De Weldoener n Pop op de plaat Moeilijk door Willem-Jan Martin Swingen met Leon Russel Reizen duurder naar Duitsland en Oostenrijk Film over Peter Marchal in Hilversum Comité tegen geluidsoverlast straaljagers eoeo door John Rowan Wilson p n 1 i N P j E a a J P L P E L Meningsverschillen over wereldhandel blijken in Genève Jul TROUW/KWARTET VRIJDAG 27 JULI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV MARY PERKINS Commander Cody De meest opvallende release deze week, alleen al door de omvang: drie elpees in één verpakking, komt voor rekening van Leon Russell. In augustus van het vorige jaar verzorgde The Master Of Time And Space, zoals Russell nog wel eens wordt genoemd, met een uitgebreide equipe een optreden in het Amerikaanse Long Beach (voor de niet geografisch georiënteerden: dat ligt in de staat Californië), en dat ging allemaal wel zo goed, dat één en ander geschikt werd bevonden voor integrale registratie. Drie langspeelplaten onder het toepasselijke motto Leon live (Philips STCO-8917). Het is swingen geblazen. Van de eerste noot tot de laatste. Russell begint met een opgepepte versie van Dylan's Mighthy Quinn, dat wordt uitgebouwd tot een soort opgewekte heksenketel, waarin Russell uiteenzet wat zijn bedoeling is met het avondje-in- kwestie: er, zo het publiek dat wil, een dolle boel van te maken. En dat gebeurt dan ook. Vrijwel moeiteloos. Russell gunt zijn gehoor geen sekonde rust, maar blijft de boel opjutten, stampt één ononderbroken stroom energie uit de speakers, die slechts even afzakt als het roer wordt overgedaan aan de eerwaarde Patrick Henderson, een muzikale dominee uit, schat ik, Oklahoma of daaromtrent, die dan enig traditioneel gospelwerk ten beste geeft (Some Day, Great Day). Niet al te best, vooral met de vokalen wil het niet zo erg, maar dat geeft allemaal niks, de stemming is er toch niet meer uit te krijgen. En onder leiding van een perfekt 'timende' Leon Russell (fenomenaal, zoals hij ook hier weer zijn band door allerlei tempowisselingen en soli heen op het juiste spoor houdt) deint de boel weer vrolijk verder. Kermis-mixtuur Over het materiaal als zodanig valt niet zo veel te melden. Het is allemaal bekend en vooral terug te vinden op de drie studio-elpees die dit live-monument voorgingen: Leon Russell, With The Shelter People en Carney. Ik noem hier Alcatraz, Sweet Emily, Stranger In A Strange Land, Out In The Woods en Delta Lady. Verder kennen we de medley Jumping Jack Flash/Youngblood van de registratie van het benefiet-concert voor Bangladesj, het tekstje over de bekende 'baby' is hier alleen enigszins veranderd. Nieuw zijn, afgezien van de bijdragen van Henderson, bij mijn weten alleen de kermis-mixtuur onder het motto Mighty Quinn en Hooker's It's Been A Long Time Baby, dat overigens wordt gezongen door gitarist Don Preston. Rest dan alleen nog te vertellen dai Russell hier begeleid wordt The Shelter People plus congaïst Ambrose Campbell en een soepel dameskoortje genaamd Black Grass, en natuurlijk, voor zover dat niet helemaal duidelijk geworden mocht zijn, dat het hier gaat om een werkstuk van prima kwaliteit, zeer enthousiaste en aanstekelijke muziek, die het in de huiskamer op flink volume uitstekend doet. Kom daar vandaag aan den dag maar eens om. Commander Nummer twee op de agenda staan COMMANDER CODY en de LOST PLANET AIRMEN. Hun jongste, derde elpee alweer, heet COUNTRY CASANOVA (Paramount PAS-6054). Hij zit goed in elkaar, de heren spelen beter dan ooit, maar toch haalt de plaat het niet bij zijn beide voorgangers. Dat komt vooral door de dit keer onverwacht matige kwaliteit van de composities. Waar Cody en de zijnen eerder uitblonken