedrijven voor Nederland blijft Van één onzer verslaggevers AMSTERDAM Ondanks of wellicht juist door de hui dige malaise in Engeland ont vangt de Brits-Nederlandse ka mer van koophandel nog steeds aanvragen van Engelse onder- - nemingen, die belangstelling hebben voor samenwerking of fusie met of overneming van een Nederlands bedrijf. Weke lijks komen er een paar aanvra gen binnen, maar aldus de ha mer, dit is maar het topje van de ijsberg: er zijn nog veel meer instanties, waar aanvra gen binnenkomen en die bemidu- delend optreden, zoals de ban ken. Omgekeerd is er toenemen de belangstelling van Europese en ook Nederlandse onderne mingen voor fusie met of over neming van Engelse bedrijven. [•ERDAM De goudprijs is idag verder omhooggeschoten. Op jondense goudmarkt werd een v record gevestigd van 146 dollar Dunce (31,1 gram), tegen een slot wijdag van 143 dollar. Later zak- koers wat in op 145.50 dollar. Jn Ji werd maandag geopend op een van 147,50 dollar, wat 3,50 dollar was dan het slot van vrijdag, s spande evenwel de kroon met irijs van 151,11 per ounce voor Daren van 12,5 kg. ijging van de goudnotering werd tschreven aan een aantal factoren, de toenemende ongerustheid de toekomst van het papieren gelet op de huidige economische tie in de wereld, alsmede aan de naar het edele metaal van de van kopers uit het Midden-Oos- De voornaamste oorzaak was ech- wel de uitlating van de Franse ster van financiën, Giscard d'Es- waarin hij in een interview de International Herald Tribune, te verwachten, dat de Westeuro landen het goud in hun reserves dig zullen opwaarderen. Aldus en zij deze reserves gemakkelij- kunnen gebruiken voor de verre- ng van hun onderlinge schulden. Amsterdam noteerde het goud 30013 600 per kg., tegen vrijdag 21013.510. De zilvernotering op tot ƒ474—486,50 .(436— een jaarlijks bedrag van bijna 13 miljoen. Volgens directeur Van Duu ren is er momenteel bij Landré en Glinderman wel een lichte neiging naar extra voorraadvorming, maar dat beslist niet in overdreven mate. Eigen stroom 'Op het ogenbilk draaien onze leve ranciers nog full-time en niet drie da gen per week. Dat kan omdat zij wer ken met eigen stroom van dieselgene ratoren. Als er moeilijkheden komen zal dat dan ook niet in de eerste plaats in deze bedrijven zelf zijn, maar meer door toeleveringsmoeilijk heden. Dat kan, gaan om de gekste dingen: van complete motoren tot een handle, maar als een bepaald onder deel er niet is, zit de producent met de problemen. Op de vraag of de behangselfabrikan ten de gevolgen van de Engelse malai se merken reageert directeur W. A. Mirck van Rath en Doodeheefver één van de grotere behangleveranciers aldus: 'Jazeker, hele drama's spelen zich af. In het najaar maken wij onze stalenboeken met daarin ook Engelse collecties. Wat die laatste betreft moe ten wij nu grotendeels 'nee' verko pen'. Rath en Doodeheefver zelf heeft verhoudingsgewijs wat minder proble men omdat het bedrijf startte met re delijk grote beginvoorraden. Overi gens betrekt Nederland betrekkelijk weinig behang uit Engeland. Wat de heer Mirck het meest is opgevallen in zijn contacten met Engeland is de la conieke en flegmatieke manier waarop de Engelsen reageren op de huidige situatie. Volgens directeur W. C. van Haaften van het Nederlands Zuivelbureau in Londen is er in de zuivelsector nog niets te bespeuren van de slechte eco nomische situatie, aan de andere kant van de Noordzee. 'En zolang er geen aanvoersproblemen komen ben ik ook niet zo bang dat er moeilijkheden ontstaan. Men bezuinigt niet gauw op de eerste levensbehoeften. In vorige crisisperioden is bovendien gebleken dat juist dan vraag naar kaas als ver vangingsmiddel voor andere voeding- produkten wat stijgt. En onze kaas die relatief weinig melk bevat is in het Verenigd Koninkrijk tamelijk concurrerend'. Vorig jaar steeg de Ne derlandse kaasproduktie van ongeveer 15.000 tot 20.000 ton en de boterex- port van 18.000 naar 60.000 ton. Voor de situatie op lange termijn voorziet de heer Van Haaften moei lijkheden als Heath, maar ook als Wilson de verkiezingen winst. 