eoeo Personalia Ruimere mogelijkheden voor het verbeteren van woningwetwoningen Consumenten in VS boos op Ford Zes procent méér ziekmeldingen in bouwnijverheid Drie mannen waren zwaar bewapend Familieberichten DOKTERS ASSISTENTE RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE WERKSTERS Anna Kliniek voor Orthopaedie hoofd van de polikliniek polikliniek secretaresse CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL LERAAR A.V.O. TROUW/KWARTET YRUDAG 4 JANUARI 1974 KIO Leden van het Amerikaanse consumenten-actiecomité hebben deze week op het terrein van de Ford fabrieken in Pico Rivera bij Los Angeles een Ford Pinto met voorhamers kapotgeslagen. Het was be doeld als een protest tegen de 'slechte kwaliteit' van deze kleine Ford-auto. De sloop geschiedde met in stemming van de eigenaar van de wagen, die er eveneens bijzonder ontevreden over was. Van een verslaggever UTRECHT Het Sociaal Fonds Bouwnijverheid (SFB) registreerde vorig jaar bijna 390.000 ziekmeldin gen, 23.000 oftewel zes procent méér dan in 1972. De griepepidemie in ja nuari 1973 bezorgde een extra piek van twaalfduizend ziekmeldingen. In totaal werd over ruim 7,5 miljoen da gen uitkering betaald; dat is 2,5 pro cent meer dan in 1972. Het uitgekeerde ziekengeld steeg met ongeveer twaalf procent en beliep vo rig jaar bijna 460 miljoen gulden. De waarde van de tijdens de ziekte ver strekte vakantiezegels en de vergoe ding van de premie voor het bedrijf spensioenfonds (samen ongeveer 22,5 procent) is daarbij niet meegeteld. Ruim dertien procent van het aantal ziekmeldingen had betrekking op be drijfsongevallen (ruim 25.000 geval len). Een voortdurend stijgende lijn vertoont ook het aantal gevallen van langdurige arbeidsongeschiktheid (langer dan 52 weken). In 1973 steeg het aantal uitkeringsgerechtigden met ruim twintig procent tot 34.500. Dit betekent dat alleen reeds in de bouw nijverheid eind 1973 meer dan 34.000 werknemers na een jaar ziekengeld te hebben ontvangen geheel of gedeelte lijk invalide waren. Het uitgekeerde bedrag steeg met 32 procent tot bijna vierhonderd miljoen gulden. Burgemeesters Met ingang van 16 januari is benoemd tot burgemeester van Renswoude de heer M. Hulst te Utrecht. De heer Hulst die 42 jaar is, is directeur bureau Stichting Kamp en Reiswerk te Utrecht, hij is her vormd en lid van de CHU. Met in gang van 16 januari is benoemd tot burgemeester van de gemeente Wou denberg de heer H. H. Zwart, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester van Langedijk. De heer Zwart, die 56 jaar is, is sinds 15 februari 1963 burgemeester van Langedijk, hij is hervormd en lid van de ARP. Van een verslaggever DELFZIJL In Delfzijl zijn drie mannen gearresteerd die een arsenaal wapens in bezit hadden, groot genoeg om een bloedbad aan te richten. De gearresteerden zijn de 29-jarige AS. uit Stadskanaal, de 29-jarige W.H. en de 30-jarige K. de V., die beiden uit Delfzijl afkomstig zijn. Dit drietal oe- schikte over vijf vuurwapens, waaron der een machinepistool. Voorts be schikten ze over 500 patronen. Die 500 patronen werden gevonden in Je auto van S. Hij werd na een achter volging door de politie aangehouden, nadat hij een stopteken had gene geerd. Volgens de politie te Delfzijl zou het drietal de wapens hebben aangeschaft omdat ze zich bedreigd voelden door Ambonezen. Het onderzoek is inmid dels afgesloten, en heeft de politie geen aanleiding gegeven aan deze ver klaring te twijfelen. DEN HAAG Door een aantal maatregelen van staatssecretaris Schaefer is het verbeteren van woningwetwoningen in financieel opzicht gemakkelijker geworden. De maatregelen hebben betrek king op zowel voor- als na-oorlogse woningwethuizen. Ook zijn de regelingen voor financiële steun aan bewoners van woningwethuizen verruimd. Van buiten naar binnen woorden in vullen die betekenen: 1. verschoten, 2. handweefwerk. 