Weinig vedetten wel veel publiek t)irit maakt ote indruk en CSVD Noordwijk: een verloren seizoen Zwervers stunt STANDEN Eddy Merckx trekpleister in Zesdaagse •itioneel slot flershil— Boys Zwart Wit gewipt na strafschoppen Schelluinen verdedigt zich goed in Katwijk Uitslagen reserves DSO maakt het RWH nog moeilijk VfcWABfTET MAiANDAG 21 JANUARI 1974 SPORT K13 links 'Ja, ik (denk dat het een goede zaak is voor Jgars om er goed verzorgd uit te zien. Zeker en vast. Voor het ïkjok plesant'. Patrick 'Gerard' Sercu is toe aan rust. iarDAM. Commercie (sponsors), amusement Vader Abra- Valentino's, autopedraces, kermisattracties) en sport wiel- slzijn de ingrediënten, welke de Rotterdamse zesdaagse tot anisuccesvolle promoveren. Een evenement, dat nog niet eens ,uTeleden wegens gebrek aan kijkers van de agenda dreigde te iiafn- Totdat zesdaagseman-bij-uitstek Peter Post nieuwe im- bediende. strijd was met de waar- te wijten aan pech. Im- Dieter Kemper(36) was een hoofdrol weggelegd, jet dat hij in Bremen het werd van een ordinaire met Wolfgang Schulze, de geruchten enige „„.atten- door dit incident ik«Van de Duitse winterbanen iloten. diende de geblesseerde fdahl(39) zijn contract te annuleren, waardoor meteen de meest ervaren zesdaagse-coureurs niet van de partij zijn. Het gevolg is wel dat Graeme Gilmore (volgens Peter Post de snelste pistier in dit winterbaan- seizoen) noodgedwongen een formatie vormde met Cees Stam. Niet helemaal een gelukkige greep. Want Stam is een kwalitatief goede baanrenner, maar niet een ware vedette. En slechts die kunnen een hoofdrol ver tolken in het zesdaagse-circus. Mogelijk zou het tóch verstandiger De zevende Rotterdamse zesdaagse zal ongetwijfeld de gescliiedenis ingaan als de meest sucesvolle wat betreft de publieke belangstelling. Dertigduizend kijkers schaarden zich vanaf donderdag rond de Alioy' piste, waar de zesentwintig broodrijders hun rondedans afwerken. Commercieel gezien speelt de organisatie nu reeds bijna quitte. De laatste twee avonden morgen wordt de finale opgedist komt de winst in de kassa. In sportief opzicht daarentegen komt deze zesdaagse niet aanmerking voor een onderscheiding. Want in tegen stelling tot vorig jaar speelt de strijd zich voornamelijk af tussen Duyndam-Pijnen en Merckx-Sercu, hetgeen wél een groot risico met zich meebrengt: één valpartij, waarbij één van liet viertal is be trokken, en de zesdaagse is een sportief fiasco! Peter Post kent het vak als gèèn an der. Inzet en show. Dót verlangt hij van de renners. 'De mensen komen voor de sport en niet voor de attrac ties. En ik moet zorgen, dat de toe schouwers aan hun trekken komen', merkt Post op. Dóórom duldt Peter Post perse niet, wanneer de coureurs ook maar één ogenblik verslapten. Om diezelfde reden balt 'De Keizer' zijn vuist naar het zesdaagse-orkest, wanneer Eddy Merckx een ereronde aflegt zónder muzikale begeleiding. Nerveuze Post slingert de renners verwijten naar hun hoofd als het niet naar zin verloopt, geeft óók adviezen wanneer dit noodzakelijk blijkt te zijn. Post streeft naar perfectie. Vóór hèm is de klant nog atlijd koning;. Eddy Merckx. Hij vormt dè grote trekpleister van deze sfeervolle zes daagse. Een tóch wel beangstigende constatering. Want