Annie M.G. Schmidt: niet met zwavelzuur gooien AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart dsgpecepf Vanavond gast bij Willem Duys Van Swol begint met 'Hoogtepunten uit de kliniek' Kloos heeft het verbruid bij personeel VARA voor de attente belegger.. deSpaarBank i Beter begrip voor ontwikkelingshulp TROUW/KWARTET DONDERD AG 3 JANUARI 1974 BIXXEN'LAND/RADIO-TV T4/K6 Van 0112e radio- en tv-redactie HILVERSUM Annie M. G. Schmidt, als belangrijkste vrouw ach ter de schermen van bijzonder populaire radio- en tv-series en twee Nederlandse musicals en schrijfster van ontelbare kinderboeken, -boekjes en -gedichten, komt vanavond eindelijk voor het voetlicht. V illem Duys heeft haar uitgenodigd in zijn programma 'Duys op donderdag' (AVRO: Nederland 2 van 20 over 8 tot 10 over half 10). -ni/JNQ Ondanks haar succes bij veel volwas sen Nederlanders is zij schrijfster van kinderboeken gebleven, zoals ze haar carrière begonnen is. Wie de boek winkel binnenstapt ontdekt rijen kaften met haar naam erop: Annie M. G. Schmidt ('M') staat voor Maria en 'G' voor Geertruida). Wie kent niet de namen van Jip en Janneke, Het Fluitketeltje en Dikkertje Dap, om een paar bekenden van de kinderlees- plank te noemen. Als van alle boeken en boekjes, die ze schreef, een exemplaar bij elkaar is gegaard is er een boodschappenwa- gentje van de supermarkt mee te vul- HILVERSUM In het U-programma 'Hoogtepunten uit de kliniek' van de AVRO meent tv-dokter A. C. van Swol de mening weg te kunnen ve gen, dat de medische wetenschap in ons land niet op zo'n hoog peil zou staan op internationaal niveau. 'Hoogtepunten uit de kliniek' is een serie-programma waarin moet worden aangetoond dat ook nu nog Neder landse geleerden in het buitenland een goede reputatie hebben. En zelfs over de menselijke behande ling in het ziekenhuis wordt nog iets gezegd, wanneer de gast van vanavond prof. dr. I. Boerema opmerkt: 'Je moet - een patiënt psychisch in een goede conditie krijgen, anders komt hij niet door een operatie heen. Je re pareert geen machine, er ligt een mens op tafel en die mens moet ik als chirurg leren kennen.' Prof. Boerema, die verleden jaar met emeritaat ging als hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam werd na de tweede wereldoorlog ook in het buitenland bekend door pionierswerk in de open hartchirurgie. 'Hoogtepunten uit de kliniek' wordt uitgezonden vanavond van 10 over half 10 tot 5 voor half 11, Neder land 2. HILVERSUM Voorzitter Kloos van de VARA heeft het verbruid bij het personeel van zijn omroep nu hij hen 'heeft laten vallen' tegenover het be stuur van de NOS. Hij bood vorige week vrijdag zijn excuses aan omdat het NOS-bestuur werd verdreven uit de VARA-foyer waar de vergadering altijd wordt gehouden. De VARA heeft zich daartoe verplicht De VARA-mensen hielden echter de foyer bezet omdat ze een café hadden ingericht voor het programma 'In de rooie haan'. Het afbreken zou te kost baar zijn. Vrijdag wordt een speciale bestuurs vergadering van de VARA gehouden over deze kwestie. De bezetters achten zich ook beledigd door uitspraken in het radioprogramma 'Zo' en in de nieuwjaarstoespraak van Kloos. Het aandeel van Kloos in het radiopro gramma Boemerang van de VARA werd voortijdig door de onderne mingsraad verhinderd. len. Wat in 'Duys op Donderdag' dan ook gebeurt. Veel ervan zijn vertaald in het Duits, Frans, Engels, He breeuws, Noors en Japans. 