De tafel van 10 bij Maison de Bonneterie: F 201 HEESTERS M KLEUR 0 I f Inbrekersbende voor rechter: eisen drie tot zestien maanden ook Familieberichten Nieuw deel van rijksweg 6 in gebruik gesteld Uw nze (Een hoogst opmerkelijke opruiming...) lxflO,- 30 xf 10, 60 xf 10,-= Kort bontjasje Mouton Maison de Bonneterie a. KOK b. ASSISTENTE laboraiorium-sekretaresse TRiOLW/KWARfTET WOENSDAG 16 JANUARI 1974 Van een correspondent AMSTERDAM De officier van justitie bij de rechtbank in Am sterdam, mr. F. H. von Meyenfeldt, heeft tegen vier leden van een inbrekersbende gevangenisstraffen geëist, variërend van drie maan den met aftrek ,tot zestien maanden met aftrek. De bende bestond uit zes Amsterdam mers (de zaken tegen twee verdachten werden voor onbepaalde tijd aange houden), die in 1972 en 1973 in ons land minstens zestig inbraken hadden gepleegd. De spectaculairste kraak daarvan was die op 23 april van het vorig jaar bij de Almelose juwelier Brummer, de uit een groot aantal sie raden en horloges bestaande buit had een verkoopwaarde van ongeveer 370.000 gulden. Daarnaast waren er grote kraken in Haarlem (buit ter waarde van 86.000 gulden), Nuth (waarde 15.000 gulden), Huizen (waarde 33.000 gulden) en Landsmeer (waarde 10.000 gulden). De bende werd opgerold in Holten, toen midden juni 1973 een drietal le den werd aangehouden na een tip van de Amsterdamse politie dat er man nen onderweg waren naar Enschede om daar een gewapende overval te plegen. Het war n de 27-jarige schil der Tonnie M. zijn 48-jarige zwager Adje B. en de 25-jarige timmerman Cos S. zij hadden een waar arsenaal aan wapens in de autv ee n alarmpis tool, meerdere met scherp geladen pistolen en een stiletto. Spoedig daarna konden ook de andere leden van de bend-» worden opgepakt: de 35-jarige huisschilder Rinus M, de 29-jarige bloemenhandels'r Wijnand K. en de 35-j ge automonteur Theo O. Het zestal maakte schoon schip. De ene inbraak na de andere werd uit voerig toegelicht door de verdachten, die allen overigens al een strafblad hadden. De zwaarste eis viel dinsdag tegen Ri nus M; zestien maanden met aftrek. Tegen de bloemenhandelaar Wijnand K, die voor een andere zaak nog tot Januari 1975 moet zitten, eiste de offi cier voor zijn aandeel in de grote reeks inbraken vijf T'aanden zonder aftrek en voor zijn meedoen aan de kraak bij de juwelier in Almelo drie maanden met aftrek. Voor deze bloemenh?ndelar, die een strafblad met veertien vonnissen heeft, pleitte onder meer een briga dier-rechercheur uit een randgemeen te van Amsterdam. 'Wij zijn er zo van overtuigd dat Wijnand een beter le ven wil beginnen, dat onze commissa ris zich bereid heef. verklaard hem een ventvergunning te geven als hij op vrije voeten komt'. De rechtbank zal op 29 januari ui .praak doen. Ir. Oudshoorn van rijkswaterstaat opende gisteren op hoog niveau rijksweg 6. Deze weg vormt de verbinding tussen de IJmond en de Haarlemmermeer. De laatste fase begon in het voorjaar 1972. Docrdat de tunnel tweemaal twee rij stroken heeft wordt de capaciteit van de twee aansluitende rijkswegen ver laagd. Om dit zoveel mogelijk te be perken en het verkeer zo veilig moge lijk af te wikkelen, is een systeem van verkeerslichten en rijstrooksigna lering ontworpen om het van verschil lende zijden komende verkeer zo goed mogelijk af te wikkelen. De verkeers lichten zorgen voor een vloeiend in voegen van het verkeer. De rijstrook- signalering is ervoor om bij onder houd van de tunnelbuizen of bij onge vallen de buizen geheel of gedeel- lijk te kunnen afsluiten. Behalve vier landbouwkokers zijn in het nieuwe wegvak vijftien viaducten en bruggen gebouwd. Van een verslaggever DEN HAAG Door