Schneider: 'Voetballerij mag ^een computerbeweging zijn' Twee trainers gestraft rs JOEGOSLAVEN WILLEN UITSTEL Tass kritiseert FIFA-president Sterke start van Vultink in 47/2 levenoorder vecht voor come-back na meniscus-operatie )sgood en ïudsonte koop jjöbrend )ewijst [lasse rimman versterkt positie Haal WISO taboe in Kristiansand Titelstrijd op Papendal 800 miljoen televisiekijkers bij loting wk DUW/KWARTET VRIJDAG 4 JANUARI 1974 SPORT T9/K13 an onze speciale verslaggever ENDRIK IDO AMBACHT Niets is voor een voetbalprof erger n uitgeschakeld te worden door een meniscus. Rinus Israël van lyenoord zal dat van harte onderschrijven. Een operatie aan de eniscus hoe simpel medisch gezien ook betekent voor de voet- Her een lange lijdensweg voordat van een come-back sprake kan |n. Toen Dick Schneider, enkele maanden geleden in de uitwed- rijd tegen Roda JC een dergelijke blessure opliep, was zijn eerste •actie dat het afgelopen was met zijn carrière. )NDEN (Reuter) De Londense etbalclub Chelsea heeft gisteren fee spelers op de transferlijst ge patst. Het zijn steraanvaller Peter igood en middenvelder Alan Hud- n. De reden is, dat beide spelers stermorgen niet op de training zijn rschenen. In eerste instantie waren door het bestuur van Chelsea vcor n week geschorst, maar nadat de elers lieten weten, dat zij liever ilden vertrekken, werden zij door de jb onmiddellijk op de transferlijst tzet. Osgood en Hudson moeten het tordbedrag van 500.000 pond ster- ig 3.250.000) opbrengen. Osgood is al eens eerder op de transferlijst iplaatst, maar besloot na twee weken ch maar te blijven, jk het enfant-terrible van Manches- r United, George Best, was gisteren eer in het nieuws. Op de training ji Manchester United schitterde hij »or afwezigheid. In Engeland ver- bedt men, dat, door de slechte resul- ten van de Mancunians, Best weer tt heeft gekregen van zijn vroegere vaal, namelijk het regelmatig weg- Sjven van de trainingen. SLO De 21-jarige Noor Amund [öbrend, die tijdens de schaatsinter- nd tegen Nederland in Heerenveen van zich deed spreken, is de meest ivallende figuur geweest tijdens de (aditionele Nieuwjaarswedstrijden, ie gisteren en woensdag in Oslo wer en gehouden. De Noor, die op de irste dag zowel de 500 als op de 5000 eter een tweede plaats voor zich leiste, bewees gisteren op de schaats- ijl de capaciteiten te bezitten om de oorse schaatskroon binnen zeer kor- j tijd over te nemen van de weinig lectaculaire Sten Stensen. Stensen lelde op de mijl overigens teleur lor in 2.10.33 slechts als zesde te ndigen. (j de sprinters was Per Björang een flsse apart. Hij bleef in het pdklassement meer dan. 1,2 punt lor op Olof Granath en 'zal tijdens it wereldkampioenschap in Inns- ruck vermoedelijk alleen maar se- feuze concurrentie te duchten fbben van wereldkampioen Valery uratov. meier: 1. Sjöbrend (No) 2.06.13; 2. >on (Zwe) 2.08.60; 3. Storliolt (No) 19; 4. Stcnsjemet (No) 2.09.16; 5. An- m (No) 2.09.78; 6. Stensen (No) 2.10.33; Hagen (No) 2.10.54; 8. Johansen (No) 0.649. Sandler (Zwe) 2,10.79; 10. Vea |o) 2.10.96. meter: l. Stenson (No) 16.04.78: 2. n (Zwe) 16.08.41: 3. Sandler (Zwe) 1.11.97; 4. Sjöbrend (No) 16.22.24: 5. Jo- insen (No) 16.34.17: 6. Henriksen (No) i.37.53; 7. Andersen (No) 16.44.89: 8. Sten- emmet (No) 