'Citroentje' naar zondagavond 'Eigen produktie en personeelsbestand in gevaar', zegt de IMOS dsgpecept Een valk voor 'n koningin SPIERPIJN? gloedvolle hulp Drugs TV-marathon over lepra zonder Mies door Catherine Caskin TROUW/KWARTET VRIJDAG 9 MAART 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV In plaats van Johnny en Rijk A an onze radio* en Ia -redactie HILVERSUM Met ingang van 11 maart verhuist 'Citroentje met suiker' van de KRO van vrijdag- naar zondagavond. Deze zondag avond zal op liet amusementsgcbied Aan de KRO de nodige wijzi gingen meebrengen, want dan wordt voor de laatste maal de Johnny en Rijk-show uitgezonden. De KRO stopt met "Het paar apart'. Over do slechte kwaliteit daarvan is genoeg te doen geweest. De kijkers schrijven het mislukken toe aan de acteurs. Johnny en Rijk wijten het fiasco aan de vorm van het programma en dc slechte teksten. Ondanks de financiële strop, die het beëindigen van een dergelijk kostbaar show-programma met zich meebrengt, zet de KRO er een punt achter. Een reden om 'Citroentje' op de zondavond te plaatsen, zegt de KRO. Maar waarom dan al op 11 maart? wanneet Johnny en Rijk er nog zijn? 'tiet is bekend, clat 'Citroentje 'niet zo trouw bekeken werd alsmen van deze serie verwikkelingen in en rond het café 'De kip met de gouden eieren' verwacht had. Naar de laatste aflevering keken ruim twee- en een half miljoen mensen die een hoog waarderingscijfer gaven: 75, maar twee en een half miljoen is voor zo'n serie niet zoveel. Feit is. dat 'Citroentje' uit de concurrentiestrijd met de TROS wordt gehaald. Deze omroep doet iedere vrijdagavond zijn uiterste best om met ontspannende programma's op te boksen tegen a-omroepen. En dat is blijkens de kijkcijfers en groei van de TROS heel aardig gelukt. De felle concurrentiestrijd heeft de TROS tot hrge prestaties gebracht. Dc KRO die met de programmering van goede programma's toch al niet zo voordelig te werk gaat denk maar aan de te vroeg geplaatste serie De Familie Ashton op maandagavond, een serie, die op een later uur beslist meer enthousiaste en trouwe kijkers zou trekken dan nu haalt 'Citroentje' dus naar de zondagavond. Uit de plannen, dat er ook in het nieuwe seizoen Citroentjes geschonken zullen worden blijkt, dat de KRO het niet zo slecht meent met het Amsterdamse volkscafé van Eli Asser en dat verdient het ook. Schmelzer zondag in 'Interpellatie' Van een verslaggever HILVERSUM Minister Schmelzer zal zondag in het NOS- televisieprogramma 'Interpellatie' discussiëren met een aantal Nederlanders. In het programma, dat van 16.25 tot 16.55 uur wordt uitgezonden, komen onder meer aan de orde de geloofwaardigheid van de NAVO. het Franco-bewind, de actuele politieke situatie in Nederland, de studentenactiviteiten in Griekenland, de politieke gevangenen in Rusland en de houding van Nederland ten opzichte van Zuid-Afrika. Van een verslaggever HILVERSUM De omroep kan onmogelijk bij een uitgavenstijging, gebaseerd op een loonkostenstijging van tien procent voor 1973 en 1974. een loonkostenstijging van 13,5 procent doorvoeren zonder gevolgen voor de omvang van de eigen produktie en voor het per soneelsbestand. Dit schrijft het bestuur van de NOS in een concept memorandum naar aanleiding van de memorie van antwoord op het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de omroepbijdrage. NOS-voorzittcr E. A. Schilttenhelm heeft er al op gewezen, dat iedere maand uitstel van verhoging van de omroepbijdrage de NOS tienmiljoen gulden kost. Volgens de NOS- voorzitter zal een en ander tot gevolg hebben, dat de omroep minder eigen produkties zal kunnen uitzenden, wat zijns inziens zal leiden tot een grotere culturele armoede. 