In Voorschoten vuil in dozen naast de zakken stlprjenaar DANSLES? Burgemeester vond in vele kringen gehoor Sassenheims viertal klaverjaste 40.17 uur Agenda Leiden Problemen voor Haagse herv. scholen Visserij berichten Dodelijk ongeval Meisje gewond door soep Vijf maanden geëist voor diefstal Inbraak met zelfbediening Besloten overleg in Katwijk stuit op verzet Staatssecretaris opent 'De Waard' Nieuwe Leidse Courant Geyser defect: drie mensen in ziekenhuis Politienieuws NCRV maakt tv-opnamen Chr. Residentie Mannenkoor Schietpartij in café I TROCT' KWARTET MAANDAG 7 JANU ARI 1974 ST AD EN REGIO L3 Grofvuildienst stopt er voorlopig mee OORSCHOTEN Voorschoten gaat een onderzoek instellen naar het gedragspatroon van de bur gerij op het gebied van de recreatie. De commissie voor sport en recreatie wil het gemeentebestuur een inzicht geven in de wensen en behoeften in deze materie. Via het gemeentelijk voorlichtings blad 'Raadhuisklanken' zal de burgerij een vragenlijst worden voorgelegd, waarin wordt gevraagd de verlangens en wensen op het gebied van de re creatie aan de commissie bekend te maken. De verwerking van de binnen komende gegevens zal met enige ad ministratieve hulp van buitenaf, zo veel mogelijk door de gemeentesecre tarie worden gedaan. De kosten van het onderzoek kunnen beperkt blijven tot ongeveer 2.500. Alle sportverenigingen is ook ge vraagd om feitelijke gegevens te ver strekken, waardoor de inmiddels ver ouderde sportnota. uitgebracht in 1968, kan worden bijgewerkt. In verband met de beperkingen be treffende het energieverbruik en de komende benzinedistributie heeft do gemeentereiniging van Voorschoten het besluit moeten nemen de grofvuil- ophaaldienst stop te zetten tot min stens half maart. Wethouder Pels deelde de commissie leden mee dat er wel soepel zal wor den opgetreden door de reinigings dienst. Naast de vuilniszakken mag ook goed verpakt huisafval in dozen geplaatst worden. Statistisch is bewe zen dat in januari en februari het aanbod van grof vuil gering is. Wel blijft mogelijk de reinigingsdienst te bellen voor het ophalen van grote stukken afval tegen betaling. Sportpark Dit krediet is nodig voor o.a. afraste ringen en beplantingen, daarnaast herstraten en uitbreiden van wegen en voetpaden. De drie aanwezige voet balvelden zullen in het najaar be speelbaar zijn. Deze voetbalvelden zul len bespeeld worden door Randstad Sport, dat nu een clubhuis bouwt. De twee fasen van het sportveldencom plex zijn dan gereed. Er bestaat nog een mogelijkheid tot uitbreiding, maar dan zullen er eerst voorzieningen getroffen moeten wor den voor het volkstuinencomplex. De ze uitbreiding komt volgens verwach ting niet eerder dan in 1975 of 1976. Afscheid in Sassenheim De commissie verleende vlot mede werking bij het verstrekken van een krediet van 145.000 voor de aanleg van het laatste gedeelte van de twee de fase' van het sportpark Adegeest. DEN HAAG 'Waar mogelijk wordt voorzichtig een begin ge maakt met de integratie van het kleuter- en basisonderwijs. Het contact tussen de leerkrachten van beide schooltypen vindt steeds intensiever plaats'. Dit schrijft ds. G. H. v. d. Woord, voorzitter van de Stichting Scholen der Hervormde Gemeente te 's-Graven- hage in het dezer dagen verschenen jaarverslag. 'Daar in de huidige ont- Avikkeling op de school naast het bij brengen van de noodzakelijke kennis het accent meer en meer wordt gelegd op de totale vorming van de leerling, wordt de samenwerking tussen school en ouders steeds meer noodzakelijk.' Aan de basisscholen zijn verbonden 54 leerkrachten voor 3079 leerlingen en 12 concierges, aan de kleuterscho len 35 leerkrachten voor 1049 leerlin gen en 8 schoolschoonmakers(sters). De algemene teruggang van het aan tal leerlingen in J)en Haag (ruim dui zend per jaar op de basisscholen) heeft zijn weerslag ook op de scholen van de Stichting. 