Magere jaren in het verschiet China kan eigen behoefte aan olie helemaal dekken Pakistan op weg naar socialisme Burgerlijk Pensioenfonds wil in recreatie beleggen Voorstellen van EEG benadelen Nederlandse boeren Aansluiting bij beursoverzicht Grootste velden liggen echter in afgelegen gebieden 'De Buitendienst' en Delta Lloyd akkoord Dollar zet opmars voort Nederlander dronk 300 glazen fris NEW YORK UITERST WILLIG DOW JONES INDEX j TROUW/KWARTET VRIJDAiG 4 JANUARI 1974 FINANCIEN/ECONOMIE TPNOUS11/DHL15 Prof. Rutten: worstelen om aan schade te voorkomen I Van een onzer verslaggevers OEN HiAiAG Het economische beeld is in meer dan een opzicht niet gunstig te noemen. Goede re cepten om de bestaande en dreigende moeilijkheden liet hoofd te bieden zijn niet of onvoldoende voorhanden. Een fijzinnige besturing van de economie lijkt thans een illusie. We zullen moeten worste len om aan ernstige schade te ontkomen. Dit constateert prof. dr. F. W. Rut ten. secretaris-generaal van het minis terie van economische zaken in een artikel in Economisch Statistische Be richten! Zijn eerste indrukken be schrijvend buiten het eigenlijke olie veld, merkt hij op, dat een aantal vrij magere jaren in het verschiet ligt. Prof. Rutten zegt geneigd te zijn in te stemmen met de diagnose van zijn voorganger, drs. G. Brouwers, van eind 1971, dat 'na de roes van de 'roa ring sixties' iu de kater komt van de 'critical seventies'. In de jaren zestig stegen het reëel beschikbaar inkomen per werknemer èn de omvang van de publieke sector bijzonder snel. Dit was mogelijk dank zij een betrekke- j lijk sterke groei van het produktiever- mogen en ging samen met een daling van de winsten van bedrijven. Op laag niveau De toekomst, aldus prof. Rutten, lijkt meer problematisch. De rendementen in het bedrijfsleven liggen zeker bezien vanuit het voor 1974 verwachte tpeil in grote trekken op een laag niveau. Een verdere vermindering hiervan is voor werkgelegenheid, in vesteringen en produktie gevaarlijk. Ook lijken de vooruitzichten voor een produktiegroei minder gunstig. Ver- der zijn voorraadvorming en beta lingsbalanssaldo, zoals geraamd voor I 1974, beneden het peil dat op middel- i lange termijn wenselijk is. Bij de tragere groei van onze nationa- Prof. dr. F. W. Rutten netelige situatie Ie 'jas', komt de keuze in hoofdzaak te liggen tussen het beschikbaar inko men per loontrekker (inkomen, waar van belasting etc. is afgetrokken) en Van een medewerker ISLAMABAD De naasting van de banken, scheepvaart en de olie-imdiUi&trie door de Pakistaanse regering betekent voor het land een belangrijke nieuwe stap naar het socia lisme. De maatregelen, genomen op Nieuwjaarsdag kwamen op het moment dat de Pakistaanse eco nomische vooruitzichten na ver schillende ernstige overstromin gen in augustus en de dramati sche stijging van de wereldolie prijzen miserabel waren. Door de nationalisatie van de vijftien ban ken. de scheepvaart en de olie-in dustrie kriigt de regering bijna algehele zeggenschap over de fi nanciële instellingen en belang rijkste industrieën van het land. Volgens bankierskringen in het buitenland lag de nationalisatie van de banken al vóór het eind van het jaar voor de hand en is de maatregel versneld genomen als gevolg van de effecten van de oliecrisis. De buitenlandse ban ken, die in Pakistan opereren, vallen niet onder de nationalisa tiemaatregelen. Minister van financiën, Muhashir Hasan zei op 1 januari dat de /erviervoudiging van de priizen sinds 1971 een grimmige econo mische situatie voor Pakistan had doen ontstaan, met alle gevolgen van dien voor de betalingsbalans. Als minister van financiën van