Het Paard Familieberichten Zitten doet pijn ZWITSANAL TELEGOMPTO NEDERLAND B.V., SYSTEEMANALYSE/ PROGRAMMERING is een vacature ontstaan. OLGA MATRASSEN L.M.F. B.V. ENIGE AKTIEVE JONGENS ENIGE AKTIEVE MEISJES TROl KWARTET DONDERDAG 31 JAM \KI 1071 K8 De regering heeft maatregelen genomen om de stijging van huurprijzen van gebouwd en ongebouwd onroerend goed in 1974 te matigen. De maatregelen gelden voor de periode van 1 februari t/m 31 december 1974. De maatregelen gelden voor het gehele land. Nieuw is dat de categorieën onroerend goed waarvan thans de PUBLIKATIE VAN HET woningen waar voor het Rijk nog subsidie verleent, eigendom van particulieren, woningbouwcorporaties of gemeenten woningen in niet- geliberaliseerd gebied, waarvoor het Rijk geen subsidie (meer) verstrekt, eigendom van particulieren, woningbouwcorporaties of gemeenten: woningen in geliberaliseerd gebied, waarvoor het Rijk geen subsidie (meer) verstrekt eigendom van woningbouw corporaties of gemeenten alle andere woningen in geliberaliseerd gebied, eigendom van particulieren: vooroorlogse woningen en naoorlogse, niet meer gesubsidieerde woningen in niet- geliberaliseerd gebied, eigendom van particuliere verhuurders vrije-sector- woningen en der gelijke in niet- geliberaliseerd gebied. Het gaat hierbij om woningen waarvoor de huurprijs niet aan een wettelijk voorgeschreven maximum gebonden was. Dit zijn: huurprijs vrij is, onder de werking van de huurprijsbeheersing worden gebracht. Om enkele categorieën te noemen niet of niet meer gesubsidieerde woningen in geliberaliseerd gebied, vrije-sector-woningen in niet- geliberaliseerd gebied, woonschepen, zomerhuizen en recreatiewoningen, kampeerterreinen, bedrijfsruimten. Hoofdpunten zijn de huurprijzen zullen dit jaar met niet meer dan 7% mogen worden verhoogd de huurverhoging voor de gesubsidieerde woningen uit de periode van 1 januari 1969 tot 1 april 1973 zal 3% bedragen; reeds voor januari overeengekomen huurverhogingen van meer dan 7% gelden alleen voor die maand; voor de periode van 1 februari t/m 31 december 1974 moet de verhoging worden teruggebracht tot maximaal 7%. Aan de hand van nevenstaand overzicht kan men nagaan welke huurverhogingen in bepaalde gevallen toegestaan zijn. <gm tfe huurprijzen tut is de woning na 31 maart 1973 tot stand gekomengeen huurverhoging op 1 april 1974; is de woning tussen 1 januari 1969 en 1 april 1973 tot stand gekomen: met ingang van 1 april 1974 3% huurverhoging van de huurprijs op 31 maart 1974; is de woning vóór 1969 gebouwd: 6% huurverhoging van de huurprijs op 31 maart 1974 dan wel 7% in het kader van de huurharmonisatie. vóór 1 april 1974: geen huurver hoging (behalve als de huurverhoging van 1 april 1973 nog niet is toege past); met ingang van 1 april 1974: huur verhoging is toegestaan in vrij over leg met 0-6% van de huurprijs, die op 31 maart 1974 was verschuldigd; in het kader van de huurharmonisatie kan de verhoging 7% bedragen: percentages zijn niet toege- 1 april 1974: geen huurver- (behalve als de huurverho ging van 1 april 1973 nog niet is toe gepast); met ingang van 1 april 1974in het kader van de huurharmonisatie is huurverhoging mogelijk met 0-7%; hogere percentages zijn niet toege staan. ingeval het huurcontract een huur verhoging voor 1974 mogelijk maakt, kan met ingang van 1 februari 1974 of zoveel later als volgens het con tract is toegestaan een verhoging worden overeengekomen met 0-7% van de huurprijs op 31 december 1973; een hoger percentage is niet toegestaan. als tussen huurder en verhuurder een huurverhoging is overeengeko men met ingang van 1 januari 1974 die hoger is dan 7%, geldt het hogere percentage alléén voor de maand juaari. vóór 1 april 1974: geen huurver hoging (behalve als de huurverho ging van 1 april 1973 nog niet is toe gepast); met ingang van 1 april 1974: huur