leus van Rotterdams lans-centrum was liet al te gelukkig [iSlllStll WELZIJNS- EN VORMINGSWERK tfeuwe boeken Over een honderiempje - en zachtmoedigheid die wreedheid kan zijn Sculptuur van Japanner itsnapte aangehouden 'Failliet bedrijf misbruikte naam van een werkneemster' Veertigjarige man al vier weken zoek Sterilisatie wordt snel populairder Heffing krachtens wet luchtvervuiling hoger Geertsema wil niet meer boven GS tronen De Esdoorn Stichting Gereformeerd Bejaardencentrum „Zwolle" een bejaarden verzorgster een bejaarden helpster een meisje voor de keuken 'Straffen dronken 'rijders blijkt [weinig zinvol' jffiJIW /TKi~Wi AlTtmET ZATERDAG 26 JAMJAM- 1974 RMWNILAIND T13/IK13 vee premières in de Schouwburg or Hans W. Ledeboer ITERDAM Met de beide premières, die het Rotterdams Dans- rum donderdagavond in de Rotterdamse Schouwburg presenleer- heeft dit ensemble een niet al te gelukkige keuze gemaakt. eerste was 'Deep canticle' van de ëlische choreograaf Gene Hill Ga- opgedragen aan twee van zijn aden, van wie er een tijdens de fste oorlog in het midden-oosten is lod. De muziek bestaat uit gezon- strofen van Purcell, Bach 'Er ne diich' iut de Matthaus Passion in uit Mahlers Derde Symfonie, ballet vol pretenties, een wórste- naar het licht, zoals was aange- digd. Het verliep alles in uiterst e adagio's met overgedramatiseer- situaties, bewegingen die gedach- issociaties wekten met 't bekende erdamse oorlogsmonument van kine. Op de duur- werd het te [dradig, ondanks de interessante d- en voetbewegingen, die groten- s zittend werden uitgevoerd. [en ballet tweede première, 'De hoeren van ylon', was van de Zweedse Ameri- i Joel Schnee, op muziek van Bi- d. Schnee, heeft zelf voor de cos- ms gezorgd. De maam Babylon be- >nt slechts, dat Schnee een 'stere- ic' wilde geven, niet iets wat voor bepaalde stad of gemeenschap ka- teriserend zou zijn. sen voorafgaande bespreking in de ouwburgfoyer zette hij uiteen, dat werk geen ballet is maar een •t totaal theater, maar dan zonder Koken woord. Het gaat hem, zo elde hij, om dc macht van de en» is over de ander, om tc laten zien mensen andere mensen kunnen ngen dingen te doen. En om de luistering ten gevolge van deze rht. ontluistering bleek zich op het to- I geheel toe te spitsen op de sex- loitatie in haar brutaalste vormen, ïl mime, weinig dans, veel bewe- g maar geen grote zeggingskracht. >r zover Schnee een soort bood- ap zou willen overbrengen, eindt in een hoogst lugubere grap, irmee hij wellicht de onuitroei- rheid en onaantastbaarheid van '.e dit wil illustreren. Uitednrelijk •d het een misschien voor sommi- schokkend, maar overigens weinig tgend en zelfs vrij krachteloos apek- cel. Als experiment hadden beide Hette-n interessante - punten. Voor- pertoire-stukken zijn zij niiet ge tikt. I1STERDAM Op de Lijrabaans- ?cht in Amsterdam is de 23-jarige de R. aangehouden die een paar ten geleden uit de Schevejiingse rafgevangehis ontsnapt was. Twee linnen die bij hem in de auto zaten pken in het bezit van hasjiesj te zij- fken in het bezit van hasjiesj te zijn. Ijer Sluyser: Voordat hij het ver- Bloemlezing uit het werk van ljcr Sluyser. Samengesteld door rtin van Amerongen. Voorwoord J. A. W. Burger. De Arbeiders- rs 233 blz. 17,50. ze uitgebreide keuze uit het proza 1 Sluyser over de verdwenen Am- rdamse jodenbuurt is een bijzonder itrekkelijke. Het boek bevat de bes stukken uit de bundels 'Als de dag gisteren', 'Er groeit gras in de iesperstraat', 'Hun lach klinkt van ver', 'Voordat ik het vergeet' en wereld is rond, maar mijn zolen plat'. Vrij Nederland-redacteur ir van Amerongen, die de keuze ed, nam zijn eerder in dit weekblad >ubliceerde portret van Sluyser ach- in het boek op en mr. Burger ireef het eerlijke voorwoord dat st het schitterende portret van Van ïerongen beslist vooraf