Ouders in Noord 'op herhaling' ir Vicaris Berkhof: 'Verder kijken dan neus lang is' Winkelier Pruyn'Huisvrouwen killen sappige sinaasappels' Fout geparkeerde auto's worden in toekomst door de gemeente weggesleept \Jieuw onderwijsproject met drieledig doel Nieuwe Leidse Courant Voorzieningen voor fietsers en voetgangers oorschotense winkelier en vicaris in conflict over Outspan sinaasappelen Leimuiden krijgt V.V.V.-af deling Marktberichten Agenda Leiden tOUW/KmiiRITET DONDERDAG 10 JiAMUlAIRI 1974 2/^ ST.AD EN REGIO U joor Jan Hoekema EIDEN 'Ouders staan langzamerhand zo ver van die school af, it we daar iets aan willen gaan doen'. Renee Reiniers, teamleider an de Heilig Hartschool aan de Lusthoflaan en Sjoukje Drost, stagi- re en 4e jaars opbouwwerk aan de Sociale Academi vertellen over ;ii project 'ouders op herhaling'. Acht weken lang een avond per «Veek bezig zijn met zo wel inhoud als achtergrond van het huidig lo' iderwijs. 'i? tfet is een voor onderwijsmensen erg langrijk project, en bij mijn weten 3e el nieuw", vertelt Renee. 'In Lei- l n-Noord is al lang veel aan de gang z onderwijsgebied, denk maar aan de lU( liswerk- en bijleshulp. Maar we wil ei, n nu eens de kant van de ouders Bij hen bleek namelijk het pro- eem te bestaan dat de lessen en het üswerk daarover in de hoogste klas- n van de basisschool steeds moeilij- r te volgen waren. En daarmee on- aat dan het algemene probleem dat kinderen zelf niet goed begeleid unnen worden. Wat leren ze, wat 'gf en ze, maar ook, wat is en wil het ra iderwijs van nu, met al die veran- 1 rde methoden? 'Dit is een brief aan eg ouders van de 5de en 6de klas. ebt U ook gemerkt dat er tegen- °P lordig op een heel andere manier gegeven wordt dan vroeger? Een m ntal onderwijzers en onderwijzeres sen uit de buurt en enkele andere st!ensen willen u daarbij helpen. Zij ini an u iets meer vertellen over de fU ssen van de 5de en 6de klas'. Aldus i n circulaire die kinderen uit die t assen van alle basisscholen in plan slfoord en de Kooi meegekregen heb- n voor hun ouders. Die 'zij' zijn n lis onderwijsmensen uit de buurt knjlf, op het ogenblik acht van vier hgholen, die 'anderen' zijn onderwijs- latjdologiestudenten. Ook de schoolad- oüesdienst en de Welzijnsraad werken k a het project mee, maar Renee en li joukje willen uitdrukkelijk wel even m fijt dat het een uit de praktijkbe- iu irfte voortgekomen plan is. Gesprek en met ouders gingen eraan vooraf, ddi in liet wijkcomité plan-Noord het voor het eerst ter sprake. Vaalles :ht at gaat er nu concreet gebeuren? 'z1p maandagavond te beginnen volgen- rvje week, is er een bijeenkomst in de vlfons Ariensschool, Timorstraat 15 donderdagavond in het diensten centrum, Hoigendorpstraat 36. Van texht tot tien zal men bezig zijn met erst een taalles', echt een sort herha ngsoefening', zoals het stencil ook 'Misschien bereiken we een soort bijspijkereffect, maar dat is niet in de eerste plaats de bedoeling, het gaat uiteindelijk om de begeleiding van- de kinderen en die is juist in deze wij ken zo'n belangrijke factor. Het on derwerp van de taalles is de geschie denis van de school door de eeuwen heen. Na de 'bekende', maar voor veel ouders onbekende of vergeten oefe ningen over de stof, volgt dan tenslot te een gesprek over het onderwijs zo als het nu gegeven wordt. 