Monteverdi's Orfeo in overtuigende bewerking eoeo AVONTUUR IN KARINTHIË Uit ivoren toren Monumentale Phantastique van Berlioz Doodstraf geëist tegen 'ontvoerders' van sjah Mary Stewart TROUW KWARTET MAANDAG 7 JANUARI 1974 BINNEN LAND/RADIO EN TV T4/K4 CTD MARY PERKINS door R. N. Degens SCHEVENINGEN - De Nederlandse Operastichting heeft de door haar georga niseerde Monteverdi-weken vrijdagavond in het Scheveningse Circustheater ge opend met een voorstelling van 'Orfeo', Monteverdi's eerste opera, die in 1607 in Mantua in première ging. De herleefde belangstelling voor Mon teverdi als 'vader van de opera' heeft In onze eeuw tot diverse reconstruc ties van zijn eersteling geleid. Recon structies die vrijwel algemeen voorbij gingen aan de aanwijzingen aangaan de instrumentatie en versieringskunst die in de uitgaven van 1609 en 1615 zijn aangegeven. De Weense musico- loog-dirigent Nikolaus Harnoncourt heeft zich daaraan in zijn bewerking zoveel als mogelijk gehouden, en de uitvoering van die bewerking onder zijn leiding heeft vrijdagavond een overtuigende indruk van echtheid ge maakt. Die overtuiging ging vooral uit van het instrumentale deel dat door Har- noncourst eigen ensemble 'Concentus Musicus Wien', versterkt met een aan tal Nederlandse instrumentalisten, werd verzorgd. Niemand kan bewijzen dat de klankwereld van Monteverdi door de authentieke of zorgvuldig na gebouwde instrumenten van het Har- noncourt-orkest nauwkeurig wordt ge reconstrueerd. Waarschijnlijk is dat niet het geval. En ook het stemge bruik van de zangers zal, evenals de enscenering, en de bewegingen van de spelers, wel aanzienlijk afwijken van wat daarmee in Monteverdi's tijd werd gedaan. Niettemin was het een verrassend muzikale ervaring te horen hoe bijvoorbeeld de door Monteverdi beoogde tegenstelling tussen de 'bo ven wereld' van herders en herderin nen en die van de onderwereld, sterk dramatisch kon worden gekarakteri seerd door het gebruik van strijkers, fluiten en cembali enerzijds, en bazui nen cn orgelklanken anderzijds. Oorstrelend Ook op andere punten is de instru mentenkeuze in dit werk door Monte verdi nadrukkelijk voor het bereiken van een bepaalde sfeer en het aan geven van situaties gebruikt. Harnon court heeft dat In zijn bewerking met veel inzicht en een niet alleen over tuigend, maar vooral oorstrelend re sultaat overgenomen. Alleen daar om al is deze voorstelling, die zondag in Scheveningen werd her haald, en die verder nog wordt gege ven in Rotterdam (8 januari), Am sterdam (11, 14 en 16) en Nijmegen (18) van bijzondere betekenis. Philippo Sanjust, die de opera's en de balletten die in deze Monteverdi- weken worden gegeven, regisseert en ensceneert, heeft met een over het al gemeen sobere aankleding en een vaak ingenieuze belichting toch tegen de authenticiteit moeten zondigen, doordat de ruimte en de technische middelen waarin en waarmee nu ge werkt wordt helemaal van deze tijd zijn. Dat dit maar enkele malen sto rend werkte, pleit voor de zorgvuldig heid waarmee ook hij te werk is ge gaan. Lenige stem De titelrol werd met een magnifieke lenige en expressieve stem vertolkt door de in Hongarije geboren tenor Lajos Kozma. Benita Valente was zijn geliefde Euridice, die hij met het be kende tragische gevolg, na haar dood in de onderwereld volgt. Zij zong ook de partij van La Musica in de pro loog, en daarvoor leek zij vocaal be ter gedisponeerd dan voor de Euridi- ce-rol. Zeer expressief werd de rol van de boodschapster vertolkt door. Zoila Munoz en verder waren er goe de tot zeer goede prestaties van o.a. Ton Thissen (Caronte) Flo ris Rom- raerts (Plutone), Zeger Vanderstene, contratenor (Herder), Christine Har vey (Nimf) en Jennie Veeninga (Prosperina). Het Koor van het Ko ninklijk Conservatorium Den Haag was in geluid en beweging meestal duidelijk dillattantisch, en daardoor misschien wel erg authentiek. Maar hier viel het uit de toon bij het alge meen