DE GRAAFSCHAP OP DE GOEDE WEG Feyenoord toch niet probleemloos Willem II is er met Walter Ferreira nog niet O s eerste /divisie Defensie van FC Den Haag zonder Aad Mansveld te vaak in verwarring Go Ahead-defcnsie niet opgewassen tegen snelheid van Rotterdamse vleugels Libuda mag weer spelen TROUW /KT VR.TET MAANDAG 7 JANUAiRI 1974 SPORT T8/PU Amateurvoetbal Van onze speciale verslaggever DOETINCHEM Piet de Visser, trainer van De Graafschap, heeft er de afgelopen week voortdurend op gehamerd: bij het begin van de tweede competitiehelft, in de thuiswedstrijd tegen FC Den Haag, moet een extra punt worden gepakt. De woorden van De Visser mis ten hun uitwerking niet: een geladen en enthousiast De Graafschap zette zich gisteren volledig voor die beide punten in en versloeg een soms wat hulpeloos naar zichzelf zoekend FC Den Haag met 2-0. Die overwinning betekent een belang rijke stimulans voor het dit seizoen in de eredivisie debuterende De Graafschap. Want met deze tweede overwinning op de 'Vijverberg' is het gat naar de zo gevreesde onderste plaats vergroot tot vijf punten, zodat langzamerhand de perspectieven op verlenging van het verblijf in de ere divisie toenemen. Daarbij komt dat De Graafschap (en dat zegt misschien meer dan dat verschil van vijf pun ten) zich langzaam ontwikkelt tot een ploeg van eredivisie-niveau. "We gaan', zo zei Piet de Visser na afloop, 'vooruit, we kunnen nu weer een stapje verder". VEILIGE MARGE Dat laatste sloeg op het feit dat De Graafschap zoveel moeite heeft gehad het overwicht tegen FC Den Haag in doelpunten uit te drukken. Het elftal mist aanvallend een zekere doortas tendheid en had, nadat het na een half uur op 1-0 was gekomen, bijna één uur en zeven, acht levensgrote kansen nodig om eindelijk een veilige marge te bereiken. De Graafschap worstelde met de angst dat FC Den Haag (ondanks het gebrek aan stootkracht) alsnog gelijk zou komen en leek daardoor niet te kunnen sco ren. Piet de Visser: 'Ze hebben tegen die tweede goal aangehangen, hij kwam laat en er gingen veel gemiste kansen aan vooraf. Maar ik huil nooit over gemiste kansen, want ik ben blij dat die kansen er zijn gekomen, dat dit elftal zich zoveel mogelijkheden wist te verschaffen. Bovendien, er moet nog wat voor de trainer over blijven. Als ze nu die kansen ook al benutten, kan ik wel een dikke sigaar opsteken en gaan zitten. En daar ben ik nog te jong voor". Het voetbal van De Graafschap blinkt niet uit door schoonheid, het is ech ter wel spectaculair en dat blijkt voortdurend het kleine stadion voor een groot deel te vullen. Een opmer kelijke ontwikkeling op een autoloze zondag, want De Graafschap is voor het publiek voor een belangrijk deel aangewezen op de regio. Het aan- valspatroon van De Graafschap was Gerrie de Jonge van De Graafschap in duel met Aad Kila. vrij eenvoudig en steunde vooral op middenvelder Guus Hiddink. Met zijn hoge, kromme ballen voor het doel zaaide hij voortdurend verwarring in de Haagse defensie. En daaraan was het gemis van Aad Mansveld zeker niet vreemd. Mansveld heeft een (lichte) operatie aan de voet gehad en