Toen mocht Lefeber geen nee meer zeggen plan wijkcentrum bevalt bewoners Meren wijk wel Leiden heeft nu derde JÈ| veemarkt van Nederland Bouw noodwinkels in Binnenhof gaat beginnen Vennepers willen Nieuwe Leidse Courant Vicon polyester Na ongeluk overleden weg hebben Rioleringswerkzaamhede n Zijlsingel in volle gang Ze lieten hem eerst zeventien jaar met rust Vijf maanden voor liefstal en heling Marktberichten e Veemarkt Leiden Ras-diaken JIAV IKjWi vRTBT WO&NfiDiAiG .10 JiAfVOMU 1974 STAD EX REGIO L3 Binnenkort ook pluim veemarkt vernacht LEIDEN Volgens de huidige cijfers is Leiden nu de derde vee marktplaats van Nederland, na Den Bosch en Zwolle. Rotterdam was voor de overname door Leiden de vierde veemarktplaats in Neder land. Het ligt in de bedoeling, dat binnenkort ook de Rotterdamse pluimveemarkt nog naar Leiden komt. Deze mededelingen werden gedaan tijdens een vergadering van de commissie voor de bedrijven door de heer De Jong, adjunct-directeur van de Groenoordhal. Tijdens die zelfde vergadering kondig de het VVD-raadslid Wessels aan, dat hij een scherpe interpellatie in de raad zal houden als het markten van schapen op dinsdag doorgang vindt. 'We hebben de maandag en dónsdag van de minister gekregen met het voorbehoud, dat er op dinsdag geen schapen in Leiden gemarkt zouden worden. We hebben die voorwaarde geaccepteerd en dan wil ik niet dat we met clandestien gedoe er onder uit proberen te komen. Als we niet willen, dat Purmerend op dónsdag het schapenmonopolie houdt, dan moeten we dat bij de minister bevechten'. Moeilijk ■li dakdoorsnede van het ontwerp van het wijkcentrum. vê ubsidiëring van project (f3.5 miljoen) nog niet vond ner EIDEN eel bewoners xan de MeremVijt zijn gisteravond naar de aula van het ?clio!en complex n het alkenpad gekomen om (laar njet een aantal deskundigen de plannen voor hun wijkcentrum bespreken. Die deskundigen warén de architecten Van de Poll en Ganev, en de heren Van der ort (gemeente, afdeling stedenbouwDremth (gemeente, afdeling E.S.S.) en Kamphuis (welzijns- id). oorts waren namens de Jïnurvereniging de lieren Kemperman en Dijkstra aanwezig. veel in hokjes stoppen', aldus een jon ge bewoner van de Merenwijk. De hele commissie, die zojuist van adunctc directeur De Jotlg van de Groenoordhal overstelpt was met de verheugende cijfers over ver overtrof fen ramingen, keek wel even op van de uitval van de liberale oud-kolonel, die zich op dit punt allerminst liber tijns toonde. Wethouder Lijten suste uiteindelijk de zaak met de medede ling, dat hij en het college te bestem der plaatse alsnog aan het monopolie van Purmerend zullen gaan tornen. Men wordt daarbij geruggesteund door de de Bond van Veehandelaren. Het markten van schapen zal men op dinsdag de komende tijd echter moei lijk kunnen verbieden, omdat dan de vervoerders in grote moeilijkheden komen. De schapen worden door hen veelal meegenomen met een aantal nuchtere kalveren en het loont dan niet om nog door te rijden naar Pur merend. Het aantal illigaal gemarkte schapen op dinsdag valt overigens wel mee. Het grootste aantal is namelijk al op de maandag verwerkt. De com missie, was het er tenslotte over eens, dat met de commissie financiën, het college en de raad een aantal zeer ge wenste voorzieningen wordt getroffen in de Groenoordhal. Er moet geld be schikbaar worden voor uitbreiding van het aantal laadvloeren, er moeten meer telefooncellen komen, meer ta feltjes en stoeltjes en een nieuwe vorkheftruck. LEIDERDORP In het uitbreidings plan Binnenhof zal dezer dagen worden begonnen met de bouw van een super markt van 424 vierkante meter, die beheerd zal worden door de heer W. Van, die ook een zaak heeft op de hoek van de Hoofdstraat en de Ko- ningsstra'at. In deze supermarkt komen ook een postagentschap en een sla gerij. Het tijdelijke winkelcentrum krijgt verder een groentewinkel van T. Rijnsburger, een banket- en brood zaak van J. Engelbert. een drogisterij van L. Vrijenhoek en een snackbar van K. Brittijn. Eind maart komen de winkels in gebruik. Voorlopig zullen ze er anderhalf jaar mogen staan. Deze termijn kan steeds met een half jaar worden verlengd. i B A UI ook duidelijk de ontmoetingsfuncties van het centrum voorop gesteld. 