Vente in echte topper og steeds zichzelf niet FC DEN HAAG-AJAX 'VOORSPELBAAR' PSV-FC Twente reeds uitverkocht Herrera ouder iechts twee van top-zes unnen halve finales halen Schneider in actie NAC-spelers: geen angst over salaris renoordprofiteert van nonchalance bij Oostelijken na openingstreffer plitie gewond vechtpartij et supporters mg/sm sSMr fereenkomst ïCT en WTT im '/KWAElTlET MAiAINDiAG 21 JANUARI 1974 SPORT T9/K9 BI gEN Slechts twee de top zes uit de eredi- I zuilen kunnen door gen tot de halve finales het toernooi om de te-beker. In de achtste les moeten nog gespeeld |en de wedstrijden Ïte-Ajax en Amsterdam- loord. De winnaars van luels ontmoeten elkaar -» kwart-finales respectie- AZ '67 en de winnaar fde wedstrijd Excelsior- De lotong, voor de kwart-fi nales, die na afloop van de wedstrijd Telstar-AZ '67 op het sportpark Schonerberg plaats vond, had het volgen de resultaat: NAC-FC Groningen Twente-Ajax-AZ '67. FC Utrecht-FC Den Bosch. Excelsior-PSV-Amsterdam- Feyenoord. Voor het nog resterende be kerprogramma zijn voorlopig de volgende data vastgesteld: op zondag 24 februari wor den gespeeld de nog achter stallige wedstrijden Amster dam-F eyenoord, Twente-Ajax en Excelsior-PSV, plus de wedstrijd uit de kwart-fina les tussen NAC en FC Gro ningen. De andere drie wed strijden uit de kwart-finales vinden plaats op woensdag 13 maart. De wedstrijd NAC- FC Groningen is vastgesteld op 24 februari omdat NAC niet de beschikking heeft over een licht-installatie. ROTTERDAM Dik Schneider van Feyenoord heeft zaterdag in het C-team voor het eerst zijn meniscus- operatie in november vorig Jaar in wedstrijdverband ge speeld. Dat gebeurde in het bekerduel tegen Sparta, dat met 3-2 won. Schneider, die nog wat onwennig en be hoedzaam opereerde, ver klaarde na afloop geen last meer van zijn knie te heb ben. Rinus Israël was op nieuw niet van de partij. Hij heeft nog steeds last van een dijbeenblessure. BREDA Binnen drie we ken zal het bestuur van NAC een buitengewone le denvergadering uitschrijven, waarin een oniangs benoem de financiële commissie ver slag uit zal brengen van haar pogingen het betaalde voetbal in Breda gezond te maken. NAC begroot, on danks de jaarlijkse gemeen telijke subsidie van 100.000 gulden, aan het eind van het lopende seizoen zijn tekort op ruim vier ton. Volgens secretaris F. J. W. Speeken brink behoeven de spelers niet in angst te zitten over hun salarissen: 'Misschien vallen de tekorten, nu we nog in de bekerstrijd zitten, uiteindelijk wel mee. Door de autoloze zondagen hebben wc een flinke strop gehad. Onze begroting is gpbaseerd op 12.000 toeschouwers per wedstrijd. Daar zitten we nu ettelijke duizenden onder', aldus de heer Speekenbrink. Op de buitengewone verga dering zal ook de structuur van de vereniging aan de or de komen. Een structuurs commissie zal haar bevindin gen daarover rapporteren. KNVB-BEKER DERDE RONDE FC Den Bosch-Sparla 0—0 (Den Bosch w.n.s.) FC Utrecht-Willem 11 2—0 Telstar-AZ '67 1—1 (AZ w.n.s.) NEC-FC Groningen 1—2 NAC-Helmond Sport 1—0 Eredivisie FC Den Haag-Ajax 0—1 Rod a JC-PSV 1—i FC Twente-Feyenoord 1—1 Ajax 19 14 4 1 32 62-15 FC Twente 19 13 5 1 31 33-12 PSV 19 13 4 2 30 61-17 Feyenoord 19 13 4 2 30 60-21 FC Amsterdam 19 8 7 4 23 26-2t AZ'67 19 6 8 5 20 19-21 Sparta 19 7 5 7 19 22-25 Telstar 19 5 y 5 19 24-21 FC Utrecht 19 8 2 9 18 25-32 FC Den Haag 19 7 3 9 17 20-27 MW 19 5 7 7 17 21-32 Go Ahead 19 7 3 9 17 24-36 Haarlem 19 6 4 9 16 20-27 De Graafschap 19 3 7 9 13 21-41 FC Groningen 19 4 4 11 12 22-51 Roda JC 19 2 6 11 10 15-31 NAC 19 3 4 12 10 23-45 NEC 19 2 4 13 8 15-30 Volendam-Vitesse Fortuna