zal ook volgen de week waarschijnlijk nog ont breken. Evert Teunissen (in Doetin- chem geen onbekende; volgens het clubblad heeft hij in de jaren dat hij De Graafschap trainde de fundamen ten voor het huidige elftal gelegd) posteerde verrassend de 20-jarige Aad Kila op de plaats van Mansveld en handhaafde de geroutineerde Piet de Zoete, de gebruikelijke vervanger van Mansveld, op het middenveld. Aad Ki la bleek echter niet voor de nodige rust in de Haagse defensie te kunnen zorgen. Herhaaldelijk ontstonden er bij de hoge ballen (Kila is de kleinste in de Haagse defensie) misverstanden. Teunissen, die geen excuses wilde aanvoeren, wist dat er met Aad Kila als laatste man bij de te verwachten hoge luchtduels risico's werden geno men. Teunissen: 'Maar ik durfde die aan, omdat Ton Thie (de Haagse doel man, red.) sterk in de lucht is'. In derdaad redde Thie veel, opmerkelijk veel zelfs, maar dat kon niet wegne men dat De Graafschap te veel gevaar stichtte. OMZETTING Pas halverwege de tweede helft, in een poging om door het inzetten van Cees Sstorm en Hugo Lochtenbergh FC Den Haag meer aanvalskracht te geven, verhuisde Piet de Zoete naar de achterste lijn en kwam Kila weer op de rechterverdedigingsplaats. Toen echter speélde FC Den Haag al een verloren wedstrijd. Het stond toen al achter door een wat naïeve fout in de 30e minuut. Voorstopper John Dus- baba trok bij de dug-out een nieuwe broek aan (het elastiek was ge- HANS SCHMIT 'Een gevolg van onderschatting', zoals trainer Wiel Coerver naderhand con cludeerde. Coerver gaf zijn ploeg een nieuwe stimulans door middenvelder Theo de Jong te wisselen tegen Harry Vos. Coerver: 'Er werd voor de wisse ling veel balverlies geleden op het middenveld, waardoor er gevaarlijke situaties voor ons doel ontstonden'. Go Ahead op dat moment tot 3-1 teruggekomen dankzij een schitterend doelpunt van de uitblinkende André van der Ley uit een pass van De Win kel had zich in die fase van de wedstrijd onverwacht vaak in de om geving van Treytel gemanifesteerd. Éeerst via Peter Arnzt, die na een 1-2 Van onze speciale verslaggever DEVENTER Minder simpel dan het 3-1 eindresultaat doet ver moeden, heeft Feyenoord het 'karwei Go Ahead' kunnen klaren. Juist vanaf het moment waarop Kristensen de Deventer doelman voor de derde keer passeerde, kwamen er voor Feyenoord onverwachts pro blemen. Coervers formatie, die freewheelend de finish dacht te be reiken, werd geconfronteerd met een niet aflatend enthousiasme van de Deventer équipe. Slechts dankzij een tactische manoeuvre van Coerver en een aantal onjuiste beslissingen van scheidsrechter Char les Corver bleef Feyenoord nog ruimschoots aan de positieve zijde van de score. met De Winkel net over de lat schoot, maar even later nog duidelij ker toen een omhaal van De Winkel slechts door een arm van Wim Rijs- bergen gestopt kon worden. Scheids rechter Corver liet doorspelen 'om dat', zo motiveerde hij de van Go Ahead-zijde aangevochten beslissing 'ik geen opzettelijk hands heb gecon stateerd'. Feyenoord kreeg van Corver opnieuw een presentje aangeboden toen Vos binnen het strafschopgebied de bal met de arm beroerde, iets dat door Corver ontkend werd. 