eoeo Meer eenheid bepleit van opleidingen van allen die les geven OSBORAK AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Panoramiek over Mozambique Johnny als zilversmid Sherry Finale van 'Spel zonder grenzen' komt in Leiden Kwestie Mozambique en CNV in Kenmerk Horen en begrijpen zijn twee TROÜW/KW.ARTET WOENSDAG 16 JANUARI 1974 BINNENLAND /RADIO TV T4/K6 Van onze onderwijsredactie DEN HAAG/UTRECHT Er zijn kleuterleidsters, onderwijzers, leraren bij het beroepsonderwijs, leraren bij bet algemeen voortge zet onderwijs en dan bovendien de docenten bij bet hoger beroeps onderwijs en aan de universiteiten. Al die mensen hebben gemeen dat ze les geven. De manier waarop verschilt sterk: een kleuterleidster heeft een heel andere taak dan een leraar in de zesde klas HAVO, om de simpele reden dat een kind van vier anders in elkaar zit dan een scholier van zeventien jaar. Daar naast zijn er grote verschillen in sala riëring en opleiding tussen kleuter leidsters, onderwijzers en docenten. Die salariërings- en opleidingsver schillen krijgen, de laatste tijd nogal wat aandacht. Nu kleuter- en basis school over niet al te lange tijd waar schijnlijk één geheel zullen gaan vor men en ook een middelbare school zonder onderscheid tussen beroeps- en algemene vakken tot de mogelijkhe den hoort, lijkt het gek om de men sen die in de geïntegreerde scholen les gaan geven volkomen gescheiden van elkaar op te leiden. Wat beroeps- en 'algemene' leraren betreft: in de experminentele leraren opleidingen worden deze twee catego rieën leraren allebei opgeleid. Maar de opleidingen voor kleuterleidsters en voor onderwijzers hebben veel minder contact, en terwijl alle andere opleidingen voor leerkrachten hogere beroepsopleidingen zijn, is een kleu terleidstersopleidingen een middelbare beroepsopleiding. En om dit versnipperde beeld com pleet te maken: tussen middelbare schooldocenten aan de ene kant en leerkrachten bij kleuter- en basison derwijs aan de andere kant bestaat helemaal geen contact De Nederlandse Federatie van Onder wijsvakorganisaties (NFO, ruim - Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 2. bloeiwijze, 6. rond hout, 8. algemeen kiesrecht, 10. mu zieknoot, 11. wig, 12. vreemde munt, 14. boom, 16. achten, 17. snuiftabak, 18. zijtak Donau, 19. bamboestaketsel, 21. twijg, 23. ik (Lat). 25. vers, 26. strak, 27. familielid, 29. plaaggeest, 30. niet dicht opeen staande, 31, gebogen been. 33. muzieknoot 34. stoomturbi ne, 35. rolgordijn. Verticaal: 1. veerkrachtige zelfstandig heid, 3. spil van een wiel, 4. korte kous, 5. helder maken, 6. toespraak, 7. Turks bevelhebber. 9. pit 11. hoofd deksel, 13. luchtklepje. 15. dwaas, 19. sinds, 20. decigram, 22. plechtige ge lofte. 24. genoeg gekookt, 25. oven krabber, 27. verkeerd, 28. rivier, 32. broeder (afk.). Oplossing van gisteren Horizontaal: 1. nat 4. troost 9. tras, 11. Al da, 12. militie, 16. lel, 17. do. 18. molest, 21. nee, 22. bee, 23. eiland, 25. er, 27. eed, 28. koerier, 31. mand, 32. sein. 34. monter, 35. las. Verticaal: 1. NT, 2. arm, 3. taille, 5. rat 6. olie, 7. ode, 8. sa, 10. slee, 13. Ilse, 14. moede, 15. amber, 17. den, 19. oer, 20. tier, 21. nadeel, 24. leis, 26. pont, 28. kan, 29. Ede, 30. Ria, 31. Mo, 33. ns. 100.000 leden, voornamelijk,.uit kleu ter-, basis- en beroepsonderwijs) vindt dat er één opleiding moet. komen voor het nieuwe basisonderwijs. Het is zeer onwaarschijnlijk dat die nieuwe school voor vier- tot twaalfjarigen er niet zal komen, zegt de NFO en daar om moet er snel beslist worden