Britse mijnbond dreigt dektriciteitscentrales net brandstof-blokkade Honderden arrestaties na muiterij in Jordanië c CYPRUS HOOPT OP VREDE rote onrust onder ■Mexicaanse boeren Parijs stuurt Jobert naar olietop in VS Htierikaans congres: uimte voor onderzoek laar afzetting Nixon Kissinger: blijvende olieboycot is chantage ie ministers in livia afgetreden Na de dood van 'Turkenvreter' Grivas r*o omatim Nog geen vergelijk met stakende chauffeurs in VS J)UW/KWARTET D0NDBRDAG 7 FEBRUARI 1974 BUITENLAND T7/K9 JjNIDEN ('Reuter, UiPI De Britse mijnwerkers, die zondag een naitionale mijnstaking beginnen, Uien proberen te voorkomen dat kolen, olie of andere brandstoffen de Britse elektriciteitscentrales li-eiken. De mijnwerkersbond NUM heeft andere vakbonden gevraagd hierbij behulpzaam te zijn. gi heeft de voorzitter van de NUM, Gormley, gisteren meegedeeld, i.ldere mijnvakbondsfunctionarissen ),j»ben verklaard dat zij ock zullen dichten te voorkomen dat de rege* fe kolen uit Europa of de VS naar ifeeland laat overbrengen, j et de hulp van andere vakbonden er een korte keiharde strijd ko- !p', aldus Gormley. Volgens de dpi-leider kunnen de Britse elektri citeitscentrales, waarvan 70 procent op kolen draait, binnen een week bui ten bedrijf zijn en daarmee de indus trie tot stilstand worden gebracht. Zelfs nu is het stakingsbesluit nog niet definitief, aldus Gormley. Maar dan moet de regering Heath bereid zijn met meer geld voor de mijnwer kers op tafel te komen, zo vervolgde hij. Uit betrouwbare prolitieke bronnen HEXICQ-STAD (Reuter) Dc egering van Mexico is opgeschrikt loor acties van opstandige boeren, lie zich de afgelopen weken in 'erschillendc provincies hebben -oorgedaan. In de provincie Vera Cruz hebben ebellerende boeren vorige week iet stadie Tecolutla vier dagen be et gehouden. Zij eisten het aftre- len van de plaatselijke autori- eiten. Soortgelijke acties van boe- en tegen het lokale bestuur verden gemeld uit acht dorpen in Ie provincie Taxalca. In al die dor- len werden dc zittende autori- eiten tot aftreden gedwongen en rervangen door streekraden. In :en streek van de provincie Mexico lebben de boeren zich verenigd in iet 'Zapatista-front', ge.noemd naar de boerenleider Emiliano Zapata. De leden van dit front kwamen in actie toen 300 gewapende inwoners van het dorpje Teoloyucan het ge meentehuis bezetten, de plaatse lijke politie ontwapenden en drie politiemensen en de zoon van de burgemeester gevangen zetten. Zij eisten het aftreden van de burge meester. Te hulp geroepen politle- versterkingen wisten de gevan genen te bevrijden. Bij dc gevech ten tussen dorpelingen en politie kwamen tien mensen om. Gewelddadigheden dezen zich ook voor in de provincie Pueblo. Daar is vooral sterk vexzet tegen de ge vangenzetting Jrah dc boerenleider Ramon &a«ios. Hij leidde acties, waarbij boeren particuliere lande- rijéh in bezit namen. LSHINGTON (UPI, Reuter) juridische commissie van het erikaanse Huis van Af gevaar den mag president Nixon dag- irden als zij dat nodig vindt r haar onderzoek naar de mo- ijkheid tot afzetting van de lesident. jl Huis van Afgevaardigden nam t overweldigende meerderheid een tie aan, waarin de commissie deze oegdheid wordt gegeven. De com- sie moet nagaan of het mogelijk is- on in staat van beschuldiging te len en vervolgens af te zetten (de eachment-procedure). Zij mag voor het Witte Huis vragen om documenten en geluidsbanden, zij nodig denkt te hebben. Ook de commissie iedereen, die zij wil ken, oproepen voor een verhoor, leeft het Huis Vastgesteld. motie werd aangenomen met hts vier stemmen tegen. Kort rvoor was een poging van republi- ïse afgevaardigden om het onder- i van de commissie aan een ter- i te binden mislukt. De motie, rin werd gezegd, dat de juridische missie voor 30 april haar eindrap- klaar moet hebben, kreeg maar lig steun. Wel zegde de voorzitter de commissie toe, dat zal worden robeerd het onderzoek in april ir te krijgen. republikeinse senator Lowell cker heeft president* Nixon erop czen, dat deze zich wellicht schul dig heeft gemaakt aan 'verzwijgen van een misdrijf'. Daarop staat maximaal drie jaar gevangenisstraf in de VS. Weipker gelooft de bewering van Nixon, dat hij pas op 21 maart 1973 hoorde van de pogingen om het Wa- tergate-afluisterschandaal in de doof pot te stoppen. 