'Deze gang van za ken stelt het bestuur voor grote pro blemen: moeilijkheden met de exploi tatie en in bepaalde gevallen ook met de instandhouding van de scholen,' aldus ds. v. d. Woord. Samenwerking met de besturen van de andere Prot. Chr. schoolverenigin gen in Den Haag ruim twintig :n aantal wordt steeds dringender noodzaak. De bereidheid daartoe wordt veel groter. Zo is een samen werkingsorgaan tot stand gekomen: 'Bond van Verenigingen en Stichtin gen voor Prot. Chr. Kleuter- en basis onderwijs te 's-Gravenhage': in kleine re kring zijn besprekingen op gang ge komen tussen de besturen van de Prot. Chr. scholen in Bezuidenhout-Maria- hoeve: besprekingen met het bestuur van de 'Koningin Wilhelminaschool' hebben geleid tot de samenvoeging van de dr. J. C. de Moorsehool en de ds. D. J. Karresschool in de Naarder- straat en tenslotte is nauwe samenwer king ot stand gekomen tussen het be stuur van de Vereniging Christelijk On derwijs en de Stichting. SCHEVEN'iNGEN. 5 januari Vlsserijbench- ten. Besommingen trawlers: SCH 9 16760. SCH 5 8635. SCH 56 5590, SCH 196 9040. Besommin gen kustvissers: SCH 11 5660, SCH 32 42S0, SCH 48 10200. SCH 65 2SS0. SCH 65 2520. SCH 66 1900. SCH 73 3420. SCH 74 505. SCH 96 1605. SCH 132 16700. SCH 134 7510. SCH 138 1015. OD 21460. KW 124 5700. KW 125, 8800. KW 195 4620, GO 2 15125. Besommingen spanvissers- UK 89 en 123 4815, TX 29 en UK 218 5110. TX 52 en 67 7150. Noteringen ver kg tong'g 754-780, gm 969- 1033. kir /*V'.693; 1 1056-1092. II 995-llèl. tarbot ml-1100. II 680-30, III 530-550. IV 540-540. grite I 370-430. II 270-320. Per 40 kg schol gm 52-75. m 62-77. kl 62 90. III 72-83. Per 100 kg kabeljauw gr 260-2S0 Aanvoer garn'alen 256 kg handelgarnalen 352. Aanvoer 525 kisten kabeljauw. 930 kisten schol. 305 kisten wijting. 70 kisten schar. 65 kisten bot. 50 kisten diversen, 5004 kg tong en tarbot. SASSENHEIM Vrijdagmiddag werd door het gemeentepersoneel af scheid genomen van burgemeester en mevrouw Van Knobelsdorff. Hierbij waren ook het personeel van de open bare scholen en de Rijkspolitie aanwe zig. Na een begroetingswoord van lo co-burgemeester Westerbeek was se cretaris Berntzen de eerste die een af- scheidssppeech hield waarin hij z'n bijzondere waardering en dank uit sprak voor het medeleven in wel en wee van de burgemeester en zijn echt genote met het gemeentepersoneel. Namens het personeel was directeur Schram van Gemeentewerken die in ging op de nieuwe functie van de burgemeester. De heer Hoeve, hoofd van één der openbare scholen, zei dat naast spijt er toch gelukwensen waren met deze promotie. Hij was dankbaar voor de materiële en morele steun die hij al tijd mocht ondervinden. Adjudant Grevink van de Rijkspolitie zei dat de groep hem node ziet ver trekken. De adjudant memoreerde voorts de goede verhoudingen en prettige samenwerking. Een beroep op medewerking werd nooit vergeefs gedaan. Ter herinnering bood hij het boekwerk 'Van landijs tot polderland' aan en mevrouw Van Knobelsdorff bloemen. Receptie Zaterdag vonden er twee druk bezoch te afscheidsrecepties plaats in het raadhuis, 's morgens en 's middags, waarbij burgemeester en mevrouw Van Knobelsd°rff -honderden handen moesten drukken. Tijdens de morgen receptie die een besloten karkter droeg waren het veelal relaties op ambtelijk en bestuurlijk niveau waar onder 30 burgemeesters uit de omge ving maar ook van veraf. Zo waren er burgemeester Schreuder van Gor- kum, het gemeentebestuur van Goe dereede en oud-burgemeester Kley- nenburg die daar baron Van