'Het moet echt het hart van de wij'k worden.' Vandaar ook de koppeling aan het park, de winkels, kantoor ruimte, het zwembad, en enkele wo ningeenheden voor alleenstaanden. Toch waren er twijfels over het nut van iets als een aparte beiaardensocië teit in het centrum zelf. De suggestie om daar maar een 'rustige ruimte' van te maken voor schaken, kaarten of gewoon een babbeltje, maar niet uitsluitend voor bejaarden, viel in goede aarde. 'Ik wil ook wel eens met een bejaarde schjaken, je moet niet zo et ging deze avond ook om werfeclij- gebruik van bepaalde ruimtes, naast we inspraak en niet alleeo' op,;papler. meer afgesloten of af te sluiten een- et en A'rij aparte gebeurtenis^ ,>viht de heden, en voor alle doorloop- en door- kh annen waarover aLenigé tijd ge- kijkmogelijkhgden was zeer algemeen, ettlen in déte" krantbericht zijn nu 'De architecten en de W.E.S.P. hadden te' htih^yitgew.arltte^yfirm tegelijk aan- iè fboden aajri beyóners. gemeente en laf d'ininisterjg /van C.R.M. De laatste ebw.ee-,als subsidiërende instanties, want ':-t®88ï'de financiering van het 3.5 öh ijjpeii-,-gulden kostende plan moet at p° definitief beslist worden. Men "oopte op forse bijdragen van ge- eente, ook voor een eventueel ex- oitatietekort en CRM. De zaal had n aanzien van de eerste wel enige 'ijfels, temeer daar dit de eerste eer zou zijn dat de gemeente een erglijk project gaat steunen. Maar optimistische toon overheerste. Is alles doorgaat komt er inderdaad prachtig, multifunctioneel oen- um, met annex een gezondheidscen- i. Zo Avaren althans de plannen de architecten, in nauwe samen- erking met de W.E.S.P. (Werkgroep ociale Planning Merenwijk) ontwik- :ld. 'n nspraak vooraf had plaats gevonden oor deelname van enkele buurtbewo- ers aan deze W.E.S.P. loipe anderen konden deze avond hun ro^iening en wensen kenbaar maken, adat de architecten via dia's en aan e muur opgehangen tekeningen de lannen visueel gemaakt hadden. Iver het algemeen was de stemming ositief. Maar punten van twijfel wa- en er ook. Deze werden opgetekend n zullen verder doorgesproken wor- en in de werkgroep Wijkcentrum. ;ze werkgroep zal samen met de V.E.S.P. de plannen, ook voor de ex- loitatie, bespreken. )e waardering voor het meervoudig En zo waren er nog veel meer, voor namelijk detailvragen. Over geluids dichtheid tussen crèche en rustige ruimte, over de verhouding tussen ca fé en crèche, over een kikkerbadje of gewoon water uit de Kaag in de vij ver bij het centrale plein, de grootte van de bibliotheek (wettelijk vastge steld) en ga zo maar door. Maar de essentie van de plannen bleef heel duidelijk overeind. Dc- opmerkingen zullen nauwkeurig uitgewerkt worden. Het wijkcentrum komt er, zo is de al gemene overtuiging. Eri dat ondanks dc verzuchting van Kamphuis dat dit soort voorzieningen zo vaak als 'het toetje na de maaltijd' beschouwd wor den. Als het aan de Merenwijk ligt, gebeurt dat nu heel duidelijk niet. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN De 89-jarige heer J. W. van der Geest uit Leiderdorp is in het Academisch Ziekenhuis overleden aan de verwondingen die hij bij een aanrijding op het kruispunt Haarlem merstraat-Pelikaanstraat maandagmor gen had opgelopen. Hij werd door een personenauto aangereden toen hij op de fiets de Pelikaanstraat overstak. NIEUWVENNEP Het aktiecomité Bosstraat/Oosterdreef in Nieuw-Ven- nep heeft zich tot het gemeentebe stuur gewend met het verzoek onmid- delijk tot sluiting i n Vicon Polyes ter B.V. over te gaan. Het comité be oogt verplaatsing van het bedrijf naar een terrein, gelegen op tenminste 500 meter van de bebouwde kom. Het comité trok al eerder van leer te gen de Vicon. naar aanleiding van uitbreidingsplannen. Vorige week werd bekend dat bij de Vicon tiendui zend liter benzine lag opgeslagen, wat de gemoederen nog weer extra in be weging bracht. LEIDEN De rioleringswerkzaamheden in de Zijlsingel en de Zee heldenbuurt zijn in volle gang. Als de werkzaamheden volgens sche ma verlopen en tot nu toe doen ze dat is het omvangrijke kar wei in november voltooid. In de Zijlsingel worden de rioolbui zen vervangen door een geheel nieu we rioolleiding, die in tegenstelling tot de oude zal worden onderheid. Ook in de Trompstraat, de Munnikecv straat, de Waardstraat en de Ooster straat zal een nieuwe riolering wor den aangebracht. In het gedeelte van de Oude Rijn tussen Overrijn en Lage Rijndijk zal een zinker worden-aange bracht. Met de voorbereiding op dit werk is in deze periode al begonnen. Door middel van deze zinker kan de nieuwe riolering op de nieuwe riool waterzuivering van Leiden-noord wor den aangesloten. De werkzaamheden aan de Zijlsingel van Overrijn tot ^an de Waardtstraat zijn inmiddels vol tooid. Op het ogenblik wordt het ge deelte vanaf de hoek Waardstraat-Zijl- singel tot de Weversbrug onder han den genomen. Vanaf maart tot mei is het gedeelte vanaf de hoek De Ruy- terstraat-Zijlsingel tot de Rijnkade aan de beurt. In de maand augustus wordt de zinker in de Oude Rijn ge plaatst. Daarna krijgt de Trompstraat een nieuwe riolering en -hetzelfde geldt in de periode van eind septem ber tot november voor de Munniken- straat tussen Waardstraat en Tromp straat en de Waardstraat tussen Mun- nikenstraat en Zijlsingel. In november worden de werkzaamheden afgesloten met het aanbrengen van een riolering in de Oosterstraat tussen Trompstraat en Rijnkade. door S.J. de Groot LEIDEN 'Nee, ik vipcl het niet onredelijk, dat je de diaconie moet verlaten als je zeventig bent ge worden. Maar ik heb makkelijk praten omdat ik nog andere taken heb. Ik zou het heel naar gevonden hebben als ik nu niets meer oni handen had. Er blijft nog genoeg over: het bejaardenhuis Lorentzhof, de opleidingsschool voor gezinsverzorgsters en het Coninckshof aan de Oude Vest. In de stichtingsbrief van dat hofje staat wel, dat de regenten gekozen moeten worden uit de diakenen, maar als je eenmaal regent bént kun je dat voor het leven blijven'. )EN HAAG De Haagse rechtbank leeft een 21-jarige koopman wegens iefstal en heling veroordeeld tot vijf naanden gevangenisstrav, waarvan en maand voorwaardelijk en een 47- Iarige cafetariahouder tot vier maan- len waarvan een maand voorwaardc- ijk, terzake gepleegde heling, voor leide verdachten met aftrek van voor- rrest. li herdachten zijn betrokken geweest bij inbraken, waarbij voor een vaarde van plm. 40.000 aan antiek ej verd gestolen. ge KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 januari Groenteveiling. Aanvoer waspeen 230 ton, nero 7,5 ton. TrlJ- en waspeen Al 5-670, All 270-630, BI 780- .180, Cl 490-640, CII 410-520, bocrekool 81, lero AI 78-99. BI 14-51, Cl 4-9. ROELOFARENDSVEEN, 28 januari —Bloe menveiling. Anjers 29-45, idem Charmeur 65, Rozen KI. bl. 25-37, Rozen m.gr. 51-67, Rozen gr. bl. 91-113. Forsytiatakken 27-66, Strelitzia 240 j.st. Troschrysanten 150-225, idem jaarrond 30-265, Anemonen 60-85, Freesia 115-320, darcissen 85-H5, Tulpen Apeldoorn, Micky "ouse, Anne Clalre 190-210, Ralph, Lusllge 'Uwe. Paul Richter, v. d. Eerden, Preludi- ïi, Beauty of Volendam 140-170. C-assir.'i, 'rominencé. Christmas Gold. Wintergold. Jlenda, Madame Spoor, Christmas Marvel, ltl Lucky Strike 155-190, Kees Nelis. Golden 1 215 UI Ie LEIDEN 29 Januari, Aanvoer Slachtrunde ren 3006. Gebruiksvee 225, Graskalveren t>7, Vette kalveren 82. Nuchtere kalveren 1971. r Paarden 1. Veulens 1. Lopers 33, Biggen 2, L Schapen of lammeren 285. Bokken of geiten o: 39, hl Slachtvee. Vaarzen 2e kwal 580 635. Koeien ]le kwal 515 565. 