'Als u 21 maart hoor de van de misdrijven in de Waterga- te-zaak, eiste de wet van u dat u lat zo snel mogelijk doorgaf aan de justi tie of de burgerlijke autoriteiten. Met welke rechter of met welke poli tiefunctionaris hebt u contact opgeno men?' zo vraagt senator Weicker aan zijn partijgenoot Nixon. De senator is lid van de speciale senaatscommissie voor Watergate. Deze commissie heeft Weickers vragen goedgekeurd en naar de president gezonden. De acties van het Huis van Afgevaar digden en Weicker komen precies een week nadat Nixon het congres opriep de Watergate-zaak snel af te ronden, omdat 'één jaar Watergate genoeg is'. in Londen is vernomen dat premier Edward Heath nog niet alle hoop heeft opgegeven op een oplossing te elfder ure van het dreigende conflict met de mijnwerkers. Volgens de zegs lieden zal Heath vandaag een besluit nemen en voor het weekeinde met een officiële verklaring komen. Aan genomen wordt dat Heath opnieuw zal proberen met de mijnwerkers tot een akkoord te komen. Indien dit niet lukt dan staat vrijwel vast dat Heath vervroegde algemene verkiezingen'zal uitschrijven. James Prior Een van Heath' meest nauwe mede werkers, James Prior, die voorzitter is van het Lagerhuis, heeft gisteren te kennen gegeven dat verkiezingen vol gens hem onontkoombaar zijn. 'Wij zijn zover gegaan als wij konden om eep akkoord te bereiken', aldus Prior. Maar er zijn grenzen aan de afstand die een democratisch gekozen rege ring kan afleggen. En ik geloof dat wij gezien de omstandigheden in de afgelopen weken zover zijn gegaan als voor een regering mogelijk is. De mijnwerkers hebben hun stemmingen gehad. Misschien moeten wij nu de onze hebben.' Pricr benadrukte dat hij zijn eigen mening weergaf en dat het besluit vervroegde verkiezingen te houden uitsluitend aan premier Heath Is voorbehouden. Premier Heath had voor gisteren een belangrijke rede in het Lagerhuis aangekondigd. De rede is echter 24 uur uitgesteld. Aangenomen wordt dat hij de uitslag wilde afwachten van een bijeenkomst van leiders van de tien miljoen leden tellende Britse vakcentrale TUC en de Confederatie van Britse industrieën die 12.000 on dernemingen vertegenwoordigt. Het TUC en de Confereratie zouden op nieuw trachten een oplossing te vin den. waardoor de mijnstaking kan worden voorkomen. Maar Britse rege ringsfunctionarissen lieten gisteren weten weinig van deze nieuwe bijeen komst te verwachten. De voorzitter van de Britse industrie confederatie, sir Michael Clapman, heeft de mijncrisis gisteren 'bijna even ernstig als het uitbreken van oorlog1 genoemd. 'Wij kunnen geen kolen delven dan alleen door geoefende werknemers aan te stellen. Er moet daarom iets worden gedaan om de mijnwerkers weer aan het werk te krijgen' aldus Clapman. 'De mijnwerkers beginnen de totale oorlog'. Onder deze kop kregen de Londenaars van het Britse dag blad The Daily Express het nieuws voorgeschoteld dat de Engelse mijnwerkersbond zondag een natio nale mijnstaking gaat beginnen. Op de achtergrond de beroemde 'Big Ben' èn de Britse parlementsge bouwen. BEIROET, AMMAN, TEL AVTV (UiPI. AP, Reuter) Koning Hoessein heeft honderden officieren laten arresteren na een muiterij in het Jordaanse leger. Dit meldden kranten in Beiroet. Verkiezingen Waarnemers in Londen hebben gemeld dat indien Heath later deze week tot vervroegde verkiezingen