(3HW Meren wijk stelt an Dam ultimatum Cock v. d. Hulst is alleen tevreden met het hoogste 'Geen betoncentrale maar recreatiegebied in de Kooi' Middenstand toont einig interesse Giro 50.500 Kassen wijken voor verkeer Was getekend Koopavond in Sassenheim nje vereniging It nu 700 leden Succesvolle Zoeterwoudse cycle-crosser stopt Soli Deo Gloria bewijst vitaliteit Begroting Ter Aar sluitend door verhoging belasting Krediet voor kleuterschool ]IW/iKWiAiRiTET MAiAiNDAG 21 JANUARI 1974 b 31 januari standpunt over hose uren STAD EN REGIO L3 [DEN De afdeling Meren wijk van de BH\^ (Bond van Huurder» en Woningzoekenden) wil r 31 januari zo mogelijk in een persoonlijk gesprek van staatssecretaris an Dam van volkslmis- ing en ruimtelijke ordening weten of hij kans ziet de huren in de Merenwijk te verlagen. Zo dan is er van de afdeling op de buurt vergadering van 4 februari een voorstel te verwachten de bewoners o meen deel van de huur te weigeren. énM bekend heeft de BHW afdeling >1 enwijk recent een gesprek gehad wethouder Ham. Deze heeft daar- kennen gegeven het ermee eens 1S| ijn dat de huren in de Merenwijk Dj Diddeld ongeveer 380,-) te hoog od maar hij is slechts bereid legale es tot verlaging van de huren te h nen. Hij heeft de bewoners verder naals gewezen op de brieven die l)Se W met steun van alle raadsleden :SSJ juni naar de ministeries van fi- (jejciën en volkshuisvesting hebben ge- ,ralen en waarin werd aangedrongen hei :en aantal maatregelen die zouden ,n j en tot een hoge rijksbijdrage bij bouw van nieuwe woningwetwo- ev, jen en dus lagere huren tot dslg zouden hebben. Het antwoord de ministeries op deze brieven is rk na een tweede verzoek nog altijd ebleven. Goj geduld van de Merenwijkers Zo raakt op. zo is de BHW gebleken uit de resultaten van een onlangs gehou den enquete en uit de onvrede, die naar buiten kwam op de eerste buurt- vergadering die de afdeling Meren wijk van de bond deze maand in de wijk hield. De actie tot huurverlaging wordt ook gesteund door de buurtver eniging De Horsten. De druppel, die voor velen de emmer heeft doen over lopen is de verhoging van de stook kosten. De Gemeentelijke Woning stichting is daar eind vorig jaar reeds toe overgegaan, de protestand-christe lijke woningbouwvereniging, die 420 woningen in beheer heeft, per 1 janu ari van dit jaar. De forse verhoging van 14,- naar 30,- per maand is, aldus de PCW het gevolg van een oorspronkelijk te lage calculatie van de gemeente en de verhoging van de tarieven van de gemeentelijke gas- tarieven. Een aantal bewoners van de i hol wiORDWIJK Als men de bescheiden opkomst in Lido zag, kreeg :ove toch wel de indruk dat de Noordwijkse middenstand het eigen- von wel gelooft. Er moeten blijkbaar eerst ingrijpende beslissingen •den genomen, voordat men oog krijgt voor de belangen, die in. het ing zijn. sta oerig werd ingegaan op het rap- bii, waarmee een inventarisatie werd ave igd van gegevens omtrent net lonjden- en kleinbedrijf te Noordwijk- n epen en Noordwijk aan Zee. rapport gaf van het niveau van winkelapparaat bepaald geen roos- ei rig beeld. De winkelbedrijven te gcsjrdwijk aan Zee kwamen weliswaar florissanter uit de bus dan die Noordwijk-Binnen, maar tijdens liscussie ltwam duidelijk naar vn- dat sanering en modernisering vee&dnodig zijn, wil men niet verder jp ljerop komen. Terecht werd opga- 12,kt dat er op zo kort mogelijke tp=-- zekerheid dient te komen met ikking tot de planologie voor de •a van Noordwijk-Binnen en •dwijk aan Zee. elfsprekend kwam ook de vesri- van een winkelcentrum in het ed tussen Zee en Binnen ter spra ts dit plan nu van de baan of ander aspect was de