üf De Van Duyns ruilden brandstof voor bloemen v.d.wiel Wegenplan Rijnsburg vergt 2,5 miljoen Raad Woubrugge besloot tot aanbouw raadhuis Driehoorne in Alphen kostte f. 18 miljoen Giro 50.500 let op de welving van uw voorhoofd! v.d.wiel Alphen heeft weer een mannenkoor Gemeente en Stichting gaan naar Van Dam Zeven maanden geëist tegen vader die ontucht met dochtertje pleegde Raadslid Benschop: met gastarbeiders werd gesold Vrouwelijke wachtmeesters rijkspolitie Voorschoten Was getekend... RK Leiderdorp gaat bouwen ten noorden van de Engelendaal Marktberichten Visserij berichten TROUW KWARTET ZATERDAG 26 J ANU ARI 1971 STAD EN REGIO (ADVERTENTIE) 'n Hoog voorhoofd, pientere ogen, eisen vakbekwaam geslepen glazen, eisen 'n professioneel montuur! Maatwerk Intelligent doordacht, 'n v d w#i -advies staat daar borg voor! weet er het fijne van ...van brillen i Nleuwt Rijn 62 d Lelden. RIJNSBURG In het investeringsplan voor 1974 t.m. 1978 hebben B. en W. al aangekondigd in de loop van dit jaar nadere informaties te verstrekken over de aanleg van landbouwontsluitingswegen, zoals geprojekteerd in het bestemmingsplan 'Buitengebied'. De uitvoering blijkt slechts mogelijk te zijn als een wat langere tijdsduur beschikbaar is. Tal van wegen moeten worden verbeterd of worden aange legd. Voor 1975 staan op het program ma; verbindingsweg Valkenburgerweg- Sandtlaan, Waardlaan, Kloosterschuur- laan (gedeeltelijk), Melkpad (verwer ving van grond), Tappenberglaan en Valkenburgerweg (ged.). Dit vergt een totaal bedrag vjn 491.250. Eerstgenoemde verbindings weg kost alleen al 348.750. Tot en met 1983 wordt voor de wegenverbete ringen en wegenaanleg een bedrag ge raamd van 2.516.250. Voor 1982 is een weg door de Kamp- huizerpolder opgenomen. Indien de plannen voor de bebouwing van dit gebied doorgang vinden, kan de aan leg van deze weg achterwege blijven. Ook andere nieuwe situaties kunnen tot wijziging in de plannen aanleiding geven. Grondverwerving B. en W. hebban besprekingen ge- WOUBRUGGE Veel is er in de laatste raadsvergadering van ge dachten gewisseld over enkele agendapunten, die voor de toekomst van de gemeente van belang kunnen zijn. Vooral het voorstel tot op heffing van het brandweerkorps te Hoogmade, en de structuurnota en plannen tot uitbreiding van het raadhuis leenden zich voor uitge breide beschouwingen. Bij het voorstel om het korps vrijwil lige brandweer te Hoogmade op ie heffen, het personeel eervol te onts laan en te zorgen voor een optimaal waarschuwingssysteem werd er weer op gewezen dat men een plan miste om alsnog een mini-spuit voor Hoog made aan te schaffen. Ook comman dant Van Rijn ziet er geen heil meer in, aldus de voorzitter. Er melden zich geen vrijwilligers meer en het materieel is verouderd. 'Wij zijn bij onze plannen, waarbij de korpsen van Leiderdorp en Woubrugge bij brand optreden, uitgegaan van deskundigè adviezen'. Van der Wereld betreurde de gang van zaken. Er moet brandweermateri aal in Hoogmade blijven. In stemming gebracht werd het voorstel met 8-2 stemmen aangenomen (tegen Van Lu- ling en Van der Wereld). Bij de behandeling van een structuur nota voor de gemeente bleek al spoe dig, dat enkele raadsleden de kosten van opstelling 50.000) en van het recreatieplan 10.000) wel erg hoog vonden. Ook zagen enkelen het direc te nut ervan niet in en werd aange drongen op een structuurnota in in tergemeentelijk verband. Mevrouw Sijses noemde de nota een stuk visie op de toekomst, maar men is niet ver plicht zich