Leiden gaat in vier jaar zijn reserves volledig opmaken Sjeik helpt gereformeerden een handje Tegenwind van het PAK I. Zonderop (78) overleden idviesraad voor le binnenstad Reconstructieplan voor Trekvlietweg Woningboüwplannen voor Rijnsburg Spelers AC Milan dartelden even op Leids voetbalveld Nieuwe Leidse Courant EEN PREDIKANT Agenda Leiden 'K&OOT/KTUVRTET WOENSDAG 16 JiANUIAIRI 1974 ST AD EN REGIO L3 Sluitende begroting voor 1974 allXjEIDEN Leiden lieeft voor 1974 een sluitende begroting. iDat is mogelijk omdat het feitelijke te- ij%0rt van veertien miljoen gulden wordt gedekt door een aanvullende uitkering van liet rijk en een rijnJfors beroep op de reserves. mm [Er is dit jaar bij het opstellen van de begroting van een ander systeem uit begaan. Het komt er op neer, dat de gemeente van plan is om de reserves, [die Leiden nog heeft (ruim zeventien miljoen) in vier jaar op te souperen. Met in het achterhoofd de gedachte [dat er in 1977 er een geheel nieuw ysteem van financiering door het rijk van de gemeenten zal zijn, zoals in de brochure 'Leiden voor- [goed in last'? werd bepeleit. Het hui- ige systeem wordt door alle grotere meenten als verfoeilijk ervaren en ook op de ministeries van binnenland- e zaken en financiën raakt men daar meer van doordrongen. Het is |.dan ook mede op aan dringen van de itaatssecretaris van deze ministeries geweest, dat B. en W. hebben beslo- voor 1974 naar een sluitende be rating te streven, een situatie, die inds 1967 niet meer bestond. Burge- néester Vis spreekt van een 'gokele- jment', maar ook van een 'stuk ver- rouwen' wanneer hij het heeft over let uitputten van de reserves. 'Als het financieringssysteem over vier jaar niet gewijzigd is, dan verdrinken want dan hebben we geen reser ves meer. We hebben de troost, dat '«we dan ook met vele andere gemeen ten zullen verdrinken'. Want niet al leen Leiden 'is een arme grotere stad. ^Werkbaar sluiterde begroting heeft als jofdeel, dat er voor het gemeentebe- tuur een meer werkbare situatie ont laat, omdat voor het doen van aller- PEN Op 78-jarige leeftijd is in iden de heer RL Zonderop overle- m, pud-redacteur van de Leidse Cou- Jrant. De heer Zonderop heeft bij deze al^krant vele jaren de sportrubriek ver- jzorgd. Ook de publiciteit van de afde ling Leiden van het Rode Kruis was bij hem in goede handen. Donderdag om 2 uur is er een rouwdienst in de [Leonarduskerk aan de Haagweg, waar de begrafenis plaats heeft op lijnhof. IDEN Met ingang van 17 janua- is-het dagelijks bestuur van de Ad- ésraad voor de Binnenstad als volgt samengesteld. W. F. Maas-eerste voor zitter, Herengracht 62, tel. 34832; T. \V. Mulder-tweede voorzitter, Pieters- ;erkhof 4, Postbus 437, tel. 41217; me- .rouw C. Briët-Han-eerste secretaris Kloksteeg 14, tel. 43109; mevrouw Rl. Bosch-Gans-tweede secretaris Rapen burg 87, tel. 23189, A. J. Heij, mede werker bij de Adviesraad Hoge Rijn dijk 181, tel. 43380; dinsdag t.m. vrij dag tussen 9 en 12.30 uur Rlorsweg 10, tel. 32494; gemeentelijke contact persoon van de Adviesraad: mr. P. T. Fehmers, overdag tel. 45344, toestel 51^253, des avonds Van Assendelftstraat 15, Oegstgeest, tel. 54159; plaatsver- inf vangend contactpersoon, S. N. M. van der Voort, toestel 254. Het secretariaat wordt gevestigd: Morsweg 10, Leiden. [LEIDEN-OEGSTGEEST Er zijn plannen in voorbereiding om te ko men tot verbetering van de Haarlem- mertrekvaartweg langs de Leidse Vaart. Aangenomen mag worden, dat de gemeenten Oegstgeest en Sassen- te zijner tijd eigenaresse van de gereconstrueerde weg zullen worden tpn ook het beheer en het onderhoud ij gen. B. en W. van Oegstgeest heb- h ihet de heer J. H. Rlenten te iSrmond al overleg gepleegd over de ankoop van een strook grond dio voor de wegreconstructie nodig zal Un let Oegstgeester gemeentebestuur ziet de verbetering van de weg als 'it volgt: de huidige rijbaan wordt fiets pad, de berm met kabels en leidin gen wordt middenberm, daarnaast een i(f nieuwe rijbaan