Peking zet vijf Russen land uit rouwend Syrië is gekant tegen 'n akkoord ife Apartheid in Z.-Afrika dank zij buitenlandse mede firma's L 'ExpressMess mer spoedig premier-af Sacharow doet felle aanval op Kremlin ög onzeker Scott: Nixon kan zich veel beter verdedigen Weer doden en rellen in Ulster Parijs wijst Belgische parlementsleden uit 'jilestijnen ageren tegen Sadats politiek herkiezingen Belffië het weer Zacht januariweer I weerrapporten 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 lil ff KTAKTET JANUARI 1974 BUITENLAND/WEER T5/K7 HONGKONG, MOSKOU (AP, Reuter. UPI) China heeft vijf Russische diplomaten uitgewezen omdat zij spionageactiviteiten zouden hebben bedreven. (ANP) Tijdens het flopen weekeinde is er geen klaar- 1 I over gekomen of er, na de ont kieming van de Belgische regering- Urton in België nieuwe verkiezin- zullen komen. Schillende afdelingen van de socia- feche partij in het land hebben 1 in de loop van gisteren voorstan- i van parlementsontbinding en 5 1we verkiezingen getoond. Ook de in i.Jopposititie zijnde Volksunie ziet, wakens uitlatingen van partijfunctio- vjssen, heil in nieuwe verkiezingen. p«afgetreden socialistische minister •g| economische zaken, Willy Claes rajzlch echter tamelijk genuanceerd ior Hij verklaarde gistel-en dat de liging van de IBRAMCO. de t Bis-Belgische raffinaderij in het i ise, voor de socialisten een bel^i- dlce politieke zaak was geworden, hij zei toch ook dat de Belgi- socialisten willen blijven deelne- ll'i aan de regering als ze iets voor t.' Belgische gemeenschap kunnen tal christen-democraten zien weinig in nieuwe verkiezingen in België, '^afgetreden vice-premier Leo Tin- -n»ans noemde het onbegrijpelijk dat '^Socialisten het inzake de IBRAM- tot een regeringscrisis hadden la- e* komen. Wij wilden bepaald niet 'nieuw onderhandelen met Iran over 0 vestiging van zo'n raffinaderij, wij wel wilden was meer toelich- 0 op het stuk van de leveringen nl ruwe olie en de prijzen van die zo zei hij. y de Clercx, de andere vice-pre- ie\r, zei, sprekend namens de libera- n een regeringscrisis op dit mo- 1 t uiterst ongewenst te vinden. 1S land staat voor grote economische w ilijkheden. De prijzen zullen vol- deskundigen zeker met een pro- of tien stijgen dit jaar, en het 9i<tal werklozen zou wel eens kunnen iel>Pen tot boven de 140.000, aldus Clercx. Hei toeer in West-Europa blijft de ko mende dagen aan de zachte leant. Dat is te danken aan een hogedrukgebied van 1033 millibar boven Oost-Frank rijk, dat momenteel in betekenis af neemt, Aan de noordzijde ervan is de laatste dagen oceanische lucht uit icestelijke tot zuidwestelijke richting binnengekomen. Nu krimpt de wind wel wat meer naar het zuiden, waar door het temperatuurmveau geleide lijk aan op een iets lager peil zal ko men. De weilanden worden op het ogenblik met de dag groener, vooral ook door de tot dusver vrij hoge nachttemperaturen zonder enige vorst. Een heel ander beeld biedt het weer in Oost-Europa. Een depressie, niet ver van Leningrad, brengt in Rusland en Finland op uitgebreide schaal sneeuw. Het regende gistermiddag in een zone via Polen naar Joegoslavië, maar in het Middellandse Zee-gebied icas het vrijwel overal zonnig. Dat Chris Meeuwsen in het Brabantse Alphen nu nog altijd zijn Elfsteden tocht op 16 februari ziet komen, en blijkens de radio van gistermorgen een Rotterdammer een van dag tot dag uitgewerkt winterprogramma voor februari opdist, is uiterst merkwaar dig .Misschien baseren zij deze