de ingebruikstel ling van een bijna twaalf kilometer lang wegvak van rijksweg 6 is nu het noordelijke deel van Noord-Holland verbonden met midden- en Zuid-Ne derland. Het gereedgekomen deel van rijksweg 6 (met deze rijksweg wordt de toe komstige verbinding via Haarlem en door de Rlevopolders met het noord den) is dat tussen de Velsertunnel en de aansluiting op een provinciale au tosnelweg bij Haarlem (de zg. Schip hol weg). Ten zuiden van de Velsertunnel sluit het weggedeelte aan op rijksweg 9 (Haarlem-Alkmaar). De toegang tot de tunnel wordt geregeld door een verkeersgeleidingssysteem, waarbij on der meer een computer wordt ge bruikt. Zowel rijksweg 6 als rijksweg 9 maakt gebruik van de Velsertunnel. In 1960 is rijkswaterstaat begonnen aan dit weggedeelte, stopte er drie jaar later onder meer door geldgebrek weer mee, maar hervatte in 1969 het werk. BERGEN Minister Gruijters zal met onder meer enige kamerleden maandag 21 januari in Bergen (NH) een demonstratieve bijeenkomst bij wonen tegen gasboringen in de dui nen tussen Bergen en Schoorl. Men neemt dan dat daar achttienmiljoen kubieke meter aardgas in de grond aanwezig is. Tegenstanders van de bo ring-zullen met milieuspecialisten uit de Tweede Kamer in een forum zit ting nemen om vragen van bezoekers te beantwoorden. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband staan moeten In afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te worden ingeslo ten. Adres: redactie Trouw-Kwartet. postbus 948. Rotterdam. Vraag: Wij meenden een of meer mol len in de tuin te hebben. Maar een kennis beweert stellig dat het een woelrat is. Onze tuin wordt begrensd door een slootje. Wat zijn dat voor beesten? Antwoord: Molshopen zijn regelmatige bergjes, terwijl die van woelratten on regelmatig zijn met grovere aardklui ten erin. De gang van een mol is breed ovaal en die van een woelrat hoog ovaal. De gangen van een woel rat liggen vrij dicht onder de opper vlakte van het terrein, schuin oplo pend van de waterkant. Jaarlijks kun nen ze drie nösten werpen van 3 i 7 jongen. De nestkamers liggen gewoon lijk onder een grote opgeworpen aard hoop. Ze leven 3 4 jaar, dus u be grijpt wel dat een groep van dergelij ke beesten een ramp kan zijn. Afge zien van de schade in oevers en dij ken zijn ze ook zeer schadelijk door de vraatzucht. Als u de zekerheid hebt van dit ongedierte op uw ter rein, moet u maar eens op het ge meentehuis gaan praten. Zijn uw gas ten mollen, dan is dat wel een beetje vervelend, maar niet zo erg. Een mol eet heel wat ongedierte op. Op plaat sen waar u een gang vermoedt, steekt u een fles zonder bodem, een pijp of een kinderspeelgoedmolentje in de grond. De mollen vinden het gefluit vervelend en gaan ergens anders heen. Vraag: Kunt u mij een boekje noemen over de Overwintering op Nova Zem- bla? Antwoord: In encyclopedieën en grote geschiedenisboeken is zeker veel inte ressants te lezen over Het behouden Huys en de mannen van Heemskerck en Barendsz. Als u een klein boekje zoekt: In de serie Oud Goud no 13 (Van Goor Den Haag) vonden we een prettig boekje voor de jeugd van on geveer 13 jaar, geschreven door P. de Zeeuw. Vraag: Wij hebben een paar maanden geleden een nieuw toogledikant ge kocht Nu werden we laatst in de nacht gewdkt door een hevige knal. Konden niet zo snel vinden waar dat geluid vandaan kwam, maar ontdek ten de volgende dag dat de plank van de toog aan het hoofdeinde een spleet vertoonde, waar men wel een cent doorheen kan schuiven. Hoe komt dit en wat moeten we doen? Antwoord: Het hout dat gebruikt werd was kennelijk niet droog ge noeg. Door de hitte van de verwar ming is het hout ingedroogd. U moet er eens met