Baskethalbond zoekt nog steeds naar coach WK 'LOTING' LIJKT AL ROND Sponsors bedreigen de 'leefbaarheid' in de honkballerij Kans op aanblijven van Renee Mol vrijwel nihil Tennistop uit de strijd Bjoerang leidt in Bislet Jan Timman blijft winnen Meg de Jongh weg bij NEC PSV- FC Amsterdam snel uitverkocht Bezetting van Hoogoventoernooi minder sterk dan vorig jaar Geografische ligging van Nederland kan voordeel zijn iMififfiiS Loting voetbal op radio en tv TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 JVM \RI 1974 SPORT Tll/Kll Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Er zijn een aantal prachtige plannen opgesteld om ln de toekomst een volwaardige plaats te geven aan het Nederlands basketbalteam. Tot nu toe is het veelal zo geweest dat het team dat voor een optreden werd bijeen geroepen dikwijls weinig aanlokke lijke faciliteiten in het vooruitzicht werd gesteld. En al kwam er dan wel eens een succesje, helemaal van de grond is het Nederlands team al jaren niet gekomen. De bemoeienissen van de huidige bondscoach Renee Mol, ten spijt. Maar goed, daar gaat dus nu verandering in komen. Er zijn mooie plannen, alleen er is nog geen bondscoach die met de uitvoering belast kan worden. Als streefdatum voor de benoeming van die bondscoach was 1 januari 1974 aangehouden. De datum waarop het contract met Renee Mol afliep. Het blijkt nu echter dat het zeker nog wel een paar weken kan duren voor de nieuwe man benoemd gaat worden. Er worden besprekingen ge voerd, maar die zijn nog niet in een stadium dat er over afronding gespro ken kan worden. Natuurlijk zijn er kandidaten. Renee Mol voorop. Onder de leiding van de Belg die zich bezield bezig hield met het Nederlands team, werd zoveel vooruitgang geboekt, dat hij terecht als de belangrijkste kandidaat naar voren is geschoven. Er zijn echter nogal wat problemen te overwinnen SYDNEY (RTR) Bij de tenniskam pioenschappen van Nieuw Zuid Wales in Sydney zijn negen van de zestien geplaatste spelers uit de strijd ver dwenen. Het toernooi raakte met John Newcombe, John Alexander en Björn Borg zelfs zijn hoogst gewaar deerde drietal kwijt. John Newcombe trok zich terug "we gens een enkelblessure, Alexander werd uitgeschakeld door John Lloyd en Borg verloor van Mark Farrell. Met de eersie drie van de plaatsings lijst verdwenen ook KarlMeiier (nummer 7) Syd Ball (8). Bob Gilti- nan (10) Tony Roche (11) Vladimir Ian Fletcher 16 De belangrijkste uitslagen zijn, heren enkelspel, tweede ronde: Thamin (Fra) wint zonder te spelen van New combe (Aus) Lloyd (Gbr) - Alexander 7_6, 6—7, 7—5, Farrell (Gbr)-Borg (Zwe) 6—3, 1—6, 6—3, Warwick (Aus)-Zednik (Tsj) 60, 63, Mir (Pak)-Giltinan (Aus) 64, 76, OSLO De Noorse sprinter Per Bjoerang heeft zich op de eerste dag van de traditionele Nieuwjaarsschaats wedstrijden in het Bislet stadion in Oslo de snelste sprinter getoond. Bjoerang won de 500 meter (40.08 sec.) terwijl hij op de 1000 meter tweede werd: 1.23.02. Winnaar van die afstand werd de Zweed Olof Granath (1.22,99) die op de 500 meter tweede was geworden in 40.67. Bij de all-rounders was de Noor Stor- holt de concurrentie te snel af. Hij fi nishte na 40,54 seconden. De jonge Noor Sjoebrend werd tweede in 40.90. SPRINTERS: 500 m: 1. Bjoerang (No) 40.08, 2. Olof Granath (Zwe) 40 67. 3. Johan Gra nath (Zwe) 40 75. 4. Sunde (No) 40.86, 5. WaUberg (Zwe) 40 90, 6. Holth (No) 41.11, 7. Iversen (No) 41.12. 8 Pettersson (Zwe) 4145. 9. Lind (No) 41.64, 10. Leven (Zwe) 42.03. 