hoeveel 'consu menten' zouden zich hebben aange diend, Indien de Belgische vedette niet was gecontracteerd? Het zesdaag- se-veld zónder Merckx zou een opval lende gelijkenis hebben getoond met dat van Gent. Dóór is de zesdaagse een begrip. Maar het publiek liet wèl verstek gaan, omdat de échte baanve- detten (uitgezonderd Gilmore, Sercu, Duyndam, Pijnen) ontbraken. In Rotterdam werd de zesdaagse gea- nonceerd als 'het sterkste rennersveld te wereld'. zijn geweest een beroep te doen op Duitse pistiers als Sigi Renz, Jurgen Tschan, Wilfred Peffgen en Albert Fritz. Zij allen komen in eigen land tot grootse prestaties. Waarom echter nog véél geld voor andere neerleggen. wanneer de komst van Merckx vol doende is voor een bomvol sportpa leis, zo zou men zich kunnen afvra gen. Duyndam-Pijnen en Merxckx-Sercu hebben slechts (geringe) tegenstand te verwachten van Alain van Lancker en Jacky Mourioux. Een leuk koppel. Dat zeker. Krachtens (overigens ner gens geregisteerde) zesdaagse-weten komen de Fransen niet in aanmerking voor de eindtriomf. In het immer Ook dit is Zesdaagse. Zelfs een door de wol geverfde Patrick Sercu verbaast zich over de missen. Sport (of show?), commercie en schoon heid in dit geval in stereo, maar vaak ook ten onrechte als zoda nig aangeduid gaan hand in hand. mysterieuze zesdaagse-wereldje be staan talrijke zwijgende afspraken. Eén daarvan is dat de équipe die zich niet gedurend ealle dagen als een ech te topper manifesteerd recht heeft op de overwinning. Conclusie: alléén Duyndam-Pijnen en Merckx-Sercu kunnen aanspraak maken op de eerste plaats. Duidelijk Is inmiddels geworden, dat de kwaliteit van de huidige baanren ners te wensen overlaat. Dat wegren ners er aan te pas moeten komen om het publiek naar binnen te loodsen is een teken aan de wand. Het is juist Eddy Merckx die de baansport mo menteel van nieuwe Impulsen voor ziet. De op 1 februari startende zes daagse van Antwerpen om een voor beeld te noemen, zou volkomen in het slop geraken. Maar Eddy Merckx en Felice Gimondi (de organisatoren speculeren uiteraard op een twee strijd) garanderen het succes van do komende zesdaagse. Een trieste constatering. De oudere geenratie Altig, Post, Bugdahl, Kem per, Pfenninger, van Steenbergen, Lykké, Eugen) is grotendeels afge haakt. Slechts incidenteel meldt zich enig talent aan, zoals dit seizoen GUnter Hartiz (dè revelatie van dit seizoen) en Udo Hempel. 1. Cluzeaud 'Auby. 2. Burzal/Mlkslk, 3. Koot/ Van Gerwen, 4. op één ronde: Breur/Venix, 5. Ponsteen/Fens. 6. Van Gastel/Calthoven. 7. Minneboo/Stander. De overige ploegen op meer dan één ronde. WIM HUISMAN ÏHK AAN DEN IJSSEL Wat een verrukkelijk duel heb- 'fit en CSVD de ongeveer vijfhonderd toeschouwers voorge- Fris voetbal, een leuk scoreverloop en een grote dosis rasme van de zijde van Spirit. Weliswaar verloren de kana- $r wat hebben alle aanwezigen een heerlijke middag beleefd «cupbotsing, die eerst na 120 minuten voetbal werd beslist. izitter Van der Poel tfl gelijk te krijgen met zijn idat de Delftenaren deze '^1 moesten winnen, om de «de resultaten van de afge- %n te doen vergeten. In de put namelijk kogelde Peter jeer van zeker twintig meter 1) langs de tevergeefs Jjkeepr Kool. Maar de bezoe- juimden door te