'Het verstrekken van letteren aan kin deren zit er bij mij nog steeds in', zegt zij. Eens begon ze als bibliotheca resse. Zij verlegde vaak het terrein, zoals in de jaren vijftig, toen ze de lotgevallen van 'De Familie Doorsnee' opschreef, een oer-bekende radio-fami lie-serie. Topper uit de televisietijd werd 'Ja zuster, nee zuster", oorspronkelijk be doeld voor kinderen, maar net als Swiebertje door veel volwassenen nimmer overgeslagen. De laatste jaren kwamen de musicals erbij 'En nu naar bed' en 'Wat een planeet', die sinds november goed bij het publiek aanslaat Over de manier waarop de boeken, het cabaretwerk en de musicals zijn ontstaan gaat het in het gesprek met Willem Duys. Annie Schmidt over haar werktrant: Maar de zweep moet er wel achter zitten anders doe ik niets.Het frustrerende van 'Ik moet succes hebben, ik moet het ha len, anders kom ik er niet' is weg.' Ze is erg tegen 'het gooien van zwa velzuur in het gezicht van het pu bliek. Bij mij staat primair: de men sen een lekker avondje geven. Als je mensen uitnodigt voor een feestje gooi je niet met zwavelzuur.' Aan de andere kant vindt ze dat je natuurlijk over de dingen van deze tijd moet schrijven. 'Maar of je dat nu 'geëngageerd' moet Annie M. G. Schmidt gast 'Duys op Donderdag' noemen.Kijk, in die schouwburg zit een vrouw met haar zakje snoep een avondje uit te zijn, haar ogen gaan overal rond.en nu moet ik proberen haar aandacht naar het ge beuren op het toneel te sleuren. Dat is voor mij een grote uitdaging. Maar ja, ik ben en blijf de domineesdochter en of het nu de domineesmoraal is gebleven, die toch naast alle amusante dingen nog wat anders wil zeggen ook, weet ik niet Het spreekt vanzelf, dat er nog wel iets van haar werk te zien zal zijn in 'Duys op Donderdag.' Hetty Blok zingt, begeleid door pianist Cor Le- maire, die tevens als componist nauw met haar heeft samengewerkt. Uit de archieven van de omroepen komen nog wat oude opnamen te voorschijn. (ADVERTENTIE) Een goed idee voor een hoog rendement voor een lange termijn, zonder koersrisico: 40% - groeispaarbewijzen aan toonder in coupures van f 1000Zonder meer aan de balie van al onze kantoren verkrijgbaar. Geen aan- of verkoopkosten. Aflosbaar: aan toonder 5 jaar na afgifte in bedragen van f 1400 voor al uw geldzaken OE SPAARBANK TE ROTTERDAM HOOFDKANTOOR 0OTERSLOOT 25 ROTTERDAM TEIM49W OMDAT 26 :W(»JHÉr "K%> De KRO heeft waarschijnlijk een niet geringe bijdrage geleverd aan een beter begrip voor de ontwikkelings hulp Een documentaire van Manus van der Kamp richtte op boeiende wij ze de aandacht op het zwervende her dersvolk van de Massai in Kenya. De Nederlandse pater Jan Voshaar heeft elf jaar besteed aan luisteren naar en het vertrouwd worden door deze men sen, vooraleer hij begon aan de uit werking van een idee. Voshaar drong de Massai niet een ontwikkelingsplan op, maar bracht het ertoe, het uit eigen initiatief ter hand te nemen. Het gouvernement van Kenya heeft de waarde van deze benaderingswijze ingezien en laat dit kleine volk tot ontplooiing komen overeenkomstig de eigen manier van leven. De film gaf daarvan interessante beelden te zien. Imposant vond ik vooral de zelfbewus te en verstandige redeneringen van het stamhoofd Olé Sendeu. De Semiti sche herkomst van zijn volk weerspie gelde zich boeiend in deze man. Zon der iets te verstaan, heb je het ge voel dat hij een beeldende taal spreekt. Dat bleek ook wel uit een vertaling van het slotwoord tot de blanke filmers die zijn nederzetting hadden bezocht: 'Ga uw weg met melk en honing en u allen zij tevreden'. Daar steekt ons 'gelukkig nieuwjaar allemaal' wel een beetje armzalig te- genaf. Ik heb weer eens near de TV-film van Tolstois 'Oorlog en Vrede' gekeken. Nog altijd een mooi prentenboek, met zo nu en dan een levendig geregis seerde massascène, nu onder andere die van een Russisch-orthodoxe plech tigheid vlak voor de slag bij Borodinó. Maar veel meer dan fraaie plaatjes worden de taferelen niet. In het KRO-programma kreeg Herman Krebbers zijn eerbetoon als solist met veertig dienstjaren via een uitzending van een jubileumoptreden met het Frysk Orkest onder leiding van Libor Pesek. Krebbers speelde met élan het vioolconcert in g kl. t. Opus 26 van Max Bruch. Bij het overschakelen naar een