uit spraken op aantekeningen uit de win ter van 1955-'56, toen na een natte ja- nuari met veel storm en zingende leeuwerikken, in de laatste week de vorst inviel Op 14 februari volgde er een Elfstedentocht, die met vijf win naars, onder wie Jeen van den Berg, en op 16 februari werd het koudere- cord in ons land bijna gebroken met '27 graden in Uithuizermeeden. Het was de koudste dag in De Bilt in 106 jaar. Waar de weerwichelaars zich niet om bekommerden, is de algemene circulatie op dit ogenblik. Die lijkt helemaal niet op die in het seizoen 1955-'ö6. Er is wel overeenkomst met die in 1912-'13, 1936 '37 en 1942-'43 geslaagd waren die te nemen. Sharon bestreed de onneembaarheid van de Mitla- en Gidi-passen en zei dat de Is raëli's in een volgende ronde nu ook met de Russen zouden moeten vech ten, omdat het Suezkanaal voor de Russische schepen opengesteld zou worden en in grote aantallen in de Rode Zee zouden verschijnen. Volgens Sharon was een troepenschei ding op zichzelf niets slecht, maar was het schandelijk dat de Israëlische regering nu aan Egypte concessies had toegestaan zonder dat er een alge hele vrede was bereikt, of tenminste een verklaring inzake de beëindiging van alle vijandelijkheden of zelfs maar een demiLitarisatie van de Sinai. Sharon verklaarde dat Egypte nooit in de afgelopen 25 jaar zich aan mili taire afspraken had gehouden en het nu weer niet zou doen. De stafchefs van Egypte en Israël heb ben gisteren in 'een gcede sfeer' on derhandeld over de technische details van de troepenscheiding. De Israëlisch generaal Elazar heeft toegezegd dat de (beoordeeld tot half januari), jaren met een slappe, zachte of normale winter en met februari's, juist versto ken van zelfs één enkele ijsdag met maximumtemperatuur onder nul. De Engelse weerkundigen verwachten tot half februari dit jaar dan ook een ge middeld bovennormale temperatuur bij overwegend zuidwestelijke of wes telijke circulaties en een eventuele kou-inval van slechts een paar dagen. Israëli's de civiele installaties niet bij hun ontruiming kapot zullen maken, omdat zij erin geïnteresseerd zijn dat de Suezkanaal-zone door Egypte zo snel mogelijk voor ae burger-bevol king leefbaar wordt gemaaKt. als ga rantie tegen nieuwe vijandelijkheden. De Israëlische troepen zullen aanstaan de vrijdag met de terugtrekking van hun troepen beginnen, waarmee de omsingeling van de stad Suez onge daan gemaakt zal zijn. Tegelijkertijd zullen de Egyptische troepen zich langzaam uit de Sinai terugtrekken. De vredesconferentie van Geneve zal de eerste zes weken niet bijeenkomen, voordat de troepenscheiding aan het Suezkanaal voltooid is. In die tussen tijd hopen de VS en Egypte dat zij Syrië zover krijgen dat er een of ande re afspraak met Israël zal worden ge maakt over de kwestie van de Israëli sche krijgsgevangenen in Syrië en de terugkeer van 17.000 tot 20.000 Syri sche dorpelingen naar de Golan, ge paard gaande met een troepenschei ding. WASHINGTON (AP, Reuter, UPI) Hugh Scott, de leider van de Republi keinse partij in de Amerikaanse Se naat heeft verklaard dat hij inlichtin gen heeft, op basis waarvan president Nixon volledig kan worden vrijgepleit van verkeerde daden inzake de Water gate-affaire. De president kan zich, aldus Scott, veel beter verdedigen dan hij tot nu toe heeft gedaan en het 'is zeer frus trerend hem ertoe aan te zetten dit ook te doen', aldus Scott Scott zei een en ander aan de vooravond van de opening van de nieuwe zitting van het Congres, tijdens