ALLEEN SHOW VOOR AJAX WISO wacht slechts ontluisterend einde i/olop twijfels en hoop in Bulgarije Timman voldoet pog niet aan eisen Sunderland gewipt l/MM 74 iC Milan ondanks winst geen tegenstander van Europees formaat Nieuwe coach voor Uruguay let aanvaller Bonev kans op verrassingen in West-Duitsland ftJIW/OvWlAiRiTET DONDERDAG 10 JANUARI 1974 SPORT T11/K13 jAlAlN De show was voor Ajax. De overwinning (10) voor AC Milan. Het meest frappante rbeeld van onrechtvaardigheid, maar tegelijkertijd ook een afschuwelijke afstraffing voor een elf- dat zich goed wist en ook zo sterk was. Op het moment dat Ajax het sterkst speelde, kwam er een ^te nonchalance in de acties. AC Milan, de super-professionelen, de verdedigers, de overspeelde jeg, de belachelijk gemaakten in hun eigen huis door een steeds speels tikkend Ajax, sloeg toe op moment dat de macht van Ajax het grootst leek. Chiaragi maakte de treffer die Ajax velde, veer- Jt minuten voor tijd. j elftal, dat zich vijf kwartier sterk iverdedigd kan dat ook het laatste tier, zelfs als de tegenstander van llure vnn Ajax is en het lukt ge- celijker wanneer die ploeg aange- n is. Dat waren de Amsterdam- na de toevalstreffer van Chlaru- |IIet resultaat was onrechtvaardig als uitslag volkomen in strijd met erkelijkheid. Ajax echter krijgt een week nog één kans om aan >nen dat de ploeg zonder Cruijff alleen sterk kan voetballen maar nog kan scoren tegen een elftal [AC Milan dat al zijn kwaliteiten lienst stelt van de verdediging en )t op een gelukje. De pech voor was dat het ongeluk kwam nadat sublieme doelman van AC Milan Jiam Vecchi vooral Neeskens van K-doelpunten had afgehouden. fT BEELD IMilan-Ajax was niet te vergelijken een echte cupwedstrijd. Aan het ontbrak, zeker in het eerste half uur, de normale bekerachtige felheid. Bovendien was er een ander gegeven dat een vrij mat beeld veroorzaakte. AC Milan namelijk, geen kampioen meer sinds 1968, zesde op de Italiaan se ranglijst van dit moment, is geen elftal, geen schakelende eenheid. Het is een ploeg die in twee stukken uit een valt. Drie bekwame aanvallers Turini, Rivera en Chiarugi en nog ze ven veldspelers van wie het midden trio zich tij voorkeur leunend terug trekt op de laatste linie, die zich graag door Karl Heinz Schnellinger in de mandekking laat commanderen. De drie Italiaanse aanvallers verdedigen met uitzondering van Turini nimmer mee. Daardoor lieten zij Ajax alle ge legenheid rustig op te bouwen uit de verdediging. Middenveldspel was er nauwelijks, dat gevecht om het mid denveld zeKer niet. Ajax schoof stap voor stap naar voren, tik voor tik te rug van tijd tot tijd, maar liep zich vast in de muur van zeven mensen Zelfs bij grootmeesterresultaat in Hastings [STERDAM (ANP) Het 36ste oogovenschaaktoernooi, dat maan- lag in Wijk aan Zee wordt geo- nd, zal in het teken van Jan imman staan. Deze 22-jarige In ternationale meester is vermoede lijk het grootste talent sedert Eu- 'e in de twintiger jaren zijn op- lars naar de wereldtop begon en ichakend Nederland hoopt naast luwe en Donner op een derde irootmeester. Nu het voor de goe- lemeenie steeds twijfelachtiger -ordt of Ree, Enklaar of Lange- ■eg deze hoge status zullen berei- :en wedt men op Jan Timman. /ooraf even een rechtzetting. Het s A) niet zeker, dat de door- Imman in december in Londen iehaalde toernooiwinst werkelijk de wereldschaakbond als otmeesler-resultaat