2e kwal 525 585, 3c kwal iOO. Worstkoeien 445 450. Paarden 4:.0 Nuchtere slachtkalveren 175 285. Ge bruiksvee. Melk en kalfkoeien 1500 2100, Va rekoeien-925 2000. Graskalveren 600 900, Fok en mesterij 240 440. Lopers 140 160, Biggen 110 125. Drachtige zeugen 600 725, Geilen .'0 S 9a, Slachtrunderen aanvoer normaal, handel ^matig. prijzen prijshoudend. Kalf en melk koeien aanvoer groot, handel matig, prijzen stabiel. Varekoe;en aanvoer ruin, handel wil lig. prijzen stabiel. Graskalveren aanvoer re delijk. handel vlet, prijzen iets duurder. Nuchtere kalveren aanvoer groot, handel n zei duur. afloop matig, prijzen onveranderd Lopers en biggen aanvoer normaal, handel redelijk, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer redelijk, handel goeil. prijzen redelijk. 'Het is, geloof ik, toch wel goed als je op jc zeventigste enige verlichting krijgt. Doordat ik nu niet meer in de diaconie zit, mis ik deze maand al ze ven vergaderingen. Dat betekent ook, dat ik bij de voorbereiding daarvan en bij dc uitvoering van besluiten niet meer betrokken ben. Hoeveel uren ik per week aan diaconale zaken besteedde, zou ik echt niet*weten. Wél .voelde ik me in beslag genomen door alles waarvoor ik mede-verant woordelijk was. Ik was wel elke dag op een of andere wijze met de diaco- ilVe bezig. In vergaderingen, met de voorbereiding en de uitwerking, in corresponiféHtie of representatie. Toen in op m'n zestigste werd gepen sioneerd, werd het andere werk al gauw méér. 'Nu jij toch vrij bent, kun jij namens de school wel het be- sturenberaad in Utrecht bijwonen', meende liet bestuur van de gezinsver zorging. Dat was ook zo. Toen in Utrecht, waar alleen de hervormde en interkerkelijke instellingen bijeenkwa men. de gedachte postvatte om in Amersfoort ook aan het landelijke be raad met gereformeerde en rooms-ka- tholieken deel te nemen, moest ik dat ook maar doen. En dan is de oplei dingsschool nog aangesloten bij de bond ter bevordering van het beroeps onderwijs. Wéér vergaderingen. Zq ga ik naar Utrecht vier keer per jaar^ naar Amersfoort ook en dan nog een paar keer naar de bond. Ik bedoel maar: ais je gezond bent, spaart het pensioen je niet. Gezond Gelukkig ben ik heel gezond. In al die jaren ben ik twee keer bij een dokter geweest: voor de militaire dienst en voor m'n rijbewijs. Dat is alleen maar een groot voorrecht. U kent toch wel de zonde van de hoog moed? Daan-oor moeten we op onze hoede zijn. Er is geen enkele reden me te beroemen. Ik zou het onprettig vinden als de lezers aan uw verhaaltje die indruk overhielden. In het para dijs is die narigheid al begonnen Adam wilde aan God gelijk zijn. Als ik in dankbaarheid achterom zie, zeg ik: waar zijn de jaren gebleven, wat wordt een mens gauw oud. En Moch voel ik me op middelbare leef tijd. Ik ben cr echt jong bij gebleven. Ik zal de laatste zijn om te zeggen: werk nou maar zo hard mogelijk, dan blijr je in ieder geval to je zeventigste fit. Maar het kan wèl zo zijn dat als je gezond bent. wérken je gezond houdt. Een leegte voel ik riu niet. Er zijn al lerlei dingen die ik wel moet overdra gen maar waaraan ik nog wat moet doen. Ik wil ook meer gaan lezen. Dat is er deze jaren wel bij ingeschoten. Je las diaconale bladen en vooral stukken voor de vergaderingen. Ik ben