Vl-Veendam Volewijckers-FC VVV FC Dordrecht-Fortuna SC Vitesse Fortuna SC Heerenveen Helmond Sp Excelsior SC Cambuur SVV Wageningen PEC Heracles Fortuna VI Eindhoven SC Amersfoort 22 Volendam FC Dordrecht FC Den Bosch 22 VW Veendam Willem II Volewijckers Fortuna SC en Wageningen periode-kampioen. Zondag: FC DordrechtFC Den Bosch-FC VW-SC Amersfoort. SW-Fortuna SC. PEC- Heerenvecn. Veendam-Wageningen. Vitesse- Volewijckers. Heracles-Helmond Sport. SC Cambuur-Eindhoven. Willem II-Fortuna VI, Excelsior-Volendam. Zondag: Go Ahead-AZ'67, Haarlem-Feyen- oord. FC Utrecht-NAC. PSV-FC Twente. Ajax-NEC. MVV-FC Amsterdam. De Graaf- schap-FC Groningen, Sparta-Roda JC. Tel- star-FC Den Haag. nze speciale verslaggever HEDE In FC Twentes spelerskamp is de importantie van de Feyenoord gestarte wedstrijdencyclus (FeyenoordPSVAjax g eens Ajax voor de beker) in de afgelopen dagen sterk bena- jj, Over weken, die van beslissende betekenis zijn voor de rol die ia!|stelijke équipe aan twee voetbalfronten kan vertolken, werd jr oken. En niet ten onrechte. Nog nooit immers nam FC Twente orante post aan de spits van de competitieladder in als juist voor gewichtige wedstrijdenserie. De regelmatige score, die FC v e in de lopende competitie opbouwde, heeft de ploeg nog eens viigd van het vermogen dat er in het team schuilt, ente voelt zich dan ook een c anshebber voor het landskam- hap. Maar nogmaals het reali- üch ook dat het dat met name komende weken aan moet to- iet helemaal onbegrijpelijk is dat FC Twente, het FC V dat zoveel routine en erva- erzamelde in het UEFA-Cup en uitgegroeid leek tot een oorbare eenheid, onder druk belangen toch weer even uit raakte. Het deelde dan nog de met Feyenoord (11), maar basis van zijn overwicht aan en enthousiasme, dat vooral, kunnen reiken dan die remise. ^ente evenwel was zichzelf niet. 'oeBek al in de openingsfase, toen aJjnerveus acteerde, toen het zich )el liet wegdrukken, toen het y>t bereid bleek Feyenoord het >f te laten. Maar dat bleek nadat het Feyenoord onder de eigde te lopen en zes minuten Ust een 10 voorsprong nam. net voetbal van het allerbeste wel met acties die rijk zicht en vernuft waren. Zo ver- huechter reageerde FC Twente op dat het vergat te voet- Feyenoord nog in dezelfde gelegenheid bood de opgelo- ihterstancl ongedaan te maken. Kohn later: 'Dat had natuur- wit vóór mogen komen. De jon- uit hun concentratie ge- nq lardig was het evenwel dat FC ook daarna niet meer terug jin dat vloeiende ritme van de helic, dat het Feyenoord zelfs gaf om terug te komen en in ide helft uitgroeide tot de ge- te equipe. Spitz Kohn weet de arbitrage. 'Ik vond dat de •echter (Leo van der Kroft, ï'tois uit ons spel haalde met zijn an fluiten. Hij bestrafte ons ichien niet eens zo vaak, maar erg ongelukkige momenten. Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 22 3 212221313 1. Gisteravond hadden zich elf deelnemers bij de sporttoto aangemeld met dertien goed voorspelde uitslagen in sporttoto 27. De cijfers van deze sporttoto zijn: deelne mers 462.598. Inleg 1.053.899.-. Prijzenbe- drag 146.645.