'Het dichtdraaien van de subsidiekraan voor culturele doeleinden zal door radio en televisie juist moeten worden opgevangen, maar die moeten er dan wel toe in staat worden gesteld', zei de heer Schilttenhelm. In het memorandum, dat vandaag in het NOS-bestuur komt, -staat, dat de omroep geen enkele mogelijkheid heeft om een continu beleid te voeren 'als de omroepbijdrage wordt vastgesteld op grond van de optimistische verwachtingen van de overheid ten aanzien van de loonkostenontwikkeling. die in werkelijkheid vijftig procent hoger uitvalt'. Het memorandum pleit voor indexering van de omroepbijdragen. 'Ook nu weer is gebleken, dat het herstellen van door inflatie veroorzaakte moeilijkheden in de omroepfinanciering tot politieke discussies aanleiding geeft. die achterwege zouden zijn gebleven als de indexering reeds veel eerder zou zijn doorgevoerd'. Kleur Ook blijft het NOS-bestuur van mening, dat een kleurtoeslag een belangrijke mogelijkheid van financiering is. De veronderstelling van de regering, dat men vooral veel kijkers met een inkomen beneden de loongrens treft, vindt het NOS- bestuur niet erg overtuigend. Voorts meent het NOS-bestuur. dat de Wereldomroep niet langer uit de omroepbijdragen mag worden gefinancierd. Dit zou tevens leiden tot een verlichting van de financiële omroepproblernen. Verder vraagt het NOS-bestuur zich af, of het financieel verantwoord is, op dit moment een efficiëncy-onderzoek te doen instellen. ADVERTENTIE MARY PERKINS VrfAS DAT eew NÊÊ. JüAJIOR/HSr -£"6I&eu MAMA? U D0yw6£LD. IOJT W6TT6UJK .VJ0G> 'Misverstand' Van een verslaggever UTRECHT De televisie-marathon die volgens de plannen op zondag 5 oktober vanuit de concertzaal in Haarlem zal worden uitgezonden in het kader van de actie 'Nederland geneest de lepra' zal niet gepresenteerd worden door Mies Bouwman, zoals het bestuur van de actie een maand geleden had aangekondigd. Er blijkt sprake te zijn van een misverstand. Mies Bouwman is vorig jaar juli door de organisatoren een groep particulieren in Haarlem benaderd. Ze heeft toen wel laten weten, dat ze in principe achter de actie stond, maar ze kon op zo lange termijn geen concrete toezeggingen doen. Bovendien is er volgens haar bij die gelegenheid niet over een 'televisie- marathon' gesproken. Ze heeft geen tijd voor de enorme organisatie en de voorbereidingen die een dergelijke avondvullende uitzending vergt. Het bestuur van de actie had ook meegedeeld dat er een comité van aanbeveling is gevormd waarin onder andere kardinaal Alfrink zitting heeft genomen. Een woordvoerder van de kardinaal vertelde desgevraagd, dat de kardinaal ook al 'zeer geruime tijd' niets meer van het actiebestuur heeft vernomen en 'dat hem niet meer duidelijk voor de geest staat wat er precies is afgesproken'. Verscheidene artiesten zouden hun medewerking aan het programma hebben toegezegd. Het is nog niet bekend welke omroepvereniging de uitzending zal verzorgen. De voorzitter van de actie, de heer H. van de Broek, deelde desgevraagd mee dat er besprekingen gaande zijn met twee omroepverenigingen. Willem Duys reikt Edisons uit in de Vuist Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Willem Duys zal vanavond een bijzondere 'Voor de Vuist weg' presenteren omdat deze dan in het teken van de Edison zal staan. Er komt dit jaar geen Grand Gala en daarom worden de beeldjes voor artiesten, die zich het afgelopen jaar door hun werk onderscheiden hebben, uitgereikt in Duys' eigen programma. liet betreft hier nationale en internationale artiesten. Aan twaalf personen zal de Edison overhandigd worden. Dat zijn: Rita Reys, Gerard Cox, Mouth and Mcneal, Cornelis Vreeswijk, het kinderkoor van Henk van der Velden, Super Sister, Gert en Hermien, de groep de Stampeders, die uit Canada afkomstig is, maar in ons land is opgericht. Verdei zijn er Edisons voor Jasperina de Jong. J. J. Cale. R.v Cooder en Carl Wilson, van de Beach Boys. 