een arm ontwikkelingsland als Pakistan, weet ik hoe fnuikend de stijging der olieprijzen is. We weten werkelijk niet meer hoe we de eindjes aan elkaar moeten knopen'. Premier Zulfikar Ali Bhoetto zei vorige week dat de Pakistaanse olie-toevoer door de hogere prij zen zal oplopen van 60 tot 350 miljoen Amerikaanse dollars evenveel als éénderde van de Pa kistaanse uitvoer. Vooraanstaande binnenlandse economen zien de nationalisatie van de banken als een poging van de regering om de economie beter te reguleren. Volgens de minister van financiën, in een ra dio-interview, waren de private banken in niet geringe mate ver antwoordelijk voor de oneven wichtige economie, en was de 'in- dustrieëlc cn financiële macht ge concentreerd in de handen van een paar rubber-barons'. Terwijl alle aandelen in banken door de regering zijn overgeno men, zal ten aanzien van de aan delen in de scheepvaart en de olieconcerns slechts zoveel wor den genaast als nodig is voor het uitoefenen van de effectieve con trole over het doen en laten van deze ondernemingen. De acht buitenlandse banken in Pakistan mogen in het land blijven wer ken zonder de aktiviteiten uit te breiden of nieuwe aan te trek ken. De genationaliseerde banken, die over het land verdeeld rond 3.000 bijkantoren hebben, bevatten sa men ongeveer twee miljard dol lar aan to:v rtrouwde gelden, dat is ruim 90 procent van het totaal. Dr. Hasan verzekerde de private sector in d' economie dat de re gering geen verdere nationalisa ties overweegt. Waarnemers wij zen er echter op dat zulke belof ten in d« afgelopen maanden va ker zijn gedaan. Van één onzer verslaggevers DEN HAAG Nederlandse graan- I boeren zullen ernstig nadeel onder- ivinden van de voorstellen van de Eu- .ropese Commissie om het EEG-land- bouwbeleid te veranderen. Er wordt I in de plannen geen verschil gemaakt tussen gebieden met een tekort aan I graan en gebieden met een. overschot. Dat betekent voor Nederland lagere prijzen. Weliswaar worden de prijzen 'voor mais verhoogd'maar de boeren in ons land hebben daar nauwelijks i profijt van. Dat stelt het produkt- schap granen in een beoordeling van i het memorandum van de Europese I Commissie, dat het produktschap 'on- aanvaardbaar voor de Nederlandse ak- i kerbouw" noemt. De voorzitter van het produktschap I granen dr. C. van Beukering heeft in I zijn nieuwjaarsrede gezegd dat het lo- pende seizoen 73/"'1 voor de graanboe- l-ren over liet geheel genomen niet te genvalt, hoewel de waardevermeerde ring van de gulden fors nadelig heeft gewerkt. De boeren hebben tot nu toe prijzen kunnen maken die lagen bo ven het EEG-interventiepiel. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM !n het telefonisch avondver- keer kwamen donderdagavond de volgende koersen tot stand i tussen haakjes de offi ciële slotkoers van dezelfde dag). Akzo 53.00-53.30 <52.00 g.l.). Hoogovens geen opgave (63.00). Kon. Olie 96.00-98.00 (95.10). Philips 35.00-35.50 <35.00). Unilever 112.00- 112.60 (111.90). KLM geen opgave (63.00). De beurswaarde van Nederlandse aan delen op de Amsterdamse effecten beurs is in 1973 scherp gedaald van 48.537 min eind december 1972 tot 39.285 min eind december 1973. De eerste drie maanden van 1973 gaven nog een stijging te zien tot 52.545 min eind maart, maar daarna trad een gestage daling in, die pas in december werd gevolgd dcor een licht herstel. In deze laatste maand steeg de reële beurswaarde van 38.057 min tot 39.285 min, aldus berekeningen van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. De reële waarde van de internationals daalde in 1973 van 30.692 min tot 24.292 min (eind november 23.182 