16.52.45; 9. Konsmo (No) .52.49; 10. Storholt (No) 17.08.40. Indklascment: 1. Sjöbrend 178.559; 2. jaeson 179.054; 3. Stensen 179.965; 4. Jo- hnsen 181.535; 4. Andersen 182.018; 6. indler 182.198. O meter: 1. Björang 39.82 sec; 2. Olof Gra- Ith 40.52: 3. Sunde 40.88; 4. Johan Granath iwe) 41.00; 5. Wallberg (Zwe) 41.08; 6. Er- sson (Zwei 41.30; 7. Lind (No) 41.48; 8. Di- flksen (No) 41.61; 9. Leven (Zwe) 41.85; 10. Olih (No) 41.98; 1000 meter: 1. Olof Gra- tth (1.23.19; 2. Bjoerang 1 23.20; 3. Johan fanath 1.24.29: 4. Leven 1.26.04 5. Sunde 16.05; 6. Wallberg 1.26.06; 7. Didrlksen 26 4S; S. Eriksson 1.26.71; 9. Pettersson 27.19; 10. Llnd 1.27.39. (ndklassement: 1. Bjoerang 163.010; 2. Olof fanath 164.280; 3. Johan Granath 165.625: 4. allberg 166.915; 5. Sunde 167.625; 6. Leven is.325: 7. Didrlksen 169.865; 8. Llnd 170.035; Pettersson 170.775: 10 Holth 170 785. A.STINGS (Reuter) De 22-jarige msterdamse schaker Jan Timman lekte gisteravond in het toernooi n Hastings zijn derde achtereenvol- :nde overwinning. Timman versloeg Cubaan Silvino Carcia. e jonge Nederlandse meester, die in zetten won, maakte een handig ge- nik van de foutjes van zijn oppo- •nt. Zijn belangrijkste rivalen in dit lernooi, de Russische grootmeester uzmin en de Hongaar Szabo verlo- een half punt op Timman door t remise te besluiten tegen respec- eveiijk de Canadees Suttles en de ngelsman Sean. imman heeft in de resterende par- jen minder dan vijftig pet. van de te ihalen punten nodig om een groot- eesterresultaat te halen. Haalt hij it resultaat dan mag hij zich na dit lernooi met de titel internationaal rootmeester tooien en wordt hij na euwe en Donner de derde Neder- inder die deze titel mag voeren. evendc ronde: Basman (Eng)Pytel (Po- n) 0—1: Stean (Eng)—Szabo \3—Va. Tim- lan (Ned)Garcia (Cubai 1—0. Gligoric Joey Miles (Eng) 1—0. Hartston (Eng) •Keene (Eng) Vj. Suttles (Can)—Kuz- in (Rus) ',i—Vi. Relstab (W-Dldi—Adorjan Hongi 0—1, Tal (Rus)—Benko (VS) ViVs. land: 1. Timman 6 pnt., 2/3. Kuzmin en zabo 5; 4. Gligoric 4Vi. 5. Adorjan. Keene n Tal 4. 8. Hartston en Suttles 3>/i. 10. Issman. Benko. Pytel. Stean 3. 14. Garcia 15. Rcllstab l',4. 16. Miles 1. Schneider: 'Het was een vreselijk te leurstellende ervaring voor me, toen ik vernam wat er met mijn rechter knie aan de hand was. Ik ben in het verleden nooit geplaagd door ernstig^ blessures en dan overkomt je zoiets. Je hebt van nabij gevolgd wat Rinus Israel heeft doorgemaakt en dan be kruipt je een gevoel van enorme moe deloosheid. In het veld denk je er nooit aan dat jou zoiets ook kan over komen. Ik geloof ook niet dat een mijnwerker de schacht in daalt met de gedachte ik kom hier nooit meer uit. Zo is het ook met een voetballer ge steld. Hij denkt tijdens het spel niet aan blessures. Ze zijn weliswaar in herent aan het vak, maar da taan- vaard je.' Bij die laatste opmerking wil Schneider wdl graag de kanttekening plaatsen dat voetballers elkaar wel wat meer mogen ontzien. Ze beseffen naar het oordeel van de 25-jarige aan voerder van Feyenoord niet voldoende dat ze met elkaar het brood verdie nen.' Je redt het bovendien op den duur met ruw voetbal toch niet.' VOORRECHT De periode dat Dick Schneider na zijn operatie in het ziekenhuis het gene zingsproces zijn werk moest laten doen deed hem stilstaan bij zaken waar hij zelden over nadacht. 