mogelijkheid vestiging van grootwinkelbednj- Is het al dan niet gewenst dat er komen en kan een gemeente uur een dergelijke vestiging voor. en? het antwoord werd nu duidelijk, supermarkten zich alleen in een ienschap vestigen als zij goede en tot slagen zien. Wel zal dit ':oste gaan van de detaillisten :n evensmiddelensector. louder Van Duyn ging op een al problemen in. Hij herhaalde eerder gedane uitspraak, dat het eentebestuur ten aanzien van net lengebied, nadat Ged. Staten hun keuring aan het plan hadden ont- en, met een schone lei wenste :e binen. Niet als wethouder, doch zichzelf sprekend, deelde hij dat men momenteel bezig is een issiestuk voor te bereiden. Op de ir dg of er al dan niet een winkelce i- moet komen, valt op dit mo- nog niets te zeggen, aldus Je Van Duyn. Wel herhaalde hij onlangs door de burgemeester ge- "go£ uitspraak, dat het plan midden- tijc ed er slechter is komen voor te i^i. Het door de wethouder bedoel- liscussiestuk zal op korte termijn olfl e commissies en in de gemeente- d worden gebracht, terwijl uiter- een ook de middenstand gelegenheid eré: krijgen zich uit te spreken. Van der?" vestigde er echter de aandacht aterdat de overheid niet alleen reke- heeft te houden met de onderne- i, doch ook met de consumenten n dit verband noemde hij de be- marheid van de bedrijven, de par- gelegenheid en het gezeliigheidse- ait. tweede object na de Molenstraat "omgeving, zag de wethouder het vraag uit de vergadering om daar meer parkeergelegenheid te creëren. Hij meende evenwel, dat in het cen trum geen grote parkeervelden dien den te worden aangelegd. Liever zag hij de. parkeerruimte verspreid in kleine elementen. huizen van de PCW tot op dit mo ment 260 van de 420, aldus de BHW is van plan om in ieder geval deze verhoging niet te betalen. De BHW geeft daarnaast de huurverhoging van 1 april bitter weinig kans. Autonoom Zowel de GWS als de PCW voelt er echter weinig voor om over dit soort zaken met de BHW te gaan praten. Men ziet slechts de buurtvereniging De Horwten als geschikte gesprek spartner. In dit verband stelt de afde ling Merenwijk van de BHW er prijs op te melden dat men geheel auto noom opereert de afdeling werd pas op 13 november opgericht geen verantwoording schuldig is aan het stadsbestuur van de BHW en in ieder geval niets te maken heeft met maoistische organisaties als KEN, waarvan de meeste leden het bestaan onbekend is: 'Wij doen niet aan poli tiek, het gaat ons alleen maar om de huren het woongenot in de Meren wijk. We wonen er zelf ook', zeggen 4e afdelingsleden, waarvan het aantal actieven inmiddels is gestegen tot der tig. Volgens de BHW verkeren tal van de 700 800 gezinnen in de Me renwijk in financiële moeilijkheden en is in 90 procent van de gezinnen de vrouw verplicht om een baan te heb ben, anders kan de huur niet worden opgebracht. Op de tweede buurtvergadering de eerste verliep nogal chaotisch, zo geeft de BH' zelf toe op 4 februari zullen aan de hand van de medede ling die staatssecretaris zal doen, ver dere stappen besproken worden. Een bedrag van 100,- is al genoemd als deel van de huur dat men voortaan wil gaan weigeren te betalen. RIJNSBURG De gemeente is op het ogenblik bezig met afbreken van de kassen van de firma Den Haan in de Tulpstraat. Is dit obstakel eenmaal verdwenendan staat niets de doortrekking van de Dahliastraat in de richting van de Tulpstraat meer in de weg en zal er een belangrijke verkeersverbetering in Rijns burg tot stand gekomen zijn. Woninphouirrerenipinp. u ijhconiité en actiecomité: LELDEN De besturen van de woningbouwvereniging De Eendracht, de stichting wijkcomité De Kooi en liet actiecomité