'Elke avond wordt door vier mensen begeleid, twee uit de onderwijshoek, twee uit de meer sociologische hoek. Opsplitsen is dus mogelijk. Hier ko men we misschien te zitten met het probleem van twee soorten behoeftes. Sommige ouders willen gewoon de stof weer eens ophalen, breuken, pro centen, ontleden enz., andere willen het liefst praten over de nieuwe vor men en de nieuwe ideeën in het onder wijs. Het liefst zien we natuurlijk dat er een interesse voor allebei is'. De basisschool is namelijk zo veranderd dat veel ouders het idee hebben, 'daar heb ik niets mee te maken gehad', of zelfs schrikken, is de ervaring van Sjoukje en Renee. Ze sommen een paar oorzaken van de onbekende sfeer van dat onderwijs op. 'De veranderde gezagsverhoudingen, niet die almach tige onderwijzer meer, les geven in groepjes, de veranderde leervormen, de audio-visuele middelen, de doe- technieken, het vak wereldoriëntatie in plaats van rijtjes plaatsen leren, nieuw rekenonderwijs. Bij het huis werk, via oudercomité's komen deze dingen wel naar voren, maar het re sultaat is dan vaak 'ik snap er niks meer van, ik wil helpen, maar het lukt niet'. Preventief Het doel van het project is eigenlijk drieledig. In de eerste plaats informa tie geven over leerstof. Wat is ontle den, hoe schrijf ik goed Nederlands, dat kan bijvoorbeeld belangrijk zijn voor iemand die een brief naar de ge meente wil schrijven, altijd heel actu eel hier. Maar dan wel op een manier dat ze zelf ermee leren werken, met Op kosten van de eigenaar Van een onzer verslaggevers LEIDEN Fout geparkeerde auto's zullen in de toekomst door kraanwagens worden verwijderd naar een speciaal daartoe te be stemmen terrein. De eigenaar zal zijn wagen pas kunnen terug krijgen, wanneer hij alle aan het wegslepen en opslaan van de auto verbonden kosten terugbetaalt aan de gemeente. Deze situatie zal in Leiden ontstaan, zodra een in voorbereiding zijnde wijziging van de Wegenverkeerswet aangenomen is. Renee Reiniers (links) en Sjoukje Drost: 'Ouders moeten zelf hun onderwerpen kiezen'. woordenboeken en encyclopedieën. Dus technieken aanleren inplaats van een hele herhalingscursus'. In de tweede plaats meer kennis doorgeven over het nieuwe onderwijs, zodat men gemotiveerder en intensiever daarmee bezig kan zijn, en niet in de laatste plaats een betere begeleiding en op vang van de kinderen. 'Die huiswerk klassen zijn hard nodig, maar eigen lijk zou het beter zijn preventief te werken en dat willen we nu doen'. Hoe is de animo voor het project, en wat zijn de verwachtingen? 'Door het slechte tijdstip waarop de circulaires uitgedeeld zijn, vlak voor Kerst, zijn er nog niet zo heel veel aanmeldingen binnen gekomen, ongeveer twintig, maar deze week doen we het nog een keer. We mikken op maximaal twintig ouders per avond, zowel vaders als moeders. Na Pasen gaan we nog eens acht weken twee avonden verzorgen'. Behalve de taalles staat nog weinig of niets vast omtrent de rest van de we ken. 'We hebben geen vast program ma, dat moet zich ontwikkelen. Ou ders moeten met hun wensen komen, ze kunnen zelf onderwerpen kiezen'. De organisatoren hopen op een sneeuwbalaffect bij de deelname. 'Welke mensen bereik je, dat is het oude probleem. Daarom ligt bij ons de nadruk op; wat willen de ouders, die maken uit wat er gebeurt, we brengen waar ze om vragen. Ook bij de evaluatie is hun deelname moge lijk'. Wat wél al duidelijk is zijn de positieve reacties van onderwijsmen sen uit de hele buurt waarvan sommi ge heel wat vrije tijd in het project gestoken hebben-, de gemeente Leiden (een subsidie is er bijna door) en tenslotte de ouders (de kinderen zelf vinden het meestal een beetje gek). 