verhoging is toegestaan in vrij over leg met 0-6% van de huurprijs, die op 31 maart 1974 was verschuldigd; in het kader van de huurharmonisa tie kan de verhoging 7% bedragen hogere percentages zijn niet toege staan indien reeds in het kader van de huurharmonisatie met ingang van 1 april 1974 een hoger percentage daa 7 toegestaan, wordt dit per centage beperkt tot 7. Bestaande huurcontracten Vrij overleg tussen verhuurder en huurder kan pas ver hoging van een huurprijs tot gevolg hebben als een huurovereenkomst is afgelopen. Dus niet zolang deze nog van kracht is en de huurder zich daarop beroept. Het is mogelijk, dat overeenstemming tussen verhuur der en huurder is bereikt over een huurverhoging met ingang van 1 januari 1974, die hoger is dan het toege stane percentage. In dat geval geldt het hogere percen tage alleen voor januari. Voor de overige maanden van 1974 geldt het maximum van 7%. Er zijn al of niet meerjarige huurcontracten waarin een bedrag voor periodieke huurverhogingen is opgenomen (indexatie). Als uit zo'n beding een verhoging van meer dan 7% voortvloeit moet deze voor de periode 1 februa ri 1974 t/m 31 december 1974 worden teruggebracht tot maximaal 7°„. de na-oorlogse niet gesubsidieerde woningen; de zogenaamde „halve-premie"- woningen en bepaalde vooroorlogse midden standswoningen en herenhuizen, waarvoor een vrije huurprijsvorming is toegestaan. (De huiseigenaar kan dit aantonen met een verklaring van de Huuradviescommissie.) Voor deze woningen geldt het vol gende: ingeval het huurcontract een huur verhoging voor 1974 mogelijk maakt, kan met ingang van 1 februari 1974 of zoveel later als volgens het con tract is toegestaan een verhoging worden overeengekomen met 0-7% van de huurprijs op 31 december 1973; een hoger percentage is niet toegestaan. als tussen huurder en verhuurder een huurverhoging is overeengeko men met ingang van 1 januari 1974 die hoger is dan 7%, geldt het hogere percentage alléén voor de maand januari. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACIIT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in dc gehele Christelijke Pers (Trouw -r Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Op 1 februari a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders J. van Eé en J. I\ v an E.--\ an Heeren hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Ilun dankbare kinderen en kleinkinderen Gerry en Ed van Heeren Edward en Annette Jack en Margaret van Es John, Jack, Ed en Nick Mary en Phii Heerema John, Dick, Philip en Piet Dick en Mary van Es John, Martin. Dick, David, Gregory en Anita Anne en Bert Jonker Randy en David John en Nel van Es Debbie, Michael en Linda Peter en Joyce van Es Candece, Kevin en Timmy Rudy en Dorthy van Es 4907 21 ave n.w. Calgary, 45 Alta, Canada. Wij berichten u dat na een tot op het laatste moment zo actief leven, op 81-jarige leeftijd van ons is heengegaan onze beste en zorgzame Echt genoot en toegewijde Vader en Grootvader Vert Gerard Barkey Wolf emeritus predikant van de Hervormde Kerk van België Zeist: A. W. C. Barkey Wolf-Sikkel Blaricum: J. H. M. G. Barkey Wolf I. A. S. Barkey Wolf-Sierks Feiko, Aert en Minouque Terwolde: E. P. van der Molen van Waveren H. R. van der Molen Emmeloord: W. F. van Waveren Eindhoven: I. J. Caderius van Veen- van Waveren C. Caderius van Veen en kinderen Zeist, 29 januari 1974. Prinses Marijkelaan 25 De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Laan van Beek en Royen 16 te Zeist. Al daar geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatsvinden te Zeist op de Algemene Begraafplaats aan de Wouden- bergseweg. zaterdag 2 februari a.s. Voorafgaande zal een rouwdienst gehouden wor den in de aula van de begraafplaats voorge gaan door de weleerwaarde heer ds. A. van der Walle, welke aanvangt om 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in