Peron verstevigt greep op leger Hoessein: Israël wil aparte vrede met Egyptenaren Jacht op IRA-leden in Ierland begonnen Wilson valt Britse regering hard aan Dajan met concessies naar Henry Kissinger Knippen bij gaslicht Opnieuw aanval op Solzjenitsyn Generaal met begrip voor links moest wijken Jien mijnwerkers in Zuid-Afrika gedood Oliebrand in Sinai breidt zich uit Nieuw Spaans kabinet nog rechtser rHOUW/KWARTET VRIJDAG 4 JANUARI 1974 BUITENLAND T7/K9 De Britse energiecrisis, die gepaard gaat met een driedaagse werk week, heeft tal van Engelse middenstanders gedwongen tot praktische oplossingen voor hun problemen. In de Londense Fleet-Street, het centrum van de Britse pers, doet een kapper zijn werk bij een draag bare gaslamp tijdens één van de stroomloze periodes. DUBLIN (UPI, Reuter) Leger en politie van de Ierse republiek zijn gisteren begonnen met een grootscheepse operatie tegen de IRA, het illegale en extremistische 'Ierse republikeinse leger'. Een uitgebreide speuractie in het ge bied langs de grens met Noord-Ier- land zijn tenminste twintig mensen gearresteerd. Veertien van hen zullen op zeer korte termijn voor de recht bank verschijnen. Zij worden beschul digd van guerrilla-aktiviteiten in Noord-Ierland Volgens de politie zijn alle veertien afkomstig uit Noord-Ier land. Aangenomen wordt dat zij naar het zuiden zijn gevlucht, toen het Britse leger in juli 1972 begon met een klopjacht op IRA-leden. Verschei dene verdachten werden gearresteerd in caravans vlakbij de grens. De acties van politie en leger begon nen gisteren kort na middernacht. Al le grensdistricten werden uitgekamd. Politie- en legerpatrouilles vielen hui zen en gebouwen binnen, die bekend staan als bolwerken van de IRA. 'Het lijkt erop, dat de regering ons volle dig wil verdrijven uit het grensge bied', zo zei een IRA-woordvoerder. STEUN Twee dagen geleden liet de Ierse pre mier Li am Cosgrave al weten dat zijn regering de extremistische IRA wil aanpakken. In zijn boodschap aan de 1 januari geïnstalleerde uitvoerende raad in Noord-Ierland zei Cosgrave, dat de extremisten geen schuilplaats zouden vinden in de Ierse republiek. Met de gisteren begonnen operatie wil de Ierse republiek de nieuwe Noordierse raad kennelijk een steun in de rug geven. Brian Faulkner, de voorzitter van deze raad, betuigde zijn instemming met de acties in de Ierse republiek. Volgens hem is dit nog maar het begin van de campagne te gen de IRA. 'Wij hebben nu daden gezien', aldus Faulkner. Hoge politie functionarissen van Noord-Ierland en Ierland hebben overleg gevoerd over verdere acties. Sinds gisteren is het mogelijk, dat mensen, die in Noord- Ierland gezocht worden voor moord of andere ernstige misdrijven in de Ierse republiek worden berecht MOSKOU (Reuter) Het Russische persbureau TASS heeft gisteren voor de tweede keer binnen 24 uur een felle aanval gedaan op de Russische schrijver Alexander Solzjenitsyn. In de jongste aanval op de schrijver, van wie onlangs in Frankrijk een nieuw boek is verschenen, werd Solzjenitsyn een 'marionet' genoemd, die 'steeds bereid is in te gaan op elke bestelling van anti-Sowjet-laster'. OHANNESBURG (AP) Minstens ien mijnwerkers zijn om het leven ge lomen bij een ontploffing in een ko- enmijn bij het Zuidafrikaanse stadje Vitbank, 150 kilometer ten oosten van ohannesburg. Zeker vijf mensen zijn rnstig gewond geraakt bij het onge- al. Reddingsploegen zoeken nog naar logelijke overlevenden. WASHINGTON (Reuter) Leden van de democratische partij en partijlozen willen senator Edward Kennedy in 1976 als de democratische kandidaat voor het presidentschap. door Andrew Tarnowski BUENOS AIRES - Ruim twee maanden nadat hij opnieuw aan de macht was gekomen in Argentinië, heeft president Juan Peron de controle op de strijd krachten stevig in handen. Binnen twee weken liet hij de be velhebbers van leger en marine van hun post ontheffen. De Argentijnen werden