hoge peil van deze voorstelling. Moment uit de première met rechts Lajos Kozma als Orfeo. door Jac. Kort AMSTERDAM Op de VARA-mati- nec speelde j.l. zaterdag het Concert gebouworkest onder leiding van de Engelse dirigent Colin Davis, hetgeen, naar men kon verwachten, tevens de uitvoering van een groot werk van Berlioz opleverde. Davis heeft immers een grote reputatie als Berlioz-vertol- ker opgebouwd o.a. op de grammo foonplaat. Het was ditmaal de Symphonie Phan tastique. die als ondertitel heeft: epi sodes uit het leven van een artiest. In dit vijfdelige werk getuigt de compo nist van zijn emoties tengevolge van een ongelukkige liefde. Maar hij doet dat op een zo briljante en vehemente manier, dat men (terecht) het verhaal als onbelangrijk voorbijziet en slechts aandacht heeft voor de steeds weer verrassende aspecten van de muziek. Colin Davis heeft niets nagelaten om zijn hoorders te 'betrekken bij de tal loze schitterende details van deze voor zijn tijd volstrekt revolutionaire partituur, waarbij hij gelukkig de grootste opbouw van het werk voort durend in het oog hield. Op die ma nier ontstond een werkelijk monu mentale uitvoering, waarin de vele so lopassages evenzovele opmerkelijke prestaties opleverden. Voor de pauze voerde Colin Davis met het Concertgebouworkest Stra- winsky's balletmuziek Orpheus uit. In tegenstelling tot vele andere balletten hoort men Orpheus hier slechts zelden. Dit uit 1&47 daterende werk is dan ook totaal verschillend van veel van Strawinsky's overige werken, 't Is buitengewoon sober en teer. Het vol ledige orkest wordt slechts enkele ogenblikken gehoord en dan nog in gedempte sterkte. Het aandoenlijke verhaal van Orpheus en zijn Euridice vindt in deze prachtige en voorname muziek een adekwate verklaring, waar in de verschillende dansen a.h.w. uit de muziek opbloeien. Ook dit werk werd door dirigent en orkest op een voortreffelijke wij?g uitgevoerd, zodat gesproken kan wor den van een hoogtepunt in de VARA- matinees in dit seizoen. Het is toch een voortreffelijke zaak dat het medium televisie onze minis ters uit de ivoren toren van hun amb telijk bolwerk heeft gehaald en een directe gedachtenwisseling tussen overheid cn willekeurige burgers mo gelijk heeft gemaakt. Ook veel kijkers zullen zich bij dat gebeuren betrok ken voelen wanneer een minister tot een zo vlotte en open dialoog in staat is als zaterdag de heer Lubbers in Brandpunt. Het siert deze minister I OWIFT IF dat hij enige misrekening durft toe te •JL- geven en zich niet verstopt achter een omhaal van moeilijke woorden. De burger leert daar trouwens hoe lan ger hoe beter doorheen te prikken. Voor regelrechte sensatie zorgde de gemoedelijke Limburger Brands, die in het. TROS-programma Alles of Niets f 18.400,in de wacht sleepte. Met zijn vorige overwinning meegeteld heeft hij in totaal f28.600,gewon nen. Ik misgun hem de buitenkans niet, hij moest er tenslotte een flinke portie zenuwen voor verstouwen, maar je vraagt je wel af, hoe de TROS deze gigantische prijzenpot in overeenstem ming weet te praten met de geldende afspraken en voorschriften. De Nederlandse televisieserie De vloek- van Woestewolf sluit met al het tech nisch getover voortreffelijk aan bij de fantasiewereld van het kind. Daarin is alles mogelijk en dat schijnt ook in het verhaal van Paul Biegel met be hulp van het chromakeysysteem aardig te zullen lukken. Het is soms verba zend knap hoe gesuggereerd wordt dat de spelers over een weg lopen, terwijl ze in een kale studio bezig zijn en die weg alleen op een kleine tekening be staat. Het is we duidelijk dat ons nog veel meer 'wonderen' staan te wach ten. Ik had me voorgenomen, het Belle- vue-gesprek van Henk Neuman met mr. A. Stempels te volgen. Maar omdat bij de AVRO de film Meester, Mees ter eerder begon en mij direct pakte, heb ik me verder laten meeslepen. Kijkers die deze film eveneens heb ben gezien, zullen het kunnen billij ken dat ik