Nederlandse jxporteur jenut zijn tansen in lapan niet Rol dollar in geld- bestel uitgespeeld Pariteit Duitse mark in trekkingsrechten edrijfsleven in VS oekte meer winst Duits staatssecretaris zwijgt over goud verkopen ip Trekkingsrechten op IMF nu meer centraal Echt, gewoon op uw eigen briefpapier. Veenman Repro 1. r Maanman Goudprijs lager dollar duurder Ruim 2 miljoen betaalpassen Winnend alternatief in kopiëren op gewoon papier: Veenman Repro 1. Maanman New York goed prijshoudend Ned. fondsen in New York Grafische industrie nog niet bedreigd Huren? Leasen? Kopen? Alles kan met de Veenman Repro 1. V Maanman Ik DOW JONES INDEX y/KWARTET DONDERDAG 15 MAART 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE T21/K23 [STERDAM De Nederlandse exporteur maakt ten enen* je onvoldoende gebruik van de mogelijkheden, die Japan hem jdt. Deze, niet mis te verstane, kritiek komt uit de mond van and die het weten kan, de heer R. A. Wagener, secretaris van Kamer Japan van de Centrale Kamer van Handelsbevorde- 1.^- i betoog illustreert hij met de ende cijfers betreffende de han- ussen Nederland en Japan: Ne- Bnd exporteerde in de eerste elf iden van verleden jaar voor een ag van 233 miljoen naar Japan geheel 1971 ƒ264 miljoen). De rt vanuit Japan naar ons land igcnwoordigde in de maanden ari/november 1972 echter een de van ƒ741 miljoen (ƒ742 mil- in geheel 1971). niet alleen ons land loopt er in de handel met Japan. Ook e EEG-verband blijkt er nog een ngrijke kloof te bestaan tussen litvoer naar en de import uit Zo beliep de Japanse uitvoer de EEG vorig jaar S 3,3 mil- of 43,5 pet meer dan in 1971. tegenover stond echter een ïm- van Japan uit de EEG-landen 'maar' 2 miljard, wat 25 pet was dan in het jaar daarvoor, linde een beter evenwicht te gen tussen in- en export en dus ijn handelsbalans doet Japan er aan om zijn import te vergro- En dat is wel nodig ook, gezien [roei van de Japanse economie, nog steeds doorgaat. Deze groei in de komende jaren, zo wordt 'acht, ca. 9 procent "per jaar agen. Dit impliceert evenwel een toeneming van de export: eproduceerde artikelen moet het nu eenmaal kwijt. Deze stijging de export moet worden uitgeba- eerd door een toeneming van dn ort. st groot is echter de wil van Nederland de zaken met Japan uit te aden, o.a. door de export daar in op te voeren, met bijster groot. Vandaar, dat Japan het initia tief maar in eigen hand heeft geno men om de Nederlandse exporteurs wat 'op te peppen'. Zo hebben gist»- de export naar 'het land van de rijzende yen' te vergroten. Dat de Nederlandse activiteit om meer zaken met Japan te doen mo menteel gering is schrijft de heer Wagener toe aan verschillende oor zaken. In de eerste plaats is daar het feit, dat de Nederlandse expor- ren enkele deskundigen uit Japan tijdens een in Den Haag te houden symposium, onder auspiciën van de Centrale Kamer van Handelsbevco- dering, de Nederlanders ingelicht over de mogelijkheden die er zijn teurs zich vooral concentreren op een uitbreiding van hun bedrijven, resp. zaken in de EEG. Maar ook de omstandigheid dat Japan een geheel andere wereld is, met geheel andere gewoonten is Van invloed. Dit maakt het niet gemakkelijk om tot zakendoen te komen omdat de kloof van persoon tot persoon vaak zo moeilijk is te overbruggen. Van daar het advies van de heer Wage ner aan Nederlandse zakenlieden als U serieus contacten met Japan wilt, maak dan eerst terdege studie van de manier van zakendoen van de Japanners. Wolkenkrabbers beheersen in toenemende mate het silhouet van Tokio, de hypermoderne hoofdstad van Japan met zijn 12 miljoen inwoners. Streepje voor Vast staat, dat Nederland een streepje voor heeft in Japan. In lang vervlogen tijden (te denken is aan de factorij Deshima