C Twente onherkenbaar Gouden treffer van Willy Kreuz Sneeuw teistert wielerwedstrij den v Kees Kist voert zelfbewuste AZ-équipe naar meer clan verdiende zege en plaats in halve finale KNVB-beker Belgrado houdt wereldstrijd in vier baden beker-finale Dave Bedford i Aanval van PSV faalt hopeloos in eenzijdigmaar spectaculair bekertreffen winnaar en toernooi Panathinaikos mag twee duels niet spelen Cambuur te sterk voor Volendam TROUW /KWARTET DONDERDAG 15 MAART 1973 SPORT K17 fcnze speciale verslaggever HAAR De hoekschop, de zesde en laatste van de gehele wed- jcie René Notten clrie minuten voor het eindsignaal van het .reffen tussen AZ'67 en FC Twente voor de Enschedese ploeg [typeerde het optreden van de zondag nog zo geroemde formatie trainer Spitz Kohn. Notten schoot de bal kinderlijk achter het ■De overtuiging was bij hem verdwenen, zoals de gehele ploeg Wijk niet meer geloofde in het ongedaan maken van de 1-0 ach- Ryente, onherkenbaar van het jdat Feyenoord in de eigen kuip teerde, worstelde zich wanhopig einde. Remé van de Kerk- K-ie dagen geleden nog dé held jtterdam, schitterde slechts in eerd zijn. Zijn rushes, die Theo foivenbode dol draaiden, waren fcege gebleven. Slechts één keer I hij langs zijn tegenstander I Dat was in de zeventiende I van de tweede helft. •a nde Kerkhof was in Alk- jen lijk nergens. En niet hij De Twentenaren kwamen met verlies hoe verrassend ook lijk nog goed weg. Want had chter Derks kort na de rust grote fouten in het nadeel jemaakt, dan had het score elf minuten spelen 3-0 in aii de in de 36ste minuut van jajste helft bereikte 1-0 score aan- ^n. Frans Derks blunderde eerst schoolvoorbeeld van het te iar voren stappen van de laatste iger. in dit geval Epi Drost, ast, bejubeld om zijn uiteinde- nnende treffer, sprintte tijdig pte in en had alleen doelman b chrijvers nogvoor zich. Grens- Griek gaf zeer terecht aan: fclen. Frans Derks floot evenwel lir buitenspel Jfedc fout van Derks volgde acht i later, in de elfde minuut van [ede helft. Eddie Schaafstra pro van een blessure van Epi (jbrak door en werd vervolgens Iele meters van het doel door Achterberg op de hielen gelo- kwam ten val. Derks zag er irechte geen strafschop in. FC I-trainer Spitz Kohn ontkende jat zijn ploeg daardoor aan een nederlaag was ontsnapt. ILTATEN [ligt FC Twente niet. De ooste- 0|ormatie komt in het Alkmaarse k altijd maar moeizaam tot ide resultaten. Ook het recente :itie-duel was daar een voor- FC Twente moest toen in tminuten een 12 voorsprong iden geven. De man die toen Z de gelijikmaiker scoorde, Dick was er gisteren ondanks het ingebruikelijke en 'moeilijke' igsuur (half vijf) trok het duel '.000 toeschouwers niet bij. Z ook voorstopper Frank Man 'aller Gerard Vredenburg (alle geblesseerd) moest missen. Ge- bij de onzekerheid over het len van Adrie Hogesteger tien minuten over vier meld- zich in de AZ-kleedkamer na .prder die middag afgelegd exa- ^paedagogische academie). Cor :r Hart, gisteren in Alkmaar de die de meeste handen moes* len (voor de wedstrijd vanwege lenoeming als bondscoach, na voor het resultaat en de wijze AZ speelde), was afhankelijk toogestegers komst. 