niet meer aan overschake len dacht. Het is immers een zeldzame gebeurtenis, dat het filmmakers is ge lukt een werkelijk zicakbegaafde jon gen helemaal naar het leven de hoofd figuur te doen zijn. Onvergetelijk re alistisch en aangrijpend heeft regis seur Fielder Cook het bewustwordings proces van deze jongen in beeld ge bracht. Prachtig getekend zijn ook 'de volwassenen die hierin een rol heb ben gespeeld. De overgang naar de eerste aflevering van het programma Hilterman-Hoogen- dijk had voor mij het effect van het verscheuren van een geweldige sfeer die je graag nog even had willen vast houden. Eh dan kom je in plaats daar van pardoes terecht in een soort voor dracht voor twee heren, die hun rol maar niet uit hun hoofd konden leren. Ik had na de gefilmde Meester liever de jonge meestertalenten van Willem Duys willen horen. Het zou een genot- vol sluitstuk van de zondagavond op het eerste net zijn geworden- - TON HYDRA. TEHERAN (UPI. AP) Een audi teur-militair heeft de doodstraf geëist tegen een twaalftal cineasten, fotogra fen en verslaggevers, die beschuldigd worden van een complot tegen de sjah van Perzië en de ontvoering van de keizerlijke familie. Volgens de aanklager waren de ver dachten van plan de sjah te doden, de keizerin, de kroonprins, de kleindoch ter van de sjah, en Perzië's ambassa deur in Amerika te ontvoeren tijdens een filmfestival, dat verleden jaar in Teheran plaats vond. Daarna zouden zij vrijgeleide eisen naar het buiten land en aandringen op de vrijlating van politieke gevangenen. Het proces, dat waarschijnlijk een week zal du ren, wordt door de nationale televisie uitgezenden. SMIDJE VERHOLEN 52. Via de grote autoweg wist Karel- tje Knetter heelhuids de grote stad Gravendrecht te bereiken, maar toen begonnen de moeilijkheden eerst goed. Om te beginnen was daar die taxi, die uit een zijstraat kwam en die bovendien nog van rechts kwam ook. De taxi had dus voorrang en de chauffeur was een van die harde ke rels, die dacht: 'Als ik voorrang heb, dan néém ik hem ook!' Voor een zinnig mens een lichtelijk dwaas standpunt, maar daar beliefde de chauffeur zich geen zier van aan te trekken. Ook was het hem om het even of zijn vrachtje de rit zonder schade zou doorstaan, want taxi's wa ren er pers lot van rekening niet voor de vrachtjes. De vrachtjes waren er FERDINAND voor de taxi en voorrang was voor rang en daarmee uit. De grote taxi reed dus onverzettelijk door en dreig de zelfs Kareltjes houten autootje tot een paar pond splintertjes te vermor- selen. Kareltje gaf dus een schrille gil alsmede een vertwijfelde ruk aan zijn stuurwieletje en zo wist hij nog.op het allerlaatste nippertje een katastro- fale botsing te voorkomen. Maar de zo bruusk afgezwenkte groentekist-auto was natuurlijk niet direkt terug in het goede spoor en stoof nu gierend een stoep op, vlak langs een der ge meentelijke politiebeambten van de grote stad Gravendrecht Deze kundi ge kerel leidde uit de feiten dadelijk af, dat er hier sprake was van een grote serie overtredingen. Hij zag im mers een veel te jong rijbewijsloos ventje in een autootje zitten, dat zon der nummerbord over de stoepen reed en op duidelijke wijze het stadsver keer en de veiligheid in gevaar bracht. Doch voordat hij plichtsge trouw zijn opschrijfboekje had kun nen grijpen, was de betreffende boos doener al weer verdwenen En diezelfde kleine booswicht had enkele tellen later zijn schuldeloze leventje werkelijk te danken aan dè oplettend heid en de snelle reactie van de kor poraal der landmacht B. Basjes, die nog maar juist net op tijd wist te remmen en onder het het slaken van de vele woeste en onparlementaire termen een botsing wist te voorko men - Radio vandaag 'Met een minuut of drie zijn wij door deze brssen heen. Dan volgt de weg ongeveer zeven achthonderd meter de rivier. Misschien dat we hem daar weer in het oog krijgen. Dan draait do weg van de rivier af en krijgen we weer een bebost gedeelte, geloof ik. Ja. Daarna komen we aan een brug, die gaat niet over de rivier, maar over een of andere zijstroom. Als wc de brug over zijn zwenkt het dal naar links, naar het westen. Dat zal hier een kleine vijf kilometer vandaan zijn. Er zijn geen zijwegen, behalve een paar landweggetjes'. 