welke aan de or de zal komen of tegen Nixon een af zettingsprocedure op gang moet wor den gezet wegens zijn aandeel in het Watergate-sch an da al De Democratische senator George McGovern heeft zijn partijgenoten gis teren opgeroepen Nixon in staat van beschuldiging te stellen via de afzet tingsprocedure. De Democratische par tij dient zich voor de afzettingsproce dure uit te spreken, aldus McGovern, die zich overigens sceptisch uitliet over de mogelijke resultaten van een dergelijke procedure. SIRICA Rechter John Sirica, die zich met de Watergate-zaak bezig houdt, heeft vrijdagavond zijn verhoren inzake de bandopnamen van Nixons Watergate- gesprekken opgeschort en aanbevolen dat de speciale Watergate-aanklager Leon Jaworsky een Grand Jury onder zoek gaat instellen. Sirica verklaarde dat er 'een duidelij ke mogelijkheid van onwettig gedrag' bestaat van een of meerdere personen in verband met delen van opnamen op banden die zijn uitgewist dan wel op spoorloze wijze voor het gehoor zijn verdwenen. BELFAST (Reuter. UPI) —In Car- rickfergus in Ulster, op 24 km ten oosten van Belfast, is gisteren een 33- jarige katholieke fabrieksarbeider door het hoofd geschoten en gedood. Bij de grens van de Ierse Republiek in het Xoordierse graafschap Tyrone is het lijk gevonden van een lid van de protestantse militie, de UDR. Het zou de kapitein Cormac McCabe zijn. Door de wijk Dockland in het ooste lijke stadsdeel van Belfast zijn zater dagavond honderden jongeren plun derend en branden stichtend rondge trokken. Zij wilden hiermee proteste ren tegen de aanhouding van een van hun leiders door het Britse leger, die de man wilde ondervragen. Vier win kels werden geplunderd en in brand gestoken. Britse militairen in pantser wagens werden met stenen bekogeld en legerpatrouilles beschoten. In een bekerdmaking van het Chinese persbureau NieuwChina werd gemeld dat de Chinese vice-minister van bui tenlandse zaken Yoe Tsjan de Russi sche ambassadeur in Peking zaterdag morgen bij zich heeft ontboden om hem het besluit van de regering mee te delen. H'j had de ambassadeur een protestnota overhandigd, waarin de Sowjet-Unie wordt gewaarschuwd der gelijke activiteiten stop te zetten om dat Moskou anders de volledige ver antwoordelijkheid voor de gevolgen ervan moet dragen. De vijf uitgewezen diplomaten zijn za terdag al uit Peking vertrokken. Set zijn de eerste secretaris van de Russi sche ambassade in Peking, Martsjenko en zijn vrouw, de derde secretaris Se- menow en zijn vrouw en een tolk van de militaire attaché, Kolosow. Zij zou den alle vijf op de avond van 15 janu ari op heterdaad zijn betrapt toen zij in een buitenwijk van Peking 'spiona- gemateriaal' en documenten overhan digden aan 'de Russische agent' Li Hoeng-sjoe en andere personen. Het Russische ministerie van buiten landse zaken in Moskou ontkende za- Dit heeft de Russische kernfysicus Andrej Sacharow gisteren gezegd in een geschreven verklaring aan de bui tenlandse pers in Moskou. In de ver klaring heeft Sacharow gewaarschuwd dat de Russische romanschrijver Vik tor Nekrasow nu ook door de geheime politie, de KGB, wordt aangepakt. Het huis van Nekrasow is de afgelopen week door de KGB doorzocht en de arrestatie van de 62-jarige schrijver wordt gevreesd. Nekrasow heeft destijds de Stalin- prijs gekregen voor zijn boek 'In de loopgraven van Stalingrad'. In krin gen van dissidenten werd gezegd dat leden van de KGB het huis van de schrijver donderdag binnengingen en hun onderzoek pas