Auto-industrie op weg naar menselijker produktiesysteem Boekhoudnormen moeten internationaal worden Landbouwschap fel wrT' tegen soja - stop Nederlanders zuiniger Oud-ministers naar banken yacintentelers edupeerd Mips tekent :ontract voor lamenwerking n computers bankdisconto Yerto: uiterlijk vrijdag bericht Shell vindt weer olie in Noordzee zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf NEW YORK GEDRUKT OUW/KWARTET DONDERDAG 5 JULI 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE T13/K.17 :iat probeert vervanging van lopende band uit 1 een onzer verslaggevers JN Groot, immens ot en vol geluid zijn de fa- ïeksliallen van de Mirafiori- itomobielfabriek van Fiat in ijn. Hier worden letterlijk en mrlijk aan de lopende band ito's geboren. De Giovanni's, rto's, Sergio's en Pietro's k van welke andere welluiden- namen de werknemers zicli >k nog meer mogen bedienen, rawen hier auto's. Auto's en )g eens auto's» ruim 3400 per alleen al in deze Fiat-fa- iek. rwijl het evenwel de meeste men- n een zekere voldoening geeft als iets maken, ontbreekt het daaraan g al eens bij de Giovanni's, Umber- s en vele anderen in de Mirafiorifa- iek Zij werken aan de lopende nd, het typische symbool van het ;rk in een auto-industrie. Zo ook bij at, waar overigens niet meer dan in procent van het totale aantal irkkrachten in de autosector lopen- •bandwerk verricht. lopende-bandwerkers zijn steeds inder met hun bestaan tevreden, ig in dag uit verrichten zij dezelfde ndeling en dat zo'n zestigmaal per ir. Geen wonder, dat het ziektever- im en het verloop hoog zijn. Instal- ties worden hierdoor niet ten volle nut, hetgeen tot produktieverliezen nleiding geeft. Maar ook de kwali- it van het produkt lijdt onder de ivrede met de arbeid. DEN HAAG De Nederlanders zijn (relatief) zuiniger geworden in het eerste kwartaal van dit jaar. De con sumptie is achteruitgelopen vergele ken met de eerste drie maanden van 1972. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De achteruitgang van de hoeveelheid goederen en diensten die in het eer ste kwartaal werden gekocht is welis waar niet groot, maar bedraagt toch nog één procent. In geld uitgedrukt blijven de consumptieve uitgaven ui teraard stijgen. In het eerste kwartaal van vorig jaar waren de consumptieve uitgaven 14,5 procent hoger dan in 1971. De bestedingen per hoofd van de be volking aan voedings- en genotmidde len liepen in het eerste kwartaal van dit jaar naar hoeveelheid met iets minder dan drie procent terug. Voor deze kleinere hoeveelheid moest ech ter in totaal bijna 4,5 procent meer geld worden uitgegeven dan men in het eerste kwartaal van het vorige jaar aan deze artikelen besteedde. De gezamenlijke uitgaven aan duurza me consumptie-artikelen stegen vier procent, maar naar hoeveelheid geme ten schafte men zich 3,5 procent min der aan per hoofd van de bevolking, terwijl zich verleden jaar nog een stijging van bijna 10 procent had voorgedaan. In totaal was de achter uitgang van de hoeveelheid gekochte duurzame consumptiegoederen Iets meer dan 3 procent. AMSTERDAM-DEN BOSCH Mr. R. J. Nelissen, oud-minister van fi nanciën, is per 1 september be noemd tot adviseur van de raad van bestuur van de Amrobank. Het is de bedoeling, mr. .Nelissen met ingang van 1 september 1974 te be noemen tot lid van de raad van be stuur, De centrale ondernemings raad en de commissie van aandeel houders zijn van deze plannen op de hoogte gesteld. De oud-minister van buitenlandse zaken. drs. W. K. N. Schmelzer, is benoemd tot com missaris van Van Lanschot's beleg