tot wering van de betonmortelccntrale hebben in een brief aan B. en en de gemeenteraad hun ernstige bezorgdheid uitgesproken over het feit dat aan de firma Eontein toestemming is verleend tol de bouw van een betonmortelcentrale aan de Sumatrastraat. (ADVERTENTIE) Hij was getekend. Door lepra. Gedoemd te worden uitgestoten. Een onmenselijk leven(?) wachtte hem. STIGMA heet dat. Maar hij werd gered. De verwoesting werd tot staan gebracht en hersteld. Dankzij moderne leprabestrijding. Hoe dat in zijn Werk gaat? Kijk naar Socutera. vanavond: Ned. i. 22.45 u; Naar d, «lm „S.igm, januari. N„d Uitzendingen i.v.m. Wereldlepradag (2t januari). Uitzendingen van de Ned. St. voor LEPRABESTRIJDING AMSTERDAM (Mauritskade 63) Laten WIJ ons gezicht niet verliezen! Men schrijft in de brief: 'Het wordt door ons onjuist geacht dat een derge lijke vergunning is afgegeven op grond van een bestemmingsplan van circa veertig jaar geleden. Onze be zorgdheid richt zich voornamelijk op de toename van het zware verkeer in deze straat, hetgeen ongetwijfeld ge volgen heeft voor de langs deze straat staande woningen, het stuk rijden van de straat en het toenemende gevaar SASSENHEIM Op verzoek van de Ondernemingsvereniging Sassenheim en na advies van de Kamer van Koop handel zal in Sassenheim, voorlopig voor een proefperiode van één jaar op donderdag van zeven tot negen uur een koopavond worden gehouden. Het is niet mogelijk, aldus B. en W., om voor te schrijven, dat de winkels op zaterdagmiddag, na instelling van de koopavond, om vier uur moeten slui ten, zoals was gesuggereerd door de Ondernemersvereniging. Dit is een aangelegenheid die aan de vrijwillige organisait van de betrokken winke liers voorbehouden blijft. ALKEMADE De gemeenteraad komt maandag 28 januari bijeen (aan vang achtuur). De agenda vermeldt o.a.; vaststelling regionaal rijwielpa- dennet; aanleg fiets-voetpad langs een gedeelte van Oud Adelselaan en aan leg wandelpad aan noordzijde van het in west-Alkemade geprojecteerde sportpark; gemeenschappelijke rege ling betreffende oprichting van een recreatieschap Noord Zuid Hollands Plassengebied. voor de bejaarden en kinderen die da gelijks deze straal moeten oversteken. Daarnaast wordt de mogelijkheid niet uitgesloten dat door toelaten van deze industrie een stuk van het toch al schaarse groen daaraan moet worden opgeofferd. Juist nu, nu de plannen tot rehabilitatie en renovatie van onze wijk in een vergevorderd stadium ver keren, komt het ons hoogst ongewenst voor dat de mogelijkheden tot recrea tie en groenvoorziening in onze zijk door vestiging van industrie worden beperkt. Wij doen daarom een drin gend beroep op U de genomen beslis sing te herzien, de vergunning niet te verlenen en met spoed te komén tot een nieuw bestemmingsplan waarin het terrein, volgens het oude plan tot industrieterrein bestempeld wordt be stemd tot recreatiegebied. Hoewel wij volledig begrip hebben voor de moei lijke situatie waarin U, door het in trekken van het besluit zou komen te verkeren, moeten wij toch persisteren bij ons verzoek omdat wij de mening zijn toegedaan dat niet alle facetten van deze zaak zijn onderzocht èn om dat wij menen dat het belang van ve len niet mag worden opgeofferd aan het belang van enkelen'. De Zijl Zoals bekend zou naast de bewoners van De Kooi ook de watersportvereni ging De Zijl van de bouw van de be toncentrale het slachtoffer worden. De leden van deze vereniging gebrui ken het terrein aan de Sumatrastraat als opslagplaats voor hun boten. De firma Fontein wil de betonmortelcen trale bouwen ter vervanging Aan die aan de Zoeterwoudse weg, die niet meer aan de eisen des