vergast op het merkwaardige schouwspel van een bevelhebber van het leger, generaal Jorge Raul Car- cagno, die met tranen in de ogen zijn baan overdroeg aan zijn opvol ger. Het was wel een heel ander schouw spel dan dat een jaar geleden plaats vond, toen Peron dn november '72 voor het eerst na 17 jaar verbanning weer een bezoek bracht aan Argenti nië dat sinds 1966 een militair be wind had gekend. Machinegeweren Toen was hij hun 'gevangene van Ezeiza'. Achttien uur werd hij op een vernederende manier vastgehou den in een hotel op het vliegveld Ezeiza, terwijl buiten de militairen hun machinegeweren op de deuren gericht hielden. Er werd later door de militairen wel gezegd dat het al lemaal om z'n eigen veiligheid was gegaan. Nu zijn de rollen duidelijk omgekeerd. De eerste militaire commandant die moest verdwijnen, was admiraal Car los Alvarez, die op vijf december werd gedwongen zijn ontslag te ne men als bevelhebber van de marine. De man die hem opvolgde, vice-ad- miraal Emilio Massera, is een 'con stitutionalist', een man die zich ver zet tegen verdere militaire machts grepen. Met zijn benoeming werden acht oudere generaals gepasseerd die allemaal met pensioen werden ge stuurd. De val van admiraal Alvarez volgde op zijn poging dezelfde vice- admiraal Massera naar het buiten land te sturen als militair attaché. Nog opmerkelijker was de val van generaal Carcagno, de man die juist op de sleutelpositie van legercom mandant was benoemd toen de Pe ronisten in mei de macht overnamen onder de leiding van Hector Campo- ra, de trouwe volgeling van de ver bannen leider. Generaal Carcagno was ook een 'con stitutionalist'. Hij vertegenwoordig de officieren, die erkenden dat bijna zeven jaar militair bewind de strijd krachten in het land hadden geïso leerd en onbemind hadden gemaakt door de onderdrukking van linkse groeperingen. Carcagno was juist benoemd wegens zijn begrip voor links. Hij is de man geweest die in de industriestad Cor- doba de rust herstelde na een revo lutie van arbeiders en studenten in 1969, die twee dagen had geduurd en twintig doden kostte. De revolu tie bracht het militaire bewind in gevaar en betekende het begin van een serieuze guerrillabeweging. Als gouverneur van Cordoba ver wierf hij zich de reputatie van een man die bereid was tot een open ge sprek met links en zelfs met de gu errilla's. Mei vorig jaar leek hij de ideale man om het leger met z'n constituti onele rol te verzoenen onder het be wind van president Campora. Het waren de bewogen eerste dagen van de Peronistische machtsovername, toen de links-radicale Peronistische jeugdbewegingen honderdduizenden op straat bracht Maar president Campora verdween binnen zeven weken. Peron kwam in juni voorgoed terug, begroet door een beginnende chaos en een massa le schietpartij tussen rechtse en linkse Peronisten die meer dan hon derd doden opleverde. De nieuwe leider begon met z'n zwaai naar rechts. Spoedig was generaal Carcagno de enige man in een sleutelpositie die nog probeerde de liberale politiek van Campora door te zetten. Waar nemers geloven dat het succes waar mee hij die politiek doordrukte, z'n val heeft betekend. Hij gaf de strijdkrachten het imago van een 'volksleger', zond troepen samen met linkse Peronistische jon geren erop uit de schade van een watersnood rond Buenos Aires te herstellen en liet de jaarlijkse mili taire oefeningen voor wat ze warén. Er werden persoonlijke contacten gelegd met de linkervleugel van de Peronistische beweging. Enfant terrible Generaal Carcagno nam deel aan een conferentie van Latijnsameri- kaanse opperbevelhebbers in Caracas en steunde daar het nationalistische blok dat een herziening van het in- ter-Amerikaanse verdedigingssy steem wil. Volgens Carcagno, wordt dit systeem door de Verenigde Sta ten overheerst en dient het alleen om het de Verenigde Staten moge lijk te maken op te treden tegen links in Zuid-Amerika. De werkelij ke oorzaak van de guerrilla-bewegin gen en de sociale onrust was vol gens hem de 'economische agressie' door Europa en de Verenigde Sta ten, die de ontwikkeling van Zuid- Amerika tegenhoudt. Carcagno ontkende dat de invloed van het communisme bij de onrust een rol zou spelen. 