eraan te houden zoals aan een bestemmingsplan. Ten slotte zag Venguizen de 60.000 liever besteed aan plannen voor uitbreiding van )iet raadhuis, wat veel urgenter is. Er werd besloten, op een volgende verga- der.ng een en ander terug te komen. RAADHUIS De voorzitter zette uiteen, dat de bouw van een bescheiden nieuw raad huis een uitgave zou vergen van 1.1 tot 1.4 moljoen gulden. De raadhui- scommissie kwam dan ook unaniem tot het advies, om een aanbouw te maken naast het bestaande raadhuis e«i dit te moderniseren. Venhuizen pleitte weer voor nieuwbouw, al was het maar in fasen, maar vond daarbij geen steun Tenslotte werd met 9-1 stemmen (te gen Venhuizen) besloten 500.000 be schikbaar te stellen voor dc bouw van een semi-permanente aanbouw e«i op den duur.ter plaatse een nieuw ge bouw in dezelfde stijl te bouwen. Evenzo zullen voor dit doel de perco- len Raadhuisstraat 3. 5. 7 en 9 ge sloopt worden en 2 schuurtjes worden ALPHEN Donderdagavond is de oprichting van het 'Alphens Mannen koor' een feit geworden. Er is een voorlopig bestuur gevormd waarin de heren W. Mooy. P. v. Beyeren en C. v. d. Snoek zitting hebben. Er werd besloten dat het koor een 'neutraal karkater' zal dragen waarin zowel het geestelijke lied als meer algemene koorwerken een plaats krijgen. Als di rigent zal de heer A. van Lunen op treden. De heer Van Lunen is muziek leraar aan de Christelijke Techni sche school en tevens kerkorganist. De contributie werd voorlopig be paald op 1,50 per repetitie-avond. Dit bedrag kan nog veranderen als men een begroting heeft. De repeti ties worden in de kantine van de Christelijke Technische school gehou den elke donderdagavond c m 8 uur. Men gaat \'olgende week donderdag reeds van start en ieder die belang stelling heeft kan daar nog terecht. Deze avond konden reeds 61 namen worden genoteerd. Dc heer Van Veen, voorzitter van de Nederlandse Protestanten Bond in Alphen, kwam met een stimulerend gebaar voor de dag door het 'Alphen- se Mannenkoor' nu al uit te nodigen om op 23 april in de Oudshoorn.se kerk te komen zingen samen met het zangkoor van de Protestanten Bond. Het bestuur was verheugd over deze spontane reactie alsmede over de en veloppe met inhoud die de heer Van Veen overhandigde. LISSE Dc PPR en D 66 hebb-n besloten met één lijst uit te komen bij de gemeen'eraadsvorkleizngen. Zij doen dit vanuit het streven naar een betere belangenbehartiging voor de Lisscnaren. De groslijst; 1 M. van Ruiten-van der Zalm. 2 T. ter Ha-ir (nu raadslid D 66). 3 T. Colijn, 4 O. Betlem, 5 J. Dukker, 6 W. Chamu- leau, 7 D.Drenth, 8 K. Blom, 9 J. Rui- grok. 10 Tr Betlem-Prins, 11 M. Ru;b, 12 D Walraven. Er is een stuurgroep gevormd voor een beleidsprogramma. gebouwd voor L. C. Lieverse en A. Vermaas. Bij de behandeling van de riolering te Hoogmade viel Van der Wereld fel uit tegen Rijnland. AI acht jaar gele den is er bij Rijnland aangedrongen op bouw van een rioolwateringzuiver- ingsinstallatie. De voorzitter ant woordde, dat men bij Rijnland meer denkt aan de bouw van grote installa ties. in dit geval in Rijpwetering. Overigens valt er op korte termijn weinig over deze zaak te zeggen. Wel is gedacht aan een persleiding van Hoogmade naar Rijpwetering. In principe verleende de raad mede werking tot de bouw van een derde lokaal bij de chr. kleuterschool te Woubrugge. LEIDEN Maandag gaan de wethou ders mevrouw Den Haan-Groen en de heer Ham samen met de Stichting Migrantencentra op bezoek bij staats secretaris Van Dam. Het doel