zou besluiten deze op 28 februari of op 7 maart zul len worden gehouden. Heath' aarze ling verkiezingen uit te schrijven wordt toegeschreven aan de verwach ting dat verkiezingen geen oplossing zullen brengen maar de tegenstellingen tussen regering en vakbonden zullen verscherpen, dan wel de Labour-oppo- sitie aan de macht zullen brengen. Heath zou bovendien de krachtige op positie vrezen die binnen zijn partij tegen hem wordt gevoerd door zeer rechtse Conservatieven, zoals Enoch Powell. Volgens de kranten eisten de muiters het aftreden van premier Zeid Rifai en de stafchef van het leger, luite nant-generaal Zeid Ben Sjaker. De muiterij is zondag uitgebroken in de garnizoensplaats Zerqa, ongeveer 25 kilometer ten noorden van de hoofdstad Amman. Later zou ook een in Amman gelegerde pantserbrigade hebben meegedaan. Volgens sommige berichten eisten de muiters alleen maar hogere soldij, omdat deze ver achterblijft bij de stij gende kosten van levensonderhoud. Een andere lezing is, dat de muiterij ook tegen de koning was gericht. De opstandige soldaten zouden tal van koningsgezinde officieren gevangen hebben gezet. De muitende soldaten zouden daarna zijn opgerukt naar Am man. Koning Hoessein vloog dinsdag onver wacht van Londen naar Amman. Een voorgenomen reis naar Washington zegde hij af. Zijn terugkeer naar Jor danië zou dingend gewenst zijn omdat Hoesseins plaatsvervanger kroonprins Hassan de rebellerende soldaten niet de baas kon. In Jordanië zelf is niets bekend ge maakt over de muiterij. Het was cor respondenten verboden er over te be richten, aldus bronnen in Beiroet Wel maakte het Jordaanse persbureau woensdagavond in een korte medede ling bekend, dat de koning had beslo ten de soldij voor manschappen en of ficieren van de strijdkrachten met tien procent te verhogen. Palestijnen Onder de Palestijnan groeit de steun voor een beleid, dat gericht is op de vestiging van een zelfstandige Pales tijnse staat op de westelijke Jordaan- oever en de Gaza-strook langs de Mid dellandse Zee. Dit zeggen Arabische politieke kringen in Beiroet. Een aan wijzing dat de Palestijnen het in deze richting zoeken, kan gevonden worden in het weekblad van de overkoepelen de Palestijnse bevrijdingsorganisatie, de PLO. 'De uitoefening door het Pa lestijnse volk van zijn nationale rech ten op het gebied, dat misschien aan de (Israëlische) bezetting kan worden ontworsteld, is het enige alternatief voor zionistische bezetting en Jor daanse bevoogding,' zo schrijft het blad deze week. Dat Jordanië zijn aanspraken op de PAZ (EFE) Drie ministers in regering van generaal Banzer in via hebben hun ontslag inge- id. zo bericht het katholieke dag- 'Presencia' in La Paz. Het blad ïgt de ontslagaanvrage van de mi ers van binnenlandse zaken en landbouw in verband met de boe- ipstand in Bolivia. Toen het leger vorige week de opstand met ge- I neersloeg werden volgens officië- Bgevens minstens 21 mensen ge- (ADVERTENTIE) sier verkoop vm B vues. EEiCva */m 3 reSR. NICOSIA De kansen op een verzoening tussen de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen op Cyprus blijken door de dood van generaal George Grivas sterk verbeterd. Vorige week vrijdag werden be sprekingen hervat tussen Griekse en Turkse leiders op het eiland na dat de legendarische guerrilla-aan voerder nog maar nauwelijks een week van het toneel was verdwe nen. Deze besprekingen, die een oplossing moeten brengen voor de jarenlange strijd tussen beide be volkingsgroepen, worden al sinds 1968 gevoerd maar hebben tot nu toe weinig opgeleverd. Met de dood van de man die twintig jaar de aansluiting van Cyprus bij Grie kenland nastreefde (Enosis) lijkt een belangrijk struikelblok voor deze besprekingen opgeruimd Ook president Makarios schijnt daarvan overtuigd nu hij direkt na de dood van Grivas bevel gaf aan de