'Ik had', zei ier Hart later, 'maar net elf over voor deze wedstrijd'. Hoogesteger groeide met Eddie ■Stra en Kees Kist voor de tse-defensie tot grote kwellers Want hoewel AZ'67 duidelijk egroepeerd voetbal op een klein terrein had gekozen (op de helft), waren de uitvallen via snelle spitsen voortdurend rlijk. Gevaarlijker, dan Twente 7 hele wedstrijd voor de naarmate n nel vorderde groeiende doelman Vooys was. AZ'67 ving FC e bekwaam op. Met een aanvan- onzekere Doesburg en een ver- d sterke Flip Stapper op he* nveld als vervangers van Man 'isk. Vooral Stapper speelde als r op dat middenveld een enorme rijd. peerd gespeeld met langere ballen op vooral Schaafstra en Hoogesteger. Vooral Schaafstra is van grote klasse; er zou nog meer uit kunnen komen als hij meer trainde (Schaafstra heeft bij AZ een contract met de clausule dat hij slechts één keer per week behoeft te trainen in verband me* zijn studie, red). OPDRACHT AZ67 voerde Van der Harts opdrach ten nauwgezet uit. De ploeg ging tot de bodem, speelde zich leeg. AZ, zon dag nog in Utrecht overspeeld, straal de vertrouwen uit, joeg op de eigen helft achter de Twentenaren aan en ontregelde de machine die Feyenoord zo vernederde. Vooral dat Alkmaarse zelfvertrouwen was opmerkelijk. Van der Hart: 'Het is tegelijk een bewijs dat de ploeg pas over een of twee jaren rijp is. Het spelen voor eigen publiek stimuleert, geeft sommige spelers lef die zij buiten Alkmaar nog niet tonen. Maar wat wil je: jongens als Schaafstra, Hoogesteger en Kist komen pas in de eredivisie kijken. Het volgende stadim is hen brutali teit bijbrengen'. Het volgende stadium is hen brutali- der Hart niet zelf. Zijn aangekondigde vertrek naar de KNVB heeft binnen de AZ-ploeg echter weinig onrust ver oorzaakt. Een voorbeeld van Dick Twisk. 'In de acht, negen jaar dat ik -nu al hier speel heb ik ook bijna zoveel trainers meegemaakt. Je gaat eraan wennen, het hoort erbij. Het is alleen maar afwachten wie het nu weer wordt, al hoorden wij dat de kansen van Brand wat minder zijn geworden omdat Haarlem hem aan zijn contract wil houden'. LUST De voorbereiding van FC Twente op deze kwartfinale was heel wat soepe ler verlopen dan bij de met de bonds- coach-kwestie geconfronteerde Alk- maarders. Twente had opnieuw de rust van Zeist gekozen. Kohn: 'We hebben AZ niet onderschat, be slist niet. Er is echter niet fel genoeg gespeeld, niet stevig ook. Er had dichter op de man gespeeld moeten worden, er gingen teveel duels verlo- DEN HAAG (SID) Niet min der dan vier zwembaden zullen beschikbaar zijn voor de eerste wereldkampioenschappen zwem men, waterpolo, schoonspringcn en kunstzwemmen, die begin september in Belgrado worden gehouden. De opening vindt op 31 augustus plaats in het Tas- majdan-bad. Hier worden in het bassin van 50 bij 21 meter de zwemwedstrijden afgewerkt. Er is een accommodatie voor 10.000 toeschouwers. Voor het inzwem men is een 50 meter indoorbad beschikbaar. Het kunstzwemmen, dat voor het eerst bij een officieel kam pioenschap op het programma staat, vindt plaats in het 50 meter bad Stari Grad. De deel nemers kunnen zich voorberei den in een trainingsbad van 33 meter. Eveneens 50 bij 21 meter meet het indoorbad Banjica, waar de waterpolo-wedstrijden worden gehouden. Ook hier is een trai ningsbad van 33 meter in de nabijheid. De schoon- en torenspringers tenslotte werken hun wedstrij den af in het verwarmde 50 meterbad van Kostnjak, waar een tribune-capaciteit