'De strijdkrach ten kunnen niet langer de wettige beschermers van een onrechtvaardig sociaal systeem blijven', verklaarde generaal Carcagno. Peron reageerde op die uitspraak met de mededeling dat politiek overgelaten moet wor den aan politici Maar terug in Argentinië ging Car cagno door en verzocht om de terug trekking van de Amerikaanse en Franse militaire missies. Hij toonde daarmee opnieuw weinig oog te heb ben voor de zwaai naar rechts van een regering die zit te wachten op buitenlandse investeringen. Ziekte Waarnemens in Buenos Aires gelo ven dat z'n val werd verhaast door de ziekte van Peron in november, die volgens sommige bronnen uit liep op z'n tweede hartaanval in vijf Peron met militaire bewaking tijdens zijn aankomst in Argentinië. Na aanvankelijk verzet van de strijdkrachten tegen zijn terugkeer, heeft Peron nu ook zijn macht binnen het militair apparaat geves tigd. maanden. De door rechtsen beheer ste regering wilde geen bevelhebber van het leger die sympatiek stond tegenover links als Peron plotseling zou sterven. Het belangrijkste was na zo'n gebeurtenis een linkse revo lutie te voorkomen en generaal Car cagno leek daar met z'n 'volkse' ima go niet de meest geschikte man voor. Zijn val veroorzaakte weinig opwin ding in een leger dat gewoonlijk ui terst gevoelig is voor tussenkomst van buiten. Het kan erop wijzen dat Carcagno ook binnen het leger nooit sterk heeft gestaan. Hij werd in fei te nooit beschouwd als een man met veel aanhang. Vele officieren waren zeer verontwaardigd over zijn ver zoening met links. De posities van Carcagno werd uit eindelijk door rechtse Peronisten onmogelijk gemaakt. Toen hij in no vember z'n jaarlijkse lijst met pro moties indiende, schrapte de minis ter van defensie Angel Robledo één naam en vroeg Carcagno vier ande ren allen adviseurs van Carcagno van de lijst te verwijder*». Ook de door de Peronisten beheerste se naat weigerde z'n goedkeuring aan de vier promoties. Carcagno vond dat deze manoeuvres z'n positie on houdbaar hadden gemaakt en nam ontslag op 19 december. Zes andere generaals vertrokken met hem. Vervanger Het commando werd overgedragen aan generaal Leandro Enrique Anaya (51), een conservatieve offi cier die onmiddellijk een aantal be velhebbers verplaatste en een zuiver professionele rol van het leger af kondigde. Veelbetekenend was ook de terugkeer van generaal Alberto Careres als hoofd van de elfduizend man sterke grenstroepen. Careres, sinds mei vorig jaar met pensioen, was hoofd van de politie in de jaren van anti-linkse onderdrukking tij dens het presidentschap van gene raal Lanusse. Andrew Tarnowski is correspondent van het persbureau Reuter in Bue nos Aires. (TEL AVIV (AFP) De brand die sinds twee dagen woedt in enkele plieputten voor de kust bij Aboe Ro- ties in het zuidwesten van het door Is raël bezette schiereiland Sinai, heeft zich zodanig uitgebreid dat de Israë liërs een beroep hebben moeten doen op buitenlandse deskundigen op het gebied van het blussen van* oliebran- fen. Gisterochtend zag men de vlammen inige tientallen meters oven zee op laaien. De schade bedraagt tot dusver rele honderdduizenden guldens. De olieputten bij Abdoe Rodes er lijn er ongeveer honderd, waarvan een deel in zes en de rest op het land - leveren jaarlijks vijf tot zes mil- Ioen ton ruwe olie op voor Israël. De )!ie gaat per schip naar Silath en van laar via een pijpleiding naar Asjke- lon aan de Middellandse Zee waar zij pordt geraffineerd. Volgens het blad ledioth Aharoth is door de brand de iroduktie met 15 tot 17 procent ver hinderd. Hierdoor moet Israël olie- Irodukten kopen in het buitenland te len een