'De bal kwam niet tegen de arm, maar tegen de borst van Vos'. PROGRESSIE Go Ahead demonstreerde tegen Feyenoord dat de progressie in het spel, begonnen in de wedstrijden te gen Sparta en FC Twente, zich voort zet. Meer dan Feyenoord waagden de Deventenaren zich over de midden lijn, maar het korte tik-tak-spel op het middenveld sorteerde weinig ef fect. Slechts bij uitzondering werd er gebruik gemaakt van de dieptepass. 'Omdat', legde trainer Jan Notermans naderhand uit 'onze spitsen goed wer den afgestopt Bovendien speelde Feyenoord nogal behoudend'. De Winkel, Van Marwijk en Malwald werden inderdaad goed in bedwang gehouden door respectievelijk Rijsber- gen, Ramljac en Jansen. Het verdien stelijk opererende Go Ahead-midden- rif (Van der Ley, Van Loon, Arnzt) bleek redelijk goed opgewassen tegen Feyenoords sterrentrio Boskamp, Van Hanegem, De Jong. Slechts Boskamp sprong er in positieve zin uit Van Hanegem kon alleen de eerste helft een rol van betekenis spelen. 'Het was nog niet al te best. Maar dat kan ook niet. Ik heb een aanzienlijke conditio nele achterstand, die ik door mijn blessures heb opgelopen. Die achter stand werk je maar niet zo weg*. De Jong onderging zijn vervanging in de tweede helft met enige gelatenheid. 'Dat kan natuurlijk gebeuren als je niet te best draait Of het terecht is? FRANKFORT (DPA) De Westduitse voetbalbond heeft zaterdag in Frankfort besloten de oud-inteniational Rainer Li buda te begenadigen en weer speelgerechtigd te verklaren. Li buda was destijds in de omkoop- affaire gestraft met een levens lange schorsing. De 30-jarige ex- Schalke '04 speler, die nu bij de Franse club Strasbourg onder contract staat moet wel aan zijn financiële verplichtingen ten op zichte van de bond (hij is onge veer 6000 mark schuldig) vol doen en zijn klacht bij een neu trale arbitragecommissie intrek ken. Strasbourg dreigde onlangs met een eis tot schadevergoe ding. Over drie andere ex- Schalke-spelers, die bij het om koopschandaal waren betrokken en tot 1 maart geschorst zijn (Klaus Flchtel, Aki Luetkeboh- mert en Rolf Ruessmann) werd geen beslissing genomen. Lex Schoenmaker schiet Feyenoord naar 0-2. Och, een trainer heeft natuurlijk al tijd gelijk'. Op het moment dat De Jong plaats moest maken voor Vos ruilde Jan No termans Maiwald voor Bakker en ne gen minuten later Geestman door Groenendijk, een wissel die al eerder was verwacht omdat Groenendijks lengte een redelijke kans op succes inhield voor Treytels veste. Noter mans echter: "Het opstellen van Groe nendijk heeft alleen maar zin, als wij via de vleugels goed door kunnen ko men. Maar dat lukte niet. Maiwald werd door Jansen en Van Marwijk door Ramljac goed afgeschermd. Voor al Ramljac vond ik uiterst clever spe len. Hij liet Van Marwijk telkens ko men en slaagde er erg vaak in hem op te vangen'. Go Ahead verloor de wedstrijd in fei te in de achterhoede, waar de gebles seerde Warnas node wordt gemist. Want noch tegen de snelheid van Kristensen en nog minder tegen die van Peter Ressel was Deventers