'Ik zag daar in hdt ziekenhuis mensen die nieuwe knieën, nieuwe heupen kregen. Je zag daar een heel klein beetje van de ellende die er in de wereld heerst. Toen pas besefte ik eigenlijk wat een groot voorrecht het is om gezond te zijn. Dat waardeer je pas als je iets mist. Toen ik weer voor het eerst na de operatie ging trainen, vond sik het heerlijk om te zweten, tegen een bal te schoppen en onder de douche te staan. Voor die tijd vond ik dat de gewoonste zaak van de wereld, maar na die operatie toen je aan je ziekbed was gekluisterd en daarna die eerste zielige stappen mocht doen, toen was ik echt blij omdat ik wist dat alles snel voorbij zou zijn.' Alleen in alle rust en stilte, werkt Dick Schneider nu aan zijn terugkeer in Feyenoords hoofdmacht. Een ren tree die volgens de international niet lang meer op zich zal laten wachten. Schneider, zelfverzekerder dan ooit, wil in dit verband op geen enkele ma nier met Rinus Israel worden vergele ken. 'Rinus is een hoogst ongelukkig voorbeeld. Hij heeft twee meniscuso peraties achter de rug en heeft in zijn eerste wedstrijd voor Feyenoord pech gehad. Ook de versterktd concurrentie in de defensie (Everse, Ramljak, Rijs- bergen, Van Daele en uiteraard ook Israel) baart Schneider vooralsnog weinig zorgen. 'Ik vind het wel pret tig dat trainer Coerver wat meer keus heeft. Ik beschouw dat als een.stimu lans. Zo'n prikkel heb je van tijd tot tijd als voerballer nodig, want onwil- Dick Schneider vóór zijn meniscusoperatie aan de vooravond van de zo gedenkwaardige interland tegen België in november '73. lekeurig ga je toch denken dat je wel zeker bent van je plaats.' MOTIVATIE Schneider zegt vaak van mening te verschillen met Wiel Coerver, maar bewondert hem niettemin om zijn, be zetenheid en vakmanschap. 'Hij moti veert alles goed, alleen vraag ik me wel eens af of die motivatie van hem klopt. Zijn bezetenheid voor de voet balsport is net zo groot als een jon gen van een, jaar of twaalf. Ik had dat zelf vroeger ook. Ik stond 's morgens om zes uur op om met een balletje te gen een muur te schoppen, uur na uur. Voetbal betekende alles voor me. Al vielen de kraaien bij wijze van spreken van de hitte dood in het dak dan, nog dacht ik niet aan zwemmen. Dat is ook de reden waarom ik nooit zwemmen heb geleerd. Die bezeten heid van vroeger is bij mij nog wel aanwezig, maar door allerlei aflei dingsmogelijkheden in het maatschap pelijk leven, is ze wat afgezakt, maar ik heb nog wel veel spelvreugde. Wat mij zo gefrappeerd heeft is dat de spelers van het Nederlands elftal na de wedstrijd tegen België, die toch van historische betekenis was, zo koeltjes reageerden. Niemand keek echt blij, niemand deed spontaan over het feit dat we naar München gaan. Wij voet ballers,' zo vindt Schneider 'moeten ervoor zorgen dat de voetballerij geen computerbeweging wordt. De zake lijkheid mag niet gaan overheersen.' Het hele gedoe rond Oranje is voor Dick Schneider een volstrekt onbegrij pelijke affaire. Hoewel hij zich begrij pelijk niet in details wil uitlaten kan hij zich in geen enkel opzicht vereni gen met de uitlatingen die zijn club genoot Wim van Hanegem en Barry Hulshoff over trainer Fadrhonc heb ben gedaan. 