1000 m: 1. Olof Granath 1.22 99 2. Bjoerang (No) 1 23.02. 3. Johan Granath 1 23 46 4. WaUberg 1.23.89. 5. Leven 1.24 85. 6. Didrik- sen (No) 1.25.75. 7. Sunde 1 25.72. 8 Iversen 1 26 03. 9. Lind 1.26.44, 10. Holth 1.26.75. Klassement: 1. Bjoerang 81.590 2. Olof Gra nath 82.165. 3. Johan Granath 82 4S0. 4. WaUberg 82.840, 5. Sunde 83.720, 6. Iversen 84 135. ALL-ROUNDERS: 500 m: 1. Storholt (No) 40 54, 2. Sjoebrend (No) 40.90 3. Joharfsen (No) 40.9S. 4. Claeson (Zwe) 41.17, 5. Ander sen (No) 41.19. 6. Stensjemmet (No) 41.40, 7. Hagen (No) 41.64. 8. Konsmo (No) 41.73, 9. Stensen (No) 41.79, 10. Vea (No) 42.08. 5000 meter: 1. Stensen 7 44.33. 2. Sjoebrend 7 45.04. 3. Claeson 7.45.96, 4. Sandler (Zwe) 7.47.72, 5. Johansen 7.52.99, 6. Andersen 7.53.27, 7. Storholt 7.53.80, 8. Stdnsjemet 7 55.17, 9. Vea 7.58.17, 10. Eliassen (No) 7.58.61. Algemeen klassement: 1. Sjoebrend 87.404, 2 Claeson 87.766, 3. Storholt 87.930, 4, Sten sen 88.223, 5. Johansen 88.279, 6. Andersen 88.513. HASTINGS (AP)! De Nederlandse kandidaat grootmeester Jan Timman heeft gisteren in de zesde ronde van het iinternationale schaaktoernooi in Hastiings (Eng) de leiding behouden. De 22-jarige Nederlander versloeg de Brit Anthony Miles. Hij had daarvoor 22 zetten nodig. Timman heeft nu vijf punten uit zes partijen. Zijn naaste belager maakte geen fout. De Rus Gennady Kuzmin versloeg de 69-jarige Westduitser Ludwig Rell- stab. Kuzmin heeft nu 4J4 punt. NIJMEGEN (ANP) Meg de Jongh, de trainer van NEC, dat na zeventien wedstrijden met acht punten onderaan staat in de eredivisie, is sinds gister, avond niet meer in dienst van de Nij meegse club. Gisteravond kwamen na gezamenlijk overleg het bestuur van NEC, manager Jansen en trainer De Jongh overeen dat deze laatste zijn activiteiten bij de club met onmiddellijke ingang zal staken. Het bestuur van NEC, dat mededeelde dat de onderlinge verhoudingen niet de oorzaak van dit besluit zijn, zal trachten op zo kort mogelijke termijn een oplossing te vinden. Hulptrainer Leen Looyen is tijdelijk als vervanger aangewezen. met Mol. De nieuwe bondscoach komt namelijk in full-time dienst en Renee Mol heeft in Brugge nog een baan die hij niet zo maar op wil geven. Daar moeten een aantal garanties voor ko men en die kan de basketbalbond weer moeilijk geven. In realiteit lijkt het erop dat Renee Mol niet terug zal keren. Voorzitter Ruud Freese der NBB: 'Ik ben net terug van vakantie en ik kan dus niet precies zeggen hoe de stand van zaken nu is. Maar voor ik weg ging heb ik wel het idee gekregen dat het met Mol niet rond zou komen. De kans van slagen leek erg klein.' Renee Mol acht die kans zelf ook niet erg groot. Enkele maanden geleden al nam hij in een Belgische krant af scheid van het Nederlandse basketbal in een interview. Vanaf *oen is Renèe Mol niet meer de kandidaat geweest maar een van de kandidaten. De NBB kreeg een stort vloed van namen van capabele coa ches over zich uitgestort. Ging infor meren en hield daar enkele namen van reële kandidaten aan over. Frese: 'We hebben bijvoorbeeld gekeken naar de mogelijkheden die er zijn om een Lou d'Allensandro van het New Hemphishire College uit Amerika hiernaartoe te halen. Maar dan moet je weten dat wij waarschijnlijk niet zullen kunnen voldoen aan zijn finan ciële eisen. We hebben ook gesprekken gevoerd met de ambassades van Polen en Roemenië om te kijken of we uit die landen niet iemand zouden kun nen aantrekken.' Die besprekingen hebben echter nog geen afronding kunnen