Mammoetdebat over het presidentschap in VS eoeo AVONTUUR IN KARINTHIË NOS en BBC zenden uit Washington Staking opgeschort in Rotterdamse stroomcentrales Overeenstemming salarissen van overheidspersoneel 'Een hond in de regen' Mary Stewart TROUW/KW ARTET VRIJDAG 18 J \\l' \RI 1974 BINNENLAND/RADIO-TV T4 K6 MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het NOS-tv-programma Panoramiek brengt zon dagavond samen met de BBC een mammoetdiscussie op bet scherm over de Amerikaanse grondwet in relatie tot het presidentschap. Achtergrond is de slechte reuk waarin het presidentschap thans verkeert. Een aantal zeer bekende Amerikanen zullen hun medewerking verlenen in een discussie over de macht van Ame- rika's lieden en zijn invloed op leven en welzijn in binnen- en buitenland. Deelnemers aan het debat zijn de voorzitter van de republikeinse partij. George Bus'n, de voormalige democra tische kandidaat voor het president schap, Edmund Muskie, nu democra tisch senator. Verder zullen debatteren Arthur Schlesinger, historicus en auteur, Ra- oul Berger, voormalig adviseur van president Kennedy. Louis Harris van het Amerikaanse opinie-instituut 'Har- ris', de congresleden Elisabeth Holz- man (dem). W. R. Rauls Bach (rep.). De uitzenddag zondag is gekozen om dat precies een jaar geleden Richard Nixon voor een tweede ambtstermijn werd geïnstalleerd. De oorspronkelij ke Constitution Hall in Philadelphia zal in een gedramatiseerde reconstruc tie worden gebruikt als uitgangspunt voor het grote politieke debat. Na een historisch overzicht van de totstandkoming van de grondwet wor den de grondslagen van de Ameri kaanse 'Constitutie' die een voorbeeld is voor veel democratische regerings- Wim Kan haalde hoogste cijfer HILVERSUM Wim Kan heeft met zijn tv-optreden op de laatste avond van 1973 het hoogste cijfer gehaald dat ooit in ons land is bereikt. Het waarderingscijfer voor 'Zuinig over de drempel' is 88. Het aantal mensen, dat gekeken heeft was zes en een half miljoen, dat is minder dan 'Een van de acht' en de BB-kwis, maar om Kan te kunnen waarderen moet je de krant ook wel eens lezen. Van de langspeelplaat 'Zuinig over de drempel' zijn al 175.000 exemplaren verkocht. De eerste 100.000 waren de eerste week al weg. Er worden weer bijgemaakt omdat ze ook nu alweer niet meer verkrijgbaar zijn. Polydor verwacht de 250.000 tehalen. vormen in de wereld, getoetst aan de oorspronkelijke bedoelingen van de Foundation Fathers en aan de huidige opvattingen van vooraanstaande politi ci en minderheidsgroepen in de Vere nigde Staten. KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal: 1. model, 5. koraalrif. 9. meisjesnaam, 10. danspartij, 11. bui tenhaven, 12. leeg, 14. romeins keizer, 15. soort rendier, 19. de O.mond van de Weichsel. 21. troep ,22. soort ap pel, 23. nauwelijks. 26. jongensnaam. 29. spoorstaaf. 31. ongaarne, 33. vlak temaat, 34. onderricht, 35. kippenloop, 36. vreemde munt, 37. vlek. Verticaal: l. roofvogel, 2. lied. 3. lang en smal, 4. middelmatig. 6. deel van een trap, 7. grondsoort, 8. bergachtig land aan de Duero, 13. schoeisel, 14. aantekenen. 16. huis, 17. hoofddeksel. 18. deel van de hals, 20. honingdrank, 24. els, 25. vervoermiddel, 26. insekt, 27. maatstaf, 28. kraam, 30. papegaai, 32. rivier in Engeland. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. s. 2. nis, 3. madat, 4. nader, 5. rege ren, 6. porie, 7. baret, 8. lom, 9. g. Het programma wordt in de States ge presenteerd door Robert Moneill van de BBC en Kaas Jan Hindriks van de NOS. De uitzending duurt anderhalf uur, van kwart voor 9 tot kwart over 10 op Nederland 2. ROTTERDAM Het werkplaatsper- soneel van drie Rotterdamse lektrici- teitscentrales 400 man heeft gis termorgen de woensdagavond begon nen wilde staking opgeschort. Het personeel deed dit nadat de vertegen woordigers van de drie betrokken bonden van overheidspersoneel de sta kers ervan wisten te overtuigen dat hervatting van het werk het verstan digste was. Mocht er volgende week nog geen klaarheid zijn over de aan leiding van het conflict