lertens: vakbeweging eslist niet aan jntje van overheid Iharin^ tips 'Heel Vietnam': hulpactie van 8 organisaties Ouders hebben het moeilijk met normen voor hun kinderen Ruppert fcht- rvuiling Oppassen met vuurwerk Hotel De Klanderij in Leeuwarden gaat 1 januari dicht Keurige man lacht zich nu elke avond dood. Medisch Comité Nederland-Vietnam doet niet mee Extra verhoging salaris politie BELANGRIJKE BOEKEN I] /KWiABTET DINSDAG 19 DECEMBER 1972 BINNENIAND/KUN'ST T9/K11 en sprake van ongeoorloofde macht oase sociaal-economische redactie ECHT De voorzitter van liet NKV, de liee r Mertens houdt het voor onmogelijk en onwense- dat de vakbeweging zou kunnen worden gest uurd in richtingen die kabinet en parlement -toeval* elgevallig zijn. akbeweging is geen instrument van de overlie id, waarmee naar believen kan worden gemanipu- 7 zei de lieer Mertsen gisteren op de verbon dsraadsvergadering van het NKV in Utrecht. de belasting wetgeving (zwaardere heffingen in de vermogenssfeer en invoering van een vermogensspecula- tiebelasting; beperking van het aantal toegstane commissariaten en cumula tie van betaalde functies; afbreken van monopolie-achtige posities van sommige vrije beroepen; alle catego rieën personeel onder een CAO. op trekking minimumloon en AOW en AWW-uitkeringen; invoering spaar loon; verlaging leerlingenschaal en ten slotte krachtiger stimulering van economisch zwakke regio's. De wet op de loonvorming zou moeten worden vervangen door een wet op de inkomensvorming. Met betrekking tot de vrije beroepen zal volgens de heer Mertens op langere termijn gezocht moeten worden naar omzetting in een of andere vorm van dienstbetrekking. De heer P. Brussel, de voorzitter van de Industriebond NKV maakte bekend dat op kader- en ledenvergaderingen van zijn bond 94 procent van de leden zich heeft uitgesproken vóór het aan gaan van een federatie van vakcentra les. De heer Mertens had al eerder opgemerkt dat tijdgebrek ertoe noopt om de oprichtingsdatum van de fede ratie te verschuiven van 1 januari naar 1 maart 1973. ledigde zich tegen de beschul- ig dat de vakbeweging zich macht t toegeëigend, die in handen van ring en parlement behoort te iig- 'Dat ons met betrekking tot de liting van het centraal akkoord oratistische neigingen zijn toege ven, vind ik te gemakkelijk en ledkoop', aldus de heer Mertens, nadrukkelijk het recht van de eweging opeiste om in het belang de werknemers het sociaal-econo- 3ie beleid mede te bepalen, behoort volgens de NKV-voorzit- lot de taak van het parlement er je te zien dat het overleg van het ganiseerde bedrijfsleven geen uit- sten oplevert die strijdig zijn met algemeen belang. 'Het parlement evenwel in het jongste verleden rk\ malen posities ingenomen, die een direct opvallen door gedegen is van zaken', vond de heer Mer- Politici die hun eigen verant- (lelijkheid afschuiven met het ar- mt dat het georganiseerde be ileven hen voor de voeten loopt evigen bij de heer Mertens de ik 'dat onoprechtheid in de poh- arena soms hoogtij viert'. Met zou dat het geval zijn geweest de algemene beschouwingen in Ie Kamer in oktober, rede stelde de heer Mertens lere procedure voor met be- tot de totstandkoming van itraal akkoord. Deze procedure 1973 in een eerder stadium dan dopen jaar, overleg mogelijk maken tussen werkgevers en lers in de stichting van de over een nieuw centraal voor 1974. trzijdse achterbannen zouden ieger kunnen worden geraad- Daartoe zou de regering in if mei al een beleidsnota moe- iBceren, waarin zij globaal aan reik niveau van overheidsuitga- het volgend jaar nastreeft, wat irioriteiten zijn en hoe ze die '^aoieren. Deze nota plus een rkenning van de economische chten voor 1974 door het 'cen- lanbureau zouden de basis kun- voor een beoordeling it georganiseerde bedrijfsleven, n worden neergelegd in het irlijkse rapport van de Sociaal lische