vinden. NBB- bestuurslid Rotteveel die zich met de zaak bezig houdt: 'De opzet is inder daad geweest om op 1 januari de hele zaak rond te krijgen. We zijn daarin dus niet geslaagd. Maar ik zie toch wel mogelijkheden dat we op korte termijn iemand zullen kunnen vin den. We hebben plannen tot na Mon treal. Dan kun je niet over één nacht ijs gaan. Je moet de zaak van alle kanten bekijken, ook wat het pro gramma en de mogelijkheden die de nieuwe coach met het team of met de teams, want het damesteam valt ook onder zijn leiding, heeft betreft.' Renee Mol heeft daarbij natuurlijk een rol gespeeld. De goed geïnfor meerde Belg heeft namen genoemd van capabele coaches, maar zegt Rot teveel. 'De namen vliegen je om de oren. Je moet je steeds opnieuw in formeren, zoeken, praten. De commis sie topsport heeft uiteraard ook een stem in het kapittel. Een man als Janbroers weet zoveel van het inter nationale basketbal dat een telefoon tje met hem al heel verhelderend kan EINDHOVEN (ANP) Alle plaatskaarten voor de eredivisie wedstrijd PSV—FC Amsterdam, die zaterdagavond in Eindhoven wordt gespeeld, zijn gisteren in de voorverkoop in enkele uren verkocht. Het Philips-sportpark in Eindhoven heeft momenteel nog een capaciteit van 18.000 toeschouwers. Er wordt hard aan uitbreiding gewerkt. Gezien de grote belangstelling die PSV op het ogenblik geniet kan daar niet genoeg haast mee worden ge maakt. RENEE MOL al afscheid genomen van het Nederlandse basketbal werken. Zo hebben we nu een aantal kandidaten over. Daar wordt over of mee gesproken. Maar aan de afron ding zijn we dus nog niet toe. Op 12 januari komen we weer bijeen om over de keuze te praten, maar ik ver wacht niet dat er dan ook al een be slissing zal vallen.' Nederlandse coaches hebben in ieder geval weinig kans. Op twee na zijn het allemaal mensen die in de sterk vereommercialiseerde en aanmerkelijk professioneler geworden basketbalwe reld nog als bijbaantje coachen. Zij hebben veelal een beroep dat zij er niet aan willen geven om zich enkele jaren alle sores van he* Nederlands team op de hals te halen. Er zijn in Nederland slechts twee full-time coa ches: Jan Bruin die bij RZ alle moge lijkheden heeft gekregen en Egon Steuer, ex-bondscoach die bij het Haarlemse Flamingo's opereert. Rotte- yeel gelooft niet dat de NBB binnen de landsgrenzen dan ook aan een co ach zal kunnen komen. Wie dan wel de grote kandidaten zijn wil de NBB nog niet loslaten. Rotte veel: 'Het komt natuurlijk allemaal wel rond. Wij vinden het ook verve lend dat we de geplande datum niet hebben kunnen halen. Er stokken dan bepaalde zaken. Je wilt alles rond hebben op korte termijn, de chef d'e- quipe, verzorgers ga maar door, Dat zijn zaken die moeilijk slagen als je de coach nog niet hebt want die man moet natuurlijk over zulke zaken mee kunnen praten. Het is zijn job en je kunt niet vooruit gaan lopen op be paalde ontwikkelingen. Namen wil ik dan ook nog niet noemen. Er werken vele mensen aan en de oplossing komt echt wel.' RUUD VERDONCK WIJK AAN ZEE Het 36e Hooge- venschaaktoernooi zal op 14 januari in Wijk aan Zee worden geopend door dr. M. Albrecht namens de raad van bestuur van de Hoogovens. Door het afzeggen van de aanvankelijk uitgeno digde Russische spelers is de sterkte van de grootmeestergroep iets minder geworden. De gemiddelde Elo-waarde bedraagt 2489 punten. Voor een grootmeesterresultaat dient men negen punten uit vijftien partij en te verzamelen, voor een meesterre sultaat 7,5 punten. De gemiddelde