een ver mindering van de zg. ongeriefstoelage met 18 gulden bruto dan zullen r volgens de NCBO (de Nederlandse Christelijke bond van overheidsperso neel nieuwe stappen overwogen wor den). Het werkplaalspersoneel heeft inmiddels steun gekregen van het be dienend personeel, eveneens 400 man. Déze groep heeft aangekondigd uit so lidariteit achter hun collega's te zul len gaan staan. De staking bracht woensdagavond de elektriciteitsvoor ziening in gevaar toen bleek dat het wrkplaatspersoneel achttien gulden bruto minder in het loonzakje aantrof zonder dat daarvoor een compensatie in de vorm van een tariefsverhoging tegenover stond. 1700 reacties 'Werkwinkel'; Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Op de vier 'werkwin kels' die de NOS zondagavond om de vier weken uitzendt hebben rond 1700 vrijwilligers zich gemeld. Voor hulp aan gastarbeiders hebben 467 mensen zich aangeboden, voor de milieugroep Kalkar 187, voor opvanga- dressen voor jongeren 254, voor zie- kenhuiswerk 449, voor bejaardenwerk 197, voor niet-commerciële kamerbe middelingsbureaus 45, voor speeltui nen 33, geld en goederen voor Viet- namcomité 285, voor aktie Stop trek- vogelmoord 167 en voor diversen 80. Onder diversen vallen mensen die wel iets willen doen maar voor wie nog LOWIETJE een passende bezigheid wordt gezocht. De reacties komen binnen bij het bu reau werkwinkel, dat vaak in samen werking met plaatselijke bemidde lingsbureaus werkt. DEN HAAG In de centrale com missie voor georganieerd overleg in ambtenarenzaken is overeenstemming bereikt over de salarismaatregelen voor het overheidspersoneel. Per 1 ja nuari 1974 kan het overheidspersoneel rekenen op een nacalculatie over 1973 van 0.59 procent plus 12.76 per maand. Vervolgens zal op basis van de machtigingswet per 1 januari de tweemaal vijftien gulden worden uit gekeerd. Tenslotte krijgt het over heidspersoneel. vooruitlopend op de ontwikkeling in het bedrijfsleven, een salarisverhoging van twee procent per maand. Afhankelijk van de capaciteit van de computer zullen de nieuwe salarissen in februari worden uitgekeerd. Het tegoed over januari wordt dan verre kend met de uitbetaling van maart. Lukt het niet met de computer dan zal begin maart een uitkering ineens worden gegeven. Voor gepensioneer den zullen overeenkomstige salaris maatregelen worden getroffen. Over de datum van uitbetaling is evenwel nog niets bekend gemaakt. SMIDJE VERHOLEN De NCRV brengt zondagavond het tv-spel 'Een hond In de regen', van Peter van Gestel. Een jongedame (Mariëlle Flolet) ontmoet in een café een wat on handige vrijgezel (Kees Coolen), die ze zover krijgt dat hij haar meeneemt naar zijn flat. Daar komt na enige tijd een Jonge man opdraven (René Lobo) die meedeelt dat hij een broer is van het meisje, maar zich tenslotte blijkt te ont poppen als haar echtgenoot. Politiestaten VPRO en EO stonden donderdag tegenover elkaar, zodat zij elk een avondvullend programa konden samenstellen. Zij vertoonden enige overeenkomst in de keuze van de hoofdfilm, die in beide gevallen de onderdrukking van burgers door gevestigde overheid tot onderwerp hadden. Ik meen de door de EO gekozen film jaren geleden in een voorstelling van de Christelijke Filmactie te hebben gezien. In feite roept deze film over een domineesgezin in Oost-Duitsland evenzeer op tot burgerlijke ongehoorzaamheid jegens het bestaande regiem als de door de VPRO uitgezonden film over mensonterende praktijken in de Braziliaanse politiestaat Toch is menigeen geneigd de ongehoor zaamheid in Latijns-Amerika revolutionair te noemen en af te wijzen. Jammer daarom dat de kijkers niet de gelegenheid kregen, beide films te zien en met elkaar te vergelijken. Het zal niet toevallig zijn geweest, dat de VPRO deze avond ook een doorlichting liet zien van de F.B.I. Ook veel iptegere Amerikanen vrezen, dat deze organisatie in politiek vaarwater terecht komt en daarmee het gevaar loopt, een verlengstuk te worden van het Witte Huis. Liefhebbers van de FBI-film in het TROS-pakket zullen waarschijnlijk zijn opgeveerd bij de