Knobels dorff opvolgde en verder oud-burge meester Van Dijk van Oude Tonge en burgemeester Van Nes van Middelhar- nis. Verder wethouders, gemeentese cretarissen en bestuursleden van in stellingen. Tijdens deze receptie werd het woord gevoerd door burgemeester Stolwijk van Voorhout die dit deed namens de collega's van de kringen Leiden Bollenstreek en Haarlemmermeer. Door z'n chaime en humor kreeg deze burgemeester gehoor in vele kringen, zei deze spreker. Hij was naar alle DEN HAAG De 81-jarige heer P. J. de Maat uit de Stortenbekerstraat, is donderdagavond om kwart voor tien op het Stationsplein- aangereden door een vrachtauto, bestuurd door de 20-jarige W. v. d. Z. de man stak ach ter een vrachtauto om de straat over en werd door de vrachtwagen in de rug gereden. Hij werd met ernstig rug en inwendig letsel in het zieken huis Westeinde opgenomen, waar hij enkele uren later overleed. Kat-Expo '74 1000 katten komen naar congresgebouw DEN HAAG Op zaterdag 2 en zon dag 3 maart organiseert de Nederland se Kattenfokkers Vereniging de 8e in ternationale kattenexpositie 'Kat-Expo '74' in het Congresgebouw. De 1000 katten die uit geheel Europa worden verwacht zullen niet alle van de hoog ste stand zijn want ook de 'gewone huiskat' kan mee doen met de kans een prachtige beker te winnen. De ei genaren van zo'n kat kunnen telefo nisch inschrijfformulieren aanvragen bij: mevrouw F. T. A. Kok- v. d. Ven Citerstraat 14 Rijswijk, tel. 944521. Belangrijke voorwaarden voor deelna me ziin: De kat moet ingeënt zijn 'e- gen kattenziekte. Het certificaat moet minstens 14 dagen vóór de Kat-Expo gedateerd zijn. De kat mag geen vlooi en hebben en moet in een prima con ditie verkeren. Het winnen van een prijs is namelijk niet afhankelijk van het uiterlijk schoon van de kat. De dierenarts die de katten beoordeelt zal alleen op een prima verzorging, letten. (ADVERTENTIE) Opeen feestje ook dansen? Dan nu inschrijven DANSINSTITUUT j DANSINSTITUUT LEIDEN - STEENSCHUUR 15 - TEL. 22582 DEN HAAG De 2'^-jarige Sharda Bachoe uit de Newtonstraat is zondag middag ernstig gewond geraakt toen zij de inhoud van een bord kokendhe te soep over zich heen kreeg. Het meisje trok terwijl zij aan tafel zat plotseling aan het tafelkleed. Zij werd met tweede en derdegraads brandwon den in het ziekenhuis Westeinde op genomen. DORDRECHT Voor de rechtbank heeft officier van justitie mr. Wessel vijf maanden gevangenisstraf, waar van één maand voorwaardelijk (met 2 jaar proeftijd) en met aftrek van het voorarrest geëist tegen de 27-jarige koopman Petrus H. uit Heerlen. In zijn requisitoir zei de officier het bewezen te achten dat verdachte op 25 augustus van het vorig jaar een ca ravan had gestolen die geparkeerd stond op de Dordtse camping 't Visr sertje. De caravan was eigendom van de heer F. R. Spijkstra. De verdachte, die werd bijgestaan door de befaamde advocaat mr. Ivens. ontkende het ten laste gelegde. Hij zei dat hij de wagen voor 6:000 van Spijkstra had gekocht. Een feit is dat de caravan (ongezien) van de camping is verwijderd op een tijdstip dat de verdachte, die met en kele andere woonwagenbewoners het land rondtrekt, daar was neergestre ken. Mr. Ivens bepleitte vrijspraak en hij vroeg tevens zijn cliënt uit- voorarrest te ontslaan. Dat laatste gebeurde. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. ROTTERDAM Bij een inbraak in de Verbruikersmarkt Kralingcn (gele gen achter de Oudedijk) is in het af gelopen weckend voor ruim 17.500 buitgemaakt aan sigaretten, panties, tandpasta, tandenborstels, deodorant, scheerapparaten en andere huishoude lijke zaken. Bovendien nam men een lichtblauwe vrachtauto, die op het parkeerterrein stond, mee. Kennelijk muziekminnende inbre kers hebben uit café De Bierpomp aan de Vlietlaan niet alleen geld mee genomen maar ook een hammondor gel. De totale schade bedraagt hier 12.000. kanten geïnformeerd. De goede relatie blijft bij Rijnland gelukkig bestaan. Hoewel er 's morgens ook al uit de ei gen gemeente waren w.o. doktoren en pastores kwamen er 's middags vooral zeer velen uit Sassenheim en naaste omgeving, jong en oud. Bijzonder leuk was hierbij dat ook de 2-jarige Olaf Bierman, bij z'n geboorte de 13-duizendste inwoner van Sassenheim. met z'n ouders en twee broertjes op de receptie kwam evenals Freddy Beyk die voor enkele jaren als 5-jari- ge z'n vriendje van de verdrinkings dood redde waarna hij samen met burgemeester Van Knobelsdorff op de t.v. kwam. Onder de velen was ook de heer Bouthoorn uit Den Haag, secre taris van de marktkooplieden van Sas senheim. Verscheidenen brachten at tenties mee. KATWIJK Woensdagmiddag verga deren B. en W. en het seniorencon vent (de fractieleiders uit de gemeen teraad) over de vraag hoe het verder moet met het centrumplan nu Hajema heeft laten weten geen ontwerp te maken. Het is overigens lang niet zeker of al le fractieleiders aanwezig zullen zijn. Van Duin (PvdA) heeft laten weten de vergadering niet te zullen bezoe ken, zijn collega Van der Mey (SGP) schijnt hetzelfde van plan te zijn. In een brief aan het gemeentebestuur heeft Van Duin zijn bezwaren tegen deze gang van .zaken uiteen gezet. Van Duin is tegen deze besloten vergade ring van enkele leden van de raad. Hij vindt deze kwestie daarvoor te be langrijk en geeft daarom de voorkeur aan een openbare behandeling door de voltallige gemeenteraad. Een ander bezwaar van Van Duin is dat het ruim veertien dagen geduurd heeft voor B. en W. de negatieve re actie van Hajema in behandeling brengen. Hij herinnert het gemeente bestuur in dit verband aan de belofte om de raadsleden direct op de hoogte te brengen van de ontwikkelingen omtrent het centrumplan. LEIDEN Vandaag opent de staats secretaris van Sociale Zaken, de heer P. J. J. Mertcns, officieel de Toeleve ringsbedrijven (in het verleden sociale werkplaatsen genaamd) 'De Waard' aan de Willem Barentzstraat, die reeds in mei vorig jaar in gebruik zijn genomen. De gemeente huurt het gebouw, dat enige jaren leeg heeft ge staan voorlopig voor tien jaar. 'De Waard' is er ter vervanging van de drie vroegere sociale werkplaatsen in de Groenesteeg (inmiddels omge bouwd tot sportcentrum), Vestestraat en Gabriël Metsustraat. De bedrijfshal aan de Willem Barentzstraat, die nog geen andere functie heeft gehad, heeft een oppervlakte van bijna 4600 vierkante meter. Een hele verbetering ten opzichte van de vroegere situatie. Het gebouw is zodanig ingedeeld, dat de werkzaamheden van geestelijk ge handicapten enerzijds en lichamelijk gehandicapten anderzijds gescheiden zijn. Ook de administratie van de SASSENHEIM Het kwartet Huub Luyk, Hans Wijntjes, J°han Verloop en Cees Daalselaar heeft het gered en het wereldrecord klaverjassen met 40 uur en 17 minuten op zijn naam gebracht. Hst vorige record van 37 u. 12 minuten op naam van een A'dams kwartet werd dus royaal gebroken. Dat gebeurde zaterdagavond in Het Bruine Paard, 's Middags om 13 minu ten over half vier toen het vorige re cord gebroken was werd 10 minuten gepauzeerd waarbij de kampioenen naast gelukwensen bloemen kregen van hun resp. meisjes. Deze rust werd tevens benut voor overleg tussen de wedstrijdleiders van de Ned. Klaver- jasfederatie. Om 7 uur en 2 minuten was het zover dat de laatste van de 106 partijen was gespeeld en de heer Wijntjes de kam pioenen verzocht op te staan waarna ze een minutenlange ovatie van de stampvolle zaal in ontvangst konden