Noordwijk weggespeeld', beweert Van der Kuil CSVD onderschat Nu nspeet Semper té snel geïntimideerd Loosduinen geen schim van vroeger SIZO-NDSM geen goals s-Grav. SV verrast in Amstelveen s-Gravenzande: verdiende winst TAVV verrast Die Haghe: 0-1 Maasdijk: teleurstellend Be Fair slaat toe bij SVPTT RCL slaat voor rust al toe: 2-0 jlOUW/IvWARTET MAANDAG 7 JAMJARI 1974 SPORT HL13 Iets sterker Quick Boys strandt op uitstekende Constant Smit AT WIJK Piet van der Kuil, de trainer van Quick Boys, stond na afloop van de derby tegen ioordwijk tamelijk alleen in zijn mening toen hij vol overtuiging en op een manier die geen ruimte et voor tegenspraak beweerde, dat Noordwijk compleet was weggespeeld. 'Ze waren nergens. Ze heb* en geen uitgespeelde kans gehad. Weggespeeld, volledig weggespeeld zijn ze. Onze jongens hebben e kansen niet benut, maar daar kan ik vanaf de bank ook niets aandoen. Maar als we er twee had- en ingeschopt, had Noordwijk totaal niets te zeggen gehad en dan zou iedereen met mij beweren at Noordwijk van het veld is gespeeld.' 'iet van der Kuil probeerde be- rijpelijk overigens de slechte kwa- teit van de klassieke bollenstreek- erby te rechtvaardigen. Maar het aat te ver te stellen dat dat alleen an Noordwijk zou hebben gelegen en at slechts het feit dat de Quick-Boys- anval verzuimde te scoren oorzaak is an de 00. Natuurlijk, éls er een 'innaar aangewezen zou moeten wor- kan Quick Boys daar het meest anspraak op maken. Quick Boys im- ïers kreeg de meeste uitgespeelde ansen. had na de hervatting ook een adrukkelijk veldoverwicht en zette eel af en toe nog wel eens een goede ombinatie op, maar het was niet in laat de over het algemeen goed ingrij- ende Noordwij k-defensie in paniek te rengen. Maar dit laatste had nog een ndere, veel belangrijkere oorzaak: et weergaloos optreden van doelman !onstant Smit. Na rust onderscheidde lij zich herhaaldelijk bij acties van AO Pluimgraaff en Jaap Heerikhui- en. Smit na afloop nuchter: 'Kijk, ik zerk tegenwoordig in Katwijk en dan an ik me niet permitteren een bal te aten gaan'. En Cees Spaanderman >ver de stelling van Van der Kuil: Als hij dat zegt is het een blindgan- er. Schrijf dat maar rustig op', ohn Eelman, de oefenmeester van de och wel danig teruggevallen lands- [ampioen, had nu geen aanleiding om e stelling die hij na afloop van ïoordwijk—Quick Boys (0—2) in sep- ember debiteerde te herhalen. Zei hij oen dat het mooie van voetbal is dat AMSTELVEEN De 's-Gravenzandse iV is de laatste tijden tegen Amstel- -een goed voor winst. Nu al voor de lerde achtereenvolgende keer lieten le Westlanders zich bij Amstelveen ►ok niet pakken en dat was dit keer n elk geval zondermeer verdiend. Het ucces rustte vooral op een sterke tak- tiek. Amstelveen was qua balbehande- ing en opbouw het betere elftal, men •a bouwde de ene aanval na de andere het nam niet weg dat de gastploeg iit de Glazen Stad zondermeer de be tere scoringskansen kreeg. En wat be langrijker is, ook benutte. Gelet op de prestaties tegen Amstel- een was het misschien wat onver- laarbaar dat de SV zich ook tegen de roenwitte formatie heel duidelijk op iet defensief zette met een scherp Jn- itinct voor bliksemsnelle uitvallen, manier van aanpakken had succes, lar bevorderde het kijkspel als zoda- .nig niet. Al in de vijfde minuut bleek /hoe gevaarlijk de counters van de j'JVestlanders waren. Keeper Stoffels mistte bij zo'n break de bal en Kees Coedood had al snel voor 0-1 kunnen orgen, maar hij kwam niet verder nan het zijnet. Amstelveen, gehandi- apt door de afwezigheid van de zieke Sjoerd Ruiter, had zowel fysiek als nentaal