'Als de laatste aan de macht komt en het aan gekondigde referendum uitschrijft ben ik ervan overtuigd dat 75 procent van de Engelsen zal zeggen, dat Enge land weer uit de EEG moet stappen. Als Heath opnieuw een regering mag vormen zal dat uitlopen op een direct sociaal conflict, die tot de grootste moeilijkheden zou kunnen leiden. Ondanks de problemen in eigen land is bij de Engelse toeristen nog niet veel te merken van een verminderde neiging naar het continent op vakan tie te gaan. Volgens directeur drs. A. W. Merk van het bedrijfschap Horeca is er nog geen sprake van een terug lopen van het aantal boekingen. Vorig jaar bezochten 380.000 Engelse toeris ten ons land, die een voorkeur blekeu i *l 1 1 te hebben voor Amsterdam en het Knff6lHn(l Wil KOlGIl" binnenland. Voor het toerisme richting Nederlanders die naar En geland gaan is evenmin een sterke terugslag merkbaar. Bij de Maatschap pij 'Zeeland' konien de boekingen voor de 'inclusieve toers' voor de ko mende zomer 'normaal binnen'. Een woordvoerder van de maatschappij tilt niet zo zwaar aan de gevolgen van de situatie in Engeland voor het toeris me. 'Als er geen trein gaat, rijdt er nog wel een bus, en helemaal in het donker zit het eiland nooit'. De 'Zeeland' heeft de indruk, dat. toe risten die naar Engeland gaan zich door wat problemen daar niet zullen laten afschrikken. Jaarlijks vervoert de maatschappij 900.000 passagiers over de Noordzee. De maanden janua ri en februari zijn daarbij altijd slap; op het ogenblik worden daarbij nog eens ongeveer 10 procent minder pas sagiers getransporteerd. Containerdienst De Norfolk-line die een container- dienst onderhoudt op Engeland, krijgt op het ogenblik een 'zonder meer nor maal' vervoersaanbod. De Norfolkline is eigendom van Unilever, die zelf ook weinig hinder ondervindt van de toestand aan de andere kant van de Noordzee. De levensmiddelenbedrijven in Engeland zijn vrijgesteld van de electriciteitsbeperking, terwijl de an dere Unilever-bedrijven vaak met ei gen generatoren werken. Overigens is bij veel Nederlandse be drijven met name DAF op het ogenblik wel sprake van een grote vraag naar zware motoren die be stemd zijn om als generator voor de eigen stroomvoorziening te fungeren. De laatste tijd worden er gemiddeld veertig per week naar Engeland ver kocht. Hoogovens ondervindt aan de inkoop kant geen enkele invloed van de situ atie in Engeland. Het IJmuidense be drijf betrekt kolen uit de Verenigde Staten, Australië en Polen. Aan de verkoopkant zal op de lange duur wel licht iets van de economische situatie in het Verenigd Koninkrijk te mer ken zijn. Momenteel transporteert Hoogovens 8 tot 10 procent van zijn staalproduktie over de Noordzee, maar het is niet uitgesloten dat als de de staalproduktie in Engeland inzakt BRUSSEL De Britse regering gaat de Europese Commissie, het 'dagelijks bestuur' van de Europese Gemeen schappen, binnenkort formeel toes temming vragen om de kolen- en staaluitvoer te beperken. Een woord voerder van de Commissie heeft mee gedeeld dat de permanente vertegen woordiger van Engeland bij de EEG dat aan de commissie heeft laten we ten. In Europese kringen verluidt dat het Verenigd Koninkrijk met ingang van 18 februari tijdelijk de Britse uit voer van kolen en staal wil beprken ivm de economische moeilijkheden die zich voordoen als gevolg van de Britse mijnstaking. Voor zo'n beper king van de export naar de andere EEG-lidstaten is, volgens het Europe se