zal worden Tkend, en B) ook ais dit wel het geval zou zijn en Hastings zou eveneens een dergelijk succes opleveren, dan heeft Timman nog niet aan de Voorwaarden voldaan. Men dient namelijk twee resultaten te boeken knet een minimum van totaal 25 hartijen in de desbetreffende wed- Strijden. Timman heeft er dan. 24 achter de rug. Het Hoogcven-toernooi zou dus de beslissende doorstoot kunnen ople veren. Dat is voor de Nederlander geen prettig besef. Evenals bij grootmeester Donner en andere nationale topspelers blijkt het spelen m vaderlandse wedstrijden een zekere psychische druk op te roepen. Het 'hup Holland' stoort een schaker in hevige mate en geen enkele bezigheid is zo snel ontregeld als creatief schaakpreste ren. Jan Timman kan in Wijk aan Zee een grootmeesterresultaat boeken als hij 9 punten uit 15 duels ver werft; flat lijkt een haalbare kaart. Als de andere deelnemende landge noten Donner, Enklaar, Ree, Lan- geweg en landskampioen Sosonko (ofschoon hij nog niet de Neder landse nationaliteit bezit) op dreef zijn, kunnen zij eveneens naar dit cijfer reiken. Men doet er bij voor baat goed aan, zo'n eventueel re sultaat maar niet 'af te 'schuiven' op het feit dat voor het eerst sinds jaren de Russen verstek laten gaan. Men mag zich daarover wel verbazen, zelfs wat opwinden, doch de kwaliteit van de wedstrijd categorie 10 heeft er niet wer kelijk onder geleden van wie Schnellinger en Maldero het middelpunt vormden AANVALLEN Ajax kon enigszins vertragend spelend eigenlijk doen wat het wilde tot op 30 meter van het doel en diende slechts te waken voor uitvallen. Krol, Blan kenburg en Suurbier vingen het trio afwachters van AC Milan gemakkelijk op. De punten van de Milanese drie tand waren niet scherp en vooral Neeskens en Haan konden betrekke lijk ongeremd aanvallen. De offensieve acties ondermijnden mede dankzij zeer sterk positioneel spel, de zekerheid van Milan dat SL slechts incidenteel uit zijn verdedi ging brak. Een enkel schot van Chia rugi, een poging uit een indirecte vrije trap van vijf meter, toegekend na een overtreding van Suurbier le gen Rivera door de niet objectief lei dende Zwitser Rudy Scheurer, sprong weg op de muur verdedigers in het doel. Daar tegenover stonden zeker zo goe de mogelijkheden voor Ajax door Haan en Neeskens. Vecchi greep de bal, door Haan kogelhard ingeschoten, sterk. Scheurer keurde terecht de treffer van Neeskens af wegens bui tenspel. Echt pottenbreken kon de Ajax-aanval verder ook niet, want Mulder was slechts zelden aanspeel baar. De keren dat de bal dreigend in zijn richting kwam, waren gering en on bestraft duw en trekwerk van Schnel linger en Maldero voldoende om het gif uit de mogelijke acties te neutrali seren. Niettemin werd de strijd op een erg glad veld gemaakt door Ajax. dat zo'n 15.000 toeschouwers duidelijk liet zien dat een betere conditie en een grotere inzet ruim voldoende wa ren om sterker te zijn dan AC Milan. Chiarugi scoort het enige doelpunt in Milaan. Heinz Stuy valt tevergeefs uit. AMSTERDAM De voetbal bond van Uruguay heeft Rober to Porta aangesteld als coach van het nationale elftal, dat voor de eindronde om het we reldkampioenschap is ingedeeld in een groep met Bulgarije, Zweden en Nederland. Porta heeft in zijn actieve carrière ge speeld in clubs uit Uruguay, Argentinië en Italië. Porta volgt als coach Hugo Bagmilla op, die na de kwalificatie van