laat ste linie opgewassen. Dat bleek al na 16 minuten toen Van Hanegem een dieptepass op Ressel gaf die door Overweg slechts trekkend en hakend geremd kon worden. Corver 'beloon de' het gebaar van Overweg terecht met een strafschop, die door Lex Schoemaker werd verzilverd. Noter mans: 'De verdediging had problemen met de Feyenoord-aanval. Vanuit die linie kon ook geen impuls worden ge geven voor de aanval. En omdat die steun van achteren ontbrak, kwamen wij in de voorste linies mankracht te kort'. PROBLEEM Een probleem apart vonnde Schoen maker, die wel opvallend veel kansen nodig had om het tweede Feyenoord- doelpunt op het scorebord te brengen (uit een pass van Ressel) maar deson danks zijn opponent Geestman voort durend in verwarring bracht. Noter mans: 'Schoenmaker is geen specifieke spits. Hij heeft de neiging vaak terug te gaan naar het middenveld. Voor een verdediger is het dan de vraag wat te doen: meegaan naar dat mid denveld of op de post blijven. Dat is een kwestie van aanvoelen en dat kan nu eenmaal niet iedereen'. Feyenoords derde treffer was een pro- dukt van de rijk getalenteerde Kris tensen, die uit een pass van opnieuw Ressel Spijkerman voor de derde keer passeerde. Kristensen en Feyenoord werden in de slotfase nog een vierde treffer onthouden toen de Deen na een van zijn kwikzilverachtige acties binnen het strafschopgebied onderuit Excelsior bezorgt Tilburgse ploeg nederlaag op slecht moment: 2-0 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Zoals zoveel an dere ploegen in de eerste divisie is Willem II tegen het onbereken bare Excelsior met een nederlaag (2-0) geconfronteerd. Een resul taat dat voor de Tilburgers op een slecht moment komt. Juist in de laatste acht weken er werd maar één keer verloren was het team van Jan Brouwer hard op weg in de gunst van het publiek te komen. Dat Willem II, ondanks alle positieve verrichtingen van de laatste weken er nog lang niet is, bewees de kreahtme- ting in Rotterdam. Excelsior won dan weliswaar geflatteerd en louter op fysieke kracht, dat neemt niet weg dat de Tilburgers geen moment heb ben kunnen imponeren. 'We zijn er nog lang niet', stelde trainer Brouwer na afloop in alle nuchterheid. 'We hebben nog geen ploeg die iedereen aan kan. Wel ben ik van mening, dat wij op een verschrikkelijke wijze door scheidsrechter Van Eijk onder druk zijn gezet. Aan de lopende band floot hij tegen ons. Ik benoverigens realist genoeg om ae nederlaag niet helemaal op hem af te wentelen, maar het heeft wel een rol gespeeld'. Brouwer betreurde het dat hij niet had kunnen beschikken over Hilberts, waardoor wat omzettingen bittere noodzaak waren. Cruijssen, die in nor male omstandigheden op het midden veld opereert, werd in de laatste linie geposteerd, waar hij zich nogal wat onwennig voortbewoog. Het is begrij pelijk dat men bij Excelsior de nodi ge vrees had voor Walter Ferreira, die de laatste weken een belangrijke rol had gespeeld in de stijgende pres taties van de Tilburgse ploeg. Welnu, Ferreira bracht er tegen Excelsior weinig van terecht Ofschoon hij wel vaak de vrije ruimte zocht werd