van de Ver. Oostindische Compagnie en Japan) speelde Nederland al een belangrij ke rol in het land. Deze traditioneel historische banden met Nederland worden tè weinig vanuit ons land gecultiveerd. Voor de Japanners is deze band echter wel degelijk van belang. Met name maakt hij een gesprek met een Nederlander voor de Japanner gemakkelijker. Maar Nederland loopt achter met zijn activiteiten in Japan, zo is een veelgehoorde Japanse klacht. Van daar ook, dat de Japanner geen duidelijk beeld voor ogen staat om trent Nederland. Dit in tegenstelling tot vele andere landen waarvan d« Japanner veel meer afweet. Nog al te vaak komt het voor dat, indien een Japanner op ons land wordt geattendeerd als handelspartner, hij enigszins verwonderd is. Dat is me de de reden, waarom het nog te vaak gebeurt, dat Nederland niet in het reisschema van Japanners, die naar West-Europea reizen, voor komt. Toegegeven, de terughoudendheid van Nederland ten aanzien van het zakendoen met Japan moet niet al leen aan de Nederlanders worden geweten. Er is nl. nog een oorzaak, waarom het met de handelsbetrek kingen tussen Nederland en Japan met zo best vlot. Tot voor ongeveer een half jaar bestonden in Japan tal van beper kingen met betrekking tot de direc tie import van goederen en de dis tributie daarvan. Ook het doen van investeringen door buitenlanders in Japan was aan tal van beperkende bepalingen onderhevig. Allemaal za ken. die een goed contact niet in de hand werken. Het laatste halfjaar streeft de Japan se regering er evenwel bewust naar de banden, die de import nog be lemmeren wat losser te maken. Ook wil zij de richtlijnen voor buiten landse investeringen in Japan in gunstige zin wijzigen. Hierdoor zul len buitenlandse bedrijven in de toekomst wellicht ook in Japan kun nen produceren. Iets dat thans nog vrijwel onmogelijk is. Al met al blijkt, dat Japan er meer aan gele gen is de import vanuit het buiten land te bevorderen dan de belang stelling uit dat buitenland (lees Ne derland) waarmaakt. BONN (DPA) Het oude monetaire systeem heeft afgedaan. Twee devaluaties van de Ameri kaanse dollar, vier revaluaties van de Duitse mark en 't ophanden zijnde zweven van zes EEG-valuta's waaronder gulden en mark hebben van de ge bruikelijke omrekening tegenover de dollar een il lusoire zaak gemaakt. bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf (ADVERTENTIE) rcijfers Akzo EM Akzo zal het jaarresul- n het voorstel voer het slobdiivi- over 1972 in de middaguren 0 maart publiceren. lever ERDAM 14 maart. Unilever tt bod in contanten op de uit- lle gewone aandelen Bensdorp lationaal n.v. gestand doen Het t biedingsbericht gestelde aan- igspercentage voor het gewone ilenkapitaal is ruimschoots over- flen. Voor de nog resterende ge- aandelen is de termijn van elding verlengd tot 15 mei IB IERDAM De Stichting Neder- che Middenstands Spaarbank deel uitmaakt van het concern de Nederlandsche Middenstands- en de Stichting Spaarbank Protestants Nederland gaan sa- Beoogd wordt de activiteiten ie SPN - de spaarbank van de lelijke vakbeweging - te integre- met die van de NMS. Het CNV jn bonden handhaven hun aan- in het garantiekapitaal van de De Nederlandsche Middenstands- bank zal zich belasten met het beheer van het Beleggingsfonds voor Protps- tants Nederland (vermogen ongeveer 10 min). De Nederlandsche Middenstands Fi- nancierings Bank en de Nederland sche Middenstands Financierings Mij. voor Bedrijfsobjecten beide dochter maatschappijen van de Nederlandsche Middenstandsbank, nemen deel aan de operichting van Leasunion, een interna bi on ale unie van lease-maat schappijen met Luxemburg als zetel. Deze samenwerking is een gevolg van de in 1972 opgerichte Inter Alpha Bankengroep, waarvan de