niet de kracht om de scherp bp mandekking spelende gasten werke lijk in grote moeilijkheden te bren- tifeen. Wél was er veel aanvallend initiatief, vttaaar de opzet was via Van Wely en iVerburg te steriel om schutter Van jaar werkelijk in een kansrijke posi- ie te raanoevreren. Bovendien sloot .de zaak bij Koole, De Jonge en v. ^Dringelen als een bus. De rust kwam net 0-0. )e tweede helft was interessanter tangezien de SV terecht wat meer Tijheid nam. In de 20ste minuut cwam het succes. Na een fout in de nAmstelveen-defensie, waarin Wentzel iverigens uitblonk, pikte Koedood de >al op en passte naar Koos Storm die k teeper Stoffels geen enkele kans liet: D-l. Amstelveen probeerde meteen de S ;chade ongedaan te maken, maar de t 'er teruggekomen Groenenberg werk- e een kopbal van Offenberg van de i ijn. Een steeds meer aandringend, naar onnauwkeurig werkend Amstel veen schiep meer ruimte voor do 's jGrav SV en dan speciaal voor Kees Koedood die in de 38ste minuut ook <We in wezen beslissende treffer inleid de. itDe inzet van Koedood stopte Stoffels Ipog wel op de lijn, maar de voor Coole (armblessure) na rust ingevallen Radovan Pajic maakte de zaak af: 0-2. ^Nadat een vrije schop van v. Laar was afgeketst passeerde Offenberg keeper v. Kooten in de slotminuten toch nog (1-2), maar de winst ontging de SV in lit harde maar sportieve duel onder eiding van arbiter Van Bieze niet. S4IRAVENZANDE—MEEUWEN 2-0. Na het gelijke spel nog niet zo lang geleden in Zoutelande pakte 's Gra- venzande nu de winst. Dat verdienden de Westlanders dankzij beter spel na rust. Pas toen vielen ook de doelpun ten. In de eerste speelperiode op het sportpark Juliana kon Meeuwen de ioort tot succes gesloten houden. De Zeeuwen waren zelfs iets sterker. In de 38ste minuut kwam Meeuwen zelfs dicht bij de openingstreffer maar Van Galen haalde nadat keeper Van Staalduinen al was gepasseerd de bal na een inzet van Francke van de lijn. In de tweede speelfase drukten de Westlanders evenwel door. In de 10de minuut was het Koos Lankester die succes had en toen het vijf minuten voor tijd via Dieke 2-0 werd was deze sportieve partij onder leiding van ar biter Kiers uit Driebergen volledig beslist. ook de zwakkere wel eens kan win nen, dit keer werd het: 'Quick Boys was twee klassen beter dan in septem ber en nu kunnen ze echt wel aan spraak op winst maken. Misschien speelden ze nu beter door die uit spraak die ik toen gedaan heb'. Het ging Eelman overigens te ver te stel len dat Smit voor Noordwijk de nul had gehandhaafd: 'We spelen met elf man. Constant is er één van en die heeft het uitstekend gedaan. Maar ik heb geen reden om bijvoorbeeld Aad Glas af te vallen. Het is geen specifie ke rechtsbuiten, je kan dan geen top prestaties verwachten. Hij heeft niet temin keihard gewerkt. Het als Bröring, die bovendien met een tem peratuur van 38.5 liep te voetballen. Trouwens Karstens was ook nog ziek. Maar ik heb weinig achter de hand'. In de beginopstelling ontbraken bij Quick Boys zowel Leo Pluimgraaff als Piet Haasnoot, die werden vervangen door Jaap Heerikhuizen en Laurens Mouter. Van der Kuil: 'Leo en Piet hebben beiden de laatste oefenwed strijden niet meegedaan en ook niet getraind en ik heb vertrouwen in die andere jongens'. Niettemin, reeds na een half uur kwam Pluimgraaff de stroef draaiende Jan van der Plas ver vangen en in de tweede helft bleek ook Piet Haasnoot de voorkeur te krijgen boven Johan van Duyn. Hoewel niet zo duidelijk als in de tweede helft, was Quick Boys voor de pauze ook in de meerderheid. De Kat- wijkers manifesteerden zich trouwens aanvallender dan ooit. Van