de aula van de begraafplaats. Vertrek van huis om 11.40 uur. Ik ben de opstanding en het leven, wie in Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven. Heden behaagde het de HEERE tot Zich te ne men, op Zijn tijd en voor ons geheel onverwacht, op de jeugdige leeftijd van 20 jaar onze liève Zoon, Broer, Zwager en Oóm Het) tl rik Zaal Hazerswoude: Waalwijk: G. Zaal L Zaal-de Blois G. van Beek-Zaal J. II. van Beek Marco Hazerswoude: R. Zaal H. A. Zaal-Matze Hazerswoude: Marian Hazerswoude, 29 januari 1974. Frans Halsstraat 4. Geen bloemen De rouwdienst in de Gereformeerde Kerk zal D.V. gehouden worden zaterdag 2 februari des namiddags 12.30 uur, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Hazerswoude (dorp). Zoals een vader liefdevol zijn armen slaat om zijn kind. omringt ons met erbarmen God onze Vader, want icij zijn van Hem. IIij die ons zei) uit aarde heeft genomen. Hij weel. dat uij, uit sto) aan 't licht gekomen, slechts leven op de adem van Zijn stem. Psalm 1035. Het behaagde de Here mijn lieve Man, onze blij moedige Vader en onze fijne Opa Feike Sjouke Bergsma op 81-jarige leeftijd na een gelukkig en rijkgeze- gend ieven uit onze familiekring tot Zich te ne men B. A. Bergsma-de Boek Amstelveen: H. Bergsma E. Bergsma-Dapper Bernadette Mar got Ada An H. Bergsma II. Bergsma J. Bergsma-Groen Marianne Harriët Armemieke F. S. Alkema-Bergsma G. J. Alkema Monique Geertjan Henk 's-Gravenhage, 29 januari 1974. Huize „Kampduinen", Albardastraat 5 Liever geen bezoek Geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal wordeii gehou den zaterdag 2 februari om 10.45 uur in de Petra- kerk. Thorbeekelaan, ingang Albardastraat. waar na de begrafenis zal plaatsvinden om 11.45 uur op „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhdge. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis plechtigheid in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Breda: 's-Gravenhage: Son (N.-B Algemene kennisgeving. Nog gedachtig tljnde aan liet verlies van onze geliefde Moeder, heeft God nu na een kortstonoig smartelijk lijden tot Zich genomen, on ze lieve, zorezanie Vader Nicolaas Groen weduwnaar var» Neeltje Varkcvlsser. op de leeftijd van 45 jaar. Dick ■lanneke Gelegenheid tot condoleren: 's middags van 3-5 en des avonds van 7-9 uur Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 2 februari a.s. des nam. 1.13 uur in de zaal van tl"1 Ichtuskerk aan de Nachtegaallaan te Katwijk aan Zee. waarna de begrafenis zal plaats vinden omstreeks 2.nn uur op de nieuwe begraafplaats ..Duin- rust'' aan de Park'-aan te Katwijk aan Zee. Nog treurende over het ver lies van onze geliefde Schoon dochter. Schoonzuster en Tante, heeft het Gode be haagd tot Zich te nemen na een kortstondig smartelijk lijden, onze geliefde Zoon. Broer Zwager en Oom Mcolaas Groen weduwnaar van Neeltje Varkevisser. op de leeftijd van 45 jaar. KI. Groen L. Ruwaard-Groen M. Ruwaard M. van Duijvenbode- Groen van Duijvonbode G. v.d. Pias-Groen S. v.d. Plas J Schaap-Groen C. Schaap H. D Hoek-Groen M. lloek C. Groen W. Groon-Heemskerk K.Groen J. Groen-Hartevcld Neven en nichten. Op Zijn tijd. doch voor ons veel te vroeg, heeft God tot Zich genomen na een smar telijk ziekbed onze geliefde Schoonzoon, Zwager cn Oom jXicolaas Groen op de leeftijd van 45 jaar. Katwijk: A. Varkevisser J. Varkevisser- van der Plas L. v.d. Plas-Varkevisser M. L. v.d. Plas C. Varkevisser J. Varkevisser-Verdoes Rtjnsburg: J Bouwnian-V'arkevisser D. Bouwman Katwijk: F., dc Lange-Varkevisser P. de Lange Neven en nichten. Katwijk a. Zee. 29 jan. '74, De Waalmalefljtstraat 8. Diep bedroefd geven wij kennis, dat de Here on verwacht uit onze kring heeft weggenomen Zijn kind, onze zeer geliefde Broeder, Zwager en Oom Cornelia Brouwer echtgenoot van M. Bakker op de leeftijd van 57 jaar. Aalsmeer: N. Bukman-Brouwer