over het onderwijzend personeel dat straks in die school les zal gaan geven. De meest voor de handliggende en logi sche oplossing vindt de NFO één op leiding en één salarisregeling voor al le leerkrachten in het toekomstige ba sisonderwijs. Alles in één De NFO vindt eigenlijk dat ook ande re opleidingen voor onderwijsgeven den in één geheel moeten worden op genomen. Maar in afwachting van die omvangrijke operatie bepleit de NFO nu alvast dringend één onderdeel van die algehele integratie. Ook bij het afscheid van de Groningse onderwijskundige prof. dr. L. van Gel der als voorzitter van het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum werd ge sproken over een integratie van oplei dingen voor onderwijsgevenden. De algemeen directeur van het APS, drs. H. J. Jacobs jr. (tevens voorzitter van de commissie die experimenten met de middenschool moet voorbereiden) zei dat integratie in Jiet onderwijs wel gestalte krijgt als het gaat om het samenvoegen van verschillende schooltypen (de middenschool) of als er gepleit wordt om één school te ma ken voor alle vier- tot zestienjarigen (dat is dus nog wel iets langer dan de nu bepleite nieuwe basisschool voor vier- tot twaalfjarigen), maar dat de opleidingen voor onderwijsgevenden nog lang niet in één samenhangend geheel ondergebracht zijn. Duidelijke argumenten daarvoor ontbreken, zei drs Jacobs, de verschillen zijn vaak onnodig groot en de overeenomsten zijn door het ontbreken van onderlin ge contacten vaak onbekend. Zoals je integratie in het onderwijs, de nieuwe basisschool, de middenschool verde digt o.a. met een beroep op meer en betere onderwijskansen voor iedereen, zo kun je ook een integratie van de onderwijs-opleidingen verdedigen. HILVERSUM Het tv-programma Panoramiek bevat vanavond een film over de strijd rond de bouw van een stuwdam in Mozambique. De vrij heidsbeweging beschouwt de dam als een bolwerk van blank imperialisme. De film, die gemaakt is door Granada Television bevat, gesprekken met. de Portugese gouverneur van Mozambi que en met vertegenwoordigers van de vrijheidsbeweging en met blanke en gekleurde bouwers van de stuw dam. Panoramiek is op Nederland 1 om 22.20 uur. ADVERTENTIE ie Spanje kent,kent Osborne sherry lil CaUdad Snperlor De IKOR is bezig met de opname van he toneelstuk 'Demetrius de zilver smid', dat op 22 februari wordt uitge zonden. Johnny Kraaykarap speelt de titelrol. Op de foto Johnny Kraay- kamp in een scène met Diana Lensink. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Aan Leiden valt de eer te beurt om in de herfst gastheer- stad te zijn voor de eindstrijd van het internationale 'Spel zonder grenzen'. Deze finale wordt voor het eerst in ons land gehouden. Dat betekent, dat de NCRV door de bijdragen van de buitenlandse omroe pen die bij het spel betrokken zijn over een extra grote pot beschikt om het feest op te fleuren. 'Spel zonder grenzen' wordt in histo rische sfeer geplaatst met zonder twij fel veel haring en wittebrood. De keus is op Leiden gevallen omdat dit jaar wordt herdacht dat vierhonderd jaar geleden Leiden werd ontzet. Dat wordt ieder jaar, zoals bekend, op 3 oktober gevierd. 'Spel zonder grenzen' wordt gespeeld op 18 september. Spelterrein wordt de vroegere vee markt voor de oude korenmolen De Valk. De gemeente zal tribunes bou wen voor zo'n vierduizend belangstel lenden. Voor de mensen die bij het spel betrokken zijn is vijf dagen hotel Holiday-Inn afgehuurd. 