'Je kunt merken dat het idee van ou derparticipatie wel aanslaat, bij dit project waren tijdens de voorberei ding veel mensen die vroegen: wan neer het nu eens echt begon. Eentje is zelfs al een LOI-cursus gaan doen, die vond het te lang duren'. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Het college B. en W. zegt dit in ant woord op vragen van het PSP-raadslid Amptmeijer, die erop had gewezen dat het wegslepen van fout geparkeer de auto's in Amsterdam reeds lang een gebruik is en dat de politie daar aan de Handelskade over een terrein beschikt, waar de auto na betaling van een boete door de eigenaar kan worden opgehaald. Wethouder Kret heeft in de gemeenteraad enkele ma len gezegd dat in Leiden het wel mo gelijk is om fietsen te verwijderen, maar auto's niet, vanwege de kans op beschadiging. Leemte Amsterdam beschikt echter over spe ciale en daardoor ook zeer kostbare kraanwagens, waarvan de draagvlakken LEIDEN De gemeenteraad wordt voorgesteld een bedrag van 125.000 gulden beschikbaar te stellen voor een aantal voorzieningen in het ver keer voor voetgangers en fietsers. Het gaat om de volgende voorzieningen: het plaatsen van een zg. Son-verlich- ting op de Lammenschansweg bij de oversteekplaats ter hoogte van de To- matenstraat; op de Zijlsingel bij de oversteekplaats ter hoogte van de De Ruyterstraat; op de Hoge Rijndijk, bij de oversteekplaats ter hoogte van de Rijndijkstraat; op de Vijf Meilaan bij de oversteekplaats ter hoogte van de Montgomerystraat en op de Herensin gel bij de oversteekplaats ter hoogte van de Julianastraat. Het bedrag is verder bestemd voor het verbeteren van de vluchtheuvel op het Gangetje, het aanbrengen van vluchtheuvels op de Morsweg (bij de Lage Morsweg) en het aanbrengen van een verkeers lichteninstallatie voor fietsers en voetgangers op de Haagweg, ter hoog te van de Da Costastraat. /an onze correspondent VOORSCHOTEN Vicaris A. f. Berkhof van de Hervormde •emeente van Voorschoten en eur met als predikantsplaats de mlijk Noord-Hofland, heeft on- es ngs de heer G. H. Pruyn een Jh irklaring doen toekomen, die er >e^et om liegt. Aanleiding waren kisten sinaasappelen van het erk 'Outspan', die door de chef in de groente-afdeling waren in- Iikocht en bestemd waren voor everkoop. icaris Berkhof en zijn echtgenote wamen in de supermarkt en vroegen jie heer Pruyn, hoe die sinaasappelen rh gekomen waren. Het bleek dat de nkoper een partijtje had gekocht, ndat dit van prima kwaliteit was en jed in de prijs lag. 2 e vicaris zette uiteen dat de sinaas- ppelen besmet waren en verzocht de j^hpermarkt eigenaar deze te vemieti- ta en. Hieraan gaf de heer Pruyn geen ij] evolg, omdat het economisch niet - erantwoord zou zijn, omdat de huis- ei rouwen in Noord-Hofland helemaal iet naar het merk maar alleen naar sap keken, en ten derde omdat de dijruchten der aarde nog altijd een ga- esje van God zijn en niet behoren te el orden vernietigd indien zij eetbaar iaijn. bijblijven 'e heer Pruyn zette de vicaris uiteen, nl at hij best kon begrijpen dat deze Winkelier Pruyn niet alleen Outspan d( cn aktie tegen die sinaasappelen wil- tiJe voeren, maar dat het voor een win- een vrijwel onmogelijke zaak is m 'politiek' bij te blijven. Het zijn i |iet alleen de sinaasappelen en de i offie, maar daarnaast ook nog de ei ortugese sardines, de Griekse rozij- ei en en ga zomaar door. i haar komt