daarvan is van het rijk lot te krijgen waar mee een tijdelijke of permanente op lossing voor de situatie van de gast arbeiders in de Groenesteeg gecreëerd kan worden. Onderzoek heeft uitge wezen dat een ge.brekkige restauratie van de zeven panden al 280 duizend gulden zou kosten. Over tien jaar zou in dat geval verbouwing opnieuw noodzakelijk zijn. Een geheel nieuw gebouw in de Groenesteeg zou een be drag van 450 duizend gulden vergen. Mocht gesprek met de staatssecretaris niet ot een positief resultaat leiden, dan is het niet zo dat het beher van de panden door de Stichting Migran tencentra van de ene dag op de an dere zal worden gestaakt, aldus de gemeente. Wel zal dan natuurlijk in tensief overleg nodig zijn over de vraag wat er dan moet gebeuren', al dus mevrouw Den Haan. In het ge sprek op het ministerie zal ook de problematiek van de Stichting Huls vesting Werkende Jongeren worden besproken. PIJN ACKER Voor de Haagse rechtbank heeft zich een 41 jarige in woner uit Pynacker, terzake een mis drijf tegen de zeden te verantwoorden gehad. Verdachte had meermalen met zijn dertienjarig dochtertje ontucht gepleegd. De Officier van justitie had scherpe kritiek op de gedragingen van verdachte en eiste zeven maanden ge- vengenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. De rechtbank zal op 7 febr. uitspraak doen. Hearing over nieuwe opzet YMCA-centrum SCHEVENINGEN Tijdens een bij eenkomst op maandagavond 28 janua ri om 8 uur in het YMCA-centrum aan de Seinpoststraat wordt een hea ring gehouden over een nieuwe opzet van YMCA. Het bestuur heeft voorlo pig een voorkeur uitgesproken voor een centrum en overleg met andere in de buurt werkzame groeperingen en organisaties is hierbij een voor waarde. Belangstellenden zijn op de bijeenkomst van harte welkom. J. J. Mostard spreekt vrijdag 15 febru- aru 20.15 uur in het Kon. Instituut van Ingenieurs, Prinsessegracht 23 Den Haag voor de Ver. Nederland- Oostenrijk over Het Wenen van Jo hanna Strauss. Keramisten, leerlingen van Emmy van Deventer, exposeren van 2-16 februari in Panorama Mesdag in de Zeestraat Den Haag. dag. 10-15 uur. Boeddha-zaal dicht LEIDEN De Boeddha-zaal van het museum voor volkenkunde is tot 1 mei gesloten m verband met herstel- werkzaamheoen voerd met de afdeling Rijnsburg van de C.B.T.B. over de grondverwerving. Het bestuur heeft zich bereid verkl aard met de eigenaren en pachters kontakt op te nemen, hetgeen inmid dels voor de verbindingsweg Valken- burgerweg-Sandtlaan heeft plaatsge vonden. Het is voorts mogelijk dat de Cultuurtechnische Dienst een bijdrage in de uitvoeringskosten zal verlenen. Voor de verbindingsweg Valkenbur- gerweg-Sandtlaan is al een bijdrage van 111.500 toegezegd. In de nota over de landbouwontslui tingswegen zijn de volgende werken (na 1975) opgenomen) (1976) verbin dingsweg Vinkeweg-Oegstgeesterka- naal) (1977) verbindingsweg Klooster- schuurweg-provir.ciale weg 6: verbin dingsweg Trappenberglaan-prov. weg 6: (1978 en 1979) verlengde Klooster- schuurlaan; (1980) verbindingsweg Kloosterschuurlaan-Voorhouterweg in Voorhout: (1981 verbindingsweg vanaf Valkenburgerweg (langs begraaf plaats) in westelijke richting; (1981) weg Kamphuizerpolder; verbindings weg tussen Rijnsburgerweg en de weg door de Kamphuizerpolder. NOORDWIJK Hoewel het slechts nu en dan kwam tot een debat, had de raad de hele avond nodig om zich door een 22 punten tellende agenda heen te werken. Mesker (KVP) ver wachtte mededelingen over de afslui ting van de kop van