drukken, ••voor Spirit perspectieven een beter resultaat. ript werd 11. Doch in de konden de geelwitten niet .pende kracht opbrengen om jpisch uiteraard sterkere ii[loppen. Maar een kleine zp- ïie Vis en consorten zou ze- hverdiend zijn geweest. Wat ;it gebeukt op het doel van •jwijn en wat hebben Kims 1 Gerrit Schuitemaker, zich j Scheidsrechter 't Hart (dam. kon na afloop van de |ng Piershil-Jodan Boys (1- iiur gaan houden. Twee mi- »r zijn slotsignaal haalde de let zwart zich de gramschap Gouds was op de hals. Sfager. die zijn tenen driftig degen in de richting van Dick irsdie hem wat ruw had be- als de grote boosdoener öfereker, die door een te auto- leid poogde te verbloemen de[g niet rijp is, voor arbitrage gat zaterdag-regionen stuurde i driftig gebarend, van de v[ grasmat. 'Vriend' (Jodan osp zelf) en 'vijand' (acteurs (juisclub) wilden via een vlot- n#nis te kennen geven, dat de 3rfie natrappen te zwaar uit- 3Ü de actie van De Jager, nbrde in een aantrekkelijk be- tëpaarin veel vermeldenswaar- erfrde. Neem de gemiste straf- d Adrie Achterberg die zijn 1-1 stand op rozen had jetten. Hij schoot de 'elfme- irerd toegekend omdat Goris- 1 Snijders bij een kansrijke ld omklemd. worden gezegd dat de thuis- inszins geïmponeerd bleek. Roelofs kon naar grote hoog- n vanwege zijn deskundige in bij de veelvuldige aanval- de thuisclub en Henk Thalf nodige vaardigheid om zijn P naar voren te sturen. Hij h nog slechts enkele weken bl is als onderwijzer overge- aar Giethoorn. Jodan Boys ch vooral gevaarlijk middels {Alphenaar-De Jager. edereen al over een verlen- ,eke n te praten bracht het door- B:ri de gastheren succes. Henk ïoierg centerde de bal naar Ka- s«ers die van dichtbij de score 14 (1-0). Dat gebeurde in de viut. Weinige seconden later d echter zo maar gelijk door gj Joop Alphenaar nam een er P- Rob Vuyk tikte de bal u Roelofs knalde attent in (1- uten voor tijd sloeg Jodan Han de Jager, die er kort bijna huilend werd uitge lat de bal naar Joop Alpho» schitterend, onhoudbaar voor ere doelman Wim Achter- i brigade naar de zege schoot iest voor de thuisclub, maar verdiend voor de Bcys. \NDRIES TROUWBORST met kunst- en vliegwerk staande moe ten houden om de winnende Spirit-go al tegen te houden. Wat hebben Nijs Brandwijk Wim de Jong, Jan Koppen en Jan de Vrij harde schoten gelost en wat deden zich voor het CSVD- doel hachelijke situaties voor. Doellat en paal moesten enkele malen red ding brengen en de hoekschopverhou- ding zou 9—3 voor de thuisclub wor den. Na de openingstreffer in de vijfde mi nuut dacht csvd met tik-tak-spel de si tuatie te gaan beheersen maar dat pak te al gauw anders uit. De formatie van trainer Sterk staat bekend om zijn met. aflatende inzet en dat bleef ook nu niet zonder resultaat. Met en ge weldige geestdrift, flink gesteund door de supporters, wierpen de gast heren zich in de strijd en het was een lust om dat te zien. Trainer Wol ter Bos wist nauwelijks hoe hij zijn jongens moest instrueren om zulk een plan de kop in te drukken. Maar die bleek in de 33e minuut niet krachtig genoeg om de verdiende gelijkmaker te voorkomen. Een slecht genomen doeltrap van Dick van Oosterom bracht de bal bij tegenstander Nijs Brandwijk, die daarna door Ci Chung van dc