moet wor- n gelezen. Dat zal veel verhelderen or wie Sluyser een onbeschreven is of wie meende Sluyser te nnen. De bewogenheid van zijn ikken zal na lezing van Burger en n Amerongen nooit meer als ge- nsteld kunnen worden uitgelegd, ïyser was een man die geen blad or de mond nam en het daarom ook t ver in de politiek bracht. Burger arover: 'Niet geëerd, daar gaf hij dan k geen kans toe; degenen die het oogden waren niet te benijden. In t licht van welk komend jubileum eerbetoon ook bijvoorbeeld in rband met zijn grote verdiensten or de Vara zocht en vond hij on- erkomelijke moeilijkheden en felle ntroversen; hij verdroeg geen er- nning, al hunkerde hij ernaar', uyser was omgeven door een 'pant- r van onhebbelijkheid' om 'zijn in- nse zielsberoeringen te verbergen', ge Scheffer, zijn chef bij Het Vrije >lk, karakteriseert hem als 'niet lden in zijn soms onbeheerste crea- 'iteit oprammend tegen de bezonne- 'n en geleidelijken'. En zelf zei uyser: 'Als ik vind dat op een heel ge post een doorgewinterde drol in n gouden rand zit, ol komt, zeg ik t'. Dus, zo schrijft Van Amerongen, s hij fractieleider Van der Goes van aters een charlatan vond, dan noem- i hij hem Van der Smoes van Flaters, iefst vijf keer. En het allerliefst in ens aanwezigheid. oordat hij het vergat' van de vorig ar januari overleden Sluyser is een )ek dat, door de inleiding van Bur- en het stuk van Van Amerongen, auteur veel recht doet wedervaren. op in tv-spot In hot S'edoliik Museum to Amsterdam z<)n van 26 ianuari tot 10 maart ob'p.rten. to zien van do 'nonvnor Timitarn Marhi. dio ondor moor ook dozo sculptuur maakte voor het olympisch centrum in Kiel. Vakbondsman beschuldigt: Van een verslaggever UTRECHT Dé lieer A. Verdijsselclonk, districtsbestuurder van de industriebond NKV, is in actie gekomen tegen een Amsterdams confectie-atelier dat de afgelopen jaren drie keer failliet is gegaan onder dre verschillende namen en dat nu, terwijl de ontslagen per soneelsleden nog in de geldzorgen zitten, alweer een advertentie heeft geplaatst waarin het om modinettes vraagt. Paul Hupperts doceert hedendaagse muziek bij de dirigenteneursus van de NOS. Hupperts en Fournet bij cursus van NOS HILVERSUM —Aan de 21ste inter nationale dirigentencursus van de NOS, die van 10 mei tot en met 7 ju ni in Hilversum wordt gehouden, wer ken als docenten mee de dirigenten Paul Hupperts en Jean Fournet. De cursusperiode van Fournet loopt van 10 tot en met 31 mei; die van Hup perts, "die speciaal gericht is op he dendaagse muziek, van 1 tpt en met 7 juni. Ter beschikking van de cursisten staan het Radio Filharmonisch, het Omroep-, het Radiokamer- en het Pro menade Orkest, en verder formaties uit het Groot Omroepkoor en een aan tal vocale en instrumentale solisten. De cursus wordt gegeven in diverse radiostudio's in Hilversum; de huis vesting van de deelnemers wordt ver zorgd door 'Queekhoven' in Breukelen. 'Radio-omroep moet worden omgegooid' HILVERSUM De NOS-socioloog drs. P. Hendriksen, hoofd van de dienst kijk- en luisteronderzoek van de NOS, is van mening dat de Neder landse radio-omroep toe is aan een to tale herstructurering. Hij zegt dit in een rapport waarover de beleidscolle- ges van de NOS zich beraden. De heer Hendriksen is cp dit plan ge komen omdat de belangstelling voor de radiobeluistering steeds terugloopt. Dat geldt met name voor Hilversum 1, 2 en als gevolg van de nachtuitzen dingen Hilversum 3. De verwachting dat radio-Veronica binnenkort zal ver dwijnen en dat het Veronica-publiek vrijwel geheel zal overgaan naar Hil versum 3, zowel als de buiten de om roep bestaande plannen om te komen tot een Veronica-vervangende pop-zen der en een klassieke muziekzender en de proefneming met zenderstylering in de avonduren zijn redenen geweest voor deze studie. Er zou moeten worden gestreefd naar vier landelijke zenders: een lichte mu ziek-zender, een zender met een cultu- reel-informatieve opdracht, een fami lie-zender en een klassieke muziek zender. 