Woonwagenbewoners van Stein: we willen blijven dichtbij Commentaar Vandaag uitspraak van Hoge Raad over slepende kwestie in Limburg Werkende jeugd Studerende jeugd Kostbare les Slechte vriendjes het weer weerrapporten geen inkijk voor 't nageslacht looptrein 'rechtbank' brand controle [KOEW/CTIAIRITEIT VKliE. luit,. a E.,-I BLN NEN LAND/COMMENTAAR T5 K7 \og altijd hebben werkende jongeren reden om jaloers te kijken naar stu denten. Dat wordt vooral duidelijk, «anneer beide groepen tegelijk in het nieuw» zijn. Eerst zie je dan een altijd irolijk kijkende staatssecretaris Klein uitleggen, hoe mooi het beurzenstelsel i$, dat hij voor studenten in petto heeft, en even later zie je een altijd ernstige minister Boersma werkende jongeren ontvangen, die demonstreren voor onverkorte doorvoering van het minimum-jeugdloon. Nu gaat het niet aan om verbeterin- jen voor de ene groep alleen maar te vergelijken met het minder fraaie lot vin een verwante groep. Toch is er enig verband. Wanneer staatssecretaris klein vaststelt, dat de regering niet meer geld aan de studenten wil uitge ven dan er nu in de pot zit, is dat juist met het oog op die werkende jongeren een billijke zaak. Als er cx- tra geld vrijkomt, is dat eerst nodig om het onderwijs voor werkende jon- jeren verder te verbeteren. Dat ge beurt ook wel, maar ideaal is de situ- itie nog allerminst. De werkende jongeren moeten elke lotsverbetering duur bevechten. Uit breiding van de gedeeltelijke leerplicht tn invoering van het minimum-jeugd loon houden voor hen nog altijd het risico van grotere jeugdwerkloosheid is. Gemeten naar maatstaven van verde lende gerechtigheid binnen de groep itudenten is het plan van dr. Klein zo [tk nog niet. Hij wil om te beginnen itudenten bij het hoger beroepsonder wijs en universitaire studenten even •eel geven. Daarmee ontneemt hij ten minste één groep het recht jaloers te sjn op degenen die aan een universi teit studeren. Bovendien wil hij iets doen aan de privileges die sommige studerende kin deren van rijkere ouders nu genieten. Door de kinderbijslag en de belasting- ïftrek voor studerenden boven de achttien af te schaffen, maakt hij het hun ouders onmogelijk, jaarlijks vier duizend gulden te incasseren voor kin deren van wie sommigen in feite nau welijks studeren en van wie anderen door andere oorzaken in studiepresta ties belangrijk achterblijven bij de hui dige beursstudent. In het voorstel van Klein krijgt iedcr- ien een basisbeurs van drieduizend pilden, ongeacht hét ouderlijk inko- nen, en daarvoor moet iedereen aan lezelfde normen voldoen, pn moeilijkheid blijft, dat voor de 1st van de studiekosten de studenten I n rijkere ouders afhankelijk blijven in thuis (tenzij ze een lening sluiten), let nadeel daarvan is vooral psycho logisch: een volwassen student zou fi nancieel onafhankelijk moeten zijn. Misschien is het toch te overwegen, dan maar een uniforme regeling te maken voor alle studenten, bij voor beeld een basisbeurs van vierduizend tulden met daar bovenop een lening die alle studenten na afloop van hun itudie moeten terugbetalen. Het is een vreemde ironie, dat wat de Indonesische ambassadeur in Neder land overkwam en woedend maakte, zo kort daarna het deel werd van de Japanse premier in Indonesië: een fel le betoging die gemakkelijk als beledi gend kon worden ervaren. Alleen waren de proporties, en daar door ook de reacties van de ordehand havers, in Djakarta heel anders. Voor al toen na het verkreukelen van Ja panse auto's door de studenten een woedende volksmenigte het protest overnam en de Chinese middenstand onder handen ging nemen. Dat laatste hadden de studentenleiders geenszins bedoeld, maar daar loopt het in Indo nesië wel vaker op uit. (Trouwens: handeldrijvende minderheden van uit heemse herkomst hebben het altijd en overal ter wereld al moeilijk gehad.) Er heerst in het Indonesische kabinet