NMB deel uitmaakt. Nat. Borg Mij. AMSTERDAM De Nationale Borg- Maatschappij zal voorstellen over het kapitaal van 6 min., waarop 50 pet is gestort, een dividend uit te keren van 14 pet (v.j. 12,5 pet.) Internatio-Müller ROTTERDAM Internatio-Müller zal haar bod op Amalga Holding ge stand doen. Ruim 95 pet. van de uit staande gewone aandelen van Amalga Holding en ruim 96 pet van de in aandelen converteerbare obligaties zijn ter overneming aangemeld. een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam botterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 tengelo 05400-18565 De Westduitse regering heeft daar dan ook de conclusie uit getrokken door de nieuwe pariteit van de mark niet meer in dollars maar in het 'kunstgeld' van het Internationale Mo netaire Fonds (IMF), de bijzondere trekkingsrechten of SDR's, uit te drukken. Een SDR staat weer in een vaste verhouding tot het goud en komt overeen met 0,888671 gram fijn goud. De verhouding staat gelijk met de oude goudpariteit tot de eerste devaluatie van de Amerikaanse dollar in december 1971. De vaste prijs van het goud bedroeg tot die tijd 35 per ounce (31,1 gram), waardoor de vaste waarde van de dollar ƒ3,62 was. Een SDR is dus ook nu nog 3,62 waard. Daar vloeit uit voort dat de Europese rekeneenheid, ook wel de 'groene dol lar' genoemd, gelijk is aan de waarde van een SDR. De groene dollar is de basis, waarop de prijzen van agrari sche produkten in de Europese Eco nomische Gemeenschap worden bere kend. De Duitse regering heeft dus vooruit gegrepen op de Europese Mo netaire Unie, waar men naar streeft, door de mark voortaan in SDR's, dus in Europese rekeneenheden, uit te drukken. Stabiele De bijzondere trekkingsrechten zijn 1 januari 1970 in de internationale mo netaire afdoeningen verschenen. Zij zijn in het leven geroepen om de AMSTERDAM Terwijl de dollar gisteren t.o.v. de belangrijkste Euro pese betaalmiddelen verbeterde, daal de de goudprijs. Mede door het be sluit van de Nederlandse regering om de gulden niet te revalueren, noteer de de dollar in het betalingsverkeer tussen de grote banken (de wissel markt is nog steeds gesloten 2,88- 2,8850 of ruim 3 cent hoger dan dinsdag. Na een middagkoers van rond ƒ2,8925 zakte de Amerikaanse munt evenwel terug tot 2,8625-2,8650. Er werden behoorlijke omzetten geboekt. Ook de mark was iets duurder en kwam op 101,55-101,65 tegen 1.0130-1.0150 eergisteren. Ook in Frankfort werd de dollar door het besluit van de Benelux-landen om hun munten niet op te waarderen gesteund. Er kwam een prijs tot stand van DM 2,8250 per dollar tegen DM 2,8150 eergisteren. In Londen moest het pond het tegen de dollar afleggen. Het Britse betaalmiddel werd ver kocht voor 2,4615, tegen 2,4675 dinsdag. Op de vrije goudmarkt in Londen werd 80 (80,25) voor het edele metaal betaald. Ook in Amster dam werd het goud goedkoper, nl. 7320-7620 per kg. tegen 7360-7660 dinsdag. economische expansie van de wereld een stabiele reservevaluta ter beschik king te ^tellen. De trekkingsrechten kunnen alleen worden overgedragen tussen centrale banken voor de aan koop van deviezen. Elk land dat bij het Internationale Monetaire Fonds is aangesloten heeft recht op een be paald bedrag aan SDR's. Er zijn tot dusverre 9,5 miljard SDR's verstrekt, die op de balansen van de centrale banken in de deviezenreservepositie zijn opgenomen. De verhouding ten opzichte van goud is veel beweeglijker. Na de revaluatie mark overeen met 0,261 gram fijn goud, terwijl de pariteit in 1969 nog 0,222 gram bedroeg. De omrekening in goud levert echter problemen op, doordat de Verenigde Staten sedert augustus 1970 geen goud meer ver strekken tegen inlevering van dollars. Bij de eerste dollardevaluatie werd de goudprijs S 38 