nemen terwijl buiten vuurwerk knal de. Voorzitter Stelma van de SAMA-win- keüers deed elk een waardebon ca deau, van gebroeders Perfore kregen ze een kratje bier en van de Gymnas tiekvereniging DOS een taart. De kampioenen vertelden dat ze wel wat vermoeid waren maar tot het eind in goede conditie. De afgelopen nacht was het wel moeilijk geweest maar zei Cees Daatselaar: 'we vingen elkaar goed op en tegen de morgen ging het weer beter'. Van vrijdagmorgen 2 u. tot zaterdaga vond 7 u. 2 min. werden 106 partijen gespeeld in een onderlinge wedstrijd. Eerste was Joh. Verloop met 74.883 punten (16 maats) tweede Cees Daat selaar 70.448 (10 maats) derde Huub Luyk 69.519 (17 maats) vierde Hans Wijntjes 67.634 (17 maats). Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS VALKENBURG Zaterdag is men begonnen met mini-volleybal voor jeugdigen, voor meisjes van 10 tot 11 uur c.i voor jongens van 11 tot 12 uur. De proef is tot en met 2 februa ri. Dan zal dn kinderen worden ge vraagd of ze willen doorgaan en lid van De Valken willen worden. De trainingen staan onder leiding van de heer R. Boers, speler van Valken 1. LISSE Woensdag 9 januari om 8 uur komt de raad van Lisse bijeen: exploitatievergoedingen onderwijs, aanschaf vuilniswagen, beëindiging subsidie kinderuitzending en.medisch opvoedkundige bureaus, verhoging ga rantie stichting Huisvesting Bejaar den. verdaging vaststelling bestem mingsplannen Berkhout en Landelijk Gebied, bespreking nota plandoelen Streekplan Zuid-Holland-West. NIEUWKOOP Wanneer op 17 en 18 januari de Nieuwkoopse gemeente raad de begroting 1974 wordt voor gelegd zal blijken dat er een interes sant bouwprogramma is vastgesteld. Allereerst staat op het programma de bouw van 115 gesubsidieerde wonin gen in het plan Bouwlust. Hieraan hoopt het gemeentebestuur binnen af zienbare tijd te beginnen. Deze wo ningen worden gebouwd in bouw- stroomverband. Het gemeentebestuur hoopt een aantal te kunnen realiseren in de premie-koop-sector. Voorts ko men er in het plan Bouwlust bejaar denwoningen. Zaterdagmiddag is tussen half een en half vier ingebroken in een wo ning aan de Hengelolaan. De dieven gingen er vandoor met 16.000 gulden contanten en voor 1000 gulden aan antieke munten. Zij kwamen binnen door de voordeur. Uit een showroom aan Het Kleine Loo is in de nacht van vrijdag op za terdag voor 3000 gulden aan fotocame ra's, filmtoestellen en radiocasettere- corders gestolen. De dieven namen ook nog enkele verzilverde voorwer pen mee. Bij een inbraak in een kledingzaak aan de Spuistraat is voor bijna 6000 gulden aan leren jassen, vesten en kostuums gestolen. De dieven verbra ken de ruit naast de voordeur. Uit een pand aan de Amaliastraat verdwenen vrijdagnacht een antieke spiegel en twee antieke klokken ter waarde van 3500 gulden. De deur was slecht afgesloten. Een brand in de gemeenschappelij ke kelder van een aantal flats aan de Gaarde heeft zaterdagnacht om vier uur voor 20.000 gulden schade aange richt. Het vuur is vermoedelijk aange stoken. DEN HAAG De NCRV-televisie maakt zaterdagmiddag 12 januari in de Gerardus Majellakerk aan de Wenckebachstraat opnamen van een concert van het Christelijk Residentie Mannenkoor, dat op Eerst Paasdag wordt uitgezonden. Het koor dat zingt o.l.v. Jan van der Waart brengt een Brahms- en Schubertprogramma. Ca roline van Hemert is soliste in Brahms Alt-Rhapsody. Medewerking wordt verder verleend door het PhH lips Symfonie Orkest. De regie is in handen van Willy van Hemert. DEN HAAG Twee kinderen van 4 en 9 jaar en een vrouw van 23 zijn in het ziekenhuis terechtgekomen nadat zij onwel waren geworden door een slecht functionerende gasgeyser. Het voorval gebeurde zaterdagavond om