veel hogere prijs. Van officiële Israëlische zijde is ver klaard dat de brand niet het gevolg is ran sabotage maar van een technisch lefect, waarnaar nog een onderzoek taande is LONDEN (UPI, Reuter) Harold Wilson, de Britse oppositieleider, heeft de wijze, waarop de regering van premier Heath de huidige economische crisis te lijf gaat, krachtig veroordeeld. Heath stort het land in een chaos in een poging om de publieke opinie voor zijn regering te winnen, zo be- schuldigde Wilson. Hij riep de pre- niKf dphl mier op zijn 'politiek van confronta- HE? tie' op te geven en een meer bemidde lende houding aan te nemen bij de loonconflicten, die de oorzaak vormen, van de huidige moeilijkheden in En geland. In zijn verklaring zei Wilson dat Heath de toekomst van Engeland in gevaar brengt. 'Er staat veel meer op het spel dan het lot van zijn rege ring en zijn obsessies.' 'Waarom hebben wij onder deze rege ring de ene crisis na de andere', zo vroeg de leider van dd Labour-partij zich af. 'Vijf keer heeft deze regering de uitzonderingstoestand afgekondigd. Waarom? Omdat dit een autoritaire, fantasieloze regering is, die leeft in haar eigen droomwereld en probeert te regeren door middel van confronta- tie', zo beet Wilson Heath toe. Hij zei, dat de regering haar traditionele rol van bemiddelaar bij arbeidscon flicten weer moest gaan vervullen. In een interview voor de televisie zei Wilson, dat hij met zijn partijgenoten Wilson zou overleggen of de Labour-partij om eem spoedzitting van het Britse parle ment zal vragen. Het parlement is met reces tot vijftien januari. Niet toegeven De conservatieve regering Heath heeft gisteren besloten de strijd met de vakbonden over de lonen van de mijnwerkers en de spoorwegmachinis ten voort te zetten. Op een spoedver gadering besloot het kabinet niet toe te geven aan de eisen van de vakbon den. 'Als we werkelijk iets tegen de inflatie willen doen kunnön wij ons aanbod echt niet verhogen zoals de mijnwerkers dat willen', zei William Whitelaw, de minister voor werkgele genheid. De regering heeft ingestemd met een loonsverhoging van 16,5 pro cent, de eisen van de vakbonden gaan tot 25 procent. Het aantal werklozen ten gevolge van de invoering van de driedaagse werk week is nu opgelopen tot bijna één miljoen. De auto-industrie is gisteren voor een belangrijk deel stil komen te liggen. De arbeidstijdverkorting is door dd regering ingevoerd in ver band met de langzaam-aan actie van de mijnwerkers. Volgens de ministers kan alleen met deze drastische maat regelen een totale catastrofe worden voorkomen. Volgens de oppositie heeft de regering hierdoor de huidige crisis zelf opgeroepen. TEL AVIV, GENÈVE (AP, AFP, Reuter, UPI) Israels minister van defensie Mosje Dajan zal mi nister Henry Kissinger vandaag in Washington eenzijdige terug trekking voorstellen van de Israë lische strijdkrachten van de wes telijke oever van het Suezkanaal tot de heuvels van Mitla en Giddi in de Sinaï. Dit echter op voorwaarde dat de Egyptische troepen op de oostelijke oever van het Suezkanaal op hun hui dige linies blijven en hun offensieve kracht aanzienlijk verminderen. Tus sen de Egyptische en Israëlische strijdkrachten zouden eenheden van de VN gelegerd moeten worden. Een en ander is gisteren uit goed ingelich te bronnen in Tel Aviv vernomen. Het plan van Dajan komt overeen met voorstellen die Israël in 1971 heeft gedaan. In de nieuwe tekst zou echter met nadruk worden gesteld dat de eenzijdige terugtrekking van Israël slechts een éérste stap is naar een al gehele regeling, die Israël in Genève tracht te bereiken teneinde tot 'defi nitieve grenzen' te komen. Volgens de zegslieden eist Egypte in tegenstelling tot 1971 nu niet dat Israël zich eerst uit de gehele Sinaï terugtrekt voordat er onderhandelingen kunnen begin nen. De Egyptische en Israëlische gene raals, die in Genève besprekingen voe ren over de scheiding van troepen aan het Suezfront, hebben nu politie ke besluiten van hun regeringen no dig alvorens de laatste hand te leggen aan een akkoord daarover, zo hebben functionarissen uit de omgeving van de conferentie meegedeeld. Woensdag avond hadden de gesprekspartners in Genève meegedeeld dat zij 'een belang rijk stadium in het overleg' hadden bereikt, maar bijzonderheden werden niet gegeven. WAARSCHUWING Voor minister Dajan gisteren naar de VS vertrok heeft hij gewaarschuwd dat de situatie aan het Suezfront ge vaar liep ernstig te verslechteren door Egyptische bestandsschendingen. 