de Hoofdstraat n het komende seizoen. In de februari- vergadering komt deze zaak aan de «Ar de, antwoordde burgemeester ,nr. Bonnike. Uitgebreid werd gedebatteerd over een voorstel om jaarlijks 70.000 te voteren voor de controle op de zien binnenhuis bevindende gasinstallaties. Het gasttoestellenbestand is enorm uitgebreid, voor een deel verouderd, en onderhoud en schoonmaken laat ;e wensen over. De evenementencommissie krijgt !n- plaats van de voorgestelde 500 het dubbele aantal vierkante meters voor het opsteller van een lunapark van 30 juli tot en met 3 augustus. Daarmee werd' voldaan aan een verzoek van de heren Abcouwer (PVDA) én Faase (KVP). Ook zullen de kermisexploi tanten reeds maandagavond gaan draaien. Bij de rondvraag attendeerde Ben schop op de moeilijkheden tussen de eigenaar-verhuurder van een pand aan de Hoofdstraat en de daar woonachti ge gastarbeiders. Een bedrijf liet .le arbeiders een kontrakt tekenen, waar bij zij zich verbonden het ter beschik king gestelde pand te verlaten als net dienstverband werd beëindigd. Eén en ander was voor de heer Benschop aan leiding op te merken, dat met deze mensen op ergerlijke wijze werd ge sold. In dergelijke zaken zal de rech ter uitspraak moeten doen,, legde bur gemeester Bonnike uit. Van gemeen tewege kan hooguit bemiddelend wor den opgetreden. VOORSCHOTEN De groep Voor schoten van de rijkspolitie behoort tot de eerste groepen die vrouwelijke wachtmeesters krijgen. Waarnemend districtscommandant luitenant-kolonel P. Paul deelde dit in het gemeente huis mee, tijdens de installatie van de nieuwe groepscommandant, adjudant H. van der Vlekkert. Overste Paul prees de nieuwe groeps commandant om zijn gezonde visie op de structuur van Voorschoten met de steeds wisselende eisen ten aanzien van de politie. Voorschoten behoort tot de grotere gemeenten voor de rijkspolitie. Burgemeester dr. J. van der Haar leg de de nadruk op de goede samenwer king tussen gemeente en rijkspolitie. Namens de collega's werd het woord gevoerd door adjudant C. Versluys, groepscommandant te Leiderdorp. De heer Van der Vlekkert werd in 1970 waarnemend groepscommandant in Voorschoten. Alles gaat naar Rijnsburgse veiling KATWIJK De gasbel in Slochteren heeft liet leven van tie Van Duijns aan het Oostpad in Katwijk wel een wending gegeven. Van oudsher hadden ze een brandstoffenbedrijf. Misschien zouden ze de kolen, turven en de olie nóg wel volop verkopen, maar de gasbel bracht daar ver andering in. De stookzaken gingen achteruit. Als goede zakenlui hadden deze Katwijkers echter nog wel wat anders achter de hand. De Van Duyns liefhebberden in de bollen zogezegd. Zij beoefenden de bollenkwekerij als nevenbedrijf. Toen het met de stokerij wat min der ging stapten ze hélemaal op de bollen over. Het nevenbedrijf werd hoofdzaak en de hoofdzaak werd een nevenbedrijf. Sinds 13 december 1972 zorgen de bloemen voor 'de bo terham-met-wat-er-op'. Vader Van Duyn (67) heeft geen spijt van deze ommezwaai. Hij ken de het bollenvak al \an zijn vader. De oude kolenloods werd gerestau reerd en omgetoverd in een getem perd verlichte kas, warin de tempe ratuur op 17 graden wordt gehou den. Op de plaats van afgebroken huisjes verrees een eindje verder, nog een tweede kas. De heer G. van Duyn: 'Wij doen al les op de moderne manier. Vroeger moest je alles wegkruien, nu gebrui ken wij een steekwagen, een pallet, die is licht en draagt vier kistjes. In de broeiruimten hebben wij een op pervlakte van 240 ra2. Het vorig jaar verhandelden wij 6300 kistjes' De firma, vader en drie broers, heeft een continubedrijf. Met de kassen vol narcissen vullen ze een hiaat Ln de tijd. In de lente en zo mer kweken ze krokussen, hyacin ten narcissen en tulpen op het land. Alles gaat naar de Rijnsburgse veiling. 