zaterdagochtend voltooid hadden. Zij namen alles mee wat verband hield met de schrijver Solzjenitsyn en voorts persoonlijke aantekeningen van Nekrasow en Rus sische uitgaven van werken van Wia- dimir Woinowitsj, een 41-jarige Russi sche prozaschrijver. Sacharow heeft het KGB-onderzoek een 'schandelijke illegale episode' ge noemd, die onhielspellend schijnt te gen de achtergrond van de recente ge beurtenissen in de Sowjet-Unie. PRAWDA Het Russische partijdagblad de Praw- da heeft Solzjenitsyn gisteren een 'la kei van de bourgeoisie' genoemd in de laatste aanval op de schrijver en Nobelprijswinnaar. De Prawda schrijft onder meer dat het 'niet toevallig' is dat Solzjenitsyn Lenin in zijn jongste boek 'Goelag-archipel' aanvalt. In Mos kou is gisteren herdacht dat Lenin 50 jaar geleden is overleden. Het blad ci teerde het Finse communistische blad Tiedonantaja, dat schreef dat Solzje nitsyn evenals Sacharow de 'smerigste rol' speelt bij het uitvoeren van de plannen van de vijanden van vrede en vermindering van spanning. De Oostduitse partij-ideoloog Kurt Hager heeft gisteren in een rede in Oost-Berlijn eveneens een felle aanval terdag iets van de uitwijzing van het vijftal af te weten. Volgens waarnemers is het jongste in cident een van de ernstigste in de be trekkingen tussen Moskou en Peking sinds het grensconflict van 1969. De onenigheid over de omstreden grens gebieden in zuidelijk Siberië °n noordelijk China was tijdelijk opge lost nadat premier Kosygin naar Pe king was gevlogen en afspraken over een regeling van het conflict had ge maakt. Daarna werden de Chinees- Russische betrekkingen geleidelijk weer slechter nadat duidelijk was ge worden dat de besprekingen op niets uitliepen en beide landen ideologisch steeds verder uit elkaar bleken ta groeien. De afgelopen maand meldde een gezaghebbend Russisch dagblad dat de Chinezen 'weigerden' tot een overeenkomst over het grensgeschil »e komen' en deden alsof er een atoom bom boven de onderhandelingstafel hing. De Russische onderhandelaars die zich met het geschil bezighouden zijn de afgelopen zomer naar Moskou terugggekeerd en sindsdien zijn cr geen besprekingen meer gevoerd. op Solzjenitsyn gedaan. Hager, die lid van het Oostduitse politburo, noemde Solzjenitsyn een 'contra-revolutionair en een schrijver van de Witte Garde', ongeveer de ernstigste aantijging die in een Oosteuropees socialistisch land mogelijk is. Andrej Sacharow schrijft in zijn ver klaring aan de pers dat 'een indruk is gewekt dat de meer conservatieve krachten in onze maatschappij on langs actiever zijn geworden en aan dringen op een begeleiding van ideo logische hysterie, met de roep om hardere, zo niet beslissende standpun ten in te nemen. Wij zien geen enke le beweging naar liberalisatie en gro tere openheid in de maatschappij, naar minder macht voor de KGB en voor de ideologische partijbazen.' Functionarissen in Washington heb ben bekendgemaakt dat de Amari- kaanse vice-consul in Leningrad, Da vid Schorer, eerder deze maand door nog onbekende Russen op straat in het nauw is gedreven. Bij de Russi sche ambassade is een klacht inge diend. Uit Moskou is vernomen dat Schorer op 11 januari op straat is aangevallen en afgetuigd. Schorer heeft de Sowjet-Unie inmiddels met spoed verlaten en is op weg naar Washington. ST. JEAN-DE-LEZ (Reuter) Twee Vlaamse leden van het Belgische par lement zijn zaterdag na hun arrestatie in het zuiden van Frankrijk het land uitgewezen. De parlementariërs Willy Kingbers en Walter