'Voor de Vuist Weg' wordt uitgezonden door de AVRO-televisie van 21.10 tot 22,35 u. via Nederland I. De door de VPRO uitgezonden repor tage van Maarten van Traa en Roelof Kiers over het in Duitsland gestatio neerde zevende Amerikaanse leger, gaf alle aanleiding tot ongerustheid. Want dit in de ticeede wereldoorlog zo be faamde keurkorps van de bij zijn leven al legendarische generaal George Pat- ton. bestaat nu voor de helft uit aan drugs verslaafde soldaten. Daarnaast vreet ook de rassenhaat aan het moreel van dit onderdeel, dat bij een even tueel conflict tussen Oost en West de eerste klap zal moeten opvangen. Deze 'rugqegraat' van de NAVO moet vol gens de getoonde filmbeelden ernstig zijn aangetast. Van binnenuit. 'Wij hebben de beste regering van de we reld'. zei een onderofficier alsof hij het uit een spoorboekje toorlas. 'Zo was het en zo zal het zijn', liet hij erop vol gen. Van enige kritische zin was bij de man niets te bespeuren en dat is op z'n zachtst gezegd griezelig. Die be wieroking van de Amerikaanse geest, deze neindoctrineerde mythevorming, is misschien wel één van de belangrijk ste oorzaken van de desillusies bij de aewone soldaat, die daarna om aan een verlammend gevoel van teleurstelling te ontsnaopen ziin toevlucht zoekt b\i verdovende middelen. Als hij er niel vlug genoeg vanaf weet te komen, wordt hij oneervol uit de dienst ont- slaaen en dat wreekt zich dan bij het zoeken naar een job in de burgermaat schappij Dat zou dan allemaal begon nen zijn bii het zichzelf uitnemender te achten dan de ander. Uit het Rotterdamse concertgebouw De Doelen klonken bijna een uur lang blijmoedige liederen uit de bundel van Johannes de Heer, waarvan dezer da gen het miljoenste exemplaar werd 'verkocht. Als ik wat dieper graal m mijn jeugdherinneringen krijg ik weer beelden te zien uit de jaren '20, begin '30. Er verschenen vaak wonderlijke personages in mijn geboortestad. Man nen met aapjes en honden die kunst jes vertoonden, een zigeuner met e.en levensechte beer, steltlopers die op een vele meters hoge Uncle Sam leken en reclame maakten voor een wasmiddel. Op gezette tijden was daar ook een soort vrachtwagen met daarop een or geltje dat werd bespeeld door een plechtige man in een lakens pak. IIij maakte on ons kinderen door ziin spe len en rmoen. zomaar oo straat, een bijzondere >ndrnk Johannes de Heer was toen al ee)i bearip en hij is het. blijkens die tjokvolle Doelenzaal. nog altiid. Zijn liedereu in deze door de EO belegde en uitaezonden samenkomst werden wat sneller gezongen dan ik ze uit zijn eigen mond beluisterde, maar de boodschap is dezelfde gebleven. Vervat in eenvoudige en daarom ge makkelijk aansprekende bewoordingen. De herinneringen t'an vooral oudere kijkers zullen zich ongetwijfeld hebben vermenigvuldigd. TON HYDRA Gevulde wijting wijtingen 150 gr. garnalen 150 gr. champignons 1 citroen peper, zout 100 gr. boter peterselie. Maak de verse wijtingen schoon en snij met een scherp mes de middengraat eruit en verwijder zoveel mogelijk kleine graatjes. Strooi zout en peper in de vissen. Doe een klontje boter