Katwijkse KOLOM Agenda voor Leiden Katwijkers vielen weer in Produktschapsprijzen In centrum Hazerswoude geen grootwinkelbedrijf Raad Rijnsburg besprak plan Anjelierenstraat Door Niekjan van Resteren Niet-gebonden jeugd wil een eigen pandje Verpleeghuis bij Rijnoord Alphen is nog onzeker Boogaardschool nam afscheid van hoofd Suriname-resolutie Wereldwinkel Katwijk Flora haalt bloemen uit Noord-Holland Bach in Dorpskerk Zoeterwoude blij met behoud van veemarkt Basisschool Molenwijk officieel open Nieuwe Leidse Courant Asma speelt orgel van Pmëlkerk in TROUiW/KWAfifflET ZATERDAG 2 FBBRiUMU 1974 STAD EN REGIO U Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Produktschap voor Vis en Visprodukten heeft wederom prijzen toegekend aan de schippers van vaartuigen die de best verzorgde zeevis en/of haring in de periode van 1 november 1972 tot en met 13 oktober 1973 hebben aangevoerd. Deze week is er een gesprek geweest tussen enkele vertegenwoordigers van de zogenaamde Ongebonden Jeugd en de commissie ad hoc, die vorig jaar is ingesteld om nou eens te onderzoeken wat de Katwijkse jeugd eigenlijk wil. Daarvoor is zo'n gesprek erg nuttig. Alleen kwam het een beetje laat. De genoemde commissie bestaat namelijk al sinds augustus vorig jaar. Ze is toen ingesteld aan het eind van een naar Katwijkse begrippen nogal roerige periode. Er was wat deining geweest rond iets van een café op de Boulevard, waar ruim in het haar zit tende of weinig formeel geklede per sonen niet naar binnen mochten. Het gevolg daarvan was dat deze personen zich in een optocht schaarden om ge zamenlijk hun afkeuring over deze gang van zaken uit te spreken. Dat was een aardig gezicht, maar een dui delijke oplossing kwam er niet. Wel bleef er een soort gevoel van on behagen hangen. Het was duidelijk geworden dat er een en ander schort te aan de uitgaansmogelijkheden voor de jeugd in Katwijk, En dan speciaal de groep die niet is aangesloten bij een kerkelijke vereniging en zich niet zo op z'n gemak voelt in de gevestig de etablissementen, waar men ook niet zit te wachten op een wat slordiger publiek. Deze dus ietwat gedupeerde groep, die behoorlijk veel mensen omvat, bestaat overal. Maar de meeste gemeenten zorgen ervoor dat het met dat gedu peerd zijn snel afgelopen is. Haken en ogen Door een pandje ter beschikking te stellen waar men zich kan verpozen. Plaatsen die even groot zijn als Kat wijk hebben vaak wel drie of vier van die jeugdcentra zoals die dingen vaak genoemd worden. Vandaar dat de On gebonden Jeugd aan de gemeente liet weten ook wel zin te hebben in een eigen pandje. Maar daar bleken nogal wat haken en ogen aan te zitten. In de gemeente raad was men niet laaiend enthousiast over het voorstel. Er waren mensen die zeiden: 'ze kunnen toch bij de kerkelijke instellingen terecht', en an deren die de groep niet hecht genoeg vonden om er mee in zee te gaan. Zoals dat gaat in een dergelijk geval waarvan men eigenlijk niet goed weet wat men ermee aan moet, benoemde men een commissie. Zo van: "baat het niet dan schaadt het niet, en we zijn er in ieder geval mee bezig'. Dat was dus in augustus. De commissie toog behoedzaam aan het werk. Zij ging eerst eens praten met de verenigingen die zich met de jeugd bezighouden om te kijken of er nog ergens ruimte was om de Ongebonden Jeugd onder te brengen. Die ruimte bleek er niet te zijn. Vervolgens kwamen er men sen van de Jeugdraad bij, maar dat gesprek leverde ook niet veel op. Niets En zo gebeurde er eigenlijk niets. Dat vonden de mensen van de Ongebon den Jeugd natuurlijk niet leuk. Ze wilden al een boze brief schrijven naar de gemeente dat er nou maar eens een keer opgeschoten moest wor den met een oplossing van deze kwes tie. Dat is toch maar niet doorgegaan want na enig heen en weer gepraat met individuele leden van de commis sie en andere mensen die bij de ge meente een vinger in de pap