Sonne-energie betekent roor 'verwarmen' huis II meer dan we denken Situatie 'Dennendal' explosief TTit. de weekbladen of: 'dwangarbeid' niet i particulier bedrijf n Hoe hard 'lekt' warmte weg uit gemiddeld huis weekleurig aangiftebiljet loor de inkomstenbelasting Verzoek aan Spanje om doodvonnis niet uit te voeren jabische iffinaderij -j Delfzijl? John Wayne welbewaakt 'Straffen dronken rijders blijkt weinig zinvol' Dolle Mina's Van Duinhoven Boycot mislukt Mazen in de wet Engeland Drug-vaagheden ^jpT/llCTlAiRTET DONDERDAG 17 JAlVUVRI 1974 lamoppervlakken wellicht reel te groot i een onzer verslaggevers ^STERDAM Zonne-energie speelt nu en in dit land al een niet te verwaarlozen rol bij de ver- fming van woningen. Dat bleek toen de werkgroep "'Binnenklimaat en energieverbruik' in een —faalde flatwoning eens precies ging meten wat er aan energie binnenkwam en langs welke wegen weer verdween. BIXNENDAND/KUiNiST T9/DRL13 straalde zonnewarmte bleek der procent van het totaal uit te ma len de lijfelijke warmte van de iners vier procent). In stookcij- weliswaar lekte door de ramen t h seizoen een hoeveelheid warmte die overeenkwam met 1600 kubie- het leter aardgas, maar er kwam voor w kubieke meter gas aan zonne- igh ite weer terug. nZJnen ijn Énlisen vraagt de werkgroep zich af, de et gemiddeld toegepaste raamop- in: Nederlandse woningen wel kkejoende doordacht is. En dat is dan één van de vragen die de in al begonnen studie oproept. Het h Vo ntrlfT. t b act ver 3or eerste rapport verschijnt binnenkort, en ir. E. van Gunst van het Instituut voor milieuhygiëne en gezondheids techniek TNO geeft daar in het maandblad TNO-project vast een voor proefje van. In het 'proefhuis' ver- /erkende gehuwde vrouw krijgt het in rose enifolSTERDAM Wie in de in- dagomstenbelasting valt zal dit jaar groter aangiftebiljet thuisge- uurd krijgen: het zal bestaan uit ht pagina's. Bovendien zal het at mooier uitgevoerd zijn dan vo- ;e jaren: de tekst wordt gedrukt wit papier en voor het drukken orden twee kleuren zwart en vio- t) gebruikt. De bij het aangifte- Ijet gevoegde toelichting zal klei- r van omvapg zijn: veertig in aats van 48 pagina's, et nieuwe aangiftebiljet is het re- iltaat van studies van een ambte- jke werkgroep die ingesteld is n de voorlichting over de inkom- enbelasting te verbeteren en, in irband daarmee, de aangiftebiljet- ii en de toelichting daarop, een- mdiger en beter toegankelijk te aken. tose kleur werkende gehuwde viJouw, die et ingang van 1973 fiscaal zelf- indig geworden is, zal, voor zo- jr zij inkomstenbelasting moet ètalen, een afzonderlijk aangifte biljet ontvangen, dat echter een rose kleur zal hebben. Voor de werkende gehuwde vrouw komen twee soorten aangiftebiljetten: een G-biljet voor vrouwen die het ge hele jaar gehuwd zijn en een meer uitgebreid biljet (een GU-biljet) voor vrouwen die in de loop van het jaar getrouwd zijn. De grotere omvang (acht pagina's) van het 'gewone' A-biljet vindt de werkgroep nodig omdat een aantal wetswijzigingen ingevoerd zijn (onder meer de fiscale oudedagsre- serve). Van de uitbreiding is ge bruik gemaakt om het biljet over zichtelijker te maken. De verkorte aangifte vervalt. De nieuwe toe lichting bevat onder meer een uit eenzetting over het 'schijventarief' aan de hand waarvan de belasting plichtige zelf zijn verschuldigde in komstenbelasting kan vaststellen. Er is naar gestreefd alles in zo eenvoudig mogelijke bewoordingen uiteen te zetten. Aparte folders zul len verschijnen over de fiscale ou- dedagsreserve, de buitengewone las ten, de reiskosten en de regels voor de eigen woning. uiifel aan resultaten van 'werkvonnis' een verslaggever J BOSCH Het gerechtshof heeft gisteren de vraag of de rech- als bijzondere voorwaarde het verrichten van arbeid in particu- e bedrijven mag opleggen, ontkennend