tijds voldoet en zal verdwijnen. De gemeente heeft aan het begin van 1973 toestemming ren^naamde 'stille zuiden' in de kern 3'Noordwijk aan Zee als sanerings- •ma|ect. Dit naar aanleiding van een IrjfWIJK Het gaat goed met de Ivrnjeverenigir ZOETERWOUDE Neerlands meest succesvolle cyclecrosser van d e afgelopen jaren, Cock van der Hulst uit Zoeterwoude, stopt ermee. Zelfs voor insiders een besluit, dat als een donderslag bij heldere hem el kwam. Immers, de taaie, ijzersterke nu 32-jarige timmerman, was ook dit jaar vol goede moed aan het zware werk begonnen en had be jevereniging van Katwijk Bin- süst niet gezinspeeld op een eventueel 'laatste jaar'. Zijn Nederlandse t met 200 toegenomen tot m'ctk" titel stond °P het sPel en iedereen die hem kent weet wat dat voor h 1 Bovendien heeft men het jaar af em betekent. Maar de pecht, die hem gedurende zijn loopbaan achter- ien sluiten met een batig saldo, volgde, maakt het hem nu onmogelijk om er mee door te gaan. Zijn m gegevens werden verstrekt op de otivatie is als volgt: ivergadering van deze vereniging e Roskam. Voorzitter De Winter 'ik begon ook dit jaar weer vol goede ide zich dan ook wel tevreden moed aar het seizoen en al na een f het afgelopen jaar dat naast de litionele feesten ook de festivitei- rond het regeringsjubileum van oningin en die rond het zestigha- ïii .,estaan van de vereniging had ge- see :ht. De heer De Winter werd later t(de vergadering overigens herkozen eieJ voorzitter, de heren J. D. van £r jft. P. van Beelen en J. van Klave- jn<J mogen wat de leden betreft hun e° uursfunctics eveneens blijven ver- nee en. Bekend werd verder dat er n e complicaties dreigen rond de nis in Katwijk Rijn, die traditio- Afr in de laatste week van augustus eial)uden wordt. De moeilijkheid is Afrl?at 1,6 van P.'an 's omstreeks k 'Ifde tijd in Katwijk Zee eveneens kermis te gaan houden. De verga- ng drong er bij het bestuur op er voor te zorgen dat het samen- en van deze geesten wordt voorko- paar wedstrijden voelde ik, dat het weer uitstekend ging. Maar vrij vlot ging het ook fout. Samen met Hans Steekers uit Noordwijkerhout deed ik mee aan een internationale cross in Berlijn. Alles ging okay, alleen werd bij terugkomst in Holland een ernsti ge oorontsteking geconstateerd. Dat betekende veertien dagen rust en zo doende een behoorlijk verlies aan conditie'. Maar Van der Hulst zou Van der Hulst niet zijn. als hij zich daar bij neergelegd had. Meteen na toestemming van de dokter klom hij weer op de fiets en trainde er als een bezetene op los. Bloeduitstorting 'Ik moets wel, want tussen 22 en 31 december had ik contracten voor zes wedstrijden. In België verliep alles be\'redigend, maar de dag daarop, in Luxemburg, ging het weer mis. Er was daar een heuvelachtig parcours met weinig zicht en bij de afdaling van een smal bospaadje klapte ik, in een poging een uitstekende boomwor tel te ontwijken, met mijn rechter schouder tegen een boom. Ter plaatse constateerde men een kneuzing, welke met rust wel weer zou genezen. Maar een consultatie van KNWU-arts Bron- re op 30 december bracht iets heel anders aan het licht. Het bleek dat ik een bloeduitstorting in de schouder had en deze was zeer gevoelig. Dat hield in, dat ik de Zuid-Hollandse kampioenschappen wel vergeten kon, want zoiets vergt een lange rustperio de. Een tijdlang training moeten ont beren is namelijk funest in de wiel rennerij en met name in de cross. De prolongatie van mijn nationale titel in totaal werd Van der Hulst vier maal kampioen van Nederland zat er toen ook niet meer in. Ik weet wel, er is nog wel een weg terug, maar daar voel ik niet veel voor Lie ver stop ik als Nederlands kampioen, dan het, na een verloren seizoen, vol gend jaar nog eens te proberen. Dan is er namelijk een grote kans. dat het niet meer lukt en als er geen wereld kampioenschappen meer in het ver schiet liggen, omdat ik tweede, derde of vierde wordt, dan hoeft het van mij niet meer'. Een renner met karakter, deze Cock van der Hulst. Als hij niet het hoog ste kan bereiken, dan stopt hij ermee, dan hoeft het van hem niet meer. 