3. on gaarne, 4. doelpunt, 5. achten, 6. voor lichting, 7. hoofddeksel, 8. gekheid, 9. verharde huid, 10. mikpunt, 11. boom. 12. rood in de wapenkunde, 13. kerk gebruik, 14. waterkruik, 15. denk beeld, 16. bezinksel. Bij juiste invulling vormen de begin letters van 1 tot 16 de naam van een leeuwebekachtige plant. Elk woord bestaat uit vier letters. Voortaan zal het verbeteren van voor oorlogse woningwetwoningen van ge meenten en corporaties volledig gefi nancierd kunnen worden met lenin gen uit 's rijks kas. (Tot nog toe was dat maar mogelijk tot 75 procent van de verbeteringskosten). Verder wordt de jaarlijkse bijdrage van het rijk in het exploitatietekort dat door de ver betering ontstaat van 75 tot honderd procent verhoogd (het gemeentelijk aandeel is daarmee vervallen). Bij het vaststellen van het exploitatietekort zal verder niet meer, zoals tot nu toe, rekening gehouden worden met de aanwezige reserves van het complex woningen en die van andere vooroor logse complexen. De corporaties zullen voortaan een ge meentelijke garantie kunnen krijgen voor een lening voor het verbeteren van hun na-oorlogse woningen. Die le ning valt dan buiten het zogenaamde 'garantieplafond', omdat het rijk voor dc helft in eventule verliezen zal deelnemen. Voor verbetering van na-oorlogse wo ningen. die eigendom zijn van de ge meente, zal eei. lening uit 's rijks kas tot honderd procent van de kosten kunnen worden v .strekt. De jaarlijk se lasten, die uit de verbetering voortvloeien, kunnen ten dele gedekt worden door een huurverhoging we gens verbetering van het woongerief. Voor het overige kunnen deze lasten worden geput uit reserves, die hier voor sinds de oorlog mede met steun van het rijk gevormd zijn. Nieuw is ook dat het rijk subsidie zal verlenen voor het aanbrengen van centrale ver warming in complexen na-oorlogso be jaardenwoningen. Huren De huur van verbeterde vooroorlogse woningwetwoningen moet bepaald worden door vergelijking met huren van vergelijkbare na-oorlogse wonin gen, die ouder dan vijf jaar zijn. Huurders van woningen, die na 1 ja nuari 1972 ingrijpend verbeterd zijn, kunnen in aanmerking komen voor een individuele huursubsidie als zij méér dan een zesde of een zevende deel van hun inkomen aan woonlasten moeten betalen en het verbeteren van de woning tenminste tien mille ge kost heeft. Ook kan aan huurders van ingrijpend verbeterde woningen gedurende drie jaar een aflopende bijdrage, de 'huur- gewenningsbijdrage' worden verstrekt. Hierbij zijn de belangrijkste voor waarden dat het inkomen van de huurder niet meer dan zestien mille per jaar mag bedragen en dat de huurverhoging tenminste veertig gul den per maand bedragen moet Cirkel-puzzel Oplossing van gisteren: Hor. 1. ar, genie, 7. re, 9. legende, 12. koe, 13. mes, 15. lam, 17. Rr., 18. renet, 20. Se, 21. adder, 22. rente, 23. Aa, 24. menie, 26. in, 27. mal, 28. lee, 29. pet, 33. troetel, 37. en, 38. kolom, 39. Ob. Vert. 1. al, 1. gei. 3. eg. 4. negen. 5. in, 6. Ede, 8. el, 10. kordaat 11. mas tiek, 12. kraam, 13. merel, 14. serie. 16. meent, 18. rem, 19. TEE, 25. ne vel, 30. ork, 31. Eem, 32. de. 34. O.O., 35. To, 36. eb. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw 4- Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Verloofd: Paul Theelen Nioolin« Sclieps Ovidlusweg 111, Heerlen. 3 Januari 1974. Heden ontsliep in volle vrede, geheel onverwacht, onze lieve Vader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Johannes Trippenzee weduwnaar van A. Joustra in de ouderdom van 85 jaar. Met grote dankbaarheid gedenken wij hem voor alles wat hij voor ons is geweest. F. Moeliker-Trippenzee J. Moeliker A. Trippenzee E. C. Trippenzee-Schreuder J. Trippenzee R. A. M. Trippenzee- Vreeburg Kleinkinderen en verdere familie Leiden. 2 januari 1974. Aaltje Noordewier laan 46. Corresp.