beantwoord. ging over de zaak tegen de 22-ja- G. K. uit Arnhem, die door de ierechter wegens geweldpleging ordeeld was tot negentig dagen ngenisstraf waarvan 65 voorwaar- k met als bijzondere voorwaarde hij zes weken aaneengesloten en maanden gedurende de weekein- zou gaan werken in een tehuis lichamelijk gehandicapte kinder- jfficier van justitie vond dit von- te veel doen denken aan de ver- ïte arbeidsdienst in de Duitse be- ngstijd en ging in hoger beroep, gerechtshof vernietigde het von- en veroordeelde K. tot 25 dagen ngenisstraf met aftrek. Hij had echter het werk in het tehuis al icht. :assatie wees de Hoge Raad de terug naar het gerechtshof in Bosch, dat nu opnieuw 25 dagen aftrek oplegde. Advocaat-generaal J. Delescen had als zijn mening isproken dat gedwongen of ver- ite arbeid moet gebeuren onder supervisie van de overheid en niet mag worden verricht in particuliere bedrijven. Het hof was het daar mee eens en beriep zich daarbij op het verdrag van Genève inzake gedwongen arbeid. 'Hoewel een rapport over de resultaten van dit experiment spreekt over gunstige uitwerkingen bij deze veroordeelde, twijfelde het hof daar toch aan, omdat intussen reeds een recidive heeft plaatsgehad. (De ver dachte heeft dus opnieuw een soortge lijk feit gepleegd). dween acht procent van de warmte met de ventilatielucht mee naar bui ten. Verse koude lucht komt door kie ren en openingen binnen. De hoeveel heid hangt mede af van windrichting weinig aan de woninguitrusting gedaan weinig aan e woninguitrusting gedaan om het de bewoner mogelijk of ge makkelijker te maken, dit proces be ter te beheersen', schrijft ir Van der Gunst, Maar er wordt wel druk aan bouwnormen hiervoor gewerkt. Uit het 'goed geïsoleerde' proefhuis verdweeh 25 procent van de binnenge komen warmte door dichte ramen en deuren, 23 procent door het dak en acht procent door de muren heen. De grote onbekende in het verhaal is de niet gemeten 'sluitpost' van 29 pro cent, waarin drie zaken moeten zitten. 'Ten eerste het stookrendement. 'Het toelaatbare warmteverlies dat met de verbrandingsgassen door de schoor steen wordt afge-oerd, is in de keu ringseisen vastgelegd tussen 17 en 26 procent. Het zou nuttig zijn, na te gaan of bij de huidige stand der tech niek deze grenzen moeten worden herzien om tot efficiënter stoken te komen'. De tweede niet gemeten component is de nachtelijke uitstraling, de derde is het installatieverlies. Dat laatste hangt samen met de regelbaarheid van de verwarming en de handigheid van de bewoner. Die wil wanneer hij het koud heeft nog wel eens een ruk aan een thermostaat geven, met als gevolg dat het te warm wordt. Dat téveel aan warmte wordt dan doorgaans afge voerd door een raam of deur open te zetten. Ook dit gedrag dient verder te worden bestudeerd, ment de werk groep. waai'in behalve het instituut van ir. Van der Gunst samenwerken: de Nationale woningraad, de Gasunie en het Instituut voor bouwmaterialen en bouwconstructies TNO. Verder moeten er voor meer typen woningen energiebalansen worden opgesteld, omdat alleen aan de hand daarvan over zinvolle maatregelen kan worden gedacht. Van een medewerker AMSTERDAM Prinses Cecilia van Bourbon Parma behoort (met onder anderen een Engelse oud-minister, een groot aantal Franse geleerden en geestelijken) tot degenen die een be roep hebben gedaan op de Spaanse autoriteiten het doodvonnis tegen de anarchist Salvador Antich niet uit te voeren. Prinses Cecilia is een schoon zuster van prinses Irene. Er is enige hoop dat het vonnis in derdaad niet zal worden voltrokken. De advocaten hebben protest aangete kend tegen de procesgang. Puig An- tich die bij zijn arrestatie ernstig ge wond door een kogel in zijn kaak, zou erg mishandeld zijn. De tenlasteleg ging dat hij bij een oVerval iemand gewond had, is uiteindelijk niet