andere camera-instelling tra den opvallende kleurverschillen op; ik had niet de indruk dat ik de oor zaak daarvan in mijn eigen toestel moest zoeken, want in het voorgaande programma was van dit verspringen niets merkbaar geweest. Ook de ge luidsopname leek niet honderd pro cent te zijn. Overigens was het wel duidelijk dat door de leden van het Friese orkest attent en met overgave werd gemusiceerd. De pas ontdekte staartster Kohoutek blijft de gemoederen in beroering houden. In de Panoramiek-uitzending van de NOS kon men de ontdekker horen vertellen dat hij veel brieven ontvangt waarin angstgevoelens tot uitdrukking komen. Onze nationale hemelexplicateur Chriet Titulaer ging er maar meteen flink tegenaan. Al die vierhalen over een botsing met de aarde zijn 'bijzonder grote flauwekul', ivant de komeet kan door zijn baan nooit dichter dan 120 miljoen kilome ter bij ons in de buurt komen. De uit leg van hemelverschijnselen en van de bestudering daarvan was puntig en helder en de wetenswaardigheden werden goed gedoseerd- TON HYDRA Mevrouw Den Uyl HILVERSUM Mevrouw Den Uyl is vanmorgen gast in het NCRV-radio- programma 'odium voor de vrouw' dat live wordt uitgezonden van kwart voor 9 tot 20 over 9, Hilversum 2. Noortje van Oostveen is gesprekspart ner. Kruyswijk over oecumene HILVERSUM In het NCRV-radio- programma 'Kerk vandaag' zal vana vond een gesprek worden uitgezonden met dr. A. Kruyswijk. Dr. Kruyswijk heeft op 1 januari 1974 de voorzitters hamer van de raad van kerken in Ne derland overgedragen aan prof. H. Berkhof. Onderwerpen van gesprek zijn de oecumene in Nederland, de raad van kerken en de kerkenconfe- rentie in 1974. De uitzending is 5 voor half 8 tot 8 uur op Hilversum 1. BSHjjJS LOWIETJE 75 De Mercedes stopte. In de dichte be bossing was plotseling een kleine on derbreking. Het was het boswachters pad dat zich tussen de pijnbomen voortkronkelde. 'Een ogenblik,' zei Lewis, en hij sprong uit de wagen. Hij liep voor zichtig naar het pad en boog zich over de grond. Even later zat hij weer achter het stuur. 'Moeten we dat pad niet in?' vroeg ik. 'Daar is geen spoor van hem te be kennen. Hij heeft de hoofdweg aange houden.' 'Jij denkt natuurlijk dat hij weer op weg is naar het circus?' 'Dat betwijfel ik. Hij weet immers dat je man inmiddels aangekomen is en dat hij ik bedoel je man zeker meteen alarm zal slaan. Balog kan nu niet met het circus de grens over Zeker niet als hij dat spul bij zich heeftHij rekent er natuurlijk op dat wij allereerst de politie bellen, en dat dan aan de grens het hele circus wordt uitgekamd, van de eerste tot de laatste wagen.' Beneden ons zagen we plotseling rode lichten. De Mercedes ging meteen heel langzaam rijden. Naast de weg stonden maar weinig bomen zodat we onder ons de volgende helling konden zien. We waren nu halverwege de heuvel. De achterlichten van de jeep doofden, maar flitsten weer aan toen hij de brug op draaide. 'Laten we even wachten en zien welke kant hij uit gaat.' zei Lewis. 'Ik durf te wedden dat hij linksaf slaatHij zal het niet aandurven om door Zech- stein te rijden Kunnen jullie hem zien?' 'Nog net,' antwoordde Tim, zijn hals rekkend. 'Ja. hij slaat linksaf. Hij gaat niet door het dorp. Wat zou hij nu van plan zijn?' De Mercedes versnelde weer zijn tem po. 'Wat zou jij in zo'n geval doen, maat?' vroeg Lewis. 'Mijn baas opbellen.' zei Tim zonder aarzelen. 'Volgens mij is die snuiter maar een tweederangsfiguur. Ik ge loof nooit dat hij in staat is eigen be slissingen te nemen.' 'Daar hoop ik nu juist op dat deze tweederangsfiguur ons op het spoor brengt van belangrijker mensen; al is het dan niet zijn baas in Wenen, dan toch een plaatselijke autoriteit.' Ik vroeg me af of Lewis net als ik over woog dat zijn reis naar Joegoslavië nu misschien niet meer nodig zou zijn. 