is van 3000 tot 5000 personen. De tech nische uitrusting van de baden doet niet onder voor die van het Olympisch zwembad in München. DIEMEN Het seizoen kan voor Fiat Stars toch nog gered worden. Nu het vrijwel zeker is, dat Flamingo's dit weekeinde de nationale titel gaat grij pen, moest Fiat Stars zich geheel con centreren op het toernooi om de na tionale beker. Een zware handicap was daarbij dat de Amsterdammers in de halve finale uitgerekend tegen Fla mingo's moesten. Het zag er gisteravond bij het rust- signaal nog heel donker uit voor Fiat Stars dat toen met 4149 achter stond. Flamingo's was in de eerste helft duidelijk de sterkste geweest en leek dat in de tweede helft voort te kunnen zetten. Fiat Stars ontkwam echter dankzij Flamingo's aan uitscha keling, want de ploeg van coach De Wit toonde het slechtste spel van dit seizoen in die periode. Er werd on gelooflijk veel balverlies geleden en Fiat Stars profiteerde daar nadrukke lijk van. De Amsterdammers grepen uiteindelijk de overwinning ruim: 90—84. LONDEN (SID) Een van de favo rieten voor de cross des nations, die zaterdag in Waregem (België) wordt gelopen, de Engelsman Dave Bedford, is door een auto-ingeluk uitgeschakeld van deelneming. De lange afstandslo per die een ernstige hoofdwonde op liep en met 15 hechtingen in een ziekenhuis in Londen verblijft, was er zeker van dat hij niet aan de start zou kunnen verschijnen. 'Ik zal licha melijk beslist niet in staat zijn om te lopen', verklaarde de Brit. Hij zal echter wel naar de Belgische plaats reizen om zijn ploeggenoten te steu-i nen. René van de Kerkhof was tegen AZ geen schim van de grote Feijenoord-held die hij zondag was. Hier komt hij te laat om de bal in te koppen. Doelman Gerrit Vooys stompt de bal weg. ren ook, 9 van de 10, vooral de kopduels. De AZ-spitsen Hoogesteger en Schaafstra kregen ook te veel ruimte'. Die ruimte wés er inderdaad voortdu rend. Oranen, Drost, De Vries en Willie van de Kerkhof moesten voort durend achter de AZ-aanvallers aan om treffers te voorkomen. Zoals na een kwartier spelen, toen Hoogesteger door kon gaan na een fout van Drost en men hem slechts ten koste van een overtreding in het strafschopgebied (resultaat: een indirecte vrije trap) kon stuiten. Hoogesteger had daar voor Schaafstra al een unieke kans geboden (fraaie redding van Schrij vers) en zag een schot via het been van Drost corner worden. Het doel punt viel in de 36ste minuut. Op links maakten Hoogesteger en Schaaf stra de bal knap vrij en via de hardwerkende Nygaard (onopvallend maar nuttig) kwam het leer bij aan voerder Suurendonk, veelvuldig naar voren trekkend. Zijn crosspassje op maat naar Kees Kist bracht de van zijn heimwee genezen Fries in sco- ringspositie. FC Twente heeft daarna een uur lang tevergeefs een 'wanhoop-offensief' uit gevoerd. Een offensief, dat door de verdedigende instelling van AZ wel een veldoverwicht maar geen kansen, laat staan treffers opleverde. Met de monotone hoge voorzetten in het cen trum (Kohn: 'In de rust heb ik erop gewezen, dat het anders moest, maar het gebeurde niet') hadden Kabel c.s. weinig moeite. AZ'67—FC TWENTE 10. Scheidsrechter: 10.000. AZ'67: Vooys; Mol. Doesburg, Kabel, Vonk: Stapper, Suurendonk, Nygard; lloogestecger (De Jager), Kist, Schaafstra. FC TWENTE: Schrijvers; W. van