gingscompagnie, commanditaire vennote in het Bossche bankiers huis F. van Lanschot. Drs. Schmel zer vervulde deze functie reeds eerder, maar moest haar neerleg gen bij zijn benoeming tot minis ter. antrekkelijker mdaar dat de auto-industrie, niet al en in Italië, maar bijv. ook in ons nd (DAF) en in Zweden (Volvo), middelen zint om het werkmilieu te verbeteren, dat het aantrekkelij- r wordt met name voor al diegenen, e aan de lopende band staan. Het oet niet zo zijn. dat de mens wordt bruikt om de machine ten dienste zijn, maar omgekeerd, at heeft daartoe al de nodige stap- n gedaan. In een nieuwe fabriek in issino (in de Mezzogiomo in Zuid- ilië) is de traditionele assemblage- n vervangen door een systeem, larbij de eind-assemblage van de au- 's van het model Fiat 126 over een ertal parallel lopende banden wordt tgesmeerd. Op ieder van deze ban- n kan de volledige eind-assemblage n de auto's worden afgewikkeld, lordeel van dit systeem voor de ar iërs is, dat* - het mogelijk is de id in een langzamer tempo te laten pen, waardoor zij in plaats van een inuut, zoals bij de traditionele band, ans vier minuten voor een hande- ïg ter beschikking hebben. Het steem maakt het tevens mogelijk de ak van iedere arbeider wat te ver- oten, wat bijdraagt tot het kweken n een grotere individuele verant- Het zal vermoedeljjk wel nooit zover komen dat er auto- fabrieken zijn waarin helemaal geen mensen meer wer ken. Maar dat steeds meer handelingen niét door mensen zullen worden verricht staat wel vast. De robot in de auto industrie is, als één van de middelen om het werk voor de mens te verlichten, in opmars. In de Fiat-autofabrieken in Turijn en Cassino lassen ze reeds carrosserieën aan een. Een werk, dat nog niet zo lang geleden door mensen handen gebeurde. Een moeilijk karwei, in aanmerking ge nomen het gewicht en de afmetingen van de benodigde lasapparatuur. De rotobs draaien er hun hand niet voor om. Als een soort reusachtige kevers uit een andere wereld strekken zij hun armen uit naar de carrosserie onderdelen. die nog geen samenhang hebben om ze ver volgens onder een regen van vonken samen te smeden. Commissie gaat eenheidsregels opstellen Van een onzer verslaggevers LONDEN Vertegenwoordigers van vooraanstaande accountant eenheden van Australië, Canada, Frankrijk. Duitsland. Japan, Mexico, Nederland. Engeland. Ierland en de Verenigde Staten hebben op een Londense vergadering eenstemmig besloten tot de oprichting van een instelling die de naam zal dragen van International Accounting Standards Committee (TASC). Zij gaat die internationale boek houdnormen opstellen. woordelijkheid en tevens het negatie ve effect van één enkele voortdurend terugkerende handeling vermindert. Tussenfase Overigens is dit. zo zegt men bij Fiat, nog maar een tussenfase.. Uiteindelijk wil men wel helemaal af van het lo- pende-band-systeem. Daartoe zullen in de komende herfst in een nieuwe fa briek in Termoli, die zich uitsluitend bezig houdt met de produktie van au tomotoren, op grote schaal proefne mingen beginnen met een geheel nieuw produktiesysteem. Het systeem is gebaseerd op het invoeren van 'werkeilanden'. Dit zijn bepaalde lokaties in het be drijf, dus geen lopende band, waar het gehele assemblageproces zich zal voltrekken. In ieder van deze werk eilanden worden verschillende assem blagewerkzaamheden uitgevoerd door groepen van mensen, die zelf hun werktempo kunnen bepalen, alsook het door ieder afzonderlijk te verrich ten werk. Ieder eiland zal een varia bel aantal werkpositie 10 tot 20 krijgen waar de arbeider zijn taak