bewe zen. De mogelijkheid bestaat, dat de hoogste militaire autoriteiten het zui ver politieke vonnis ongedaan maken. Ook Franco zelf kan gratie verlenen. In 1969 zijn voor het laatst doodvon nissen uitgesproken in Spanje in het proces te Burgos, tegen een aantal Basken. Deze vonnissen zijn onder druk van de publieke opinie niet uit gevoerd. In Nederland worden handte keningen tegen de uitvoering van het vonnis verzameld door Bas Moreel, Nobelweg 108 te Wageningen. Grootste kerncentrale ter wereld In 1976 moet deze kern centrale bij Esenhamm aan de VVeser in West- Duitsland voor gebruik gereed zijn. De centrale, die de grootste ter 3 wereld zal worden, gaat T= tenminste een miljard mark kosten. Tot 1985 zal hij 10.000 megawatt produceren en reeds in 1978 zal zij bijna in de helft van de West- duitse electriciteits- behoefte kunnen voor zien. Liet staflid zich misbruiken door bestuur? TERDAM Nederlandse en Sa- ■arabische zakenlieden bestuderen mogelijkheden voor het gezamen- opzetten van een olieraffinaderij de Griningse Eemshaven. De Ne- andse zakenmensen, die momen ta Saoedi-Arabië zijn voor bespre- an, hebben een brief van minister bers bij zich, dat Nederland na af- van de olieboycot geen landen discrimineren, die belang stellen c bouw van een raffinaderij. De tsmijnen en Akzo hebben al be stelling getoond voor het belan- tste bijprodukt van de te raffine- aardolie: nafta, waarvoor een kra- bij de raffinaderij zal worden ge- od. TIAGO (Reuter) Finland heeft lening van 15 miljoen dollar (on- !er 45 miljoen gulden) aan Chili touleerd. Deze lening werd in au- :k- lts jl. verstrekt, zes weken voor de van de Marxistische Chileense ident Salvador Allende, wiens be- ■4, door een militaire staatsgreep hili werd weggevaagd. Filmster John Wayne Big John heeft kennelijk nogal plezier, terwijl hij in het Harvard Square-theater in Cambridge vragen beantwoordt over zijn nieu we film. Zijn lijfwacht compleet met Dayan-uitrusting kan het zo te zien maar matig waarderen. Van een onzer verslaggevers ■UTRECHT Op 'Dennendal'. de zwakzinnigenafdeling van de Willem Aimtszstichtiiig in iDen Hol der, is gisterenmorgen een explosieve situatie ontstaan, toen het staflid Hendrik van Nek in op dracht van het bestuur van de stichting weer aan het werk ging. Hiermede kon een groep stafleden, die achter het beleid van de directeur drs. Carel Muller staan, die Van Nek de toegang had ontzegd, zich niet verenigen. De groep verzocht Van Nek daarom, na het voorlezen van een verklaring in zijn werkkamer, Dennendal te ver laten. Zij motiveerden dat dit in het belang van de rust van de pupillen zou zijn. Hierop reageerden zes ouders, die vol gens Van Nek toevallig voor een be spreking aanwezig waren, nogal emo tioneel. Van Nek: 'Enkelen barstten in tranen uit; de ouders van de pupil len van 'De Hoeke' (de afdeling die onder leiding staat van Van Nek) hadden namelijk juist dinsdagavond opgelucht vernomen, dat ik weer op mijn werk. kon terugkeren'. Volgens Jan Mulder, perschef van 'Dennendal', heeft Van Nek zich laten misbruiken door het bestuur. Van Nek meent echter, dat drs. Carel Muller die hem in de eerste week van januari de toe gang tot 'Dennendaf ontzegde; giste ren niet consequent handelde door zich niet aan de arbitrage van het be stuur te onderwerpen. 'Wèl heeft hij zich aan de arbitrageprocedure onder worpen, door zich, evenals ik heb ge daan, door het bestuur te laten ho ren'. 