verdrag inzake kolen en staal, de goedkeuring van de Europese Com missie nodig. Over een eventuele beperking van de Britse olie-uitvoer kon de commissie woordvoerder geen nadere gegevens verstrekken. Geruchten hierover wer den eind vorige week door een woord voerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken tegengesproken. BRUSSEL De eerste ronde van on derhandelingen tussen de EEG en 43 ontwikkelingslanden is niet zonder moeilijkheden verlopen, maar er is toch vooruitgang geboekt. Deze eerste fase wordt op 20 februari afgesloten met een ministeriële bijeenkomst in Addis Abeba. Sinds 18 oktober onder handelt de Europese Commissie met de met de EEG geassocieerde Afri kaanse staten, met de Gemenebestlan- den in Afrika, het Caraibiache gebied en in de Stille Oceaan over de toe komstige betrekkingen tussen de EEG en deze landen. Een hoge ambtenaar van de Europese Commissie in Brussel gaf maandag een overzicht van de stand van zaken. De ontwikkelingslanden vormen nog steeds een gesloten front. En ze spre ken nog steeds m^t één stem. De eerste fase van deze onderhande lingen is voornamelijk gewijd geweest aan de uitvoer van de geassicieerden en toekomstig geassocieerden naar de gemeenschap. De vraag of en welke voordelen de ontwikkelingslanden moeten geven aan goederen uit de EEG is nog amper ter sprake geko men, m.a.w. het hete hangijzer van de zogeheten reoiprociteit is nog niet be handeld. De eis van de ontwikkelingslanden is dat al hun produkten, grondstoffen, bewerkte produkten, landbouw- en in dustriële produkten, vrije toegang tot de gemeenschappelijke markt zullen krijgen. Voor industrieprodukten geeft dat, wat de EEG betreft, geen enkele moeilijkheid. Voor de land bouw echter liggen de zaken minder eenvoudig, omdat een ongelimiteerde invoer de EEG-landbouwmarkt zou kunnen verstoren. De EEG wil echter produkt voor produkt bezien wat ze voor de ontwikkelingslanden kan doen. De Europese Commissie wil dat de Gemeenschap in ruime mate tege moet komt aan de wensen die de asso ciatiepartners inzake de handel in landbouwprodukten op tafel leggen. EFFECTENKOERSEN AVOND VERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen maandagavond de volgende .koersen tot stand (tussen haakjes de officiële Islotkoers van dezelfde dag). Akzo (53.80). Hogovens (62.50). Kon. Olie 93.40 gb 93.70 (93.10), Philips 33.40 -33.50), Unilever 109 00 gb (109.80), KLM -70.80). Kon. Olie noteerde gisteren S 32%(32% —33). Unilever S 37%—38*4 (3S%—39), Phi lips S 11%—% (11%—%) en KLM 28»', (25). Opgave DuPonl-Wul«ton DOW JONES INDEX Indust. Sporen HUM. Obl. Mud, 7 febr. 828.46 185.00 93.53 73.29 736.3 8 febr. 820.40 186.69 93.49 73.25 742.0 11 febr. 803.90 180.01 93.37 73.35 750.6 Amid. Obl. tol. H. L. 7 febr. 11.750 14.500 1.724 801 534 8 febr. 12.990 14.070 1.753 441 909 11 febr. 12.930 14.990 1.772 349 1.052 Koersen in Montreal U-iin Far t Husky Nat. lias Nat. Ke.Mii Shell ('arm Voor ruim 100 miljard gulden in Franse 'kous' Van een medewerker PARIJS De oude dame, gehuld in een versleten regenjas opende een zakdoek waaruit vijf gouden 'napoléons' op de toon bank rolden. Met geoefende hand bekeek de bediende in de goudwinkel aan de Rue Vivienne in Parijs elk van de honderd Jaar oude 20 frank-stukken. Vervolgens tikte hij enkele toetsen aan op zijn telmachine en betaalde 1100 frank (ongeveer 660 gulden) in knisperend nieuwe bankbiljetten. De transactie duur de 20 seconden. Wie is er aan de beurt? Voor de toonbank staat een hele rij klan ten, waaronder een Noordafrikaan- se arbeider met een handvol goj- den munten en een hippie met slechts één. Een vrouw in een du re bontjas tovert drie zakjes te voorschijn, elk 50 gouden munten bevattend. Zij verlaat de zaak met voor ongeveer 21.000 gulden aan franken in haar portemonnaie. Maar er zijn niet alleen klanten in de winkel om te verkopen. Ook ko pers staan voor de toonbank te trappelen. Vrij verhandelbaar Er wordt niets gevraagd. Geen naam of adres, want gemunt en baar goud is in Frankrijk even vrij verhandelbaar als contant geld. Er is voor zover men kan na gaan ook geen extra politiebewa king in de straten bij de beurs waar de goudhandel is geconcen treerd. 