bal werd gezet. De bekwaam leidende arbiter Van Dodewaard ken de hiervoor een vrije traptoe die door Jan de Jong genomen en door Brandwijk schitterend werd ingekopt (1—1). Er kwamen nog kansen voor Jan de Vrij, Jan Koppen, en Brandwijk, maar keeper Paul Oortijn kon alles klaren zij het met medewerking van al zijn teamgenoten. Na rust hetzelfde spelbeeld: een fel aanvallend Spirit een zich fel verdedigend CSVD en een publiek dat een verblijf op het gezellige Spirit-domein tot een feest maakte. Op soms onverklaarbare wijze bleef de bal uit het Delftse doel en in de verlenging ging de thuisclub zelf doo rde knieën In de tweede minuut schoot Koos Verschoor na goed aange ven van Peter van der Meer van grote afstand 12 in en twee minuten voor het einde van de tweede verlenging mikte Ton Zoutendijk goed door na een combinatie met Van der Meer, via de paal 13 te laten aantekènen. Voor Spirit een eervolle nederlaag en voor ons een wedstrijd die we niet gauw zullen vergeten. SPIIUT-CSVD 1—3: 5: Van der Me«r«n 0—1: 33: Brandwijk 1—1: 92: Verschoor 1—2; 113; Zoutendijk 1—3. SPIRIT: Kool, Boers, Vis, Lagerwaard en J. de Jong: m: K. Vulk. (Van der Graaf» De Vrij en Rook s'uifc; v: Brandwijk, Wim de Jong. en Koppa. CSVD: Oortwljk. a: Verschoor, Van Oosterom. Schuitemaker, en Wtlligers m; Chung. Kee- ren (Wamelen) Z en Praagman v: Van Pep pen. Zoutendijk, en Var/ der Meer. LIES MAST 3de klas A Rozenburg 1320 Zwervers 1319 SV "35 12—15 Spirit 12—15 Koudekerk 1213 Hoogvliet 1212 3de klas B PPSC 11—17 Plershil 12—17 VVGZ 11—14 Oranje Wit 12—13 Maasdijk li12 Barendrecht 1211 4de klas A Katwijk 13—20 Lisser Boys 13—20 TAW 13—16 Die Haghe 11—13 Unicum 1313 ARC 12—12 Rljnsb. Boys JAC Excelsior P. Loosduinen DUNO DSVP Woudrlchem MVV Vlaardlngen Groote Llndt Mellssant ZBVH Naaldwijk SVOW Scheveningen Oegstgeest Wouhrugge Ornas Rozenburg ontluistert landskampioen in beker NOORDWIJK De in het vorige seizoen zo vraak briljant spelende formatie van Noordwijk werd zaterdag op eigen terrein met een 1-3 beker-nederlaag tegen Rozenburg geconfronteerd; daarmee verspeel den de pupillen van trainer John Eelman de laatste kans op succes dit seizoen. CSVD'er Ci Chun is door een verdediger van Spirit op het verkeerde been gezet. ROTTERDAM De laatste vier jaar wist ZwartWit zioh 9teeds in de eindstrijd van de KiNVB-be- ker te worstelen, resulterend in een drietal triomfen. Dit seizoen echter zal Zwart Wit géén roem meer oogsten in dit tournooi. Verantwoordelijk voor deze desillusie was streekrivaal Zwervers. 12—u 11—10 13—10 12—11 11—10 11—10 12—10 13—12 12—11 12—10 4de klas D Nw.Lekkerland 1117 Aspercn 1111 Helncnoord 1015 Arkel 1211 Groot-Aramers 12—15 GJS 10—10 Strijen 12—13 Haaften 11— 8 ASH 12—12 Meerkerk 11— 5 Pelikaan 10—11 Wleldrecht 10— 4 Pure sensatie. Dat was het beslist, al was het voor Zwart Wit slechts een schrale troost, dat deze eliminatie pas realiteit werd na het nemen van straf schoppen. Meest bejubelde IJsselmon- denaren waren uiteindelijk sluitpost Leen Stobbe (hield niet alleen Joop Hak van een treffer af maar werkte er ook zélf één achter collega Lolke- ma) en vaak ongrijpbare Foor Ri- kaart, wiens uithaal goed was voor de definitieve beslissing van deze toch wel wat tegenvallende