min), handel, industrie en diversen daalde van 11.297 min tot 9.498 min (eind november 9.330 min), scheep- en luchtvaart daalde van 1.247 min tot 950 min (eind no vember 929 min), bank, krediet en verzekeringswezen belandde van 4.467 min op 3.877 min, waarbij deze groep als enige in december niet meedeed aan het herstel (eind novem ber nog 4.001 min) en de overige fondsen kwamen van 834 min eind 1972 op 668 min per ultimo decem ber 1973 na een dieptepunt van 615 min eind november. De nominale waarde is in 1973 gestegen van 9.600 min tot 10.108 min. De gemiddelde koers daalde van 506 tot 388.6 en de beurswaarde-index (1963 is 100) daalde van 103,7 tot 96,9. het inkomen, dat naar of via de pu blieke sector (de belasting) loopt. Een netelige situatie. De harde strijd rond de inkomensverdeling is daarme de in lijn. In deze fase lijkt prof. Rutten een grotere openheid over groepen van in komens een van de aangewezen pun ten. De invloed hiervan kan op de duur belangrijk zijn, doch lijkt sterk afhankelijk van de wijze van uitvoe ring. Zorgvuldigheid is daarbij gebo den. De prijsstijging van de particuliere consumptie, die voor de jaren 1971 tot en met 1974 gemiddeld op 9 pro cent per jaar uitkomt, zal naar ver wachting, dit jaar de magische drem pel van 10 procent overschrijden. Voor een deel is dat weliswaar aan de oliecrisis te wijten, maar het maakt het perspectief voor 1975 niet roos kleuriger. Lonen De secretaris-generaal van economi sche zaken merkt voorts op, dat in verband met de inflatiebestrijding te recht wordt gewezen op de wenselijk heid om bij onderhandelingen over lonen e.d. onderscheid te maken tus sen de reële en de puur nominale sfeer. Toch kan men, aldus prof. Rut ten, beide elementen om diverse rede nen niet geheel los van elkaar zien. Zo zou z.i. een eventuele extra loon stijging althans op de korte ter mijn het reële beschikbare loon lang niet evenredig, maar wel eniger mate doen stijgen. De berekeningen rond lonen en prij zen, die de laatste jaren in zwang zijn, vormen, zo schrijft prof. Rutten, elementen uit een schimmenspel. Bij de inflatiebestrijding is niet alleen goede wil, maar ook een goed wer kend instrumentarium nodig. Zolang de bereidheid ontbreekt om dat laat ste op een meer blijvende basis te creëren, resp. te hanteren, moet men zich over het resultaat van goede be doelingen, nationale matigingsacties e.d. geen illusies maken. Grote zorg Prof. Rutten schrijft verder, dat niet alleen de inflatie, een te hoge werk loosheid en de oliecrisis ons land pla gen. Ook de internationale economi sche betrekkingen geven, zo vindt hij, reden tot grote zorg. De internationa le monetaire situatie laat daarover geen twijfel. Ook de gang van zaken rond d" energiecrisis doet de ogen openen. 'De economische unie in de EEG zou niet een wenkend maar een wijkend perspectief kunnen blijkep'. In het laatste geval zou ook de toe komst van de Europese handel er op de lange duur niet goed meer uit zien. Naar de indruk van prof. Rutten zijn in de afgelopen jaren bij de macro- economische politiek de technische details in verhouding tot de hoofd lijnen sterk overbelicht. De misvat ting is ontstaan dat beheersing van de rekenkunst rond zaken als 'irrelevante posten, incidentele verhogingen en overloop' voldoende is voor een zinni ge macro-economische politiek. Dat is evenwel niet zo. Evenmin ge tuigt het, volgens de secretaris-gene raal, van uitgeslapenheid om steeds maar weer te vragen om nadere cij fers van het Centraal Planbureau. 