de Kerk hof. Drost, De Vries,Oranen; Van der Val!, Achterberg (Brinks/, Notten; R. van de Kerkhof, Jeurir.g, Puhlplatz. PETER ONVLEE Vierde etappe Parijs-N ice: Van onze sportredactie VALENCE De skiërs hebben de afgelopen winter in Europa her haaldelijk geklaagd over een gebrek aan sneeuw, de beoefenaren van de zomersport wielrennen klagen nu echter over een teveel aan sneeuw. De deelnemers aan de etappewedstrijd Parijs-Nice hadden het in de derde etappe al zwaar, gisteren besloten de organisatoren de rit van Saint Etienne naar Valence drastisch te wijzigen. De start vond plaats in Tournon. Daarna hoefden de renners nog maar 19 kilometer af te leggen. Het werd daarmee de kortste etappe die ooit in een meerdaagse wedstrijd is verreden. Mortensen (Den (11.17.58. 4. Poulidor (Fr) 11.18.03, 5. Gonzales-Linares (Sp) 11.18.05. 6. Van Springel (Belg) zt, 7. Dellsle (Fr) zt,8. Rosiers (Belg) 11.18.06, 9. Ocana (Sp) zt.10. Pynen (Ned) 11.18,07, 11. Ovion (Fr) 11.18.11, 12. Zoetemelk (Ned) 11.18.13. 16. Tabak (Ned) 11.18.27. 37. Viancn (Ned) 11.19.10. 60. Kuipers (Ned) 11.21.02, 105 Van der Meyden (Ned) 11.57.52. ITALIË In Italië was het al even slecht als in Frankrijk. De organisatoren van de Tyrrhenlco-Adriatico race ('Dwars door Italië') moesten de tweede etap pe in z'n geheel annuleren. De ren ners kwamen namelijk 22 kilometer voor de finish van de rit Pescasseroli- Fiuggi in een ware sneeuwstorm te recht. Het gebeurde tijdens de be klimming van de Forca d'Acero pas. De sneeuw maakte de wegen onbe gaanbaar, terwijl de temperatuur ook te diep zakte oim nog langer op de fiets te blijven zitten. De organisatie gaf toen de renners de opdracht zo snel mogelijk de beschutte auto's op te zoeken en gelastte de rit verder af. Frankrijk leek daarin een winnaar te krijgen. Bij het ingaan van de laatste kilometer lag JeanLuc Molineris een twintig meter voor op het hele pelo ton. Aan kop sleurde de Belg Walter Godefroot echter tenslotte de meute tot bij de Fransman die in de laatste meters werd overvleugeld. Toch lever de Molineris wel een prestatie, want hij was als enige erin geslaagd een korte vluchtpoging te ondernemen, terwijl het peloton met een snelheid van zestig kilometer doorraasde. Vierde etappe: 1. Godefroot (Belg) 19 km in 21.30 min, 2. Molineris (Fr) 3. Esclassan (Fr) zt, 4. Van Linden (Belg) zt. 5. Lom an (Belg) zt 6. ex aequo het grote peloton met de Nederlanders met uitzondering van: 92. Hennie Kuiper 21,54 min. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Merckx (Belg) 11.17,45, 2. Grosskost (Fr) 11.17,57, 3. Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Ondanks een vloed van kansen, ondanks een meer dan 85 minuten durend overwicht, werd PSV gisteravond op eigen terrein uitgeschakeld in het toernooi om de KNVB-beker. Na een snelle openingstreffer van Sparta's 'gouden' aanvaller Willy Kreuz slaagde de Rotterdamse ploeg dankzij een formidabele inzet en het voortreffelijke werk van doelman Pim Doesburg erin die geringe voorsprong vast te houden. Maar daarnaast had Sparta ook het geluk, dat de aar.val van PSV hopeloos faalde. Want voordat Sparta zeker heid kreeg over het bereiken van de halve finale werd het tijdens het spectaculaire en spannende duel voortdurend door PSV op de rand van de afgrond gedrukt. Kees Rijvers, de