hebben werd een gesprek tussen de commissie en de Ongebonden Jeugd geregeld. Bij die gelegenheid zouden de jonge ren eens precies vertellen wat ze wil den. Dat hebben ze van de week gedaan. Ze willen een pand, centraal gelegen, waar jongeren van zeventien jaar en ouder bij elkaar kunnen komen. In dat pand moet dan een opbouwwerker aanwezig zijn om de mensen te bege leiden en allerlei leuke dingen te or ganiseren. De leden van de commissie vonden het wel een aardig idee, maar veel concreets hebben ze toch nog niet toe gezegd. Het is nog een beetje een cen tenkwestie. Ze vinden het wel een du re grap. Daarom wordt er nu eerst be keken hoe het met de subsidiemoge lijkheden zit en verder in welke vorm een stichting of een vereniging de organisatie gegoten moet worden. Daarover krijgt de Ongebonden Jeugd binnenkort advies van een wetswin- kel. Over een paar weken gaan ze weer verder praten, de commissie en de jongeren. Het kon wel eens zijn dat er dan nog betrekkelijk gauw een op lossing komt. In de commissie begint een stemming te ontstaan van 'toch maar doen'. Misschien dat er iets voorlopigs komt. Een saneringspand dat nog niet afgebroken hoeft te wor den en waar de Ongebonden Jeugd dan met steun van de gemeente aan de gang kan. Een soort proefperiode. Het zou een vriendelijke schikking zijn. De eerste prijs voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring door een vissersvaartuig van 50 tot 240 brt met 5 tot 7 man aan boord in tenminste dertig reizen, ging naar A. Hazenoot van de kotter KW 125 'Maarten Seni or* van de rederij M. Kuyt. De tweede en derde prijs resp. naar schjpper R. Visser van de kotter UK 246 'Concor dia' van de rederij H. Visser Zoon en schipper A. Romkes van de kotter UK 1 'Albert' van de rederij A. Rom kes. In de categorie voor de beste verse zeevis en verse haring, aangevoerd door een vaartuig van 240 brt, of meer, met 8 of meer man aan boord, in tenminste twintig reizen, ging de tweede prijs naar L. Dubbelaar van de trawler KW 123 'Holland' van Ou- wehand's Rederij en Visverwerking B.V. te Katwijk. Eerste werd P. Guyt van de SCH 323 'Simon' van Den Dulk-Van Leeuwen te Scheveningen. De produktschapsprijs voor de best ALPHEN Burgemeester Gallas deelde in de gemeenteraadsvergade ring mee, dat het gemeentebestuur van Alphen het voornemen heeft, overleg te plegen met de B. en W.'s van Leiden en Den Haag met betrek king tot de ideeën van het provinciaal, bestuur inzake de groei van Alphen. Wat betreft de vestiging van indus trieën in Alphen aan den Rijn zijn er al contacten gelegd met het Econo- misch-Technclogisch Instituut voor Zuid-Holland. Voor de uitvoering van het recreatie plan Zegersloot zal het gemeentebe stuur proberen steun te krijgen bij de hogere overheid. Dit plan is niet al leen van belang voor het groeiende Alphen, maar ook voor omliggende gemeenten. De geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden mej. E. Donker en de heer D. van Vliet (resp. PvdA en ARP) werden in ordp bevonden NIEUW-VENNEP De christelijke lagere Johannes Boogaardschool nam vrijdagmiddag afscheid van hoofdon derwijzer H. B. Koekkoek, die_ met pensioen gaat. Sinds november is de heer Koekkoek wegens ziekte al niet meer in funktie. Vandaar dat de re ceptie op 1 februari niet kon door gaan. Wel stelde de heer Koekkoek er prijs op afscheid van de kinderen te nemen. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt door oud-leerlingen en het schoolbestuur om een cadeau aan te bieden, een gemakkelijke stoel. Van de kinderen kreeg de scheidende hoofdonderwijzer een fiets. Zestien jaar lang is de heer Koekkoek hoofd van de Johannes Boogaard school geweest. Binnenkort verhuist hij naar Driebergen. Hij wordt opge volgd door de heer J. Philipse, afkom stig van de Haagse Maarten Luther- school. KATWIJK Veel aanwezigen op de Suriname-avond die in Katwijk werd gehouden, op inditiatief van de We reldwinkel, dringen er bij de regering Den Uyl op aan om de gelden van de ontwikkelingshulp slechts aan die ba sisorganisaties te sturen, die de belan gen van de gehele Surinaamse bevol king daadwerkelijk behartigen. Onder deze organisaties worden vooral de vak organisaties verstaan. Ook wordt door middel van de resolutie aange drongen op een zo snel mogelijk op zeggen van het Statuut om Suriname onhafhankelijkheid te verlenen. RIJNSBURG 'Flora' is begonnen met bloemen aan te trekken uit Noord-Holland. Samen met het expe ditiebedrijf H. J. van der Wijst en Zn. B.V. uit Beverwijk wordt zesmaal per week gereden op Breezand-Aven- horn en Beverwijk. Hiermee wordt te gemoetgekomen aan de wens van be staande relaties. Vooral onder de ge vestigde broeiers blijkt voor de Flora service een grote belangstelling te be staan. Verwacht wordt dat de interesse nog zal toenemen en dat derhalve veel bloemen uit Noord-Holland, van beste kwaliteit naar de Rijnsburgse veiling worden gebracht. Academische examens LEIDEN, 31 januari Geslaagd. Doet. ex. Godgeleerdheid de heer A. Jonges. Oosterhout; doet. ex. Spaanse taal- en letterkunde de heer J. L. M. Geenen Leiden; doet. ex. Verg. taalwe tenschap de heer R. A. Lut Amster dam; kand. ex. Slavische taal- en let terkunde mevr. S. Avé-Cuber Leider dorp. KATWIJK Maandag 4 februari houdt de heer J. Klein Hanevcld in de Oranjezaal een Bijbellezing over 'De ware Wijnstok'. KATWIJK Bouwbedrijf Van Rhijn-Noorlander was de laagste in schrijver voor de bouw van 134 wo ningwetwoningen in Rijnsoever, voor 5.881.000. verzorgde gezouten haring bij een hoeveelheid van tenminste tweedui zend kantjes in tenminste acht reizen ging naar: 1. schipper M. Harteveld van de trawler VL 112 'Bets en Ger- da' van rederij G. Kornaat te Vlaar- dingen; 2. S. Dijkhuizen van de SCH 6 'Alida' van W. van der Zwan Zn.; 3. J. van Duin van de KW 43 'Rijn mond 11' van N. Parlevliet jr. LEIDERDORP Zondagmiddag om 3 u. vindt in de Dorpskerk te Leiderdorp het laatste concert plaats van Je Bach-cyclus die K O dit seizoen heeft georganiseerd. In het Trefpunt, naast de kerk wordt gelijktijdig een voorstelling van kinderfilms gegeven. Voor deze serie concerten werd een vorm gekozen die tot nu toe weinig gebruikelijk is. Direkt aansluitend op de pauze wordt een korte mondelinge toelichting gegeven over de achter gronden van de werken, de uitvoe ringspraktijk en het tijdperk waarin de werken werden geschreven. Di.i- projekties illustreren een en ander. Het belangrijkste werk dat zondag op het programma staat, is de trio-sonate uit 'Das Musikalische Opfer*, die Bach schreef naar aanleiding van een be zoek aan Frederik de Grote. De uitvoerenden zijn Rien de Reede, fluit, Peter Doberitz, cello, Bob van Asperen, clavecimbel, ditmaal aange vuld met Hugo Sanders, viool. San ders is eerste violist^ van het Concert gebouworkest. ZOETERWOUDE Wethouder Duindam, die de raadsvergadering leidde heeft een gemakkelijke taak «je had. De agenda bleek geen knelpun ten te bevatten. De meest kritische man was de KVP-afgevaardigde P. van Rijn. Hij was ontevreden over de gang van zaken bij het bestemmings plan 'Hoge Rijndijk Oost'. Kan hier niet wat meer vaart achter gezet wor den of werkt Stad en Land vertra gend? Wethouder P. de Jong moest toegeven dat dit plan een paar maan den eerder ter visie had kunnen wor den gelegd. Volgende week komen de. plan-voorschriften gereed waarna over drie maanden tervisielegging zal vol gen. De heer Van Rijn vroeg ook naar de stand van zaken bij de bestem mingsplannen Westeinde 2 en 3. Er wordt momenteel een exploitatieopzet gemaakt. Wethouder De Jong rekent erop dat zowel met het bestemmings plan Hoge Rijndijk als met Westein de 2 en 3 dit jaar een begin kan wor den gemaakt. De heer Van Rijn dwong de voorzit ter een termijn af waarbinnen een voorstel tegemoet kan worden gezien over de overname door