ten duidelijke verslagenheid over de omvang die de uitbarsting heeft gekre gen. Een dodencijfer dat de tien al heeft gepasseerd, vijftig gewonden en 200 arrestaties deden de minister van voorlichting, Machmi Saleh, terecht spreken van een 'kostbare les'. Opmerkelijk is ook dat zowel in de verklaringen van de Japanse premier als in die van Indonesië zo nadrukke lijk gesproken wordt van een andere wijze van kapitaaloverdracht aan In donesië. Dit kunnen natuurlijk lege woorden blijken te zijn, omdat Indo nesië aan alle kanten ingesponnen zit in contracten die zomaar niet te her roepen zijn, en waartegen 2ich juist de woede van de studenten richtte, omdat ze als gelegaliseerde roof worden er varen. Voor de regering in Djakarta is een belangrijk keuzemoment aangebroken. Zij kan op Braziliaanse wijze de oppo- titie gaan smoren. Maar zij kan ook, gewaarschuwd door dit wilde protest uit de universiteiten, de oppositie be tere legale kanalen verschaffen. Men kan slechts het laatste hopen. door Rudie van Meurs MAASTRICHT/STEIN Het zi- geunerkamp van Stein ligt op de smerigste plaats die in deze wel varende Zuidlimburgse gemeente te vinden is. Ingeklemd tussen twee wegen en in de schaduw van een stinkend asfaltfabriekje bejslaat het enkele honderden vierkante meters, met een lage schutting afgeschermd stuk kale grond. Jaren geleden hebben ge meentebestuurders in opperste barmhartigheid deze plaats eens aangewezen als staanplaats voor zigeuners. Op het kamp staat een houten barak die eens als directiekeet fungeerde, maar dat is lang geleden. Er is nu een schooltje van gemaakt. Want na jarenlange weigering van het katho lieke schoolbestuur in Stein de zigeu nerkinderen tot het onderwijs toe te laten, besloten de bewoners van het kamp zelf iets te gaan doen. Ze kwa men, via 'rooie reus' Dirk de Vroome, in contact met een aantal studenten in Zuid-Limburg die het onderwijscol- lectief vormden. Beurtelings geven jonge, nog niet afgestudeerde onder wijzers nu les op het schooltje. In het gebouwtje staan wat banken, een kachel en twee wasmachines. De ramen zijn dichtgemaakt met plastic, maar dat verhindert de wind niet vrij door het 'schooltje' te waaien. De kin deren zitten, verkouden en hoestend, met jassen aan. Ze zijn van vijf tot dertien jaar. Allen leren hoe ze het woord 'tas' moeten schrijven. Op de achtergrond draaien twee wasmachi nes. Het zijn nog van die ouderwetse langzaamwassers, die een afschuwelij ke herrie maken. Maar de kinderen schijnen er geen last van te hebben, gretig luisteren ze toe en schrijven de woorden na. Als de gemeente Stein haar zin krijgt zo lijkt het zal zowel het kamp als het schooltje zo spoedig mogelijk verdwijnen. Daarmee zal dan een eind worden gemaakt aan de hulsvesting van de vier zigeunerfamilies (onge veer 35 mensen) die de laatste twaalf jaar in Stein woonden. Daarmee zal een eind zijn gekomen aan de jaren lange achtervolging door de gemeente lijke overheid van de vier families, die de dreigementen durfden te trotseren en bleven. Daarmee zal zijn gelukt wat, zo zegt bewoner H. W. Rosen berg, 'de Duitsers in de tweede wereld oorlog maar gedeeltelijk gelukte. Dat we opgesloten worden in een regio naal woonwagenkamp'. De procedure om het zover te krijgen is al in '71 op gang gezet. Toen veror donneerde de gemeente Stein dat de zigeuners zouden vertrekken naar het regionale woonwagenkamp in Sittard. De mensen weigerden. Rosenberg zegt: 'We wonen hier al sinds '61. Wij hebben historische rechten. Wij heb ben'hier ons thuis. Mijn vrouw heeft twee jaar in het concentratiekamp van Dachau gezeten, zij kan niet te gen een massaal kamp met muren en bewaking. Wij willen hier blijven'. De zigeuners gingen tegen de eis van de gemeente om te vertrekken in be roep bij gedeputeerden van Limburg. Het provinciaal bestuur gaf hun ge lijk, ze zijn inwoners van Stein. ze zijn Nederlands