'Landweggetjes? Hoe staan die aange geven? Met dubbele lijnen?' 'Wacht even. Met enkele lijnen, al thans de meeste. Dat betekent dat het natuurlijk niet meer dan bospaden zijn. Maar er staat er een met dubbe le li.inon. Het is mncr een korte weg; hij loopt naar beneden, ja. naar een boerderij. Maar daar moeten we al voorbij zijn, Lewis. Hij ligt aan de andere kant Neem me niet kwalijk dat ik het niet eerder gezien heb' Hindert niet. Het is erg onwaar schijnlijk dat hij die weg is ingesla gen'. 'Waarom?' vroeg Timothy. 'Omdat hij dan niet gestopt zou zijn om op te bellen: hij zou door zijn ge reden. Hei ligt maar even voorbij St. Johann. Ga dcor, Vanessa'. 'De volgende behoorlijke zijweg krij gen we over een kilometer of zes, in een dorp: Zweibruhn am See heet het. Ik geloof niet dat het dorp erg groot is, want hier staan alleen een paar hotels en een paar huizen aangegeven. De weg waar wij nu op rijden voert er dwars doorheen, langs het moer Ongeveer midden in het dorp is een weg die linksaf gaat. Hij is niet erg duidelijk te zien. maar er zitten nogal wat bochten in. Ik krijg de indruk dat hij naar boven leidt. Ja. Ja. hij schijnt dood te lopen, zomaar ergons op een berg op te houden. De hoofd weg gaat rechtdoor, en na het dorp. 'Zweibrunn am See?' zei Timothy. •Herinner jc je nog dat Josef het daar over had? Hij zei dat het een kleine tr eristenplaals was. De tandradbaan begint er'. 'O. ja. nu herinner ik het me. Dat zal dan wel een bergweg zijn. Even kij ken. ze zullen die spoorweg wel aan gegeven hebben.ja. inderdaad, met een visgraat. Maar ik kan niet zien waar hij naartoe loopt'. 'De tandradbaan?' zei Lewis. 'Ik weel welke je bedoelt. Bovenop de berg is een restaurant, een Gasthaus. Het is een heel eind naar boven, van het dal uit zeker duizend meter. Niet alleen die tandradbaan leidt daar naartoe, maar waarschijnlijk ook die weg. Ah, gelukkig hebben we dit stuk ach ter de rug'. We kwamen vanuit de duisternis van de bossen in het open dal. Het leek wel of de Mercedes nog harder ging rijden. 'En daar is hij', voegde Lewis eraan toe. Op nog geen vierhonderd meter van ons vandaan zagen we een kleine, zwarte schaduw over de weg voortja gen. Rechts van ons lag de rivier, die op deze plaats kalm doorstroomde. Het laatste licht van de stervende maan scheen over de weg. Bovèn de weidevelden aan de waterkant hing de vroege ochtendnevel. Het vee stond tot aan de knieën in de nevel. De lucht die door het half geopende ven ster de wagen binnenstrromde was koel en zuiver en droeg de geur van pijnbomen met zich mee. 'Zou hij ons niet zien? 'vroeg Tim. 'Ik betwijfel het', antwoordde Lewis. 'Hij heeft ons nog niet in zijn spiegel. Wil hij ons opmerken dan moet hij zich helemaal omdraaien, en ik geloof niet dat hij dat zal doen, althans niet bij die snelheid. Als hij bang is ach tervolgd te worden, dan verwacht hij op de eerste plaat, politiewagens met vol licht'. 'We moeten hem wel de stuipen op het lijf hebben gejaagd toen we hem daar in het dorp passeerden'. 'Dat denk ik ook, maar als wij van de politie waren geweest, waren we op die hoek gestopt. Konden wij er iets aan doen dat wij die jeep zagen, en dat moet hij ook gedacht hebben. Vol gens hem is het niet me gelijk dat hij al zo vlug op de hielen gezeten wordt. Nee, ik geloof dat hij geen reden heeft om argwaan te koesteren. Daar bij die bocht zal ik proberen wat dichter bij hem te komen. We gaan hem in ieder geval niet voorbij'. 'Maar wat ben je eigenlijk van plan?' 'Dat kan ik met geen mogelijkheid zeggen', zei Lewis opgewekt, 'toeslaan als we onze kans schoon zien, en zólang onze munitie nog droog hou den'. 