van 6 meter en ten- utfc. slotte een berm en sloot, t RIJNSBURG In 'Frederiksoord' Werden in 1973 186 woningen opgele verd, terwijl op 31 december nog 34 woningen in aanbouw waren. Verder waren aan de Spinozalaan 20 koopwo ningen in aanbouw en aan de Wilge laan 8. Daarnaast werden op veel plaatsen nog één of meer particuliere woningen gebouwd. Door de woning bouwvereniging 'Spinoza' werd een niet onaanzienlijk aantal woningen aan de Petr. van Saxenstraat en omge ving gereserveerd. Voor 1974 staan 24 woningen voor be jaarden en alleenstaanden, 106 wo ningwetwoningen en 36 flatwoningen op het programma in 'Frederiksoord'. 'Zij worden gebouwd in opdracht van 'Spinoza'. Verwacht wordt dat dit jaar ook een begin wordt gemaakt met de bouw van een aantal woningen met bedrijfs ruimten in het bestemmingsplan 'Be drijfsterrein'. De woningcommissie le verde vruchtbaar werk door in 1973 'in de 12 commissievergaderingen ruim 400 binnengekomen brieven te behandelen. Burgemeester Vis: 'Als we verdrin ken, verdrinken we niet alleen'. lei uitgaven dan geen toestemming meer van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland benodigd is. Toestem ming, die in de huidige situatie vaak lang op zich laat wachten en soms ge heel uitblijft. Een sluitende begroting kan zonder meer worden uitgevoerd. Bij het opstellen* van de begroting is men er van uitgegaan, dat van het rijk voor de periode 1973-1977 jaar lijks een waardevaste aanvullende uit kering van acht miljoen (in de prak tijk van 1974 8,5 miljoen) is te ver wachten. Daar is officieel nog geen bericht van binnen gekomen (het wordt wel deze maand verwacht) maar bij het onderhoud met de beide staatssecretarissen heeft het college, dat voor die gelegenheid was aange vuld met erkele raadsleden uit het oppositie-blok, wel die zekerheid ge kregen. Door verder een beroep van 5,5 miljoen op de reserves, is een sluitende begroting te maken, waar voor de goedkeuring van G.S., aldus burgemeester Vis 'bij wijze van spre- ken per kerende post', is te verwacn- 1 ten. De reserves van Leiden bedragen op dit moment in totaal 17.005.000 gul den. Voor 1975 wil men daarvan 4.670.000 reserveren, voor 1976 3.835.000 gulden en voor 1977 3.000.000 gulden. Een jaarlijkse ver mindering die mogelijk is gezien de verwachte stijging van het inwonertal de komende jaren (waardoor de belas tingopbrengst dus ook stijgt) en ook vanwege het voornemen om in 1976 onroerend goed belasting in te voe ren. Bovendien wordt er op grond van een mededeling van de minister van binnenlandse zaken in zijn begro ting voor '74 in de komende jaren ho gere bijdragen van het rijk in de kos ten van het onderwijs verwacht. Van het tekort van veertien miljoen in dit jaar neemt onderwijs er vijf miljoen voor zijn rekening. Overigens was het aanvankelijke te kort bij een ongewijzigd beleid in '74 op ruim achttien miljoen getaxeerd, maar enkele administratieve bijstellin gen, zoals het college het noemt, heb ben het tekort teruggebracht tot in exacte cijfers 13.123.000. Daarvan kan bovendien nog drie ton worden afgetrokken omdat G.S. ook voor '74 geen toestemming willen geven voor het instellen van een restauratiefonds, waarvoor de gemeente dit bedrag had gereserveerd. Dat betekent dat van het tekort van veertien miljoen een bedrag van 1.200.000 gulden kan wor den besteed aan nieuwe taken en in tensivering van de bestaande. Een groot deel daarvan is nodig voor de uitvoering van het structurele inhaal programma (in 1972 besloot de ge meenteraad om te trachten de achter stand die Leiden ten opzichte van an dere gemeenten heeft in het voorzie ningenniveau in vijftien jaar weg te werken). Van het dan nog overblij vende bedrag moet weer een deel worden gereserveerd voor de financie ring van in 1973 genomen besluiten, zodat er in totaal een bedrag van 146.450 gulden overblijft voor nieuwe taken (niet-structureel) in 1974. LEIDEN De spelers van AC Milan, vanavond de tegenstander van Ajax in het