door allerhande hartverscheurende balladen afgewisseld met wat opgewekte stukjes rock-and-roll, wordt hier vrij eenvormig doorgetimeerd in hetzelfde boogie-patroontje en valt ook aan de teksten, die destijds van een onwaarschijnlijk kaliber waren (smartlappen van het betere soort, Pierre Kartner in het kwadraat; luister nog maa- eens naar Mama Hated Diesels) weinig lol meer te beleven, uitgezonderd misschien een nummertje als One Man's Meal Is Another Man's Poison, of zoals wij hier zouden zeggen: de een zijn dood, is de anderprecies. Nee. een beetje misse plaat dit Laten we hopen, dat tijdens het concert dat hier van de groep op stapel staat vooral wordt geselecteerd uit het oudere materiaal. Dan kan het best een uitstekende boel worden.Verder met VAN MORRISON en zijn nieuwe elpee HARD NOSE THE HIGWAY (Reprise-proef-persing). Ik kan er vrij kort over zijn. Een week geleden heb ik naar aanleiding van Vans fantastische optreden in deze krant al melding gemaakt van mijn houding ten aanzien van zijn produktie aan plaatmuziek uit de post-Astral Weeksperiode. Gladde mooierigheid vind ik het, de Ierse baldadigheid getemd. Uitstekende achtergrond-muziek voor dinerende dames en heren in dure gelegenheden. Modern en toch beschaafd. Dót werk. Hard Nose enzovoorts doorbreekt dit beeld niet. De enige uitzondering vormt een vrij gedreven uitvoering van de 'traditional' Purple Heather, hetzelfde nummer dat bij The Byrds (de elpee Fifth Dimension, die een vorige keer door mij abusievelijk werd opgevoerd onder de titel Eight Miles High, waarvoor bij deze mijn excuses) Wild Mountain Thyme heet. Tot slot dan nog een kort bericht voor de Alice Cooper-frieks. Uit de Negram-burelen rolden onlangs een koppeling van twee oudere elpees (Pretties For You, Easy Action) en een speciale single Halo Of Flies/Under My Wheels. Veel plezier ermee. DEN HAAG De Nederlandse reis bureaus hebben van het ministerie van economische zaken toestemming gekregen om de prijzen voor reizen naar West-Duitsland en Oostenrijk met onmiddellijke ingang te verhogen in verband met de opwaardering van de Duitse mark en de Oostenrijkse shilling. In afwijking van de beschik king 'Melding prijsverhogingen goede ren en diensten' hoeven de reisbu reaus de prijsverhogingen niet een maand tevoren aangekondigd te heb ben. De minister var. economische zaken ad interim, dr. W F. Duisenberg, ver leende de toestemming voor de prijs verhogingen bij brief aan de Algeme ne Nederlandse Vereniging voor Reis bureaus. Hij heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van het socialisti sche Tweede Kamerlid Janssen. Om dat het seizoen al voor een aanmerke lijk deel verstreken is, zou de inacht neming van een maand wachttijd (in de zin van de beschikking melding prijsverhogingen) betekend hebben, dat de reisorganisatoren de koersstij gingen over het grootste deel van het seizoen voor eigen rekening hadden -moeten nemen. Dit kon in redelijk heid niet worden verlangd, aldus de bewindsman. HILVERSUM Zaterdag 28 juli wordt in Hotel 'Jans' aan de Static ns- straa tde kleurenfilm 'Morgen zie ik je weer' vertoond. Deze film is gewijd aan het leven van de in 1949 overle den amerikaanse predikant Peter Mar chal. De vertoning begint om 20 uur, toegang vrij. Onder de rake aanduiding dat het ma ken van natuurfilms 'beestenwerk' is, heeft de VARA een bijzondere docu mentaire van de BBC uitgezonden, die aantoont dat het inderdaad beestachtig moeilijk is om tot de filmresultaten te komen, die we zo vaak kunnen bewon deren. Het was boeiend om eens te zien van hoeveel markten deze cine asten thuis moeten zijn om een ge slaagd product te kunnen afleveren. Dank zij een