'Lopende zaak' De nieuwe, verscherpte conflictsitua tie nu binnen de staf van 'Dennen- dal', lijkt des te explosiever, doordat de Willem Arntszstichting dinsdaga vond de twee overgebleven leden van het bestuur, drs. W. Drechsel en de heer J. A. Middelhuis, zag vertrekken. Dat dit afgetreden bestuur niettemin als scheidsrechter is opgetreden in de affaire-Van Nek-Muller, beschouwt het deze zaak kennelijk als één van de lo pende kwesties, die het bereid is nog korte tijd op zich te nemen. De heren Drechsel en Middelhuis stelden hun functies ter beschikking in een ge sprek met b. en w. van de gemeente Utrecht en gedeputeerde staten van de provincie Utrecht, de benoemende instanties van de sitchting. Vorige week traden als ge,rolg van de moei lijkheden rond 'Dennendal' twee an dere bestuursleden af, prof. dr. W. Hessel en prof. dr. S. Wiegersma. Van Nek kreeg gisteren van de heengaan de bestuursleden niet alleen het groe ne licht om Dennendal weer te betre den, maar ook een nieuwe functie: su pervisor van het paviljoen 'De Hoeke' en van de school van 'Deonendal', zo dat hij alleen verantwoording schul dig is aan het schoolbestuur en niet meer aan Muller. Binnen het pavil joen 'De Hoeke' staan drie groepen achter Van Nek, is er één neutraal en zijn er twee tegen zijn optreden ge kant. Nu de kans Op een persconferentie die gistermid dag in Utrecht werd gegeven door de werkgroep-Dennendal, een 4 januari gestichte groep die Dennendal wil helpen bij het verwezenlijken van èen niet-autoritaire omgang met de pupil len en van een democratische be stuursstructuur van de stichting, trad Piet Reckman als woordvoerder op. Deze noemde het bestuursvacuüm dat nu is ontstaan, een kans om de her structurering van de Willem Arntsz stichting aan te pakken. 'In een brief van 7 januari hebben wij het bestuur van onze doelstellingen doen weten', aldus de heer Reckman, 'maar wij hebben geen reactie hierop ontvan gen. Nu hebben we vandaag de Wil lem Arntszraad in oprichting meege deeld, dat wij bereid zijn, in de huidi ge moeilijkheden de nodige hulp te verlenen'. Ook inzake de affaire-Van Nek-Muller wil de groep eventueel bemiddelen. De werkgroep, aldus de heer Reck man. wil geen afsplitsing van Dennen dal van de stichting, maar wel een grotere zelfstandigheid. Reckman vindt, dat het bestaan alleen al van de werkgroep kenterend heeft ge werkt, waardoor onder andere het plotselinge van het vertrek van de be stuursleden is bevorderd. De groep ziet nu als meest .gewenste oplossing, dat provincie en gemeente de verant woordelijkheid voor de gang van za ken in de Willem Arntszstichting zelf regelen, dus geen beroep meer doen op de nog zittende, maar formeel ver trokken bestuursleden. In het be stuursvacuüm zou dan kunnen wor den voorzien door de Willem Arntsz raad in oprichting, waarin alle groe peringen van de inrichting, ook de ouders, vertegenwoordigd zijn. Valstrik Reckman noemde de maatregel van het bestuur om Van Nek weer terug te laten keren, een valstrik. Met name de heer Drechsel zou schuldig zijn aan de thans ontstane situatie door de procedure rond de affaire-Van Nek- Muller veel te snel te laten verlopen: 'Dit was niet in een dag te regelen'. Reckman bevestigde desgevraagd kwa de trouw bij het- bestuur aanwezig te achten door zelf te vertrekken en de ze affaire als een bom achter te laten. Voordat gistermiddag de persconfe rentie begon, waarop ook drs. Carl Muller en perschef Mulder aanwezig waren, deelden vijf stafleden van Dennendal mee, dat zij zich niet ver tegenwoordigd achtten door perschef Mulder en dat 'zij op geen enkele wij ze verantwoordelijkheid kunnen dra gen voor wat zich op dit moment bin nen Dennendal afspeelt'. Deze vijf staf leden distantiëren zich ook van het beleid van Carel Muller. Van Nek zei ons, dat zijn grootste grief tegen Mul ler is, dat hij 'zich niet houdt aan wat hij zegt te propageren, namelijk een werksituatie waarin wederzijds over leg en wederzijds vertrouwen moge lijk zijn'. UTRECHT De hoge recidivecijfers tonen aan dat het straffen van pro bleemdrinkers onder de weggebrui kers weinig zin en vaak zelfs een ne gatief effect heeft. Bij deze groep brokkenmakers zou dan ook naast de bestraffing de behandeling een