'Elke dag zijn wij er. Wij hebben topdagen van duizend bossen gehad. Doordraaien? Nee, dat is nog niet één keer gebeurd'. De bloemen in de kassen "tonen een gezonde kleur en laten gave knop pen zien. Een kleurrijk gezicht zo'n naroissenveld in de kas. Een bloe- menfeest in de winter. 'Als de ge meente ons hier laat zitten, 'gaan wij voor geen goud wegV zeggen de Van Duyns. Ze beschouwen de bloemenkwekerij met alleen als een broodwinning, maar zien het ook als een mooie sport enje bent altijd met de natuur bezig. 'Dat is heerlijk', zeg gen ze. Bij Van Duyn krijgen ze ook nogal eens bezoek. Zoals van de kleuter school 'De Klaproos'. Vorige week bezochten de leerlingetjes de kassen. Het was voor de eerste maal dat er een school in de kwekerij op visite kwam. ALPHEN Vandaag wordt Driehoorne officieel geopend. Dit servi ce-flatgebouw voor 'de derde leeftijd' is gebouwd in opdracht van de stichting Bouw en Beheer Serviceflats te Alphen aan den Rijn, in het plan Ridderveld, naar een ontwerp van het architectenbureau K. Lan ders te Rotterdam. (ADVERTENTIE) fauto-inzittenden Driehoorne is een nieuwe woonmoge- lijkheid, waarbij de zelfstandigheid van dc bewoners geheel is gewaar borgd. en er toch gelegenheid is huis houdelijke beslommeringen, die men als minder aangenaam ervaart, op te vangen. De algemene ruimten bieden vele mogelijkheden tot onderling con tact. De bouw is uitgevoerd door Muys en De Winters Bouw- en Aannemingsbe drijf te Rotterdam. Er waren 515 werkbare dagen voor de bouw nodig, urgemeeste/ Gallas sloeg in juni 1971 de eerste paal. De stichtingskos- ten bedragen ongeveer 18.000.000. In het gebouw bevinden zich 310 wo ningen voor zelfstandige bejaarden. Dit woningaantal is onderverdeeld in 17 eenkamerwoningen, 277 tweekamer woningen en 6 driekamerwoningen, terwijl bovendien 2 logeerkamers in het gebouw zijn opgenomen. Het gebouw bestaat uit een viertal bouwmassa's Aan de bewoners wor den de volgende faciliteiten geboden: recreatiezaal, bibliotheek, kapsalon, pedicure. - wasserette, keuken, supr- markl, aula nf beinningsruimte. Ook (ADVERTENTIE) Hij was getekend. Door lepra. Gedoemd te worden uitgestoten. Etn onmenselijk leven(?) wachtte hem. STIGMA heet dat. Maar hij werd gered. De verwoesting ward tot staan gebracht en hersteld. Dankzij moderne leprabestrijding. Hoe dat In zijn werk gaat? Kijk naar Socutera. Naar de film „Stigma 30 januari Ned. I. 19.50 u. Uitzendingen l.v.m. Wereldlepradag (27 januari). Uitzendingen van de Ned. St. voor LEPRABESTRIJDING AMSTERDAM (Mauritskade 63) Laten WIJ ons gezicht niet verliezen! zijn er ruimten voor een maatschap pelijk werkster, een fysiotherapeut en bankinstellingen. LEIDERDORP De r.k. parochie heeft de geref. kerk gevraagd, voor een periode van tien jaar de kerkzaal van de Scheppingskerk te mogen hu ren voor net houden van twee dien sten per week, zondag om 12 uur en zaterdagavond om 7 uur. De r.k. parochie heeft verder besloten tot de bouw van een klein kerkelijk centrum ten noorden van de Engelen- daal. Dit /al een capaciteit krijgen voor 300 personen. Van r.k. zijde is toegezegd dit de reformatorische ker ken van Leiderdorp van deze gelegen heid ook gebruik zullen mogen ma ken. Met het verzoek