'Spel zonder grenzen' wordt bekeken in de meeste landen van Europa en zelfs in Noord-Afrika. Het aantal kij kers Avordt geschat op 80 miljoen. Aan de wedstrijd zelf doen Zwitsers, Engelsen, Italianen, Duitsers. Belgen, Fransen en Nederlanders mee. i Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In de rubriek Ken merk zal vanavond een gesprek wor den uitgezonden met het echtpaar Draaisma dat in. Mozambique werkt en nu 'met verlof in Nederland is. On derwerp is de brief van de heer Draaisma aan de Tweede Kamer over het bezoek van de heer Schakel aan Mozambique. In Kenmerk is verder een interview met CNV-voorzitter Lanser te horen. Tenslotte is er aandacht voor het to neelstuk Mistero Buffo dat gespeeld wordt door de internationale nieuwe scène uit België. Kenmerk wordt uitgezonden om 5 over 10 op Nederland 2. MARY PERKINS In de actualiteitenrubrieken komen vaak onderwerpen aan de orde die van algemeen belang zijn. Het is dan niet alleen zaak dat iedereen er iets over hoort, maar vooral dat iedereen begrijpt waarom het gaat. Bijna éven vaak krijgt je echter de indruk dat de uitleggers van de problemen zich onvoldoende afvragen of ze het wel duidelijk genoeg vertellen. Misschim vragen zij zich helemaal niets af, en gaan ze teveel uit van het eigen bevattingsvermogen en hun vertrouwd zijn met een zeker vakjargon. Het praten in Achter het Nieuws was er dinsdag een voorbeeld Aran. Tegenover Ben Eikerbout zaten het socialistisch Kamerlid P. Janssen, Volkskrant-redacteur Harry Lockefeer en B. Donia van' het Konsunienten Kontakt. Ongetwijfeld mensen die hun weetje weten en stuk voor stuk zouden ze dan ook aardig wat klaarheid hebben kunnen brengen. Maar drie meningen over 'lang niet gemakkelijke vraagstukken en dan bovendien samengeperst in een paar minuten, kunnen weinig anders veroorzaken dan verwarring bij mensen die in de materie niet thuis zijn. En die zitten juist voor de buis om ingelicht te worden en tot eigen voldoening te kunnen zeggen: Nou snap ik eindelijk hoe het in elkaar zit. Meneer Janssen zei blij te zijn met de verzekering van premier Den Uyl dat de mensen met de laagste in komens niet in de rode cijfers zullen worden gejaagd. Conclusie: er zal iets aan de prijzen worden gedaan. Maar even later hanteert het Kamer lid het begrip 'strukturele prijs stijgingen, die noodzakelijk zijn'. Dat zijn meestal prijzen van grond stoffen, echter niemand krijgt een verklaring voor die noodzakelijkheid- Het mogen doorberekenen van die verhogingen in de prijs van het artikel dat wij kopen, wordt zonder meer vanzelfsprekend geacht. Daar krij gen ook de gezinnen met bescheiden inkomsten mee te maken. Hoe voor deze mensen een oplossing wordt gevonden, is ons evenmin verteld. Mogen zij die bewuste artikelen goed koper inslaan of krijgen zij speciale 1 oonsverhogin gen Volgens een van de andere heren zijn de consumenten de beste prijs- bewakers. Bij het boodschappen doen merk je dagelijks dat hét wel anders is. De meeste klanten praten niet over verhogingen, zij hebben er hoege naamd geen belangstelling voor. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, en daarvan zou ik dan weieens willen weten in welke inkomensgroepen men het meest prijsbewust is. Een rede van premier Den Uyl diende als ouverture voor deze prijzendoor- lichting in de VARA-rubriek. De minister-president zag consul Rabani van Koeweit voor minister Yamani van Saoedi-Arabië aan, maar dat kan iedereen overkomen en niet alleen met Arabische namen. Moeilijker maakte hij het zijn gehoor door te zeggen dat de olietoevoer praktisch tot de helft is teruggebracht Ik dacht dat