trainer van PSV, na ders Van de Kerkhof van FC Twente. van der Hart: 'De opzet is van af aan eigenlijk eenvoudig ge- Je weet ondertussen wel dat •wente het vooral van ruimte hebben. Om te voorkomen dat uimte er kwam trok de hele zich direct na balverlies op de helft terug, werd er gegroe- KOU (AP). Schakers uit Rus- hebben de eerste zes plaatsen in een internationaal toernooi, n Tallinn is geëindigd. Het toer- stond onder leiding van oud- ampioen Michail Tal, die ook )lde. Het aantal deelnemers oeg 16. [werd winnaar met 12 punten, ie werd Lew Ploegajewsk niet Punt Jan Timman werd negende i'.o pnt. 1 Tal iRusl) 12 pnl. 2. Poloega- (Rusli io.5 3 Spasski. Keres. Balas- oronstein /allen Rush 9. 7. Ander- en Nel «Rus! 8. 9. Timman IL5. 10. Plager (W Did). RUow (Rush »r TsJ> 6. 13. Popoff i Bul Cl 6. 14 rr '"ush 5.5. 15. S.vedev (VS) 4. 16 pinen (Finl) 3. afloop: Sparta heeft nu een grandioze kans om het bekertoernooi te winnen. Het is ontiegelijk triest dat PSV zo veel kansen heeft gemist. Aan nervo siteit in het begin kan je het niet wijten. TVilly van der Kuylen kreeg bijvoorbeeld een kans uit een droom situatie. In de tweede helft zijn wij teveel gaan jagen. Wij wilden het forceren. Dat wij zo snel een doelpunt tegen iregen, kwam door een tactisch misverstand. Het was een collectievd fout ran onze verdediging. Er werd niet jp tijd overgenomen. Overigens vond ik dat zeker vier situatie's tij dens de tweede helft rijp waren voor een penalty voor PSV. Ik had er toch minstens wel een van scheidsrechter van der Kroft verwacht'. En Leo Stcegman, de trainer van Sparta: 'Af- ge'open zondag tegen FC Amsterdam hebben wij nog timide partij gegeven. D4 keer kon je merken dat de ploeg if£s wilde laten zien. Ik vind dat er rü duidelijk in ons elftal weer iers leeft. En dat is het belangrijkste. Wij rullen ongetwijfeld tijd nodig hebben om helemaal weer uit de crisis te komen'. BELANG Voor de vermaarde investeerders van PSV was de bekerstrijd bijvoorbaat al van het uiterste belang. Immers, in de competitie is de achterstand al zo groot, dat zelfs een op UEFA-voetbal recht gevende positie buiten bereik is gekomen. Het bekertoernooi heette een redmiddel voor dit seizoen. Trai ner Kees Rijvers heeft al aangekon digd dat hij na dit eerste jaar van zijn verblijf in Eindhoven rigoureus het mes wil zetten in zijn spelersarsc- napl. Rijvers: 'Daarvoor heb ik vorige zoner geen gelegenheid gekregen'. D; eerste namen van nieuwe spelers zjn al gevallen. Die van de gebroe- De tweeling heeft al aangekondigd graag naar Brabant te willen terugke ren. De transfersom van dit unieke duo zou bijna 2 miljoen vergen. Pikante bijzonderheid hierbij is, dat PSV vóórdat René en Willy van de Kerkhof van de Helmondse amateur club MULO naar Twente vertrokken, weinig animo toonde voor deze toen nog officieel 'drieduizend-gulden-voet ballers'. De problematiek in PSV's huidige formatie spitst zich vooral toe op de aanval. Ook gisteravond had Rij vers aanvankelijk geen plaats in zijn basisopstelling ingeruimd voor centra le spits Oeki Hoekema. De ervaren aanvaller wil weg, hoewel zijn con tract pas eisid volgend seizoen afloopt. Maar juist zijn beweging en alertheid werden in de eerste periode tegen Sparta schromelijk gemist. ZELFVERTROUWEN Sparta kreeg alin de eerste minuten gelegenheid