'Een bestand kan niet eenzijdig zijn en de ze situatie kan niet worden toegela ten', aldus Dajan. Hij doelde daarmee op incidenten aan het Egyptische (en ook Syrische) front waarbij drie Is raëli's zouden zijn gedood. Israëlische militairen hebben woens dag tijdelijk de bevoorrading tegenge houden van het Egyptische dërde le ger in de Sinaï uit vergelding voor een beschieting. Het Egyptische blad Al Akhbar had gemeld dat woensdag de hele dag is geschoten door lange afstands-artillerie, tankkanonnen en raketten. Een VN-woordvoerder heeft gisteren meegedeeld dat Egyptische troepen in het noorden van de Sinaï ten oosten van het Suezkanaal nieuwe stellingen hebben betrokken en daarmee in strijd met de wapenstilstand hebben gehandeld. De troepen verplaatsten zich ongeveer 200 meter en namen daar nieuwe stellingen in. Ierse en Zweedse VN-officieren verzochten de Egyptenaren zich terug te trekken en dat zou gebeuren. Maar enkele uren later waren de Egyptenaren nog steeds waar zij waren en sindsdien is over deze situatie niets meer verno men, aldus de VN-woordvoerder. POMPIDOU De Franse president Georges Pompi dou heeft gisteren verklaard te vrezen dat de Geneefse besprekingen tot een langdurige wapenstilstand in plaats van tot werkelijke vrede in het Mid den-Oosten zullen leiden. Volgens Pompidou zal er best een bestands overeenkomst of misschien zelfs een vredesakkoord tussen Israël of met een of ander buurland gesloten wor den. 'Wat mij echter pessimistisch maakt is dat dergelijke overeenkom sten niet door alle volkeren en landen daar erkend zullen worden en dat dit het risico met zich meebrengt dat de overeenkomsten zullen worden voor gesteld als een langdurige wapenstil stand in plaats van een definitieve vrede', aldus Pompidou. De Franse president zei een en ander tijdens zijn traditionele nieuwjaarsreceptie voor de pers, waarbij hij ook opmer kingen over de Nederlandse energie crisis maakte. BEIROET (AP, AFP) Koning Hoessein van Jömanië heeft zijn troepen van het Syrische front teruggetrokken en de Arabische landen gewaar schuwd dat Israël de Geneefse vredesconferentie wel eens kan gaan gebrui ken om een afzonderlijke vrede met Egypte te sluiten. deze organisatie optreedt als de énige vertegenwoordiger van het Palestijnse volk. Na 25 jaar samenleven is net moeilijk een Palestijn van een Jorda- niër te onderscheiden, aldus Hoessein. Ook moeten de notabelen in westelijk Jordanië (aan de overzijde van de Jordaan) het recht hebben namens de bevolking van dit gebied te spreken, zo vervolgde hij. Hoessein verklaarde zich voorstander van een volksstemming, waarin de Pa- lestijnen over hun toekomst kunnen beslissen. Maar dit referendum zou pas mogen worden gehouden na de bevrijding van Palestijns gebied en de stemming zou onder internationaal toezicht moeten worden gehouden, al dus de koning. Kritiek Hoessein leverde in het interview kri tiek op de wijze waarop het Arabische opperbevel de jongste oorlog tegen Is raël heeft gevoerd. Strikt militair ge sproken hadden Egypte en Syrië niet tegelijk moeten aanvallen, aldus Hoes sein. Syrië had pas moeten meedoen nadat de Egyptenaren de heuvels van de Sinaï hadden bereikt. Hij ontkende berichten, dat hij had geweigerd aan de strijd mee te doen. 