Uruguay ontslag nam. 22 MILJOEN De vier aan de eindronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal deelnemende Zuidamerikaanse landen (Brazi lië, Argentinië, Uruguay en Chili) hebben van de FIFA elk een bedrag van 200.000 dollar (ongeveer 500.000 gulden) ont vangen. In totaal is er voor de zestien finalisten, onder wie Ne derland, een som van negen miljoen dollar beschikbaar, dat is ruim 22 miljoen gulden. Dit bedrag (ongeveer 1.4 miljoen gulden per land) wordt in elk geval uitgekeerd. MöNCHENGLADBACH Het Zweedse voetbalteam zal tijdens het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in Mönchengladb2ch verblijven. Ais domicilie kozen trainer Ge- org Ericson, secretaris-generaal van de Zweedse voetbalbond To re Brodd en Arne Ekfeldt, een ambtenaar van de Zweedse am bassade in Bonn, het Hoiliday inn Hotel. Ericson: 'In dit luxu euze hotel heerst een sfeer van millionairs en toch ziet het er gezellig uit. In ieder geval ligt het niet zo ver van de stadions, waar we moeten spelen, verwij derd als in Mexico. Naar het Rheinstadion, waar we twee keer moeten aantreden, is het maar 40 kilometer.' SUPERIEUR De superioriteit van Ajax groeide naarmate het duel vorderde. Horst Blankenburg werd een machtige heer ser in de stromende regen die Ajax helemaal niet deerde. De omsingeling van het zich met man en macht ver dedigende AC Milan werd strakker. Heinz Stuy moest in het doelgebied rondjes gaan lopen om warm te blij ven. Ajax sloot de ploeg die ruim vier jaar geleden in Madrid had aange toond dat Ajax er toen nog niet was (41) volledig op. Dit keer wilden de Amsterdammers bewijzen dat AC Mi lan er niet meer is. Als bange hazen bleven Schnellinger en zijn maten in de buurt van het eigen doel hangen om de gaten te stoppen die Ajax probeer de te maken. Het spel van Ajax werd met de minuut indrukwekkender. De Italianen werden weggetikt door een ploeg die wilde oogsten wat voor rust was gezaaid. Er werd slechts op één helft gevoet bald. Keizer en Gerrie Mühren kon den alles. Des te eenzijdiger de strijd werd AC Milan met Bergamaschi in plaats van Turini verdedigde in ei gen huis alsof het een kleine club uit de Nederlandse eredivisie was op be zoek in de Watergraafsmeer des te soepeler ging Ajax draaien. Aan de show van Ajax kleefde slechts een smetje, het elftal scoorde niet, al paste Jan Mulder zich beter aan in de combinaties. Na een goede kwartier was Neeskens heel dicht bij een tref fer na een ongrijpbare actie van Haan en Keizer. De bal sprong van de lat terug en geen twee minuten later 'moest Vecchi op de schoen van Nees kens vallen om een doelpunt te voor komen. Het was allemaal net iets te mooi. Ajax raakte te zeer van eigen kracht overtuigd, hoezeer daar ook alle reden toe was. Op totaal onverwachte wijze Na zoveelste compromis gaat ook Schenk nog verder Van onze speciale verslaggever trap8 doltean'Vecch? DEN HAAG De profschaatsorganisatie WISO sleept zich na een serie hoogst onverkwikkelijke affai- hoff niet onderscheppen. Blankenburg res moeizaam voort. En dat mèt Ard Schenk, die gisteren eerst had laten weten, definitief een punt ach- had alles kunnen klaren maar speelde ter zijn carrière te zullen zetten. Schenk en het gehalveerde WISO-bestuur kwamen in het stadion De te zacht :erug in de richting van uithof in Den Haag tot het zoveelste compromis in de betaalde hardrijders-historie. Het resultaat is, dat