-adres: Akkerhof 21. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum „Rijn en Vliet", Aaltje Noordewierlaan. Bezoek aan de rouwkamer; za terdagmiddag a.s. van 16.00 tot 17.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 7 januari a.s. in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Hooglandse kerkgracht 26, aanvang 10.30 uur, waarna de crematie zal plaatsvinden in het Crema torium te Westerveld, na aankomst van trein 13.26 uur, halte Driehuis (Zuid). Na de crematie gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. „Voorwaar, voorwaar, lk zeg u, wie Mijn woord hoort en Hem gelooft, die Mij gezonden heeft, heeft eeuwig leven en komt niet in het oordeel, want hij is overgegaan uit de dood in het leven". Joh. 524 Heden is in de Heer, zijn Heiland, ontslapen onze lieve zorgzame man, vader en grootvader Lieuwe Lieffering oud-hoofd van de Dr. Herman Bavinckschool te 's-Gravenhage op de leeftijd van 78 jaar. 's-Gravenhage: J. Lieffering-de Vries Almelo: H. A. Bakker-Lieffering P. S. Bakker en kinderen Leiderdorp: J. Lieffering H. C. Lieffering-Boomsma en kinderen 's-Gravenhage, 2 januari 1974. Suezkade 175. Liever geen bezoek De begrafenis zal plaatshebben op maandag 7 ja nuari 1974 om 15.00 uur op de begraafplaats „Oud Eik-en-Duinen", Laan van Eik-en-Duinen 38 te 's-Gravenhage. ^^feer^TeefMo^id^enomerTonz^^n^a^ der en Grootvader Adriaan Willem van Sprang op de leeftijd van 88 jaren. Nooit kan 't geloof te veel verwachten, des Heilands woorden zijn gewis. S. A. van Sprang-Maris L. L. Lagerwerf-van Sprang J. Lagerwerf W. P. van Sprang L. A. van Sprang-Braber P. van Sprang-de Rooij C. L. van Sprang Y. van Sprang-Ruitenberg A. W. van Sprang M. M. van Sprang-Aarnoudse en kleinkinderen De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 5 ja nuari te 14.00 uur in de geref. kerk te Willem stad. Gelegenheid tot condoleren na afloop der begra fenis in het gebouw van de geref. kerk. Geen toespraken. Geen bloemen. Willemstad, 1 januari 1974. Raadhuisstraat 18. Willemstad: Delft: Dinteloord: Bosch en Duin: Oostwold (Old.): „Zalig de zachtmoedigen, want zij zullen de aarde beërven." Mattheus 5 5. Na een kort, maar ernstig ziekbed is in stil ver trouwen ontslapen, om in te gaan tot het feest van haar Heer onze lieve Erna op de leeftijd van 16 jaar. D. Groot W. Groot-Kromkamp Peter Ingrid Zaandam, 2 januari 1974. Cederstraat 47. Wij hebben Erna opgebaard in het uitvaartcen trum van de Associatie, Jan van Scorelstraat 9 te Zaandam bij de Vincent van Goghweg, waar za terdag 5 januari gelegenheid is tot condoleren van 15.00 tot 15.30 uur. De begrafenis is bepaald op maandag 7 januari a.s. om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Zaandam. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om plm. 13.00 uur. Thuis geen bezoek. Geen bloemen „Zalig is de man die verzoening verdraagt; want als hij beproefd zal geweest zijn. zo zal hij de kroon des levens ontvangen, welke de Here beloofd heeft dengenen die Hem lief hebben." Jacobus 1 12. Na een moedig gedragen lijden is zacht en kalm in zijn Heer en Heiland ontslapen, mijn innig ge liefde Man onze lieve Papa Johannes Swierts op de leeftijd van 50 jaar. C. P. Swierts-Meeldijk Marieke Anne-Mienke Sassenheim. 2 januari 1974. Parklaan 83. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. maan dag 7 januari a.s. 2.00 uur n.m. in de Gerefor meerde Kerk. Julianalaan Sassenheim, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats van de Hervormde Kerk te Sassenheim plm. 3.00 uur n.m. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum „Vliem", Jacoba van Beierenlaan 4, Sassenheim. alwaar gelegenheid tot condoleren zaterdag a.s. van 4.30 uur6.00 uur n.m. en na de begrafenis in genoemd rouwcentrum. Thuis liever geen bezoek Verzoeke geen bloemen Psalm 23 vers 1 (onber.). Heden behaagde het de Heere, zacht en kalm uit ons midden weg te nemen onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Chrdstiaan van Duijvenbode. weduwnaar van Maria Haasnoot in de ouderdom van 88 jaar. Katwijk: J. v. Duijvenbode G. v. Duijvenbode-de Jong Jac. v. Duijvenbode R. v. Duijvenbode-v. d. Mark Leiden: Chr. v. Duijvenbode C. M. H. v. Duijvenbode- Paats Wassenaar: G. Slats-v. Duijvenbode G. Slats Katwijk: A. v. Duijvenbode H. C. v. Duijvenbode- Veldhuyzen M. v. Duijvenbode KI. v. Duijvenbode- v. d. Oever Klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 2 januari 1974. De Waal Malefijtstraat 57. Rouwbezoek: des nam. van 35 en 79 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden maandag 7 januari 1974, des nam. 1.45 uur in het Jeugdhuis, Voorstraat 74, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de nieuwe be- begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Kat wijk aan Zee. Uw hart worde niet ontroerd: gij gelooft in God, gelooft ook in Mij. In het huis mijns Vaders zijn vele woningen. Joh. 14 1 en 2. Heden heeft de Here tot Zich genomen Zijn kind, onze lieve, zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Trijntje Postma sedert 24 maart 1960 weduwe van Taeke Westra In de gezegende ouderdom van 78 jaar. Burum (Fr.): W. Westra T. Westra-de Vries H'veld-Giessendam: E. Westra J. Westra-de Jong Katwijk aan Zee: J. Westra H. Westra-Brussee Valkenburg (Z.-H.): A. de Vries-Westra A. de Vries Rijnsburg: H. Westra C. Westra-Star Rijnsburg: G. E. Driebergen-Westra N. Driebergen Klein- en achterkleinkinderen Rijnsburg, 2 januari 1974. „Huize Avondzon", Oude Vlietweg 9. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op maandag 7 januari 1974 om 14.45 uur op de begraafplaats van de Geref. kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg voorafgegaan door een rouwsamenkomst in de au la van „Huize Avondzon", welke aanvangt om 14.00 uur. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren op vrijdag 4 januari 1974 van 19.3021.00 uur in de aula van „Huize Avondzon", ingang Smidstraat. Correspondentie-adres: Anemonenstraat 19, Rijns burg. „Onze God is een ontfermer". Psalm 116 1-5 Na een langdurige maar geduldig gedragen ziekte heeft God in Zijn Heerlijkheid opgenomen onze lieve Vader en Grootvader Johannes Bernardus Huijser weduwnaar van Cornelia Johanna Posthuma, op de leeftijd van 70 jaar. Haarlem: J. A. Huijser A. Huijser-Wiegman Haraïd Juditha Vlaardingen: J. C. van Bekkum-Huijser H. van Bekkum Jan Kees 's-Gravenhage: R. S. H. Huijser Hilversum: A. E. W. J. Overzee-Huijser J. J. Overzee Bernard Peter Esther Los Angeles, U.S.A.: J. B. Huijser Zeist. 3 januari 1974 'De Wijngaard' Correspondentie-adres: Prinsessestraat 6, Haarlem-Z Geen bloemen. Wij hebben vader overgebracht naar 'Het Staten- huys', Statenlaan 78, 's-Gravenhage. Bezoek aldaar 's avonds van 78 uur. Wij nodigen u uit tot het bijwonen van de rouw dienst in de aula van de algemene begraafplaats 'Westduin', Ockenburghstraat, Loosduinen, op maandag 7 januari te 12.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Bethelkerk, Jurriaan Kokstraat 175 te Sche- veningen. Plotseling Is van ons heen gegaan mijn Kleinzoon en onze Neef Johannes Heijkoop Diep bedroefd, maar dank baar voor de genade, hem bewezen, berichten wi] dat na een langdurige ziekte door zijn God werd thuisge haald onze geliefde Broeder, Zwager en Oom Johannes Swierts Zijn vijftig levensjaren zijn geen ongestoorde reis ge weest, maar bi achten hem wel in veilige haven. Dat mag de troost zijn van zijn vrouw en beide kinde ren, die zoveel ln hem ver loren» Familie Swierts te Maassluis, Koudekerk aan den Rijn en Maasland. Sassenheim, 2 januari 1974. ENIGE ALGEMENE KENNISGEVING Heden werd geheel onverwacht uit ons midden weggenomen onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Maria Josina Versloot in de ouderdom van 74 jaar. J. J. Swets-Versloot A. Versloot-Nodelijk Neven en nichten Dordrecht, 1 januari 1974. Crayensteijnstraat 57. Correspondentie-adres: Dubbeldamseweg 314. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 5 januari a.s. op de algemene begraafplaats om 11.30 uur vanuit de aula. Vertrek vanaf het rouwcentrum, Koningin Wilhelminastraat 48 om 11.15 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot coni doleren in de ontvangkamer van de aula. De Here nam plotseling uit onze familiekring tot Zich. onze geliefde Broer, Zwager en Oom Gerrit Kamphof op de leeftijd van 60 jaar, te Dedemsvaart. 2 januari 1974. Wierden: A. Kamphof Dedemsvaart: J. R. Kamphof A. Kamphof-Haasjes Muiden: J. Kamphof A. M. Kamphof- v. d. Bosch Wierden: J. Kooger H. Kooger-Kamphof Zutphen: G. J. Kamphof H. H. Kamphof-Koops Brielle: D. Mechielsen R. Mechielsen-Kamphof Wierden: K. Batterink G. Batterlnk-Kamphof en kinderen Allen die op 13 november en 19 november blijk gaven van hun belangstelling willen wij heel hartelijk bedanken. Mede door uw hartelijkheid wer den het onvergetelijke dagen. Ds en mevr. Reenders- Hamster Van Veldekelaan 8. Haren. Heden heeft de Here tot Zich genomen, mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder. Schoon moeder. Zuster, Schoonzus ter en Tante Maggeltje van den Berge- Broersen op de leeftijd van 47 jaar. 's-Gravenhage: K. A. van den Berge Jan, Bert Floor en Marian Zwijndrecht: L. Nljwening- van den Berg® J. V. Nljwening en verdere familie 's-Gravenhage, 2 januari 1974, Wijhestraat 14. De overledene is opgebaard in een der rouwkamers van het ziekenhuis Leyenburg, Leyweg 275 te 's-Gravenha- ge. Bezoek van 5-7 uur, za terdag van 11-1 en zondag van 10-12 uur. De begrafenis zal plaatsvin den maandag 7 januari om 1 uur op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen aan de Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage. Binnenkort komt in huisartsenpraktijk een plaats vrij voor een Van haar wordt verwacht dat ze na een goede inwerkperiode veel werkzaam heden zelfstandig kan verrichten. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van op leiding en/of ervaring gericht aan I. J. W. SCHO NENBERG, VOORSTRAAT 131, KATWIJK AAN ZEE, worden z.s.m. verwacht. Steenstraat 1, Leiden vraagt leeft. 24 jr., br. sal. 1059.— p.m.; tevens een suppooi leeft. 30-40 jr., br. sal. 1105,p.m. Aanmelden bij de portier; telef. inl. 32641, toestel 15' Voor spoedige indiensttreding zoeken wij contact met een VERPLEEGKUNDIGE voor de funktie van Deze taak houdt in de dagelijkse gang van zaken op de Polikliniek organiseren, de patiënten op een prettige en efficiënte wijze te woord staan en te helpen en daarbij ook leiding te geven aan een team van secretaressen. Regelmatige werktijden. Zaterdag en zondag vrij. Op dezelfde afdeling zoeken wij een beschaafde in de leeftijd van 20 tot 30 jaar, met tenminste een middelbare schoolopleiding, type-diploma en administratieve ervaring. Haar werkzaamheden zullen o.m. bestaan uit het typen van veel correspondentie, uit te werken vanaf een tape-recorder, archief werkzaamheden, het verzorgen van afspraken met patiënten enz. Belangrijk zijn teamgeest, hulpvaardigheid en goede omgangsvormen met patiënten. Sollicitaties te richten aan de econ. direkteur van de Anna Kliniek, Mezenstraat 2 te Leiden, tel. 01710-50840. PROF. GUNNINGPLEIN 1 TELEFOON 078-32387 DORDRECHT Gevraagd zo spoedig mogelijk in bezit van akte 77b of 41b voor 29 lesuren per week. Indien in het bezit van de akte voor lich. opv. is de weektaak 32 lesuren. Sollicitanten van prot chr. levensovertuiging kunnen hun brieven zenden aan het bestuur van de school, Prof. Gunningplein 1, Dordrecht. Inlichtingen bij de directeur (telefoon thuis: 078-71733)*

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10