tweede duel 0111 de z.g. Super Europa Cup Cde strijd tus sen de winnaars van de Europa Cups I en II), hebben gistermiddag een uurtje met de bal gedarteld op het terrein van de Leidse zaterdag middagclub 'De Sleutels' aan de Voorschoterweg. Een en ander was rond het middaguur nog even gauw geregeld door de directie van Holi day Inn, waar de spelers om 3 uur gistermiddag arriveerden. AC Milan, dat vorige week zo fortuinlijk op eigen veld won (0-1), zal vana vond uiteraard trachten die voorsprong te behouden. Vandaar dat de Italianen zich gistermiddag tijdens de training noodzakelijk concen treerden op balbezit. Commissies accoord met begroting 1974 Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Lelden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Van een onzer verslaggevers LEIDEN De door b. en w. voorge stelde begroting voor 1974 zal naar al le waarschijnlijkheid door de meer derheid van de gemeenteraad worden aanvaard. Er is alleen tegenwind te verwachten van de kant van het PAK en wellicht de PSP, die gisteravond niet vertegenwoordigd was in de ge combineerde vergadering van de raadscommissies voor financiën en al gemene bestuurlijke aangelegenheden. Met negen tegen vijf gingen de com missieleden mee met de visie van we thouder Elsgeest en zijn dienst dat Leiden baat heeft bij een sluitende begroting in J974. Tegen stemden PvdA en D'66; voor de protestant- christelijke groepering, KVP, CPN, DS'70 en WD. Comelissen (KVP) gaf de gevoelens van de voorstemmers als volgt weer: 'Wat hebben we in 1973 (toen de begroting niet sloot) nu eigenlijk kunnen doen. Alleen als er van het Rijk ergens een extra subsi die voor kwam, (schouwburg bijvoor beeld) waren we tot iets in staat. RIoeten we die lijdensweg nu weer inslaan?' Lening Van Dam (PvdA) verhoorde de grie ven van de tegenstemmers. Hij bleek er niet voor te voelen dat Leiden in vier jaar al zijn reserves verbruikt. Als alternatief voerde hij aan dat niet De heer J. H. Canters, chef van het secretariaat van het Dr. Neher La boratorium van de PTT in Leidschen- dam gaat met pensioen. Hij neemt vrijdag 18 januari van 2.30 tot 4.30 uur afscheid tijdens een receptie in dit laboratorium. de gehele reserve, maar uitsluitend het saldi-reserve zou worden aange sproken en wel zodanig dat het ui teindelijk in de negatieve cijfers zou komen. 'Daar is dan makkelijk een le ning voor af te sluiten. Zo hebben de grote steden het jaren gedaan'. Hij vreesde dat wanneer in 1977 de reser ves op zijn, Leiden zal moeten bezui nigen met een bedrag van 300.000 gul den (het resterende bedrag dat men in 1976 nog in reserve zal hebben). 'In 1977 is natuurlijk politiek gezien ook een interessant jaar. Het is niet leuk om dan te moeten bezuinigen'. Hetgeen de financieel deskundige van de PvdA de beschuldiging van de WD opleverde dat hij meer politiek dan stadsbelang op het oog had, om dat hij mogelijk de komende raadspe riode wethouder van financiën zal zijn. Van Dam: 'Ik denk alleen maar in wat langere termijnen'. Leidse beroepingscommissie grijpt naar de advertentie ledenvergadering door S. J. de Groot LEIDEN Hoe vang je een dominee voor Leiden? Dat is een lieel werkelijke vraag geworden. Want je moet tegenwoordig van goeden huize komen om erin te slagen, zo'n man de pastorale nood van deze stad zó op het hart te binden dat hij zijn weerstand laat varen en gewillig het Leidse net inzwemt. Als er een tijd is geweest dat een be roep uit de Sleutelstad op een predi kant werd ervaren als een eervolle be vestiging van persoonlijke kwaliteiten en het uitblijven van een beroep als een verdrietige miskenning, dan is dat wel definitief geschiedenis gewor den. Het mag waar zijn maar dat is dan wel een twijfelachtige troost dat Leiden in domineesland niet stugger wordt gemeden dan andere steden, gewild en gezocht is het in elk geval niet meer. De gereformeerde beroepingscommis sie die al vele honderden kilometers heeft moeten afleggen om op het spoor te komen