centrale plaats in moeten gaan nemen. Tot deze conclusie komt dr. D. van Ooijen, commissaris van politie in Middelburg en bestuurslid van 'Veilig Verkeer Nederland' in een brochure over effectieve bestrijding van het rij den onder invloed. Bij mensen die voor de eerste keer zijn betrapt op dronken rijden zou in principe kunnen worden volstaan met bestraffing, terwijl bij recidivisten be keken zou moeten worden welke pro cedure het meest geschikt is: bestraf fing, behandeling of allebei. Commissaris Van Ooijen constateert dat in het verleden te veel negatieve impulsen zijn gegeven inplaats van positieve: ontzegging van de rijbe voegdheid betekent veelal grotere pro blemen met alcohol. Een veel beter effect is naar zijn me ning te verwachten van een benade ring, waarbij aan ongeldig verklaring van het rijbewijs de mogelijkheid wordt verbonden dat men het rijbe wijs via een behandelingsprocedure weer zo spoedig mogelijk terug krijgt. Dat bestraffing-zonder-meer weinig ef fect heeft toont dr. Van Ooyen met enkele cijfers: bij 690 rijders onder invloed bleek dat 33,4 procent reeds eerder een 'alcoholdelict' had ge pleegd. Haagse Post: Uitgerekend dit jaar het jaar van de vrouw komt de Haagse Post na een gesprek met vier (ex) Dolle Mi na's tot de slotsom, dat de tweede fe ministische golf uiteen is gespat. De beweging blijkt in vier groepen uit een gevallen te zijn, die elkaar welis waar niet bestrijden, maar anderzijds allerminst als eenheid optreden. De afgesprongen federatie tussen de drie vakcentrales leidt tot de uit spraak dat het aannemelijk is, dat het nieuwe duo (NW en NKV) zich aan merkelijk progressiever zal opstellen dan in een federatie met het CNV mogelijk was. Harder ook, omdat NVV en NKV nu eenmaal minder huiver hebben voor harde acties dan het CNV dat stakingen niet vindt pas sen in de christelijke sociale leer. Als omslagverhaal een interview met minister M. van der Stoel waarin kolommen lang vele onderwerpen worden aangesneden. Een uitspraak van de minister, die vindt dat hij niet genoeg lacht; 'Ik trap beurtelings links en rechts op de tenen door mijn soms wat kil aandoende analyse van de situaties'. Hij verzekert het zijn taak te achten de handelsbelangen van het land te dienen. Voor de schaakliefhebbers de verblij dende voorspelling van Jan Timman (22): 'Ja, ja, ik wordt wel wereldkam pioen, wacht maar af'. Dat zullen we dan doen. Hervormd Nederland: 'Ik ben niet christelijk en niet kerke lijk, maar als ik nadenk over de din gen die in de wereld moeten gebeu ren, dan ontdek ik, dat ik de Tien Ge boden opnieuw op een rijtje heb ge zet. Ik ga ervan uit dat iedereen gelij ke rechten heeft en dat iedereen gelij ke kansen moet hebben. Staat dat niet in de bijbel dan? vraagt Ton van Duinhoven zich af in een gesprek in Hervormd Nederland over armoede in de derde werèld. Dit blad brengt deze week een aantal bijzonder interessante artikelen, waar onder een interview met gevangenis directeur W. H. Kroes die o.a. zegt: 'Een straf van tien jaar is voor een normale crimineel niet om door te ko men' en: 'Het leven is gevaarlijker ge worden, gevaarlijker geworden voor labiele mensen. Het percentage labiele mensen, dat hier in de Utrechtse ge vangenis zit, is vrij hoog; er zijn nog al wat gestoorden'. Voorts een vraag gesprek met rabbijn Awraham Soeten- dorp onder de titel: 'Als de christe nen de theologie van de hoop maar hebben'. De Nieuwe Linie: Het génereuze? gebaar van de consul van Koeweit in Nederland, Rabani, moet een andere achtergrond hebben dan de veranderde houding van Ne derland ten aanzien van het conflict in het Midden-Oosten. Dit zegt De Nieuwe Linie in een hoofdcommen taar en trekt de conclusie dat de boy cot van Nederland is mislukt Van daar ook het vraagteken van de DNL- redactie achter het woord genereuze. Rabani, ook