nog bij dat do huismoe- e ers zeer prijsbewust zijn en gewoon Oi open wat goed en goedkoop is. Bo vendien eet het hele Nederlandse le er 'Outspan', volgens de heer Pruyn. Het Outspan-incident leek afgesloten -iet de mededeling van de vicaris dat ij in het vervolg een andere winkel ou gaan opzoeken. De supermarkt eekeen klant verloren te hebben en e heer Pruyn verzocht zijn inkoper n het vervolg te proberen sinaasappe ls en van dezelfde kwaliteit en prijs te emachtigen die niet het besmette jDcrk zouden dragen. 'Klant is koning (p n wanneer de dominee zegt dat er y, ets mis is met 'Outspan' dan geloof k dat en probeer hem niet tegen het j 'oofd te stoten.' f Brief jj| SVie schetst echter mijn verbazing oen ik enkele dagen later een brief lafan de heer Berkhof kreeg, waarin «ij. volgens mij, zijn taak en funktie in onze wijk Noord-Hofland verwarde met zijn privé-zaken', aldus de heer Pruyn. In die brief zette de vicaris nogmaals de noodzaak uiteen om te komen tot een volledige boycot van de 'Outspan' en verzocht hij de super marktwinkelier hieraan zijn medewer king te verlenen. Tot zover een nor male zaak. De brief vervolgde met de medede ling: 'Mocht u daartoe niet geneigd zijn, dan zie ik mij gedwongen mijn eenmansaktie uit te breiden en ook anderen in onze wijk voor te lichten. Zelf ben ik geestelijk verzorger na mens de Nederlandse Hervormde Kerk in onze wijk Noord-Hofland, die, als het om de geestelijke nood van andere mensen gaat, erg materieel kan denken. A.s. zondag zal ik in de aula van het scholengemeenschap voorgaan in een kerkdienst. Daar zit ten doorgaans zo'n 200 mensen. Als de verkoop van Outspansinaasappelen zaterdag nog niet gestaakt is, zal ik de gemeenteleden zeker van dat feit op de hoogte stellen en hun verzoe ken mee te denken over vormen van aktie tégen de verkoop van Outspan in uw bedrijf. Uitverkocht 'Ik heb meteen kontakt opgenomen met kapelaan M. Oomes van de Lau- rentiusparochie. Die verzorgt hier de katholieken. Als P.S. onder de brief stond dat deze ook gezonden was aan alle collega's van de vicaris. Die kape laan was het niet helemaal eens met de dreigementen van de vicaris, hoe wel hij wel achter de Outspan-boycot staat. De preek over de sinaasappelen is niet gekomen, want ze waren heel snel uitverkocht'. Omdat in de wijk Noord-Hofland een heel nauwe samenwerking bestaat tus sen de kerken, to weten r.k., N.H. en Geref., is kapelaan Oomes volledig op de hoogte van de aktie van de vicaris. Kapelaan Oomes meent dat wel dege lijk tijdens een kerkdienst gewezen mag worden op uitbuiting e.d.; het noemen van een naam van een plaat selijke winkelier gaat hem echter te ver. De kanselboodschap om te komen tot een boycot van de Spar-supermarkt is door het ontbreken van sinaasappelen niet uitgesproken. De supermarkteige naar Pruyn is er blij om, want zegt hij: 'Je maakt zoveel kapot in een nieuwe wijk'. Er zijn geen Outspan-si- naasappelen meer in de supermarkt. Ze zijn moeilijk te krijgen. Misschien eten de soldaten ze allemaal op, ver onderstelt de altijd vrolijk blijvende Pruyn. Het onderscheid tussen de Spar-win- kelier en vicaris Berkhof zit hierin, dat de één het geloof wèl buiten het verkopen en kopen van sinaasappels wil houden en de ander niet. Het is niet de bedoeling van de vicaris ge weest, in een preek de gemeenteleden van zijn gevoelen op de hoogte :e stellen, wel in een afkondiging tijdens de dienst. De winkelier verklaarde zich na het ontvangen