'In de rooie haan' met minister Duisenberg Van een onzer verslaggevers HILVERSUM —De minister van fi nanciën, dr. W. F. Duisenberg, ls van middag te beluisteren in 'het Vara- programma 'In de rooie haan'. In het gelijknamige "radio-café zijrt ook aan wezig ex-genêraal Bill Clunipkenè, die over diensttijdvèrkorting zal praten, en de techni&h commissaris van de NOS, die het over het door hem ge signaleerde drankmisbruik bij de NOS zal hebben. "In de discussierubriek 'Zin en tegenzin* wordt morgen ge praat over het gerommel bij psychia trische inrichtingen. Een van de ge sprekspartners is Carel Muller, ex-di recteur van Dennendal. Een echte belastinginspecteur treedt DEN HAAG In éeh televi9iespot, die in de twee' komende maanden' zal worden uitgezonden, zal men een ech te belastinginspecteur kunnen horen en zien. Hij zal eéru mihuut lang aan, het woord zijn om-te vertellen dat de belastinginspecties graag bereid zijn oni belastingplichtigen inlichtingen te geven over het invullen van hun aan giftebiljet voor de .inkomstenbelas ting. Tot nog' toe wordt bij dit, soort spots vaak gebruik gemaakt van be roepsacteurs. Als firma Kelders ging het bedrijf in oktober 1972 failliet. Daarna werd het volgens de heer Verdijsseldonk voort gezet onder de naam van de ex-echtge- noot van de heer Kelders, Veltman. Ook dat liep financieel mis, waarna de heer Kelders doorging onder de naam Westrop, een van zijn werk neemsters die daarvan volgens de heer Verdijsseldonk niets afwist en wier handtekening zou zijn vervalst. Er deden zich grote moeilijkheden voor toen de WW-uitkering moest worden vastgesteld, omdat de heer Kelders niet meer te bereiken was. Later volgde er een gesprek met de bedrijfsvereniging voor de kledingin dustrie, waarbij de heerVerdijssel donk aanwezig was. Het bruto dag- loom viel niet vast te stellen, omdat een boekhouding en een loonadmini stratie ontbraken. De heer Kelders had vólgens de heer Verdijsseldonk eèn schuld van vijfdui zend gulden bij de bedrijfsvereniging. De bedrijfsvereniging heeft nu. toch bésloten, de ontslagen personeelsleden een uitkering te geven. Maar vakan tietoeslag, vakantiedagen en loon over Van een verslaggever GRAMSBERGEN Sinds 1 januari is de 40-jarige fabrieksarbeider Lam bert Brouwers uit het Overijsselse De Krim spoorloos verdwenen. De bevol king denkt aan een misdrijf omdat de man die met zijn vader en drie broers samen woont, er nogal warmpjes bij zou zitten. Zoekacties hebben geen re sultaat gehad. De familie, heeft de pa ragnost Gerard Croiset verzocht om aan het onderzoek deel te nemen. Brouwers verliet op de avond van 1 januari zijn woning om met zijn auto vrienden in Duitsland te gaan bezoe ken. Later bleek hij daar nooit aange komen te zijn. Van een verslaggever UTRECHT De vraag naar sterilisa tie, zowel van mannen als van vrou wen, neemt zo snel toe dat zich pro blemen kunnen gaan voordoen omdat de specialisten de stroom niet meer kunnen verwerken. Prof. dr. P. Muntendam signaleert dit in 'Unie' het blad van de Unie van ziekenfondsen. Er bestaat nog geen inzicht in de omvang van de toepas sing van sterilisatie als middel tot ge boortebeperking. Maar een eigen on derzoekje van prof. Muntendam wees onder meer uit, dat bij een zieken fondsorganisatie in de randstad Hol land, met 700.000 verzekerden, het aantal aanvragen van mannen is ge stegen van 10 in 1969 tot 573 in 1971 en 1136 in 1972. Ook de sterilisatie bij vrouwen neemt toe, zij het minder spectaculair. Van een verslaggever DEN HAAG De heffing op brand stoffen waaruit de overheidsuitgaven voor bestrijding van luchtverontreini ging worden betaald, gaat met