kèny' cwirari «nrtntto^oo? ontwrek de complete WISO-groep het komend weekeinde in Rattvik aan de eerste wedstrijd buiten Nederland - begint. Een zoveelste poging om het uitzichtloze profschaatsavontuur alsnog in goede banen te leiden. prof-schaatsavontuur gekomen. Klaas Schenk: 'Wij denken nog niet aan een volgend seizoen.' En Van Marie: 'Wij reiken voorlopig niet verder dan het eind van dit seizoen. Denken aan een de grijpende handen van Blankenburg en scoorde. Veertien minuten voor het einde werd het eerste schot van de tweede helft op Stuy gelost, die bal was onhoudbaar. AC Milan dat in alle opzichten de mindere was ge weest en kansloos leek, ging jubelend en winnend van het natte gras in het San Siro Stadion. AC Milnn-AJax 1-0 (0-0) 78. Chiarugi 1-0. Scheidsrechter: Schreurer iZwi). Toeschou wers 15.000. AC Milan: Vecchi: Sabadlnl, Turone, Schnel linger, Meidera: Turini (Bergamaschi), Bla- slolo. Zlgnoll: Benettl, Rivera, Chiarugi. Ajax: Stuy; Suurbier, Hulshoff, Blankenburg, Krol: Haan. Neeskens, Gerrie Mühren; Rep. Mulder, Keizer. Het ultimatum dat Schenk, Keiler, Van Dijk en Bols aan het WISO-be stuur hadden gesteld, liep gisteren af. In dat ultimatum hadden de rijders bij monde van Schenk geëist dat nog vóór het vertrek naar Rëttvik de tweede termijn van het garantiebe drag, zijnde vijfduizend gulden, zou worden uitbetaald. Tot het laatste mo ment toe was er geen enkele aanwij zing, dat aan die wens voldaan kon worden. Hetgeen voor Schenk aanlei ding was om het einde van zijn car rière aan te kondigen. Schenks besluit veroorzaakte in WISO-gelederen de In onze sportredactie )FIA Bulgarije mag dan niet het meest bekende Oosteuropese •etballand zijn, het is de laatste jaren zeker wel het meest succes- 'lle land uit Oost Europa. Een land als Hongarije bijvoorbeeld waar in veel grotere roep van uit gaat, heeft zich al twee toernooien om l wereldtitel niet kunnen plaatsen voor de eindstrijd. Bulgarije is l voor de vierde keer achter elkaar wel deelnemer. En met de op tost van het clubvoetbal (CSKA Sofia schakelde dit seizoen Ajax I voor de Europa Cup) mag toch wel wat verwacht worden van Bul- Irije. In ieder geval meer dan de laatste of op een na laatste plaats ihet eindtoernooi die tot nu toe steeds Veroverd' wera. Igarije heeft daarbij dan in ieder ral de steun van aanvaller Christo nev. Hij wordt beschouwd als de frd Müller van Bulgarije', niet de »han Cruijff', want die is toch weer een andere grootte. Op Bonev is hoop gevestigd. Met zeven doel- iten in zes kwalificatiewedstrijden hij zijn visitekaartje af. Als hij de un krijgt van tien andere spelers stuk voor stuk de afgelopen jaren iraerkelijk beter zijn gaan voctbal- i kan Bulgarije in groep 3 van het idtoernooi zeker voor verrassingen in zorgen. kwalificatie voor het eindtoernooi ;en de Bulgaren in het begin echter it zo zitten. Dat kwam dan vooral dat de thuiswedstrijd tegen Por- [al slechts met 21 werd gewon- n. daarna Noord-Ierland met 30 rd verslagen, maar vervolgens in énwedstrijden twee nederlagen rden geleden: tegen Polen (02) tegen Juventus (20). Het gevolg i die twijfels was dat het hele natto- Ie team stevig onder druk kwam staan. Na de magere resultaten in xico werd coach Boskov ontslagen, dreigde zijn opvolger Christ Mla- iov ook al voortijdig de laan uit te rden gestuurd. Bulgaarse voetbalbond die meer arde hecht aan het nationale team i aan clubsuccessen, besloot uitein- lijk om ondanks alle kritiek Mlade- v te handhaven. Zeker toen de Bul- ren twee gelijke spelen haalden uit lastige uitwedstrijden tegen Portu- en Noord-Ierland. In de Bulgaarse jrs werden dat bejubelde opmerkelij- f resultaten genoemd. Al werd er pteen bij «tzegd dat er een dosis ge- fc bij is gekomen om het te berei- fn. 