der Kuil had het door hem altijd fel verde digde 4-4-2 ingeruild voor 4-3-3 met Heerikhuizen en Van der Plas (later Pluimgraaff) op de vleugels naast Jo han van Duyn. Wellicht bewees juist deze veranderde speelwijze het gelijk van Van der Kuil in het verleden. Want juist nu ontbrak elke verrassing van een snel opkomende middenvel der en nu vielen er ook geen gaten in de defensie van de tegenpartij. Zaken die inhaerenit zijn aan het 4-4-2. Van der Kuil rechtvaardigde zijn omme zwaai met: 'Kijk, Noordwijk weet pre cies hoe wij dat speelden en als trai ner moet ik er vanuit gaan dat ze een antwoord klaar hebben. Daarom heb ik het nu anders gedaan'. Overigens had het inzetten van Pluimgraaff en Piet Haasnoot weinig effect. Pluimgraaff kwam tegen Cees Spaanderman nauwelijks aan de bal en verrassingsacties van Haasnoot ont braken ook. Quick Boys-Noordwijk kon wellicht alleen in de slotfase Quick Boys-doelman Floor Schaap wordt beschermd door Aric Verdoes. Aad Glas krijgt geen schijn van kans. enigszins boeien, maar dan alleen om dat de hartstochten (te) hoog oplaai den. Jaap van Resteren en Ger Pronk vergaloppeerden zich op een flinke manier en ook Piet Haasnoot en Cor Vreugdenhil lieten zich niet onbe tuigd. Met voetbal had dat niets te maken. Evenmin als het feit dat de niet heel gelukkig fluitende arbiter Van Elswijk in totaal maar liefst vijf tig maal voor buitenspel moest fluiten en evenmin als het feit dat het tot de 35ste minuut van de twee de helft duurde alvorens er een keer DELFT Uiteindelijk klaarde CSVD het werk tegen Nunspeet dan toch. 5 min. voor het einde kopte T. Zoutendijk na een vrije trap van v. Oosterom de bal langs de volkomen onverwacht niet ingrijpende keeper Michielsen. Dat betekende 2-1 en dus de beide winstpunten waar het de Delftenaren om te doen was. Vraag is evenwel of CSVD van de partij "tegen de Oostelij ke staartclub iets heeft geleerd. Want vragen waren en bleven er volop. Goed, CSVD mocht dan in de tweede helft beduidend beter acteren dan in de eerste speelperiode, feit was toch dat de thuisclub ver beneden de nor male prestaties bleef. Het had er alle schijn van dat men Nunspeet had onderschat. Niet onbe grijpelijk als men weet dat CSVD des tijds aan de Veluwe-rand met 3-0 even royaal als verdiend had gewonnen. Een veel te slap en haast ongeïnteres seerd tikkend CSVD verspeelde dit keer echter snel alle initiatief aan een tuk op puntjes zijnd Nunspeet. Met ruim opgezette aanvallen en een rap schietende Daim en Witteveen maak ten de gasten steeds duidelijker dat CSVD op een andere toer zou moeten overschakelen om iets te bereiken. Zelf kansen missend door een te slor dig schot van Chung en een schitte rende redding van Michielsen op een inzet van Keren had CSVD in die eer ste helft diverse malen geluk dat noch Daim, noch Driessen toesloegen. Toch werd het dik verdiend voor rust 0-1 voor Nunspeet. Eerst had overi gens v.d. Akker met een lelijke spier blessure na een onbeheerste charge van Spiekstra het veld moeten rui men. Van der Wild kwam als invaller. Maar die was nauwelijks binnen of Van Oosterom verspeelde als ausput- zer op heel simpele wijze de bal aan Witteveen die alleen doorgaand be heerst scoorde. Voor open doel had Driessen kort daan-oor de kans op 0-1 al laten liggen en bij een spetter van Spiekstra net over de kruising had CSVD al evenveel geluk gehad. Maar de tweede helft leek een com pleet ander CSVD te zien met Zouten dijk nu als rechterspits. Na een knap pe en tempovolle combinatie tussen Chung en v. Peppen kogelde v.d. Meer laag en hard de gelijkmaker in: 1-1. Daarmee was duidelijk gemaakt