in de koekepan en smoor hierin de gesneden champignons. Roer er de garnalen door en twee eetl. gehakte peterselie. Vul de vissen met dit mengsel en leg ze op een vuurvaste schaal. Dan de citroen in plakken snijden en over de vis verdelen. Leg hier en daar een klontje boter op en om de vis en zet de schaal zo'n half uur in een hete oven. Menutip: Tomatensoep. gevulde wijting. worteltjes. aardappelen, abrikozenvla. LOW IET JE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES De angst voor het gebeurde had Dikkie en Dokie echter zo te pakken, dat ze beslist niet meer durfden te stoppen. Er zou dan ook iets héél anders aan te pas moeten komen, wilde het tweetal werkelijk tot stop pan gedwongen worden. Dat hele an dere det'd zich toen al gauw voor in de vorm van een zo stevige bakstenen muur. Dikkie en Dokie hadden 't namelijk zo druk met het angstig omkijken, dat ze helemaal vergaten op tijd de nodige bochten te maken. Het kón dus niet uitblijven of ze moesten wel tegen de zojuist genoem de muur opbotsenEn laat dat nou ook gebeuren. En dat die bakstenen muur nou juist de voorgevel vormen van het sigarenwinkeltje dat gedreven werd door de weduwe Snepkens. In die voorgevel was uit de aard der zaak ook een etalage aangebracht en het gevolg laat zich dus gemakkelijk raden. Met daverende slag botste de scooter tegen de bakstenen muur op tengevolge waarvan Dikkie en Dokie een prachtige parabool beschreven. De motor zelf was helemaal te pletter gevlogen en zo kon' het gebeuren, dat ook een groot aantal verwrongen on derdelen prachtige parbolen begonnen te beschrijven. De schok en de lucht druk hadden ook de etalageruit doen sneuvelen en éen grote schade aange richt in het innerlijk van de uitstal kast. Het eind van het liedje was dus. dat de beide wegpiraten in de uitstal kast nederdaalden, temidden van een regen van rookwaren en motoronder delen, glasscherven Cn andere brok stukken Op dat moment was de nijvere weduwe Snepkens in haar winkeltje juist bezig met het een ander te beredderen. Omdat ze tikje hardhorend was, begreep ze i meteen wat er aan het handje 1 wezen. Ze meende echter wel i ongewoon geluid in haar uitstalt waar te nemen. Ze dacht evenwel, i dit hoogstend veroorzaakt kon i door het omvallen van de een andere kist sigaren. Ze stiefelde op het uitstalkastje af en opendel deurtje. Toen zag ze tot haar gr verbazing een paar menselijke vos liggen, benevens moeren en boa en andere verwrongen stukken si Ze wist echter zeker, dat ze nooiti haar leven had gehandeld in ijz»; ren en kousen en sokken. Deze ai len bevonden zich dus onrechtiii in haar etalage. Radio vandaag 48 Na een tijdje stond ik mijzelf de erkenning toe, dat ik inderdaad uit keek naar Callum Sinclair tijdens die tochten met Ailis Ik wist nu, dat het kleine huis dat ik op mijn eerste wandeling ontdekte, inderdaad zijn woning was, en ik richtte schaamte loos Ailis' hoofd in die richting. Bij na twee weken lang gingen we daar heen, en ik vond telkens dc deur gesloten en ik hoorde geen geluid van de pony in de stal en er heerste volkomen stilte. En toen kwam de ochtend dat ik vroeg genoeg daarheen reed om de bijlslagen te horen. Hij was zo ver diept in zijn werk dat hij onze nade ring niet opmerkte, maar de hond begon luid te blaffen en hij draaide zich om en bleef staan kijken toen we het pad langs de beek namen dat naar zijn huis voerde. Hij leunde op de bijl naast de houtstapel, ademde zwaar en maande de hond met een kort handgebaar to* zwijgen. Ik keek hem aan over het bruisende water. 