de leverancier over pra ten. U hebt het meubelstuk natuur lijk al een flinke tijd gebruikt, dus we geloven niet dat u een nieuw bed ervoor in de plaats zult krijgen. Men zou kunnen aanvoeren, dat bij een juist afgestemd»? vochtigheidsgraad en minder grote hitte er niets gebeurd zou zijn, maar in elk geval kunt u vragen of de firma deze spleet wil op vullen en bijwerken. Op 26 januari a.s. hopen wij met vreugde de dag te herdenken, dat onze lieve Ouders en Grootouders Jacobus Dirk Pronk Anna Pronk-Pronk 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkind Carla en Piet Truus en Ed Wim Jaap Willem Peter Marco Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 25 januari 1974 in het Badhotel, Gev. Deynootweg 15 van 1819.30 uur. Scheveningen, januari 1974, Westduinweg 1185. 1929 1974 Woensdag 30 januari a.s. hopen wij met onze geliefde Ouders en Grootouders Arie Pronk en Cornelia Pronk-Spaans de dag te herdenken, waarop zij 45 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Scheveningen, januari 1974, Menninckstraat 171. Heden nam God tot Zich onze lieve Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante Lutske van Spronsen-Tigclielaar weduwe van H. W. J. van Spronsen, in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: C. M. van Spronsen 's-Gravenhage, 14 januari 1974, Mozartlaan 365. Correspondentie-adres: Dr. Schaepmanstraat 17, Wateringen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het diakonessenhuis „Bronovo", Bronovo- laan 9. Bezoek van 13.3015.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 18 januari om 15 uur op de N.H. Begraafplaats, Willem Hl-straat, Loosduinen. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de ont vangkamer van de begraafplaats. Heden is in volle vrede ontslapen onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Klazina van Nes-van der Jagt op de leeftijd van 78 jaar en 10 maanden. „Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachti- gen". F. van Nes Kinderen, klein- en achterklei nkinderen Rijsoord, 14 januari 1974, Waaldijk 63. Gelegenheid tot rouwbezoek in het gebouw „De Bron", Mauritsweg 1 te Rijsoord, zaterdag 19 ja nuari a.s. van 10.4511.15 uur, waarna in dit gebouw de rouwdienst zal worden gehouden. De begrafenis zal plaats vinden ca. 12 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Vredehof" te Ridderkerk. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs te 's-Gravenhage geeft hierbij, mede namens de commissie van toe zicht en advies, de directie, het personeel en de leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap „Groen van Prinsterer-college" met diepe verslagenheid kennis van het overlijden van de heer A. J. de Kloet Al hetgeen hij als lid van de commissie van toe zicht en advies in het belang van de school en van de leerlingen heeft gedaan zal in dankbare herinnering blijven. W. L. van Leeuwen K. T. Mendolts 's-Gravenhage, 12 januari 1974. „De Here is met mij, ik zal niet vrezen." Psalm 118 6. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden van mijn onvergetelijke Man, onze Vader en Grootvader Dirk Broeren predikant te Hattem op de leeftijd van 66 jaar. Hattem: E. Broeren-Hogervorst Ede: Marie en Arie Oud-Beijeriand: Dick en Cock Breda: Bep en Fred Arnhem: Pieter en Martie Best: Simone en Bernard en kleinkinderen Hattem, 15 januari 1974. Kastanjelaan 9. In de Herv. Kerk te Hattem zal een rouwdienst worden gehouden op vrijdag 18 januari a.s. om 14.00 uur, waarna de teraardebestelling op de Alg. Begraafplaats te Hattem om 15.30 uur. Geen bezoek, geen bloemen, geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren in de aula op de be graafplaats. Romeinen 12 12. In vrede is ontslapen mijn Man, onze Vader en Opa, onze Zoon, Schoonzoon, onze Broer, Zwager en Oom Johan Baas in de leeftijd van 50 jaar. Uit aller naam: W. Baas-van Eunen Amsterdam, 15 januari 1974. Leeuwendalersweg 99-H. De overledene is opgebaard in een der rouwka mers van Gebr. de Haan, Frans Halsstraat 6 (bij de Stadhouderskade), bezoek donderdagavond van 8.30—9.