Elo-waarde van de meestergreep is 2407 punten. Met negen punten uit vijftien partijen scoort men hier een meesterresultaat. Na het zonale toer nooi voor dames, dat vorig jaar werd gehouden, is er nu weer £en interna tionale damesgroep met twaalf deelne mers. De groepen zijn als volgt samenge steld (achter de naam staan respectie velijk de eventuele titel en het Elo- waardegetal vermeld; IGM is interna tionaal grootmeester; IM is internatio naal meester; KGM is kandidaat-groot meester: KM is kandidaat-meester; IDM is internationaal damesmeester): Grootmeestergroep Adorjan (Hong, IGM, 2515). Browne (VS, IGM. 2530), Donner (Ned, IGM, 2480), Enklaar (Ned, IM, 2445), Ghitescu (Roem, IM, 2455), Hecht (WDld, IGM, 2505), Ma- tulovic (Joeg, IGM, 2525), Langeweg (Ned, IM, 2430), Planinc (Joeg, IGM, 2525), Pomar (Sp, IGM, 2435), Quinte- ros (Arg, IGM, 2520), Radoelov (Buig, IGM, 2530), Ree (Ned, IM, 2440), Smejkal (Joeg, IGM, 2595), Sosonko (Ned, 2430), Timman (Ned, KGM, 2470). Meestergreep: Antunac (Joeg, KM, 2440), Bachtiar (Indonesië, 2340), Bal- jon (Ned, 2200), Ciocaltea (Roem, IM, 2455), Eising (WDld, 2415), Forintos (Hong, IM, 2460), Garcia (Cuba, IM, 2450), Hartoch (Ned, IM, 2380), Keene (GB, IM, 2445), Kurajica (Joeg, IM, 2475), Kuypers (Ned, IM, 2400), Mohrlok (WDld, IM, 2450), Po pov (Buig, IM, 2470), Pytel (Polen, 2390), Van Scheltinga (Nnd, IM, 2330), Tarjan (VS, 2415). Damesgroep: Carla Bruinenberg (Ned, geen Elo-waarde), Pepita Ferrer (Sp, 2020), Ada van der Giessen (Ned, geen Elo-waarde), Ma Ria Ivanka (Hong, IDM, 2280), Vlasta Kalchbren- ner (Joeg. 2085), Elisabeth Karakas (Hong, IDM, 2205), Anna Laakmann (WDld, 2170), Myra Litmanowicz (Po len, IDM, 2110), Alexandra Nicolau (Roem, IDM, 2320), Rodika Reicher (Roem, IDM, 2160), Rie Timmer (Ned, 2045), Stepanka Vokralova (Tsj, IDM, 2200). Vragen over praktijken van Aktie '68 Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM De Bussumse hoofdklasser HCAW heeft de diskus- sie over 'spelersbetaling', die enkele maanden geleden in de honkbal wereld zoveel opzien heeft gebaard, maar nadien in een onopgeloste stilte is verzonken, nieuw leven in geblazen. De Bussumse ploeg, waar het verenigingsleven als vrijwel nergens in Nederland bloeien de is, heeft de KNBSB verzocht om via de strafcommissie een onder zoek in te stellen naar de praktijken van de eersteklasse HCK Kin- heim uit Haarlem. Aanleiding hiertoe ls vanzelfsprekend de geruchtmakende affaire rondom de overstap van ster-werper Nol Been- ders van Haarlem Nicols naar het door het uitzendbureau Aktie '68 ge sponsorde HCK, een transfer, die vol gens velen met duidelijke financiële middelen moet zijn bewerkstelligd. En dat nu was juist donder en blik sem in deze amateursport, die niet verder wenst te gaan dan het toelaten van clubsponsoring. Scheldwoorden vlogen over en weer; de club die be schuldigd werd, zag het als een eerste taak andere verenigingen met een zelfde vinger van even 'onjuiste' prak tijken te betichten. Maar het meeste in de belangstelling bleef Rob Muller, de directeur van Aktie '68 en honk balfanaat. Muller besloot in twee hem scherp aanvallende dagbladen advertenties te plaatsen om de beschuldigingen te weerleggen en verklaarde verder in het officiële honkbalblad Inside dat zijn uitzendbureau aan spelers geen geld uitkeert: 'Ik heb er helemaal geen bezwaar tegen als een sportman wordt betaald. Maar dan moet het wel een echte prof zijn. Als ik een honk baller geld moet geven, houd ik er mee