veelzijdig vakmanschap brengen fascinerende opnamen gebeur tenissen in een dierenleven aan het licht, die ons anders zouden ontgaan. De tweede aflevering in de VARA- serie 'Vandaar' over het voormalige eiland Wieringen leek zeker niet als twee druppels water op de Zeeland uitzending. Er waren een aantal min punten. De geluidskwaliteit was soms bijzonder slecht en Jan Wolkers leek als presentator minder goed op dreef te kunnen komen. Maar er zaten toch ook heel fijne tafereeltjes tussen, on der andere van de boer met zijn ze venentwintig jaar oude paard, dat hij voor geen goud wegdoet, en het bezoek aan de oude koster, dat uitmondde in een gesprek over de dood, waarvan Wolkers onder de indruk raakte. Kijkers die net als ik leek zijn op visserijgebied, zullen het vreemd heb ben gevonden dat een garnalenvisser werd gepraaid door eev naartuig van de Koninklijke Marine en dat drie mannen aan boord klauterden om vis serij-inspectie uit te oefenen. Hoort zo iets niet eerder tot de taak van een civiele dienst? In de rechtstreekse uitzending vanuit de Michaëlkerk in Oosterland werden de kijkers voor mijn gevoel levendiger voor het regionale leven geïnteres seerd dan bij de Zeeuwse uitzending het geval was. Opmerkelijk vond ik, dat er zoveel voortreffelijke vertellers op Wieringen zijn te vinden. Vooral sommige oudere dames deden vermoe den, dat vertellen daar tot de volks kunst behoort. De EO organiseerde een 'gospelfesti val' bij Renesse op Schouiven-Duive- land. Niet bedoeld als een demonstra tie van artistieke kwaliteiten want die waren niet zo opmerkelijk maar als een muzikale evangeliever kondiging in moderne trant. Daartus sendoor werden korte opwekkingstots- praken gehouden. Een mens kan op de vreemdste plaat sen en onder de meest wonderlijke omstandigheden tot inzicht en inkeer komen. Dus ook door wat je religieu ze popmuziek zou kunnen noemen. Ik kan er alleen van zeggen, dat het mijn sfeer niet is. Mijn grootste be zwaar gold de oppervlakkigheid die hier naarbuiten ktvam. Ik was dan ook blij, dat ds. (flashouwer in zijn rubriek dat gevaar voor oppervlakkig heid aan de orde stelde. Echter, de antwoorden van ds. Troost bevredig den mij niet in het minst. Het geeste lijk proces in ons is niet zo simpel. Als ik dan een jeugdige presentator als een soort marskramer hoor zeg gen: 'Het gaat om een persoon die zich heeft laten kruisigen', dan stuit me dat tegen de borst. Ik vind dit een banalisering van rvat voor het christe lijk denken het diepste mysterie is. Misschien zullen sommige lezers mij weer negatief vinden, maar ik kan het ook niet helpen, dat geestelijk le ven voor mij geen shownummer is, waarvoor je gaat applaudisseren, zo als in Renesse. Ik had graag mijn laatste stukje voor de vakantie in een andere stemming afgesloten. TON HYDRA 124. Smidje Verholen ging voorin naast Adriaan zitten en hij legde alles uit. 'De schelmen zullen zeker probe ren met hun buit naar het buitenland te komen.' zei hij. 'Ik ken hun auto. Misschien kunnen we ze met deze snelle wagen nog opvangen vóór ze de grens hebben bereikt. Onderweg bel len we dan wel ergens de politie op.' 'Dan weet ik goede raad,' zei Adri aan, wiens gelaatstrekken niet de ge ringste opwinding vertoonden en die er eerder uitzag, als iemand, die op iemand, die achter een stel dieven een gezellige vacantiereis gaat dan als aanjaagt. 'Wanneer we deze bosweg volgen, dan snijden we een héél stuk af,' vervolgde hij. 'We komen dan op de grote weg naar de grens uit. Bo vendien rijden we op deze wijze langs het jachthuisje van de graaf. Daar woont de houtvester, die tevens dienst doet als jachtopziener en bos wachter. Daar kunt U wel opbellen, meneer Verholen, want het jachthuis je staat in telefonische verbinding met de buitenwereld.' 