inderdaad wel een doe-mens ge weest. Toegespitst op dc bestuurlijke praktijk. Wat de Lorentzhof betreft, heb ik het heilige voornemen, persoonlijk con tact met de bewoners op te nemen. Die wetenschap kan van groot nut zijn om behoorlijk leiding aan het te huis le geven. Als oud-diaken mag ik voorlopig twee jaar in het bestuur van Lorentzhof blijven. Het verzoek daartoe aan de diaconie is van mijn medebestuursleden uitgegaan. Diepere drijfveer Mijn vader is in Leiden 25 jaar ou derling geweest. Onder anderen bij dominee Locher. Ons gezin was zeer verknocht aan de hervormde kerk. Als zich in onze tijd de afscheiding van 1886 had voorgedaan, zou ik zeker niet zijn meegegaan. De confessione len hadden een bepaalde voorliefde voor de hervormde kerk. Ik ben altijd diaken geweest. Mij is nooit gevraagd, ouderling of kerk voogd te worden. Al toen ik 24 jaar was, wilden ze me als diaken hebben. Maar clat vond ik te jong, als ik zag wat er zoal bij de diaconie passeerde.- Bijna dertig jaar is de heer W. F. Lcfebcr hervormd diaken in Leiden geweest.' Nu is hij ze ventig en verplicht dc regel hem te gaan. In die drie decen nia is hij elke dag wel met een stukje diaconaat bezig geweest. Met het secretariaat van het di akencollege. het maatschappe lijk werk. het Minnchuis, de op leidingsschool voor gezinsver zorgsters, Haagwljk, het Co ninckshof of de Lorentzhof. 'Ik ben er jong bij gebleven*, zegt (le punctuele, onvermoeibare heer Lefeber, die zich gelukkig voelt met wat hij nog aan func ties overhoudt. Wat deze ras-diaken in een ge sprek met een onzer redacteu ren nog meer zei, vindt u in dit artikel, waarbij de vragen on vermeld blijven en de antwoor den van de heer Lefeber tol één verhaal zijn samengevoegd. Iemand zei toen: 'Als ze je willen hebben, komen ze wel terug'. En dat was ook zo. Maar pas in het najaar van 1944, toen ik 41 jaar was. Ik mocht toen geen nee zeggen. Ieder lid van de kerk moet naar de' mate van zijn" gSven en kunnen een bijdrage aan het werk leveren. De nood was mij opgelegd, om het eens bijbels te zeggen. Ik geloof niet dat mijn ja alleen maar het aanvaarden van een functie was. Er is een diepere drijfveer geweest, een kracht, die mij ook verder heeft geleid. Later heb ik eens een dominee horen zeggen: 'Diaconie is de dienst der barmhartigheid, de zichtbaarma- king van Gods barmhartigheid tegeno ver ons mensen'. Die gedachte sprak mij aan. Toen ik diaken werd in 1945 waren de vergaderingen 's middags in het Minnehuis. Aan de Oude Rijn was geen verwarming en 's avonds was de stad verduisterd. Een van de eerste dingen waarmee ik te maken kreeg was de verdeling van voedsel in blik meat en vegetables en bacon dat vliegtuigen boven Valkenburg hadden uitgeworpen. Armenkerk In mijn tijd heeft zich binnen de dia conie de overgang van materiële naar immateriële verzorging voltrokken. Als kind kwam ik met mijn vader wel eens in de oude Bethlehemskerk aan de Lammermarkt. Het gebouw staat er nog. Nu als opslagplaats van dc ge meente. Maar in mijn jeugd was het nog de armenkerk. Daar zaten namens de diaconie een meneer die in een lang boek de namen schreef van de mensen die wat van de diaconie moes ten hebben. Hij keek ook of de men sen die wat van de diaconie kregen, wel in de kerk kwamen. Als kind dacht ik: dus. als je niet in de kerk komt krijg je niets. Of dat helemaal met de werkelijkheid overeenkwam, weel ik niet. maar die gedachte is m<- wel bijgebleven. Kort vóór mijn tijd had de diaconie aan de Haarlemmer straat. waar de ingang was. een soep- huis en aan de Oude Rijn een bakke rij. In 1945 bestond de materiële hulp vooral nog uit financiële bijdragen aan mensen die een te klein inkomen hadden. Door de sociale voorzieningen van de overheid raakte die stoffelijke