staatsburger. Ze kon den blijven. Beroep van de gemeente bij de Raad van State mocht niet ba ten. Geleidelijk Daarop grepen B. en W. naar een an der artikel van de woonwagenwet om langs meer geleidelijke weg tot ont ruiming van het kamp in Stein te ko men. Zodra elders op een klein kamp Kinderen van het woonwagenkamp van Stein op het schooltje. ruimte beschikbaar kwam, moesten de zigeunerfamilies de bereidheid tonen te verhuizen. Maar ook daar wensten de kampbewoners niet mee akkoord te gaan. Sinds twaalf jaar wonen de families Rosenberg, Steinbach, De Gelder en Bern bij elkaar en ze wen sen niet gescheiden te worden, net zo min als ze willen verhuizen naar een groot kamp. De heer Bern spande bij de rechtbank in Maastricht een kort geding aan te gen de gemeentelijke els. De recht bank bepaalde dat de gemeente pas het recht had de zigeuners te verwij deren als een schriftelijke verklaring zou worden overlegd dat elders ruim te was op een regionaal kamp in Lim burg. De gemeente Stein ging tegen die uitspraak in beroep en kreeg ge lijk van het gerechtshof In Den Bosch. Het hof maakte Immers uit dat de 'bewoners van het kamp in Stein verplicht zijn de gemeente een mach tiging te verstrekken waarin zij de ge meente Stein opdracht geven een vrije plaats op een niet regionaal 'Desnoods kraak ik een huis' kamp in Limburg te zoeken. Weige ren de zigeuners die machtiging af te geven dan kunnen ze na twaalf uur uit Stein verwijderd worden'. Doodvonnis 'Die uitspraak betekent dat we ons ei gen doodvonnis tekenen', zeiden de zi geuners en ze vroegen evenals de ge meente die nog niet helemaal content was, cassatie aan bij de Hoge Raad. Die zal vandaag uitspraak doen. H. W. Rosenberg heeft dan drie slapeloze nachten achter de rug, drie jaar van kwelling en onrust en meer dan der tig jaar achtervolging door de autori teiten. Hij zegt: 'Ik weet het niet meer, ze mogen alles wegslepen, maar ik ga niet weg uit Stein. Ik kraak desnoods een huis. Maar ik ga niet weg. Het is waar, wij hebben hier niks. We heb ben geen water, geen w.c. en als het waait ligt het stof van de fabriek op tafel. Maar de gemeente moet goed weten dat wij die situatie nog veel liever willen dan verhuizen naar een kamp ergens anders. Want weet je wel hoe zo'n regionaal kamp eruit ziet? Daar staan muren omheen, daar zitten luid sprekers gemonteerd, daar is politie bewaking, daar zijn we opgesloten sa men met tientallen anderen van onze mensen. Wij hebben te veel meege maakt om dat nog eens te beleven. Wij horen hier. Als wij een keer per jaar naar Lour- des gaan voor een samenkomst met onze mensen, dan willen mijn kinde ren altijd weer terug naar Stein. Hier is hun thuis. Ze hebben hier vriend jes. Voor het eerst is mijn zoon uitge nodigd op een verjaardagsfeestje in het dorp. We hebben nu een school, mijn kinderen kunnen over een half jaar de krant lezen. Ik ga het zelf met de andere mannen hier ook leren. La ten ze ons dan een andere ruimte in Stein aanbieden. Wij zullen alles zelf weer opbouwen, maar laten ze ons niet wegjagen'. School Als op het oficieie handelen van de gemeente Stein wordt gelet, dreigt inderdaad ontruiming van het zigeu nerkamp als vandaag de Hoge Raad de gemeente in het gelijk stelt. Maar de zaak wordt wat verwarrend als blijkt dat de raad in Stein enige tijd geleden akkoord ging met de bouw van een nieuwe school, voor onder wijs aan de kinderen van het kamp. Er is zelfs al een advertentie voor een onderwijzer geplaatst. Gaat het ge meentebestuur er dan toch vanuit dat de zigeunerfamilies in Stein blijven? Burgemeester J. L. J. M. Coenders zegt daarover: 'Ik ben er nog niet van overtuigd dat de raad dat zal toelaten. De school wordt wel gebouwd, op het kamp of ergens anders in de gemeen te. Dat heeft de raad besloten. Maar u moet die beslissing los zien van de procedure die speelt'. Alle woonwagens in de