kan verrichten. Nu eens zal hij dit werk kunnen doen, dan weer dat. Verantwoordelijkheid Uiteraard zal dit voor de betrokkenen een veel grotere verantwoordelijkheid met zich brengen. Hoe het in de prak tijk zal uitpakken moet evenwel wor den afgewacht. Bij Fiat kan "men be luisteren, dat er altijd nog vele arbei ders zijn, die liever werk willen doen waarbij zij niet behoeven na te den ken. En dan moeten ook de vakbon den zich nog over het nieuwe systeem uitspreken. Het nieuwe montagesysteem, waarme de men o.a. een betere produktiviteit en een hoger kwaliteitsniveau hoopt te bereiken, eist grotere investeringen dan de meer traditionele systemen. Er is meer ruimte nodig, meer gereed schap, meer installaties. De kosten zullen wel eens drie- a viermaal, hoger kunnen liggen dan bij een normale montageband het geval is. Omtrent de uiteindelijke invloed op de kosten van het eindprodukt (de auto) beweert Fiat nog geen duidelijk inzicht te hebben. Men houdt het er voorlopig maar op, dat de kostenstijging voor het eindprodukt ergens rond de twee procent zal liggen. Dat--ré-dan ook de reden,-waarom- Fiat niet lichtvaardig tot de invoering van het eilandsysteem in nieuwe autofa- brieken (in bestaande blijkt het niet mogelijk te zijn) zal overgaan. Ook andere autoproducenten zullen ertoe moeten besluiten. Zo niet, dan dreigt het gevaar van een zich uit de markt prijzen. En dat is nu juist iets waar men in Turijn heel weinig voor voelt. N HAAG Zonder dat vaststaat - groot de schade precies is kan rden vastgesteld dat de meerder- 'd der hyacinttelers in ons land ade hebben ondervonden door aan- ting van hyacintebollen door geel- kbacteriën. inister Brouwer van landbouw heeft t woensdag laten weten in zijn ant- ord op de schriftelijke vragen van kamerleden De Boer (ARP) en De kker (KVP). i bedrijf tot bedrijf loopt de scha- uiteen, maar wel zeker is dat een tal telers ernstig is getroffen. *t epidemisch optreden van deze Jkte is o.m. toe te schrijven aan be dde weersomstandigheden. Door Pt koude voorjaar in 1972 is de ziek- 1 vorig jaar zeer laat opgetreden frardoor waarschijnlijk de gezond- leidsselectie in het gewas in 1972 op «ppaalde bedrijven niet efficiënt meer »n worden uitgevoerd. Ten gevolge ■J" d.e hofe temperatuur in maart ■P'.t kon de bacterieziekte zich dit cJ»ar al vroeg ontwikkelen. De storm J april heeft hierna, volgens minister Vouwer, een sterke verspreiding van bacteriën in de hand gewerkt, ter- mi bovendien het blad van de hya- ■nten door deze storm beschadigd, laardoor het gewas extra gevoelig lerd door infecties. 'ARIJS Dc overeenkomst tussen Impagnie Internationale pour l'ln- NTnaliquc (CII), Siemens en Philips icr samenwerking op computerge- iied, is gistermiddag ondertekend. Dit leeft hel persbureau Keuier verno- jicii. Philips in Eindhoven heeft nog) geen commentaur op dit bericht Uien geven. leuter en het Franse persbureau 1FP melden voorts, dat de overeen- temming betrekking heeft op dc ge- tuncnlijkc constructie van 'zes tot ne ten' computers, die onder de naam tnidata op de markt uilen worden ge- Pacht. fegin juni maakte CII al bekend dat ondertekening van dc ovecreen- st een 'kwestie van weken' zou Een woordvoerder zei toen dat samenwerking mogelijk gegoten rdt in de vorm van een nieuw op richten gezamenlijke onderneming. *gi rd rl Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Landbouwschap heeft zich fel gekeerd tegen de Ame rikaanse exportstop van sojabonen. 