'Wel, vraagt u me niet om binnen te komen?' Een ogenblik bewoog hij niet. Toen opende hij het hek met een licht schouderophalen en Ailis stapte eige ner beweging door het water. 'Als u dat amuseert'. 'Amuseert? Waarom zou het me amu seren?' 'Nou. brengt u geer bezoek aan de huurder? Ik veronderstel dat u zo dadelijk kommentaar zult geven op mijn nederige arbeid. Of komt u een boodschap brengen van Angus Macdo- nald dat ik te lang van de stokerij ben weggebleven?' Ik ontweek zijn uitgestoken hand en gleed van de pony. 'U weet best dat ik geen boodschappen overbreng van mijn grootvader. Hij zou mij niet sturen, trouwens'. 'Daar heeft u gelijk in, dat zou hij niet doen. Waarom bent u dan geko men, nieuwsgierigheid?' 'Waarschijnlijk', gaf ik toe. 'U blijft erg op uzelf. Callum Sinclair. 'Wat moet ik anders? Ik ben nauwe lijks welkom in de salon van Cluain'. 'Heeft u dat ooit geprobeerd?' Ik praatte over mijn schouder en gaf hem geen kans om te antwoorden. 'Wel, vraagt u me niet in uw salon? Ik ben nieuwsgierig'. 'En ik word verondersteld uw nieuws gierigheid te bevredigen? Een man heeft er recht op zijn huis voor zichzelf te houden, weet u, als hij dat wil'. Hij haalde weer zijn schouders op. 'Nou ja. waarom ook niet? U bent er nu eenmaal. En ik was klaar met dit hout. Het is tijd voor een kop thee. 'J kunt dat vast zetten terwijl ik deze zaak opstapel'. Dus ging ik alleen het huis van Cal lum Sinclair binnen. Van buiten leek het niet op de huizen van de andere whiskeystokers, die van steen en lei gebouwd waren. Dit was veel ouder. Het stond er vermoedelijk even lang als Cluain zelf. Het hek was nieuw en de ramen leken groter dan de meeste andere: ik vermoedde dat Callum ze had vergroot. Ook de onvermijdelijke kippen ontbraken die rond alle ande re huizen scharrelden. Er hing een vreemde, bijna pijnlijk vastgehouden sfeer rond het geheel alsof hier nie mand woonde. Maar toen ik de deur opende bleek de keuken-woonkameJ heel wat komforta- beler dan ik verwacht had. Callum Sinclairs sobere uiterlijk was niet in overeenstemming met dit; ik was ver rast bij het ziei. van de versleten maar nog goede leren sofa voor het vuur, het grote bureau tegen de muur bij het raam. de helderrode gordijnen en kussens en een tamelijl- nieuw Turks kleed dat een groot deel van de houten vloer bedekte. Ik wist niet precies wat ik verwacht had; niet de leemvloeren armoede van veel Hoog landhuisjes, maar, onbewust, mis schien een weerspiegeling van Mair Sinclairs pijnlijk ordelijke omgeving. Het luchtte me op een opengeslagen boek over de brede armleuning van de sofa te zien hangen en de onorde lijke 'ijen boeken op de planken langs een wand op te merken. Er lag een -nder open boek naast de niet afgewassen ontbijtspullen op de grote tafel en er lagen kruimels op het oppervlak. Ik pakte de ketel en liep naar het aanrecht. 'Ik meende het niet echt'. Ik draaide me om tnen ik zijn stem hoorde. 'Ik ben niet zo ongastvrij als u denkt. Ik kwam om thee te zetten'. 'Denkt u dat ik dat niel kan?' Hij liep naar het aanrecht en pompte water om zijn handen te wassen. 'Ik weet niet wat u wel en niet kunt. Men weet niet veel van bisschops dochters. We weten in Schotland niet veel van bisschoppen af. We veronder stellen dat ze in paleizen leven met hun gezinnen'. 'Hun gezinnen hebben niet meer geld dan het bisdom kan opbrengen. Mijn vaders dioceed was ettelijke duizen den vierkante kilometers, en zijn be keerlingen zó arm. dat hij moest pro beren hén te voeden, met geld dat in Engeland bijeengeschraapt werd. Er bleef weinig voor hem zelf over. De enige luxe die William kreeg was de belofte van een studie, en hij kreeg niet eens tijd die af te maken'. 