confrontatie. Zwart Wits uitschakeling was overi gens niet eens zó verrassend. Was zelfs volledig in overeenstemming met het geëtaleerde voetbal. Zwart Wit legde alléén een tikkeltje méér routi ne aan de dag dan zijn opponent. Dat wel. Maar de acties waren zó ongeïn spireerd en zó tempoloos dat nauwe lijks enig succes mocht worden ver wacht. Piet Boekee had na het verlies tegen Quick Boys trouwens enkele wijzigingen aangebracht. Joop Hak (onlangs nog liet Boekee zich erg lo vend uit over zijn prestaties in de de fensie) was wéér aan het front te vin den, Flip van Waardhuizen mocht zich uitleven in tweede lijn en Krijn van der Heide werd in de defensie ge posteerd. Voeg daarbij het feit, dat Ferry Ter Mors (heelc de training gedeeltelijk hervat) na de wisseling kwam opdra ven voor Van der Heide en dat Jos Roestenburg (hoofdwond) zijn plaats diende af te staan aan Theo Helleman wat de nodige veranderingen met zich meebracht dan valt te verkla ren. waarom Zwart Wit zich evenmin manifesteerde als een eenheid. Die be zat Zwervers daarentegen wèl. Het verdedigde soepel (met rustige Theo van der Weerdt als excellèrende fi guur) en bediende de frontlinie met dieptepasses. Tijdens de ouverture kwam Zwart Wit dan ock niet slecht weg, toen Lolkema zich verslikte en Wim van der Graaff de onverwachte mogelijk heid verslingerde. Nóg een droomkans liet overigens weinig imponerende Wim de Graaff ook onbenut. Frans Steur (uit vorm) had wèl succes aan de andere kant. Plotseling versnellend manoeuvreerde hij langs enkele obsta kels. Toen Leen Slobbe zijn inzet liet glippen, was het in de tweede instan tie toch raak: 0-1. Dat was in feite één van de weinige wapen feiten van Zwart Wit. Goed, Flip van Waardhui zen (later toch weer op de linker flank) draaide constant langs Pierre Eijfferts. Maar rendement leverde dal niet op door de vorm-crisis. waarin Frans Steur en Joop Hak verkeerden Zwervers wist zich zeker niet kans loos. Men nam méér risico's dan tij dens de eerste periode, hetgeen (te recht) niet onbeloond bleef. De ge lijkmakende goal was een beauty, Floor Rikaart retourneerde meteen een uittrap van Lclke Lolkema, waar na plotseling Wim van der Graaff val lend kon raak koppen: 1-1. Waarmee enthousiast Zwervers een toegift van dertig minuten afdwong. Lusteloos Zwart Wit was daarin niet meer in staat het vonnis te voltrek ken. Integendeel, Zwervers schreef historie. En nam daarmee revanche voor de bekerontmoeting van 1972, toen Zwart Wit wèl in de verlenging toesloeg. De tijden zijn nu eenmaal veranderd Een compliment voor het bezoekende Schelluinen dat in het fraaie Katwijk- se stadion tegen reus Quick Boys, al tijd nog een gerenommeerde naam in het zaterdagvoetbal, goed partij wist te geven. Natuurlijk, de thuisclub was veel sterker dan de opponent De ver dediging kon zich vrijwel van het be- ginsignaal gaan bezighouden met energiek aanvalswerk waarbij doelver- dediger De Bruijn overwerk kreeg te verrichten. Hij weerde zich echter uit stekend, bij inzetten van Leo Pluim graaf (c.s.). Deze bijzonder actieve spits hielp zijn ploeg toen cr een goed kwartier was gespeeld aan de leiding. Mouter bleek een deskundig aangever en Pluimgraaff verzilverde maar al te graag de zich aandienende kans (1-0). Het