eerder een vermindering van 25 procent was opgegeven. Ga je echter met oliehandelaren praten, dan krijg je nog een heel ander verhaal te hóren. Al bij al: er valt aan de voorlichting via radio en televisie, en van het begrijpelijk ma ken daarvan, nog heel wat te knutselen. Over Merijntje en Joop Reinbouds documentaire Macht en Onmacht heb ik eerder geschreven, vandaar mijn uitwijding over het voorlichten van een heel volk. Onduidelijkheid kan leiden tot onzekerheid. En dat is een gevaarlijke zaak. Ton Hydra AMSTERDAM In de Kamba (le Helmersstraat 135) treden Jaap van der Merwe en Wim lbo op dinsdag 22 januari op met een programma van rebelse liedjes onder het *hema 'Het oproer kraait'. De avond begint om 20.00 uur. Op zondag 27 januari wordt in de Kamba vanaf 14.00 uur een klas sieke middag gehouden. LOWIETJE 60. 'Hiep hoi, aangenaam, De naam is Sipko Stunt,' zei de dikbetaalde ver slaggever terwijl hij zich voor Karelt- je Knetter opstelde. 'Ik ruik een boei end artikel vriendje, 'n Heel boeiend artikel, dat mooi opgemaakt op de voorpagina moet komen. Ik vind het tenminste maar rare praktijken van die levensgrote agent. Meris dat-ie met zijn snerpende fluitje assistentie op roept om een héél klein joch met een speelgoedauto te vangen. Wat jij? Hiep hoi!' 'Dat is het hem juist FERDINAND legde Kareltje uit. Het is helemaal geen speelgoedauto. 'Er zit een-echte motor in met een knettercarter en het rijdt wel duizend kilometer per uur.' Wat zeg je me daar? Een knetter carter? Zie je wel, toch een primeur!' lachte de verslaggever. 'Maar wat die duizend kilometer betreft, jonge, jon- je da's straaljagersgelheid! Dat wil ik toch wel eens even controleren. Om wat indrukken op te doen, zie je. Kom maar eens m;e naar het stadion, manneke. Daar is het nu rustig. Op», de sintelbaan kunnen wij je knetter carter dan even testen. Hiep hoi!' p verslaggever borg Kareltje en zijn totje onzichtbaar op in de bagagi ruimte van zijn smalle wagentje reed toen ongehinderd tussen de vel politiemannen door, die kennelijk op het snerpende fluit van de f.gei Meris waren afgekomen, waaruit weer duidelijk blijkt hoeveel 't waai is. als men de toverwoorden PERS zijn wagen heeft staan. Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Akt.show. met 7.45 VPRO: Deze dag, 8.00 Nws. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S> Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 (S) Melodieënboeket: licht muz.progr. 12.00 Elburg - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Een middagje Stormradio: progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.0U Nws. 16.03 (S) De man en het doofstomme meisje. 16.45 (S) Dansork. met solisten. 17.20 (S) Met de muz. mee: licht muz.progr. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Uitz. v.d. A.R.P. VARA: 18 30 Tekst en Muz.: cabaretprogr. Ep:-19-00 Klankbord: act., inf. en comm. 19.15 (S) Wij hebben een woord v.d. wereld: gewijde muz. 19.45 Stu die en inf. 20.20 (S) Gramm.muz. 20.25-Het geslacht van Garderen (6). 21.00 EO-Metter- daad en De Grote Opdracht. 21.15 <S) Gramm.muz. 2'.20 Avondsluiting. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la carte: verzoekpl- .progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 Prome theus XIII (4). 23.00 In Pim Jacobs's Noten- bar. 23.55-24.00 Nws. var. progr. met 7.30 Nws; 7.41-8.00 Aktua: 8.30 Nws; 8.36-8.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaarden- progr. 