- Eerste- tweede en derde en extra prijs elk 111.661..?. jTANZARO (Reuter) Acht Itie-agenten zijn gisteren ge- hd geraakt, toen woedende ftbalsupporters de kieedka- van de scheidsrechter pro- rden binnen te dringen. De denten deden zich voor in nzaro. na afloop van de istrljd tussen de plaatselijke jede divisie-club van die naam Palermo. De supporters van lanzaro meenden dat de leidsrechter twee keer een afschop had moeten geven. De Bstrijd eindigde in een gelijk- ïl: 11. In totaal werden 10 Sporters gearresteerd. Op tijdstippen dat we door zouden breken etc. D't is allemaal in het voordeel van Feyenoord geweest. Fey enoord wilde rust en tijd om ons op te vangen.' Een verwijt overigens, dat van Kohn. dat niet helemaal reëel is. Van der Kroft overdreef wellicht en kele keren het gebruik van zijn fluit, maar leverde toch geen slechte totaal prestatie af. Nee, FC Twente had wat dat betreft meer aan zelfkritiek moeten doen. Het voetbalde met name in de eer ste helft niet slecht. Kreeg van een aanvankelijk chaotisch opererend Feyenoord volop mogelijkheden. Feyenoord miste evenwicht op zijn middenveld, omdat Boskamp en Van Hanegem elkaar nogal eens in de weg liepen. De sterke wisselingen van Lrans Thijssen en Eddy Achterberg zaaiden verwarring in de Rotterdamse ploeg. Coerver later: 'We hadden afge sproken dat Van Hanegem op FC Twentes voorste middenvelder zou spelen maar daarover ontstonden al gauw misverstanden.' FC Twente pro fiteerde daarvan. Zoals het ook de de fensieve lauwheid van Peter Ressel en Jörgen Kristensen uitbuitte. René Notten en Kalle Oranen kregen van hun directe tegenstanders alle ruimte om aan te dringen. Notten: 'Kristen sen gaat ervan uit dat hij zo zonder meer het initiatief op kan eisen. Dat ik dus wel achter hem aan zal lopen. Dat gebeurde niet. Ik durfde wel te gaan, omdat ik weet dat hij niet mee komt en mijn plaats door hem wel over genomen wordt.' FC Twente verwierf daardoor een constante numerieke meerderheid op het middenveld en beschikte dus over veel meer pionnen, die het schakelwerk tussen de aanval en de verdediging soepel lieten verlo pen. In schrille tegenstelling tot Feyenoord dat moeizaam en hoogst sporadisch zijn frontlinie bereikte, dat duidelijk aasde op Boskamps schot kracht uit de tweede lijn. VERSCHIL FC Twente deed wat Feyenoord niet gelukte. Het creëerde kansen, via Frans Thijssen vooral, via Schwemmle die enkele keren langs Van Daele glipte en via Phalplatz (overigens EREDIVISIE De 'druk' die PSV uitoefent op de topsco- rerslijst begint sieeds sterker te worden. Willy van der Kuylen en Rene van de Kerk hof verwijderden zich weer enigszins van het achtervolgende groepje, bij wie zich nu de derde PSV-er heeft gevoegd, de Zweed Ralf Edström. I. Van der Kuylen (PSV) 19. 2. Rene van de Kerkhof (PSV) 15. 3. Edström (PSV). Rep (Ajax). Jansen (FC Amsterdam). Van Veen (FC Utrecht) en Schoenmaker (Feyenoord) 12. 8. Neeskens (Ajax) 11. 9. De Jong en Ressel (Feyenoord), Van Kooten (Telstar) en Ger Mühren (Ajax) 9. 13. Lubse (PSV) en Zuidema (FC Twente) 8. 15. Schneider en Kristensen (Fevenoord) en Van den Berg (Haarlem) 7. 18. Boskamp (Feyenoord). Ar nold Mühren (Ajax), Van der Vall (FC Twente). Brokamp (MW), Hoekema (De Graafschap) en Arntz (Go Ahead) 6. EERSTE DIVISIE In de top van de scherpschutters der eerste divisie is geen verandering opgetreden. Al leen de Slttardiaan Erkens schoof enkele plaatsen op en deelt met de Vecndammer Nanninga de vierde plaats. 1 veenendaal (Vitesse) en Heskamp (PEC) II. 3. Hoogendoorn (PEC) 10. 4. Nanninga Veendamen Erkens iFCS) 9. 6. Bohnen (FSC). Kreekels (Helmond Sport) en Haan (Heerenveen) 8. 