hoe CSVD te werk moest gaan tegen Nunspeet: tempo-voetbal en snelle aanvallen in de diepte. Maar de les bleek niet geleerd, want nadat Zou tendijk uit een voorzet van v.d. Meer veel te zacht had ingekopt, zakte CSVD weer weg. Op het middenveld kreeg Nunspeets steeds meer ruimte omdat de Delftse aanvals-drie Zoutendijk-v. Peppen en v.d. Meer de verdedigende taak volko men liet voor wat die was. Chung, Keren en Praagman moesten dan nog al eens terugvallen op Schuitemaker c.s. om een vasthoudend Nunspeet met Witteveen als beste man van winst af +e houden. In feite had het wat de krachtsverhoudingen in dit sportieve duel betreft 1-1 moeten blij ven, maar Zoutendijk kopte dus toch 2-1 in. Voor de niet overtuigend lei dende arbiter v. Rijk was het toen maar gelukkig dat de hartstochten niet al te hoog meer konden oplaaien. CSVD: d. v. Oort; a Verschoor, Schui temaker, v. Oosterom en Zoutendijk; :n v.d. Akker (v.d. Wild), Keren en Praagman; v Chung, v. Peppen en v d. Meer. NUNSPEET: D Micielsen; a Bolder, Dorst, Niebeek en Beelen; m Dokter, Bouw, Witteveen en Spiekstra; v Daim en Driessen. CSVD-NUNSPEET 2-1 (0-1). 40 Wit- teveen 0-1. 50: v.d. Meer 1-1, 85: Zou tendijk 2-1, Koudekerk zegeviert moeiteloos: 3-0 KOUDEKERK De 3-0 overwinning die Koudekerk op Loosduinen behaalde zou de indruk kunnen wekken dat de gastheren superieur waren en dat de bezoekers wel kunnen inpakken dit seizoen. Welnu, dat laatste is niet ver beneden de waarheid want Loosduinen heeft in Koudekerk een zeer zwakke indruk achter gelaten. Zelden maakten de geel-witten een vuist en slechts weinige keren moest keeper Ver- gunst van de thuisclub handelend optreden. Wat deze aanvoerder overigens te doen had deed hij voortreffelijk en stijlvol. Maar of Koudekerk verder zo supe rieur was valt nog te betwijfelen, toe gegeven dat de wit-roden in het veld een beter geheel vormden dan hun tegenstanders maar trainer Boulee zal stellig niet tevreden geweest zijn met het spel van zijn pupillen. Er werd slordig geplaatst. Zelden za gen we vlotte combinaties die tot ge vaarlijke aanvallen leidden en al met al was het voor de toeschouwers geen aantrekkelijke wedstrijd. Hoe die 3-0 zege dan te verklaren? Het eerste doelpunt was al een geschenk van aanvoerder Jan Molenkamp, die een voorzet van Albert Hakkenbrak ver keerd op zijn schoen kreeg waardoor de bal diagonaal langs zijn eigen doel man Taselaar in het net verdween: 1- 0. Dét was na een kwartier spelen. In de 25e minuut kreeg Piet Vonk van kor te -afstand een prachtige scoringskans maar zijn te tamme schuiver werd schitterend door Taselaar tot hoek schop verwerkt. Tot aan de rust was het verder onaan trekkelijk voetbal met twee ploegen die nogal 'zelfverzekerd' speelden, maar daarbij fout op fout stapelden en menige pass belandde in het nie mandsland. Enkele toeschouwers vroe gen zich af, wat zulke ploegen in de derde klas KNVB doen, want het leek nergens op. Door zijn nogal lakoniek fluiten deel de scheidsrechter Ouwersloot in deze malaise al hield hij dit sportieve duel wél goed in handen. Maar dat kwam omdat de spelers zich correct gedroe gen. Vijf minuten na de thee treuzelde Jan Kuiper. In de Loosduinse defen sie raakt hij de bal kwijt aan de at tente Jan Guldemond, die op zijn beurt Leo Brommers lanceerde, Brommers ontdeed zich handig van de matig spelende Rob Bres en met een onhoudbaar diagonaal schot tekende hij 2-0 aan. Niet minder fraai was het derde doel- punt van Koudekerk dat na ruim een kwartier spelen tot stand kwam. Op links zette Kees Deemoed goed door en zijn voorzet werd door Piet Vonk van enkele meters afstand ineens