11.55 Med 12.00 (S) Van twaalf tot twee. mot 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Ech en 13.00-13.05 Ra- den maar 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Onder de groene linde: oude liedjes en bal laden. 14.30 (S) Aspekten v.d. kamermuz. 15.30 Nws. 15.3? Spiegel van Duitsland. 16.90 Meer over minder: de stem v.d. sprekende minderh. 17.20 Ot'erheidsv.oorl.: Samenwerk: met ontw.landen. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 iS) Hier en nu. NOSt 18.00 Bopthema's en Swingsessions: jazz uit de Jaren 1935-1955. 18.30 Nws. 1S.41 Spiegel van Gr.-Britt. 19.00 Openb. Kunstbe- - zit, 19.10 R.V.U.: De betekenis v.d. grondwet in onze tijd. 19.50 Den Haag vanddag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond Muz.magazi- nc. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7 02 Steevast. (8.02-8.05 Radiojour naal.) 9 03 (S-M) Arbeidsvitaminen. 11.03 Knipperlicht: muz.progr. met verkeerstips. 12.03 Radiojournaal. 12.06 (S) Zet 'm op. 14.03 De hit-Visser: toppopprogr. 15.03 Cees Uien. 23.40-23.45 Nw», van Zijtveld, 17 03 RadiojournaaL 17.06 Po: bus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 H< er ee Ton van Duinhoven?!, waarin 19. 20.00 Gouwe Ouwe: 20.15-22.00 Rechtstr. slag Ajax-AC Milan en 22.55 Med. 0.02 l tro's Midnight Music. 1.02 Take it easy. 2. De nacht lacht. 4.02-7.00 Meurders Metwil de. 0 BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws en med. 12.08 Lichte muz. (12 Btiitenl. pereoverz. 13.00 Nws. weerber. schouwburgprogc.'s.) 13.55 Beursber. 1 Nws 14 03 Schoolradio. 14.23 Lichte i (13.00 Nws.) 15.30 Radioschoolkoren. 16 et Nws en beursber. 16.15 Ultz. voor kinder 17.00 Nws en med. 17.10 De sound van 1MU» 1960. 17.53 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en door sol ten. 18.13 Lekenmoraal en -filosofie. 13 fl Wat is er v.d. sport? 18.55 Taalwenken. 18 Ork.muz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. (llf18 Keurig Engels.) 20.00 Gezamenl. avondpr 20.00 Goed Folk. (20.30 Nws.) 21.00 Si temws, 21.10 Blues. 22.00 Nws. 22.05 Ni TV vandaag 86 Terwijl wij haastig dor.rliepen door de dampige morgen, lichtte hij mij over de hoofdzaken van het verhoor in. Wat voor ons het belangrijkste was, wist ik al, namelijk dat Sandor het klaargespeeld had de verdovende middelen onderweg te verstoppen in een boom. Deze stond juist aan een gedeelte van de spoorlijn dat wij had den afgesneden. Lewis had dit, nog voor hij naar binnen ging, bij het raam opgevangen. Sandor was nog maar een paar minuten voor ons bij het Gasthuis aangekomen, en toen Le wis tegen de muur gedrukt hun ge sprek begon af te luisteren, was hij nog volop bezig Becker zijn weder waardigheden te vertellen. Lewis was erg gelukkig geweest in de keuze van het ogenblik waarop hij tot de aanval was overgegaan. Hij had net lang ge noeg gewacht om Sandor het telefoon nummer in Wenen nog te horen door geven. Sandor had het hun niet moeilijk ge maakt Tim had gelijk; hij was inder daad meteen doorgeslagen. Ik veron derstelde dat naast directe angst voor Lewis de hoop op clementie hem tot deze houding had gebracht. Becker was zijn voorbeeld al gauw gevolgd. Aanvankelijk had hij nog geprobeerd Sandor de mond te snoeren, maar toen hij eenmaal merkte hoeveel Le wis wist, 'oegon ook hij te praten. En tenslotte waren zij feiten en na men gaan noemen. 