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 18 januari te 14.20 op de begraafplaats op „West- gaarde", Ookmeerweg 275 einde Osdorperban, bereikbaar met bus 23. Vertrek van Leeuwendalersweg 99 om 14.00 uur. Thuis geen bezoek Geen bloemen 2xfl0,- 3xf 10,- Leonard Eau de toilette +zeep (of Chenille muts of katoenen tricot hand schoenen of BH) Collier of oorclips (of dameszomerpantalon of Draion kinderspencer) Velours kinderpantalon (of kort katoenen nachthemd in diverse modellen) 4xf 10,- Zuiver zijden sjaal 5xfl0,- Damesblazer of kort jasje (of jumper met lange mouw of homedress in diverse kwaliteiten) 10xfl0,- Vinyl jasje van Courrèges 13xf 10,-: 15xf 10,-: 20xf 10,-= Klassieke katoenen herenregenjas - Suède herenspencer (of winterjapon In vele modellen en materialen) Miss Dior 3/4 wollen jasje (of2-delig herenkostuum in beige kamgaren/Terital) I Dameswintermantel (keuze uit diverse model- 1 len en materialen) Amsterdam, Kalverstraat/Rokin Den Haag, Buitenhof/Gravenstraat Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen mijn innig geliefde Man. onze zorgzame Vader en Schoonvader, Broer. Zwager en Oom Hendricus van Mourik op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: J. van Mourlk-Gerritzen De la Reyweg 461. De teraardebestelling ls be paald op vrijdag 18 januari a.s. omstreeks 10.15 uur op de begraafplaats 'Westduin' aan de Ockenburghstraat te Loosduinen. In het Kruis zal 'k eeuwig roemen. Gezang 38. Na een huwelijk van bijna 50 jaar, nam de Heere tot Zich, onze lieve, zorgzame Man, Vader en Opa, Broeder, Zwa ger en Oom Jacob Kroon echtgenoot van Gerardlna van de Graaf, op de leeftijd van 74 jaar. Dordrecht: G. Kroon-van de Graaf A. Kroon E. G. Kroon-Groenenberg Tilburg: B. Kroon N. Kroon-van den Dries De overledene ligt opge baard ln dc rouwkamer van het Gemeenteziekenhuis, Bankastraat 57. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdagavond van 6.30-7.30 uur. Dc teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 18 Ja nuari a.s. op de algemene begraafplaats aan de Nas- sauweg om 12 uur vanuit de aula. Vertrek vanaf de rouwkamer omstreeks 11.45 uur: Met grote verslagenheid heb ben wij kennis genomen van het overlijden van Yvonne Boon Wij missen In haar een toe gewijde trouwe leerlinge en klasgenote. Docenten en leerlingen van de Christelijke Nij verheidsschool voor meis jes 'Boshuizen'. Op woensdag 16 Januari om 11.30 uur eucharlstle-vlerlng In de Antonluskerk, Boshul- zerlaan 38. waarna do cre matie plaatsvindt om 1.30 uur ln 'Nieuw Eykendulnen', Den Haag. Algemene kennisgeving „De Heere kent degenen, die de zijnen zijn." Heden behaagde het de Hee re. na een smartelijk lijden, uit ons midden weg te ne men onze lieve zorgzame Man, Vader en Opa Huig Hoek ln de ouderdom van 74 Jaar. Uit aller naam: G. Hoek-Schaap Gelegenheid tot condoleren 's middags van 3.00-5.00 uur en 's avonds van 7.00-9.00 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 19 Januari a.s. des nam. 1.15 u. ln het Jeugdhuis. Voorstraat 72 te Katwijk aan Zee. waarna de begrafenis zal plaatsvin den omstreeks 2.00 uur op de nieuwe begraafplaats „Dulnrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. JAAPHAGE _Een handig boek voor de tuinliefhebber. Heesters, bomen, struiken en co niferen zijn in alfa betische volgorde