Zwolle: G. Brouwer Naaldwijk: W. Brouwer C. J. Brouwer-Nulle IJmuiden: P. Brouwer A. Brouwer-de Jong Brielle: A. Brouwer A. Brouwer-Luijendijk Amsterdam: L. Brouwer A. H. Brouwer-Vreugdenhil Tiel: R. E. Vermeulen W. A. Vermeulen-Bakker J. F. van Hulsteijn C. J. van Hulsteijn-Bakker nichten én neven Tiel, 29 januari 1974 Hertog Karellaan 5 De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 2 februari a.s. om 11 uur in de aula van de alge mene begraafplaats aan de Papesteeg, waarna de begrafenis zal plaatshebben ca. 11.30 uur. Daarna is er gelegenheid tot condoleren in het zaaltje bij de Geref. Kerk, Dr. Schaepmanstraat. De genezing waar zo vurig voor gebeden is, heeft God op Zijn wijze gebracht. Zich het eigendom wetend van haar Heiland ont sliep in Hem. mijn lieve Vrouw en onze lieve zorgzame Moeder Leuntje Johanna Veerman-Koets op de leeftijd van 41 jaar. J. Veerman Henk Arjan Leo Alwina 's-Gravenzande. 30 januari 1974. Sand- Ambachtstraat 144. Liever geen bezoek aan huis. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 2 fe bruari a.s. om 10.30 uur in de Gereformeerde Noorderkerk. Langestraat 130, 's-Gravenzande door ds. J. Wessel uit Assen, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de alge mene begraafplaats te Middelburg om plm. 14.30 uur Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst in de Gereformeerde Noorderkerk te 's-Gravenzande en in Middelburg na afloöp van de begrafenis in de aula. Lopen ook. als u last liebt van aambeien. Die narigheid gaat voorbij met Zwitsanal van Zwitsal. Dat helpt goed. brengt die noodzakelijke verlichting: u hebt meteen al minder pijn. Do jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verdwijnen.Zwitsanal.een we tenschappelijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoffen, kan u vlug van uw aambeien ellende afhelpen. in gedichten en kleurenfoto's Het Paard in da dichtkunst Een fraai uitgevoerde bundel mat 42 verzen van bekende dichters. Geïllustreerd met een aantal bijzondere kleurenfoto Gebonden f 10.90 Werk van Gerrit Achterberg. Hans Andreus. J. B. Charlet Edmond de Clerc*, Jan G. Elburg. Ida G. M. Gerhardt Guido Gezafle. Jan Hanlo Ed. Hoornik. L. Th. Lehmann. Jan Luyken. H. Marsman. Willem de Mérode. Jo Mihaly Maurits Mok. Paul van Ostayen. Jacques Perk. Michel van der Plas. Jan Prins. J. W. Schulte Nordholt. M. Vasalis en anderen. In de serie Miniaturen waarn ook verschenen de dicht bundels Liefde. Moeder. Kinderen en Dieren Verkrijgbaar in de boekhandel uZOMER b KEUNING - WAGENINGEN Uw belangstelling en deelneming, ons bewezen na het overlijden van mijn innig geliefde Man en onze lieve zorgzame Vader, Behuwdvader, Grootvader, Broer, Zwa ger en Oom Adriaan Verdoorn is ons tot een grote steun geweest. Wij danken u hier voor heel hartelijk. Namens de gehele familie: S. Verdoorn-Pikaart Papendrecht, januari 1974 Jan van Scorelstraat 35 Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en deelneming na het overlijden van onze lieve Vader en Opa Eite van der Veen zeggen wij u allen hartelijk dank. Winsum (Gr.), januari 1974. Familie van der Veen. ZOETERWOUDSEWEG 5A LEIDEN TELEFOON 01710-46347. Telecompto Nederland B.V. is een bedrijf gespecialiseerd in het electro- nisch verwerken van informatie, vooral op administratief-financieel ge bied, ongeacht uit welk type onderneming afkomstig. Wij beschikken over geavanceerde apparatuur, waaronder een IBM i 360/20, model 5, met disks en tapes. Op onze afdeling Belangstellenden (gedacht wordt aan iemand met enige jaren RPG- en ASSEMBLER-ervaring op administratief gebied) nodigen wij gaarne uit voor een schriftelijke of mondelinge sollicitatie. vraagt VOOR DE BORDUURAFDELING. HOOG LOON. ZOMER- en VJ INT ERV AKANT IE. Aanmelden dagelijks van 9.00-17.00 uur Evertsenstraat 90, Leiden. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8