hij hardnekkig door Van Nierop of het fe'le bijtertje Bron geschaduwd. De Portugees slaagde er dan ook zelden in een persoonlijk duel te winnen. Trainer Ben Peters van Excelsior: 'Ferreira is een aardige jongen: hij kan een bailetje aannemen en heeft een goede techniek, maar als spits gaat er te weinig van hem uit'. En Willem li-trainer Brouwer: 'Fer reira moet lopende mensen naast zich hebben, die hij kan lanceren. Vergeet ook niet, dat het zijn eerste uitwed strijd bij ons was'. Door de uitschakeling van Ferreira ging er nauwelijks enige dreiging uit van Willem II. Op het middenveld schoven ,Van der Berg en Van Stip pen, Swaans en soms ook Leushuis de bal elkaar wel aardig toe, maar dat gebeurde zo behoudend en soms zo traag, dat de Rotterdammers de situa tie gemakkelijk meester konden blij ven. Willem II mocht dan bij vlagen een ietwat hetere spelopvatting etale ren, daartegenover stelde Excelsior een verbeten inzet, die door de bijzon der matig leidende scheidsrechter Van Eijk niet altijd in goede banen werd geleid. Zo verzuimde hij bestraffend op te treden, toen Van der Heide in de slotfase de voortreffelijk spelende doelman Hans van Someren torpe deerde, terwijl hij in de eerste helft tolereerde, dat de Tilburger Van Stip- pent twee klappen uitdeelde aan Bron. Zo was er eigenlijk voortdurend sprake van kleine irritaties, waartegen Van Eijk niet bleek opgewassen. In een fase dat het er naar uitzag dat Willem II zijn opponent een gelijk spel zou kunnen afdwingen, werd het plotseling toch 1-0 voor de Rotterdam mers. Het was de zwoegende Van der Heide, die in het hart van de Tilburg se defensie een gapend gat ontdekte en raak knalde: 1-0. Van dat moment af was het duidelijk dat Excelsior een gewonnen wedstrijd speelde. Willem II stelde aanvallend niets voor Fer reira werd zelfs vervangen door Van Meeteren en de schoten uit de tweede 'ijn van Van der Berg waren te ongecontroleerd om voor een keer punt in het wedstrijdverloop te zor gen. Enkeie minuten voor het einde werd het nog 2-0, toen Van Someren zijn enige fout maakte door zich te verkijken op een schot van Van Nie rop, waardoor Van Diggelen de bal moeiteloos het beslissende duwtje kon geven. EXCELSIOR-WILLEM II 2-0 <0-0) 51. Van der Heide 1-0. 88. Van Diggele 2-0. Scheids rechter: Van Eijk. Toeschouwers: 2.500. EXCELSIOR: Van de Roer, Tabberne, Wlckel. Van Nierop. Bron, Kwakkernaat. Van der Heide. Den Butter, Roggeveen, Van Diggele, Bassant. WILLEM II: Van Someren. Cruijssen. Eljken- broek. Van Riel. Havermans. Van Stoppent. Suaans. Van de Berg, Leusheus, Ferreira (Van Meeteren). Puyt. VOLENDAM-SPORTCLUB CAMBUL'R 1-2 (1-0) 44. Bor.d 1-0. 48. Hoekstra 1-1. 55. Vliet- stra 1-2. Sche'dsrechter: Gans. Toeschou wers: 2100. In de eerste helft kon Volendam het aardig bijhouden en kwam zelfs voor. Maar in de tweede helft moest de met vijf invallers spelende thuisclub de winst uit handen geven. FORTUNA VLAARDINGENHERACLES 2-1 (2- 0) 22. Roodbol 1-0, 32. Robbemond 2-0 (strafschop), 52. Westerhof 2-1. Scheidsrech ter: Vermeij. Toeschouwers: 1.500. In Vla.ir- dingen heeft Heracles een onverwachte, maar verdiende nederlaag geleden tegen net fel aanvallende Fortuna. Toen het bij de Al- mcloërs niet lukte, viel de ploeg terug tot middelmatig spel en Fortuna profiteerde nier verdienstelijk van. HELMOND SPORT-VEENDAM 3-2 (1-1 38. Kreekels 1-0. 