bijna honderd procent omhoog. Zo zal op benzind met ingang van 1 februari 59 cent per honderd liter worden gehe ven (was 30) voor lichte stookolie 10 cent per honderd liter (5), voor zware stookolie 1.08 (55 cent). Volgens het ministerie van volksge zondheid en milieuhygiëne zullen de uitvoeringskosten van de We.t lucht verontreiniging dit jaar naar verwach ting sterk toenemen. Hét gaat om de kosten van vergunningverlening en controle en de financiering van het landelijke meetnet van snuffelpalen. Volgens het principe 'dé vervuiler be taalt' worden deze kosten via de hef fing verhaald op de -verbruikers van brandstoffen. de opzegtermijn (die niet in acht is genomen) zijn ze er bij ingeschoten. De heer Verdijsseldonk heeft besloten de affaire in de publiciteit te brengen omdat er nu weer een advertentie in de krant stond, waarin modinettes werd gevraagd, zich te melden op het zelfde adres of hetzelfde telefoonnum mer als dat van de driedubbel faillie te firma. Een 'proeftelefoontje' lever de het sterke vermoeden op, dat de heer Kelders zijn pogingen om een confectie-atelier te bestieren nog niet heeft opgegeven. Van een onzer verslaggevers ARNHEM De nieuwe com missaris der Koningin in Gel derland, mr. W. J. Geertsema. heeft de wens te kennen gegv. ven niet langer boven de Gedc puteerden te tronen. Hij doet dat thans letterlijk doordat zijn zetel in het huis der provincie een flink stuk bo ven die van de Gedeputeerden uitrijst. Bovendien is hij door de opstelling van het geheel van de Gedeputeerden geschei den. Daar moet, vindt hij, maar een einde aan komen. Naar zijn smaak vloeit de tegenwoordige situatie in de Statenzaal nog voort uit de tijd toen het ambt van de commissaris der konin gin zo'n beeje werd gezien a's een pottenkijker van rijkswege. vraagt voor spoedige indienst treding in het verzorgings tehuis „De Esdoorn", Esdoornlaan 5, Zwolle: (liefst met Inas-dipl.) Geboden wordt: een aantrekkelijke werkkring in een modern ingericht tehuis. Salariëring overeenkomstig de landelijke regeling voor personeel werkzaam in de bejaardenzorg. Indien gewenst, interne huisvesting. Eigenhandig geschreven sollicita ties te richten aan de directie. Indien gewenst, kunnen tele fonisch nadere inlichtingen worden verstrekt. Telefoon 05200-36444. CP2 59 1310 23 241414 26 26 25 Dr. C. A. de Leeuw, oud-rector van het Marnix-colleg te Ede, schrijft ons: 'De brochure van de Middelburgse commissaris van politie, dr. Van Ooij- en, waarvan u in uw blad (17 januari 1974) melding maakt, doet mij den ken aan mijn tante, die met haar ag- gressief hondje ging wandelen na het aan een uiterst zwak riempje te heb ben vastgebonden. Toen zij zag, dat het hondje de riem stuk trok en er driftig vandoor ging, zuchtte zij: 'Hondenriemen zijn waardeloos.' Ja. héér riempje. 'Straffen van probleemdrinkers helpt niet', meent de heer Van Ooijen. Neen.de Nederlanders straffen niet. Wanneer van iemand, die met een auto gaat rijden na méér alcohol gedronken te hebben dan wettelijk toegestaan is, A: de auto verbeurd verklaard; B: een hoge boete opgelegd en C: het rijbewijs voor minimaal één jaar ontnomen werd, namen de delic ten snel in aantal af, en zouden er heel wat minder slachtoffers vallen. Een auto is een nuttig vervoermiddel, maar in handen van een niet-geheel- nuchter individu een dodelijk wapen; en een, justitie, die zich-als-misdadi- gers-gedragenden in het bezit van moordwapens laat, en hen het recht niet ontneemt, deze te dragen, is me deverantwoordelijk voor al hun te verwachten wandaden. Zij moet bij al haar beschouwingen over alcoholisme op de weg de slachtoffers centraal stellen. Deze zijn veel belangrijker dan zondaars, die 'hun auto niet kun nen missen'; dat hadden zij vóór het plegen van hun delict moeten overwe gen! Een geheel aparte groep vormen de