op de slof genomen en invaller doelman Taselaar zag de bal pas toen het net bolde (34)). Een kwartier voor tijd scoorde Leo Brommers na een voorzet van Her man Hogenes nog 4-0 maar ten on rechte werd deze treffer wegens bui tenspel afgekeurd. Loosduinen kwam daarna pas tot en kele aanvallen toe maar zonder al te veel moeite konden de gastheren de 0 handhaven. Twee hoogtepunten uit de slotfase waren het loeiharde schot van Teun Kraak waarbij keeper Vergunst schitterend redde en aan de andere kant een schot van Piet Hogenes tegen de paal, waarna Leo Brommers de terugkomende bal hoog over het Koudekerk-Loosduinen 3-0. (1-0). 15. doel schoot. Molenkamp 1-0 (eigen doel) 50. Brom mers 2-0. 60. Vonk 3-0. Koudekerk: Vergunst, De Vrindt, Bo- rawitz, Zweeris, Hakkenbrak, Gulde mond (Hoogeween), Deemoed, P. Ho genes, Brommers, Vonk en H. Ho genes. Loosduinen: Tasselaar, Nahon, Molen kamp, Kuiper, Bres, Verbree, Van Spronsen, Zwaansdijk, Kraak, Van Dijk en Akkermans. LIES MAST DUNO-DSVP. Hoewel DUNO speciaal in de eerste helft duidelijk sterker was, werd de overwinning pas kort voor het einde zekerheid. Vijf minu ten voor tijd werd Kuiper gevoerd en kon v. d. Linden de bal uit een pe nalty langs keeper Roodenburg schie ten: 1-0. In de eerste helft een sterk DUNO dat echter geen vuist kon ma ken ondanks kansen voor Kuiper toen hij alleen voor Roodenburg kwam. Na rust wist DSVP DUNO onder zware druk te zetten, maar bij uitballen was de thuisclub kansrijker. In dit spor tieve duel deed keeper v. d. Linden van DUNO knap werk. EXCELSIOR P-SV'35 1-1. Een weinig aantrekkelijke wedstrijd waarin het spel zich voor het merendeel op het middenveld afspeelde. Op Madroel in Pernis bleek daarom al snel dat er niet zo bijster veel goals zouden val len. Toch ging de thuisclub met een 1-0 voorsprong de rust in. Kees Birk- hoff, die meerdere kansen kreeg scoorde voor de thuisclub. In de twee de helft keurde de niet overtuigend leidende arbiter Stedehoue een goal van de SV af, maar na zeven minuten trok De Grutter de zaken glad. En bij die l-l is het gebleven, zodat Excel sior zich niet kon revancheren voor de nederlaag destijds in Den Haag. ZWERVERS-RIJNSB. BOYS 1-1. In een sportieve wedstrijd heeft Zwer vers duidelijk de beste kansen op winst gehad, althans de thuisclub be zat meer initiatief. Speciaal voor rust. Na 29 minuten werd een afstands schot van Bosveld gestopt. Rijnsb. Boys zag nauwelijks kans- over de middenlijn te komen. Het bleef echter bij één goal van Rikaart na 37 minu ten na een misser in de achterhoede van de Boys. Na rust geen best voet bal. De Graaff gaf een goed schot, maar dat werd gered. In de 30ste min. een fatale fout ln de Zwervers-achter hoede waarvan Den Heljer profiteer de: 1-1. Goed leidende arbiter Boet. JAC-SPIRIT 0-0. Viel er destijds slechts één goal in Ouderkerk a.d, IJs- sel, nu bleef het zelfs 0-0. Toch een goede wedstrijd Waarin Spirit voor rust de beste kansen had. De Vrij schoot op de lat van JAC en even la ter passeerde Brandwijk de Haagse keeper, maar een doelpunt kwam er niet uit. Na de pauze leek JAC op weg naar revanche op de gastploeg, maar de oranjebrigade hield het spel te kort om het doel van keeper Kool werkelijk in gevaar te brengen. Er kwamen kansen maar zelfs de beste die Westerma kreeg bleef onbenut. Goede leiding van arbiter Kardux. DSVP'er Ton Elias brengt de verdediging van DUNO in moeilijkheden. MONSTER Het was zaterdag wel het dagje van de familie Voois. Al vóór de wedstrijd begon, trad één van de drie broers in het voet licht door een nieuw scorebord, dat de supportersvereniging geschon ken had, te