de gemeente van de gymnastiekzaal aan de Schen- kelweg. Op voorstel va.i de voorzitter werd besloten aan de Leidse raad erkente lijkheid te betuigen voor de instand houding van de veemarkt die het in de vernieuwde opzet beter blijkt te doen dan ooit tevoren. De agrarische bevolking is bijzonder gelukkig met deze ontwikkeling. kort-nieuvc-uit-dc-regio I kort-nicuv.'S-uit-de-rctfio I kort-nieuvs-uit-de-iesio I kort-ni(ïuws-uit-de-iegio I icor t -nieuwr. -u i t-d o -regio f KATWIJK Secretaris-penningmeester T. Onderwater van de Stichting Protestantse Christelijk Onder wijs Katwijk zal woensdag 13 februari om 3 uur officieel de basisschool 'De Meulenhof' openen. Hij doet dit op verzoek van de overige bestuursleden, omdat de heer Onderwater veel werk heeft verzet voor de realisering van de plannen. Basisschool 'De Molenhof', aan de Asterstraat 49 in de Molenwijk, herbergt momenteel twee klassen. Onderdak wordt ook verleend aan de kleuterschool. Men hoopt echter binnen twee jaar een eigen kleuterschool in de Molenwijk te kunnen openen. HAZERSWOUDE De gemeenteraid ging er mee akkoord dat de gemeente voortaan de Stichting Kinderspeelza len subsidieert Het komt erop neer dat veertig cent per peuter, die twee ochtenden een van de zalen bezoekt wordt bijgedragen. SGP-gemeenteraadsiid L. J. Matze kon zich niet verenigen met hét voorstel om de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Koudekerk en Hazers- woude-Rijndijk medewerking te verle nen voor de aanschaf van een aantal exemplaren van het Liedboek voor de Kerken. Hij viel niet over het bedrag, maar over de zaak zelf. 'Als ze liedjes willen zingen, moeten ze het zelf be talen', aldus dit raadslid, die zei d't boek niet te willen bestuderen. B. en W. nebben het voorstel terugge nomen inzake de verkoop van grond in Hazerswoude-dorp (756 vierkante meter tegen 245.000) aan B.V. aanne mingsbedrijf EGBO voor de bouw V3n een winkelcentrumpje. Op een mo ment stonden twee leden van de com missie planologie, de raadsleden J. de Wit (ARP) en K. Dekker (WD), lijnrecht tegenover de mening «Re hun commissievoorzitter, burgemees ter J. ten Heuvelhof, verkondigde. Al le raadsleden waren het erover eens dat in het centrum geen grootwinkel bedrijf mag komen en dat de Hazers- woudse middenstand voorrang moet krijgen om zich in het centrum te vestigen. M. de Boer deed de suggestie de mo len in zijn omgeving te laten staan: 'Bouw er een houten gebouw, waarop de molen kan worden geplaatst. In het gebouw kan dan de oudheidkamer worden ondergebracht'. PvdA-er P. Oosterhoff merkte op, dat, nu de 35 p-emiewoningen in Zuid te Hazerswoude duurder uitvallen dan was gepland, sommige kopers zwaar komen te zitten. Burgemeester Ten Heuvelhof antwoordde dat getracht Js alias zo voordelig mogelijk te houden. 'Waarschijnlijk is hier en daar een schoonheidsflut gemaakt' De sfeer <p de kopersvergadering noemde hij 'niet onaangenaam, op een enkele uitzonde ring na'. De risicofactor dreigt sommi ge kopers, volgens de voorzitter, in moeilijkheden te brengen. B. en W. menen dat ze de kwestie nu zo voor delig mogelijk voor de betrokkenen hebben opgelost. De gemeenteraad is nog riiet tot za ken gekomen omtrent het verlenen van een krediet voor de verbouwing van de woning bij de Rhynenburchar- molen. Vlak voor de vergadering be reikte B. en W. een stuk dat door burgemeester Ten Heuvelhof als 'be langrijk' ward gekenschetst. Binnen een week krijgen de leden aen nieuw voorstèl. KATWIJK De A.R. kiesvereniging houdt 4 februari een ledenvergade ring in 'Irene'. De groslijst voor de raadsverkiezingen wordt bekendge maakt. Het eigen ochtendblad voor èik protestants Christelijk gezin in Lelden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS 'Beatrix' nam afscheid van P. v.d. Groef NIEUW-VENNEP De Oranjevere niging 'Beatrix' hield een jaarvergade ring. Afscheid werd genomen van penningmeester