'De vorm van het nationale team', Tegenstanders van Oranje (lil) BULGARIJE Christo Bonev was er vier jaar geleden in het eindtoernooi in Mexico ook reeds bij. Op de foto passeert hij de op de grond liggende ver dediger Torre van Peru. zo werd gezegd, is niet stabiel. De tactiek is niet erg modern en de individuele inzet en techniek laten dik wijls te wensen over- Het zal zeker zes of zeven maanden duren waarin hard getraind zal moeten worden voor de spelers zo ver zijn, dat ze aan de verwachtingen voor het eindtoernooi kunnen voldoen. Alles hangt nog steeds teveel af van Bonev en als hij faalt kan niemand zijn taak overne men.' Twijfels dus volop in Bulgarije. Maar ook hoop. in Engeland in 1966 impo neerde in het Bulgaarse elftal de in middels overleden Asparhukov. Een elegante voetballer, sterk aan de bal. Dat Bulgaarse elftal won toen geen enkele wedstrijd, sterker nog, scoorde ook geen enkel doelpunt. Met Bonev in de ploeg is de hoop dat er ge scoord gaat worden in ieder geval toe genomen. En dankzij de poule-inde ling ziet Mladenov het allemaal rede lijk rooskleurig in. Al werd hem dan bepaald niet veel vertrouwen gegeven toen Daniel Nikolov, voorzitter van de Bulgaarse bond na de loting ver klaarde: 'We zijn in een groep terecht gekomen die niet zwaarder had kun nen zijn. We maken ons geen illu sies.' Mladenov gelooft er ondanks dat toch in. 'Het is nog te vroeg om al voor spellingen te doen over ons optreden. Maar een ding is zeker, we hebben ge noeg spelers van kwaliteit die het be ter kunnen doen dan wij tot nu toe in de eindrondes hebben gedaan. Ze zullen ons helpen een eind te maken aan onze positie van underdog. Onze taak is nu de spelers zo voor te berei den dat aangetoond kan worden dat onze kwalificatie volkomen verdiend was. Onze spelers weten dat we meer kunnen zijn dan outsiders.' Mladenov heeft de keuze voor zijn elf tal waarschijnlijk uit de volgende spe lers: Doel: Rouroen Goranov, 23 jaar, 16 in terlands. Maakte naam als doelman van het Bulgaarse UEFA-team dat in 1969 de UEFA-beker won. Stefan Stal- kov, 24 jaar, 2 interlands. Heeft als grote nadeel gebrek aan internationa le ervaring. Verdedigers en middenvelders: Ivan Zafirov, 26 jaar, 23 interlands. Speel de in 1968 in het Bulgaarse team dat op. de Olympische Spelen de zilveren medaille won. Won de titel 'speler met het bcsie gedrag op het veld'. Kl- rll Ivkov, 26 jaar, 75 interlands. Speelde ook in Mexico mee en heeft een geweldige ervaring. Stefan Alad- jov, 26 jaar, 23 interlands. In 1970 werd hij uitgeroepen tot voetballer van het jaar, speelde toen ook mee in het eindtoernooi om de wereldtitel. Dimitar Penev, 29 jaar, 75 interlands. Speelde in 1962, 1966 en 1970 mee in het eindtoernooi. Aanvoerder van CSKA Sofia. Voortreffelijke libero. Dobromir Zhechev, 32 jaar, 68 inter lands. Speelde ook mee in drie toer nooien om de wereldtitel. Hij is on danks zijn ervaring toch tweede keus als middenvelder, Penev geniet de voorkeur. Aanvoerder van Levski Spartak. Hozhil Kolev, 25 jaar. 28 in terlands. Vooral