onthullen. Broer Rien onderstreepte de noodzaak van het nieuwe scorebord door al na vier minuten te doelpunten. Broer Wim wilde zeker niet voor zijn familie-leden onderdoen en scoorde in de 20e minuut 2-0. De rood-witten lie ten zich na dit Vooise-spectakel niet gewillig naar de slachtbank lijden, r.a een half uur spelen trad het nieuwe scorebord opnieuw in werking, Dijk stra strafte fouten in de verdediging goed af door de bal hoog in do tou wen te jagen en zodoende werd de spanning teruggebracht: 2-1. De strijd werd harder en rommeliger en scheidsrechter Struik had de groot ste moete om de wedstrijd in de hand te houden. Fanatiek supporter Cor Vervree van de thuisclub vergeleek arbiter Struyk met zijn naamgenoot, die dirigent van het Westlands man nenkoor was. 'Want beiden maken gebaren en geven de toon aan', aldus Cor. Dat deze toon soms nogal vals kan klinken en dat de gebaren niet altijd juist zijn bewees bovengenoemde arbi ter ook. Na de 2-1 ruststand raakten de gemoederen nóg meer verhit. De geel-zwarten probeerden met man en macht hun voorsprong te verdedigen en het in de onderste regionen ver kerende Semper Altius was juist de tegengestelde zienswijze toegedaan wat tot de nodige strubbelingen leid de. De gasten probeerden onder liet motto 'alles of niets' en daarom;met gehaast aanvalsspel de stand le egali seren. Hun opponenten voorkwamen dit door 'zacht beton voetbal' en snel le counters die uitermate gevaarlijk waren. Uit twee van die tegenaanval len kwamen fraaie momenten. Eerst beukte Rien Voois met een diagonale dreun de deklat en even later was het Johan van Geest die dit huzarenstukje herhaalde door misschien nog wel iets harder het houtwerk te torpederen. Niet alleen het doel werd getorpe deerd, het was ook de snelle Johan van Geest, die ditzelfde euvel onder vond Alleen stormde hij op keeper van Stralen af en achterspeler Gac- mers greep met beide handen het shirtje van de buitenspeler even vóór het strafschopgebied. Om zo een zeker lijkend doelpunt te voorkomen. Gaemers werd niet met een waarschu wing bestraft; Struyk hierover: 'Shirt je trekken zie ik liever dan iemand onderuit halen, want laatstgenoemde overtreding kan tot blessures leiden. Omdat het hier geen voetbal van kwa liteit betrof probeerden de ploegen dit gemis door hard spel te compen- seren'. Trainer Edelman van Semper Altius vond 'het een zeer onplezierige wedstrijd'. 'Onze jongens werden door het spel van Monster geïntimideerd en liepen daardoor een snelle achter stand op', aldus Edelman. Al met al kan gesteld worden .lat hier een vrij harde wedstrijd betrof waarbij de thuisclub toch terecht aan het langste eind trok. Monster: Geleijnse, G. v. d. Marei, Looye, Van der Kruk, Van der Akker, Bos, Van der Ende, R. Voois, «le Hoog. W. Voois, van Geest. Semper Altius: Van Stralen, de Graaf, Gaemers, Dijkstra, Lanting, Jo- chemse, van Hoogdalem, Toet, Troost, Linde en Robberecht. Monster-Semper Altius 2-1 (2-1). 4: 1-0 door R. Voois, 20: 2-0 door W. Voois, 30: 2-1 door M. Dijkstra. Scheidsrech ter: Struyk. RALPH VAN HESSEN DIE HAGHE-TAVV 0-1. Het doelpunt dat TAVV-er Van Heitinge halverwe ge de tweede helft voor zijn club te gen Die Haghe scoorde is van door slaggevende waarde gebleken voor het eindresultaat. Derhalve behaalde de gastploeg een uiterst verrassende overwinning op de Hagenaars. Het was r.l met al nog een verdiende over winning ook. Die Haghe was wel het meest in de aanval, maar miste de kracht om door te drukken, terwijl TAVV v: uitvallen in wezen gevaar lijker was. Het gebeurde in een wed strijd. die het aanzien zeker waard was. sportief verliep met