op'. Dat diende de overige verenigingen dan de zekerheid te geven dat alle be weringen over Mul Iers handel en wandel uit de lucht gegrepen zijn. Echter niet voor HCAW, dat moest constateren hoe de beide Antillianen Eddy Hallman en Frank Lewis zich als uitzendkrachten in vaste dienst van HCK wilden aanmelden. Het tweetal waarvoor de Bussumse forma tie vorig jaar zoveel moeite had ge daan om ze speelgerechtigd te krijgen, na een lange schorsing door de Antil liaanse bond. Al die moeite bleek slechts gedaan voor nog geen half sei zoen. MILIEUVERVUILING In de kringen van de HCAW-ers rees langzamerhand de vraag hoe het met de leefbaarheid in de honkballerij was gesteld. 'Niemand weet langza merhand meer waar hij aan toe is: wat wel en wat niet mag. Door de huidige manier van sponsoring, zoals Aktie '68 toepast, ontstaat een geeste lijke milieuvervuiling*. HCAW haalt verschillende zaken in verband met de overschrijving van Hallman en Lewis aan. In de eerste plaats blijken de beide Antillianen hun financiële verplichtingen niet te hebben voldaan, een kwestie die toch geregeld moet zijn voordat een over stap naar een andere club ingewilligd kan worden. Bovendien is men bij HCAW van mening dat de overschrij vingsprocedure niet gegaan is zoals het behoort. De secretaris van de ve-- eniging waar de speler vertrekt, moet de kans krijgen de overschrijvingsfor mulieren van een begeleidend schrij ven te voorzien. Maar zegt Aad Fijth: 'Voor 1 november zijn we niet in de FRANKFORT (DPA) Zaterdaga vond, omstreeks negen uur, zal de spanning zich ontladen. Dan trekt Detlef Lange, een elf-jarige Berlijnse jongen, de loten uit de bekers voor de groepen in de eindronden voor het wereldkampioenschap voetbal, dat 159 dagen later zal beginnen. Een loting die overigens geen loling zal zijn, want in de grote zaal van het gebouw van de Hessische omroep zal de uitkomst voor een belangrijker deel een gevolg van plaatsing dan van loting zijn. De tv-kijkers in 29 landen zullen een loting zien die nadrukke lijk is 'voorbewerkt' in de ochtendu ren. Voor de zestien landen in de vier bekers gaan, zal namelijk een indeling in vier groepen gemaakt zijn, waarbij zowel rekening zal worden gehouden met bereikte resultaten in vorige we reldkampioenschappen, als met de wensen van de organisator, de West- duitse voetbalbond. Rekening houden met de vorige kam pioenschappen betekent bijvoorbeeld dat de eerste vier van het vorige titel- toernooi zodanig van elkaar worden gescheiden dat zij niet met elkaar in een groep kunnen komen. Het houdt in dat Brazilië, Italië. West Duitsland en Uruguay zeker niet al in de eerste ronde tegen elkaar zullen spelen. Een ander gegeven dat al voor de loting vast staat is dat de organisator. West Duitsland in greep een (Berlijn, Ham burg) sal spelen en Brazilië in groep twee (Frankfort, Dortmund, Gelsen- kirchen). Ita'ië en Uruguay zullen dus in de groepen drie en vier terecht ko men. Voor de loting zullen de landen over vier bekers worden verdeeld, waarbij steeds uit iedere beker een land zal worden getrokken ten einde een groep van "ier bij elkaar te krijgen. De samenstelling van de eerste beker zal zaterdagmorgen wanneer de inde lingscommissie van de FIFA met de organisatoren begint te vergaderen, weinig moeilijkheder opleveren, na melijk, Brazilië West-Duitsland Italië en Uruguay. Na deze indeling begin nen de moeilijkheden pas. Behalve met sterkte van de deelnemende lan den en met de verlangens van de or ganisatoren. wordt