viel eigenlijk wat tegen dat de gastheren in het eerste bedrijf niet verder kwamen en dat beloofde veel voor Schelluinen. De thuisclub her stelde zich uitstekend in de tweede helft en oefende een zware druk uit. Toch zagen de bijna duizend toeschou wers dat Schelluinen zich met man nenmoed verweerde. Er was een straf schop voor nodig om de stand uit te breiden. Leo Pluimgraaff werd ten val gebracht en Piet Wolffenbuttel uit Capelle aan de IJssel kon niet an ders doen dan naar de witte stip wij zen. Pluimgraaff zelf toonde zich des kundig genoeg om de penalty te be nutten (2-0). Dat betekende een 3-0 stand omdat Haasnoot daarvoor uit een voorzet van Klinkenberg de 2-0 voorsprong liet aantekenen. Kort voor tijd liet de ijverige Haas noot een schuiver los en produceerde zijn tweede treffer en een 4-0 stand. ZWERVERS-ZWART WIT 1—1 (0—1). Zwer vers wns 23. Steur, 79: Van der Graaf 1—1. Toeschouwers: 400. Scheidsrechter: A. van Elswijk. ZWERVERS: Slobbe; Eijfferts, Van der Weerdt, Helden en Donker: Stok. Van Rixoort (De Hek) en Vos; Van der Graaff, Wilstra (Smit) en Rikaart. ZWART WIT: Lolkema; Van der Helde (Ter Mors). A. Winder, C. Wander en Van den Heuvel: Van der Sandi, Van Waardhuizén en Viergever: Hak, Steur en Roestenburg (Th Helleman). WIM HUISMAN Dat de eliminati? in de strijd om de beker door derde klasser Rozenburg werd uitgevoerd, moet voor Noord- wijk een teken aan de wand zijn. Zon der iets m het nadeel te zeggen van de voortreffelijke draaiende Rozen- burgse formatie, kan uit deze neder laag van de landskampioen toch de conclusie worden getrokken, dat zon der een drastische wijziging in de speeltrant degradatie niet helemaal tot de onmogelijkheden behoort. Noordwijk, zonder een nog steeds niet helemaal fitte Jaap van Kesteren en ook zonder de gepasseerde Ruud Bröring in de basisopstelling, kreeg van Rozenburg de kans om aan te val len en met open ogen trapten de roodbroeken in de val. Rozenburg, dat in de bekerstrijd behoudens een uit schakeling van Zwart-Wit in het ver leden nooit tot grote daden kwam, liet de gretig, maar ongenuanceerd at taquerende Noordwijkers rustig ko men. Albert Kuiper c.s. beperkten zich voornamelijk tot razendsnelle contra-aanvallen, die een vaak te ver opgedrongen Noordwijkse defensie voor grote problemen stelde. Na twintig minuten werd de thuis club uit een door Jan Huizing geleide aanval op een 0-1 achterstand gezet. Huizing, die de volle negentig minu ten volledige vrijheid kreeg van West- geest, gleed gemakkelijk langs de ijlings toegeschoten Jan Viveen en speelde knap door naar de ook al veelvuldig vrijgelaten Cor van Seter- se. De uitblinkende Van Seters gaf een knappe pass naar Hans de Lange, die van dichtbij geen moeite had met Constant Smit. Noordwijk kon daar voor de pauze al leen een terecht door de goed leiden de arbiter Van Amerom afgekeurde goal van Ted Luuoindong tegenover stellen. Res 2A: Vlaardlngon 2-Exelslor M2 11: DO- TO 2-Koudekerk 2 2—1: Res. 3A: Lyr» 2- Loosdulnen 2 5—1: CSVD 4-Rljnsburgse Boys 2 3l: Res. 3B: Zwaluwen 3-Jodan Boys 2 1—li HBSS 2-Semper Altlus 2 6—1: Res. 3CS RWH 3-GJS 2 0—1; TOGR 2-PPSC 2 1—1: Res 3A: Bo Fair 2-SSC 2 2—1; HVO 3-Nlvo Sparta 2 41; Res. 3E: Maasdam 2-SteUen* dam 2 30. Alle overige