van de brief bereid er met de heer Berkhof nog eens over te pra ten. De vicaris vindt het nu jammer, dat hij tot dat gesprek niet gekomen is. Pas gistermorgen heeft hij weer met de winkelier gepraat. Het is een, wat vicaris Berkhof noemt, 'plezierig onderhoud' geworden, ofschoon de winkelier van mening blijft dat geloof en kerk buiten deze zaak gehouden moeten worden. Gewicht Vraag aan vicaris Berkhof: Heeft u in deze zaak, wellicht onbedoeld, niet uw persoonlijke mening aan anderen wil len opleggen? Zijn antwoord: 'Ik zie dit beslist niet als een persoonlijke hobby van mij. De kerk is bezig met het doordenken van deze dingen. Met die brief heb iK alleen dit bedoeld: als u met deze ver koop doorgaat, wordt het een zaak van zoveel gewicht, dat ik de gemeen teleden de vraag moet voorleggen wat daaraan kan worden gedaan. De win kelier vindt het onjuist, het geloof hierbij te betrekken. Dat ben ik ni?t met hem eens. Overigens heeft de in kooporganisatie van de Spar mij laten weten dat aan de verkoop van die si naasappels een eind was gekomen en dat het hier slechts een overgebleven partij betrof'. Vindt u dat de preek mag resulteren in een afkondiging als waarover u het had? 'De preek is geloofsverkondiging maar ook bestaansverheldering. Wat ik con creet in een preek zeg, ligt in het al gemeen meer in de sfeer van de ma nier waarop je je in het gezin en in de werkkring gedraagt, meer in -Je sfeer van je houding tegenover de af goden van deze tijd: studie (met ver waarlozing van je gezin), promotie (om maar zo hoog mogelijk te Ko men), kleuren-tv, auto enz. Op die af goden van onze cultuur zal de concre tisering van de preek zich meer rich ten. Maar je krijgt door die veelheid van informatiemedia met zóveel te maken dat je op grond van je christe lijke verbondenheid en solidariteit wel verpHch* bent, daarop in te gaan. En dan bid ik voor het Christelijk In stituut in Zuid-Afrika en voor de dis heen. We zijn geen Boeddhisten. In de prediking zal ik vermijden al te concreet te zijn. Er zijn andere moge lijkheden, er nader op in te gaan, zo als kringwerk, gemeente-avonden en ook het huisbezoek. Het christelijk geloof is niet alleen een zaak voor de ziel, maar ik kom toch niet met een politieke prediking. Het hangt ook zo van het moment cn van het gebeuren af. Soms moet er meer troost zijn dan toerusting, maar in een andere fase kan de toerusting belangrijker zijn'. Deinig? Vicaris Berkhof:verheldering sidente geleerden in Rusland en ik heb het in de kerkdienst over de kerstkaartenactie van Amnesty Inter national. Daarin is een persoonlijke noot niet altijd te vermijden'. Troost Moet er meer politiek in de preek? 'Wij moeten de preek niet politiseren, maar we kunnen wel een sfeer schep pen waardoor de mensen verder leren kijken dan hun neus lang is. Zondag heb ik het gehad over de kinder moord in Bethlehem en over Rachel die weigerde zich te laten troosten. Je komt in de kerk om je te laten troos ten. Dat is wel waar, maar Rachel is dan toch maar zo begaan met het lot van die kinderen dat zij de haar aan geboden troost afslaat. Wij kunnen de troost ook verlangen om ons op een gemakkelijke wijze van het leed van anderen af te ma ken. Juist als je de levende God hebt leren kennen, kan het je benauwen wat er allemaal om je heen gebeurt. Je krijgt dan méér vragen. En tóch zijn het vragen van de voorlaatste werkelijkheid'. Hebt u al weerstanden ondervonden 'In de regel ontslaat de discussie