Luyten werden aangehouden in St. Jean-de-Luz nabij Bayonne, waar zij een bijeenkomst van Spaanse Baskisehe vluchtelingen zouden bijwonen. Na een verhoor werden zij overgebracht naar Pau. vanwaar zij gistermorgen per vlieg tuig naar Brussel zullen terugkeren. ANP/KNMI 20-1-74 U uur PARIJS (Reuter) Volgens het Franse weekblad L'Express zal president Pompidou de Franse premier Pierre Messmer spoedig ontslaan en hem ver vangen door de huidige minister van regionale ontwikkeling Olivier Guichard. Een en ander zat, aldus L'Express, deel uitmaken van een ingrijpende kabinets wijziging die voor eind februari zal plaatsvinden. Pompidou zou een nieuw regeringsteam wensen om de gevolgen van de verwachte economische crisis in Frankrijk het hoofd te bieden. Volgens L'Express komen, de eerder wegens een belastingaffairc ontslagen premier, Jacques Chaban-Delmas of minister van financiën Valéry Giscard d'Estaing niet voor het premierschap in aanmerking daar beide heren mogelijk kandidaten zullen zijn voor de opvolging van presi dent Pompidou. Geruchten als zou Pompidou ernstig ziek zijn doen in Frank rijk en daarbuiten steeds hardnekkiger de ronde. )rO, TEL AVIV, DAMASCUS (AFP, Reuter, UPI, AP) De Ame- aanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger heeft gis- i aen zijn reeks van diplomatieke reizen door het Midden Oosten af- Joten, zonder dat er concrete resultaten uit de bus zijn gekomen g zijn bezoek aan de Syrische hoofdstad Damascus waar hij vier met president Assad heeft gesproken. ^1° dat Kissinger in Damascus aan was de Egyptische president ,ce t daar al geweest om de Syriërs diepe wantrouwen tegen het (ftisch-Israëlische akkoord over de lenscheiding aan het Suezkanaal hoofd te praten. Maar Sadat, Si negen uur met Assad heeft ge- cken. heeft waarschijnlijk geen re ten geboekt. Er werd tenminste slotcommuniqué na afloop van geheime besprekingen uitgege- de sluiting van het Egyptisch-Is- sche akkoord is de één of andere ich-Israëlische regeling over troe- cheiding van het allergrootste be- omdat Sadat officieel heeft be- I bij het vredesoverleg in Genve verder te zullen gaan. als er aan Syrische front niet ook een mili- regeling is getroffen. Maar de iche regering zou volgens de ttingen in Beiroet niet vast ge in het zadel zitten om welke essies dan ook op het ogenblik irtj Israël te doen, wat betreft de «tie van de Israëlische krijgsge- n enen. En als Syrië dwars zou blij- liggen, zouden de Arabische olie- [orn Saodie-Arabië en Koeweit ook - eens hun steun aan Egypte kun- n intrekken. Dit temeer, omdat de coepelende Palestijnse Bevrij- iorganisatie (PLO) en de linkse tijnse organisaties het Egyptisch- lische akkoord fel hebben aange- n als een dreigende liquidatie 'rj de Palestijnse zaak en een ver- ing van de posities van Israël en 'a rika in het Midden Oosten. Ook heeft al via semi-officiële blad omoerriya opgeroepen tot verzet de Arabische massa's tegen het ak- d. vol FRONT scherpe aanvallen, die name de Palestij nen tegen het >ord hebben gericht, was er tevens _j>orzaak van dat president Sadat de vijf olierijkste Arabische sta- Saoedie-Arabië, Koeweit, Bah- Katar en Aboe Dhabi heeft be ft mom zich van hun steun voor politiek te verzekeren en zodoen- n de toekomst verzekerd te blij- 1 van hun financiële steun die dringend nodig heeft, zowel zijn bewapening als voor zijn imische opbouw. is zijn reizen heeft Sadat er turend op gehamerd dat het ak- d met Israël alleen een militair iord en geen politieke overeen- st