'In derdaad, dat is ve'-hten tegen de bier kaai. Omdat er nog sprake is van een hoogtepunt kan ik beter nü stop pen, dan de weg van de afgang te be treden'. Zijn liefhebberij want Cock van der Hulst heeft de overstap naar het professionalisme nooit willen maken wil hij heus niet zomaar vergeten. 'Nee. zo snel mogelijk klim ik er weer op, maar met dat verschil dat ik alleen nog maar op de weg zal rijden. Bij Delbana en met Piet van Leeuwen. Tenminste als de nieuwe regeling inzake de sponsoring niet in gaat, want dan lever ik mijn licentie in en ga door als 'liefhebber' Coach Van der Hulst is inmiddels benaderd om als coach van de crossers te gaan optreden. Maar hij A-oelt er weinig voor om, wat hij noemt, 'het stief kind' der wielrennerij onder zijn hoe de te nemen. 'Ik heb tegen die men sen gezegd: Schep dezelfde voorwaar den waarmee Frans Mahn met ziin mensen kan werken en dan ben ik be reid om als coach te fungeren. Ik heb ze daarbij wel verzekerd, dat er bin nen twee jaar een Nederlander op het hoogste platform bil de wereldkampi oenschappen staat'. Een gedurfde uitspraak van de man uit Zoeterwoude, He zelf aan zeven wereldkampioenschappen deelnam, en daar eenmaal brons haalde. Van der Hulst is er niet de man naar om loze uitspraken te doen. Hij weet waarover hij praat als hij zegt dat: 'Er aan de begeleiding, training en coaching in Nederland heel wat schort. Er is ta lent zat, maar er zijn te weinig wed strijden om het een interessante tak van sport te maken. Ik heb veel waar dering voor een man als Katan. Hij heeft er veel voor gedaan om het crossen op een hoger plan te brengen, maar is nu door de KNWU op een zijspoor gerangeerd. Als crosser ben je ik was dat ook altijd nog steeds veel op jezelf aangewezen. Ik klaag niet, begrijp me goed, maar on der ideale omstandigheden werk je niet. Je moet het zelf maken; dat is me de afgelopen jaren trouwens aar dig gelukt en daarom ben ik best te vreden'. tot de bouw verleend. Op aandringen van Kooi-bewoner en raadslid Ver- boom onderzoek wethouder Ham nu de juridische mogelijkheden om de bouwvergunning in te trekken en als dat kan, of het ooi: wenselijk is. KOUDEKERK De her. gemengde zangvereniging 'Soli Deo Gloria' gaf onder leiding van Brum Zaalberg een jubileumconcert in de Dorpskerk ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan. Medewerking verleenden de Alphense Lenteklokjes, (onder leiding van Dirk van Vliet), de vocale solisten me vrouw N. Verbreé- Van der Voorst en Jac Verbree, verder de gebroeders Van der Voorst (trompet en ritmische begeleiding), de organisten drs. D. E. Cnossen en Rob de Vogel. Er was dus verscheidenheid genoeg. Bovendien moet de wijze programma beperking worden vermeld. Soli Dep Gloria' bewees met dit concert nog vi taal genoeg te zijn. Weliswaar had men het zich niet erg moeilijk ge maakt en werd de zang steeds door het orgel begeleid, maar de uitvoerin gen getuigden toch van goede voorbe- reiding, enthousiasme en voldoende nauwkeurige samenwerking. Voor dit jarige koor is de zang kennelijk een gaarne en getrouwbeoefende liefheb berij. We hoorden gemakkelijke aanspreken de liederen, zoals het onverwoesbtarc Bondslied, stukken van Wim Harden- bol ('Wat geeft het') en Arie Pronk ('Waarom toch?'), tenslotte, in wissel zang met het publiek, 'Dankt, dankt nu allen God'. De Lenteklokjes zorgden met hun ge cultiveerde, duidelijke zang voor een prettige afwisseling. Begeleid aan de piano door Van Vliet zelf, zongen ze mooie liedjes van allerleisoort, waar van ik 'Iwan en Petroesjka' (Hans Pe ters), het Patriottenlied en "k zoek een meisje' alleen maar noem. Vooral het laatste slaagde uitstekend. De solisten zijn amateurs en mogen dus niet met de gewone maatstaven worden beoordeeld. Ze zongen ver dienstelijk en zeker met begrip. De sopraan vertolkte Naomi Shemer's Je ruzalem, stad van goud, doorvoeld, maar moest in Handels 'Er weidet sei ne Herde' te hoog reiken, de heer Verbree hield het eenvoidiger bij 'Mensen, geeft elkaar de hand' en in het graag gezongen 'Nederland en Oranje' (muziek \-an Elgar), waarin het publiek bij de refreinen inviel. Trompettisten en organisten werkten op hun wijze mee aan het welslagen van de avond. Johan van Wolfwinkel TER AAR De begroting 1974 sluit met een bedrag van 54.945,52. Een sluitende begroting is slechts moge lijk door het verhogen van enkele be lastingen. De straatbelasting zal voor taan twintig procent van de belastba re opbrengst voor gebouwde eigen dommen en tien procent voor onge bouwde bedragen (was resp. 15 en 7.5). Het rioolafvoerrecht is verhoogd van 35 naar vijftig gulden per jaar. De gemeente streeft er naar in 1974 de volgende objecten te raliseren bouw sportzaal in Aarddam West; aansluiting van de Ringdijk op do Aardamseweg, bouw nieuwe brug Aar- damseweg; bouw vierde leslokaal ba sisschool De Springplank; bouw vijf- klassige christelijke school in Aar- dam-West; riolering Langeraarseweg en Papenveer; reconstructie Lange raarseweg; bouw brug Langeraarse weg; verkcersvoorzieningen in Lange- raar; plaatsing vier abri's. V.ort-rri out.-G-irit-iïc-Teftio kort-nifnivn-u it-öo-TCtflo kort-niouv:;-nit-3o-Tn/:io, kort-n fUwG-ult-öG -TCtfiö kor l-rriom/r.-ii 1t-dc-To/rio KATWIJK De Vredeswerkgroep Wereldwinkel Katwijk organiseert donderdagavond in de Triumfatorkerk een Surinamc-avond. Centraal zal staan de vraag hoe het komt dat tot 'nog toe alle inspanningen Suriname te ontwikkelen voor de Surinaamse burgers zonder resultaat zijn geble- \-en. Wie heeft er dan wel geprofi teerd? Daarnaast wordt bekeken of Suriname binnen afzienbare tijd of voorlopig nog niet zelfstandig moet worden. De heer Marcel Kross zal di a's vertonen over de verre Konin krijksgenoot. De bijeenkomst begint om acht uur. KATWIJK Vanavond houdt de heer J. Klein Haneveld uit Bodegra ven in de Oranjezaal een bijbellezing over 'De wederkomst van Christus voor de Gemeente. Aanvang acht uur. KATWIJK Donderdag zal grof vuil worden opgehaald in de maandag en woensdagwijk. KATWIJK Woensdag houdt de N'CVB de maandelijkse contacta\-ond. De heer J. G. van Tol zal spreken over het onderwerp 'Mens in het ver keer'. Aanvang acht uur. KATWIJK Op de ledenvergadering van de vereniging Natuurbescherming Katwijk werd geconstateerd dat op twee na alle uitgezette nestkastjes door onverlaten zijn vernield. AARLANDERVEEN Tijdens de al gemene ledenvergadering van de vere niging voor Prot. Chr. onderwijs en de stichting voor Chr. Nat. Kleuteron derwijs werd het volgende gecombi neerde bestuur gekozen; voorzitter drs. Grijpsma, secretaris A. Winge- laar, penningmeester fj. kranenburg, overige bestuursleden; mevr. Van Eyk-Hogenes, mevr. De Vries-Vochte- loo en de heren C. J. Kempenaar en D. Keijzer. Tevens werd de oudercom missie geinstalleerd. LEIDERDORP De raad behandelt vanavond (aanvang acht uur) o.a. de volgende