niet dom, heeft ingezien dat de boycot binnenkort een lacher tje zou worden, zo wordt nog aange voerd. Louis Velleman, correspondent in Londen van het Vrije Volk en de VA RA, schrijft dat Engeland onder pre mier Heath de rand van een bankroet raakt. Elseviers Magazine: In het artikel onder de kop 'de wijde mazen van de machtigingswet', schrijft Elseviers Magazine deze week, tientallen gevallen uit verschillende beroepshoeken en bedrijven te ken nen. waar de werkgevers niet ge hinderd door de dertig gulden be schikking van de regering op 1 ja nuari dit jaar hun werknemers forse loonsverhogingen hebben gegeven tot soms een tienvoud of meer van dertig gulden. Dat is dan een aardige klus (erbij) voor de loontechnische dienst van het ministerie van sociale zaken. Het omslagartikel betreft een reporta ge over de ellende in Engeland. Pre mier Heath heeft gezworen een eind te zullen maken aan de loon- en prijs- inflatie en heeft daartoe de economie in een dwangbuis gedwongen, die nauwelijks ruimte tot ademen geeft. Tegenover hem staan de vakbonden waarin, aldus Elsevier, de communis ten onevenredig sterk vertegenwoor digd zijn en die zeggen geen behoefte te hebben aan verbetering van de le vensomstandigheden van de arbeiders. Hun actie zou zich nu volledig rich ten op de omverwerping van de kapi talistische maatschappij. In een com mentaar wordt hieraan nog toege voegd, dat een overwinning op punten thans onmogelijk is geworden. 'Een van beide partijen zal knock-out moe ten gaan'. Het verlossende woord zal van de kiezers moeten komen. De haarstilist Christiaan laat weten dat het haar van mannen weer korter wordt. Vrij Nederland: Het arbeidsconflict in Engeland krijgt ook in Vrij Nederland ruime aan dacht. Een communistische mijnwer kersleider zegt (voorzichtig) dat de meerderheid van de mensen de mijn werkers steunt Hij wijst erop dat in de landelijke en provinciale bladen voor iedere brief tegen de mijnwer kers, er vijf of zes zijn die ze steunen. Igor Cornelissen, die voor deze repor tage naar Schotland is gegaan, zegt dat voor zover hij dat kon contro leren de stemming in de mijnen steeds militanter wordt. Maar dat geldt, zo vervolgt hij, niet alleen voor de mijnwerkers want het spoorweg personeel. de metaalarbeiders, de bouwvakkers en de onderwijzers pra ten over een algemene staking. De communistische mijnwerkersleider zegt dat er dertig mensen in de lande lijke leiding van de mijnwerkersbond zitten, waarvan er zes communist zijn en zes Labour-aanhangers. 'De linker vleugel bedraagt zodoende in totaal twaalf en vormt zodoende eigenlijk een minderheid'. De prijsontwikkeling wordt nog eens nagegaan en leidt vervolgens tot de conclusie dat het prijsbeleid door mi nister Lubbers verwaarloosd is. Een prijsstop wordt echter zinloos en zelfs gevaarlijk geacht. Wat wèl kan is de prijsontwikkeling doorzichtiger ma ken. In Terzijde over Mies Bouwman: Uw beste vriendin zat bij de Vara. De Groene Amsterdammer: Minister Irene Vorrink van volksge zondheid en milieuhygiëne heeft een pilletje voor de pep nodig, zegt De Groene Amsterdammer, die de drug nota vol kreten en vaagheden acht. 'Haar drugnota riekt naar bleekheid en versuffing zodat de Tweede Kamer haar tanden moet laten zien'. Het ver bleekte gezicht van Irene Vorrink moet weer wat rode kleur krijgen'. Het blad heeft voorts een vraagge sprek met minister Pronk van ontwik kelingshulp en meldt dat de minister is geschokt en geprikkeld door de kri tiek die de laatste tijd op hem is uit geoefend. De onderhandelingen tussen PvdA, PSP en D'66 in Amsterdam om tot sa menwerking te komen worden behan deld onder de veelzeggende kop: 'Wie zien Han Lammers (PvdA) en Roel van Duyn (PPR-ex-Kabouter) samen in het college van B. en W. Amster dam zitten?

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13