'Tegen Griekenland stond iedereen als een man achter hem en nu willen sommigen hem laten vallen. Wat Hulshoff in Vrij Nederland heeft gezegd vind ik dom. Waarom moet zo nodig de vuile was worden buiten ge hangen? Nu deugt er niets meer van hem. Ik wil me over de hele kwestie verder niet uitlaten, alleen wil zeggen dat ik Fadrhonc als mens waardeer. Laten we de hele zaak binnenshuis uitvechten, dan worden allerlei andere belangen, zoals de sponsoring van Oranje, ook niet zo geschaad. SEX Schneider zegt zich ook geërgerd te hebben aan enkele uitlatingen van dokter Kessel over de sexproblemen die zich eventueel tijdens de wereld kampioenschappen zouden kunnen voordoen als de spelers enige tijd van huis zijn. Voor Schneider is sex in München geen probleem. 'Ik sta er zelfs niet bij stil. Sex is toch niet iets dat je kunt programmeren. Je kunt de vrouwen af en toe wel over laten komen, maar als de spelers geen zin hebben is al die moeite tevergeefs. Waarom zo over sex gepraat. Daar heeft het publiek niets mee te maken. Van mijn buurman weet ik toch op dat punt ook niets. Ik sta op het standpunt dat wie in München niet zonder sex kan dat daar een oplossing voor moet worden gevonden.' Schneider behoeft zich bij Feyenoord over zijn toekomst weinig zorgen te maken. Hij heeft een langjarige (5 jaar) verbintenis met de stadionfor matie en na zijn carrière hoopt hij iets te kunnen gaan doen met zijn MO-ak- te Nederlands, waarvan de studie op dit moment nog lang niet is voltooid. Nu concentreert hij zich allereerst op een snelle terugkeer in Feyenoord dat hunkert naar de landstitel. De sfeer is volgens Schneider heel wat beter dan vorig seizoen. Het aantal interne con flicten is teruggelopen. 'Wij, de spe lers, benaderen elkaar heel wat posi tiever. Dat is al heel belangrijk.' Dat Feyenoord zijn successen van '69 en '70 niet heeft kunnen prolongeren wijt Schneider aan de omstandigheid dat de Rotterdamse club nooit aan planning op lange termijn heeft ge daan en zijn eigen jeugd niet voldoen de heeft gewaardeerd. 'Boskamp en Van Daele hadden in een veel eerder stadium naar voren kunnen komen. Van Coerver vind ik het een groot pluspunt dat hij juist deze spelers een kans geeft zich waar te maken' Hoe Feyenoords spitsprobleem moet wor den opgelost, weet ook Schneider niet. Willy Brokamp is in elk geval niet dè oplossing. 'Hij is een geweldig goed voetballer, maar geen specifieke spits RICHARD MATTHIJSSE ZEIST (ANP) De tuchtcommissie van het betaalde voetbal heeft twee trainers gestraft. Hennie Hollink van Roda JC werd een boete opgelegd van 500 gulden en daarnaast is hem voor waardelijk, met een proeftijd van een jaar, het recht ontzegd gedurende een maand zijn functie als trainer uit te oefenen. Trainer Van Baaren van For- tuna (VI.) kreeg een boete van 250 gulden. Hollink werd gestraft omdat hij na de volgende straffen uit: Haarlem: F. van der Zwaan, 3 wed strijden geschorst; Excelsior: G. den Butter voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd omgezet in effectieve schorsing; AZ '67: E. Schaafstra, voor waardelijke schorsing omgezet in effectieve schorsing voor een wed strijd; Helmond Sport: M. Vardic, voorwaardelijke schorsing een wed strijd omgezet in effectieve; Ajax: E. P. Lonhard, een wedstrijd geschorst een wedstrijd FC Utrecht-Roda