'We maken ons met steeds weer nieu we cijfers, telkens nieuwe berekenin gen en steeds meer details steeds min der geloofwaardig. Een zuinigheidsac tie is dan ook op dit terrein dringend gewenst'. Prof. Rutten noemt het onvermijde lijk, dat de ramingen van het Cen traal Planbureau een zekere fouten marge bezitten. Maar aan deze onver mijdelijkheid dienen geen onjuiste conclusies te worden verbonden. Zo is de opvatting, dat over de toekomst niet met een ztkere mate van objecti viteit te jordelen valt, niet zonder ge vaar. Zij zou immers een vrijbrief kunnen vormen voor onsamenhangen de beleidsbeslissingen. Grontmij en Heidemij samen buiten W-Europa ARNHEM Grontmij en Heidemij hebben hun advies- en ingenieursacti viteiten buiten 'West-Europa gebun deld. Hiertoe zal worden opgericht Euroconsult. Euroconsult zal een coördinerende en beleidvoerende taak krijgen met betrekking tot de be staande activiteiten van de Heidemij- dochter Ilaco en Grontmij Internatio nal. In de laatste vennootschap zal Grcntmij haar werkzaamheden buiten West-Europa onderbrengen. Paardenmarkt DEN BOSCH - Aaanvoer 243 stuks, prijzen in guldens per stuk: Luxe paarden 1800-3225. extra boven note- jlng -j-vo. i'H tuigpi paad 1600. luxe veulens (hengsten) 1160-1400, luxe veulens (merries) 1700-2300 hitten 1100-1400, shetlandse ponnies (rulns) 325-525 sheUandse ponnles (merries) 1600-1250 Prijzen In guldens per kg geslacht ge- nicht: Jonge slachtpaarden 5.20-5.60 en oude slachtpaarden 4.20-4.95. Overzicht van handel en prijzen: luxe paarden redelijk en prijshoudend vol- Jarige behoorlijk en gehandhaafd, anderhalf slachtpaarden stug en prijshoudend en shet landse ponnies levendiger en vaster. N B. Eerstvolgende paardenfmarkt donder dag 1* Januari a.s. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 35%-36 (33%- "nilever S 40%-41 (40-40%). Philips $12» %-12 'icn KLM $21», <21»',). Opga.o duPont-Wulston. De olie-installaties in Taicheng. In april vorig jaar zijn de Chineze n met de opbouw begonnen, drie maanden later begon de olie te vloeien. Van een onzer redacteuren DEN HAAG 'De Chinese olie-industrie is in volle ontwikke ling,' zo meldde radio-Peking gisterochtend niet zonder trots. Eerder dan geraamd zijn de streefcijfers van het huidige plan bereikt. China, dat lange tijd olie en olieprodukten moest invoe ren, is een land geworden dat rijk is aan oliebronnen, niet alleen op het land maar ook voor de Chinese kust, zo heette het in de uitzending. ligt het voor de hand dat met een toenemende raotorisering van China ook het aandeel van aardolie in de totale energieconsumptie zal toene men. Op net ogenblik, bedraagt dat nog maar 7 procent, tegen kolen on geveer 80 procent. Maar met de uit bouw van de luchtvaart, de handels vloot en een toeneming van het ver keer zal die verhouding zich onge twijfeld wijzigen. Thans is de geproduceerde olie dus nog vrijwel geheel bestemd voor de industrie, als brandstof maar ook als grondstof. De grote raffinaderij van Taicheng produceert zo'n 150 ver schillende olieprodukten, voor diver se industriële toepassingen. Op de jaarbeurs van Kanton worden ieder jaar met trots nieuwe produkten aan het publiek getoond. Momenteel hoeft de Chinese industrie nog maar zeer incidenteel en op v bescheiden schaal weinig voorkomende oliepro dukten in te voeren, zo werd op de laatste jaarbeurs gezegd. Eerder was al duidelijk, dat de Volksrepubliek China door de huidi ge oliecrisis niet of nauwelijks wordt beroerd Volgens persberich ten in Peking is de produktie van ruwe olie in de Volksrepubliek sinds 1966 jaarlijks met gemiddeld 22 procent verhoogd. Produktiecij- fers zijn nooit genoemd, maar naar schatting liggen deze cijfers tussen de 25 en 30 miljoen ton per jaar. Voor een land met 800 miljoen in woners is dat niet