bekend om zijn har de schot. Tsonyu Vassilev, 24 jaar, 5 interlands. Snel opgeklommen speler, pas dit seizoen international gewor den. Ivan Stoyanov, 24 jaar, 13 inter lands. Voortreffelijk als aanvallende verdediger. Is zeer hard maar raakt zelf slechts zelden geblesseerd. Aanvallers: Georgi Denev, 23 jaar, 21 interlands. Speler die op de rechter vleugel in hel UEFA-team zijn erken ning vond. Ook wel de 'playboy* of de 'George Best van Bulgarije' genoemd, omdat hij graag wil genieten van al les wat lekker is. Christo Bonev, 26 jaar, 60 interlands. Onbetwist de gro te man in het Bulgaarse team. In 1969 en 1972 uitgeroepen tot voetbal ler van het jaar. Zeer gevaarlijke aan valler. De populairst» speler van Bul garije, getrouwd met de mooiste vrouw van Plovdiv zoals het officieel heet. Kiril Milanov, 21 jaar, 2 inter lands. Weigert een shirt met rugnom- mer 9 aan te trekken omdat zijn be roemde voorganger Aspharoukhov dat nummer had. Draagt een shirt met rugnummer 14. Is een uitstekende spits. Stopte met studeren om zich ge heel aan de voetbalsport te kunnen overgeven bij Levski Spartak. Bulgarije bereikte het eindtoernooi door de volgende resultaten: Bulgarij- ePortugal 21, Noord-IerlandBul garije 00, PortugalBulgarije 22, grootste paniek. Terwijl de andere rij ders lieten weten, desnoods zonder dat garantiebedrag te willen door gaan, bleef Schenk bij zijn keiharde eis: geen poen, geen wedstrijd. Giste ren bleek dat geld om de een of ande re miraculeuze reden wèl aanwezig. 'Omdat', zo verklaarden de bestuursle den Martin Barrel en Klaas Schenk later, 'later één van de sponsors als nog aan zijn verplichtingen heeft vol daan.' Die sponsor was Stella Artois, die bij monde van de vertegenwoordi ger Albert Lecomte enkele weken ge leden aan Trouw/Kwartet nog vertel de: 'Ons hele budget voor het prof- schaatsen beloopt tienduizend gulden.' Die tien mille zijn bij lange na niet toereikend om zestien keer vijfdui zend gulden oftewel tachtig mille over te maken aan de zestien rijders. Zelfs niet als daarbij wordt bedacht, dat secretaris Henk van Marle op merkte: 'Er wordt per rijder vier mil le uitbetaald.' Over het waarom van die vier mille werd weer uiterst vaag gedaan. Kreten als 'inhouding belas ting' en 'sociale lasten' verschaften niet de nodige duidelijkheid en ook de inbreng van Klaas Schenk 'ergens in Alkmaar een groep van sponsors die vijfentwintig mille op tafel' wil leggen voor de WISO', brengt in dit verband geen uitkomst. De afwikke ling van de financiële verplichtingen ten opzichte van de rijders bleef met een rookgordijn omgeven. NAAR ALKMAAR Aan die vijfentwintig mille van Alk- maar zijn overigens wel een aantal voorwaarden verbonden. Klaas Schenk: 'De belangrijkste voorwaarde is, dat het profwereldkampioenschap niet in Den Haag maar in Alkmaar wordt gehouden.' Een voorwaarde waarop het WISO-bestuur overigens gretig is ingegaan. Ook al, omdat, zo als Van Marle ventileerde, 'Alkmaar wat betreft de baanhuur aanzienlijk beter in de markt ligt dan de andere banen.' Die wedstrijd in Alkmaar is vastgesteld op 15 en 16 februari. Ard Schenk is dus overstag gegaan, zij het niet van harte. Hij blijft ui terst plichtmatig toewerken naar het zeker voor Schenk zelf verlos sende einde van de WISO. 