JC plus een voorwaardelijk; Telstar: R. een agressieve houding had aangeno men tegenover scheidsrechter Berre- voets. Van Baaren werd door scheids rechter Weerink op de bon gezet tij dens de wedstrijd Vitesse-Fortuna (VI.)' nadat hij herhaaldelijk en op ongepaste wijze kritiek op de leiding had geuit, waarvoor hij, via zijn aan- vceder, tot de orde werd geroepen. De tuchtcommissie sprak verder nog Baan, twee wedstrijden geschorst plus een voorwaardelijk ;C. H. van Honk, twee wedstrijden voorwaardelijk; Feyenoord: A. P. Nanlohy, een wed strijd voorwaardelijk; Excelsior: J. C. Merrelaar, een wedstrijd geschorst plus een voorwaardelijk en een boete van 150,FC Dordrecht: W. ban Munster, een wedstrijd geschorst; PEC Zwolle: R. IJzerman, een wedstrijd geschorst plus een voor waardelijk en een boete van 100, E. Gelmers, een wedstrijd geschorst plus een voorwaardelijk; Vitesse: B. Bosma, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 150,P. van Kerkhof, een wedstrijd geschorst plus een boete van 100,NAC: H. Quaars, boete 250,lc pende voor waardelijke schorsing wordt in stand gehouden M. Neefs, een wedstrijd voorwaardelijk en 75,boete; FSC: Ch. Jansen, boete van 150,en een wedstrijd voorwaardelijk; Wage: ningen: M. P. Block, een wedstrijd ge schorst en een boete van 125,Vo- lendam: Th. de Boer, een wedstrijd geschorst en een boete van 125—, FC Twente: W. de Vries, een wedstrijd geschorst en een boete van 150,—; FSC: II. Stevens, een wedstrijd geschorst plus een voorwaardelijk en een boete van 125.—. KRISTIANSAND (NIB) —Het ziet er naar uit dat de WISO geen wedstrijden kan organise ren in Kristiansand. De sport raad van deze Noorse stad be sloot donderdag met 5 tegen 2 stemmen negatief te reageren op de aanvraag van de WISO om het stadion te mogen huren. De aanvraag komt ook nog in de gemeenteraad van Kristan- sand DEN HAAG De Nederlandse atle- liekkampioenschappen voor dames en heren zullen op 3 en 4 augustus op de kunststofbaan van Papendal worden gehouden. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft de organisatie in handen gegeven van de clubs CIKO (Arnhem) en Quick (Nijmegen) 'Rous een intrigant' MOSKOU (ANP) Het persbu- rcau van de Sowjet Unie heeft opnieuw een aanval gelanceerd op de voorzitter van de internati onale voetbal federatie (FIFA), de 78-jarige Engelsman Sir Stan ley Rous. Onder de kop: 'De heer Rous geeft zich bloot', zegt Tass: 'Stanley Rous, voorzitter van de internationale voetbal federatie, heeft opnieuw bewezen een grootmeester in het intrigeren te zijn. In het laatste FIFA-nieuws geeft hij opnieuw blijk van zijn achterbakse kuiperijen. Hij zegt daarin dat de weigering van de sportfederatie van de Sowjet Unie om de tweede wedstrijd te gen Chili in Santiago te spelen ongegrond was. (Volgens zijn me ning is dus een sportarena die in een concentratiekamp wordt ver anderd een heel 'normaal' gebeu ren). De voorzitter van de FIFA heeft duidelijk gemaakt dat het organisatiecomité zijn voorstel om de Sowjet Unie geen nieuwe kans te geven de wedstrijd tegen Chili op neutraal terrein te spe len, zal aannemen. 