'A- merika brengt hiermee zijn eigen op vattingen over vrije uitvoer de doods steek toe,' aldus bestuurslid prof. Kriellaars tijdens de bestuursvergade ring van het schap. Voorzitter ir. Knottnerus wil een offi cieel protest van de Nederlandse rege ring. Eerder al diende Japan een der gelijk protest in bij de Amerikaanse overheid. De aankondiging van de Amerikaanse maatregelen, waarover op 10 juli defi nitief zal worden beslist en die het gedeeltelijk wegvallen zullen beteke nen van de aanvoer van een belangrij ke veevoedergrondstof, schept volgens Knottnerus een onzekere toestand. Hij achtte het niet alleen mogelijk, dat er op wat langere termijn een verhoging van de vleesprijzen uit zal voortvloei en, maar ook dat reeds op korte ter mijn veel mestvarkens op de markt zullen moeten worden gespuid door veehouders, die door voedertekort hun dieren niet gedurende de norma le tijd kunnen aanhouden. Hoewel misschien de gedeeltelijke ex portstop na de nieuwe oogst weer wegvalt, zullen zijns inziens de kan sen voor wilde prijsbewegingen tenge volge van speculaties niet weggeno men worden. De maatregel zal onge twijfeld gevolgen hebben voor de melkveehouderij en de intensieve veehouderij. Het krachtvoer zal duur der worden en dat kan de melkpro- duktie, met name in ons land, iets doen verminderen. ROTTERDAM Het bestuur van Verto zal uiterlijk vrijdagmorgen na dere mededelingen doen over de be sprekingen over een mogelijke samen werking. In verband met de hervat ting van de beurshandel wijst men er nog op, dat bij de eventuele bepaling van de hoogte van het bod, mede de beurskoers van jongstleden vrijdag in aanmerking zal worden genomen. Die koers was toen 188 pet. Hoewel de margarineprijs ook zal stij- geh, is dit toch onvoldoende om een betere afzetpositie voor de boter te bereiken. De stijgende veevoederprij- zen zullen het prijsniveau van vlees de laatste weken vooral door weers omstandigheden nogal gedaald omhoog drukken, aldus ir. Knottne rus. BRUSSEL De Belgische nationale bank heeft met ingang van vandaag het bankdisconto verhoogd met 0.5 procent tot G procent. Eerder, op 10 mei. vond ook een verhoging plaats en wel van 5 tot 5,5 procent. Met deze verhoging loopt België weer in de pas met andere Europese lan den, de Verenigde Staten en Japan, die kort geleden het krediet duurder maakten. 'Een belangrijke stap tot unificatie en internationale benadering van acoun- tantscontrole methoden. Dit zal de in ternationale normen belangrijk verbe teren en harmoniseren en de belan gen van beleggers, crediteuren, em ployes en het publiek als geheel be schermen,' zo zei ons één der accoun tants. Andere landen zullen ook wor den uitgenodigd zich met het plan te associëren wanneer de formele consti tutie en administratieve machinerie van de commissie zullen zijn uitge vaardigd. De commissie is van plan een pro gramma van onderwerpen ter bestude ring voor te bereiden en verklarende Bonden: garanties van Gist, Meneba en CSM UTRECHT De drie industriebon den hebben woensdagmiddag met de directies van de Centrale Suiker Maat schappij, Meneba en Gist-Brocades ge sproken over de motleven voor en de gevolgen van de voorgenomen fusie tussen deze drie ondernemingen. Vol gens de heer Van Bijsterveld, alge meen secretaris van de industriebond NKV, is het gesprek zeer positief ver lopen. Hij zei, dat de directies 'abso lute garanties' hebben gegeven voor wat betreft de werkgelegenheid, de continuïteit van de (nieuwe) onderne ming en het te voeren sociale beleid. De industriebonden vinden wel, dat ze erg laat zijn ingelicht over de fu sieplannen. De drie directies hebben nadrukkelijk verklaard, dat er de laat ste tijd