'Wij hebben hier niet veel moeilijkheden', zegt de bediende van de winkel. 'Wij hebben ook geen bijzondere bescherming no dig, evenmin als onze klanten.' 'Parijs is nog geen New York.' Wel worden de munten en het goud dat de winkel koopt zorgvul dig opgeborgen in een grote kluis achter in de zaak. Maar de deur van de kluis blijft wijd open *ot het sluitingsuur. Een dame, die zo uit een modeblad kon zijn gestapt, betaalt 965 dollar voor vier 20-dollai munten. 'Ik heb met vertaalwerk wat extra ver diend, zegt ze. 'Ik koop er maar goud voor, want met de valuta's is iets verschrikkelijks aan de hand.' 'Ik zou er ook juwelen voor heb ben kunnen kopen, maar het voor deel van goud is dat je het onmid dellijk kunt inwisselen als je con tanten nodig hebt Zoals de meeste klanten in de winkel wilde zij haar naam niet noemen. Volgens sommige Franse financiële deskundigen is de goudkoorts een direct gevolg van de recente scher pe stijging der olieprijzen op -le wereldmarkten. Deze nieuwe prijzen zullen de schatkisten van enkele Arabische heersers nog meer doen uitpuilen. Men meent, dat de Arabieren met dit geld goud zullen kopen, omdat er niets beters is waaraan zij het kunnen uitgeven. Daarom ook hebben vele anderen hun oog laten vallen op goud. Zij willen van de stijgende prijzen profiteren. Scherpe fluctuaties op de goud- markt werden in Frankrijk altijd bijzonder sterk gevoeld, omdat bij na één vierde van de particuliere goudreserves in de wereld naar algemeen wordt aangenomen in Franse handen is. In de Franse 'kousen en kluizen' wordt tussen de 6.000 en 9.000 ton goud be waard, meer dan in enig ander land, uitgezonderd wellicht India. De Franse burgers zouden daarmee goud bezitten ter waarde van 81 k 120 miljard. De Franse nationale bank heeft re serves ter waarde van ca. 24 mil jard gulden, waarvan 45 procent, 10.5 miljard gulden, in goud dat wordt gewaardeerd tegen de offi ciële prijs van 42,25 dollar per ounce. Op de vrije goudmarkt zou dat goud van de centrale bank on geveer 30 miljard gulden opbren gen. Nog aanzienlijk minder dan wat particulieren in hun bezit heb ben. De vlucht in het goud zou een al gemeen wantrouwen in alle papier geld, ook in de dollar, weerspiege len. De situatie zal nog erger wor den. zo zeggen de Fransen. Het enige positieve van deze situatie vinden zij, dat mogelijk de hervor ming van het wereldgeldstelsel pr- door wordt bespoedigd. ADVERTENTIE Een Nederlands beleggingsfonds ii geselecteerde goudmijnaandelen. Waardestijging plus rendement sedert eind 1963 gemiddeld 10% per jaar. De participaties zijn officieel aan de Amsterdamse beurs genoteerd. En'zijn dus dagelijks verhandelbaar. Aan- en verkoop van participaties kan geschieden via elke bank en commissionair. PARIJS Met een inflatiepercentage van 8.2 behoort Nederland tot de leden van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), waar de geldontwaarding vorig jaar het minst is voortgeschreden. Een lager inflatietempo dan Nederland hadden alleen Duitsland, België, Luxemburg, Oostenrijk, Noorwegen en Zweden. Maar het verschil van de geldontwaarding in deze landen met die in Nederland was zeer klein. In het OESO-gebied in zijn geheel (industrielanden) is het tempo van de geldontwaarding in het jaar 1973 gestegen tot 10,3 pet. In de Europese OESO-landcn was het gemiddelde inflatie- tempo eveneens 10,3 