van een mogelijke op volger van emeritus Dronkert (1 okto ber 1972 weg) en die haar inspannin gen nog steeds niet zag beloond, kan daarvan een boekje opendoen. Rlaan- dag incasseerde zij, nu uit Rotterdam, het zoveelste bedankje. Als ze aan spraak zou maken op extra benzine, dan kon ze een royale toewijzing tege- moetzien. RIaar zoiets zal wel niet on der 'zakelijk verkeer' vallen, al is het 'geestelijke' in zulke zaken vaak ver te zoeken. In de rapporten die de commissie steeds moet uitbrengen, wisselen hoop en teleurstelling elkaar af. De domi nees laten zich wel beroepen maar ze bedanken. In sinistere regelmaat. Wie weet hoeveel tijd en zorg het zo'n commissie kost om tot een beroep te komen, kan zich voorstellen dat elk bedankje een aanslag moet zijn op haar moed en lust om dit tot het goe de einde vol te houden. Wijk D Om tijd en humeur te sparen gooit de tweede beroepingscommissie van de Leidse gereformeerde kerk het over een andere boeg. Zij plaatste, om een opvolger van de naar Utrecht vertrok ken dominee Kronemeijer te vinden, vorige week in het Centraal Weekblad een grote advertentie, waarin belang stellende predikanten wordt verzocht contact op te nemen met de secretaris van de beroepingscommissie, L. Th. Kurpershoek. Riet hem en met de voorzitter (H. van Veen) sprak ik over deze nieuwe beroepingsmethode die het tijdverlies moet beperken en de kans op een spoedig positief resultaat moet vergro ten. Het gaat hier om één predikant voor de nieuwe wijk D, een combinatie van de vroegere wijken 1 en 4, waar de predikanten Van der Zwaan en Krone meijer werkten. De wijk verenigt, in grote lijnen, de Burgemeesterswijk, de Professorenwijk en de Tuinstad- wijk. Het aantal 'pastorale eenheden' (wat minder kerkelijk gezegd: adres sen) bedraagt 500. Het aantal 'zielen' (of iets vollediger: mensen) is 1250. De commissie deelt in de advertentie mee, dat er een ruime woning be schikbaar is op een goed punt in de wijk. Als belangstellende dominees niet rechtstreeks contact met Leiden willen opnemen, kunnen ze bij de heer F. Kruithof ln Kampen terecht, die verbonden is aan de theologische hogeschool van de gereformeerde ker ken en van deze zaak weet. Kostbaar 'Wij hebben gewoon gezegd dat we geen dominee gaan beroepen die niet van te voren zegt dat hij werkelijk weg wil. Om de doodeenvoudige reden dat tijd kostbaar is. Dat is niet kil-zake- lijk, maar simpel doelmatig. Toen kwam de oliecrisis. Die verplichtte ons het anders te doen dan we ge wend waren. De sjeiks hebben ons ge woon een handje geholpen. Maar we waren toch al van plan niet op de ou de voet door te gaan. We kunnen het ons eenvoudig niet veroorloven met deze opdracht heel lang bezig te zijn, omdat het aantal wijkpredikanten van de gereformeer de kerk is geslonken tot anderhalf. Ds. Bovenberg werkt in Zuid-West en dan hebben we nog ds. Hortensius, die een deel van zijn tijd moet reser veren voor het pastoraat in de Meren- wijk. Er is in onze kerken geen officiële beroepingsinstantie. Als er een vaca ture komt, moet je '*iet van de per soonlijke aanbevelingen hebben. Sinds n-vember hebben we wel twintig do minees gebeld met de vraag of ze zin hadden om weg te gaan. Je krijgt dan alle mogelijke antwoorden waar je als commissie weinig mee kunt doen. Zo in de trant van: 'wat leuk dat u belt, maar doet u verder geen moeite', 'hè, nou zit ik hier net zo lekker en nou beginnen ze v-éér te zeuren', of (dat overkwam de commissie in november 1973'ik ga echt nog wel eens weg, maar wil er liever nu nog niet over denken, misschien kunt u in maart-april nog eens bellen'. Verona Een enkeling zei rechtuit: 'Ik peins er niet over, bespaar u verdere moeite'. Dat is een afwijzing, maar als je als commissie zo'n antwoord krijgt heb je toch het gevoel dat je opschiet'. Riet twee predikanten is de commis- sie-Kronemeijer serieus in gesprek ge weest. Aan duidelijkheid ontbrak het daarbij niet: 'als zegt: beroep me maar, dan betekent dat voor