'Op geen stukken na alle feiten', zei Tim, 'maar zij zijn ook alleen maar tussenpersonen. Lewis denkt dat de politie bij een huiszoeking in 't Gast huis heel wat zal vinden. En vergeet niet dat Lewis toch maar dat telefoon nummer in Wenen te weten is geko men. Natuurlijk kunnen ze argwaan gekregen hebben toen dat telefoonge sprek niet doorkwam, maar Lewis zegt dat zulke lui niet zo gauw van plaats veranderen, en deden ze dat wel, dan zou Interpol hun toch te vlug af zijn. In ieder geval heeft In terpol nu genoeg materiaal om tot ac tie over te gaan en met het oprollen van de bende te beginnen'. Iets in zijn stem bracht mij ertoe vluchtig een blik op hem te werpen. Ik hoorde er niet op de eerste plaats gezag of be scherming uit en zeker geen eigen dunk; maar wel viel er die onmisken bare echo in te beluisteren die bij zo veel mannen hoorbaar is als zij tegen een vrouw verhalen opdissen die typisch uit de Mannenwereld stam men. Timothy had zich bij die club aangesloten. 'Ik hoop nu maar dat we gauw die boom kunnen vinden waarin Sandor dat spul verborgen heeft', zei ik. 'In het stuk tussen twee tunnels. Een eenzame, verdorde pijnboom. Dat doet het net zo goed', zei hij opgewekt, 'als een kreupele Chinees met een oog. Maak je maar geen zorgen, die boom zullen we heus wel vinden! Daar is de spoorlijn al weer*. We hadden in een behoorlijk tempo het eerste gedeelte afgelegd, en bovendien nog een stuk afgesneden. De tandradbaan liep na melijk op een gegeven ogenblik hon derden meters naar rechts, maar was tweehonderd meter onder ons weer zichtbaar. Het gras was doornat, en de modder klontte aan onze schoenen. Overal om ons heen zag ik paarse gentiaan, een aanblik die mij bij iede re andere gelegenheid gedwongen had te pauzeren; nu was dit echter niet mogeiijk. Ik geloof niet dat ik me dat erg aantrok; ik werd immers geheel en al in besiag genomen door de ge beurtenissen van de laatste uren. We kwamen vlak boven de tandrad baan uit. Ik sprong naar beneden. Achter mij gleed Timothy uit. waarna hij luid vloekend weer opstond. 'Kijk uit. Alles goed?' 'Ja. Neem me niet kwalijk. Ik wou dat ik mijn laarzen aan had. Met deze schoenen begin je niets op dit natte gras. Kun je de spoorlijn beneden je verder zien lopen?' 'Van hier af niet. Maar we zullen toch maar rechtdoor gaan'. Opnieuw vervolgden wij onze weg over het al pengras. Timothy liep nu voor me. Het zicht werd steeds beter en zelfs de kleuren schenen bij het rijzen van de zon warmer te worden. Dit gedeel te van de berg was bezaaid met strui ken, vooral jeneverstruiken en bergro- doaendrons. Af en toe moesten we om grote gaten heen lopen, die over groeid waren met lang gras en distels. Voor mij begon Timothy steeds aarze- lender te lopen, als raakte hij het spoor bijster. Toen stopte hij. 'Wat is er?' 'Er is helemaal geen spoorlijn te be kennen. Weet je zeker dat die daar moet liggen?' Hij wendde zijn ontda ne gezicht naar mij toe. 'Verbeeld je dat we verdwaald zijn? Toen we hem daarstraks zagen liep hij naar links. Misschien gaat hij wel om de berg heen. Ik geloof vast dat we aan de verkeerde kant zitten.Het ziet er tenminste wel naar uit. Konden we nu maar naar beneden kijken. Dan za gen we misschien bet dorp en het meer liggen. Zouden we niet beter te rug kunnen gaan om dan verder langs de spoorlijn af te dalen?' 'Nee, volgens mij zitten we goed. Wacht even, Tim. Het wordt met de minuut helderder.Kijk, daar bene den. Nee, meer naar rechts. Zie je daar die dode boom. Hij voldoet aan de beschrijving. Wedden dat die het is? We gaan recht op ons doel af, wie had dat gedacht. Vooruit!' Hij pakte me bij mijn arm toen ik hem voorbij liep. 'Maar waar is de spoorlijn? Tussen twee tunnels, zei hij'. 'Snap je het niet?' Over mijn schou der heen keek hij naar beneden. 