veel. Nederland bijvoorbeeld met ongeveeer 13 mil joen inwoners, verbruikt per jaar zo'n 30 miljoen ton. Bedacht moet echter worden, dat de motorisering in de Volksrepubliek nog nauwelijks van betekenis is. Handkarren zijn op het platteland nog altijd een zeer belangrijk transportmiddel en ook in de grote steden neemt de auto nog maar een te verwaarlozen plaats in. In Nederland verreed het verkeer in 1972 4,7 miljoen ton olie. Overigens Over de oliereserves van China zijn in het westen amper gegevens be kend. Schattingen van deskundigen lopen uiteen van 3 miljard tot 50 miljoen ton. Zeker is wel. en dat bleek ook gisteren uit de uitzending van radio Peking, dat de reserves veel groter zijn dan de regering in Peking lange tijd heeft gedacht of beweerd. Tot vooi enkele jaren werd steeds een bekende voorraad van 5930 miljoen ton genoemd. Het grootste veld is waarschijnlijk dat van Taching in de Heiloengki- ang provincie in het noorden van het land. Deze reserves liggen be trekkelijk gunstig ten opzichte van de grote industriegebieden (Mants- joerije), evenals de Shangli-velden in de provincie Sjangtoeng, die de laatste jaren steeds belangrijker lij ken te worden. De meeste voorraden bevinden zich echter in het westen van het land, in Sinkiang en Tsjinghai. Het ver voer van de olie uit deze gebieden naar de industriële centra, waar de behoefte eraan het grootst is, stuit echter op grote problemen. China's belangrijkste veld ligt waarschijnlijk in Joemen in de provincie Kansoe, waar al meer dan 30 jaar aardolie wordt gewonnen. Daarvandaan loopt een pijpleiding naar een raffinaderij in Lnachow, die naar schatting een capaciteit heeft van 3 miljoen ton per jaar. (Ter vergelijking: die van Shell in Pernis, de grootste ter we reld, verwerkt per jaar zo'n 25 mil joen ton). Kleinere reserves bevin den zich nog op verschillende plaat sen elders in het land In Tibet zouden zich nog grote voor komens bevinden, waar een zeer rendabele produktie mogelijk is. Re geringskringen in Peking hullen zich daarover echter in een angstval lig stilzwijgen. Seismologisch onder zoek en proefboringen in deze gebie den worden steeds intensiever voort gezet, evenals naar mogelijk zeer grote reserves in de Gele en in de Oostchinese Zee. Een eerste drijven de boortoren hebben de Chinezen in Japan besteld. Behalve al deze oliereserves, waar van de juiste betekenis pas over een groot aantal jaren duidelijk zal zijn, bezit de Volksrepubliek China ook nog grote gasreserves, maar ook daarover is vrijwel niets bekend. Zeker is in ieder geval wel, dat Chi na niet afhankelijk is van buiten landse leveranciers, omdat het aan bod de vraag zonder moeite kan bij houden. Iets, dat voor het reusachti ge land een zeer geruststellende ge dachte moet zijn. AMSTERDAM De besturen van Delta Lloyd en de vakorganisatie 'De Buitendienst' hebben een overeen komst ondertekend naar aanleiding van het samengaan van Delta Lloyd met Commercial Union Assurance in Londen. Tijdens het overleg verleden jaar heeft 'De Buitendienst' haar positief advies voor het samengaan afhanke lijk gesteld van een aantal specifiek op de belangen van de buitendienst functionarissen van Delta-Lloyd afge stemde garanties. Hoewel tijdens het overleg door Del ta-Lloyd gesteld werd dat die garan ties volledig zouden worden gegeven, kon aanvankelijk geen overeenstem ming worden bereikt tussen de be trokkenen over de verwoording. Inmiddels is met instemming van alle partijen volledige overeenstemming bereikt en donderdagmorgen is een vrijwel eensluidende overeenkomst ondertekend als op 31 augustus 1973 werd gesloten tussen Delta Lloyd en de samenwerkende