en bij de tweede, van vorige maand, 42,22 per ounce. Constant Maandag gaan de wisselkoersen weer open en als de koers van de dollar ten opzichte van de Duitse mark dan veranderingen te zien geeft, blijft de koers van de mark ten opzichte van de SDR toch constant. Deze enigszins ingewikkelde logica steunt op de mo netaire ervaringen van de afgelopen jaren. Tot de devaluatie van de dollar en de revaluatie van de anark in 1971 kostten dollar en SDR beide DM 3,66. Daarna was de dollar DM 3,22 waard, maar één SDR DM 3,4987. Voortaan kost een SDR DM 3,39368, maar zal de dollar een koers te zien geven die vermoedelijk steeds lager dan DM met drie procent komt de Duitse 2,81 zal zijn. BONN De Westduitse regering zal de gerevalueerde mark niet meer in dollars uitdrukken, maar in bijzondere trekkingsrechten (sdr's) op het Internationale Monetaire Fonds. Dat heeft de minister van financiën, Helmut Schmidt, in de Bondsdag de Tweede Kamer van het Duitse parlement meegedeeld. Uitdrukken van de pariteit in dollars heeft vol gens de regering geen zin meer gezien de vrije koersvorming van de valuta's van zes EEG-landen tegenover de dol lar. De nieuwe middenkoers van de mark bedraagt 0,29438 sdr (één sdr is gelijk aan ƒ3,62). De opwaardering van de mark zal een kleine bijdrage leveren aan de strijd van de regering tegen de infla tie in Duitsland. Minister Schmidt zei er het volste vertrouwen in te hebben dat handel en industrie de toeneming van de concurrentie aankunnen, die voortvloeit uit de revaluatie. Hij zei met nadruk dat ondanks het feit dat de meeste van de wereldvaluta's nu zweven ten opzichte van elkaar, de helft van de Duitse handel met het buitenland tegen vaste wisselkoersen zal worden afgewikkeld. Als meer lan den zouden besluiten mee te doen aan het gezamenlijk zweven de zes EEG- landen, zal dat aandeel volgens de minister nog stijgen. De revaluatie van de mark tegenover de overige valuta's, die gezamenlijk ten opzichte van de dollar zweven, levert de volgende koersen op: 100 Franse frank is gelijk aan DM 61.1585 (was 62,9924), 100 gulden is DM 96,4245 (99.3158). 100 Belgische frank is DM 6,9812 (7.1905) en 100 Deense kroon is DM 44,8233 (46,1676). De regering in Bonn heeft deze gegevens woensdag verstrekt. De nieuwe mid denkoers geldt met ingang van maan dag 19 maart. De koersen van de valuta's van Ne derland, België, Frankrijk, Luxem burg en Denemarken ten opzichte van de mark mogen ten hoogste 2,25 pro cent van de middenkoers afwijken. De Bundesbank zal er door interventie op de wisselmarkten op toezien dat genoemd maximum niet wordt over schreden. Volgens de regering zullen nog enkele, niet tot de Europese ge meenschappen behorende landen het voorbeeld van de zes EEG-landen waarschijnlijk volgen en met die groep hun valuta's ten opzichte van de dollar laien zweven. Noorwegen zal onderhandelingen be ginnen met de EEG over deelneming aan het gezamenlijk zweven, zo heeft de Noorse minister van financiën, Jon Norbom, gezegd. In de tussentijd wordt de pariteit van de Noorse Kroon gehandhaafd op 5,9800 kroon per dollar. De regering wil maatrege len nemen om de uitwerking van de dollardevaluatie voor industrieën die er bijzonder hard door worden getrof fen te verzachten. Nadere bijzonderhe den verstrekte de minister niet. Noorwegen neemt aan dat Zweden ook tot de groep landen met gezamen lijk zwevende munten zal toetreden, zo heeft de directeur van de Noorse centrale bank, Knut Getz, verklaard (ADVERTENTIE) HAAG Ook in 1972 hebben de financiële resultaten van enkaanse ondernemingen zich gunstig ontwikkeld. De winsten na istingen stegen met 17% ten opzichte van het vorig jaar. Maar in gelijkheid rekening houdend met de inflatie hebben de win- nauwelijks de piek