tot het houden van twee diensten zijn alle eerder gedane verzoeken tot medegebruik van de Scheppingskerk te mogen huren voor het houden van twee diensten per week, zondag om 12 uur en zaterdaga vond om 7 uur. Dc r.k. parochie heeft verder besloten tot de bouw van een klein kerkelijk centrum ten noorden van de Engsiandaal. Dit zal een capa citeit krijgen voor 300 personen. Van r.k. zijde is toegezegd dat de reforma torische kerken van Leiderdorp van deze gelegenheid ook gebruik zullen mogen maken. Met het verzoek tot het houden van twee diensten zijn alle eerder gedane verzoeken tot medegebruik van de Scheppingskerk vervallen. Tot deze nieuwe plannen is men gekomen we gens de te geringe capaciteit van de kapelzaal van de Scheppingskerk, waarop men aangewezen zou zijn als er reformatorische diensten in de kerkzaal. worden gehouden. LEIDEN 25 Januari groente en fruitvei ling. Appelen 29. aardappelen 18-25. andijvie 222-235. kroten gekookt 70. boerenkool 72-77. nero 41. prei 1-105, stoofsla 49-62, spruiten A so-86. B 78-81, champignons 250-270, uien 49- 53. witlof 141-147. knolselderij 37-47. sla licht 17-24. sla zwaar 28-37, selderij 48-60. ROELOFARENDSVtEN Bloemenveiling 24 januari: Anjers 29-43, rozen garnette, carol 27-36. sonla 73-100, ilona 107-110. evergold. esiher ufarlm. bel'nda 52-59. seringen 70-95. fursythiatafcken 35-61. anthuriumblocmen *c- 195, strelitzia 255-265. gerbera 3S. alstroeme- ria 41-43 pst., troschrysanten 140-200. idem jaarrond 265-3.10. irosanjers 275-3.00. freesia 125 x55. anemonen 60-85. narcissen 75-115, tulpen golden Apeldoorn, madame Spoor, apeldoorn, micky mouse, atilla. white sail, snow star, pink supreme 175-2.30, lusilge witwe. cassini. v. d. Eerden, preludium, wintergbid. levant. Christmas gold 155-165. prominence. Christmas mars-el. beauty of Vo- londam. blenda. chlna pink. golden triumph, gander 165-195. aladdiu 430. tulpen gemengd 190-255 per bos ;brand gias inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte RIPHi ziektekosten om zéker Te zijn! vraag inlichtingen aan uw assurantieman of eventueel aan Icorfc-nieuuS-ixi t-:1c-ronio korl-nicuvs-uit-öe-Tcgio kort-nidui'.i-uit-ÖG-Tn/rio kori-T) i ruvn-D it-de-ïo/jio korfc-m' omrr-.-u 1 t-d c-Toftio tuv. verzekeringsmaatschappij \s-gr»V6alljhw»l 68 r'ditn-3 tal. 010-368844^ SCHEVENINGEN 25 Januari v:sserijbencn- ten. Besommingen trawlers: SCH 56 14.240. Besommingen kustvlssers: SCH 4 18.800. SCH 12 1460. SCH 32 1450. SCH 64 2180. SCH 65 1900. SCH 66 1420, SCH 67 3040. SCH 68 44U0. SCH 74 1300. SCH 82 590. SCH 132 3100. KW 124 21.050. TH 10 3480. TH 21 5400. .TH 24 9760 TH 36 3620. TH 42 3320.'JH 43 1730, TX 22 23.425. SL 7 en SL 22 Noteringen per kg: tong g 8,46-9. long gm 11,17-12,20, km 10:61-11.82, I 9,28-9,60, II 9.30- 10. tarbot I 10.30-11. II 5.90-6.20, III 5.10- 6.10, IV 4.75-8.05, griet I 4.40-5.50. griet li 3.20-3.45 Per 40 kg: schol gm 50-70. schol m 70-85. schol kl 75-86. wijting gestr. 36-54. wijting dicht 24-44. schar 65-79. bot 25-29, kabeljauw m 76-83, kabeljauw 1 74-78, kabeljauw II 68- 77, kabeljauw III 69-73. Per 100 kg; kabeljauw gr 202-220. Aanvoer: 935 kisten kabeljauw. 480 kisten schol. 260 kisten wijting, 65 kisten schar. 135 kisten bot. 2250 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor zaterdag: ca 15 kustvissers. MMU1DEN, 24 Januari —14.423 kisten kabel jauw. 1.736 kisten koolvis. 40 kisten schelvis. 530 kisten wijting, 353 kisien schol. 38 kisten schar. 4 kisten haring. 283 kisten varia. 