wel 'bilaterale' besprekingen zijn geweest, steeds tussen twee van de drie bij de fusie betrokken onder nemingen, maar dat de echte wils overeenstemming over een 'nieuwe' fu sie tussen de drie pas in de nacht van zaterdag op zondag is bereikt. Zoals gemeld zijn de vakbonden zondag en enkele bestuurders pas maandagmor gen van de plannen op de hoogte ge steld. Maandagmiddag werden de fu sieplannen gepubliceerd. ontwerpen voor elk onderwerp uit te geven voor advies en commentaar. Wanneer over de criteria overeen stemming is bereikt, zal de commissie een aanbeveling publiceren betreffen de de fundamentele boekhoudnormen met betrekking tot elk onderwerp. Men hoopt dat regeringen, autoritei ten die de effektenmarkten controle ren en de industriële en zaken ge meenschap kunnen worden overge haald er op toe'te zien dat gepubli ceerde rekeningen aan <leze normen zullen voldoen. Het plan is voorts dat deze nonnen zullen worden gevolgd wanneer door accountants gecontroleerde rekenin gen of financiële uittreksels in alle betrokken landen aan het publiek worden uitgereikt: een verklaring dient te worden bijgevoegd indien zij niet aan de normen voldoen en dient de mate te vermelden waarin zij hier aan niet voldoen. LONDEN Opnieuw heeft de Shell olie aangetroffen in het Britse deel van het Continentaal Plat. De olie is aangeboord in vak 211-23 en de put bevindt zich ongeveer acht mijl ten noordnoordwesten van het grote olie veld Brent en 110 mijl ten noordoos ten van de Shetlandeilanden. Shell is in de bodem van de Noordzee op zoek naar olie voor rekening van het ex ploratieconsortium Shell-Esso. Het consortium deelde woensdag mee dat de put zich dichtbij de grens van vak 211-24 bevindt waarvoor de groep Conoco-Gulf-National Coal Board de rechten heeft. Deze groep heeft in de kosten bijgedragen. Er zijn nog pro- duktieproeven aan de gang maar uit de eerste resultaten wordt afgeleid dat een reserve van commerciële bete kenis is ontdek' In sommige landen zijn normen be treffende door accountants gecontro leerde rekeningen reeds door plaatse lijke professionele instituten voorge schreven of zijn door de wetgeving vastgelegd en deze zullen voor plaat selijke condities verplicht blijven. In de voorbereiding van haar aanbevelin gen voor internationale aanvaarding zal de commissie de reeds in gebruik zijnde normen in aanmerking nemen. Het idee is voortgekomen uit het tiende internationale congres van ac countants dat vorig jaar in Australië werd gehouden. De stemming van dit congres, dat meer dan 3000 vertegen woordigers uit 55 landen bevatte, gaf uiting aan de wens om fundamentele boekhoudnormen vast te stellen die in de loop van tijd internationaal zou den worden aanvaard. De belangrijke mededeling van vandaag is een begin van deze lange en moeilijke taak die naar men verwacht eeen belangrijke invloed in de komende jaren zal uit oefenen Voor Nederland is het NI- VRA bij de plannen betrokken. Koersen in Montreal 2/7 3/7 4/7 Rovis gesloten 2 05 2.05 Dom r»r A Cbem gesloten 20'/) 20' H ii sky gesloten 22", 21', Kat. Gas gesloten 11 10?