van 1960 kunnen bereiken. Dit rapporteert t National City Bank in zijn economische nieuwsbrief van maart. AMSTERDAM Meer dan twee miljoen mensen in Neder land maken thans gebruik van de banken heeft uitgewezen dat een bctaalpas cn van gegaran deerde betaalcheques van dc banken. Een recente telling bij het aantal uitgegeven betaalpas sen in december j.l. de twee miljoen heeft overschreden, al dus de Stichting Bevordering Chequeverkeer. Sinds november 1967, toen de gegarandeerde cheques door dc banken, die samenwerken in de Stichting. BevorderingChequeverkeer, werden geintroduceerd, heeft het gebruik zich zeer sterk ont wikkeld. In juni 1970 werd de miljoenste betaalpas uitgereikt, in maart 1971 werd de anderhalf miljoen bereikt. De houders van betaal passen schreven verleden jaar in totaal meer dan 55 miljoen betaalcheques uit. Elke maand werd dus ruim -1,5 miljoen keer betaald, of bij bankkantoren geld opgenomen, door middel van betaalcheques. Geen ontkenning, geenbevestiging BONN Het Westduitse ministerie van financiën heeft berichten, dat bepaalde centrale banken binnenkort zullen overgaan tot ver koop van goud op de vrije markt, noch willen bevestigen, noch wil len tegenspreken. een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman, antw.nr. 1037, Rolterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Heneelo 05400-18565 \EW YOItK krachtige expansie van het om- plume en een sterke toeneming ,de produktiviteit maakten de be ende maatregelen van fase 2 van on s econmisch programma wat be- t financiële resultaten en winst- ge in 1972 ruimschoots ongedaan, is ongebruikelijk dat opeenvol- jaren zulke goede resultaten te geven, maar in 1972 waren er weinig stakingen, terwijl produ'ct'e en omzet aanzienlijk eite, meent de bank, is het winst- sntage in 1972 na twee jaren ner.stel nog steeds onder dat ev.en uit de dieptepunten van de «les in 1949. 1954. 1958 en 1961. overheersende kracht die de be sresultaten deed stijgen, was niet winstmarge maar de 11 omzetstijging in 1972, die tweeder- an de 17 pet winstverbetering van de niet-financiële ondernemingen voor haar rekening nam. Wat alle ondernemingen in het onder zoek betreft is het rendementspercen tage op geïnvesteerd kapitaal toegeno men van 10.1 pet In 1971 tot 11 pet in 1972. Bij de produktiebedrijven was de gemiddelde stijging 12.1 pet (1972) tegen 11 pet in 1971. Tijdens het recessie-dieptepunt van 1970 bedroeg dit percentage 10.1. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEEIl AMSTERDAM In het telefonisch avondvcr- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen int stand i tussen haakjes de officiële slotkuers van dezelfde dag). AKZO 81.40 .81.00), Hoo-.ovens 186.50). Kon. Olie 122.40-122.50 1123.00). Philips 58.10- 58.20 (58.10), Unilever 152.80 (153.40), KLM (108.50). Kon. Olie noteerde gisteren J 42%-% <42%- Philips S 20%-% (20%-%). Unilever S 54%-55(54%-55%) en KLM $37% (37%). Opgave duPont. Ulore en Forgan. Het Britse persbureau Reuter meldde dinsdag in gezaghebbende monetaire kringen in Frankfort te hebben ver nomen dat tijdens de monetaire con ferenties van verleden week over der gelijke verkopen in beginsel overeen stemming was bereikt en dat de af spraken deze week zouden worden bekrachtigd. Het rapport werd dins dag vervolgens tegensproken door de Westduitse centrale bank en het Ne derlandse (ministerie van financiën. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De eerstkomende vijf jaar heeft de grafische industrie weinig gevaar te duchten van nieuwe media als kabeltelevisie, video-cassette en beeldtelefoon. Deze conclusie is van het Instituut voor Grafische Techniek TNO in Amsterdam, dat een rapport maakte over de mogelijke wis selwerking tussen de traditionele gra fische en de nieuwe communicatie middelen. Hooggeplaatste Duitse regeringsambte- ACF industries naren zeiden in antwoord op vragen Jj^a chm)„, over de mogelijkheid van goudverko- Ai,im Co nr Am pen door centrale banken op de vrije American Brands markt dat de huidige situatie onbe- vredigend is. Het grote verschil tus- Am Eiecir Power sen de officiële goudprijs van 42.22 Am Meiai ciimax per once (31,1 gram) en d<i vrije- J™ marktprijs van ongeveer 80 per Am Tei Tel ounce heeft geleid tot volledige blok- Ampex kering van goud als een activum voor Armco" steel centrale banken. Atiant Richfield Krachtens de overeenkomst van 1968, waarbij een tweeledig goudsysteem Rendix werd ingevoerd, hebben de centrale Boèm8S banken van in monetair opzicht be- Burlington ind langrijke landen de verplichting op zich genomen zich te onthouden van cêunese kopen of verkopen van goud op de Chase Manhattan vrije markt. Reuter zei in gezagheb- Chasap Ohio r bende kringen te hebben vernomen cm» service dat men had besloten die overeen- rnigate paim»iive komst te wijzigen opdat wel goud uit industries de reserves van centrale banken op de consm&dison vrije markt kon worden verkocht om cont C;.n aldus de prijs te laten dalen. cSïuMWright Curtiss Wright A Dart Ind Koersen in Montreal 41% 41% 30% 30% 29 28% 2fi% 26% 34% 34% 8 8% 21% 21 (ADVERTENT1EJ Bovis Dom Kar Chem Husky Nat Gas Mass Ferguson Nat Resources een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman, antw.nr. 1037, Rotte»dim Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 12/3 2.80 20% 21% 8.B7L 53% Deere and Co Dow Chemical Du Pont (EI) 14/3 2.75 Eastman Kodak 2(F» 21-i 53W First Nat City Balt Si Ohio liidiiai. Sporen utti. obt. Mudt Bavuk Cigars 12 mrt. 969.75 194.13 110.46 74.66 514.9 Can Breweries 13 mrt. 976.07 194.10 110.69 74.67 512.3 J:*"® 14 mrt 978.85 195.30 110.94 74.69 511.6 Ch«e Select Fd Aaiia. om lui. u. L. Columbia Gas 12 mrt. 12.810 16 750 1.752 611 758 com'lek-phone 13 mrt. 14.210 18.470 1.750 714 635 14 mrt 14.460 17.310 1.752 639 734 Huor Corp 23% 23% 22 21% 69 72Vj 41% 40% 28% 28% 22 21% 31% 32 18% 18 31 30% 52% 52% 48% 47% 34% 34% 49% 48% 96% 97% 19% 19% 345', 34% 24'i 24% 27 27% 40'. 41". 32 31% 39% 35% 35% 46% 46% 103% 104 171% 171% 146% 146% 80 81% 13% 14 21 21% '30% 30% 11% 11% 38% 38% 10.99 10.99 31 31% 32% 32 22% 22% Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ tttll Gen Tel Tel Getty Oil Gilette Gimhe) Brother Goodv« Gulf bil Illinois Centr Insilco Int Bustn Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 67% 68 26% 27 73% 73% 21'. 21% 28% 28% 112% 114 581'. 61 23 23% ir I and F 28% 29% 25% 25% 24% 23% 11% 11% 444% 448% 341:, 34% 35% 35% 36% 37% 50% 51 24% 24% Ltng-Lemco Vougl 8% 8% Litton Ind 9% 9% Lockheed Aircraft 7'/» 8% Martin Marietta May Dep Stores MrUonnell Uougla Mobil 011 Corp Nat Biscuit Nabisco Nal Distillers Nal Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind 54% 54% 29% 30% 15% 15% 15','» 14% 39% 395', 14% 14% Int Brik for Ree Inl Flav Frag Int Paper tS 4) Kansas ('liy Ind Kansas Power KI.M Madison Fund 24% 24% 37% 37% 21% 21% i'ae Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Revnolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperrv Rand Sland Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studehakei - Worth Sun Oil Unilever Union Carbide Uni Royal Untied AircraU United Brands US Steel West Union Tel Westtnghouse El Woolwnrih NY Centr A North West K N Am Phillips Co tiiori Eleclr oiled Corps oiled Gas 45', 45% 133 135% 44% 44". Ml 111% 42% 42% 26% 27% 112% 112% 46% 47% 18% 18% 36% 36% 39 39% 42 42% 83 83", 54 85% 921» 91 44 44% 13 13 38% 38% Western Bancorp 33% 32% I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 23