10 kisten tarbot en griet, 1.140 kg tong. Prijzen per kilogram: gr. tong 7.93-7 82. gr. m. tong 11.20-10 81. kl. m tong 11.67-11.30. lung 1 11.23-11 02. II 11.00-10.80. tarbot 10.57- 10.20. Per 40 kilogram: blanke koolvis 88. koolvis I. en II 43-37. 111 51-46, IV 50-41, tarbot 272- 200, griet 228-173. kabeljauw I 126-61, II 96- 61. 111 76-67. IV 74-66, V 72-48, schelvis II 150, IV 102-75. schol I 70-64. II 76-72. MI 100- 84. IV 113-98. wijting III 31-22.40. IV 32-26. «-char 100-82. HARNG II en III 32.00. tong schar 168-162. kult 65-32. bot 41-32. lever 63- 28. teenbolk 28 21. leng 73. lom 80-70. heek IV 174. BESOMMINGEN VAN DONDERDAG Zeven enkelingen en vier spannen. IJM 57 91.000, 94 7.000. 209 16.000. KW 167 18.000. UK 159 4.400. GO 26 10.000. Spanners: IJM 2«15 en 221 13.000, VD 24 en VD 75 10.000. UK 23 en 48 1.500. UK 149 en EB 28 8 200. De aanvoer van vrijdag te IJmuiden: 5 375 kg tong. 67 kisten tarbot, en griet. 2996 kis ten kabeljauw, kisten schelvis. 1136 kisten wijting, 1926 kisien schol, 83 kisten schar. 372 kisten haring. 389 kisten varia. BESOMMINGEN IJMUIDEN: per 1 kg tn gul dens: tarbol 10.78-10 35: grote tong 8.19-7.50; grootm:ddel tong 11,20-10.43; kleinmlddel long 10 60-9 99: long I 10 36-9.58: long I! 9.70- S 82: heilbot 10.30 per hoop ln guldens: rog gen 174-100. pqr 40 kg in guldens: schelvis 1 140; schelvis 2 152-124: wijting 2 41-39wij ting 3 38-22.40 Wijting 4 28-18.20 schar 96-50; oesters 51. steo.vbolk 28-21; schol 1 59-47; schol 2 72-61: schol 3 83-70: schol 4 86-68; ka beljauw 1 84-72: kabeljauw 2 86-72; kabel jauw 3 82-72; kabeljauw 4 78-61; kabeljauw 5 75-60: tarbot 296-132; griet 227-148: tongschar 168-140: krab 44; haring 1 48-46: haring 2 44; lever 61-40; kuit 41-34: bot 28-16. VALKENBURG De Oranjeveren ging 'Wilhelmina' organiseerde toneelavond. De toneelgroep 'Het Ce trum' uit Rijnsburg voerde 'Drie is veel' van -Joh. Blaaser op. Het we goed op de planken gebracht. HAZERSWOUDE Op donderdag januari vergadert de raad agent (o.a.); krediet aanschaf van mobil foons voor de vrijwillige brandwej' subsidieverlening peuterspeelzale verkoop grond voor de bouw van wi kels in het dorp; onbewoonbaarverkl ring Molenlaan 7: krediet voor li plaatsen van papierbakken: onbewoo baarverklaring Molenlaan 11. RIJNSBURG De raad vergade donderdag 31 januari om 7.30 uur. I agenda vermeldt o.a. wijziging bou verordening, nota inzake de aanll van landbouwontsluitingeswegen. aa vullend krediet voor het bouwrijpm ken van een gedeelte bestemmin splan 'Bedrijfsterrein', exploitaties goeding Kleuteronderwijs 1974. ZOETERWOUDE Op de agent van de op donderdag 31 januari om uur te houden raadsvergadering, staa onderandere de volgende voorstellei geven van straatnamen in het besten mingsplan Industrieterrein Grote Po der. bouw dependance r.k. kleute school Zonnegaarde, verhuur gedeelt voormalige kleuterschool De Karak pit. verlenen van ambtelijke medewe king voor het opstellen van een ve keers- en vervoersplan voor de Leid: agglomeratie, subsidie Stichting mi ziekonderwijs, exploitaitevergoedingc onderwijs. RIJNSTREEK (Alphen) De regii nale commissie Studie- en Beroepei voorlichting Alphen aan den Rijn e omgeving (gew. Arbeidsbureau. Bli enbergstraat 12, tel. 72645) heeft ea studiegids uitgegeven, die met nam bestemd is voor de 'schoolverlater van het basisonderwijs en hun ouder) maar die ook informatie geeft ovej studiemogelijkheden na een voortgd zette opleiding. De inhoud is voorna melijk afgestemd op Alphen, Benthuj zen. Bodegraven. Hazerswoude. Ko| dekerk, Leimuiden, nieuwkoop Nieuwveen, Rijnsaterwoude, Ter Aai Woubrugge en Zevenhoven. VOORHOUT De afdeling van di NCVB houdt 30 an. om 8 uur in pi aula van St. Agnes een vergadering waarin mevr. M. v. d. Loo uit Leid schendam spreekt over 'Wat is gele ven?'