kwart over negen in het huis van de familie Driessen aan de Van Vloten- straat. De 4-jarige Robert en en 9-ja- rig zusje Nancy waren aan het dou chen, toen de moeder die zich een etage lager bevond een bons hoor de. Toen zij boven ging kijken vond ze haar dochtertje bedwelmd en ver suft op de drempel van de badkamer liggen. Het jongetje kwam naar bui ten lopen en zakte toen ook in elkaar. De 23-jarige mej. Y. Versluis, die op een kamer op de tweede etage woont, kwam op het geluid af kijken en ging de badkamer binnen. Daar zakte zij ook plotseling ineen. Het is echter niet duidelijk of zij door gebrek aan zuurstof dan wel door de schrik bui ten kennis raakte. Alls drie de slacht offers werden naar het ziekenhuis Leyenburg gebracht, waar zij nog en kele dagen ter observatie zullen moe ten blijven. Volgens de politie is een slechte ventilatie en een gebrekkige aansluiting van de geyser oorzaak van het gebeurde. ROTTERDAM In café Mac's Cor ner in de Eendrachlsstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een schietpartij ontstaan. Na een onenig heid over geld loste de 35-jarige ma chinist R.H.J. drie schoten, waardoor de dertigjar igeG. Brito in de lies streek werd geraakt en naar het Dijk- zigtziekenhuis moest worden overge bracht. Behalve de machinist heeft de politie ook de eigenaar van het gebruikte pistool, een 33-jarige machinist, aan gehouden. dienst Sociale Werkvoorziening is er ondergebracht. Verder is er o.a. een kantine, een artsenkamer en een test en trainingsafdeling. In totaal tellen de Toeleveringsbedrijven bijna drie duizend werknemers, die tot veel in staat zijn: van liet verpakken van kof fie tot het aanleggen van elektrici teitskabels, zoals in het eigen gebouw gebeurd is. Ondernemingen als de KLM en Nescafé hebben reeds op drachten verstrekt. MAANDAG 7 JANUARI Stadhuis. 7.30 gemeenteraad. Gehoorzaal. S uur: filnt- en dia-avond Da Magneet. DINSDAG 8 JANUA Collegezaal Sterrewacht. 3 15 uur: drs J W. M Visser over 'Onderzoekingen betreffende de omzetting van lichtenergie door planten'. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 9 JANUARI Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: aid Zuid- West Chrlstonvrouwenbond. mevr C. van der Plas-Korenhoff te Leiden over 'Op weg naar een nieuwe levensfase'. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur spreekuur socia le raadsvrouw Gerecht 10. 4.30 tol 6 uur spreekuur socials raadsvrouw. DONDERDAG 10 JANUARI Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. I.AK-theater Lcvendaal, 8.15 uur opvoering van 'Jij met Je wolken'. VRIJDAG 11 JANUARI Bovenzaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat 7 tot 9.30 uur nam: ruilbeurs voor verzame laars. ZATERDAG 12 JANUARI Museum Volkenkunde 2.30 uur: kinderfilm 'Tarzans Triomf. APOTHEKEN REGIO LEIDEN Tot 11 januari hebben in de regio Leiden ds Volgende .apotheken dienst: apotheek Van Driesum. Lange Mare 110 Lelden, de apo theek te Voorschoten en de apotheek van Leiderdorp. TENTOONSTELLINGEN Koord Studio. Oude Rijn 88 Leider,: portret ten en surrealistische gebeurtenissen van Will van Aggelen. Den Haag. van 12 Januari tot 23 februari, zaterdags gesloten. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraai 3Lelden: aquarellen van Piet Heldoorri. Tot eind Janu- BIOSCOPEN TOT 10 JANUARI Camera: 'Lawrence of Arabia' 14 J. dag. 20 uur. do. vr. ma. dl 2 uur; Kindermatinee 'U'lnneiou en het goud van Apanatle' za cn wo 2.30 cn zo 2 en 16.15 uur. Nachtvoorstelllng 'Dclcverancc' 18 J. vr, za 23.30 uur. Lldu: 'Live arïd let die' dag. 14.30, 19 en 21.15 uur: zo 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur: 14 j. Studio: The Getaway" 14 J. Tijden zie Lido. Luxor: 'The Killer' 18 j. dag. 14.30, 19 en 21.15: z.o extra 18.45. Trianon: 'Op de Hollandse toer', 14 J. Dag. 14.30, 19 en 21.13 uur. zo 14.15. 