* Mass Ferguson gesloten 1874 18% Nat Resources gesloten 8 36L 8 35L Shell Canada gesloten 17% 17*, DOW JONES INDEX Induxt. Sporen Ultl. Obi. Mods 29 juni 891.71 156.18 102.12 74.19 564 6 2 juli 880.57 155.33 100.94 74.05 565.4 3 juli 874.17 455.60 100.56 74.09 569.1 Aand. Obl. Tot. H. L. 29 juni 10.770 14.170 1.138 61 709 2 juli 9.830 16.970 1.727 466 918 3 juli 10.560 16.330 1.737 503 824 NEW VORK ACF Industrie Allied Chemical v. Heek-Scholeo ALMELO Het textiel concern Van Heek-Scholco heeft blijkens het jaar verslag vorig jaar een exploitatiewinst gemaakt van 4.3 miljoen tegen 3.6 miljoen in 1971. De netto winst is uit gekomen op ƒ337.312 (1971: 6.677). Vorig jaar beliep de omzet 59 mil joen (ƒ63 miljoen in 1971). Eind 1972 waren er 1.234 personeelsleden tegen 1.281 een jaar ervoor. In de eerste helft van dit jaar zijn de resultaten volgens het verslag iets minder goed geweest dan een jaar ge leden. De omzet was wel twaalf pro cent groter en er is 45 procent meer aan orders in portefeuille. De directie vreest echter, dat het erg moeilijk zal zijn de voortdurend stijgende kosten op te vangen. V. Heek-Scholco heeft vestigingen in Losser, Almelo, Wierden. Oldenzaal en Dedemsvaart. Deel Dordrecht dicht DORDRECHT De meterfabriek Dordrecht, die al eerder de produktie van Excelsior stofzuigers heeft afge stoten, moet nu ook de fabricage van haar Dondrecht-f or nudze n staken. Dit betekent het ontslag van 27 perso neelsleden. De hoofddirectie van het Franse concern Compteurs-Sehlum- berg waartoe de meterfabriek behoort wil de produktie van haar Nederland se vestiging geheel richten op de in dustriële apparatuur. Hiermee wil men een groter marktaandeel in de Benelux-landen veroveren. Dit bete kent behalve de ontslagen in Dordrecht ook sluiting van de gasme- terfabriek Wilson in Den Haag. die verbonden is- aan de meterfabriek Dordrecht. Bij dit bedrijf werken 200 mensen. Men hoopt dat er van hen circa 170 bereid zullen zijn naar Dor drecht te verhuizen of te gaan pende len om het in de industriële sector werkzame personeel te versterken. Dé industriebonden hebben overleg met de directie gepleegd over een sociaal plan. Dit overleg zal op 30 juli wor den voortgezet. Onlangs is de presi dent-directeur van de meterfabriek Dordrecht ir. B. L. A. Sassen afgetre den wegens verschil van inzicht over de door het Franse concern buiten Frankrijk te volgen industriepolitiek. Bayer BONN Prof. dr. Kurt Hansen, voorzitter van de Raad van Bestuur van Bayer, heeft gewaarschuwd tegen een overwaardering van de Duitse Mark. De stijgende koers van Duits- lands betaalmiddel heeft de concur rentiepositie van industrieën in de Bondsrepubliek sinds 1960 nadelig beïnvloed. In april van dit jaar was dit valutanadeel b.v. ten opzichte van Engeland reeds opgelopen tot 43 pet, t.o.v. de Verenigde Staten tot 37 pet en t.o.v. Italië tot 20 pet.' Terwijl in vele landen de industriële productie kosten sneller stegen dan in Duits land, zijn de loonkosten in delen der Verenigde Staten lager geworden dan in de Bondsrepubliek, aldus Prof. Hansen. In de eerste vijf maanden van 1973 blijkt de gunstige ontwikkeling, die 1972 reeds te zien gaf, zich bij Bayer te hebben voortgezet Prof. I-lansen deeldé mede, dat de concemomzet van januari t/m mei t.o.v. de overeenkom stige periode van het vorig jaar met 16,1 pet was toegenomen. Dit is voor al te danken aan een vrijwel volledig gebruik van de productiecapaciteit, voortschrijdende rationalisatie en minder teruglopende marktprijzen. In 1972 was de concemomzet (ruim 12.8 miljard Mark) 7,5 pet. groter dan in 197* 1. Over 1972 keerde Bayer Veer de hoogste som aan dividenden uit van alle open Duitse vennootschappeen: 263 miljoen Mark. Gehave VEGHEL Voor het eerst in haar ruim 60-jarig bestaan produceerde de Cehave te Veghel méér mengvoeder voor rundvee dan voor pluimvee. Het rundveevoeder nam ruim 24 pet in van de mengvoederomzet van het Veg- helse concern, terwijl de produktie van pluimveevoeder nog geen 23 pet bedroeg. Een en ander was het gevolg van een lichte