vakorganisaties NW^bond 'Mercurius', BVA en HBV, aldus Delta-Lloyd. AMSTERDAM De Amerikaanse dollar heeft gisteren zijn opmars op de Europese valutamarkten stevig voortgezet, behalve op die van Am sterdam. In Frankrijk kwam tijdens een nerveuze handel een notering tot stand van 2,7830 markt, 3 pfennig meer dan eergisteren. De Bundesbank moest 38 miljoen dollar verkopen om de mark te steunen. In Londen was de koersstijging van de dollar het meest spectaculair. Het pond sterling daalde ten opzichte van de dollar 3,5 dollarcent tot 2,2682 dol lar voor één Brits pond. Volgens valu tahandelaren is de kracht van de dol lar een gevolg van de opvatting dat de Verenigde Staten minder gebukt zullen gaan onder de energiecrisis dan de Europese landen. In Amster dam heeft de dollar donderdag scherp gefluctueerd. Na een zeer vaste ope ning op 2.8800 (slot woensdag 2.8520-30) daalde de prijs via 2.8730 tot 2.8600-2.8650. De omzet ten waren hierbij zeer groot en de stemming bleef nerveus. Volgens geld marktkringen heeft De Nederlandsche Bank ci~c 30 min 'swap' dollars ge kocht De goudprijs bereikte nieuwe record hoogten, wat door geldhandelaren werd toegeschreven aan de heersende mening dit de Arabische landen zich in de toekomst in goud willen laten betalen voor hun olie. In Londen kwa .1 een goudnotering tot stand van 121,25 dollar per ounce, 3,75 dollar meer dan eergisteren en de hoogste prijs in vijf maanden. In Amsterdam koste het et'ele metaal gisteren 11.200-11.500 per kg. tegen 10.450- 750 per kg. eergisteren. DEN HAAG Het AJgemeen Burgerlijk Pensioenfonds wil zijn beleggingsmogelijkkeden verruimen en heeft daartoe voorstellen gedaan aan de regering. De hoofddirecteur van het ABP heeft dit in zijn nieuwjaarsrede meegedeeld. Binnen de nu gestelde grenzen is het ABP van plan nieuwe wegen te be wandelen, zoals belegging in recreatie- projecten en in voor rendabele exploi tatie geschikte monumenten. Ook in deze tijd van economische te ruggang zal de stroom van belegging zoekende middelen voorshands nog blijven toenemen. Bij een verslechte- AMSTERDAM Na het voor de frisdrankenindustrie moeilij ke 1972 is in 1973 het verbruik van frisdrank weer toegenomen, ald-s de directeur van Coca Co la Nederland, de heer G. C. van de Zijpp, in zijn nieuwjaarsrede tot het personeel. Hij schat dat er ongeveer 11 pet meer fris is gedronken, nl. zo'n 815 miljoen liter. Dit betekent, dat elke Ne derlander vorig jaar ruim 300 glazen fris heeft gedronken. De heer Van Zijpp deelde mee, dat er met de Skoll-brouwerij een overeenkomst is gesloten om Coca Cola in de aan de brouwerij verbonden café's en restaurants te gaan leveren. De ze introduktie zal in de loop van dit jaar plaatsvinden. Ver wacht wordt dat 1974 voor de frisdrankenindustrie een moei lijk jaar zal worden. ring van de bouwmarkt, de geringe vraag op de binnenlandse kapitaal markt en de terughoudendheid van het bedrijfsleven op het gebied van de investeringen, geeft dit echter gro- te problemen. Binnen de grenzen van de wettelijke mogelijkheden zal dit het ABP nopen tot een meer naar buiten gericht, actief en agressief be leggingsbeleid en het openen van wel geoorloofde maar nog niet gebruikte wetten, zoals de belegging in recrea- tieprojecten. Franse Unilever- uitbreiding rond ROTTERDAM De Franse autoritei ten hebben toestemming gegeven voor de transactie waarbij een belangrijk deel van de activiteiten van Vitho, een zuivelproduktendochter van de Franse Genvrain-groep zal worden sa mengevoegd met die van de Franse Unilever-dochter La Roche aux Fees. Een principe-overeenkomst tussen de maatschappijen was al in oktober vo rig jaar bereikt Koersen