mededelingen over deze serie. Het is nogal wat, dat de grote baas Hoover destijds hoofd rolspeler Zimbalist persoonlijk voor deze rol heeft gekeurd, en dat voorlichtingsmensen van de FBI toezicht hebben gehad op de scenario's en de verfilming. Voor een desillusie zal dan de gewezen agent Jack Shaw hebben gezorgd, die vertelde dat Zimbalist helemaal niet lijkt op een echte inspecteur en dat de gefilmde situaties weinig gemeen hebben met de werkelijkheid. In Nader Bekekep van de EO was een gesprek met mr Luns te beluisteren. Het viel op dat de secretaris-generaal van de NAVO sommige aangesneden onderwerpen meer relativeerde dan zijn ondervragers. Op andere punten vergat hij echter'enige nuances aan te brengen. Zoals bekend, is de heer Luns zeer orthodox rooms- katholiek. Vanuit zijn visie sprak hij van een betreurenswaardige ach teruitgang van de godsdienst. Daarbij zag hij over het hoofd dat allerwegen en ook door de EO gewag wordt wordt gemaakt van een révedl, een toenemend verlangen naar religieus beleven, niet zelden buiten kerk verbanden om. Misschien haal ik mij de boosheid van sommige lezers op de hals, maar ik moet het toch echt vragen: Waar om zoveel buitenlandse zingende evangelisten in de Koffiebar? Is Nederland een missiegebied, dat door vreemdelingen moet worden geker stend? Het staat voor mij wel vast data kijkers met belangstelling voor het geestelijke lied liever luisteren naar een programma van eigen mensen. De uitvoering onder de titel Bunschoten/Spakenburg zingt, was er een zo. De altzangeressen vielen het meest op. Met mijn belangstelling voor folklore heb ik bovendien ge noten van de klederdrachten. VPRO's 'Berichten uit de Samenleving' hebben mij niet veel wijder gemaakt omtrent de toch wel nijpende vraag, wat er in Dennendal moet gebeuren om de daar verpleegde zwakzinnigen de beste verzorging te geven. Een geweldige lc-s stak er in de door EO vertoonde film 'Nasleep', namelijk dat je een verslaafde nooit zo mag benaderen, als die egocentrische echtgenote van een Vietnamstrijder liet zien. TON HYDRA 62. Het nieuws over de wonderlijke prestaties van het knettercarter kon natuurlijk niet beperkt blijven tot die ene krant van meneer Sipko Stunt al leen. Toen de extra editie eenmaal verschenen en ook gelezen was, doken er natuurlijk onmiddellijk overal lie den op, die zich herinnerden een dol geworden houten vehiekeltje door de straten te hebben zien razen. Er wa ren er zelfs die beweerden, dat het betreffende karretje enige ravage had aangericht op het centraal station. Zo circuleerden er dus al gauw de wild ste verhalen en zelfs de radionieuws dienst achtte het bericht nu belang- FERDINAND rijk genoeg om het op te nemen in het nieuws van zes uur.Midde lerwijl had de arme smidje Verholen de hele dag in een ondragelijke span ning doorgebracht. Pas toen hij door de radio gehoord had, dat de kleine Kar eitje er goed van afgekomen was, viel de gruwelijke beklemming van hem af en hij besloot nu maar eerst eens even een opkikkerend glaasje bier te gaan drinken in 'Het Wapen van Rijkhuyzen'. Ook daar werd natuurlijk druk over de opwindende belevenissen van dorpsgenoot Kareltje Knetter gepraat en zelfs veldwachter Eelco Eelkema deed enkele duiten in het zakje. 'Een mooie boel met dat jong. Verhool'n' zei hij tegen zijn vriend de smid. 'Ik ben geleuf ik de eerste geweest, die hem vanmorgen heb zien "rid'n. Ik wou hem nog an- houw'n, maar de reek'l was me met de knappermobiel te vlug af. Hij heeft natuurlijk gereden zonder rijbe wijs of andere papier'n. Da's duide lijk. Daar hoort dan ook een end an te komm'n. En weet je wat nog het mooiste is. Verhool'n? In de extra editie van de krant he'k geleez'n, dat die reek'l vanavond veur het teilevi zier komt. Radio vandaag Op dat ogenblik bracht Timothy zelf naar voren wat ik doen moest. 