P. v. d. Gboef, die sinds 1945 in het bestuur zat en het nu welletjes vond. Hij werd benoemd tot ere-lid. Voorzitter H. v. d. Maarl memoreerde dat direct na de oorlog de Oranjevere niging voor zo'n 400 kinderen een oranjefeest verzorgde. Dat aantal is nu opgelopen tot 2500. De kas sluit met een batig saldo van 1230,72, maar er is nog een gemeentelijke sub sidie te verwachten van 2500. De junifeesten zijn op 19, 20 21 en 22 juni. Op koninginnedag zal een hand- baltoernooi worden gehouden en wordt een ochtendconcert verzorgd door organist Folgert Zwaving en Ina Meenderinck-Kulk (trompet). Verder is het zeker dat Ajax in Nieuw-Ven- nep komt spelen tegen een plaatselijk elftal. Geprobeerd wordt echter deze wedstrijd op koninginnedag te krij gen. De opbrengst is ten bate van de bejaardenkas. ZONDAG 3 FEBRUARI Leiderdorp Dorpskerk 3 uur derde concert ln de Bach-cyclus. MAANDAG 4 FEBRUARI Chr. technische school, 8 uur: voorlichtings avond. LAK-theater Levendaal. 8.15 uur toneelgroep Baal met 'Baal'. DINSDAG 5 FEBRUARI Petrakerk, Noord. 8 uur: afd. Noord Chris- tenvrouwenbond, hr. Koch over woningnood. Zuiderkerk. 8.15 uur: concert Collegium Mu- slcun» Driftstraat 49, 10.30 tol 11.30 uur spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 6 FEBTUAR1 Gehoorzaal. 8.lï Neerlands Hoop Express. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur sue. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG FEBRUARI Dependance Timo-straat 41 Bedrijfstechn. school. 3 tot 5 en 7 tol 9 uur: expositie en demonstratie. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 8 FEBRUARI Microtheater Imperium. Vestestraat 40. 8.30 De zee'. Dependance Timofstraat 41 Bedrijfstechn. school. 3 tot 5 en 7 tot 9 uur: expositie en demonstratie. Rapenburg 24. Jazz-zolder Hot House, 22 uur: Alfred Schmld-Cee* Slinger-kwartet. Rijnl. Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur blijspel 'Slippers'. Zaal Bevrijdingskerk Mnntgomerystraat, 7 tot 9.30 nam. ruilbeurs van rullclub Boshuis. ZATERDAG 9 FEBTUARI Microtheater Imperium Vestestraat 40. 8.30 'De zee'. FILMS IN LEIDEN TOT 7 FEBRUARI: Camera: 'Chase'. 18 Jr. dag. 20.00 uur. do. vr. ma 14.00 uur. Kindermatinee: 'Nlshko de zoon van het Indianenopperhoofd'. za, wo, 2.30 zo. 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. 'Just avant Ia nult'. za. en vr 23.30 uur. IJdo: 'Live and let die', 14 jr. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zo. 14.30. 18.15. 19.00 en 21.15 Studio: Heartbreak Kid, 14 Jr. Tijden zie Li- do. Luxor: 'Is dirty Harry in Magnum Force', 18 Jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.30 uur. zo. 14.30 en 16.30 uur. Trlnanon: Mash. 14 Jr. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Rcx: 'Sex zonder normen'. 18 Jr. Tijden zie Trlnanon, Kindermatlrvee: 'Plppi Langkous', wo. 14.30 uur. Nachtv. 'Vijf gevaarlijke ke rels'. vr, za 23.30 uur. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken In de regio Lelden wordt waarge nomen van vrijdag 1 februari tot 8 febtuari door apotheek Reyst Steenstraat 35. Leiden en de apotheek Voorschoten. Tevens op za terdag tot 13 uur de Oegstgeester apotheek Wilhelmlnapark 8 Oegstgeest. TENTOONSTEL! INGEN LAK-foyer. Levendaal 150: diës-tentoonstel- Itng. tot 28 februari. Kabinet Gaper. J-ban de Winstraat 40 Lei den foto's van Cor Muetgeert en Kees Ballltittjn. tol '3 februari open dinsdag t.m. zaterdag van 2 tot 5.30 uur. donderdag ook van 19 tot 21 uur. Gemeente-archief Boisotkade 2a Lelden: ten toonstelling ov -r de Burcht, van 30 januari tot en met 22 februari. Koord Studio. Oude Rijn 88 Lelden1: portret ten en surrealistische gebeurtenissen van RIJNSBURG De eerste vergadering van de raad in het nieuwe jaar begon met een jaaroverzicht van de burgemeester (onlangs al gepu bliceerd). waarna de heer T. Kralt (CHU) namens de raad het woord voerde. Hij sprak van een bloeiende gemeente, waarvan het bestuur het bepaald niet gemakkelijk heeft. Will van Aggelën. Den Haag. van 12 Januari 'ot 23 februari zaterdags gesloten. Drukkerij De Bink, Koosevellstraal 3Leiden: aquarellen van Piet Heidoorn. Tol eind Janu- Academiegebouw Rapenburg: schilderijen Jan Gilhuis tot 15 februari. Galerie Van der Vlis' Botermarkt 3 Leiden: schilderijen van Reinald van den Steene, kleuretsen van Joost Verkruisen en keramiek van Jan van Stolk. Tot 1 maart. Dinsdag t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, donderdag tot 2! uur. BEZOEKUREN SI .