41. Nanninga 1-1. 70. Kreekels 2-1. 85. Coolen 3-1. 88. Derksen (strafschop) 3-2. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toe schouwers: 4.000. Helmond Sport heeft een defensief spelend Veendara slechts met 3-2 kunnen afstraffen, doordat het in eigen de fensie fouten maakte. Overigens was de zege volkomen verdiend en had ook groter moeten zijn. maar de juiste richting was nogal eens zoek. VOLEWIJCKERS-PEC 1-2 fl-0) 12. Riechel- man 1-0. 65. Hoogendoorn 1-1. 86. Hoogen- doorn 1-2. Scheidsrechter: Welllnga. Toe schouwers: 1.000. Opnieuw een falend Vola- wljckers. dat in de tweede helft een dik ver diende voorsprong prijs moest geven aan een In de laatste 25 minuten agressief spelend PEC. Daarvoor waren de Amsterdammers veruit de betore ploeg geweest. Het werd echter een desillusie In de laatste fase van de wedstrijd. Overigens dankt de Volewtjc- kers deze nederlaag aan het slechte schieten in de voorhoede. scheurd) op een moment dat FC Den Haag in het bezit van de bal was. Er werd echter niet vertraagd, met bal verlies als gevolg, zodat Meyers met een lange trap de geheel vrijstaande Hoekema (Dusbaba was immers niet op zijn post) kon bereiken, die be heerst scoorde. Had FC Den Haag voor dat moment nog enkele kansen gehad (schoten van Van Vliet en Bres), daarna was het voortdurend De Graafschap, dat echter de legio kan sen in het steeds grimmiger duel, zoals reeds gezegd, liet liggen. Pas twee minuten voor tijd stelde Meyers, na een combinatie met Hoekema, de verdiende overwinning veilig. Toch was er voor De Graafschap bij alle vreugde nog reden tot bezorgd heid. Want Guus Hiddink, de belang rijke spelverdeler, moest een kwar tier voor tijd geblesseerd het veld verlaten. Pas vandaag wordt bekend wat Hiddink aan zijn rechterenkel heeft opgelopen; in ieder geval is de enkel op z'n minst zwaar gekneusd. DE GRAAFSCHAP—FC DEN HAAG 2—0 (10) 30. Hoekema 10, S9. Meijers 20. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschou wers: 10.000. DE GRAAFSCHAP: Doornebosch: Mintjes. Zaayer, Van Londen. Schreur; De Vries. Hiddink (Haar), Hoenders: Hoekema, Do Jonge, Meijers. FC DEN HAAG- Thie: Wijngaarden (Loch- tenberg), Kila. Dusbaba. Korevaar. Van Vliet, De Zoete, Berckenkamp; Bres, Breg- man, Swanenburg (Storm). Zondag EERSTE KLASSE A - OWO-EDO 1ElinJcwifk-ZUvertneeut» 0—0. DCG-Hollandla 3—2, SDW-Rood Wit I 1—1. ZFC-De Spartaan 1—0, Uithoorn-Al SDW 10 Elinkwijk 10 AFC 10 EDO 10 De Spartaan 10 ZFC 10 Zilvermeeuwen 10 Rood Wit A 10 DCG 10 Uithoorn 10 Hollandia 10 O WO 10 2 18 26—, 1 14 13- 2 13 14—1 3 12 32- 3 12 9- 3 10 10- 3 10 O—i 4 9 7—i 3 9 7- 5 6 111 6 5 8-: 8 2 4—i Zondag: DCG-OWO, Ellnkwijk-SDW, El ZFC, Zilvermeeuwen-Uithoorn, Holland AFC, Rood Wit A-De Spartaan. EERST KLASSE B UVS-Xerxes 20. Zwijndrecht-Unltas O- Hermes DVS-VUC 2—0, Gouda-RVC 5- CW-Papendrecht 00, DRL-Roodenburg