9. Roggeveen (Excelsior). Revgersberg (Fortuna VI.). Karsteiv (Volen dam) en De Blaauw (SC Cambuur) 7, 13. G. den Butler (Excelsior). Gratrl (FC Den Bosch). Bievenberg (SC Cambuur). Van der Putten (Helmond Sport), Ptsthuma (Eindho ven). Doree (FC Dordrecht), Smid (Heeren veen) en Groerteweg (SVV) 6. Rf ut Johan Zuidema brengt FC Twente op 1-0. Doelman Treytcl is kansloos, Van Daele ligt op de grond. vrijwel kansloos tegen Ramljac). FC Twente had de fysieke kracht om te blijven gaan, toonde zich keer op keer de sterkste in de persoonlijke duels en had van Feyenoords verdediging alleen maar storende arbeid te duch ten. De kien en geslepen spelende Thijssen bleef een voortdurende drei ging voor Feyenoord, dat niet aan een achterstand ontkwam. Eddy Achter berg deklasseerde Jan Boskamp in een sprintduel (wat later nog enkele keren gebeurde) en legde het leer voor de voeten van Johan Zuidema die keihard inschoot: 10. Nog in dezelfde minuut was het 11, toen Van Hanege een pass van Kris tensen oppikte, ongestoord naar het doel van Schrijvers oprukte en de uit balans geraakte Twentse doelman met een simpel 'rollertje' verschalkte. Die treffer betekende de ommekeer. FC Twente had na die tegenslag niet meer de macht met de daarvoor impo nerende hooghartigheid te voetballen. Het miste flair om even zelfverzekerd aan te vallen als daarvoor en maakte fouten. Dieter Schwemmle, toen hij te nonchalant terugspeelde en de zwak spelende Soenmaker een niet te mis sen kans bood. Zo ook in de tweede helft, toen Feyenoord sterker aan drong. Meer accuratesse in zijn verde digend werk legde (Notten: 'Kristensen bleef toen wel 'hangen'). FC Twente was gedwongen met individuele acties het middenveld te overbruggen, ook al omdat er van Vos en Ramljac meer dreiging uitging. Thijssen: 'En omdat vooral Schwemmle niet sterk verde digt betekent dat extra veel werk voor ons op het middenveld en kom je niet zo gemakkelijk tot sterk ge groepeerd voetbal.' Feyenoord kreeg toen zijn mogelijkheden. En de beste was voor Van Hanegem, die na een combinatie met de voor Schoenmaker ingevallen Theo de Jong alleen voor Schrijvers kwam maar via de Twentse keeper overschoot. FC Twente wilde meer dan één winstpunt. Toen Ach terberg uitgeblust naar de kant ver dween schoof Notten op naar het mid denveld en kwam Bruggink in de ver dediging. Kohn: 'In deze fase van de competitie gokken we toch op twee punten per wedstrijd.' FC Twente-Feyenoord l—l (1—1) 38. Zuidema 19. 3S. Van Hanegem 11. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschou wers: 22.000. FC Twente: Schrijvers: Notten, De Vries, Van lerssel, Oranen: Thijssen, Van der Vall, Achterberg (Bruggink): Schwemmle. Zuide ma, Pahlplatz. Feyenoord: Treytel: Ramljak, Rijsbergen, Van Deaele. Vos; Boskamp. Jansen. Van Ha negem; Ressel. Schoenmaker (De Jong), Kristensen. POUL ANNEMA ENSCHEDE De topper van a.s zondag, PSV-FC Twente, is uitver kocht. Binnen 2 uur waren zaterdagochtend alle karljes weg. FC Twente is bij zijn weigering gebleven om de wedstrijd in het PSV-stadion op lijke wrevel ontvangen. Voormalig Tvvente-trainer Kees Rijvers: 'Het is zaterdagavond te spelen. Van PSV-zijde is die weigering met een duide- usance geworden dat de thuisspelende club via een verzoek aan de be zoekende club een andere speeldatuin voorstelt, als daar aanleiding toe is. Die verzoeken worden doorgaans ingewilligd. Twente had m.i. geen reden om te weigeren op dat verzoek in te gaan. De houding van Twente betekent natuurlijk wel dat wij ook negatief zullen reageren als Twente ons in de toekomst nog eens verzoekt om een wedstrijd op een andere dan de vastgestelde datum te spelen.' MILAAN (UPI) Volgens het Itali aanse blad II Messaggero zou een jeugdherinnering Helenio Herrera zijn baan als trainer bij Inter Milaan wel eens kunnen kosten. Herrera, de in Argentinië geboren 'tovenaar' van het Italiaanse voetbal, zou volgens de officiële gegevens nu 58 jaar zijn en daarom nog twee jaar actief als trai ner/coach kunnen werken. Op zestig jarige leeftijd moeten trainers in Ita lië hun baan opgeven. Zij kunnen dan alleen nog optreden als manager, een functie die in Italië vrijwel geen aan zien heeft. 