Raad. Nog voor het zo- is zou het parlement een debat jn houden over de beleidsnota :t kabinet en het SER-rapport. ie manier, aldus de heer Mer- in de regering bij de opstelling le miljoenennota rekening hou- van pag. 1. jnt van zorg voor de provincie Ier dat er niets is geregeld over jloosstelling, die de bedrijven, ijn stilgelegd, kunnen eisen. De Ten industrie kan altijd een be- 1oen op de rechter, omdat zij het slachtoffer te zijn van een taatige daad. De provincie dat er een fonds aanwezig moet om toegewezen schadeclaims te en betalen. Op het departement volksgezondheid meent men, dat een sprake kan zijn van een btmatige daad, omdat er wordt repen op grond van algemene khriften. Ie provinciale overheid ingrijpt is iet alleen op grond van objectie ven. Er wordt naar gestreefd indergrens vast te stellen. Deze ligt ergens tussen de nullijn en deze lijn treedt geen enkele r meer op) en de wetenschappe- ast te stellen gevarengrëns voor volking. Bij overschrijding van ndergrens treedt de provincie nota wordt het terrein tussen illijn en de gevarengrens de rruimte 'genoemd. Het streven- een plan op te stellen voor het r van de hinderruimte. Bij het rsen van de hinderruimte zal riet worden op de geluidshinder, mogelijk door in het beleid de ring van de hinderwet en de °P de luchtverontreiniging op af te stemmen. sefi tsen 's de bedoeling vooral in het londgebied de verleende hinder- rgunningen opnieuw te toetsen, 'eer een industrie meer vuil pro- irt dan strikt noodzakelijk is. ze voor scherpere voorschriften mnerking. Bedrijven, die als gro eiers bekend staan, zullen het kritisch worden doorgelicht, al- De plannen, die in de nota wor- üenoemd. streng beheer van de hinderruim- engt voor Rijnmond mee. dat de Jcie bij het verlenen van een inning voor een industrie vooral hen op het totale effect van de "ting, Het nieuwe bedrijf kan «erg maken voor dan betreffen- med en mag zich er niet vestige- strijd tegen de luchtvervuiling °r Rijnmond de dienst Centraal ."beheer Ri^n voor de uitvoering te wet van belang. Je regio Delft-Westland-Den noopt men via een gemeen telijke regeling tot een eigen jjtüenst te komen. Verder wor- besprekingen gevoerd om een iische Milieudienst Drechtsteden' «t leven te roepen. NKV-voorzitter Mertens niet aan het lijntje. den met de opvattingen, van het be drijfsleven en parlement." In het over leg tusse werkgevers en werknemers in de Stichting van de Arbeid over het aangaan van een nieuwe centrale overeenkomst voor 1974 kan dan een definitieve beslissing worden geno men als regering en parlement de beleidsplannen voor het komende jaar hebben vastgelegd'. Of er volgend jaar opnieuw een cen traal akkoord kan komen hangt vol gens de heer Mertens af van de ervaring die wordt opgedaan met het nu aangegane akkoord, van de reac ties van het nieuwe kabinet en de werkgevers op hét raamprogram 1973- 1976 van de vakcentrales dat binnen kort wordt gepubliceerd. In dit raam program zal een tijdschema voor prio riteiten in 1973 en 1974 worden opge nomen. SIMPEL Kritiek uitte de NKV-voorzitter op de simpele conclusie van het Verbond 'van Nederlandse Ondernemingen, dat er met betrekking tot de inkomens verhoudingen geen problemen zouden bestaan, omdat 99 procent van alle inkomenstrekkers minder dan 45.000 gulden per jaar verdient. De heer Mertens wees erop dat deze calculatie is gebaseerd op een statistiek van het fiscaal vastgestelde zuivere inkomen, dus zonder rekening te houden met de toepassing van allerlei aftrekpos ten, en ook wees hij op de onder schatting van het inkomen uit vermo gen, het buiten beschouwing laten van neveninkomsten voor bepaalde functies en op de betrouwbaarheid van fiscale gegevens in het algemeen. Het wegbelasten van de inkomens van boven de 45.000 gulden zou volgens de heer Mertens voor de overheid een extra opbrengst opleveren van een