opgenomen. Van elke plant treft u een kleu renfoto aan met een duidelijke be schrijving. Daar- naast is een groot aantal nuttige gege vens opgenomen o.a. over de gewenste grondsoort, de standplaats, de eventuele winterbeschutting, de gebruiksmogelijk heden, de snoei, de voortkweekmethoden. Met overzichtelijke bloeitijden-kalender die hot moge lijk maakt de heesters zo te kiezen dat u bijna het hele jaar bloemen in de tuin hebt Gebonden f 14,50 - Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstelling en mede leven die ik mocht ondervinden na het overlijden van mijn innig geliefde Vrouw Barbara Euser-de Wit wil ik langs deze weg aan een ieder mijn oprechte dank betuigen. C. Euser Azn. Zwijndrecht, januari 1974, Rotterdamseweg 192. Voor de vele blijken van medeleven en belangstelling betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze zorgzame Vrouw, Moeder en Grootmoeder Hendrika van Nieuwkoop-van der Meij betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: A. van Nieuwkoop Sassenheim, januari 1974, Charbonlaan 17. DANKBETUIGING Voor de blijken van deelneming en de belangstelling bij het heengaan van onze beste Vader, Schoonvader, Broer, Zwager en Oom Simon Tuit betuigen wij U onze oprechte dank. Uit aller naam: P. Thijsse-Tuit W. J. Thijsse Scheveningen, 18 januari 1974, Wijtingstraat 3. Corresp.adres: Zeilstraat 39. Voor Uw bewijs van medeleven tijdens de langdurige ziekte en na het overlijden van mijn lieve Vrouw en onze lieve Moeder Maria Visscber-Slootweg zijn wij U allen erg dankbaar. Dat medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk, is voor ons een grote steun en troost geweest en zal ons steeds in dankbare herinnering blijven. A. Visscher Ine en Jeanette Valkenburg, januari 1974. Frankenburg 2. Goed nieuws voor mensen met aambeien^ Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen $ee Imeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwfle I*lfn kalmeert, Da wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H* Met Sperti Pre]?arationH ver schrompelen ook hai aambeien. Sperti Preparation H ij en ontsmettend. Voor dfe snelle, afdoende beh van aambeien is er r middel: Sperti PrepaL zalf en zetpillen.- *Handfl protestants christelijk streekziekenhuis bennekom Ons complex bestaat uit: een ziekenhuis (32 ni bedden), een verpleegtehuis voor psychiscf gestoorde bejaarden (150 bedden) en ee,v reaktiveringscentrum voor langdurig licht melijk zieken (150 bedden). Wij vragen voor spoedige indiensttreding voor de grote en dieetkeuken bij voo er keur met diploma en inrichtings ervaring. Jtv voor de centrale keuken in het bes van het Inasdiploma. Inlichtingen worden gaarne verstrekt doo. het hoofd Civiele Dienst, de heer W. F. 1 Sizoo, tel. 08389-9101. Sollicitaties te richten aan de afdeling Pe soneelszaken, Edeseweg 118, Bennekom. Het bejaardencentrum „OLDE Maurits de Brauwweg 18, Duttendel te 's-Graveii (bij Scheveningen) vraagt: een bejaardenverzorgster/helj een assistente voor de y huishouding/keuken Ervaring gewenst. Salariëring volgens de richtlijnen van de L.S, f-1 Onregelmatigheidstoeslag is van toepassing.®1 Sollicitaties schriftelijk of nè telefonische afspi re met de Directie (tel. 070 - 5120 21). protestants christelijk streekziekenhuis bennekontü Op het klinisch laboratorium komt plaats vrij voor een Tot haar taak zal o.a. behoren het verrichten van administratieve werk zaamheden, welke verband houden met het laboratoriumwerk en sekre- tariële werkzaamheden voor hoofd van het laboratorium. Sollicitaties te richten aan de afde ling personeelszaken van het zie kenhuis, Edeseweg 118, Bennekom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14