namelijk ook nog enigszins rekening gehouden met een --■'T i ii ii ii u ii ini kfh jiirAlluuUliikuilli luuuiii In Frankfurt was men gisteren al druk bezig met het opstellen van het gigantische uitslagenbord voor de loting voor het eindtoemooi om de wereldtitel voetbal. redelijke geografische spreiding over de groepen. Dit opdat niet Chili en Argentinië in een greep met Brazilië of Uruguay k»men en in andere groepen geen Zuidamenkaanse landen zijn ver tegenwoordigd. De indeling vas de zogenaamde 'zwak ke' beker 'al de plaatsingscommissie niet voor al te veel problemen stellen. Zaire, Haiti er Australië kunnen zon der meer verzekerd zijn van hun plaats bij h;t zwakke kwartet, de vier de gegadi°4e lijkt in de eerste plaats Dost Duitsland dat net als de eerder genoemde urie landen niet kan wijzen op prestaties in de eindronde van gen wereldkampioenschap. De organisato ren zullen hel op dat punt ooit niet al te moeilijk maken en vermoedelijk niet eisen dat voorkomen wordt dat Oost-en West-Duitsland zodanig wor den gescheiden dat zij elkaar niet in de eerste ronden van de groepen kun nen ontmoeten Nederland is op dat punt een moeilij ker geval. Ook het Nederlands elftal kan niet bogen op recente prestaties in de eindronde van een wereldkampi- oenschapstoarnooi. Maar de Westduit- se Voetbalbond wil wel een zodanige indeling animeren dat Nederland een plaats krijgt in groep twee of drie, waardoor een volksverhuizing naar de stadions van de betrekkelijk dicht bij de Nederlandse grens gelegen plaat sen Dortmund, Gelsenkirchen en Dus- seldorp gestimuleerd kan worden. Dat werkt ^et vermoeden in de hand dat de naam van Nederland in een beker wordt geworpen met die van Argenti nië, Chili en Schotland. De laatste be ker zou dan gevuld worden met Po len, Bulgarije. Zweden en Spanje of Joegoslavië. Vier jaar geleden, voor het kampioen schap werden de zestien deelnemende landen als volgt 'geplaatst' voor de lo ting begon: Beker 1: wereldkampioen 1966 Enge land. nummer twee van 1966 West Duitsland, halve finalist Sowjet Unie en Europees kampioen Italië. Beker 2: (latijns Amerika) Brazilië, Peru, Mexico en Uruguay Beker 3: (zwakke landen) El Salva dor, Israel, Marokko en Roemenië. Beker 4: (de rest) België, Zweden, Tsjecho Slowakije en Bulgarije. Deze wetenschap en rekening hou dend met ten aantal overwegingen, die bij de plaatsing meetellen zou de indeling voor de loting van Frankfort er waarschijnlijk als volgt komen uit te zien: Beker 1: (sterken) Brazilië, West Duitsland, Italië en Uruguay Beker 2: Argentinië, Chili, Nederland en Schotland of de winnaar van Span- je-Joegoslavië. Beker 3: (/wakken) Haiti, Zaire, Au stralië en Oost-Duitsland, Beker 4: (rest) Polen, Bulgarije, Zwe den en Spanje, Joegoslavië of Schot land. Om. tot de indeling van een groep van vier te komen via de hand van Detlef Lange zal zaterdagavond steeds uit ie der van de vier bekers een lot worden getrokken. NOL BEENDERS, werper van het Nederlands team, stapte over naar de eerste klasser HCK Kin- heim. Een transfer die in de honkbalwereld nog steeds stof doet opwaaien. gelegenheid gesteld een overschrij vingsformulier te zien. En daarom be schouwen we de registratie als onreg lementair'. Deze twee punten en de vreemde gang van zaken rond de toevloed van spelers naar HCK (Beenders, Jan van Markus en Hallman en Lewis) bracn- ten HCAW er toe de honkbalbond te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van HCK en haar sponsor. Een onderzoek hoe fout de Haarlemse club en het uitzendbu reau zitten. En daarmee tegelijk aan gevend hoever je met 'sponsoren' kunt gaan in de honkballerij. Want wat er in Haarlem gebeurt, be schouwt men bij HCAW als een hoogst merkwaardige zaak. 