'Prachtig,' zei de smid. 'Ois dót het huisje soms?' 'Inderdaad dót is het,' ant woordde Adriaan. 'Hoe vredig ligt het romantische bouwwerkje daarfcuss schemering van de vroege zonnd. tend'Er brandt al lich vo] de smid. 'De houtvester is er z( vroeg bij.' En daar had die s J. J. F. Verholen weer eens gej Sch want de wakkere jachtopziener bi druk in de weer. Hij was bez^, buks gereed te maken voor de' lijks dienst en Ilij hield een rPPor in de hand. Hij was natuurlijk)0 k< en al onkundig van wat er zoin he geschieden en daarom keek h' baasd op, toen daar zo plotsefet is zijn deur werd gekloptnme; idere FERDINAND LEEUWARDEN Het comité Dorpsbelangen' gevormd door verte genwoordigers van zeven dorpen rond de vliegbasis Leeuwarden en de wij kraad van het Leeuwardense stadsdeel 'Bilgaard' hebben besloten een comité in te stellen dat zich zal bezighouden met geluidsoverlast, veroorzaakt door de vliegtuigen van de basis. Men spreekt van een onhoudbare situatie, vooral omdat het 32e Amerikaanse ge vechtssquadron van Soesterberg van 24 augustus tot half december te Leeuwarden zal worden gestationeerd, omdat de startbanen op Soesterberg moeten worden hersteld. Dorpsbelangen had in een brief aan kolonel J. Eikerbout, commandant van vliegbasis Leeuwarden, garanties gevraagd met betrekking tot de extra lawaaioverlast van de Amerikaanse vliegtuigen. Het antwoord van de ko lonel vond men onbevredigend. Horizontaal: 1. hakmes (Ind.), 5. keu rig, 8. nakomeling, 9. toespraak, 10. vogeleigenschap, 11. scheepstouw, 12. mist, 13. lidwoord (Fr.), 16. Afk. van Emeritus, 18. bode aan een universi teit, 20. dichter, 22. danspartij, 24. achten, 25. honingdrank, 26. achting, 27. verfbordje van de kunstschilder. Verticaal: 1. bitter vocht, 2. deel van een fornuis, 3. schrijfkosten, 4. oude rekening (afk.), 5. spitse bek van een vogel, 6. nobel, 7. kweker, 9. moeras- vogel, 11. tor, 14. spaans paard, 15. op standeling, 17. tijding, 18. schrijfge reedschap, 19. bergplaats, 21. laagvlak te, 23. Europeaan, 25. familielid. Kruiswoord-puzzel 6 7 9 1 17 '9 20 21 23 24 26 OPLOSSING VAN GISTEREN: Horizontaal: 1. liberteit, 2. eden-erker. 3. eed-TEE-oma, 4. Umea-Terek, 5. woerd-keet, 6. enter-aria, 7. res-pal-ast. 8. Ira-ree-gei, 9. kalong-ere. Verticaal: 1. leeuwerik, 2. i^em- one- ra, 3. bede-ets-al 4. ent-are-pro. 5. reet- dra-en 6. tree-ka-leg. 7. ek-ore-rage. 8. ieme-eis-ér. 9. traktaktie. 51 We hadden dekens en regenjassen bij ons en deden natuurlijk wat we kon den. De meeste Afrikanen waren in de rimboe verdwenen. Het lukte alle overgeblevenen in de vrachtwagen te stoppen, we gingen langzaam op de trugweg. Ik weet niet hoe vaak we ons hebben moeten uitgraven. Ik weet wel dat het ons twee uur kostte om vijftien kilometer af te leggen. Een van de Afrikaanse patiënten stierf on derweg. Toen we op onze missiepost terug wa ren, slaagden we erin bedden en de kens voor iedereen te vinden. Het was duidelijk dat je moeder een lelijke shock te pakken had. De volgende dag had ze flinke koorts en ik merkte dat ze longontsteking kreeg. Helaas was dat nog voor de tijd van de penicilli ne. We gaven wat ons ter beschikking stond, maar ik vermoed dat haar weerstand heel gering is geweest De medicijnen hielpen haar helemaal niet. Ondanks alles wat we voor haar hebben kunnen doen, stierf ze twee dagen later. Ze was een vriendelijke, dappere en trouwe vrouw, die haar leven voor de zieken en misdeelden opofferde. We hielden allemaal van haar. God schen- ke haar zielerust Je vader droeg zijn verlies zo manhaf tig mogelijk, maa- het was een ver schrikkelijke slag