alle angst en onzekerheid van zich af te schudden. Want door de povere resultaten die de afgelopen zondag met een nederlaag (42) een dieptepunt bereikten, was het vertrou wen uit deze dit seizoen eens zo sterke ploog volledig verdwenen. De situatie is de afgelopen dagen tijdens een trainingskamp in België blijkbaar opgeklaard. Het opgepoetste zelfver trouwen moest Sparta tegen PSV red den. Dat kostte middenvelder Charlie Bosveld zijn plaats in het elftal. Bos veld die cle laatste twee weken al tijdens de competitiewedstrijden te gen Haarlem en FC Amsterdam werd vervangen, moest direct al zijn positie aan Jan KUJjnjan laten. De omstreden ex-internatianal begint steeds duidelij ker zijn oorspronkelijke taak bij Spar ta terug te winnen. Hij en trouwens heel Sparta hadden in de beginperiode van het bekertoer- Terwijl Jan van Bevcren ("rechts) verwijten maakt aan zijn ploegge noten loopt Willy Kreuz die Sparta op 0-1 heeft gebracht juichend weg. nooi in Eindhoven alles mee om het snelgeschonden prestige weer enigs zins op te vijzelen. Willy Kreuz maakte, nadat hij vorige week zondag tegen Haarlem geblesseerd was ge raakt, zijn rentree. De Oostenrijkse schutter deed dat or een manier, die van hem verwacht mocht worden. Na vier minuten al rondde hij de eerste serieuze aanval van Sparta met een schitterend doelpunt af. Kreuz ont ving de bal op de rand van het strafschopgebied van de actieve Jan Klijnjan. draaide behendig om zijn directe opponent Kees Krijgh heen en scoorde onhoudbaar voor doelman Jan van Beveren. 'OP SCHERP' Die vroege treffer bleek voldoende om PSV nog dringender 'op scherp' te zetten. PSV was niet aangeslagen. In tegendeel. Via razendsnelle aanvallen werd de defensie van Sparta onder druk gezet. Vooral in het centrum van de verdediging, de stek van Eij- kenbroek en Ter Horst, probeerde PSV toe te slaan. Rijvers mag het aan het falen van zijn aanvallers wijten, dat zijn ploeg daar niet snel in slaag de. Tot twee keer toe forceerde zijn formatie volledig uitgespeelde kansen. Zowel spits Willy van der Kuylen als middenvelder Pleun Strik kwamen in volledig vrije positie voor doelman Doesburg. Beiden faalden echter op het beslissende moment en schoten ver naast. Die kansen betekenden wel een ernstige waarschuwing voor Spar ta. UITVALLEN Want PSV hield de teugels vast in handen. Sparta's middenvelder Wal beek en Jan van der Veen speciaal belasten zich alleen met het afstoppen van steeds weer opkomende Braban ders en konden slechts op spaarzame ogenblikken zich naar de voorste linie begeven. Sparta teerde aanvallend voortdurend op uitvallen, geconcen treerd rond de beweegelijke Willy Kreuz en Arie van Staveren op de linkervleugel. Zelfs Nol Heyerman werd tot het middenveld teruggedron gen. Door dat concept misten de aan vallers van Sparta mankracht om de verdediging van PSV, zwak geleid door de slordige Nordqvist verder uit te spelen. Sparta had dan ook alle aandacht voor de verdediging van die geringe marge van een doelpunt no dig. De stormlopen van PSV vergden het uiterste. Hoewel steeds in een razend tempo combinerend en steeds massaal aanvallend miste PSV in de frontlinie intelligentie en stootkracht om een dergelijke overwicht zelfverze kerd te bekronen. PSV bleef klappen uitdelen maar kon niet voor een eind- stoot