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur 14-14.45 eri van 18 45-19 45 uur Kraamafdellng: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten i ift-16. en van 18 45-1» 45 uur Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. en van 18.45-1943 uur. Kradmafdeling: dageliik» van 15-16 uur er» van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeesl: dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Annakliniek. dag. 13 30-14.30 uur en 18-19 Bezoekuren Dlaconessenhuts Lelden: le klas dagelijks 11.00-12.00 uur, 15.45-16.30 uur, IS.30-19.30 uur. 2e en 3e klas dagelijks 15.45- Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 15.00-16 00 uur. 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenat- deling gelden de volgende bezoekuren (al leen voor ouders) maandag l.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur, zaterdag en zondag 15.30- 15.45 uur. bezoek aan ernstige palionien: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bozoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige 16 30 uur. 18-30-19.30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelijks 14.00-19 nn uur, vuur overige familieleden zondags 14.00-15 00 uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling, hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN HEN RIJN Kijnuoro: le en 2e klasse 10.30 11, 14-14.45 e 18-19 uur, 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-1'.45 Kraamafdellng 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.3U uur. Burgemeester Koomans deelde mee -dat de begroting is goedgekeurd Ook de exploitatie-opzet van het zwembad kon de goedkeuring van G.S. krijgen. Bestek en tekeningen zijn inmiddels klaar. Het zoeken is nu nog' naar een aannemer. De L.D.M. zal een ge- spreksnota insturen. Een wat minder gemakkelijk punt was de vaststelling van de exploitatiebegroting van de Anjelierenstraat en plan Centrum 1. Knelpunt bleek de vraag wat er gaat gebeuren met de vrijkomende grond aan de Smidstraat en de Oegstgeester- weg. Het merendeel van de raad wil hier goedkope woningen laten bou wen. Oók het doortrekken van De Vliet in westelijke richting kwam hierbij ter sprake. Het stedebouwkundig bureau wil graag dat de Vliet vanaf de plek waar hij is gedempt tot aan de Lange Vaart, in oude staat wordt terugge bracht, wat verfraaiing van het dorp betekent. Hoewel het nog toekomst muziek is betrok de raad dit plan toch bij de argumentatie om grond in de Smidstraat en de Oegstgeesterweg goedkoper te kunnen maken. Volgens de heer T. Kralt zou de Stichting Avondzon belangstelling hebben voor het bouwen van bejaar denwoningen. Wethouder Van der Gugten vond een gymzaal in de Smid straat op z'n plaats. Verschillende raadsleden vroegen uitstel om het plan nog eens nader te bezien, maar met het oog op de Anjelierenstraat vond de burgemeester de kwestie ur gent. KATWIJK Woensdag 6 februari wordt het nieuwe orgel van de Pniël- kerk aan de Hoorneslaan, waarover wij onlangs schreven, officieel in ge bruik genomen. Organist Feike Asma uit Maassluis zal deze avond concerte- In Galerie Centre de l'Art, Java- straat 106, is van 8 februari tot 3 maart de Haagse tekenkunst deel 1 te zien. Exposanten zijn Hannie Bal, Lux Buurman, Jenny Dalenoord, Leo van Dam, Lucie van Duyn, Frits Frietman, Fred Hemmes en Bettien Scherft. De Galerie