'Egypte had ons gewaarschuwd geen actie te ondernemen die onder de ge geven omstandigheden op zelfmoord zou zijn neergekomen. Wij waren overeengekomen dat Jordanië zou gaan meedoen als Syrië de Hoogten van Golan had bevrijd', aldus koning Hoessein. De koning hekelde ook het samenspel van de Arabische staten op de vredes conferentie in Genève. Hoessein gaf te kennen dat met name Egypte ei genzinnig optreedt, terwijl de coördi natie met Syrië volgens hem goed is. De conferentie in Genève behoort 'een stap te zijn maar een werkelijke en eervolle vrede in het Midden-Oos ten', aldus Hoessein. Op de vraag of Egypte en Syrië een datum hebben vastgesteld waarop de Geneefse confe rentie moet zijn afgesloten, antwoord de Hoessein: 'Nee'. Wat zou er gaan gebeuren als de conferentie eindeloos werd gerekt zonder dat er iets werd bereikt? 'Dan moet elk land zijn volle nationale verantwoordelijkheden aan vaarden. Een andere keus is er niet', antwoordde Hoessein. 'Dat schijnt de Israëlische strategie te zijn', zo verklaarde de 38-jarige ko ning in een vraaggesprek met het Li banese tijdschrift Al Hawadess, dat gisteren is gepubliceerd. Een afzonderlijke vrede tussen Egypte en Israël zou de positie van Jordanië als onderhandelaar verzwakken en Is raël in staat stellen op het front al leen Syrië te behoeven aan te pak ken', aldus Hoessein, die niet zei wan neer zijn troepen uit Syrië waren weggehaald. iDe Jordaanse koning vroeg zich af wie West-Jordanië (het gebied ten westen van de Jordaan) volkenrechte lijk had kunnen opeisen als Jordanië zich van het Geneefse overleg zou hebben gedistancieerd. Jordanië heeft niet deelgenomen aan de voorberei dingen van de conferentie. 'Maar niet temin hebben wij besloten er toen aan deel te nemen om kracht te kun nen zetten achter onze eis dat onze bezette gebieden de vrijheid moeten herkrijgen'. 'Vergissing' Tijdens het Interview noemde Hoes sein de samenvoeging van Gistransjor- danië en Transjordanië in 1948 een 'vergissing'. 'Wij dachten er in die tijd niet over om een volledige sa mengaan van de gebieden aan weers kanten van de Jordaan tot stand te brengen. Mijn grootvader koning Abdoellah (die destijds Jordaans ko ning was) was er vooral op uit alle mogelijke hulp aan het Palestijnse volk te geven opdat dit zijn vaderland zou kunnen bevrijden. Vooral op aan drang van de Arabische staten zijn MADRID (UPI, Reuter) Span- je's nieuwe premier Carlos Arias i Navarro heeft de Spaanse rege- .ring drastisch gewijzigd. Van de negentien ministers uit het vori ge kabinet heeft hij er elf ver- iVangen. 'Twee ministers kregen een ander de partement, zodat slechts zes op hun post bleven. Volgens waarnemers is de regeringswijziging een duidelijke stap naar rechts. Bijna alle nieuwe ministers staan bekend als trouwe (aanhangers van generaal Franco. Mi nisters, die behoorden tot iets minder Franco-gezinde groeperingen zijn ont slagen. In de Spaanse regering zit nu geen enkel lid meer van de Opus Dei, de rooms-katholieke organisatie van betrekkelijk gematigde technocraten. De minister van buitenlandse zaken Lopez Rodo, het enige Opus Dei-lid in het vorige kabinet, is ontslagen en (vervangen door de diplomaat Pedro (Cortina, tot gisteren ambassadeur in parijs. Tot de ontslagen ministers be hoort ook Fernandez-Miranda. Hij was waarnemend premier vanaf de jdood van de vorige premier, Carrero Blanco, tot de benoeming van de hui- jdige, Arias Navarro. Het nieuwe kabinet telt drie vice-pre miers. Als eerste vice-premier is aan gewezen de nieuwe minister van bin nenlandse zaken José Garcia Fernan dez, een uiterst rechts politicus en éen trouwe vriend Van Franco. Koning Hoessein wij destijds tot de strijd overgegaan en hebben wij gered wat er te redden viel', aldus de Jordaanse vorst. Hoessein zei er niet tegen gekant ie zijn dat de organisatie voor de bevrij ding van Palestina de rechten van het Palestijnse volk op geheel Palestina opeist. Hij zei er wèl tegen te zijn dat

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9