óns dat u het doet'. Het is geen beroep geworden. De één kon, bij nader inzien, wegens gezins omstandigheden niet weg, de ander bleek toch meer door zijn oude werk geroepen te zijn en zou bij vertrek naar Leiden het gevoel hebben gehad, een'zinkend schip te hebben verlaten. Op advies van een gemeentelid had de voorzitter van de commissie dezer da gen een telefonisch gesprek met een predikant in het Italiaanse Verona die onder verstrooide gereformeerden werkzaam is. Hij zou daar wel weg willen. De predikant veronderstelde, dat men dat in de Fabeltjeskrant ge lezen moest hebben. Telefoonkosten: negen gulden. 'Met zo'n advertentie bereik je in ie der geval dat er een eind komt aan dat bellen met dominees die helemaal geen zin hebben om te vertrekken. En wat belangrijker is: je brengt ook geen beroep uit op iemand die wil blijven zitten waar hij zit. Op een ad vertentie reageren alleen predikanten die overwegen te vertrekken. Die me neer Kruithof in Kampen beschikt ook over een lijst van predikanten die de wens te kennen hebben gegeven om van standplaats te veranderen. Hij speelt daarin een bemiddelende rol'. Zeven Hoeveel zijn er op uw advertentie ge komen? 'Tot nu toe zeven, maar het is moge lijk dat Kruithof er ook nog een paar heeft. Donderdagavond al,, op de dag dat het blad was uitgekomen, kregen we het eerste telefoontje. Over de me thode van contact leggen lieten de re flectanten zich niet uit. Ze vonden het wel prettig dat zij op deze wijze in de gelegenheid waren hun wensen kenbaar te maken en inlichtingen over de kerkelijke situatie in Leiden te krijgen. Enkelen vroegen of er al méér telefoontjes waren binnengeko men Zijn dat geen predikanten die u eigen lijk niet zoekt? óDie indruk hebben wij zeker niet. Vier reacties kwamen uit steden die groter zijn dan Leiden. Gemiddeld werken de reflectanten vijfeneenhalf jaar in hun tegenwoordige stand plaats. Je kunt dus niet zeggen dat op zo'n oproep voornamelijk dominees reageren die al zolang in een achter U- Kcl ekblad srlijk vI:hK£i l)i/r w-yk ('i 207C. (<rt*rrtn-> r.f 01710 Wlc een koster of organist nodig heeft, adverteert. De procedure voor een dominee is heel wat moeizamer. Maar dat is aan het veranderen. HIJ kan nu bijdragen tot zijn eigen beroep door op een advertentie in te gaan. afplaatsje staan en eindelijk weieens weg willen'. Wat voor predikant zoekt u? 'We moeten natuurlijk rekening hou den met de plaatselijke situatie. Lei den heeft op deze plaats een gewone gereformeerde predikant nodig die en thousiast en stevig wil werken. Als wij een duidelijke voorwaarde willen stellen, dan is het deze dat hij in staat is de jeugd aan te spreken. Van het catechetisch onderwijs moet hij iets willen maken. Het beroep hebben wij niet aan een bepaalde leeftijd ge bonden. En dan zal het hem ook niet onverschillig mogen laten dat in deze uit vier vrouwen en zes mannen be staande beroepingscommissie ook twee iiervormden van de wijkgemeente Vredeskerk-Staalwijk zitting hebben. Wij zouden hun inbreng niet graag missen. Ze doen werkelijk voortreffe lijk mee'. Probleem Hoe Is de procedure nu verder? 'Wij gaan deze predikanten zeg dat het er tien worden allemaal horen. Zondag beginnen we daar al mee. De commissie splitst zich dan om twee diensten te kunnen bijwonen. Tot eind februari zijn wij met deze voor bereidingen wel bezig. Ze moeten re sulteren in een voordracht aan de kerkeraad algemene zaken. En dan moet er nog een gemeentevergadering volgen. Daar krijgen de leden infor matie over de te beroepen predikant' Met hoeveel vacatures zitten uw ker ken? 'Op 1 januari 1973 waren er 264 pre dikantsvacatures op een totaal van 1060. In vergelijking met 1 januari 1972 was het aantal vacatures maar met 2 teruggelope-\ Dat zijn er dus nogal wat. Als je daar dan bij doet dat de beweeglijkheid van de predi kanten kan zijn afgenomen en dat de stad een stuk van haar aantrekkelijk heid heeft verloren, dan heb je het probleem ten voeten uit. Daarom zijn we erg blij met de reacties op onze advertentie. De methode lijkt bruik baar te zijn'. Ziet u in uw ervaringen perspectief voor de commissie-Dronkert? 