is en dat een miliatir akkoord ;een politieke overeenkomst is en 'Egypte en Syrië één front vor- onder één militair commando i en iedere bedreiging tegen i als een bedreiging tegen Israël louwd zal worden'. In Bahrein Sadat tegen journalisten: 'Onze als Arabieren is geweest dat wij de zesde oktober nooit de vijand r ogen hebben gezien. Maar dat en we toen op het slagveld ge- Waarom zouden we hem dan niet op het politieke veld onder zien? We zullen alles afwijzen, niet met onze belangen overeen- ljit en we zullen accepteren wat in feenstemming is met onze belan- We zijn in een sterke positie, waarom zouden we ons terugtrek- vï' De Egyptische president drong iepij alle Arabische schrijvers en (Jnalisten op aan om niet tegen het ;r<taire akkoord met Israël propa tria te maken. Volgens het Egypti- sche persbureau MENA hebben de sjeiks van Koeweit en Katar Sadat hun verdere steun beloofd. De regerende partij van Egypte, de Arabische Socialistische Unie (ASU) is met een grootscheepse propaganda campagne gestart om de Egyptenaren ervan te overtuigen dat het gesloten akkoord een grote overwinning voor Egypte betekent. De nadruk werd er op gelegd dat het Egyptische leger ongehinderd op ieder gewenst mo ment in de toekomst manschappen en wapens van elk fonr.aat naar de over kant van het kanaal kan brengen, dat het Israëlische bruggenhoofd op de westelijke kanaaloever geen betekenis meer had vanwege de grote dagelijkse verliezen die aan de Israëlische troe pen waren toegebracht en dat de Amerikanen dankzij de Egyptische militaire overwinning, de Arabische oliedruk, de Afrikaanse pressie en de breuk binnen de NAVO, het noodza kelijk hadden geacht, ondanks hun voortdurende steun aan Lsraël, nu naar een rechtvaardige en duurzame vrede te streven. 'De Israëlische te rugtrekking is het begin van de volle dige bevrijding van alle bezette Arabi sche gebieden.' Ook in deze verklaring werd herhaald dat er geen sprake kan zijn van een eenzijdige Egyptische oplossing, om dat Egypte solidair blüft met Syrië en de Palestijnen. BLUNDER De gisteren afgetred.en generaal Ariek Sharon, één van de "leiders van de Is raëlische oppositie Likoed, is het ten dele met de Egyptische visie eens, Op een persconferentie in Tel Aviv ver klaarde hij gisteren dat Israël zijn be langrijkste troefkaart heeft opgege ven. zonder van Egypte iets substan tieels terug te krijgen. Met name het opgeven door Israël van een rij heu vels op tien km ten oosten van het Suezkanaal was een historische blun der van de eerste orde, omdat die heuvelrug de Israëlische troepen van een uitstekende defensieve positie be roofde en de Egyptenaren er niet in De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger (l.) sprak zaterdag tijdens zijn Midden Oosten-estafette ook met ko ning Hoessein van Jordanië in de stad Akaba. NEW YORK (AP) Een grootscheepse studie van de Amerikaanse Raad van Kerken naar de invloed van Amerikaanse ondernemingen in Zuid- Afrika op de verslechtering van de positie van de zwarten daar, heeft aangetoond dat veel feiten erop wijzen dat de ondernemingen de positie van de kleurlingen nadelig beïnvloeden. Buitenlandse investeringen hebben een belang rijke rol gespeeld bij de steun aan de Zuidafri- kaanse regering, wat het deze regering mogelijk heeft gemaakt zijn apartheidspolitiek uit te voe ren, aldus het rapport dat 242 pagina's telt. Het Informatiecentrum van de Raad heeft zijn gegevens over een periode van 18 maanden ver zameld. De studie geeft