'Met een Berettabegon Timothy. 'Daar ligt het dorp', zei ik vlug, 'net achter die bocht. De torenspits steekt boven de bomen uit'. Het volgende ogenblik was de voortra zende jeep om de bocht van de weg verdwenen. 'Nou, zet je maar even schrap', zei Le wis. 'Nu ga ik wat dichter naar hem toe'. HOOFDSTUK 18. Lewis had gelijk. Het was duidelijk dat Sandor niet met de mogelijkheid rekening hield dat hij nu al achter volgd werd. Toen dq jeep het dorp binnenreed, waren we nauwelijks tweehonderd meter van hem verwij derd. Niets duidde erop dat hij wist dat hij gevolgd werd. In de dorps straat verminderde hij zijn vaart en bij het grote hotel gekomen, sloeg hij linksaf. Een paar seconden later gingen ook wij door de bocht. De weg was smal en kronkelde bijna meteen al steil omhoog. Toen wij de bocht genomen hadden was de prooi uit ons gezicht verdwenen. Toch hoor den we boven het geluid van onze ei gen motor uit het lawaai van de jeep, die zich in de smalle kloof tussen de huizen driftig een weg naar boven zocht. Lewis bromde van tevredenheid. 'Makkelijker kan het al niet. Als we er voer zorgen een eindje achter hem te blijven, dan kan hij nooit merken dat hij gevolgd wordt.ofschoon het natuurlijk heel wat moeilijker wordt als we boven de boomgrens komen'. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.U Ochtendgymn. 7.20 (Si Spitsuur. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8 00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 Spitsuur - verv. 9.15 (S) Licht strijork. 9.35 Waters!. 9.40 Schoolradio. 9.50 (S) Muz. voor luiste raars. 11.00 Nws. 11.03 (S) Klass. kamermuz. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: lucht tussen-de- mlddag-magazine. 13.00, Nws. 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.20 (S) VPRO-maandag- muz AVRO: 14.45 (Si Reg. zaken. 15.10 S Hedend. pianomuz. 15.35 (S) Mijn dochter Muriel. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Poplepel - kinderen draalen hun eigen plaat jes. 16.30 (S) Mlkadoo - kindermagazine. Overheidsvoorl.: De politie nu. AVRO; 17.55 .Mod. AVRO: 18.00 Nws, 18.11 Radiojournaal. 18.21 Gesproken brief. 18/25 (S) Jazz Spec trum. NOS: 19.00 (S) Harm, en fanf. In Ne- derl. en Eur. 19.30 Muzibas - progr. over het muz.onderw. aan de baais. 20.00 <S) Vrijspraak: interv. 21.50 Uitgebr. rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22.25 Bond zonder Naam. NOR: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop popul. progr. over electronlca. 23.20 (S> HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.OS (Si Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (Si Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Plein publ.: maandagmorgen met mensen en muz. en 10.30 Nws. 11.00 (S) V.d. kleuters. 11.15 (S) Zilverpraat. 11.55 Med. 12.00 (S) Kilima Hawallans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12 30 Mafcro: soc. econ. rubr. 13.00 (S) Ka pel v.d. Kon. Luchtm. 13.15 Sopraan en bari ton: operaduetten. 14.05 Schoolradio. 14.30 tS'. Leden v.h. A'dams Nonet: klass. muz. 15.00 Herv. middagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: maandagmiddagmagazine met 16.30 (Si Hier en nu. 16.50 Pleisterplaats: toerisme en recreatie. 17.20 Overheidsvoorl.: Ontmoe tingen met rijksgenoten. Samenst. en pres. Tjark Petzoldt. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S> NCRV Combo Corner. 18 19 Uitz. v.d. P.S.P. 18.30 Nws. 18.41 Toe licht. bij het nws. 18.48 (S) Met uw Instem ming: kerkliederen. 19.00 Filter: Jongeren- Ïrogr. 19.30 (S) Literama: kron. over boe- en. schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 God als vraag: overdenk, tussen theologie en poezle. 20.20 (S) Pianorecital: klass. muz. 21.00 (S) 50 Jaar NCRV-gesch.: gespr. 21.53 (Si Orgel, viool, cello en contrabas; klass. muz. 22.00 (S) De componist v.d. maand: Francis Poulenc. 23.00 Theolog. Etherleer gang. 23.35 Mezzo-sopraan en plano: mod. liederen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Uitgeslapen. 