'En u? Wat is uw luxe?' Hij had zijn handen afgedroogd en trok een wollen jack aan. Op een of andere manier lee1' hij in zijn eigen huis minder teruggetrokken, minder in de verdediging: het wollen jack inplaats van de schapevacht, het dichtknopen van zijn overhemd, de manier waarop hij de borden opnam en de kruimels wegveegde met een vochtige doek. Hij pakte schone kop jes en een houten blad. en zette thee met snelle, handige bewegingen. 'Luxe?' Ik had mijn vader en Willi am. Dat is meer dan de meesten hebben. We hingen erg aan elkaar. We hadden boeken en goed Chinees voedsel. We hadden bedienden, maar in China is het onmogelijk geen be dienden te hebben. Ik was waarschijn lijk de meest oudmodisch geklede vrouw onder de Europeanen, maar dat was nauwelijks van belang. Mijn vader zag er altijd slordig uil, maar dat scheen niemand te hinderen. (Wordt vervolgd) HILVERSUM i AVRO. 7.00 Nws 7.11 Oehtcndgymn. 7.20 <S' Dag mei een gaalje. met 8 00 N»s; 8 11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9 00 (Si Vingervlug mod. kamermuz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?: pedag. rubr. 9.35 Waters! AVROi 9 40 (S) Sopraan en piano: klass.- en volksliederen. 10.00 (Si V.d. kleuters. 10 10 Arbeidsvitaminen. (11.00 NWS: 11 03-11.00 Radiojournaal). 11.30 (S) Fluit en piano MOD. MUZ. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: Inf. progr. Overbeidsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. 12.40 (Si Mod. kamermuz. 12.50 Recht en slecht, praatje 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo: toeristische lnf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal- rubr. over het leven in de taal. 14 00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Belgic: muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 (S) Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00- 16.02 Nws). VPRO: 17 00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr. met politieke analyses, rep., achtergr.-inf. en telef. reakties met 17 55 Med.; 18.00 Nws en 18 20 P.P: Ultz. van DS'70. KRO 19 00 'Si Springplank: Jonge artiesten. 19.30 En toch kerk: serie gesprekken over kerk en kerk-zijn In onze tijd 19 45 De zingende kerk: muz. in dc liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 Voetlicht op kabaret. show cn musical. 22.25 Overweging. 22 30 Nws. 22.40 (S) Goal sportprogr. met veel muz. 23.55-24 00 Nws HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7 41 Echo. 7.50 Badinerie: klass. muz. 8 24 Overweging. 8.30. Nws. 8 36 Gymn v.d huisvr. 8.45 Moeders wil Is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. muz. met 10.30 Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.54 Ber. Vastenaktle. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. met 12.22 Wij v.h.land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Ecljo en 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (Si Interlokaal op vrijdag: gevar. progr. met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Metrop. Ork. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (SI Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergronden op sociaal-maat. schappelijk terrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 VPRO.Vrljdag: rechtstreeks progr. met soc.-kult. akt. en ber. en verder 19.50 fNOS) Den Haag vandaag en 20.00 Nws; 20.15 VPRO-Vrijdagavond conc.: Radlokamer- rork. en solisten met klass. en mod. muz. VARA: 21.00 (S) London Phllh. Orch.: klass. muz. 22.30 (S) De Staalkaart. 