16.15, 19 en 21.15 uur. Itcx: "l'he Pomoklller' 18 J. Tijden zie Tria non. Kindermallnee 'Pippi Langkous', dag. 2.30 uur. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-ufdeliilgen: Volwassenen dagelijks van II.15-12 uur. 14-M.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamaldellng: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten» 15-16. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. en van 18.45-19.4a uur. Kraamafdeltng: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19,45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-13.30 uur. Endegeest: dtcsdag en vrijdag 13-14 uur, 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. AnriakltDiek. dag. 13 30-14.30 uur en 18-19 Bezoekuren Dlaconcssenhuls Lelden: le klas dagelijks 11.00-12.00 uur, 15.45-16.30 uur, 18.30-19.30 uur. 2e en 3c klas dagelijks 13.43- 16.30 uur. 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelijks 14.00-19.00 uur. voor overige familieleden zondags 14.00-15.00 uur. Kinderen beneden de 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Leiden: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 1'5.00-16.00 uur, 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenat- deling gelden de volgende bezoekuren (al leen voor ouders) maandag t.e.m. vrijdag 18.30-1S.45 uur, zaterdag en zondag 13.30- 13.43 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan', kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN KUN Rtjiioord: te en 2e klasse 10.30-11. 14 14.45 e 18-19 uur, 3e klasse 14-14.45 en 18-1 w uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 Kraamaldellng 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderaldeling 15-15.30 uur. V. ort-n i ©uuG-u i t-3e-rcnio korl-nicu it-Se-Te^io kort-nicm\"-iiit~3Q-'Tn£io korl-rnouwr.-uit-flc-ïctfio >or fc-rnou wr.-u i t-d o-tc/tIo KATWIJK Donderdag 10 jan. om 7.45 uur wordt in het B B-gebouw de eerste les van een EHBO-cursus gege ven. Men kan zich nog opgeven. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag de maan dag- en woensdagwijk aan de beurt. KATWIJK Maandag 7 jan. 8 uur spreekt in dc Oranjezaal de heer J. Klein Haneveld over 'De voetwassing' (Joh. 13). VALKENBURG De commissaris van de koningin brengt vandaag, maandag, een bezoek aan Valkenburg. Om 8 uur wordt een buitengewone openbare raadsvergadering gehouden. Daarvoor is geen agenda vastegesteld. ALPHEN Op 16 januari zal de heer N. Kremer worden geïnstalleerd als burgemeester van Bodegraven. Om 2 uur begint deze raadsvergadering. ALPHEN De motorenfabriek De Industrie heeft op het ogenblik een goed gevulde orderportefeuille. Dat deelde de heer P. Boot mee in een nieuwjaarstoespraak ten overstaan van hel personeel. LEIMUIDEN Het is nog onzeker op welke termijn de bisschop van Rotterdam een opvolger zal benoemen voor emeritus-pastoor C. W. Thomas van de parochie Joannes de Doper in Lcimuiden. Pastoor Thomas, die enige tijd geleden emeritaat aanvroeg bij de bisschop wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, heeft zich 1 januari na een pastoraat van 13 jaar terug ge trokken cn heeft zijn intrede geno men in het voormalige zusterhuis van de school in Lcimuiden. De leiding van de parochie wordt voorlopig waargenomen door kapelaan Alkema de geassisteerd door emerituspastoor W. Verschure, die ook in Lcimuiden woont. Dat het bisdom nog niet kan zeggen hoelang I-'muiden op zijn nieuwe pastoor moet wachten, hangt samen met de inspraakprocedures, en uiteraard met het grote priestertekort in het bisdom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3