9.03 Uit de lucht gegrepen. 11.30 (S) Verzoekpl. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 13 03 Raden maar. TROS: 14.03 Van twee tot drie op III. 15.03 Hugo van Gelderen Show, lncl. nationale tlp-twintig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 (S) Nederland-non-stop. 20.02 Radio- Journaal. 20.05 Take the 8-train. 21.02 De ne gen-uur-show. 22.02 (S) Superclean Dream- machine. 22.55 Med. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Droom-top-tien. 1.02 Muz. met Meta. 2.02 Continu de nacht door. 5.02-7.00 Voor dag en dauw de mist in. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Landb.- kron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Bultenl. perso- verz. 13.00 Nws, akt., weerber. en schouw- burgprogr.'s. Daarna: Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Amusem.muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17.00 Nws en med. 17.10 Jeugduitz. 17.30 Lichte ork.muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork.muz. 19.00 Nws. akt. en med. 19.30 Lichte muz. 1940 Keurig Engels. 19.45 Openb. kunstbezit. 20.00 Muz - progr. 20.30 Nws. 20.33 Gitaarmuz. 20,45 Praatje. 20.50 Nieuwe platen. 21.00 Splln- ternws. 21.10 Licht progr. 22 00 Nws. 22.05 Jeugdprogr. 23.00 Nws. 23.10 Op de late toer. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10 Schooltelevisie TELEAC 12.30 Landbouw les 9 NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Tips voor je toekomst NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Cannon: hinderlaag 21.10 Mens van goede wil (2) 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal Horizontaal: 1. Verdichtsel, 10. rivier, 11. zangstuk, 12. reeds, 14. baan voor balspel, 16. meisjesnaam, 17. knaag dier. 19. bitter vocht, 21. titel (afk), 22. meisjesnaam, 24. teken in de die renriem, 26. akelige, 28. visje, 31. na tuurlijk waterbekken, 33. tussenzetsel, 35. foei, 37. kwetsuur, 39. rondhout, 40. peulvrucht, 42. aanspreking van koning of keizer, 44. grondsoort, 45. familielid. Verticaal: 2. voorvoegsel, 3. uitstap, 4. aandacht, 5. voorzetsel, 6. geest van de rijstcultuur, 7. slot, 8. schoeisel, 9. kort muziekstuk, 13. dreef. 15. bloei- wijze, 18. vervoermiddel, 20. stuk stof, 23. oorlogsgod, 25. insekteneter, 27. eenmaal, 29. plaaggeest, 30. bekwaam, (Wordt vervolgd) 32. zuiver, 34. ouderwets dameskle- Kruiswoord-puzzel 6 17 dingstuk, 36. vlaktemaat, 38. eer, 41. voorzetsel, 43. water ln Friesland. OPLOSSING VAN VRIJDAG 1. vaal, 2. ikat, 3. node, 4. goal, 5. eren, 6. raad, 7. hoed, 8. oele, 9. eelt, 10. doel, 11. spar, 12. keel, 13. rite, 14. urne, 15. idee, 16. dras. VINGERHOEDSKRUID NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19X5 In de soete suiker- bol 19.10 Beverly Hillbillies 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Boerin in Frankrijk (10) 21.05 Hier en Nu 21.45 Muz. in Uw straatje 22.35 Geestelijke liederen NOS 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Ondernemer - les 6 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.20 Act. 10.45 Sherlock Holmes. 11.35 Fllmrep. 12.15 Act. 12.40 Persoverz. 12.50- (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Die Zwel v.d. Dienststelle. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19.28 Lcrchenpark. 19.59 Progr overz. WDR: 9.30- 10.00 Sesamstrasse. 18.00 Reg. nws. 18.05 Kleuterprogr. 18.13 Drcl lm Morgenland. 18.40 Act. 19.20 Drie lm Morgenland (2).) 20 00 Journaal en weeroverz. 20.15 Act.rubr. 21.00 HJtjoumaal. 21.45 Filmrep. 22.30 Jour naal, comm. en weeroverz. 22.50 Toneelrubr, 23.35 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Journaal. 17.10 Engadiner Bllderbo- gen. Aansl.: Verhalen uit de geschiedenis. 17.45 Act. en muz. 18.25 Tekenfilmserie. 19.00 Journaal. 19.30 TV-fllm. 20.15 Medische rubr. 21.00 Journaal. 21.15 Schattenreiter. 22.50 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4