probleemdrinkers. Problemen hebben is zeer menselijk; deze door drinken trachten op te lossen is eigen aan zwakke karakters, maar dat is tenslot te hun zaak. Maar.na deze weg van de minste weerstand gekozen te heb ben achter het stuur gaan zitten en wegrijden is misdadig. Van die delin quenten, die zich als probleemdrin kers voorstèllen of als zodanig her kend worden, moet vastgesteld wor den, dat zij blijkbaar zowel patiënten als misdadigers zijn. In hun laatste kwaliteit moeten hun als ieder an der de straffen A, B en C opgelegd worden. Dit zou m.i. het ontstaan van een groot aantal toekomstige pro bleemdrinkers sterk belemmeren. Bovendien moet hun duidelijk ge- 1 UTRECHT De hoge recidlvecj tonen aan dat het straffen vai rbleemdrinkers onder de wegg ['kers weinig zin en vaak zelfi eel Jgatief effect heeft Bij deze P brokkenmaker» zou dan ook 1 de bestraffing de behandellnJ centrale plaats in moeten gaan nel Tot deze conclusie komt dr. D.J Ooijen, commissaris van politl Middelburg en bestuurslid van Verkeer Nederland' In een br< 1 over effectieve bestrijding van 1 lden onder invloed, f Bij mensen die voor de eers kijn betrapt op droT^nj^rijdeJ arincipej Uit Trouw/Kwartet van 17 janua ri. maakt worden, dat zij even ernstig te kert geschoten zijn door zich niet te laten behandelen als lijders aan een dodelijk-gevaarlijke besmettelijke ziek te, die zich niet onder medische be handeling stellen en hun medemens onbekommerd in gevaar brengen. Tenslotte moet hun met kracht en klem aangezegd worden, dat zij hun rijbewijs na de strafperiode niet te rugkrijgen, tenzij zij een medische verklaring kunnen overleggen, waar uit blijkt, dat dit weer aan hen toe vertrouwd kan worden. Ik denk, dat dr: Van Ooijen het veilig verkeer een grote dienst zou doen, wanneer hij er onze justitia toe zou kunnen brengen eens aan de befaam de zachte heelmeesters met hun stin kende wonden te gaan denken, en on verwijld tot een vastberaden bestrij ding van het rijden onder invloed over te gaan. Hij zou er haar aan kunnen herinneren, dat hij, die zacht moedig is voor de wolven, wreed voor de schapen is, en Veilig Verkeer zich zorgen maakt over de vele schapen, die al ter slachtbank zijn geleid. Jus titia is geblinddoekt, maar ik heb Haar nog nooit met flatdcpjes in haar oren afgebeeld gezien. Zij zou dus nog kunnen luisteren.' De redactie behoudt zich het recht voor haar ter opname in deze rubriek toegezonden meningsuitingen verkort weer te geven. Bij publikatle wordt met de naam van de inzender onder tekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan het secretariaat hoofdre dactie Trouw/Kwartet, postbus 859. Amsterdam. Polariseren (3) Eén van de bijbelse grondwaarheden is toch wel de onscheidbaarheid van de stoffelijke en geestelijke wereld. Tal van teksten kunnen daarvoor als bewijsmateriaal dienen. Denk aan Psalm 127 bijv.: 'Tevergeefs.Een hoofdkenmerk van de ontkerstening is juist de splitsing van deze twee gebie den. De overgang van de Schepper- naar de schepselvereniging brengt (zoals Paulüs leert) een ganse reeks van desintegratieverschijnselen. Pola risatie is één daarvan. Onze almaar kleiner wordende groep van christe nen zal daarmee moeten leren leven. Het is inderdaad een heilloze weg, die te vergelijken is met de baan van de zwijnen in het land van de Gerasé- nen. Polarasatie! Wie kiest politiek gesproken voor de WD of de PvdA met aanverwante artikelen, sanctioneert de polarisatiegedachte. Rotterdam J. E. v. d. Burg Plaatsnamen (2) Er zijn mensen die bij het lezen van de namen Eext of Oisterhout denken: die schrijfwijze vergeet ik nooit weer. De uitzonderingen onthoud je gemak kelijk. Hoe groter de verschillen hoe gemakkelijker te onthouden. Een woord als Texel maakt iemand wak ker, alles gelijk geschreven doet ie mand inslapen. En