westelijke mijnstreek zijn al lang naar het regio nale kamp vertrokken. Alleen de vier gezinnen in Stein zijn gebleven. Dat is niet legaal, dat is niet overeenkom stig de wet Zelf ben ik geen tegen stander van decentraliseren, naast de regionale kampen, andere kleinere op vangmogelijkheden inrichten. Maar ik weet niet of de bereidheid om die mogelijkheid in Stein te creëeren in de raad aanwezig is'. Zal Stein gebruik gaan maken van z'n mogelijkheden om het kamp binnen twaalf uur te ontruimen als de Hoge Raad de gemeente in het gelijk stelt? Burgemeester Coenders: 'In elk geval niet In het komende weekeinde. Dat kan ik u wel verzekeren'. Onzekerheid Het zijn uitspraken waarmee de onze kerheid onder de bewoners van het kampje nog door wordt vergroot. De raad van Stein denkt anders dan het college, maar beide hebben er weinig trek in de zigeuners een blijvende plaats in de gemeente te geven. Poli tieke gevechten worden inmiddels met de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht over de hoofden van de mensen om wie het gaat heen, uitge vochten. Het is wel zeker dat als de Hoge Raad de gemeente in het onge lijk stelt een nieuwe Juridische proce dure volgt die opnieuw jaren kan du ren en de bewoners opnieuw in onze kerheid en angst zal houden. Voor het onderwijscollectief, dat zich aanvankelijk uitsluitend bezighield met het geven van les aan de kinde ren, is de kwestie een politieke zaak geworden. Gisteravond is in het poli tiek café van Maastricht een bijeen komst met alle betrokkenen belegd. Morgen wordt in Stein een massale handtekeningenactie georganiseerd on der het motto 'Het zigeunerkamp moet blijven'. In het commentaar 'Slechte vriendjes' >n onze krant van gisteren is een fei telijke vergissing geslopen, die de conclusie onverlet laat. Er werd ge steld dat de heer Polak minister van justitie in hel kabinet-Biesheuvel was. Dat is niet juist. De heer Polak had zitting in het kabinet-De Jong. Aanhoudend zacht Van onze weerkundige medewerker De storm is in de nacht van woensdag op donderdag en in de daarop volgen de vroege ochtend als een razende Roeland over ons heengegaan. In het zuidwesten van Nederland schoot de wind uit tot 120 km per uur (in het Kanaal 160 km), in het noordoosten van het land over het algemeen tot 100 tot 110 km. Niet de diepte van de depressie was in dit geval in de eer ste plaats doorslaggevend (982 milli bar) voor de sterkte van de storm. Het was vooral de korte afstand, die de isobaren ten opzichte van elkaar innamen, die het hem deed. Bij de jongste storm deed het grootste ge loeid zich aan de achterzijde voor uit noordwestelijke richting. Oorzaak: een krachtig zich opbouwend hoge- drukgebied met centrum van 1041 mil libar ten noordwesten van Portugal, lag tegen de depressie aan te duwen. Een uitloper ervan deed de wind tn de loop van gisteren tamelijk snel in binden. nadat het minimum opvullend over Jutland wegtrok. Wij zien nu ge beuren dat de zuidelijke circulatie die in het begin van deze week nog voor extreem hoge temperaturen zorgde, is overgegaan in een westelijke. Dit houdt in dat er van bestendigheid van enige duur nog steeds geen spra ke kan zijn. Vanuit het zeegebied ten westen van Ierland koerste alweer een volgende storing met regen snel in de richting van de Noordzee en gisteren in de vooravond al werd het in het noordwesten nattig. De zuid westen wind neemt vandaag langs de kust toe tot hard Met deze nieuwe storing komen weer verse hoeveelhe den zachte oceaanlucht naar West-Eu ropa, waar het temperatuurniveau de komende dagen dan ook boven nor maal zal blijven. De winter krijgt bij de huidige situatie geen schijn van kans. De strenge vorst blijft beperkt tot Rusland, de oostelijke Balkan en .het Midden-Oosten, waar sinds gisteren ook een flink pak sneeuw is gevallen. Hook water 19 Januari 1974 Vli«sin#en 11.10-23 49, HarlngVltettlUiïen: 