diaconale hulpverlening meer en meer op de achtergrond, ofschoon de diaconie nog altijd in bijzondere no den materieel bijspringt. De Leidse sociale dienst werkt ontcori/eggeliik heel goed. maar in bepaalde omstan- Lefeber: omzien in verwondering digheden kan een extra financiële te gemoetkoming toch nodig zijn. Ook wordt nog wel kleding en beddegoed verstrekt. De Johanitter Orde krijgt van de dia conie een bijdrage voor haar uitzen ding van gehandicapten. De stichting maatschappelijk werk mag rekenen op 30.000 voor het ongesubsidieerde deel van haar rekening. Ook de kin derbescherming ontvangt een niet on belangrijk bedrag. En dan niet te ver geten de bejaardensociëteitcn. Dan hebben we in de stad verspreid nog een zevental hofjes en ten slotte het administratieve apparaat met drie mensen in volledige dienst en het on derhoud van de gebouwen. Jong helpt oud In het maatschappelijk werk heeft de veelzijdigheid mij altijd geïmponeerd. Ik had wel geen contact met de hulp vragende mensen zelf, maar een be stuurlijke functie is geen vrijbrief om je aan hun problemen en behoeften le onttrekken. Contact met mensen ligt mij bijzonder. Daarom, als je uit alles terugtrekt raak je je contacten kwijt en vervreemd je van elkaar. In het Minnehuis heb ik wat kunnen doen voor de interne reorganisatie. Samen met de directuer de heer Kooii zijn cr veel verbeteringen tot stand gekomen. De diaconie heeft er nogal wat aan ten koste gelegd. Nu bedrui pen de bejaardenhuizen zichzelf: dat was met het Minnehuis niet het geval. Tal van dingen zijn in deze jaren aan geschaft. die er voordien helemaal niet waren. Bij de opleiding voor gezinsverzorg sters treft het mij steeds, dat er altijd weer meisjes gevonden worden die be reid zijn om tc leren hoe zij gezinnen onder moeilijke omstandigheden draaiende kunnen houden. Aan het slot van hun opleiding mag ik als be stuurslid de eindgesprekken bijwonen en ik moet zeggen dat ik daarvan heel wat opsteek. Als ik u vertel dat de aanmelding hel drievoudige is van onze capaciteit per cursus, dan merkt u. wel dat dit beroep nog een verheu gende belangstelling heeft. In augus tus van dit jaar begint de opleiding nieuwe stijl, die twee jaar duurt. Nóg een roeping Als ik wat over het Coninckshof moet zeggen, dan denk ik aan ons experi ment. Daar wonen elf oudere dames, maar het portiers-echtpaar is jong. De eerste was een studente wiskunde en nu woont er een zoon van wijlen do minee Poort met zijn vrouw. Ze zijn de bejaarden behulpzaam waar dat no dig en mogelijk is. Als ik zie hoe deze jonge mensen met de bewoonsters meeleven, dan is dat voor mij gewoon een demonstratie hoe goed jeugd en ouderdom met elkaar overweg kun nen. Als regenten vergaderen wij een maal in de drie maanden. We hebben het dan voornamelijk over het onder houd van de huisjes en het financiële beheer. De erflaatster heeft wel voor een kapitaaltje gezorgd, maar dat is niet waardevast. Dat geeft weieens zorgen. Nu ik zeventig ben. moet ik wel bea men dat cr op allerlei terreinen grote veranderingen en verschuivingen te zien zijn. Ik heb niet het gevoel, dat ik mijn oorspronkelijke principes on trouw ben geworden. Door de omgaang met mensen met andere gedachten en opvattingen krijg je natuurlijk meer begrip voor andermans standpunten en handelwijze, maar je hoeft die niet te delen. De rooms-katholieken gaan in hun af stand nemen van wat ons in nagela ten. naar mijn cryaring. soms heel ver. In die gcdachtengang is de kerk nergens meer. Ik voel me echt niet aangetrokken tot Gijsen of Simonis. maar het kan toch niet mijn instem ming hebben als alles overboord wordt gezel. De kerk heeft nog altijd een roening tegenover en in de maat schappij'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3