'Hij heeft dat spul nu bij zich waarschijnlijk verkeert hij in de ver onderstelling dat hij alles heeft en hij is geschrokken van het feit dat jullie het hem zo moeilijk hebben ge maakt. Omdat hij er geen flauw idee van heeft dat hij nu al op de hielen gezeten wordt, zal hij zeker niet over haast te werk gaan, en evenmin zal hij zich zorgen maken over de politie, want hij denkt natuurlijk dat die nu nog niet achter hem aan kan zitten. Juist omdat hij van tijd tot tijd zijn lichten ontsteekt, kunnen we er zeker van zijn dat hij zich nu nog veilig waant We blijven hem dus volgen en we blijven onze ogen de kost geven.' 'Als ik in zijn schoenen stond,' zei Ti mothy, 'zou ik dat spul zo gauw mo gelijk zien kwijt te raken.' 'Misschien doet hij dat wel. Als we een beetje geluk hebben, zijn we daar misschien ooggetuige van.' 'Ja, maar we hebben hem toch in ie der geval te pakken, hè? O, nu be grijp ik het. U wil ook kennismaken met de man aan wie hij dat spul af geeft.' Het viel mij op dat Timothy met op merkelijk gemak Lewis' verandering van employé bij P.E.C. in gewapend rechercheur verwerkte. Maar bij na der inzien was dat eigenlijk ook niet zo vreemd. Timothy was niet onintel ligent, en ik had hem geen verklaring gegeven voor Lewis' vermomming als Lee Elliott; en nu was Lee Elliott weer ten tonele verschenen, gewapend en wel, met de heilige wil om die smokkelaar in verdovende middelen op het spoor te komen. Timothy SMIDJE VERHOLEN 49. KareLtje Knetter was de volgende ochtend al vroeg uit de warme veren en hij ruste niet voor hij zijn baas ook tot enige aktiviteit had aangezet. 'De hoogste tijd baas!' riep Kareltje. 'Vooruit, vooruit. Vrolijk en kwiek uit het bed gewipt! U zoudt mij im mers helpen bij mijn proefrit?' De heer Verholen kon de waarheid van deze bewering natuurlijk moeilijk ontkennen en zo geschiedde het dat de smid van Rijkhuyzen een goed kwartiertje later al in de weer was met de slang van zijn benzinepomp. FERDINAND 'Het zal mij werkélijk benieuwen, Ka reltje', lachte de kranige handwer ker plagend. 'Ik heb voorzichtig twee liter in je tankje laten lopen. Dat zal wel genoeg zijn voor een proefritje, alhoewel ik toch nog betwijfel of je met je zogenaamde knettercarter erg ver komt'. 'Let dan maar eens goed op, baas', zei Kareltje zelfverze kerd. 'Mijn technische denkbeelden zullen vrucht afwerpen en de wereld zal nog eens raar opkijken. Ik ben klaar, baas, ik start!!' Juichend zette de kleine Kareltje zijn motor aan en het was eigenlijk wel héél jammer dat het voorlopig alleen maar de heer Verholen was, die raar op keek. Die vond zichzelf namelijk tot zijn stomme verbazing zwartgeblakerd en vol roestige aanslag op de harde grond terug en vol schrik stelde hij vast, dat hij alléén was. Er had name lijk een daverende, donderende ka nonslag weerklonken en zoeff daar was Kareltjes auto brullend weggesto ven. Het karretje boorde zich krakend een weg dwars door een oude schut ting en verdween toen gierend aan de horizon. 'Hemeltje.steunde de smid. De..de, het knettercarter. het schijnt te werken.O hoe zal dat aflopen. Radio vandaag moest al geruime tijd vermoed heb ben dat er iets niet in orde was. Het volgende ogenblik werd ik op de proef gesteld. Terwijl de Mercedes de laatste haarspeldbocht nam en de richting van de brug uitreed, leunde Timothy naar voren. Wat voor een pistool is dat?' 'Een Beretta 32', antwoordde Le wis en ik hoorde Timothy een zucht van verruking slaken. De wagen draaide vrijwel geruisloos de brug op en reed verder over de weg door het dal in noordelijke rich ting. 'Nu gooien we er een schepje bovenop,' zei Lewis. 'Wat een geluk dat wij zo'n heldere nacht hebben.' De Mercedes vloog over de weg. 'Als hij zijn superieuren opbelt, dan zijn we nog even ver. Uit een automatisch gesprek kunnen we immers niet op maken met wie hij contact zoekt? Of kan de politie daar achter komen?' 