0.22-12 51rot terdam: 1.32-13 53. Schevaningen: 0.02-12.34. Amsterdam regen 7 0.3 De Bilt motregen 7 1 Deelen regen 7 1 Eelde regen 7 0.1 Eindhoven motregen 7 0.4 Den Helder motregen 6 0.6 Luchth. Rtd. motregen 7 0.1 Twente regen 6 ,1 Vlissingen regen 7 1 Zd. Limburg regen 7 0.1 Aberdeen zwaar bew. 7 0.2 Athene onbewolkt 11 0 Barcelona onbewolkt 15 0 Berlijn regenbui 8 2 Bordeaux onbewolkt 12 0.4 Brussel regen 9 1 Frankfort' zwaar bew. 7 0 Genève zwaar bew. 7 1 Helsinki sneeuw 0 0.2 Innsbrück sneeuwbui 8 0.4 Kopenhagen zwaar bow. 5 1 Lissabon onbewolkt 14 0 Locarno onbewolkt 13 0 Londen regen 10 0.1 Luxemburg zwaar bew. 6 0 Madrid onbewolkt 12 0 Malaga geheel bew. 18 0 Milnchen sneeuw 7 1 Nice onbewolkt 15 0 Oslo onbewolkt 3 0 Parijs zwaar bew. 9 0 Rome onbewolkt 16 0 Split regen 9 15 Stockholm sneeuw 2 1 Zurich zwaar bew. 6 0 Casa Blanca zwaar bew. 18 0 Istanboel licht bew. 3 0 Las Palmas licht bew. 20 0 New York onbewolkt Tunis onbewolkt 18 0 onder redactie van loessmil Voor het eerst heeft vorig jaar in ons land het aantal telefoonge sprekken het aantal per post ver zonden brieven overtroffen. Jaren lang zag het er al naar uit dat de (dalende) lijn van het aantal brie ven de (stijgende) lijn van het aantal telefoongesprekken zou kruisen, en ziedaar: in 1973 was het zover. Niemand, behalve het jaarverslag van de PTT, zal er melding van maken en dat is toch eigenlijk wel jammer, want het is de illustratie van een merkwaardige ontwikke ling, waarvan wij tijdgenoot mo gen zijn en die slechts door een enkele, hier of daar verdwaalde, conservatief zal worden betreurd. Hoeveel goeds men ook van een te lefoongesprek kan zeggen (er is gelegenheid voor woord en weder woord, er zijn intonaties en klem tonen te leggen, liet gaat boven dien allemaal lekker snel en di rect), te betreuren valt dat de overgrote meerderheid ran het in telefoongesprekken afgehandelde gedoemd is in de tijd te verdwij nen. En daarmee verdwijnt belang rijk archiefmateriaal, waaruit zij die na ons komen een beeld van onze tijd zouden kunnen opbou wen. Veel meer nog dan officiële stuk ken en verklaringen geven brie ven, persoonlijke brieven, d oor hun ontspannen en onbevangen belangrijke ontwikkelingen en handelingen. Vandaar ook dat his torici zo gek zijn op brieven en dagboeken. Zij zijn voor de ge schiedschrijving het zout in de pap. Nog steeds zijn er in Nederland historici, die op gepaste tijden bij elkaar komen om nog eens meewa rig het hoofd te schudden over de in-droevige gang van zaken rond om het archief van de grote rooms-katholieke staatsman-dichter priester Herman Schaapman (18441903). Schaepman had be slist. dat na zijn dood zijn hele ar chief radicaal zou worden ver brand. Hier geen mogelijkheid voor intieme inkijkjes voor nieuws gierige historici, moet hij hebben gedaent. Het is gebeurd zoals Schaepman het wilde, maar de historici zijn nog steeds niet over deze wandaad uitgesproken. Is het werkelijk no dig een (als babaars gevoelde) laatste wilsdoad zo rigoreus uit te voeren? Gerard Brom (18821959), die in menig opzicht de profetenmantel van Schaepman erfde, kreeg een keer van een verbijsterde student de vraag voorgelegd: 'Dat archief van Schaepman zou u dat ook hebben verbrand?' Brom dacht even ernstig na want hij was een zeer ernstig man en knikte toen bevestigend. 