Griekse reserve-politie de guer rilla-organisatie van Grivas, de EO- KA, de beslissende klap toe te brengen. De door de dood van hun leider ontredderde guerrilla's wor den van de ene kant naar de ande re kant van Cyprus gejaagd. De or ganisatie die enkele maanden gele den nog drieste moordaanslagen pleegde, lijkt nu machteloos. De Turken Deze opruiming onder de rechts- extremisten speelt zich af tegen de achtergrond van een sociale om wenteling onder de Turkse min derheid op Cyprus. De kritiek op de Turkse leider Raouf Denktasj, die al jaren iedere samenwerking van de verschillende bevolkings groepen rp het eiland tegenhoudt, is in eigen kring sterk toegeno men. Denktasj. die streeft naar een nauwelijks te realiseren zelfbe stuur van de Turkse enclaves en stadswijken, wordt verweten dat bij met ''n plannen in feite de feo dale structuur van de Turkse ge meenschap op Cyprus wil handha ven en niets voelt voor sociale her vormingen zoals dc Turkse Arbei derspartij die wil. Deze in eigen «land bloedig vervolgde partij heeft juist op Cyprus de laatste jaren een sterke aanhang gekregen. Een vertegenwoordiger van deze partij, de Turkse afgevaardigde Veziro- glou, had enkele weken voor de dood van Grivas nog geschreven dat met het verdwijnen van de 'Turkenvreter' Grivas van het Cyprische toneel de belangrijkste voorwaarde tot een verzoening met Makarios zou zijn ingelost. De Turken hebben in hun bespre kingen met Makarios altijd volge houden dat er geen vrede kon ko men, zonder een oplossing van Gri vas en z'n EOKA. Na het tekenen van een overeenkomst zou deze gu errilla-organisatie dc uitvoering er van altijd blijven saboteren, aldus de Turken. Ook direkt na de dood van Grivas bleef het Turkse scepti- sci3me. De guerrilla-organisatie kon blijven bestaan en' zowel Ma karios' positie aanvechten als een vredesovereenkomst te verhinde ren. Nu Makarios echter vastbeslo ten lijkt de EOKA te elimineren, zal de bereidheid van Turkse kant „met de Grieken tot een vergelijk trie komen sterk toenemen. :M De hernieuwde akties van de EO KA waren begonnen na de heime lijke terugkeer van Grivas naar Cyprus in 1971. De EOKA had naam gemaakt in de vrijheidsoor log tegen te Engelsen in de vijfti ger jaren. Dc aansluiting met Grie kenland wa* echter nooit gereali seerd door türo'0 tegenstand van een meerderheid van de Grieks Cyprioten. Ze" we/"n een 'Enosis' niet zonder meer matfr volgden president Makarios in "zijn stand punt dat Enosis n et bereikt kon worden zol^pg Turkije zich daarte- Makarios Makarios doet dc Turkse min derheid op Cyprus herademen door zijn jacht op de volgelin gen van Grivas. gen zou verzetten. Turkije heeft zich verplicht de Turkse minder heid op het eiland te beschermen en heeft net zoals Griekenland een militaire basis op het eiland. Tur kije zag in de 'Enosis'-campagne ook altijd een strategisch probleem omdat het eiland een vijandige ba sis kon worden vlak bij de zuide lijke Kust van Turkije. De Turkse regering verzet zich tegen de over- neersende rol van Makarios omdat hij wordt gesteund door de machti ge communistische partij op Cyprus. Turkije vreest dat dc com munisten bij komende verkiezin gen een absolute meerderheid kun nen behalen. Maar de communis ten schijnen geen belangstelling te hebben voor een dergelijke 'machts overname' en zouden zich willen beperken tot het steunen van Ma karios als een van de leiders van de niet-gebonden .'anden, en het bevorderen van goede betrekkin gen met de Arabische landen. Gescheiden diensten Tijdens de hernieuwde besprekin gen tussen Turken en Grieken bleek afgelopen vrijdag dat de Turkse minderheid na tien jaar door VN-troepen gegarandeerde 'afscheiding* van de Grieks Cyprio ten de grootste moeite heeft het gedeeltelijke zelfbestuur weer op te geven voor een herenigde cen trale regering. De Turks