'Laat maar. Het lukt toch niet. Ga eerst maar hulp voor Lewis halen. Ik red me wei. Zolang ik hem maar stil houd is het wel te doen. Misschien kan ik me beter een beetje draaien. ja, dat ligt prettige- Maak je over mij maar niet ongerust. Over een tijd je zal ik nog eens proberen hem er tussenuit te krijgen. We moeten op de eerste plaats aan Lewis denken. Hij heeft harder hulp nodig dan ik. Zelfs al zou je de voet los kunnen krijgen, dan lukt het je nog niet me naar beneden te brengen. Ga maar. Je zult me alleen moeten la ten, of je wilt of niet'. 'Tim, ik vind het verschrikkelijk, maar. 'Het is h<*t enige wat je doen kunt'. Hij was, begrijpelijk, nogal kort 'Ga naar beneden om op te bellen. Neem het pistool mee. Ik heb het daar neer gelegd'. Ik raapte het pistool op en drukte het hem in zijn hand. 'Ik wil het niet hebben. Ik geef het liever aan jou. Hier. Nou, dan ga ik maar. Ik zal het zo vlug mogelijk doen'. •Vergeet de pakjes niet. Je kunt het zaakje beter meenemen. Het lijkt me nu niet bepaald aanlokkelijk temid den van dat spul te liggen, ook al heb is een pistool bij me'. Hij probeerde te glimlachen. 'Sterkte'. 'Jij ook*. En ik draaide me om en holde weg. Toen ik aan de rand van het bos kwam, zag ik de zon opkomen. Het was een verademing te zien dat de jeep nog altijd op dezelfde plaats stond. De ochtendzon wierp zijn eer ste stralen door de pijnbomen, wat het oord die huiveringwekkende ver latenheid ontnam, die het enkele uren geleden had gekenmerkt. Hiervoor tenminste dankbaar, rende ik de weg op het bos in. Ook de Mercedes stond er nog altijd. En daar, onder de kleine steen naast de rood-wilte paddestoelen, lag de sleutel. Ik sprong in de wagen, trok mijn jas met de uitpuilende zakken uit, gooide hem op de achterbank, en startte de motor. Rij sloeg meteen aan. Terwijl het grint onder de ban den knarste, draaide ik de wagen op het verharde gedeelte van de weg en begon aan mijn tocht naar het dorp. Het was een zware wagen, veel zwaar der dan ik gewend was. Bovendien waren de bochten scherp. Steeds weer moest ik een gevoel van haast en van angst onderdrukken: mijn enige taak nu, was deze wagen heelhuids dit moeilijke en onplezierige stukje weg af te loodsen. Ik moest er niet aan denken wat er zou gebeuren als ik te genliggers kreeg. Gelukkig was het nu dag. De zon won steeds meer aan kracht en toverde langs de hele route stralende lichtbun dels op de weg. Ik draaide mijn raampje open en liet de scherpe zoete lucht naar binnen stromen. De vogels in de bomen zongen hun hoogste lied, alsof het lente was. Niet ver van mij vandaan kraaide een haan, en ergens, nog dichterbij, floot een trein. Het was morgen, de zon was op, en spoe dig zou al het leed geleden zijn. Nadat ik de zoveelste scherpe bocht had gemaakt, zag ik beneden me, ach ter de heuvels aan de voet van de berg, het meer glinsteren. Uit de scnoorsteen van een boerderij krinkel de rook omhoog, en een eind verder, achter een groepje pijnbomen, ont waarde ik een tweede rookzuil, dikker en groter, en zwart deze keer, waar schijnlijk afkomstig van een fabriek waar men al aan h^t werk was. Dit vredige, landelijke dorpje kon mij on mogelijk nieuwe verschrikkingen bie den. Ik hoefde alleen maar het hotel op te zoeken en naar binnen te stap pen. De mensen zouden ongetwijfeld al opzijn, en zij zouden zeker ook En gels spreken, en er zou natuurlijk een telefoon zijn. Voorzichtig ging ik door de laatste bocht. Ik passeerde het station. Het enige wat me ertoe bracht te stoppen was dat ik achter het open hek een spoorwegman zag. Hij was bezig het perronnetje schoon te vegen. Déér zouden ze zeker een telefoon hebben. Hij had me gezien. Hij staakte zijn ar beid en keek op. Ik stopte en stak mijn hoofd door het raampje naar buiten. 'Neemt u mij niet kwalijk, spreekt u Engels?' Hij legde zijn hand tegen zijn oor. zette vervolgens schouderophalend de bezem tegen een muur en kwam toen naar de wagen gelopen. Moest ik nu doorrijden en verder geen tijd verknoeien of moest ik hier aan die man duidelijk maken dat ik wenste te telefoneren. Ik opende het portier, sprong naar buiten en rende hem tegemoet. 