HDVS 10 6 3 1 15 16- |f 2 13 15—i Je 2 13 13—i Jf 2 11 14— Unitas 10 5 3 UVS 10 5 3 Gouda 10 3 5 VUC 10 3 4 3 10 13-1 'a 4 10 S-H dï 4 9 Hl 3 9 10ij 4 9 111 f1' 5 7 8— 5 6 7-5: Xerxes 10 4 2 CW 10 3 3 Zwijndrecht 10 2 5 DRL 10 3 3 Papendrecht 10 2 3 RVC 10 1 4 werd gehaald. Corver: Ik kon het niet goed beoordelen omdat dat inci dent gebeurde, terwijl ik juist achter een andere speler stond. Het enige dat ik zag was dat Kristensen tegen de grond ging, maar aangezien dat mannetje nogal eens in zijn eigen be nen verstrikt raakt, floot ik daar niet voor," temeer omdat er ook geen dui delijke aanwijzing in die richting van mijn grensrechter kwam'. Go Ahcad-Feycnoord' 1-3 (0-1). 16. Schoen maker 0-1 (strafschop). 58 Schoenmaker 0-2, 62. Kristensen 0-3, 65. Van der Ley 1-3. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers 12.000. Go Ahead: Spijkerman: Kolkman, Geestman Groenendijk). Overweg, Veenstra; Arntz, Van Loon, Van der Ley; Mahyald (Bakker), De Winkel. Van Marwijk. Feyenoord: Treytel; Ramljak, Van Daele, Rijsbergen. Jansen: Boskamp. De Jong (Vos), Van Henegem, Schoenmaker, Kristensen, JOOP HOLTHAUSEN Zondag: Xerxes-Hermes DVS, Zwijndred Gouda, UVS-CW, Unitas-DRL, VUC-Roodf burg, RVC-Papendrecht. EERSTE KLASSE C Sneek-CEC 1—1, Spel'. Erica-Rood Geel a« Oosterparkers-WW 2—0, Velocitas-Munt dam 2—1Drachteiv-Harkema 12, Emmj Germanic us 13. Germamicus 11 6 4 1 16 20I CEC 11 5 5 1 15 20— Velocdtas 11 5 4 2 14 19—1 Emmen 11 6 1 4 13 16-H Spc. Erica 10 5 2 3 12 8— Sneek 11 3 5 3 11 14-! Harkema 11 4 2 5 10 17—1 Oosterparkers 11 4 2 5 10 17I Drachten 11 2 5 4 9 li- Muntendam 11 3 2 6 8 9- WW 11 2 3 6 7 7- Rood Geel 10 2 1 7 5 7- Zondag: CEC-Spcl. Erica. Rood Geel-Oosti parkers. WW-Velocitas. Muntendam-Drai ten, Harkema-Emmen. Germanicus-Sneek. EERSTE KLASSE D Spel. Ensch«de-de Treffers 11. Rheden-j Quick 32, Quick '20-Haaksbergen 0- Achiiles 'L2-Hengelo 20. Quick N-Ede 2-t Eirschedese Boys-Eilermarkt 20. Quick N. 11 9 0 2 18 22— Rheden 11 6 4 1 16 19—! Ede 11 6 3 2 15 22— Haaksbergen 11 6 3 2 15 19— Achilles '12 11 7 0 4 14 17- Ensch. Boys 11 4 6 1 14 12- De Treffers 11 2 4 5 8 8- Quick '20 11 2 4 5 8 5- Spc. Ensch. 11 1 5 5 7 8- Hengelo 11 2 3 6 7 12- Be Quick 11 1 4 6 6 14- Eilermark 11 O 4 7 4 7- Zondag: Do Treffers-Rhcden, Be Quick Quick'20, Haaksbergen-Achlltcs'12, Heng« Quick N. Ede-Enschedeso Boys, Eilerma Spel. Enschede. EERSTE KLASSE E BW-TOP 2—2. Sparta "25-RBC 0—0, DES ODC 10, de Valk-Geldrop 20, Veei Boys-RKC 1—1, VHsslngen-TSC 2—0. RBC 11 7 4 0 18 16- TOP 11 7 2 2 16 18— Helmond 10 6 3 1 15 13— RKC 11 4 5 2 13 18— Veerse Boys 11 4 5 2 13 10- BW 12 5 8 4 13 20- DESK 11 4 4 3 12 10- De Valk 11 4 3 4 11 12— Sparta *25 12 3 5 4 11 16— Vlissingen 11 3 2 6 8 10— TSC 11 1 5 5 7 7— ODC 11 0 5 6 5 Geldrop 11 1 0 10 2 10— Zondag: TOP-Sparta-25, RBC-DESK. ODC-1 mond. Geldrop-Veerse Boys, RKC-Vlissing TSC-BW. EERSTE KLASSE F Caesar-Minor 2—1. Limburgia-MKC 3- SVN-Voerendaal 4—1. Verltas-EHC 1—0, Pi nlngen-Haslou 00. Almania-SVM 12. Limburgia 11 7 2 2 16 14— SVN 11 6 3 2 15 26- SVM 11 5 5 1 15 16- Voerendaal 12 5 5 2 15 20- Heer 10 5 2 3 12 