'Daarom kunnen wij de lijn niet zien.Onder ons ligt vermoedelijk de bovenste tunnel. Tussen de twee tunnels is de spoorbaan in de heuvel uitgegraven. De tweede tunnel moet daar ergens liggen. Kom laten we er op af gaan.' (wordt vervolgd) NEDERLAND I TELEAC 10.00 Landbouw - les 10 VARA 17.00 Kinderprogramma NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.50 Uitz. Stichting Socutera 20.00 Journaal PP 20.20 DS'70 NOS 20.30 Trekking Staats» loterij 20.35 Het beest moet sterven 22.20 Panoramiek 22.45 Studio Sport 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Operetteconcert door het Prom. conc. met zang^ solisten 21.00 Van onderen 21.25 Panorama Woensdag» show IKOR KRO RKK 22.00 Kenmerk NOS 22.25 Journaal TELEAC 22.30 Computerkunde les 2 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van giste, vond. 10.25 Dagboek. 10.40 Akt. 11.25 QKr Patenkind. ll.ón Dok. progr. 12.20 Akt. 11 Persoverz. 13.00 Journaal. 16.15 Journa 16.20 Dok. progr. 17.06 Kinderprogr. 17, md 18.00 Journaal (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstral coi 18.00 FUmrep. 18.30 Akt. 18.45 Zandmai ,u: 18.55 Reg. magazine. 19.26 Plnocclilo. U Progr overz. WDR: 8.05-8.35 Kursusprogr jn 9.10-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Reg. nws. H Toni und Veronika. 18.40 Akt. 19.20 DUke Sieben geschelten. DUITSLAND II 16.20 Gymn. voor kinderen. 16.30 Kleul8'C( progr. 17.00 JournaaL 17.10 Lassies Abent ren cr. Aansl.: Malnzelmannchen. 17.45 Akt muz. 18.25 Mordkommlsslon. 19.00 Savoye kool schotel 500 gr. savoye kool 1000 gr aardappelen 250 gr uien 500 gr gehakt peper, zout knoflookpoeder tijm, peterselie De gesneden savoyekool net als de aardappels koken. De aardappelen niet helemaal gaar laten worden en vervolgens fijnstampen. Op 6maak brengen met peper en er wat peterse lie doorroeren. Hak de uien en ver meng deze met het gehakt dat op smaak is gebracht met peper, zout, tijm en knoflookpoeder. Doe de kool, aardappelen en uien met gehakt laag om laag in een vuurvaste schaal. Bo- vendop een laag aardappelen, hierover wat paneermeel strooien en hier en at et Dve ichr *1 "re m daar een klontje boter leggen. Even in een hete oven tot er een knappend bovenlaagje is ontstaan, (recept van mevr. R. Wesseling, Den Haag). Menutip: grape fruit met sherry, sa voye kool schotel, aardbeienijs. 19.30 Vakantietlps. 20.15 Inf. akt.progr. 31fe Voorbeelden van goede daden. 22.15 Gew: an 23.45 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.05-18.00 Schooltelevisie en kursussen. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Die Schule zu Haus nicht auf. 19.00 Akkord und Rj an mus. 19.15 Talking of Britain. 19.45 We Journaal in het Engels. 20.00 Journaal weeroverz. 20.15 You'U never get rich. 21 :hj( 22.23 Filmrubr. DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Spi werkn. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 nws. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en wi verz. 20.15 Die Macht des Büsen. 21.45 22.05-23.05 Literair progr. BELGIE NEDERLANDS 16.30 evanjong. 17.25 Magister Uai 17.55 Tekenfilm. 18.00 Atelier. 18.53 Volksuniversiteit. PoUt. progr. 19.35 Kortweg. 19.40 Med. weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Voetbal. Panorama. 32.45 Kunstprogr. 23,25 naaL BELGIE FRANS 14.00, 15.45 en 16.15 Schooltelevisiei Progr. v.d. jeugd. 18.25 Uitz. v.d. Jeugd. 18.55 Klndet. 19.00 Waals magazine. 19.15 TV-serie. HL Journaal. 20.15 Gevar. circusprogr, Doe. 21.50 Cineastenprogr* 22.55 □aaL

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6