Cyprioten hebben nu o.a een eigen ambtena renapparaat en eigen politie in de door hem beheerste gebieden. Ma karios vreest echter dat handha ving van dergelijke gescheiden diensten het begin kan zijn van een definitieve splitsing van het eiland in een Grieks en Turks deel. Ook een eventuele federatie zoals de Turkse leider Denktasj die nog propageert, wordt om die redenen door Makarios afgewezen. Over andere geschilpunten tussen beide groepen zou, volgens be trouwbare bronnen, in het overleg van afgelopen vrijdag overeenstem ming zijn bereikt althans in theorie. Twaalf februari komen de onderhandelaars opnieuw bijeen. Maar ook dan wordt nog geen op lossing verwacht voor het grootste probleem: de kwestie van het zelf bestuur van Turks-Cyprioten. Het VN-leger kan volgende maand rus tig dc tiende verjaardag van zijn komst op Cyprus vieren. (Bij de samenstelling van dit arti kel werd gebruik gemaakt van ge gevens van onze medewerker in het Midden-Oosten, Heinz Gstrein, en materiaal van het persbureau Reuter.) westelijke Jordaanoever nog niet heeft laten varen blijkt uit een Jor daans plan voor troepenscheiding met Israël. Dit plan werd woensdag in een Israëlisch dagblad gepubliceerd. Het hield onder meer in, dat Jordanië weer het beheer over de stad Jericho zou krijgen. Van de kant van de Is raëlische regering is geen commentaar gegeven op dit Jordaanse voorstel. Volgens de Arabische pers in Beiroet wil de Roemeense leider Ceaucescoe bemiddelen tussen de Palestijnen en Jordanië. Ceaucescoe begint vandaag een bezoek aan Beiroet, waar hij Pa lestijnse leiders zal ontmoeten. Vorige week ontving hij koning Hoessein in Boekarest. Israël De Israëlische regering heeft in een officiële verklaring herhaald, dat zij haar eisen aan Syrië over de krijgsge vangenen handhaaft. Israël wil met Syrië niet over troepenscheiding pra ten voordat het van Damascus een lijst met de namen van de Israëlische krijgsgevangenen heeft ontvangen en waarnemers van het Rode Kruis die gevangenen hebben kunnen bezoeken. De verklaring kwam na berichten in de pers, dat Israël onder druk van de Verenigde Staten concessies had gedaan. Volgens Oosteuropese diplomatieke bronnen in Londen oefent de Sowjet- Unie druk uit op de Syrische regering om een wat soepeler houding aan te nemen tegenover Israël, De Sowjet- Unie wil weer een meer actieve rol in het Mi'dden-Oosten gaan spelen. De Russische minister van buitenlandse zaken Gromiko zou dit in Washington aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Kis singer hebben duidelijk gemaakt. WASHINGTON (AP, UPI) De Amerikaanse minister van buitenland se zaken Henry Kissinger heeft woe dend gereageerd op het uitblijven van de opheffing van de Arabische olieboy cot tegen de VS. Op een lunchbljeen- komst van de Harvard-Yale-Princeton- club In Washington zei Kissinger gis teren dat de VS vrijwel uitsluitend verantwoordelijk zijn voor alle gebeur tenissen die tot het bestand In het Midden-Oosten en de scheiding van Egyptische en Israëlische troepen heb ben geleid. De Arabieren hebben ons alle reden gegeven om aan te nemen dat zij hun olieboycot zouden op heffen als dergelijke stappen waren genomen, zo vervolgde Kissinger, die herstellende is van een griepaanval. 'Als de pressietaktieken nu worden voortgezet dan kan dit slechts opgevat worden als chantage', aldus Kissinger. De Amerikaanse minister ontkende dat de aanstaande olieconferentie in Washington bedoeld is een kartel tegenover de olieproducerende landen te vormen. Het Is evenmin Juist dat er sprake is van een veronachtzaming van de ontwikkelingslanden, zo ver volgde hij. Kissinger zei te hopen dat de olietop zeer spoedig zal worden gevolgd door een samenkomst van olieverbruikende en olieproducerende landen. (ADVERTENTIE) 88 tv S/rwN •piuauN MFr VERKOOP VRN MPEfflEENrRvr. 