bijzonderheden over 53 Amerikaanse ondernemingen die in Zuid-Afrika, Zuid west-Af rika, de Portugese koloniën en Rho- desië werken. In het rapport staat verder dat dc kerken zelf voor 48,7 miljoen dollar aan aandelen in de fir ma's bezitten. Hoewel wordt beweerd dat Amerikaanse investe ringen in Zuid-Afrika daar de economische voor uitgang bevorderen en progressieve verandering op gang kunnen brengen, wordt ook gezegd: 'De stelling dat een bloeiende economie meer zwarte geschoolde arbeidskrachten nodig zal hebben en daardoor de blanke overheersing zal aantasten, is eenvoudig niet Juist'. In het rapport staat verder dat uit analyses van economen en sociologen die gebruik maken van verschillende statistische gegevens en trends die door de Zuidafrikaanse regering en het zaken leven zijn gepubliceerd, blijkt dat de buitenland se Investeringen geen duidelijke verbetering heb ben gebracht in de levensstandaard van de zwar ten en in werkelijkheid heeft bijgedragen tot de verslechtering van hun situatie. De statistieken wijzen er verder op dat naarmate de buitenlandse investeringen toenemen, de in- komenskloof tussen blanken en zwarten toeneemt, aldus het rapport. Enkele ondernemingen, zoals Polaroid, Mobil, IBM, ITT, General Motors en andere, hebben zich gebonden om te streven naar rassengelijklieid, aldus de analyse. Maar dit doet vragen rijzen over de uitvoerbaarheid van deze doelstelling onder de bestaande omstandigheden. RASSENOORLOG Volgens het rapport opereren zwarte verzetsbe wegingen, sommige gewapend, al in de meeste door blanken beheerste gebieden. Dit is mogelijk het begin van een grote rassenoorlog waarbij nu de Amerikaanse ondernemingen de macht van het blanke militaire apparaat steunen. Gezien de bewijzen dat de armoede onder de zwarte bevolking in Zuid-Afrika erger is gewor den in de periode dat de buitenlandse investe ringen in Zuid-Afrika snel zijn toegenomen, is het volgens het rapport moeilijk het standpunt te onderschrijven dat hervormende maatregelen van buitenlandse investeerders in belangrijke mate bjjdragen tot lotsverbetering van de zwarten. Van onze iceerkundige medeicerker Amsterdam geheel bew. 7 De Bilt geheel bew. 8 0 Deelen geheel bew. 7 Eelde geheel bew. 8 Eindhoven geheel bew. 8 0 Den Helder geheel bew. 7 Luchth. Rtd. geheel bew. 8 0 Twente geheel bew. 8 Vlissingen geheel bew. 7 Zd. Limburg zwaar bew. 7 Aberdeen half bew. 11 Athene half bew. 12 Barcelona onbewolkt 14 Berlijn geheel bew. 8 Bordeaux onbewolkt 9 Brussel zwaar bew. 7 Frankfort geheel bew. 8 Genève geheel bew. 5 Helsinki onbewolkt Innsbrlick geheel bew. 7 Kopenhagen onbewolkt Lissabon licht bew. 15 Locarno onbewolkt 18 Londen geheel bew. 7 Luxemburg zwaar bew. 6 0 Madrid onbewolkt 13 Malage onbewolkt 17 Mallorca half bew. 15 0 München geheel bew. 5 0.1 Nice zwaar bew. 15 0 Oslo onbewolkt 3 0 Parijs zwaar bew. 9 0 Rome onbewolkt 15 0 Split licht bew. 19 0 Stockholm zwaar bew. 2 0 Wenen zwaar bew. 9 0 Zürich geheel bew. 5 0.1 Casa Blanca onbewolkt 17 0 Las Palmas onbewolkt 21 0 Tunis onbewolkt 16 0 t' 7> «HE/KNMI U OO ai»I «Oflk ■EWOLKINO 0 mm. rear. —0 WINOaiCHTINB Pleidooi voor Solzjenitsyn MOSKOU, BERLIJN (AP, Reuter, UPI) 'De campagne van schaamteloze leugens' tegen de schrijver Alexander Solzjenitsyn valt samen met een 'hele serie van bedreigende acties' van de zijde van de Russische autoriteiten en bewijst dat de macht van voor standers van een harde lijn in liet Kremlin toeneemt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7