'Sponso ring is toegestaan door de bond onder de voorwaarden dat de sponsor de club betaalt en dat de club via shirt reclame een tegenprestatie levert. Maar bij HCK toont Muller zichzelf bereid de verplichtingen van spelers (lees Hallman en Lewis) over te 'ie- men. En hij bemoeit zich op allerlei manieren met de honkbalspel van HCK'. Aldus de diverse woordvoer ders uit Bussum, die zich afvragen rf dergelijke praktijken niet met 'ronse len' te bestempelen zijn en daaraan dan graag de nodige beperkingen aan gebracht wil zien. 'Deze problematiek is verwarrend ak- tueel en verstoort de leefbaarheid binnen de amateursport. Op deze ma nier worden de 'leefregels' in de sta tuten niet gevolgd', zijn voorlopig de laatste woorden van de HCAW-ers. De honkbalbond heeft het verzoek om HCK Kinheim door te lichten opgevat als een klacht en daarom doorverwe zen naar de strafcommissie. Inmiddels is besloten de registratie (dat wil zeg gen de overschrijving van Lewis en Hallman) op te schorten. HARO HIELKEMA HILVERSUM De loting voor de ko mende wereldkampioenschappen voet bal, die zaterdag 5 januari in de studio van de Hessische Rundfunk in Frank furt wordt gehouden, zal in Nederland rechtstreeks door de radio en televisie worden uitgezonden. Op de televisie is een rechtstreekse reportage van de voor Nederland ook belangrijke loting te zien in het Tros-programma 'Tros- Sport'. De NOS-radio zendt zaterdag van 21.02 tot 22.00 uur via Hilversum 3 een rechtstreeks verslag van de lo ting uit. SCHAATSEN Tijdens de wedstrijden om do Russische schaatsfltels heeft Ale xander Vladimlrov uit Krasnoyarsk het nationale record op de 5000 meter ge bracht op 7.26.86. geroepen tot sportman van het Jaar in Belgli*. Tweede werd Roger de Coster «motorcross) en derde de atleet Emlel Puttemans. VOETBAL. International Maurice Martens van Racing Whüe-Daring Molenbeek is uitgeroepen tot Belgisch voetballer van het Jaar. 'Gouden Schoen' Martens ver wierf 270 punten. Na hem kwamen De- walque «Standard) met 142 pnt en Van- dendaele «FC Brugge) met 92 pnt. Pol van Himst was vierde met 87. Rob Ren- senbrink. ala vijfde, met 50 punten wa» de hoogste geklasseerde Nederlander. Ni co de Bree was negende «25 pnt). Jan Ruiter zeventiende (12) en Ruud Geels 23e met vier punten. VOETBAL. Crystal Palace, vorig Jaar uit de Engelse eerste divisie gedegradeerd en nu laag geklasseerd ln de tweede di visie heeft over het seizoen 1972-1973 een nadelig saldo van «30.000 pond, ongeveer 2.85 miljoen gulden. Ruim «00.000 pond van het verlTes werd veroorzakt door transfers, er werd voor 608.000 pond ge kocht en voor 202.000 pond verkocht. Crystal Palace staat op dit moment voor meer dan een half miljoen pond (3.350.000 gulden) in de rode cijfers, maar de waarde van grond en eigendom men op Selhurst Park te Londen wordt geschat op het drievoudige van dat be drag. ZEILEN Het favoriete facht Pen Dulck met de Franse schipper Eric Tabarly beeft de hoop op het winnen van de zee- zeilrace om ae wereld moeten laten va ren. Op nieuwjaarsdag keerde het schip In Sydney terug met een gebroken mast. De deelnemers zijn bezig aan de derde en laatste etappe, die zaterdag in Sydney ie begonnen en naar Rio de JA NEIRO LEIDT.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11