in Montreal Bovis Dom Tai <a Chetn Husky Nai. Glas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada "ïi 9%b 18% 2/1 1.80 22:4 21% 9% 18'/, 5.25L 18 1.85 22% 22 H Grondstoffenschaarste speelde WA VIN parten ZWOLLE WAVIN Nederland heeft met enige moeite 1973 nog met een positief resultaat kunnen afsluiten. Voor het komende jaar wordt gere kend op een vermindering van de grondstoffenaanvoer en de verhoging van de prijzen van eindprodukten. De omzet is vorig jaar met 19 procent ge stegen, maar de bedrijfskosten stegen boven de verwachtingen. Indult. Sporen UUII. Ubl. Modt 31 dec. 850.86 196.19 89.37 72.75 gesl. 2 jan. 855.32 198.20 91.23 72.73 700.6 3 jan. 880.69 202.45 93.85 72.73 691.3 Aaod. Obl. lot. H. U 31 dec. 23.470 20.370 1.893 931 657 2 jan. 12.060 13.690 1.784 1.067 438 3 jan. 24.850 19.970 1.856 1.554 156 NEW YORK 3/1 3/1 AC F Industrie 57% 614 Alreo 13% 13% Allied Chemical 49% 514 Alum Co of Am 72% 75 American Brands 33% 35% American Can 26% 28 Am Cvanamld 19% 20% Am Electr Power 26% 26% Am Metal Climax 51% 52% Am Motors 8% 8% Am Smelt C Kef 23% 24% Am Tel Tel 50 614 3% 4 Anaconda 27% 28% Armco S'eel 21% 224 Atlant. Richfield 110% 112% Bendis 25 25% Hethl Steel 32% 23% Boeing 12% 12% Burlington Ind. 20% 22 Can Pacafic Ky 17% 17% Celanese 284 20% Chase Manhattan 55% 55% Chessie System 61% 634 Chrysler 154 15% Cities Service 80 «1% Colgate Palmollve 24% 25% Cult Industries 15% 16 Cummonw Ediaoi 28% 29% Cons Edison 19% 21 Cont. Can 21 21 Cont. Oil 54% 55% 114 Curtlss Wright 10% Curllss Wright a 18% IS 4 Dart ind. 17", 11% Deere and Co 50% 534 Dow Chemical 57% 57% 169 Du Pom iEl) 160% Eastman Kodak 115% 115% First Nat City 45% 45% Gen Electric Gen Fond» Gen Motors Gen Pub) Util Oen Tel 4 Tel Getty (ill Gilette Gimbel Brothers Goodvear I and B Gulf Oil Illinois Central Ind. lnstlco Int Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel 4 Tal 62% 63'. 25 25'4 48 47'4 17% 18% 24% 25% 163 168% 35 36», 16% 17 4 24% 25 24% 25 22% 23% 8% 94 242% 239 4 26% 27% 54% 35% 52% 55% 27% 29% Ling-Lemco Vnugi Litton Ind Lockheed Aircr*»1 Marcor Martin Marleila May Dep Store» McDonnell Dnugla Mobil Oil Corp Nabisco Nat Cash Henluie vat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nai Lead Ind 14% 14 4 22 22% 14% 14% 53 564 11% 12% 30% 31 '4 11% 12% Pat Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Philips Peir Procter 4 Ga in bi Republic Steel 'tevnolds Ind R«val Dutch Petr Santa Fë Ind Sears Rnehurg Shell OH Southern Southern Pacific Railway Sperrv Ka rid Stand Oil Calil Stand Oil Indian* Exxon Corp Studehaker «rlh Sun OU 18% 20% 24 25'4 414 42% 33% 36 54% 35\ 92% 6» 724 16% 16% 39», 39% 50% 51% 42% 43% 35 ?6% 105 108% 96% 98»4 28% 31% 56% 58% Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraf United Brands US <4ee) 29% 31'4 106% 107% 0 9% 40% 41 33% 34% 7% 8% 23% 24 8 8% 37»/, 38'% West Union lei ■Vesliiiehouse El vVoulworth 14% 15% 254 234 18% 19 Admiral Corp. 10% 11% Allengheny Put* S 20 11% Akzonu 19% 19% Am Standard 10% 20 Amsted Ind. 39 404 Ball Ohio 47% 54 Baruk Cixara 5% ST'a Can Brrverea 3% 3% Cetto 13% 15 Cbadhourn Goth Chase Select Fd 8.83 olumhia Ga* 23». 26% lommen 34% Conl Telephone 18% 18% *»J~ 37% 57% Int Bank lm Kec Int Flav Fraa Int Paper if 4) 99b 9940b SO 80% 31% 52% a iv-.« 214 21% 79 79*4 dadison Fund Nat Can Nv centr a North Weal R N Am Philips Co 7% 79 19 7% 104 79% 20% Occidental Peir 8% 8% Pacific Light steel 204 16% 20 174 Reliance Group 8% 10% >id Hji.Oi Matham Ina. 49 10% 49 11 i audi 18% 204 Untied Corp» United Gas Western Bancorp 14% 8»; 14». 25% 13 8% 15 264

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15