'Neemt u mp niet kwalijk, maar spreekt u Epgels?' Ik geloof dat hij nee zei. Dat weer hield hem er niet van in een stort vloed van onverstaanbaar Duits los te barsten. Maar ik luisterde niet langer. Het kleine station had twee perrons. Op het ene stond een kleine lokomo- tief met drie rijtuigen; het andere perron was leeg. Ik zag de blinkende spoorlijn een eind verder tussen de pijnbomen verdwijnen. In dezelfde richting kijkend zag .k de dikke zwar te rookwolk, waarvan ik had aangeno men dat die van een fabriek afkom- stig was. Op dat moment herinnerde ik me twee dingen. Ik herinnerde me dat Josef die rookzuil de 'brandspuit' of de 'vurige Elias' had genoemd, en ik herinnerde me dat ik de locomotief drie minuten geleden had horen flui ten.- Ik draaide snel om de man heen en wees in de richting van de rookko lom. 'Daar! Dat! Een trein? Een trein?' Het was een oudere man, met een neerhangende snor en waterige blau we ogen. die, naar ik aannam, meestal van vrolijkheid straalden, maar die nu slechts verbazing uitdrukten. Hij staarde me wezenloos aan. Ik wees op nieuw naar de gereedstaande trein en naar de rook tussen de bomen. Ik voerde een soort wanhopige pantomi me op. 'Hoe laat.de eerste trein.zeven uur.Sieben Uhr.trein.vertrok ken?' Hij gebaarde naar de muur achter hem, waaraan een klok hing die mij vertelde dat het half zes was. Vervol gens wees hij op zijn beurt naar de rook op de berg en opnieuw barstte hij in een stortvloed van onverstaan bare woorden los. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (7.55 Verkeersinf. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.30 Groente man.) 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) In leid. tot muz.begrip. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-SI) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Torbelli no Folclorico: Iberischu volksmuz. (II). 11.55 Beursber. NOS- 12.00 Toerismo: toerist, lnf. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Licht ork. met solist. 12.50 Recht cn slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgie. 13.50 Intern. Spectrum: mod. ork.muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld. 14.45 Blik op Eur. 15.00 Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00- 16.02 Nws.) 16 45 HUMAN. VERB. VPRO: 17.00 VPRO-Vrjjdag: akt. progr. 17.55 Med. 18.30 VPRO-Vrijdag (verv): komm. en analy ses. KRO: 19.00 (S) Uit het Operette Album. 19.30 Mens te zijn op aarde gelovige vi sie op de mens en zijn bestaan. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22 00 (S) Wie niet kijken wil...: cabaret- progr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws: 7.41-7.50 Echo.) 8 24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. (10.30-10.32 Nws.) 11.00 Gebakjes en een beter leven - verhalen van wel on wee. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee, met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag, met 15 30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Country ti me. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) De boertjes van buuten, met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws. feiten en achtergronden op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. I.s.m. KNBTB. VPRO: 19.00 (S) Nova Zembla FM. (20.00 Nws: 20.05-20.15 Vandaag dit. morgen dat.) NOS: 20.50 Den Haag vandaag. VARA: 21.00 (S) Pianorecital en sopraan met plano- begeleid.: mod muz. In de pauze: ca. 21.40- 21.50 Boekennws. 22.30 (S) Staalkaart. 23.25 (S) Muz. van Nederlanders. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. voor jonge mensen. 8.02 (S) Tussen thee en koffie. 10.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoekpl.progr. NCRV: 11.03 Zing, zing. zing! 12.03 Bij Ba rend op de Holl. toer. 13.03 <S> Popcorn. AVRO: 14 03 Cees van Zijtveld I. met o.a. Soultime U.S.A. 15.03 Cees van Zijtveld II. met o.a. Amerik. en Engelse hitpar. 16.03 Postbus 700: verzoekpl.progr. (17.03-17.06 Ra diojournaal). NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 De Rock and Roll Methode. 20.02 Gevolmachtigd: verzoekpl. VPRO: 21.02 (S) VPRO-Vrijdaga- vond Show: gevar. lichte muz. en plaat- bespr. (22.55 Med.) AVRO: 2.02-7.00 Meta Vries en Ad visser. BELGIE 324 m NED, 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. 