11 Messagero is tot de con clusie gekomen dat Herrera 66 jaar oud moet zijn. Dit naar aanleiding van een passage uit een autobiografie van Herrera, die deze week in Italië verschenen is. In het boek vertelt Herrera o.a. dat de familie Herrera, toen hij drie jaar oud was, naar Casa blanca trok. In die tijd vertelt Herre ra was de haven van de stad in aan leg. Bij een onderzoek van de krant is gebleken dat de haven van Casablanca pas in 1911 werd voltooid. Zuinige overwinning run Amsterdammers na enthousiast maar soms te hard Haags verweer (Reuter) De organisaties Championship Tennis (WCT) orld Team Tennis (WTT) heb- na weken onderhandelen een nkomst gesloten, volgens welke •spelers en -speelsters vrij zijn Cfrnooien te spelen die zij willen. CT (de ten nisprofs van Lamar ju en de WTT (die dit jaar een jlcftitie tussen stedenploegen wil vi n in de Verenigde Staten) heb- ivendien besloten in de periodes [C le open kampioenschappen van 19 Frankrijk, Engeland (Wimble- irten de VS (Forest Hills) geen openten te organiseren. entaar van Mike Davies (WCT): p lebben willen bereiken dat alle «stennissers aan het toernooi al iun keuze kunnen deelnemen, injr vrees te worden'geboycot door paan ook'. "d c McCall van de WTT voegde Ban toe: 'De vier 'klassieke' even- t'flten hebben we vrij gelaten, zo- fdereen eraan kan meedoen'. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG FC Den HaagAjax bleek uiteindelijk toch een 'voor spelbare' wedstrijd. Ten eerste had Ajax vier dagen tevoren in de strijd om de Super-cup AC Milan met briljant voetbal een vernieti gende nederlaag toegebracht en de Amsterdammers plegen, zo leert hun rijke historie in het Europese bekervoetbal, na een dergelijk op treden het de wedstrijd daarna wat zuinigjes aan te doen. Ten twee de bood FC Den Haag, na de terugval van dit seizoen duidelijk in de positie van de underdog, de in dat soort situaties gebruikelijke te genstand: sterk verdedigend met alle hoop gevestigd op de snelle counter. Ten derde behaalt Ajax, zo leert oe recente competitiehistorie, onder deze omstandigheden veelal een minieme overwinning. Een doelpunt van Ger- rie Mühren, een kwartier voor het einde, hield deze traditie in ieder ge val tot en met gisteren in stand. Een zuinige overwinning van Ajax dus, oftewel een kleine nederlaag van een niet over de kling gejaagd FC Den Haag. En daarmee was eigenlijk iedereen tevreden. Ajax had de twee punten die het nu eenmaal niet kan missen om de tot op korte afstand ge naderde concurrentie vooralsnog van het lijf te houden en FC Den Haag had bereikt waar het, gezien de te leurstellende prestaties van de afgelo pen weken en de vorm die Ajax de woensdag tevoren had gedemon streerd, op uit was: niet af te gaan. MANSVELD FC Den Haag kampte met het vervul len van die opgave nog steeds met een groot probleem: Aad Mansveld zat opnieuw, ten gevolge van een voet operatie, op de tribune. Hoe zeer hij wordt gemist, was gebleken in de wedstrijden tegen De Graafschap en Sparta (beide een nederlaag van 2— 0), waarin FC Den Haag een hulpelo ze en ontredderde indruk maakte. Trainer Evert Teunissen had opnieuw routinier Piet de Zoete als laatste man opgesteld, met voor hem de jon ge John Dusbaba, Aad Kila en Joop Korevaar. Teunissen: 'We hadden kunnen forceren en Aad Mansveld mee laten spelen. Maar dat hebben we niet gedaan. Hij speelt nu zeker vol gende week mee en juist in de ko mende wedstrijden, tegen Telstar en Go Ahead, zullen we punten moeten halen'. Dat FC Den Haag zich defensief op stelde, bleek vocral uit de bezetting van het middenveld dat, met Hugo