agendapunten; exploitaitie Dorpshuis, aanschaffing geluidmeetap- paratuur, plaatsing van abri's en in richten van halteplaatsen, verlichting trainingsverld L.S.C.Alecto, subsidie Troef, beschikbaar stellen van lokaal ruimte aan de stichting Leidse school voor de detailhandel. LEIDERDORP De openbare kleu terschool in Binnenhof, krijgt als naam 'De Hobbit'. LEIDERDORP De busonderne ming N.A.L. heeft de gemeente ver zocht haltes te mogen plaatsen op de Persant-Snoepweg, nabij het verpleeg tehuis Leytenrode en verder zes abri's op de Persant-Snoepweg en de Enge- lendaal. B. en W. stellen de raad voor toestemming te verlenen. LEIDERDORP In tegenstelling tot de gemeenten Voorschoten en Zoeter woude, is Leiderdorp- indien de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. besluit- wel bereid een slotkrediet beschikbaar te stellen voor het opstel- Ie n van een verkeers- en vervoer splan. Dit zou voor Leiderdorp neer komen op een bedrag van 97.143,56, maar in dien Voorschoten en Zoeter woude bij hun besluit blijven wordt het 115.986,96. TER AAR De gemeenteraad verga dert donderdag om half acht. Agenda; verhuur Vosholplein. verhoging straatbelasting, verhoging rioolrech ten, gemeentebegroting en begroting gemeentelijk grondbedrijf voor 1974. NIEUWVEEN De gemeenteraad vergadert morgenavond) aanvang ze ven uur. Op de agenda staat een voor stel tot het aanvaarden van een zake lijk recht van eigenaren en erfpacht- ters van percelen grond ten behoeve van het leggen van een basisriolering. HILLEGOM De gemeenteraad ver gadert donderdag; aanvang half acht. Agenda; aankoop perceel Hoogwerf straat 9: aankoop grond Ternaatstich- ting; bespreking rioleringsnota, vast stelling doelstellingen nota Elsbroek Zuid II. HILLEGOM Loco-burgemeester W. F. van Dam begon de eerste raadsver gadering in dit jaar met een korte toespraak. Maandag 28 januari zal burgemeester J. Ch. I. van Niekerk,, weer aan het werk gaan, na een tijd-' lang ziek te zijn geweest. Uitvoerig werd gesproken over het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van de tweeklassige bij- zijndere-neutrale Prinses Marijke-kleu- terschool in Elsbroek, waarvan de stichting- en inrichtingkosten worden begroot op 531.338. Ir. Clignett he kelde de bureaucratie gedurende de ruim zeven vooraf gaande jaren en vroeg situering in uitbreidingsplan Meer Dorp 3. Onderwijswethouder Jac. v. d. Vinne wees er op dat de ur gentie voor een kleuterschool in Els broek al vijftien jaar oud is en pleitte er voor de kleuterscholen zoveel mo gelijk bij de basisscholen te doen ver rijzen. De heer Manshande deed nog de suggestie de leerlingen van de Prinses Beatrix-kleuterschool onder te brengen in de leegstaande lokalen van de Julianaschool en in de eerstge noemde kleuterschool de leerlingen van de Prinses Marijke-kleuterschool onderdak te verschaffen. Temeer daar eind deze maand besprekingen plaats vinden tussen het college en de schoolbesturen, vond hij het wenselijk het voorstel aan te houden. Dit bleek geen haalbare kaart. Het voorstel van B. en W. werd met 15 stemmen (de heren Clignett en Manshande waren tegen) aangenomen. Dc raad ging akkoord met een her zien voorstel betreffende de riolering van de Hofstraat (kosten 400.000) en van het tweede gedeelte van de Weeresteinstraat (kosten 350.000). De nota 'Streekplan Zuid-Holland- west' kwam ter sprake. B. en W. stel den voor hierover een gesprek te heb ben met de vertegenwoordigers van de raad in de Gewestelijke Raad en het seniorenconvent, om tot een ge coördineerd standpunt te komen in dc vergadering van het Gewest Bollen streek op 25 maart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3