is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11-18 uur en zaterdags van 13 tot 18 uur. Als compromis stelde de heer Vianen voor de zaak in tweeën te splitsen en het voorstel over de Anjelierenstraat te laten doorgaan en het overige te rug te nemen, waarmee men akkoord ging. Ter sprake kwam een nota over de aanleg van 1 a ndb o u wo rits 1 u it i ngs w e - gen voor de komende tien jaar. De heer C. Kralt zag nog bepaalde geva ren voor de bloemisterij, omdat langs deze verbeterde toegangswegen mis schien huizen zouden worden ge bouwd. RIJNSBURG De heer Roodzant, hoofdonderwijzer van de openbare ba sisschool, is met ziekteverlof. B. en W. verwachten dat hij niet zal terug keren en hebben in verband daarmee de heer Oldwater uit Almelo als tijde lijk hoofd aangesteld, met de toezeg ging dat hij t.z.t. als hoofd van de school aan de raad zal worden voorge dragen. NOORDWIJK Oud-Soheveninger D. Vermaas, die al enige tijd in Nöord- wijk woont, heeft zijn bibliotheek be staande uit kostbare werken van Thijsse e.a. aan de Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noord- wijk geschonken. Tijdens de jaarver gadering werd de heer Vermaas spont aan tot erelid benoemd. Besloten werd een jeugdgroep op te richten voor jongens en meisjes van boven 13 jaar. NOORDWUKERHOUT —Per 31 de cember 1973 bedroeg het aantal werk lozen in Noordwijkerhout 25 (31 de- betekent in een jaar een toeneming van 25. NOORDWIJKERHOUT Op 31 de cember 1973 bedroeg het aantal wer klozen in Noordwijkerhout 25 (31 de cember 1972: 14). Deze vermeerdering is niet verontrustend. De werkloos heid blijft vrijwel constant, met een tendens tot afneming. De vermeerde ring moet worden toegeschreven aan tijdelijke situaties. NOORDWIJKERHOUT In 1973 werden in Noordwijkerhout 685 kin deren van lagere scholen (45 procent van het totaal) en 134 kinderen van kleuterscholen (43 procent van het to taal) behandeld door een schooltand- arts. Ongeveer 1700 vullingen wer den verricht, hetgeen gemiddeld 2.25 vullingen per kind betekent. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 7 februari de beurt aan de maandag- en woens- dagwijk. KATWIJK AAN ZEE Met ingang van 3 febr. heeft de hervormd-ge refor meerde evangelisatie te Voorburg en Leidschendam een plaats gekregen on der het kerkelijke dak van de her vormde gemeente aldaar. Zeventien jaar hebben de herv.-gereformeerden los gestaan van de officiële herv. ge meente. Zij vormen nu een buitenge wone wijkgemeente binnen de hen', gemeente. Het is de bedoeling dat zij een eigen predikant krijgt. Zondag om 5 uur zullen de ambtsdragers wor den bevestigd door ds. J. Catsburg al hier, die voorlopig ook de pastorale bijstand in de gemeente gaat verzor gen. ALKEMADE Woensdag 6 febr. om kwart voor 8 komen de plattelands vrouwen van de afdeling Alkemade bijeen in De Woelige Baren. ALPHEN Niet de heer J. J. van Capel is herkiesbaar voor de gemeen teraadsverkiezingen, maar de heren C. J. Winninghoff en B. C. Kortmann zijn de twee blijvende KVP raadsle den die op de kandidatenlijst staan. Wethouder H. J. Houben en de heer Van Capel zullen niet in de raad te rugkomen. KOUDEKERK B. en W. stellen de raad voor het bedrag per leerling voor 1974 voor de Burg. De Herder- school (170 leerlingen) op 194,81 te bepalen. Ten opzichte van vorig jaar betekent dat een stijging van 15,98. KOUDEKERK De straatbelasting wordt verhoogd van 24 naar 26 pro cent voor gebouwde eigendommen en van 12 naar 13 procent voor opge bouwd. De reinigingsrechten gaan naar 30 per jaar voor een huishou ding van 1 of 2 personen en naar 40 voor een met meer dan 2. Met ingang van 1 juni komen de opcenten op de personele belasting op 275. De hondenbelasting gaat naar 40 per hond. Dit alles wanneer de gemeente raad met de voorstellen van B. en W. akkoord gaat. LEIDERDORP Zondagmiddag öm 3 uur wordt in de Dorpskerk een con cert gegeven in het kader van