'Het spreekt vanzelf dat wij onze col lega's uitvoerig op de hoogte zullen stellen. Misschien kunnen ook zij met dit lijstje van gegadigden hun voor deel doen'. Op de charmes van de stad die zij vertegenwoordigen, en de al of niet voorgewende ingenomenheid van de kanshebbende predikant kunnen be roepingscommissies zich niet meer verlaten. Wat zij nodig hebben om van uitputtingsverschijnselen gevrij waard te blijven, is heel concreet: dui delijkheid. Als nieuwe middelen dat kunnen geven, zijn ze aanvaardbaar en nuttig. WOENSDAG 16 JANUARI LEIDERDORP Nluw-Ouderzorg. 8 uur: af deling Lelden Chr. Plattolandsvrouwenbond, mevrouw Rietkerk over Tuppei Schelpenkadc G. 8 uur led Tuinbouw en Plantkunde. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 Sleto Ho ving. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur socia le raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 17 JANUARI Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. ZATERDAG 19 JANUARI Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 Marjol Flore. APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden wordt waarge nomen van vrijdag 11 tot 18 januari door de apotheek Zuid-West te Lelden. Brahmslaan 20. en de apotheek Beker te Oegstgeest. Lijt- weg 4. TENTOONSTELLINGEN Koord Studio. Oude Rijn S8 Leiden: portret ten en surrealistische gebeurtenissen van Will van Aggelen. Den Haag, van 12 januari 'ot 23 februari, zaterdags gesloten. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3Le!den: aquarellen van Piet Heidoorn. Tot eind Janu- Academiegebouw Rapenburg: schilderijen Jan Gilhuis tot 15 februari. BIOSCOPEN CAMERA: 'Lawrence of Arabia", 14 jr. dag 20.00 uur. do, vr. ma dl 2.00 uur. Kinderma tinee: 'Schat In het zllvermeer', za en wo. I 30 uur en 2.00 en 16.15. Nachtvoorstelling: 'Deliverance' 18 jr. vr. za 23.30 uur. LIDO: 'Live and lel die', dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur zo 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur 14 jr. STUDIO: 'The Getawalj' 14 jr. tijden rie Li- do. LUXOR: 'The thief whe came to ditmer'. 14 Jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15. zo extra 16.45. TRIANON: 'Op de hollandse toer'. 14 jr. dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.15, 19.00 en 21.15. REX: 'Josephine'. 18 Jr. tijden zie Trianon. Klndormatlneo: Pipi Langkous, wo. za 14.30 uur. Nachtvoorstelling: De Nonnen van Pa rijs. 18 jr. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelljkR »an II 15-12 uur 14-14 45 en van 18 45-19.45 uur. Kroamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v echtgenoten) 15-18. en van 18 45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Annakllnlek: dag. 13.30-14.30 uur en 18-19 uur. Bezoekuren Dlaconessenhuls Lelden: le klas dagelijks 11.00-12.00 uur. 15 45-16.30 uur. 18.30-19.30 uur. 2e en 3e klas dagelijks 15.45- Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden: alle patiënten (behalve kinderen) zijn deling gelden de volgende bezoekuren fal leen voor ouders) maandag t e m. vrijdag 18 30-18.45 uur. zaterdag en zondag 15.30- 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundig* 16.30 uur, 18.30-19.30 uur. Klnderafdell 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling al- uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling, hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.45 18-19 uur. 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 alleen voor echtg*- LEIDEN Op dinsdag 22 januari or ganiseert de Leidse Studentenvereni ging S.S.R., in samenwerking met Bzztoh-theater, een avond met de schrijfster Hella S. Hasse. Deze avond, die gehouden zal worden in het vere nigingsgebouw Hogewoerd 108, is toe gankelijk voor alle belangstellenden en begint om half negen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3