zouden kinderen werkelijke moeite hebben met aard rijkskundige en andere namen? Ik heb er nooit iets van gemerkt Kin deren vinden iets moeilijk als hun op voeders het moeilijk vinden. Groningen dr. T. Bult den? Zij brengt de kerk ter sprake. Wel, laat mij zeggen, dat de grootste vijand van de zwarten is geweest het christendom, dat hun vroeger leerde, dat de slavernij hun lot was, en nu, dat God geweld afkeurt. Voorts mag ik er op wijzen dat het brengen van het christendom aan het zwarte volk een miskenning was en is van hun cultuur. En dan de gedachte dat de Heilige Geest de zwarten zal halen uit hun moderne slavernij' Nee, 1000 maal nee, maar door de zwarte hand aan de trekker van een automatisch geweer en een anti-tankraket, be schermd door moed en overtuiging. Rotterdam Carlos Bell Vogelmoord (2) Met afschuw hebben wij kennis geno men van het artikel 'Moord op vogels bedreigd ook de mens'. Wij staan ver steld dat dergelijke massale slachtpar tijen onder de trekvogels, in deze tijd van toenemende milieubewustzijn, nog mogelijk zijn. Het is voor ons een onbegrijpelijke zaak dat de Italiaanse overheid hier niet in kan of wil grij pen. Wij hopen dat onder druk van mondiale protesten deze katastrofale vogelmoord kan worden afgewend. We vragen ieder om binnen de eigen organisatie te pleiten voor adhesiebe tuigingen aan: Mondiaal Alternatief, Winschoten De Ruyterstraat 94, Zandvoort B. Zijlstra en 3 andere Arjosleden Passende arbeid (2) Wat de heer Moret onlangs schreef over passende arbeid ben ik het ge heel mee eens. Ieder die werken kan moet werken, al is het niet precies volgens de regels en is het misschien iets minder dan waarvoor je hebt ge leerd. Alle werk is nuttig en arbeid adelt. En geen nieuwe buitenlandse arbeiders meer aantrekken. Ten twee de is er het probleem 'Bijstandswet' en invaliditeit. Volgens mij moet dat geregeld herzien worden. Er wordt nog zoveel mee gesold en bedrogen, veel zwart gewerkt enz. De ouderen en zieken gun ik graag hulp van de Bijstandswet. Andijk J. Warnlnk Wonderen (2) Emigratie (2) Be citeer mevr. C. L. Quaak uit Tr/Kw van 21 januari 174: 'als dan de zwarte bevolking ook goed ontwik keld en geschoold is, zou men pas een volledige gelijkheid kunnen bewerk stelligen'. Blijkbaar bedoelt zij, dat ze nu niet gelijk zijn, daar ze niet ont wikkeld zouden zijn, volgens haar. Ge bruikt zij, die zich christen noemt, die maatstaven voor gelijkheid? Zij zou, ook de verhouding van zwart en blank in Afrika in evenwicht willen hebben. Waarom heeft zij het dan ook niet over Europa? In Nederland zijn er vijf procent rijksgenoten en men wil al de immigratie indammen. Zou zij het prettig vinden door buitenlan ders in eigen land onderdrukt te wor- De gaven en werking van de Heilige Geest ook in Columbia nu. Is het zo bij ons geworden, dat hetgeen van ouds is beloofd (Joël 2 en Hand. 2) en zelfs de afscheidswoorden van onze Heiland, Mare. 16 17, 18 (het ken teken van de gelovigen!) niet meer gekend en geloofd worden? En dat we, als In de dagen van Jezus zelf, weer durven zeggen 'Het is uit den boze' (de genezingen)? Dit hebben ze ook van Jezus zelf gezegd, en nu van zijn volgelingen. Een eenvoudig me disch student, die door berouw en boete te prediken, dezelfde tekenen en wonderen mag zien gebeuren! Hij zelf vindt het het grootste wonder, wanneer iemand tot diep berouw komt en daardoor tot God om ver lossing. Ons heeft hetgeen Tr.-Kwartet erover schreef (8 jan.) zeer ontroerd en verblijd! Bilthoven G. de Jong-Bastaljon Ware weldaad Temidden van de zwaarwichtige pro blemen van deze dagen, zijn de geestii ge plaatjes van de heer Molenaar een ware weldaad. Wim Kan bracht hu mor in woord en gebaar. Zo ook de tekenstift van heer Molenaar! Andijk E. Groot-Sluys

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13