de Bach-cyclus van K. en O. In het Tref punt worden tegelijkertijd films voor de kinderen gedraaid. LEIDERDORP Maandag 4 febr. om 8 uur wordt in de chr. mavo- school aan de Van Geerstraat een voorlichtingsbijeenkomst over de school gehouden. Dan kunnen ook leerlingen worden aangemeld. NOORDWIJK De afdeling Noord- wijk van de Vereniging van Huisvrou wen heeft gisteravond met een feesta vond in De Kuip haar 20-jarig bestaan herdacht. Onder meer stond een op treden van de Two Women Show op het programma. KATWIJK Vanavond (zaterdag) van 7 uur tot kwart voor wordt er in de Open Hof kerk aan de Rijn straat weer gezongen uit het nieuwe Liedboek. De leiding berust bij de heer L. Haasnoot, muziekleraar te Katwijk aan Zee. TER AAR Zondag 3 februari om 10 uur wordt in de hervormde kerk een opendeurdienst gehouden. Het koor Looft den Heer te Ter Aar ver leent medewerking. Ook jongeren zul len aan de dienst meewerken. Ds. Lindenburg, de plaatselijke predikant, hoopt voor te gaan. NOORDWIJK Binnenkort zal in de geref. Hoofstraatkerk een geluids installatie worden aangebracht. SASSENHEIM Op doktersadvies mot ds. Gesink, geref. predikant, eni ge tijd volstrekte rust houden. In die tijd wordt zijn werk waargenomen door ds. Van den Berg en ds. Te Win kel. ALPHEN Voor het werk van de kerkvoogdij heeft de hervormde ge meente door middel van de actie Kerkbalans 1974 41.000 extra bijeen gebracht. De kerkvoogdij toonde zich over dit resultaat zeer verrast. Ds. Hoogendijk van de herv. gemeente Oudshoorn maakt in het kerkblad van vandaag melding van een opbrengst van meer dan 100.000. KOUDEKERK In een nota komen B. en W. tot de conclusie dat er in het algemeen voldoende parkeergele genheid in deze gemeente is. In de bebouwde kom is er maar 1 punt waar wel eens problemen kunnen ont staan, namelijk de Pr. Marijkestraat. Buiten de kem verdienen in de toe komst twee delen van de Lagewaard de aandacht: Schinkeldijk en Saarge- bied. De situatie op de Schinkeldijk zal wellicht verbeteren als na de rea lisering van het bouwplan achter de onderhavige woningen parkeerruimte beschikbaar komt. KOUDEKERK Het bestuur van de chr. school heeft de gemeente ver zocht medewerking te verlenen aan de bouw van 2 lokalen bij de school aan het Artesiaplantsoen, dit in verband met de toeneming van het ledental. HAZERSWOUDE De carnavalsver eniging 'De Blauwkousen' organiseert op zaterdag 16 februari een carnavals optocht voor kinderen door de stra ten van Rhynenburch. HAZERSWOUDE Het ledental van het Tamboer- en Trompetterkorps Ha zerswoude bedraagt nu 35. De heren R. Zaal en J. Bor treden op als in structeur van het korps, dat nu een commissie heeft waarin vier jeugdige leden zitting hebben, om het contact tussen jeugd en bestuur te bevorde ren. Op maandag 18 februari houdt het korps een ledenvergadering in een lokaal van de gereformeerde kerk. HAZERSOUWDE Op 1 januari tel de Hazerswoude 9601 inwoners, een daling van 56. Burgemeester Ten Heu velhof meldde in zijn nieuwjaarstoe spraak een geboorte-aantal van 179, een sterftecijfer van 46, een vesti gingsgetal van 399 en een vertrekto- taal van 588. Hazerswoude telde op 1 januari 4891 mannen en 4710 vrou wen. In 1973 werden 67 huwelijken gesloten vier scheidingen uitgespro ken. KATWIJK Burgemeester Vermeu len kan maandag wegens vakantie geen spreekuur houden. Het spreek uur van wethouder Van Dijk gaat woensdag niet door. KATWIJK De Staatkundig Gere formeerde Partij houdt haar jaarver gadering op vrijdag 8 februari om 8 uur in het Kerkelijk Centrum aan de Voorstraat. Na de pauze spreekt ds. J. Carsburg. KOUDEKERK De gemeenteraad ve-gadert dinsdag 5 februari om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: nota pai keercap ic.lmt, medewerking i.v.m. uitbreiding.'De Rank', vaststelling be drag per leerling, vaststelling zwem badtarieven 1974.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4