23.30 (S> Mod. muz. 23 55-24.00 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Paarden, doc. film NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 De Mountiesshow 21.10 Edisons v.d. Vuist weg 22.35 Ontdek je plekje NOS 22.40-22.45 Journaal NEDERLAND II NOS 18-45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calhnero 19.10 Flipper 19.30 Zorro NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Zevensprong 21.55 De F.B.I.: De aandelen, misdaad serie NOS 22.50 Uit de Kunst 23.05 Eigentijds- Allez Hop, rep. van een stuk mimisch muz.theater 23.35 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Altershiem. 12.00 Duitse act. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Filmrep. 16 40 V.d. kinderen. 17.10 Doe. progr. 17.55.18.00 Jour naal. (reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Fussballtrainer Wulff. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20.12.15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Fussballtrainer Wulff. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kinderen. 19.25 Das Jahrhundert der Chirurgen). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Cult, magazine. 21.00 Rep. uit Bonn. 21.25 Der 7. Slnn: verkeerslips. 21.30 Dan Oakland. 22.15 Journaal en weer ber. cn wlntersportber. 22.30 Els. 0.15 Journaal. DUITSLAND II 15.45 W.K. Skivliegen. 16.30 Bezaubernde Jeannie. 16 55 Unser Weiter (5). 17.25 Wlntersportweerber. 17.30 Journaal en weer ber. 17.35 Sport. 18.05 Act. en muz. 18.35 19 10 Buitenl rep. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospclsound. I speciaal voor jonge mensen. 8.00 Nws. Tussen thee en koffie. (9.00 Nws.) Nws. 10.03 De muzikale fruitmand- ven platen van cn voor zieken. NCRV: Nws. 11.03 Popcron. 12.00 Nws. 12.03 Barend. 13 00 Nws. 13.03 Hiep hiep hoera:-, intern, (ophits. NOS 14 00 1 14.03 Felix Meurders Show. AVRO: Nws. 15 03 Top Twenty I amerk. hitpal 16 00 Nws. 16 03 Top Twenty 2: en| hitparade. 17.00 Nws. 17.03 Radiojoun Show. 19.00 Nws. 19 02 Gevolmachtigd: zoekpl. 20.00 Nws. 20.02 Dr Wiener's 1 Show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vril avond Show: gevar. muz.progr. (1 23.00 en 24.00 Nws en act. 22.55 Med.) 1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 1 muz.progr. 12.50 Buitenl. persoverz. Nws. act., weerber. en toneelagt Aansl.: Lichte muz. 13.55 Beursber. Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00-15.03 5 15.25 Lichte muz. (16.00-16.10 Nws en bi her.) 17 00 Nws en med. 17.10 Big I muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. Gramm.platen. 19.00 Nws en act. Lichte muz. 19.40 Keurig Engels. Boekbespreking. 20 00 Gevar. muz.p 21.00 Spllnlernws; 22.00 Nws. 23.00 23.10 Jazz-muz. 23.40-23.45 Nws. Ehen vor Gericht. Aansl.: kort Jour 21 45 Filmrep. 22.20 R.K. ullz. 22.35 naai. comm. en weerber. Aansl.: wl sportweerber. 22.55 Fllmnws. Einde uiU 23.45. 'Zo moeder, zo dochter' komt in zomer terug Van onze radio- en tev-redactie HILVERSUM Voor trouwe kijl naar het familiespel 'Zo moedei dochter' en 'Zo vader zo zoon' gc berichten: dit NCRV-prograni geleid door Gerard van den I komt deze zomer terug. Eerst wanneer Van den Berg 'Men mensen, mensen', waarvan presentator is, heeft afgesloten, het familiespel terugkeren. Dat ongeveer drie maanden duren, 'mensen, mensen, mensen', dat e warm moest lopen, maar nu succes is, gaat de NCRV volg winterseizoen door. Dat geldt voor 'Tweekamp'. De NCRV weet al te vertellen, dat scholierenprogramma na een paujj de zomermaanden het wintered terug komt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6