. ROELOFARENDSVEEN Zaterda; (vandaag om 4 uur) opent burgemeei ter Smolders in de veiling een fanc; fair ten bate van de Stichting Jeugi Alkemade, die tot 12 uur duurt. Zon dag ook van 4 tot 12 uur. Er zijn hec veel vermakelijkheden. LISSE Zaterdag, heden, is er het Poelhuys van half 10 tot 5 uu een ruilbeurs voor verzamelaars. ALPHEN Mej. C. Wille neemt aai het eind van deze maand afscheid a' onderwijzeres aan de Zonnebloem school (voor moeilijk lerende kindc ren). In 1946 verbond zij zich aan cl Kon. Emmaschool alhier. Haar afdc ling werd later omgedoopt in Zonne bloemschool. ZOETERWOUDE B. en W. willei het presentiegeld voor raadsledei voor het bijwonen van een raadsvei gadering brengen op 55 en van eei commissievergadering op 41,25. RIJNSBURG Ds. M. C. Groene woud, hervormd predikant, die i jaar predikant in Rijnsburg is gc weest, gaat het emeritaat. Zondag tii 3 uur neemt hij afscheid in de hen kerk te Twello. Een deputatie ui Rijnsburg zal in deze dienst aanwezi, zijn. RIJNSBURG Tegen het plan Anjï lierenstraat hebben drie inwoners oi Ged. Staten bezwaren ingediend. 0| 14 februari om half 12 wordt in ne provinciehuis een zitting gehoude ter toelichting van deze bezwaren. N; mens de gemeente hopen daar wt thouder H. de Mooij en de heer J Tramper, directeur gemeentewerker te zijn. RIJNSBURG B. en W. willen he presentiegeld voor de raadsleden voo het bijwonen van een raadsvergadc ring verhogen tot 65 (nu 35) e van een commissievergadering ie 48.75 (nu 25). RIJNSBURG B. en W. stellen d raad voor, het bedrag per leerling a* exploitatievergoeding voor de bijzor dere scholen in 1974 te bepalen o 175. RIJNSBURG Ten aanzien va bouw van goedkope woningen op vri, komende grond aan de Smidstraat de Oegstgeesterweg herhalen B. en in een exploitatievoorstel aan de raac dat dit geen haalbare zaak is. Het vei schil met de geraamde opbrengst zo te groot zijn. BENTHUIZEN Vorig jaar werd» in Benthuizen 16 huwelijken vol trol ken. Twee paren trouwden elder; Drie paren vestigden zich in deze ge meente en 15 echtparen elders. Vori jaar werden 145 aanslagen wegen hondenbelasting opgelegd. 682 wegen reinigingsrechten. 519 wegens rioo rechten en 464 wegens straatbelastini ALPHEN Op donderdag 7 maar om kwart over 8 tredën in Nabij o de Amerikaanse zanger-gitarist Bil Clifton en de Nederlandse formati Bluegrass Clodhoppers. Het gehele oc treden zal een akoestische aangelegïr heid worden Geen enkele versterke zal zorgen voer het opvoeren van lie aantal decibels. ALPHEN De kerkeraad van d hervormde wijkgemeente Onderwe. heeft de procedure op gang gebrach tot stichting van een tweede predi kantsplaats door een aanvraag daarto in te dienen bij het dagelijks bestuu (moderamen) van de classis Alphen. OEGSTGEEST Het gebouw Taber na (bij de geref kerk) zal permanen worden verhuurd aan de Stichtini voor jeugd- en Jongerenwerk Oegsl geest Men meent, dat Taberna, aange kocht als jeugdgebouw, hierdoor me? aan zijn doel zal beantwoorden dat nu het geval is. De kinderkerk en ne maandelijkse koffie dringen gaan ge woon door. De kerkeraad van de ge ref. kerk is akkoord gegaan met re voorstel van de commissie van beheer

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4