deze uitzon dering. dat talentvolle Leo Huisman van Die Haghe een waarschuwing op liep. NAALDWIJK-ORNAS 2-0. In een vrij matig treffen heeft Naaldwijk na de rust toegeslagen. In deel één was de thuisclub weliswaar ook al beter ge weest, maar meer dan een goede kans voor Moerman had dat overwicht niet opgeleverd. Direct na rust was het wel raak. Al na twee minuten schoot de technisch bekwame Aad Otto raak. Ornas reageerde met een offensief maar wist niet tot een treffer te ko men. Vijf minuten voor tijd lukte het Naaldwijker Syriër wel een tweede doelpunt te scoren. Scheidsrechter Van Bergen Henegouwen leidde be kwaam. WOUBRUGGE-LISSER BOYS 1-1. Lis- ser Boys heeft in de eerste helft de mogelijkheden op een ruime voor sprong laten liggen en dat is na de rust lelijk opgebroken. Weliswaar had Möhlmann middels een fraaie kopbal de gasten voor rust wel op een 0-1 voorsprong gezet, maar met name Izak de Kooker had fraaie kansen la ten liggen. Een kwartier voor het ein de pakte Woubrugge dankzij e« n doel punt van Cor Bruins een winstpunt. Woubrugge speelde in de slotfase erg sterk. Verdedigend blonk Burggraaff uit. SCHEVENINGEN-KATWIJK 1-1. Twintig seconden voor tijd werd het duel tussen de kustbewoners van een gelijkmaker voorzien. Het was Sehe- veningen, dat toen nog juist aan een punt kwam. Tevoren was Katwijk (in de eerste helft) aan een voorsprong gekomen, dankzij een doelpunt van Van Egmond, die een voorzet van Schaap afwerkte. Katwijk was tech nisch ook de betere ploeg, maar faal de meermalen in de afwerking. Spor tieve wedstrijd met een goed keepen de Katwijk-doelman Ruiter. SVOW-OEGSTGEEST 4-1. SVOW heeft ln Oude-Wetering vrijwel con stant gedomineer' en tegen een puur defensief ingesteld Oegstgeest dan ook een verdiende 4-1 overwinning be haald. Na tien minuten was het Van de Wetering, die voor de gastheren de score opende, maar kort daarna maak te Deenslj nog gelijk. Voor rust scoorde Van de Wetering nog een keer: 2-1. In de slotfase van de tweede helft liep SVOW middels goals van Van Bostle en Langereis naar een rui me zege. Sportief duel. UNICUM-ARC 1-1. Op de Hazelaarweg ls door Unicum en ARC hard ge werkt, maar al met al met te weinig kunde. Halverwege de eerste helft nam Unicum dankzij een rake kopbal van De Baas de leiding, maar juist voor rust bracht Wim de Jong ook al vii. een kopbal de stand in even wicht. In de tweede helft waren de gasten beter, maar konden aanvallend geen vuist maken. In die periode raakte Alphenaar Bakker overigens nog wel de paal. Beide ploegen maak ten gedurende lange tijd het speel veld vele malen korter, door veel middenveldspel. THieidsrechter Stolk leidde het weer te harde duel redelijk. behoorlijk werd uitverdedigd (door Quick Boys in dit geval). Maar dat schreven de beide trainers aan de typische derbysfeer toe. En Piet van der Kuil stelde nog: 'Die Constant Smit die moet je lof toezwaaien. Die heeft Noordwijk gered. Maar in het veld zijn ze wéggespeeld!' Quick Boys: Den Hollander, A. Haas noot, Verdoes.. Pronk. Mouter, Klin kenberg. Heerikhuizen. v. Duin (P. Haasnoot), v. d. Plas (Pluimgraaff). Noordwijk: Smit, Westgeest, Plaatzcr, C. Spaanderman, v. Resteren, Barten, Vreugdenhil, Karstens, Glas, Bröring en Bogers. RENS KNEGT MAASDIJK-WOURICHEM 1-1. Maas dijk heeft op eigen terrein tegen Woudrichem teleurstellend gelijk ge speeld. Overigens kwam men nog maar ternauwernood aan één punt, aangezien Hoogendam eerst vijf minu ten voor sluitingstijd de gelijkmaker produceerde. Tevoren was Maasdijk op de heftige defensieve tegenstand van Woudrichem gestuit, dat in inval ler-doelman Van der Vugt een