waar je andere consequenties uit je geloof trekt dan men pleegt te doen. De op merking 'Hij is weer bezig met de po litiek' wordt gehoord als die politiek iemand niet zint Ik heb het niet over partijpolitiek. Maar als je het evange lie verkondigt, ben je bezig met men sen, machten, opstandige mensen en de ordening van de samenleving. Als christenen kunnen wij daar niet om- De heer Berkhof werkt sinds 1 augus tus in de Voorschotense wijk Noord- Hofland. Zijn werk is een onderdeel van zijn theologische studie, die hij, evenals zijn vrouw, dit jaar hoopt te voltooien. De pastorie is zijn doel. Of hij over dit incident in de Voor schotense gemeente nog deining ver wacht? 'Over twee weken hebben we een ge meente-avond. Voor een zekere dei ning moet je niet bang zijn. Als we ergens een stootje kunnen verdragen is het in de christelijke gemeente. Daar kunnen we rustig over deze din gen praten'. Vicaris Berkhof is overigens blij dat hij bij de Spar-winkelier begrip voor zijn actie heeft gevonden. 'Als de Spar dit jaar weer Zuidafrikaanse si naasappels zou willen verkopen, is hij wellicht de eerste winkelier die weet waarom de Spar dat niet moet doen'. LEIMUIDEN Reeds geruime tijd leeft in Leimuiden de wens om na ja ren van samenwerking met Aalsmeer en Leiden, een eigen afdeling van do vereniging voor Vreemdelingenver keer te hebben. Vandaag zal hiertoe een oprichtingsvergadering worden gehouden in zaal Keijzer. Als verte genwoordigers van de V.V.V. zullen de direkteur van de afdeling Leiden, de heer Dekker en uit Leimuiden me vrouw Kinkel-ten Broecke aanwezig zijn. Als voorzitter van het oprich tingsbestuur zal optreden de heer H. ten Hoope. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling, 9 Januari, Aanvoer waspeen 224 ton, Prijzen waspeen al 560 900 2 260 760. B I 630 1170, 2 310 520. C I 390 580 2 290 530, Uien 1240. Andijvie 145, Boerenkool 23 64, Kr/olselderlJ 45 49, Spruiten 72 89. onder de vipr wielen van een auto kunnen worden geschoven, waarna de auto kan worden geplaatst in de laad ruimte van een vrachtauto. Behalve de kraanwagens kost ook het huren van het terrein en het bewaken daar van (dag en nacht) alsmede de overi ge personeelskosten, de gemeenteveel geld. Kosten, die op dit moment al leen kunnen worden verhaald op de fout-parkeerders als er sprake is van overtreding van en door de gemeente genomen verkeersmaatregel. In de overige gevallen niet, 'een leemte in onze wetgeving', aldus B. en W., die echter spoedig opgevuld zal worden, omdat er een wijziging van de Wegen verkeerswet in voorbereiding is. Wordt deze wijziging aangenomen, dan zal de burgemeester in princiDe sleep- en bewaarloon kunnen vorde ren van de eigenaar of gebruiker van de auto, die pas zal worden teruggege ven als die kosten betaald zijn. Is dat binnen drie maanden niet gebeurd, dan kan de auto worden verkocht. Zo dra deze situatie wet is, zal het colle ge een voorstel doen om de kraanwa gens aan te schaffen en een terrein voor weggesleepte auto's in te rich ten. Aan het huidige systeem zijn te hoge kosten verbonden, terwijl het in Amsterdam bovendien regelmatig voorkomt dat auto's met opzet fout worden geparkeerd door eigenaars, die op vakantie gaan en er zo van verzekerd zijn dat hun auto geduren de die periode dag en nacht nauwkeu rig wordt bewaakt tegen een betrek kelijk gering bedrag. Door S. J. de Groot VOORSCHOTEN Vicaris Berkhof (26 jaar, zoon van prof. Berkhof), die met zijn vrouw