'Nee. Maar er bestaat een goede kans dat we toch wel meer te weten ko men. Je moet wel bedenken.' voegde Lewis eraan toe, 'dat in Oostenrijk de publieke telefooncellen alleen voor plaatselijke gesprekken gebruikt kun nen worden. Als Balog met Wenen wil spreken of met welke plaats ook buiten dit Bezirk of district is hij op een particüliere telefoon aange wezen. en privé-gesprekken kunnen nog altijd achterhaald worden.' 'Je bedoelt dat hij op dit uur van een telefoon gebruik wil maken hij bij een vriend moet aankloppen of 'Juist Iedere vriend van Sandor Ba log die zo dicht bij de grens woont en die hem om drie uur in de morgen zijn telefoon ter beschikking stelt, laadt verdenking op zich.' 'En zeker,' zei Timothy, 'als hij daar dat spul in bewaring geeft.' Ik zag Lewis weer grijnzen. 'Dat heb je goed bekeken,' zei hij. Toen werd het weer stil en waren we opnieuw vol aandacht voor de weg. Hij reed nu erg hard en gedurende enige tijd werd er geen woord gespro ken. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (Sl V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws; ll.03-ll.05 Radiojournaal). 11 30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor ledereen. met De groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12.35 (S) Spor- trevue. 13.00 Nws. 13.il Radiojournaal. 13.21 (S) Radiokoor met solisten: Engelse koormuz. 13.48 (S) Klarinet tn piano: mod. muz. 14.00 (S) Notedop: gevar. progr. 15.00 (S) 't ls hlstor.: progr. over geschied. 15.30 (S) Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Ultz. v.d. C.H.U. IKOR: 18.30 Kleur: Inf. en comm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S) Muz. van Het Leger des Hells. 19.15 Vijf Jaar Mammoetwet. 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. 20.00 (S) Metrop.-ork. on solisten: amusem muz. 21.00 Veel gevr. gewijde muz. 21.25 Vraaggespr. 21.55 (S) Kerkorgelconc.: oude- en mod. muz. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Radio VU-magazlne. 23.10 Kunst- en vliegwerk: inf. over akt. ten toonstellingen. 23,15 (S) Stardust: easy lis ten. muz. 23.35 (S) Gitaresk: de vele facet ten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. 7 08 (S) Preludium.: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 <S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af - evangel, comm. tij de tijd 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 iS4 Podium v.d. vrouw. D.20 (S) V.d. zieken. I0r00 (S) Klass. ork.muz. 10.30 Nws. 10.33 (S) Select een keur van pas versche nen gramm.pl. 11.08 (S) Radiophilh. ork. met solist: klass. muz. 11.35 Hier en nu-extra. 11.55 Mgd. 12.00 Zingen met Cecilia: volks- muz. 12.15 (S) Lichte gramm muz. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Herv. middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Er zijn zoveel andere levens: poezie uit de Derde Wereld. 14.05 Terugkeer naar het zwarte goud: doc. over de toekomst v.d. Limb, mijnen. 14.25 (S) Klass. kamer- muz. 15.15 De Bijbel maakt nwsgie'rig. bespr. van Bijbelse woorden. 15.30 Nws. 15.33 Vin cent van Gogh. 16.00 Een uur natuur: maga zine. met 16 30 (S) Hier en nu. 17.00 Kinder visie: progr. door. voor en met kinderen. 17.30 .Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. ,'n vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18,53 Boekbespr. AVRO: 19.00 Trefpunt: disc.progr. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.10 Omroepork.: klass. en mod. muz. 20.45 (S> Indrukken v.d. gi taardag in het slot Zeist. 21.30 (S) De nacht dat Samuel terugkwam. 22.55 (S) Dichter bij de muz nieuwe liedjes, chansons of songs. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7 02 Vaak 's ochtends, met o.a. ver- keersinf. KRO: 9.03 KRO-op-Drle: Uit 1e lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12.03 (SJ Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 13.02 Raden maar. 14.03 Mix. NOS: 16.03 De daverende dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Plaatvaeria. 