'Wij zijn optimistisch over de vooruitzichten voor de rest van het seizoen', waren de woorden van Van Marle. Maar dat optimisme in zoverre daarvan kan worden gesproken strekt zich niet verder uit dan de wedstrijden in Rattvik en het Noorse Savallen en in Alkmaar en daarmee is de WISO zon der twijfel aan het einde van het volgend jaar dat is zoiets als het le ven na de dood.' Het WISO-be3tuur stelt alle3 in het werk om die laatste wedstrijd in Ne derland doorgang te doen vinden, te meer omdat de sponsors dan verplicht kunnen worden het restant van het toegezegde bedrag te betalen. Volgens Klaas Schenk een aanzienlijk bedrag. Van de weids betitelde Skandinavi- sche toernee (twee wedstrijden) hoopt Klaas Schenk, 'dat die toernee zichzelf bekostigt'. Van enig overhou den is dus geen sprake. Aanvankelijk was het WISO-bestuur van plan alleen het Nederlandse kwartet Bols, Schenk, Van Dijk, Ver kerk en de Westduitser Keiler direct uit te betalen. Maar op aandringen van Schenk werd toegezegd de com plete groep nog vóór de wedstrijd in Rattvik te zullen betalen. De Skandi- naviërs waren al met de vertegen woordiger Harry Bernander (Ver- kerks schoonvader) overeengekomen, dat pas né Rattvik bekeken zou wor den wat er financieel mogelijk zou zijn. Schenk: 'Daar wilde ik zeker niet op ingaan.' Van Marle: 'Ard Schenk heeft in dit geval als katalysator ge diend.' NIET OPTIMAAL Van Schenk moeten in deze laatste profschaatsdagen geen opmerkelijke daden meer worden verwacht. 'Mijn conditie is lang niet optimaal en ik weet zeker, dat daar de komende we ken weinig verandering in komt' Een zaak die een psychische achtergrond heeft. Schenk: 'Ik ben niet meer ge motiveerd. Ik was al voor dit seizoen met andere dingen als schaatsen be zig.' Slechts de wetenschap en de pressie dat zonder hem de WISO nu al tot mislukken is gedoemd, heeft hem ertoe gezet zijn lijdensweg voort te zetten. Ard Schenk, de gevierde kampioen uit een zo recent verleden, wordt tot een nutteloze Calvarie-tocht gedwongen. Nutteloos, omdat de WI SO slechts een ontluisterend einde staat te wachten. Schenk: *Er is nu aan de financiële verplichtingen vol daan; nu heb ik de morele plicht om bij de resterende wedstrijden aanwe zig te zijn. Het ultimatum dat ik heb gesteld, is er in leder geval de oor zaak van dat er eerder werd uitbe taald dan anders het geval zou zijn geweest.' JOOP HOLTHAUSEN Bekerhouder uit strijd om FA Cup BulgarijeN oord-Ier 1 and CyprusBulgarije 03. Cyprus 20. Eindstand: Bulgarije 6 4 2 Portugal Noord Ierland Cyprus 3—0, Bulgarije 0 10 13— 3 1 7 10— 6 2 5 5—6 5 2 1—14 LONDEN (Reuter) Bekerhouder Sunderland heeft de derde ronde van de Engelse voetbalbeker niet over leefd. In de replay tegen Carlisle Uni ted werd op eigen terrein met 01 verloren. Het enige doelpunt kwam van de voet van Martin. West Ham United werd eveneens door een lagere club uitgeschakeld. Hereford United bleef met 2—1 aan de winnende hand De beslissende treffer werd gemaakt door Jones. Het is in de eerste divisie nog ongeslagen Leeds United bereikte de vierde ronde door thuis Wolver hampton Wanderers met 11 te vei> slaan. Zes minuten voor tijd scoorde Jones voor Leeds. Archie Gemmill was de grote man bij Derby County. Met drie doelpunten had hij een groot aandeel in de triomf op Boxton United (6—1) ted 0—4. Hereford UnitedWeet Ham United 21. Leeds United—Wolverhampton Wander ers 10. Luton Town—Port Vale 4—2. Sun derlandCarlisle United 0l, Swindon TownPortsmouth 0—1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13