Lochtenbergh in de punt, versterkt werd door de 18-jarige UEFA-speler Martin Jol. Teunissen: 'Hij moest het buitenom gaan van Gerrie Mühren zien te voorkomen. Ik vind dat hij een voortreffelijk debuut heeft ge maakt'. Voeg hierbij dat Ajax in de lfiBKEE53g!H Het enige doelpunt van Ajax: Gerrie Mühren, tussen Steffenhagen en scheidsrechter Boosten in, heeft hard ingeschoten. stérke opstelling van afgelopen woens dag speelde en dat FC Den Haag al leen in Bres en Storm aanvallers tel de en het beeld van de wedstrijd laat zich gemakkelijk schetsen: een aanval lend Ajax, met een groot veldover- wicht, en een verdedigend FC Den Haag dat met lange trappen de eenza me voorposten probeerde te bereiken. BUITENSPEL Reeds na tien minuten leek de Haagse opzet te falen, toen Suurbier Rep oe- diende en de laatste inschoot. Rep stond echter buitenspel en op advies van de grensrechter keurde scheids rechter Boosten het doelpunt, na aan vankelijk naar de middenstip te heb ben gewezen, toch nog af. Daarna hield FC Den Haag lange tijd stand en leek het erop dat Ajax een punt zou moeten afstaan. De wijze waarop FC Den Haag zich staande hield was weinig fraai en de vraag dringt zich op of de inzet en het enthousiasme waarmee dit gebeur de niet in de richting van het ontoe laatbare ging. FC Den Haag vocht en schuwde daarbij de overtredingen niet. Zo moest Boosten zo'n veertig keer fluiten, werd Van Vliet opge schreven, kreeg Lochtenbergh de gele kaart en vatte Aad Kila met name Piet Keizer (die in de tweede helft DEN HAAG Jan Mulder moest zich goste- ren In de wedstrijd tegen FC Den Haag kort na het begin latevervangen door Arno Steffenhagen. De Ajacied is echter niet ern stig geblesseerd. Volgens trainer George Knobel is he'. een blessure ln dc buurt van de lies. waar hij na de wedstrijd van woens dagavond ook al tast van had. naar het centrum verhuisde waardoor Steffenhagen op links opereerde) nog al fors aan. Een opmerkelijke hou ding van een elftal dat zich doorgaans nogal vriendelijk (ook als het met 6 0 door PSV wordt weggetikt) opstelt. Evert Teunissen: 'We hebben niet zachtzinnig gespeeld, maar ontoelaat baar, nee, dat niet'. En Ajax-trainer George Knobel: 'Ik laat me daar niet over uit. FC Den Haag was erg en thousiast*. Gebeurde er in de eerste helft weinig, in de tweede helft slaagde Ajax er wel in zich kansen te scheppen. Zo kwam Rep vrij voor Thie, maar kon Korevaar een hoekschop forceren, haalde Kila een kopbal van Neeskens van de lijn en redde Thie nog twee keer bij schoten van Arie Haan. In diezelfde periode kreeg FC Den Haag ook twee kansen, maar een schot van Bres ging voorlangs en Storm stuurde kort daarna de bal niet naar de hoek, maar kopte recht naar Heinz Stuy. Het doelpunt waarmee Gerrie Mühren een kwartier voor het einde de wed strijd alsnog 'voorspelbaar* maakte, viel uit een voorzet van Suurbier die in eerste instantie door Steffenhagen werd gemist. Het soms te harde duel was hiermee beslist. Maar ondanks het feit dat FC Den Haag een gelijkspel verspeelde, was Evert Teunissen niet ontevreden: 'Na enkele voor het publiek teleur stellende wedstrijden, moesten we nu weer iets van enthousiasme en inzet laten zien. En dat is gebeurd'. FC Den Haag-Ajax 0—1 (0—0). -77. Gerrie Muren 0—0. Scheidsrechter Boosten. Toe schouwers 22.000. FC Den Haag: Thie: De Zoete. Kila. Dusba ba. Korevaar.Loc htenberg (Van Hijkoop). Van Vliet. Do Graaf; Bres (Swanenburg), Jol. Storm. Ajax: Stuv: Blankenburg. Suurbier, Hulshoff. Krol; Haan. Neeskens. Gerrie Mühren; Rep, Miller (Stetfenhugen). Keizer. HANS SCHMIT

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9