20.02 (S) Poster. 21.u2 (S) Sesjun: Jazz en pop live. 22.02 (S) Hugo van Gclderen Show met de Nederlandstalige Top Tien en Kwlswijs. 22.55 Med. 23.02 (S) T S T Tros-Sport-Tijd - sport en muz. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 1.02 Nachtwacht. NOS: 5.02 De Satésaus Show. EO: 6.02-7.00 (S) Matinata: gevar. gramm - BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. 12.08 Tlk-Tak. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, act., weerber. en schouwburgprogr.'s. Daarna Tik-Tak. verv. 14.03 Melodie Radio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht Klass. Namlddag- conc. 17.00 Nws en med. 17.10 Driemaal twintig en meer. 17.55 Weegschaal. 18.05 Uitz. voor en door soldaten. 18.50 Wegwijs wezen. 18.45 Sportprogr. 18.55 Taai- wenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en act. 19.30 Intermezzo. 19.35 Pollt. tribune. 19.45 Melodie Radio. 20.00 The sound of mu sic. 20.30 Nws. 21.00 Splinternws. 22.00 Nws. 22.05 Jeugd '74. (23.00 Nws.) 23.40-23.45 Nws, TV vandaag NEDERLAND I EO 14.00 Vakantie-kinder krant VPRO 15.00 Fifty happy years: fragm. uit tekenfilms van Walt Disney 15.45 Betty Boop NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 21.00 EO 22.00 22.20 22.45 All in the Family Post voor Arthur Banks Paris vue par: filmimpressies Nieuwjaars toespraak De wind blaast waarheen hij wil: disc.progr. Christen zijn in India Horen en Zien: Wiener Philh. NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal Champignon-kwark 500 gram champignons 2 tomaten 400 gr. kwark citroensap peper, zout peterselie De champignons schoonmaken, een paar keer goed wassen, laten uitlek ken en in dunne schijfjes snijden. De tomaten in zeer kleine stukjes snij den. De champignonschijfjes, stukjes tomaat en de fijngehakte peterselie door de kwark scheppen. Met peper, zout en citroensap verder op smaak brengen. Menutip: Gekookte andijvie, champig- nonkwark, sausijsjes, gekookte aardap pelen, fruit. AVRO 19.05 Ziekenhuis 19.30 Tips voor je todkomst NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Duys op donder dag: vraaggespr. 21.40 Hoogtepunten uit de kliniek: gespr. met medici 22.25 Ontdek je plekje NOS 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Der Kommlssar. 11.25 Filmrep. 12.05 Econ. rubr. 12.60 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.25 Journaal. 15.30 Skispringen in Innsbruck. 16.15 Journaal. 16.20 Disc - progr. 17.05 Kindcrprogr. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Cult, magazine. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. maga zine. 19 26 Filmrep. 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.05 Kinderprogr. 18.15 Die Macht des Geldes. 18.40 Journaal. 19.20 Die Macht des Geldes.) 20.00 Journaal en weero- verz. 20.15 Wetensch. magazine. 21.00 Can non. 21.45 Inf. progr. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Skispringen. DUITSLAND II 16.30 Voordracht. 17.00 Journaal. 17.10 Dr. Dollttle. Aansl.: Mainzclmannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Zwlschen den Flugen. 16.00 Journaal. 19.30 Licht muz.progr. 20.30 Tegtmeiers Rei- sen. 21.00 Journaal. 21.15 Controvers. 22.00 Filmrep. 22.30 Journaal. DUITSLAND III NDR 17.15 Beal-Club. 17.50 Muz. voor Jonge mensen. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Doe. progr. 19.00 So zartlich war Suleyken. 19.15 Filmrep. 20.00 Journaal en woeroverz. 20.15 Elne Amerik. Familie. 21.25-22.15 Doc. film. DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Turkse werkn. 19.15 HIerzulande-Heutzutage. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weero- verz. 20.15 Warnung von elner heiligen Nut te. 21.55 Act. 22.15-23.00 Filmrep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6