daling in de afzet van de voeders voor legpluimvee in de sector consumptie-eieren van iets meer dan 2 pet en een zeer sterke stijging van rond de 30 pet in dc rundveeraengsels. Aldus de voorlopige cijférs over het boekjaar 1972/73, dat ongeveer één week geleden werd afge sloten. De stijging in de rundveesec tor is onder andere een gevolg ge weest van de groeiende rundveestapel in Noord-Brabant en de toenemende produktie per dier. Daarnaast hebben de rundveehouders, ondanks de aan zienlijk ongunstiger prijsverhouding tussen melk en krachtvoer dan vorig jaar, hun veestapel royaal blijven voe ren. De totale omzet bedroeg het afge lopen boekjaar 795 miljoen gulden 668 miljoen gulden). De omzet in mengvoeder het leeuwëdeel nam toe met bijna 13 procent tot 1.386.000 ton (1.238.000 ton). De ver meerdering van de mengvoederpro- duktie van zo'n 150.000 ton in één jaar benadert de recordtoename, wel ke de Cehave nv met 189.000 ton mengvoeder twee jaar geleden wist te bereiken. Het betrof toen echter om verschillende redenen een uitzonder lijk jaar. Alll i Co o Am I Brat American Can Am Cyanamld Am Eleclr Power Ara Metal Climax Am Motors Am Smell C Rel \m Tel Tel Anaconda Arraco Steel Allan! Richfield Bendix Uelhl Steel Boeing Burl mei" Ind Can l'acufic Ky Celanese Chase Manhattan Chesste System Chrysler Colgate l'almollvi Colt Industries Cnmmonw Edison Cons Edison Cont Can Com oil Curliss Wright Curtiss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du font (Eli Eastman Kodak First Nat City 26 26» V 17'/, 25'/, 25». Iff», 16»* 31'A SH4 44% 45% 43*4 43% 23% 23% 47'4 4674 27'4 2G% 14'4 14',4 31 30*4 23 23 25% 25% 317» 3074 19% 211 24*4 24 35", 34% 38'i 37% 51',4 50% 168', 4 '0*% 134% 135 3974 38% Gen Tel th Tel Illinois Ccntr Insllco Inl Husin Macl lot Tel lc Tel 56*, 56% 24", 25% 66% 6574 19 V, 19% 29% 29' 4 117117% 52", 52% 22% 22% 21*. 21 10%9%ex 305'4 298", 27% 27*4 Kennecnti Copper 24% Ling-Lemco V l.i11on Ind Lockheed Air Martin Marietta 15% 30% Mav Dep Stores 31 17% McDonnell Duiigla 18% 64% Mobil OH Corp 64 43 Nahlsco 43% 33% Nat. Cash Reglsle 33% 13*4 Nat Distillers 13% 13V, Nul Gypsum 13'4 33% Nat SI eel 34% 13". Nat Lead Ind 13',4 127'. Pac Gas and El Pcnn Central Pcpsico Phelps Dodge Philip Morris Phillips Peir Procter Gambl RCA 42", 42% 121'/, 119% 52% 52 V, 102100',4 Admiral Corp Allengheny Pow S Akzona Am Standard Amsted Ind 0'/, 20% 13',4 22% 1*4 11% 39 39*4 Can Breweries Cello Chadhourn- Cm Chase Select I Columbia Gas lephot 9 77 9.73 27", 20*-, 29% - 23 V, 37% Int Buk for Rec lot Flav Frag Int Paper i4) Inlerapar Kansas City Ind I chinari Madison 98b 89*4 92", 44% 44% 21.50 23% 23% 38% 38% 15'4 14", Republic Steel 22% 22% Reynolds Ind 44 43% Royal Dutch Petr 42*4 42", Santa Fé Ind 23% 24 Sears Roebuck 93*4 92% Shell Oil 51% 5174 Soulhern 18% 18*4 Southern Pacific 31% 31% Railway 33% 33 spei i v Rand 39% 39*4 Stand Oil Calif 76% 76% Si and ml Indiana 86% 86% Exxon Corp 98% 97% Studehaker Worth 34% 34% Sun Oil 49.% 49% Texas Gulf 34% 34 Texas Inst ;3%ex 84 Transamenca 11% .,cx Unilever 52*4 52% Union i aitnde 33", 33*. Cm Koval 10% 10*. United Aircraft 27 27", United Brands 6% 7 US Sleel 29% 29% West Union Tel 21% 21% Wc-stmgliouse El 34*4 34 Woolworih 2174 22% Nal Pan 10 874 NV Conlr A 6% 6% \orlb West R 62 62 N Am Phillips Co 21% 21 Occidental I'elr 8% 9% Pacific 1 tirht 22*4 22% Public berv 187', 18% bland* id B.*,.d. 4974 49% ndv 16% 15% Union Kleoir 16% 16% lulled Corp. 77'. i ruled Gas 17 10% Western Bancorp 28 2774

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17