voor hem geweest. Hij zat gedurende haar ziekte de hele tijd aan haar bed en hield haar hand vast om haar te steunen en troost te geven. Toen ze ten slotte stierf, sloot hij zich in zijn kamer op en sprak een etmaal lang geen woord. Ik geloof werkelijk dat van dat moment af zijn leven veranderd was. Ze hadden zo'n tijd lang samen geploeterd en gele den. en nu was hij alleen overgeble ven. Het is algemeen bekend dat hij teruggetrokken van aard werd. Alleen het doorzettingsvermogen dat hij in zo sterke mate bezat, was er nog steeds. Het was misschien zelfs nog toegenomen. Maar het was niet meer het uitbundige enthousiasme van de jeugd. Het was voor mijn gevoel een sombere bezetenheid. Het stempelde hem in de ogen van de wereld tot een groot man. Maar hij is nooit meer de man geworden die we in Manusha kenden. Er kwam natuurlijk de vraag naar vo ren hoe de brand was ontstaan. Vol gens de officiële verklaring nam men aan dat een deel van de gebouwen door de bliksem getroffen is. Maar naar verluidde bevond op dat moment de bliksem zich er niet vlak boven. Onder de Afrikanen ging het gerucht dat er vreemdelingen in de buurt ge zien waren Luako's die niemand kende en die niemand ooit meer ge zien heeft. Uiteraard hebben de Sosl- ma's de neiging de Luako's overal de schuld van te geven, maar die verha len waren noga) uitvoerig. Wellicht het eigenaardigst was het ge drag van Toffee. Behalve de mensen uit de gebouwen halen, schijnt 1 j minder gedaan te hebben dan je van hem mocht verwachten om uitbrei ding van de brand tegen te gaan. Na derhand was hij buitengewoon vaag over hoe het gekomen was. Al was hij je vader nog zo toegedaan, je moet niet vergeten dat hij een Luako was. Je kunt nooit zeggem hoe sterk een man met zijn stam verbonden blijft. We weten dat Bemba er bijzonder rp gebrand was dat je vader Manusha zou verlaten en het nieuwe ziekenhuis in Kalundani opzetten, en dat hij heel hard geprobeerd heeft je vader en moeder te bepraten om nog een dag op het paleis te blijven. Als hij zo als wel eens naar voren gebracht is op enige wijze verantwoordelijk was voor wat er gebeurd is, dan zullen wij dat nooit weten. Hij was er zeker toe in staat. Toen je vader naar Kalundani, ver- TV vandaag trok, verdween hij uit mijn gezichts- veld. Ik ben er één keer naartoe ge weest toen hij met de bouw van de nederzetting bezig was. Het was een HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 7.55 Wegenver- keersinf.; 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De Groenteman. 9.00 (S) Planorecital: klass. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?: pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Blazers v.h. Radio Kamerork. met solist: mod. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen: pop. verzoekpl.progr. In ste reo en mono. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radio- Journaal.) 11.30 (S) Klass. en mod. ka'mer- rauz. 11 55 Beursber. NOS: 12 00 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. 12.15 Blik op Eur.: Inf. progr. over de Eur. Integratie. 12.30- 12.40 Overheldsvoorl.: Uiti. v.d. landb. 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Din gen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo: toerist, lnf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van ta-ta tot totale taal: rubt. over het leven ln de taal. 14.00 <S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Belgle: muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 Zoek licht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws.) VPRO: 17.00 VPRO-VrlJdag: rechtstr. progr. met poUt. analyses, rep., achter- gr.inf. en telef. reakties, waarin verder 17.00 Akt.rubr., 17.55 Med.. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Akt.rubr., 18.50 Komm. KRO: 19.00 Kanjer Koning Komp. 19.05 (S) Lichte muz. uit KRO-prod. 19.30 Logboek van Gods volk: bijbelse katechese. 19.45 De zingende kerk: muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: ver zoekpl.progr. 22.00 Relsoogst: toerist, magazi ne. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Zomergoal: sportprogr. met veel muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: klass. muz. (7.30 Nws: 7.41-7.50 Echo.) 8.10 V.d. jeugd. 8.24 Overwe ging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 V.d huisvr 945 En toch kerk - serie ge sprekken over kerk en kerk-zijn in onze tijd 10.00 (SX Aubade: klass. en mod. muz. (10.30-10.32 .Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S> Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 (S) Lichte gramm.milz. 14.30 (S) Holiday interlokaal: vakantieprogr. (15.30-15.32 Nws.) 17.00 Zon der grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Metrop. Ork. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergr. op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 VPRO- Vrijdag: rechtstr. progr. met soc.-kult. akt. en ber., waarin verder 19.00 en 20.05 Akt. rubr. en 20.00 Nws. 20.15 VPRO-VrlJdag- avond conc.: clavecimbelrecital met oude muz. (19.50 NOS: Den Haag vandaag). VA RA: 21.00 Manon Lescaut, opera van Pucclnl, HILVERSUM III EO: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Gosi T muz. voor jonge mensen. 8.00 Nws. J11 Tussen thee en koffie. (9.00 Nw M" Nws. 10.03 (S) De muzikale fruitm zoekpl.progr. van en voor zieken 111 11.00 Nws. 11.03 (S) Zing. zing, zi x" Nws. 12.03 Bij Barend: op de Hollan 13.00 Nws. 13.03 (S) Popcorn. N<fflH Nws. 14.03 De Meurders Methode1* Nws. 15.03 Top Twenty I: am( parade. 10.00 Nws. 16.03 Top-Twentp gelse hitparade. 17.00 Nws. 17.03 F. naai. 17.06 Postbus 700: verzoet) NOS: 17.57 IBM-Schaaktoerrrooi. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag i. 9.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-VriJi show: gevar. muz.progr. (22.00, F 24.00 Nws: 22.55 Med.) 0.55-1.00 Nw/ BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. muz. 12.50 Buitenl. persoverz. weerber. en schouwburgprogr. Aansf' muz. 14.00 Nws. 14.03 Platenproji Nws. 15.03 Lichte muz. 16.00 Nws ber. 16.10 Lichte muz. 17.00 Nws. Band muz. 17.55 Weegschaal. I 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en dijit t( ten. 18.28 Paardesportber. 18.45 luk» nf 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.rf!; Nws en act, 19.30 Lichte muz. 19.4ft m spreking. 20.00 Gevar. progr. ternws;_ 22.00_ Nws:) 23.00 Nw». 2%t bi fen a èzoni IS V, jch e (ïder oep, i tu l var progr. 23.40-23.45 Nws. groot project en hij werkte er dag en nacht aan. 's Avonds nam hij er altijd twee uren af waarin niemand hem mocht storen en in die tijd schreef hij dat prachtige boek dat het begin van zijn roem betekende. Hoewel hij me met zijn gewone hoffe lijkheid behandelde, had ik de indruk dat mijn bezoek hem niet zinde. Ik ben er later nooit meer geweest. Mis schien riep ik te veel pijnlijke herin neringen op of merkte hij dat ik be denkingen tegen het hele project-Ka- lundani koesterde. Achteraf gezien, lijkt het me dat het rampzalige einde ervan gedeeltelijk voortvloeide uit de wijze waarop het begonnen was. Maar nakaarten is gemakkelijk. De conven tionele regels zijn goed genoeg voor gewone mensen als wij, maar je vader was geen gewoon mens. Het gevolg was dat zowel zijn successen als zijn mislukkingen buiten het normale vlak vielen. Ik wil me geen oordeel over hem aanmatigen. Maar ik kan tenmin ste beter dan de meeste mensen de verzoekingen begrijpen waaraan hij blootgesteld is geweest.' Toen ik de brief had uitgelezen, vouwde ik hem zorgvuldig in zijn en velop en hechtte die weer aan de map. Ten slotte stuurde ik het manus cript aangetekend naar Crane. Verscheidene dagen hoorde ik niets. Toen vroeg hij me telefonisch hem in zijn flat aan het Eaton Square op te zoeken. Bij mijn komst gaf hij mij het manuscript terug. Het was hem niet aan te zien wat hij ervan dacht. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I TROS: 14.00-16.00 Gevar. vakantieprogr. NOS 18.45 Kiri de-Clown 18.55 Journaal TROS: 19.05 Zorro, tv-serie 19.25 Op safari in Argentinië NOS: 20.00 Journaal TROS: 20.21.James Stewart cyclus: The flight of the Phoenix (1966) NOS: 22.45 Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO: 19.05 De nieuwe opium-route, doe. NOS: 20.00 Journaal AVRO: 20.21 De Spoorzoekers, speelfilm 21.30 Beelden en denkbeelden uit het land van Mao, lezing 21.55 AVRO's Jazz-O-Rama NOS: 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.30 Strangers on a train, Amerlk. speelfilm uit 1951. 12.05 Act. progr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50-15.55 Journaal. 15.55 Fllmrep. 16.40 V.d. kinderen. 17.10 Jeugdmagazlne. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Neus vom Kleinstadtbahnhof. 19.50 Progr. overz. WDR: 18 00 Reg. nws. 18.10 Neues vom Kleinstadtbahnhof. 18.40 Act. 19.15 V.d. kin deren. 19.25 Interv.). 20.00 Journaal, weer- Verkeerstlps. 21.20 Cannon. 22.05 Journaal, weerber. en vakarrtieweerber. 22.20 Schlaf gut, Wachtmeister. 23.45 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Komm. Brahm. 16.55 Wurzeln der Frelhelt (6). 17.25 Vakantleweerber. 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Sport. 18.00 Act. en muz. 18.35 Spass mlt Charlie. 19.10 Buitenl. rep. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Elsa Brandstrom - Stationen elnes ungewfthnllchen Lebens, doe. TV-spel. Aarvsl.: Journaal. 22.00 Fllmrep. ultz. 22.45 Journaal, comm. en weerber. voor vakantiegangers. wechsel. 0.05 Kort journaal. DUITSLAND III WDR 18.30 Fllmrep. 19.00 Zandmann. Joegosl. werkn. 19.15 Landsforum. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en 20.15 Weekendforum. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabletjeskr. 19.00 R.K. Progr.-weekoverz. 19.35 Zoeklicht, en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 van Pucclnl (3). 21.25 Panorama. 1 naai. 22.20-22.45 Fllmportret Heinz BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterpi Kunst-act. 19.00 De geheimen v.d. (6). 19.30 Waalse act. 19.40 Weei Journaal. 20.10 Verkeerstlps. 20.15 20.45 Chansons. 21.35 Haute ten: Journaal, Iran in :ti St irich ir V it d. ichti 'aal lorb GENEVE" Hoogeplaatste afgevaar digden van ongeveer tachtig landen hebben woensdag in Genève gepro beerd tot overeenstemming te komen over de wijze waarop allerlei proble men moeten worden aangepakt als op 12 september in Tokio wordt begon nen met internationale onderhande lingen over de toekomstige wereld handel. De onderhandelaars zijn drie weken geleden begonnen aan de op stelling van een politieke verklaring die het startsein voor de ondl lingen in Tokio zou moeten! r n hadden gehoopt dat ze DC en de ontwikkelingslanden bel volgens waarnemers is het hP^1 mogelijk dat de besprekingenfJ de dag zullen duren. Er zijn fen ningsverschillen tussen de VfrtlS Staten en de Europese Eco#°kn Gemeenschap, vooral op he#lek van de handel in landbouwpfnt|( en over de vraag of de handeP? o kingen moeten worden gecon nu met het overleg over de ver#»- van het internationale geldste.°°rc p600

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6