13— EHC 11 3 5 3 11 20- Veritas 11 5 1 5 11 12- Caesar 11 4 2 5 10 13- Panningen 11 3 4 4 10 12— MKC 11 3 3 5 9 10- Almanla 11 3 2 6 8 10— Minor 12 1 5 6 7 Haslou 11 1 3 7 5 7— Zondag: Heer-Caesar. Minor-Limburg MKC-SVN. Voerendaal-Veritas, EHC-Pann gen, Haslou-Almania. Toeschouwers: 3.500. Wageningen heeft zich tevreden moeten stellen met een 1-1 gelijk spel in een aantrekkelijke wedstrijd waarin aanvallend voetbal werd gespeeld tegen SW. In de tweede helft hebben de Wagenin- gers het beste van het spel gehad, maar kopden niet tot de winnende treffer komen. HEERENVEEN-FC WV 2-0 (0-0) 55. Goltj- anin 1-0. 82. Smid 2-0. Scheidsrechter: De Vos. Toeschouwers: 4.500. Heerenveen heeft het niet al te moeilijk gehad tegen WV, daar de bezoekers zich al bij voorbaat te vreden hadden gesteld met een puntenverde ling en daardoor defensief voetbal speelden. In de eerste helft werd het een matige par tij. die echter feller werd toen de score door Golljanin geopend werd. Van der TH* laart (WV) kreeg de gele kaart wegens net onderuit halen van een tegenstander. SC AMERSFOORT-FC DORDRECHT 2-1 (1-1) 38. De Keizer 0-1. 43. Van Zoghei (straf schop) 1-1. 87. Nieuwhoff 2-1. Scheidsrech ter: Van Gastel. Toeschouwers: 1.200. Een verdiende zege in de laatste minuten voor Amersfoort. Het was een slechte en harde wedstrijd, waarin De Neeling van de FC Amersfoort en Groen van FC Dordrecht de gele kaart kregen. FORTUNA SC-FC DEN BOSCH 0-0 Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 4.500. Een provocerend Den Bosch, dat soms ook nog aardig voetbal liet zien. heeft Fortuna van scoren weten te onthouden. Vooral Donke.-s en Ouwens haalden zich de wrevel van scheidsrechter Keizer op de hals en werden genoteerd. Gele kaarten waren er voor Beek van Den Bosch en Strovers van Fortuna SC. Fortuna had de beste kansen maar miste een afmaker, terwijl doelman Verkerk bij inzet ten van Strovers en Pfennings op de goed» plaats stond. 0 20 24—i 0 18 21—j EERSTE KLASSE A RWH-Hulzen 0—3. Amstelveen-'s-Grav< zandse SV 12. IJsselm eervogels-De Zwenj 3—0, SHO-SDVB 2—0. Kozakken Boys-DOl 2—1. Ter Leede-SVZW 1—0. Huizen 12 8 4 SHO 11 7 4 IJsselm.vogels 11 7 2 2 16 26 RVVH 11 5 2 4 12 19—j 's-Gravenz. SV 12 5 2 5 12 1* Amstelveen - 11 2 6 3 10 II Kozakken Boys 12 4 2 6 10 17- DOVO 11 4 1 6 9 17- De ZwerVer 11 3 2 6 8 12- SDVB 11 2 3 6 7 11- Ter Leede 11 3 1 7 7 SVZW 12 3 1 8 7 12- Zaterdag: Hulzen-Amstelveen, "s-Gravenz. 3 IJsselmeervogels, Do Zwerver-SHO. SDVB-H zakken Boys, DOVO-Ter Leede, SVZW-RW^ EERSTE KLASSE B Heerjansdam-Go Ahead K 41. CSVD-Ni speet 2—1. GVW-Zwart Wit "28 1—3, Qui Boys-Noordwljk 0—0, WOG-Spakenburg O-I WHC-ACV 3L Spakenburg 12 9 0 3 18 17 Go Ahead K 11 6 3 2 15 18— Quick Boys 12 5 5 2 15 14—1 Zwart Wit '28 12 6 2 4 14 16— CSVD 12 6 1 5 13 18— GWV 12 4 4 4 12 18— WHC 12 5 2 5 12 16— WOG 11 2 6 3 10 10— Noordwijk 12-3 4 5 10 13 Heerjansdam 12 3 4 5 10 10 ACV 11 1 4 6 6 7— Nunspeet 11 0 5 6 5 9 Ztterdag: Goa Ahead K-CSVD. Nunspe GVW, Zwart Wit'28-Quick Boys. Noordwt WOG, Spakenburg-WHC, ACV-Heeransdam. I 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8