'Een schandelijke beslissing', 'Een cynisch besluit', 'Een on smakelijke politieke zet', waren enkele uitingen van de wereldo pinie die het beleid van de FIFA omschreven dat vasthield aan het principe dat de wedstrijd Chill- Sowjet Unie in het stadion van Santiago moet worden gespeeld, een stadion dat bevlekt is met het bloed van Chileens vrijheids strijders. Aan de andere kant heeft Chili niet de gebruikelijke brief ont vangen waarin de FIFA om be vestiging verzoekt van deelname aan de eindronde van het toer nooi om het wereldkampioen schap (dergelijke brieven zijn verstuurd aan alle bonden, die het recht verwierven uit te ko men in West Duitsland. Verschil lende waarnemers hebben daaruit geconcludeerd dat de FIFA zich toch heeft bekommerd om de stem van het gezonde verstand waarbij rekening wordt gehouden met de idealen van de sport en de grondbeginselen van mense lijkheid. Kort daarna echter stemde de FI FA toe In het verstrekken van een voorschot aan de Chileense bond, een vooruitbetaling op de inkomsten die het Chileense voetbalelftal zal verwerven door zijn deelneming aan de eindron de. Dit kan alleen maar worden gezien als een poging van de heer Rous om de leden van het Sir Stanley Rous organisatiecomité onder druk te zetten.' Tass-commentator Aleksander Le- vinson onderstreept de kritiek op Rous met nog een aantal voor beelden die volgens hem de on oprechtheid van de Engelsman moeten aantonen. Hij beweert dat de heer Rous zich in allerlei bochten wringt om na zijn twaalfjarige ambtsloopbaan op nieuw tc worden gekozen. Vol gens Levinson is er gemanipu leerd bij de benoeming van de scheidsrechter voor de wedstrijd Griekenland-Joegoslavië. Sir Stan ley wordt bovendien verweten, dat hij in strijd met het regle ment een datum heeft vastgesteld voor de beslissingswedstrijd tus sen Spanje en Joegoslavië, die de Spanjaarden uitstekend uitkomt, maar de Joegoslaven in het ge heel niet voegt. Het beleid van de FIFA tijdens het kwalificatietoernooi in Port au Prince wordt aangevallen. Le vinson haalt aan, dat de interna tionale federatie niet heeft gerea geerd op Marokkaanse protesten naar aanleiding van gebeurtenis sen in de wedstrijd van Marokko tegen Zaïre. Tass gaat zelfs terug tot het toer nooi van 1966 om fouten van Rous te vinden. 'BIJ dat toernooi besliste de Engelse bond en niet de FIFA welke scheidsrechters werden aangesteld en alle beslis singen waarbij Engeland en een van de Zuldanierikaanse landen waren betrokken, vielen uit in het voordeel van de Engelsen.' Tass besluit met de opmerking dat Sir Stanley ten einde op nieuw verkozen te worden net als een politicus, wonderen belooft, maar wij vragen ons af, zegt Tass, of hij zijn doel niet beter had kunnen dienen, door in zijn beleid een rechte en eerlijke lijn te volgen. UITGEEST (ANP) Op magis trale wijze, een regerend kam pioen waardig, heeft Hans Vultink in het nationaal kampioenschap ankerkader 47/2 in Uitgeest de concurrentie duidelijk gemaakt dat hij zijn troon in dit tweestoots kader niet prijs wil geven. In slechts twee beurten werd Vul tink tegen de jonge Hagenaar Wim van Deventer (400-38) ver uit de beste winnaar van de ope ningsronde, waarin voorts Christ van der Smissen, Piet Vet en Ben Velthuis overeind bleven. Vultink, die als titelverdediger al zeker is van een plaats in het Euro pees kampioenschap, dat in april in het Spaanse Alicante wordt gehouden, had aangekondigd het toernooi in Uit geest als een training