12.50 Buiteoi. persoverz. 13.00 Nw$, akt.. weerber. en schouwburgprogr.'s. Aansl.: verv. lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 15.23 Lichte en dansmuz. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht klass. na- middagconc. 17.00 Nws en med. 17.10 De sound van 1930-1960. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sportprogr. 18.55 Ta.il- wenken. 18.57 Ork.muz 19.00 Nws en akt 19 30 Melodie Radio. (19.30 Keurig Engels.) 19.45 De wereld v.h. boek. 20.00 Vrijdag- avond-varlete. 20.30 Nws en 21.00 Splin- ternws. 22.00 Nws. 22.05 Jeugd 74. 23.00 Nws. 23.10 Jazz op verzoek. 23.40-23.4J Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Ziekenhuis 19.30 M.A.S.H. NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Columbo 21.35 Een leven in beeld NOS 22.45 Uit de Kunst 23.10 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Ren je rot NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Zevensprong 21.40 Hec Ramsey NOS 23.00 Journaal DUITS LAND,I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van vond. 10.25 Deo- falsche Mann. 12.05 Kontras te. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaa'.. 15.55 Kindercircus. 16.40 Kin- derprogr. 17.10 Techn.-natuurwetensch. ma gazine. 17.55-,8.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. maga zine. 19.26 Okay S.I.R. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-12.15 TV-kursussen. 18.00 Reg. nws. 18.10 Okay S.I.R. 18.40 Akt. en weero- verz. 20.15 Menschen im Hotel. 22.00 Ver- keerslnf. 22.05 Rep. uit Bonn. 22.30 Journaal, weeroverz. en tips v.d. wintersport. 22.45 Dok. film. 0.15 Journaal. DUITSLAND II 10.30-11.00 Kleuterprogr. 16.30 Sportinf. 17.00 Journaal 17.10 Klnderprogr. Aansl.: Mainzelmannchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Journaal. 19 30 Buitenl. Journaal. 20.15 Es geschah übermorgen. 21.05 Knopfspielereien. 21.15 Journaal. 21.30 Sie nannten ihn Amigo. 22.30 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.00-18.00 Schooltelevisie en kursussen. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Prod.techn. 18. «5- 18.55 Voor Turkse werkn. 19.00 Ausblldung der Ausbllder. 19.30 Dok. progr. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Dok. film. 21.00-21.45 Polit. disk. DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Joegosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Reg. nws. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Dok. progr. 21.00 Weekend-forum. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltele visie. 18.00 Tekenfilm. 18.05 Comedy Capers. Progr.overz. 19.33 Kortweg. 19.38 Med. *n 18.20 Volksuniversiteit. 18.50 Doc. film. 19.10 weerber. 19.45 Journaal. 20.15 De familie Ashton. 21.10 ConfrontaUe. 21.55 Journaal. 22.05-23.35 AtUla. BELGIE FRANS 14.00, 14.30, 15.00, 15.30 en 17.40 Schoolte levisie. 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Artistieke act. 19.00 Soc. gedachte. 19.30 Film. 19.45 Jour naal. 20.12 Weerber. 20.20 Inf. progr. 21.10 Detectlve-Sufie 22.10 Ballet. 22.45 Jour- naaL Vlaardingse vis 400 gram diepvrieskabcljauw 1 ui blikje soepgroente peper, zout, kerrie slaolie >/2 blikje doperwten 500 gram rijst 30 gram boter 30 gram bloem water blikje tomatenpuree De vis in stukken snijden. Twee eetl. slaolie in de koekepan doen, daarin het uitje fruiten, er de soepgroente bijdoen en er vervolgens de stukken vis opleggen. Wanneer de vis wat ont dooit is en begint te bakken er zout, peper en kerrie aan toevoegen. Alles goed door elkaar mengen en zorgen dat de zaak niet aanbrand. De rijst op de gewone manier koken en dan een saus maken door de boter te smelten en de bloem door te roeren en beetje bij beetje een halve liter water toe voegen. Op smaak brengen met zout, peper, knoflookpoeder en op het laat ste drie-kwart van het blikje toma tenpuree erbij doen. (recept van me vrouw J. Mooij-v.d. Ende, Vlaardin- gen). Menutip: Tomatensoep, Vlaardingse vis, gele rijst, vanillevla met appel-

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6