uit blinker had. Bovendien hadden de Brabanders ip de eerste helft de lei ding genomen, toen één van de levens gevaarlijk indraaiende corners van Van der Weijde door Vos in eigen doel werd gewerkt. Scheidsrechter 't Jong leidde bekwaam. SVPTT—BE FAIR 1—3. Scheidsrechter Jan sen. die zijn d;«2 niet had ondervond veel moeilijkheden. Be Fair nam bij een l—l stand voor de tweede keer de leiding. De mannen van de post waren het niet eens met die trefrer en omringden de referee. Dit had tot resultaat dat de SVPTT'ers Spaans en Rcijgersbergcri naar de kleedkamer werd gestuurd. Het was vervolgens voor d« bezoe kers een koud kunatje óm nog een treffer aan het totaal toe te voegen <13t Zoals gezegd was de theestand met 11 ingegaan rameris gaf Be Fair de leiding, doch Haring liet de gelijkmaker aantekenen ZWAMMÉRDAM—DSO 1—2. Het overwicht van DSO werd gemanifesteerd in een doel punt in de 35e minuut Theo Grondel was er de maker van. Van Dijk was daarbij de Juis te aangever. Diezelfde Van Dijk nam zelf treffer nummer twee voor lijn rekening. Zwammerdam kwam na die tegenslag sterk terug. Het werd inderdaad 12 door Van Zwieïcn maar gejuicht voor de remise kon er niet hoewel Van Zwielen nog wel een keer op de deklat knalde. LVRADEVJO 2—2. De gedeelde bult gaf de krachtsverhouding goed weer DEVJO had Eech omdat Wagenaar. |n moeilijkheden ge- racht. de bal !n eigen doel deed belanden. Net voor het rustsisna.il stelde Hebblnk orde op zaken door de gelijkmaker ln te schieten «1li. Groeneveld gaf Lyra een gunstig per spectief door le scoren (21). Iedereen dacht de Westlanders de winst zouden pak ken maar op de valreep wist Groenenberg toch de remise door een rako Inzet te berei ken (2—21 ZUIDVOGELS-RCL 0-2. RCL heeft Zuidvogels op eigen terrein in Huizen geen kans op een revanche geboden. En dat terwijl de formatie van trai ner Stoffelen de laatste weken wat be ter op schot begon te komen. RCL sloeg uiteindelijk voor de rust al defi nitief toe. Toen was het verschil der mate duidelijk dat de 0-2 ruststand dik verdiend mocht worden genoemd. Na vijf minuten passeerde Leo Holl al keeper Schipper en vijf minuten la ter had uitblinker v. d. Bijl opnieuw succes voor de Leiderdorpers: 0-2. Dat beloofde dus erg veel, maar het kwam er voor de rest niet meer uit. Na de pauze kreeg Zuidvogels kans aan te vallen, maar de defensie van RCL met keeper Brand aan het hoofd gaf geen doelpunten weg. Bij uitvallen was RCL zelfs gevaarlijker. Kort voor het einde had de kans op 0-3 in feite met mogen worden gemist, maar Bas Ederveen liet een penalty onbenut. SIZO-NDSM 0-0. Evenals vorig jaar bleef de score in Hillegom tussen SI- ZO en NDSM zonder goals. Het bete kende bovendien een hernieuwde pun- tendeling dit seizoen tussen beide for maties en het zevende gelijke spel tussen beide clubs in de acht wed strijden die men in de competitie te gen elkaar speelde. Ook dit keer was er .iiderdaad niet zoveel krachtsver schil al was SIZO meer in de aanval. Er kwamen ook kansen maar na tien minuten schoot Dc Jong naar en her haalde dat in de 18e cn 20e minuut. Na een half uur knalde Leo van Harm de bal na een vrije trap door de Amsterdamse spelersmuur, maar ook nu werd doel gemist. De NDSM- se tegenstoten hadden weinig gevaar om het lijf. Ook na rust niet toen Hoogkamer voor de thuisclub diverse vrije trappen nam, maar toen moest worden vastgesteld dat de NDSM- keeper voortreffelijk werk kon doen. NDSM probeerde het met afstands schoten, maar dat leverde niet veel succes op. In deze sportieve wedstrijd leidde de heer Labruére goed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13