wedstrijden werden afgelast. Johan van Duyn verschijnt alleen luinen. voor doelman De Bruyn van Schei- Een kwartier na de hervatting kwam Noordwijk uit een strafschop nog op gelijke hoogte. Die strafschop, door Aad Glas achter Bob Molendijk gede poneerd, werd weggegeven door Jan Degeling, die net binnen de beruchte lijnen volkomen onnodig hands maak te. De vreugde was echter van zeer korte duur want nog geen minuut later zorgde opnieuw Hans de Lange met een bijzonder beheerst schot voor 1-2 en Rozenburg zou direct daarna waar schijnlijk zelfs op 1-3 zijn gekomen wanneer Van Amerom een overtre ding binnen het zestienmeter-gebied van Viveen tegenover Huizing niet lankmoedig had weggewuifd. Eelman, de met zorgen beladen oefen- meester, greep terug op Bröring, het geen ten koste ging van de niet on verdienstelijk spelende Jan van Rijn. Maar ook met Bröring kan de achter ste vier van Rozenburg niet voor gro te problemen worden gesteld. Het slotoffensief van Noordwijk had overigens wel tot gevolg dat Kuiper in de laatste minuut bij een uitval nog voor 1-3 kon zorgen. Derde klasser Rozenburg bekert ver der, voor landskampioenen Noordwijk blijft alleen de schamele taak over het vege eerste klasserlijf te redden. NOORDWIJK-ROZENBURG 1—3 (0—I). 20. De Lange 0—1. 60. Glas 1—1 (strafschop) 61. De Lange 12. 90. Kuiper 13. Scheidsrech ter Van Araerongen. Toeschouwers: 400. NOORDWIJK: Smit, Westgeest, Viveen. Spaanderman, Glas. Karstens (Barter/) Vreugdenhll, Duindam, Lumoindong, Bogers, Van Rijn (Bröring) ROZENBURG: Molendijk. Degeling. Euser, Westbroek. Doorduin. Oostdl^;, Van Seter». Kuiper, Du Pon, de Lange, Huizing. RVVH-DSO 2—1: De vierde klas be zoekers toonden onmiddellijk op een winstgevend avontuur uit te zijn: ma ling hebbend aan het klasseverschil. De aanvalslust van de mannen uit Zoetermeer werd evenwel niet be loond. Wel werd doelman De Zoeter van de Ridderkerkers geblesseerd, die zich moest laten vervangen door De Baat die in eerste instantie ook moest trachten de aanvalsgolf te keren. Lang kon dat offensief uiteraard niet duren omdat RWH maar al te graag bereid was om het initiatief over te nemen. In de overigens matige wed strijd was het Den Hartog die met Bi- rahy het eerste doelpunt voorbereid de. Laatstgenoemde wist het doel te treffen (10). RWH wilde meer en er volgde een reeks acties met als gevolg een half dozijn kansen. Vooral Jerry Kruit was dicht bij het uitbreiden van de score. Ook Den Hartog, In 't Veld en Van der Spoel kregen mogelijkheden die om afwerking schreeuwden. Zij ver zuimden echter deze te benutten. RWH wilde er alles aan doen om een hogere score te bereiken. Dat ge lukte al in de zevende minuut na de rust Kruit gaf een voorzet volgens het boekje. Jan Schouten behoefde slechts te knikken om de kans te ver zilveren: 20. Wie gedacht had dat RWH nu zou doorstoten, vergiste zich.Ondanks het feit dat de gastheren domineerden counterde DSO gevaarlijk. Van Cam- penhout zette laag in. Schouten van RWR was niet ad rem genoeg om het gevaar te beteugelen en het was (2 1). Van Campenhout wilde meer en stuwde dat het een lieve lust was. Cor Taal gaf veel gevaarlijke dieptepasses waarvan echter niet werd geprofi teerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13