pet., in de EEG 9,5 pet., aldus de maandelijkse opgave van de ontwikkeling van de inflatie door het OESO-sccretariaat in Parijs. In één land, Griekenland, lag het inflatietempo boven 30 pet (30,6). In twee andere landen lag de prijsstijging tussen de 20 en de 30 pet. (IJsland met 28,4 en Portugal met 20,1) en er waren drie landen, waar de stijging van het alge mene prijsniveau tussen de 15 en de 20 pet. lag, te weten Japan met 19,1 pet., Turkije met 19,9 pet. en Finland met 15,5 pet. Dan waren er acht landen met een prijsstijging tussen de 10 en de 15 pet, te weten Australië, Nieuw-Zeeland, Italië, Engeland, Denemarken, Ierland, Spanje en Zwitserland. (ADVERTENTIE) F.en nn researchfaciliteitcn en Een op researchfaciliteitcn en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. NEW YORK 8/2 11/2 AC F Industrie 54% 53% Alreo 13% 13 Allied Chemical 41% 42 Alum Co of Am. 43ex 42% American Brands 35% 35% American Can 27% 26% Am Cyanamid 0 ex 20% Am Etectr Puwer 25s, 25% Am Metal Climax 44% 42% Am Motors 10% 10% Am Smelt C Ref 23% 23% Am Tel Tel 50s, 51' Ampex 4 4 Anaconda 23% 23 Armco Steel 22% 22% Atlant. Richfield 91% 90% Bi-nd'.x 25% 24% Bethl Steel 30% 30 Boeing 13% 13% Burlington Ind. 21 20% Can Pacaric Ry 15% 13% Celanese 28% 28% Chase Manhattan 52 49% Lhexsle System 55s, 54% Chrysler 16% 16% Cities Service 54% 33% Colgate Palmollve 24% 24 Coll Industries 18% 18% Communw Edison 30 30% Cons Edison 20% 20% Coril. Can 23% 24% Cunt Oil 41% 38 Curtiss Wright 12 ll%e Curltss Wright A 24» Dart Ind. 21 21% Deere anil Co 42% 40% Dow Chemical 53% 53% Du Pont (El) 161% 159% Eastman Kodak 102% 98 F.rst N?t City 37% 37% Admiral Corp 8/2 13% Allengheny Pow S 13's 19% Akzona 19% 19% Am Standard 20 12% Amsted Ind 12% 40% e Bait Ohio 40% 50% Bavuk Cigars 51 %b Car. Breweries 4 3% Celto 16% 16% Chadbour'n Goth 1 1% Chase Select Fd 8.78 8.79 Columbia Gas 26s'. Cuininco 33% 34% Cunt Telephone 17% 16 Fluor Corp 44% 42% Gen Eteeirlc Gen Foods Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel Tel Getty Oil Giletie Glmhel Bruther* Goodyear I and B Gulf oil Illinois Central Ind. Insllcn Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 56% S4% 27% 26*.a 49-, 49% 19', 19% 25 25 127% 126% 35s', 34% 16 15% 26 24%e - 21% 21; 19' i 19 8% 233% 228 24% 24% 36% 36% 44% 42% 26% 26% 17% Llng-Lemco Vough 10% Llttor, Ind 9% Lockheed AlrcraD 5% Marcor 20% Martin Marietta 16T« May Dep Stores 3%ex McDonnell Duugl 17% Mobil oil Corp 45% Nabisco 35% Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Crpftum Nat Steel Nat Lead ind Ren Cigar Int Bank for Kec 99%b 99%b 17 12% 12% 32% 13% li.d ir 20% 20% 25 2514 68% 68% Madtsun Fund Olin 14% 14% Pac Gas and El 23% 23% Penn Central 3% 3% Peos'.co 61 59% Phelps Oudge 40ex 39% Philip Morris 108% 105% Philip* Pelr 51% 49% Procter Gambl 85% 83% RCA 18% 18% Republic Steel 25s, 24% Reynuld* Ind 42% 42% Royal Dutch Petr 32% 82% Santa Fê Ind 32% 30% Sears Ruebuck 44% ex 83% Shell oil 53% 35% Southern Co 16% 16% Southern Pacific 34% 34% Southern Railway 47ex 46 Sperrv Rand 39% 38", Stand Oil Calif 29% 28% Stand Oil Indiana 90% 89", Exxon Cnrp 83 81% StudeKikel Worth 31% 33%- Sun (111 48% 46% Texas Gulf 27% 27 Texas Inst. 97% 93% Transamerlca 9% 9% Unilever 39 38% Union Carbide 32% 31% Unt Royal 8% 8% United Aircraft 24% 23% United Brands 8% 8% US Steel 40% 38% West Union Tel 15% 15 Westlnghouae El 21% 21 Woolworth 17% 17% Nat Can 7%ex 7% NY- Centr A 10 10 North West R 6R% 68% N Am Philips Co 18% 18% occidental Pelr 11 10% Pacific Light 20 19% Public Steel 17% 17% Reliance Group 8% 8% Standard Brands 7%ex 51% Statham Ind. 13 Tandy 18% 18% Un:un Electr 15% 13% United Corps 8s'. 8% United Ga» 15% 15% Western Bancorp 26% 26".

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13