'Ja', zei hij aar zelend, 'ik zou het hebben gedaan. Maar...' voegde hij er onmiddel lijk opgelucht aan toe, 'ik zou wel eerst alles gefotokopieerd hebben.' Onderwijsmensen in ons land zijn helemaal niet zo dol op verande ringen. Dat komt onder meer door dat de problemen waarmee het on derwijs te kampen heeft onweten schappelijk aangepakt worden, in een sfeer van belangenbehartiging. Besluiten worden op traditie, voor oordeel of machtsoverwicht geba seerd. Deze harde noten kraakte drs. B. Bosland, stafmedewerker van het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum deze week in een lezing. Het onderwijs kent niet, zoals de economie, een onafhankelijke groep die de effectiviteit van het gebeuren beoordeelt en verande ringen kan afdwingen. In de econo mie kan het koperspubliek wel veranderingen afdwingen. Maar het onderwijs heeft niet zo'n ob jectieve stimulans. Vandaar Bos- lands voorstel om het onderwijs aan een onafhankelijke, kritische tegenspeler te helpen: de onder wijskundige rechtbank Het is duidelijk dat drs. Bosland vooral aan deskundigen op onder wijsgebied denkt die in die recht bank zouden moeten zitten. Het gevaar van onwetenschappelijkheid zou dan zeker vermeden kunnen worden. Maar zouden zulke des kundigen ook automatisch noodza kelijke veranderingen kunnen doorzetten? Of, om de vergelijking met die economie nog even voort te zetten: zijn het altijd de econo mische deskundigen in het kopers- publiek die wijzigingen in pro- duktieprocessen afdwingen? Dat onderwijsmensen vaak geen zin hebben in veranderingen zou ook wel eens kunnen samenhangen met het feit dat zij als minder des kundig dan de wetenschappelijke onderwijsdeskundigen beschouwd worden. Met zo'n rechtbank maak je zo'n kloof alleen maar groter. Vlooien zijn er de oorzaak van ge weest, dat in Bremen een huis in vlammen cpging. Niet dat de vlooi en de brand gesticht hebben, maar wel was het hun schuld, dat de hond Bobo verging van de jeuk. zodat zijn baas ten einde raad de spuitbus greep. De hond vond het spul niet prettig en kroop onder de tafel, maar de zeventigjarige man spoot ook daar een flinke straal. Toen de kamer vergeven was van de insekticide, spoot de oude baas per ongeluk wat op de gloeiende electrische radiator. On middellijk schoten er vlammen omhoog, die ook Bobo raakten. De hond vloog onder een bank die vlam vatte en de rest van de ka mer al spoedig in lichterlaaie zet te. De baas en Bob wisten levend uit de vlammen te komen. De vlooien ock. Het blijft zuur voor een hoop men sen die gewend waren elke dag met de auto naar hun werk te ga&n en nu met de trein moeten. Maar ze mogen nog van geluk spreken dat ze in een Nederlandse trein kunnen stappen. De mensen op het plaatje zijn Finnen, die bo venop alle narigheid nog eens een flink pak sneeuw kregen ook. Ge volg: ver voor het station bleef de trein in de sneeuw steken en de passagiers mochten verder lopen. Over echte maatregelen om de uit de hand lopende prijzen een beetje in de hand te houden, is nog niet beslist. Precies tien jaar geleden zaten we met dezelfde misère, hoe wel niet zo omvangrijk, want In dat jaar werd het leven uiteimds- lijk 'maar' 5 procent duurder, maar evengoed was de prijscontro le niet mis. Twee ministeries, Jat van justitie en binnenlandse zaken, stopten prijslijstjes in de uniform- zakken van de politie met het ver zoek in de winkels na te gaan of de artikelen niet te hoog geprijsd waren. Nu schijnt de politie tegenwoordig te veel omhanden te hebben om zich ook nog met dit soort zaken op te kunnen houden, maar zulke controlekarweitjes kun je natuur lijk ook aan anderen overlaten. Daar zijn bijvoorbeeld de parkeer wachters in de steden, wie de rege ring een heleboel werk uit handen genomen heeft door de benrine op de bon te doen. Dat heeft dan wel niet geresulteerd in lege parkeer plaatsen, maar wel in minstens vijftien procent minder parkeer ders. Stel dat een parkeerwachter gewoon een achturige werkdag heeft, dan houdt hij op die acht over. En misschien nog wel meer als hij niet zoveel bonnetje uit schrijft, want daar gaat ook een hoop tijd in zitten. Al met al zou hij misschien wel twee uur per dag overhouden om aan prijscon trole te doen. En bovendien is winkels kijken voor de meeste mensen een veel aangenamer be zigheid dan uit Je neus eten. 'Dc grond is hier tamelijk week. Sla dat bord cr maar hard in.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7