uithalen. ONRUSTIG De door zoveel onmacht van zijn brigade onrustig geworden Rijvers verving het jonge talent van Dinter dan ook voor 'afvallige' Hoekema. Toen al had PSV zoveel kansen laten liggen, zoveel keer ook tegen de Spar taanse muur opgelopen en waren er zoveel penibele situatie's in de doel- mond van de Rotterdammers geweest, dat het uitblijven van de tegentreffer Sparta alleen maar sterkte. Pim Does burg verrichtte klassewerk. Eijken- broek heerste in de lucht en Hans Venneker beet de pijn van een du- beenblessure van zich af. De vraag was alleen hoelang Sparta zich kon blijven verzetten. Naar later bleek lukte dat voortreffelijk. Maar daarna ook verving Sparta trainer Leo Steeg- man de nog niet voor 100 pet fitte Kreuz door nog een extra verdediger: Bert Jansen. PSV-Sparta bleef eenzijdig maar beide ploegen presenteerden bekervoctbal van de beste soort. Niet altijd even bekwaam maar wel spectaculair, hard en met een optimale nizet. Misschien was het voor deze partij beter geweest als beide ploegen naar de halve fina les konden doordringen. Ook in het belang van het totqle bekervoetbal. PSV-Sparta o- Scheidsrechter: wers 16 000. PSV: Van Beveren: Van den Dungen. Krijgh. Nordquist. Van Kraay i Kempen); Van Es- donk. Strik. Van Dinter (Hoekema): Schmidt Hansen, Van der Kuylen. Lubse. Sparta Doesburg: Venneker. Ter Horst. F.ijkenbroek. Visser. Walbeek. Kli]njan, Van der Veen: Heijerman. Kreuz (Janseni. Van Staveren. GERRIT DEN AMBTMAN ATHENE De Griekse voet balbond heeft Panathinaikos in z'n geheel voor twee wedstrij den geschorst. Het gaat om de duels tegen Paok en Egaleo. Afgelopen zondag werd het duel PanathinaikosOlymypiakos bij de stand 1-2 gestaakt. Van beide elftallen was al een speler uit het veld gestuurd door arbiter Timolson Latsios, toen hij een andere speler van Panathinai kos naar de kleedkamer stuur de, begonnen de spelers te vechten. Latsios staakte daarop het duel. Doelman Vassilios Constantinou heeft voor zijn aandeel in de kloppartij al een schorsing voor een jaar gekregen, terwijl Con stantinou nooit meer in het Griekse elftal mag spelen. Daar zijn nog andere straffen bij ge komen. Papadimitriou is voor een wedstrijd geschorst. Atha- nassopoulos voor vier duels en Dimitriou voor zes. Doelman Constantinou kreeg er nog twee wedstrijden bij. Slechts een spe ler van Olymypiakos kreeg straf: Yve Triantafyllos. Hij is voor twee wedstrijden geschorst. Van onze sportorrespondent LEEUWARDEN SC Cambuur heeft gisteravond de inhaalwedstrijd uit de eerste divisie tegen Volendam met 21 gewonnen. De Friezen ble ken vooral in de tweede helft te sterk voor de ploeg van Joep Steur. Bij de rust was het nog 00. In de tweede helft nam Cambuur echter volledig het initiatief in handen. Dat leverde in de 57e minuut een treffer op van Zuidema. De strijd werd door dezelf de speler twintig minuten voor het einde naar 20 getild. Volendam werd daarna iets sterker maar het duurde tot de laatste minuut voor Jan Bond kon scoren. De kop van de standenlijst in de eer ste divisie luidt: Vitesse 28 16 7 5 39 50—28 PEC 28 14 7 7 35 54—38 Roda JC 27 11 12 4 34 33—21 De Graafschap 28 10 13 5 33 36—29 SC Cambuur 28 10 13 5 33 33—32 Wageningen 28 12 8 8 32 4436 Fortuna SC 28 10 12 6 32 28—26 l

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17