te beschouwen. Maar de Achterhoeker is doorgaans zo eerzuchtig, dat men deze mededeling met een glimlach had aangehoord. En terecht, Want terwijl de anderen op het stokoude materiaal in de voer een dergelijk toernooi ongeschikte zaal stonden te stuntelen, groeide Vultink in series van 113 en 287, waarmee hij Van Deventer elke illusie op een redelijk resultaat ontnam, tot eenza me hoogte. Vooral in zijn slotserie FRANKFURT (UPI, Reuter) Spaanse voetbalofficials, die in Frankfurt de loting voor het we reldkampioenschap voetbal bij wonen, verklaarden gisteravond dat zij niet van plan zijn om van daag met hun Joegoslavische ambtgenoten te overleggen over een wijziging van de datum, waar op de beslissingswedstrijd tussen beide landen moet worden ge speeld. De FIFA heeft bepaald dat de wedstrijd op 16 januari moet worden gespeeld, maar de Joegoslaven hebben op uitstel aangedrongen, aangezien in deze tijd van het jaar de competitie in hun land stil ligt en de spelers dan competitie tekort komen voor een dergelijke belangrijke wed strijd. In deze wedstrijd zal moeten worden uitgemaakt welk van deze twee lan den de groep van 16 finalisten voor het wereldkampioenschap zal voltooi en. De 23 leden van het FIFA-comité zullen morgenochtend op het vlieg veld van Frankfurt vergaderen over de definitieve datum van de beslis singswedstrijd tussen Spanje en Joe goslavië. Bovendien zullen de leden van het comité zich moeten buigen over het protest dat Marokko heeft in gediend over de wedstrijd tegen Zai re. Het meest precaire punt tijdens deze meeting zal echter de behande ling van de weigering van Rusland zijn om in Santiago tegen Chili te spelen. De lotingsceremonie is gepland voor morgenavond 9 uur. Tussen de 600 en 800 miljoen televisiekijkers in 30 ver schillende landen zullen getuige zijn van de greep in de bekers van de 11- jarige Berlijner Dctlef Lange, die is uitgekozen om de loting te verrichten. N'a de loting-ceremonie zal Sir Stanley Rous, voorzitter van de FIFA, de nieuwe wereldbeker overhandigen aan Hermann Neubergcr, de voorzitter van het Westduilse organisatiecomité. De 36-centimeter hoge trofee, gemaakt door de Italiaanse beeldhouwer Silvio Gazzaniga, is gemaakt uit 18-karaats goud. De waarde wordt geschat op ruim 100.000 gulden. De vorige trofee, de Jules Rimet-beker is in 1970 defi nitief het bezit van Brazilië gewor den, het land dat dit kleinood voor de derde achtereenvolgende keer had ge wonnen. BRAZILIË Het Braziliaanse voetbalelftal zal ter voorbereiding op de eindronden van het tcernooi om het wereldkampioen schap negen wedstrijden spelen. De Brazilianen maken op 18 februari de namen bekend van de 22 spelers, die aan het eindtoernooi zullen deelne men. Deze spelers zullen van 4 maart tot en met het wereldkampioenschap met elkaar leven, trainen en spelen. Het trainingskamp wordt even buiten Rio de Janeiro opgeslagen. Daar zul len de tweeëntwintig worden klaarge stoomd voor het eindtoernooi. Tijdens het trainingskamp zullen de Brazilia nen in een tijd-h-stek van 42 dagen negen oefenwedstrijden spelen. Het programma ziet er als volgt uit: 31 maart: Rio de Janeiro: Brazilië-Mexi- co; 7 april Rio de Janeiro: Brazilië- Tsjechoslowakijé; 14 april Rio de Ja neiro: Brazilië-Rusland; 17 april Brasi lia: Brazilië-Roemenië; 21 april Sao Paulo: Brazilië-Oost-Duitsland; 28 april Rio de Janeiro: Brazilië-Iers elf tal; 1 mei Sao Paulo: Brazilië-Oosten- rijk ;5 mei Goiania: Brazilië-Peru; 12 mei Rio de Janeiro: Brazilië-Paraguay. FA-CUP Het verbod van de Britse regering om voetbalwedstrijden nog langer bij kunstlicht te laten spelen, in verband met de heerstende energieschaarste, kan het enthousiasme van de Engelse voetbalfans ten aanzien van de strijd om de FA-Cup niet doven. Het ko mend weekeinde wordt de derde ron de in de strijd om de fel-begeerde En gelse voetbalbeker uitgevochten. Er wordt veel publiek verwacht voor de 28 wedstrijden die op zaterdag wor den gespeeld en de 4 wedstrijden, die bij wijze van experiment op zondag doorgang zullen vinden. Bij de bookmakers staan de kansen van Leeds United, dat al 24 wedstrij den achtereen geen nederlaag heeft geleden hoog genoteerd. Leeds is met 7 tegen 1 favoriet ten opzichte v„n de huidige landskampioen, Liverpool. Leeds dat nog steeds niet helemaal heen is over de nederlaag die het in de vorige Cup-finale leed tegen de tweede divisieclub Sunderland, stelt alles in het werk om te bewijzen dat de prestaties in de competitie ook in de nationale bekerstrijd gecontinu eerd kunnen worden. Leeds wacht echter een uiterst moeilijke wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers, dat bovendien op eigen terrein speelt. Wolverhampton kan er bovendien op wijzen in de laatste 12 competitiewed strijden slechts een nederlaag te heb ben hoeven toestaan. Bill McGarry, manager van Wolverhampton is opti mistisch over de strijd tegen Leeds. 'Wanneer wij als team te werk gaan en ons niet als individualisten gedra gen, hebben wij een uitstekende kans tegen Leeds', aldus McGarry. Hans Vultink speelde Vultink alsof er geen moei lijkheden bestonden. Dat die er wel waren bleek uit de overige resultaten. Christ van der Smissen kwam na Vultink het best voor de dag meteen zege in zeven beurten tegen de ló-jarige debuteren de Noordhollander Jan Veeke. Maar al de elf beuzien, die Piet Vet nodig had om Bert van Nijnatten te klop pen, waren te veel voor dit niveau. Laat staan de vijftien waarin de lange Oldenzaler Ben Velthuis verrassend de Limburger Jean Bessems versloeg. De oplossing voor deze over het alge meen matige resultaten is eenvoudig. De technische commissie van de bil jartbond had maanden geleden de zaal afgekeurd, maar door een communica tiestoornis in deze door vetes geteis terde organisatie was dit besluit nooit aan de organiserende vereniging medegedeeld. Toen men daar einde lijk achter kwam, was het te laat om nog een andere zaal te vinden. Jan Veeke 257 7 150 Christ v. d. Smissen 400 7 246 Plet Vet Bert van Nijnatten Hans Vultink Wim van Deventer Ben Velthuis Jean Bessems tweede ronde Veeke Velthuis Vet 42 Van Deventer 400 Van der Smissen 400 4 Bessems 158 3 Vultink 400 3 Stand: 1 Vultink 4 pnt.. 287 hs. 160.00 alg. gem 2. Van der Smissen 4. 246, 72.72; 3. Velthuis 4, 161. 25.00; 4. Van Deventer 2. 151. 48.66 5. Vet 2. 186, 24.55; 6. Feeke 0. 150. 25.41: 7. Bessems 0, 144, 19.44; 8. Van Nijnatten 0. 39, 12.33. 186 36.36 39 13.27 287 200.00 33 19 00 108 26.66 65 12.80 22 6.00 151 57.14 214 100.00 144 52.66 230 133.33

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13