een stu diereis van drie maanden door ZuidnAifrika maakte en zich bij de politieke situatie in dat land sterk betrokken voelt, vertelde ons dat bij de bewuste brief aan de winkelier heeft geschreven om dat het eerste mondelinge contact op een ongelukkig tijdstip viel. spreekuur sociale opvoering DONDERDAG 10 JANUARI Stadhuis, 6 tot raadsvrouw. LAK-theater Levendaal, 8.15 i van 'JIJ met Je wolken'. VRIJDAG 11 JANUARI Rapenburg 24, 22 uur: Jazz-zolder Hot House, zanger Peter Grimston. Bovenzaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat 7 tot 9.30 uur nam: ruilbeurs voor verzame laars. ZATERDAG 12 JANUARI Museum Volkenkunde 2.30 uur: kinderfilm 'Tarzans Triomf'. APOTHEKEN REGIO LEIDEN Tot 11 Januari hebben in de regio Leiden de Volgende apotheken dienst: apotheek Van Drlesum, Lange Mare 110 Lelden, de apo theek te Voorschoten en de apotheek van Leiderdorp. TENTOONSTELLINGEN Koord Studio, Oude Rijn 88 Leiden1: portret ten en surrealistische gebeurtenissen van Will van Aggelen. Den Haag, van 12 Januari tot 23 februari, zaterdags gesloten. Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3Le1den: aquarellen van Piet Heidoorn. Tot eind Janu- BIOSCOPEN' CAMERA: 'Lawrence of Arabia'. 14 Jr. dag 20.00 uur. do. vr. ma di 2.00 uur. Kinderma tinee: 'Schat in het zilvermeer'. za en wo. 2 30 uur en 2 00 en 16.15. Nachtvoorstelting: 'Deliverance' 18 Jr. vr. za 23.30 uur. LIDO: 'Live and let die', dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.13 uur 14 Jr. STUDIO: 'The GetawalJ' 14 jr. tijden zie Li- do. LUXOR: 'The thief whe came lo dümer'. 14 Jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15. zo estra 16.45. TRIANON: 'Op de hoUandse toer', 14 Jr. dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15, 16.15, 19.00 en 21.15. REX: 'Josephine', IS Jr. tijden zie Trianon. Kindermatinee: Plpi Langkous, wo. za 14.30 uur. Nachtvoorstelling: De Nonnen van Pa rijs. 18 Jr. BEZOEKUKEN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.43 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.13-12 (alleen v. echtgenoten) t5-l6. en van 18.45-19.43 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. en van 18.43-19.43 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 13-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 13-18.30 uur. Endegeest: dlrsdag en vrijdag 13-14 uur, 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Annaklmlek: dag. 13.30-14.30 uur en 18-19 uur. Bezoekuren Dlaconessenhuls Lelden: le klas dagelijks 11.00-12.00 uur. 15.45-16.30 uur, 18.30-19.30 uur. 2e en 3e klas dagelijks 15.45- 16.30 uur. 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelijks 14.00-19.00 uur, voor overige familieleden zondags 14.00-15.00 uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 15.00-16.00 uur. 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenaf- deling gelden de volgende bezoekuren (al leen voor ouders) maandag t.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur, zaterdag en zondag 15.30- 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.43 18-19 uur, 3e klane 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.43 Kraamafdeling 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.80 uur. ALPHEN Enkele Alphenaren wil len komen tot oprichting van een mannenkoor. Hiervoor zijn zeker der tig leden nodig. De initiatiefnemers zijn de heren P. van Beijeren, C. van der Snoek en W. Mooij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3