6EUH& 3 EEB/Z. CHICAGO (UPI, Reuter) De sta kende vrachtwagenchauffeurs in de Verenigde Staten hebben een door de regering voorgesteld 'vredesplan' afge wezen. Zij zullen hun actie voortzet ten. Het regeringsvoorstel hield onder meer in, dat de prijzen voor dieselolie zouden worden bevroren. De 100.000 onafhankelijke chauffeurs, die in sta king zijn gegaan, eisen een verlaging van de olieprijs en meer olie voor hun vrachtwagens. De zes dagen oude staking heeft op verschillende plaatsen in het land al winkels en fabrieken in moeilijkheden gebracht. Zij kampen met gebrek aan voorraden. Botsingen tussen stakende en werkwil lige chauffeurs hebben totnutoe twee doden geëist. Een chauffeur is in zijn auto doodgeschoten, een andere werd dodelijk getroffen door een steen, die in zijn kabine werd geworpen. Om zich te beschermen tegen de aanval len van stakers rijden de chauffeurs nu ln lange kolonnes van soms meer dan honderd auto's. PARIJS (Reuter, ANP) Frankrijk heeft besloten deel te nemen aan de door de VS bijeengeroepen confrentie van olieverbruikende landen, die maandag in Washington begint. De Franse minister van buitenlandse zaken Michel Jobert die gisteren naar Irak is vertrokken, zal Frankrijk ver tegenwoordigen. De Franse minister van voorlichting Jean-Philippe Lecat deelde mee dat Frankrijk uit beleefd heid aan de olietop deelneemt en te vens omdat Parijs het eenstemmige standpunt wil onderstrepen dat de EEG dinsdag heeft opgesteld en dat op de olietop zal worden ingenomen. De EEG wordt in Washington verte genwoordigd door de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken Walter Scheel en de voorzitter van de EEG- Commissie, Francols-Xavier Ortoli. Daarnaast sturen alle negen EEG-lan- den nog eigen vertegenwoordigers naar Washington. Aan de conferentie wordt deelgenomen door de VS, Ja pan, Noorwegen, Canada, en zes van de negen EEG-landen (België, Dene marken en Luxembourg die niet zijn uitgenodigd worden door Scheel en Ortoli vertegenwoordigd Meningen De Franse woordvoerder onderstreep te dat Parijs van de olietop weinig meer wenst dan een uitwisseling van meningen over de energiecrisis. Le cat verklaarde dat deelneming van Frankrijk aan de conferentie niet be tekent, dat Parijs steun zal geven aan de vorming van enige organisatie van de geïndustrialiseerde olieverbruiken de landen zonder de ontwikkelingslan den en zonder de olieproducerende landen. Tot deze opstelling hebben de EEG-minister van buitenlandse zaken dinsdag in Brussel besloten. Intussen is de nieuwe Franse minister van energiezaken Jean Blanchard naar Sankt Moritz in Zwitserland vertrok ken voor zo wordt aangenomen geheime olie-onderhandelingen met de sjah van Iran, die daar tevens zijn wintersportvakantie doorbrengt Frank rijk heeft eerder laten weten vastbe sloten te zijn door te gaan met het af sluiten van bilaterale akkoorden met Arabische olieproducerende landen om de olieleveranties aan Frankrijk veilig te stellen. De Franse transacties blijken in de regel de ruil van moder ne wapens tegen olie-leveranties op langere termijn te omvatten. Minister Jobert is gisteren naar Irak vertrok ken om ook daar tot een dergelijke transactie over te gaan. Een ander Frans argument voor bila terale olie-akkoorden is dat een Ame rikaans energiemonopolie en een do minerende invloed van de VS en de Sowjet-Unie in het Midden-Oosten moet worden voorkomen en dat Euro pa zich daarbij met Frankrijk aan de leiding als niet gebonden en voor de Arabieren aantrekkelijk te genwicht tegenover Moskou en Was hington dient op te stellen. Volgens Parijs verkeert de EEG, die uiterst af hankelijk is van de Arabische olietoe voer, in een totaal andere positie dan de VS, die zich eventueel zonder ener gie-importen uit het buitenland zou den kunnen bedruipen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9