miljard gulden. Voor dat geld zouden bijvoorbeeld 20.000 woningwetwonin gen kunnen worden gebouwd. De heer Mertens wilde niet ontken nen dat er sinds de oorlog constant is gewerkt aan een verbetering van de inkomensverhoudingen, maar hij con stateerde dat er ondanks progressieve belastingen en ondanks sociale pre mies weinig beweging in zit. In ver band hiermee merkte hij op dat de min of meer vrijblijvende gesprekken van de minister van sociale zaken met vertegenwoordigers van vrije beroeps oefenaren over inkomensmatiging, onvoldoende zijn. Er zullen afspraken moeten worden gemaakt met garan ties voor de naleving daarvan. INFORMATIE Stappen die op korte termijn in de richting van een Inkomensbeleid kun nen worden genomen zijn volgens de heer Mertens onder andere; betere informatie over de ontwikkeling van de hogere inkomens; herziening van (Advertentie) 1) Hartig hapje: Toastje met stukje gemarineerde haring of rolmops. Garneren met tomaat, r 2) Kippers: Zó op 't brood óf even bakken met mes puntje boter óf kort koken j in bodempje water. 3) Bokking: Gefileerd of gesneden.' Garneren met dun schijfje augurk. 4) Maatjesharing: In mootjes op toast (met stukje tomaat). Cocktail: 1 dl. room, 2 dl. tomatenketchup, 4 dl. mayonaise en naar smaak sherry of cognac.u Het, is weer bijna oudejaarsavond en van alle kanten komen weer de (helaas nooit overbodige) waarschuwingen tegen het gebruik van vuurwerk. In Amster dam heeft de politie het besluit genomen dat er voor kerst geen vuurwerk ver kocht mag worden. De meeste ongelukken gebeuren door het niet goed lezen van de aanwijzingen die (verplicht) op het vuurwerk staan afgedrukt. Op de foto demonstreren een aantal kinderen de verkeerde behandeling: te dicht bij het gezicht en geen toezicht van ouderen. (Advertentie) Van een onzer verslaggevers UTRECHT Ouders worstelen steeds meer met de vraag welke nor men zij hun kinderen moeten voorhouden. Deze onzekerheid leidt tot dubbelzinnigheden in de opvoeding, die in het gezinsleven doorwer ken. Hadden zenuwartsen en psychiaters een aantal jaren geleden vooral te maken met neurosen en fobieën, thans worden zij meer geconfronteerd met deze onzekerheid, die bijvoor beeld tot uiting komt in het stijgend schoolverzuim: ouders durven niet meer vanuit een gezagsverhouding hun kinderen naar school te sturen. Dit bleek gistermiddag uit een discus sie tussen zenuwartsen op een pers conferentie van de Nederlandse Vere niging voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg. De vereniging, waar- Vervolg van pag. 1. kabinet niet zakelijk te zullen beoor delen. 'Ook voor de heer Andriessen heeft de informateur, zoals hij zelf zei, 'nare' vragen in petto. Zo wil hij precies weten wat de KVP-fractielei- der eronder verstaat 'geen bijwagen- rol te willen spelen. 'In dit verband noemde dr. Ruppert het voorbeeld van twee lokomotieven die samen wa gons trekken. Is de ene lokomotief nu een bijwagen van de andere of niet? Bovendien wil de informateur van de fractievoorzitter weten wat hij met hot progressieve minderheidskabinet gaat doen. Tijdens het gesprek zulllen daarom naar verwacht wordt tal van concrete programmapunten aan de orde wor den gesteld. Informateur Ruppert her innerde in dit verband aan de uitspra ken van drs. Den Uyl dat hij, nu het progressieve regeerakkoord toch aan gepast moet worden, daarin de wen sen van de KVP wil betrekken. Inter essant is ook de vraag die dr. Rup pert zichzelf voorhield, n.l. of de vorming van een minderheidskabinet dat kan rekenen op een zakelijke beoordeling van het parlement wel in overeenstemming is met zijn informa tieopdracht. Daarin staat dat zo'n ka binet steun moet kunnen vinden in het parlement. De beide fractievoorzitters- stemden het afgelopen weekeinde definitief in met het gesprek. Andriessen zei te komen praten 'in het kader van de samenwerking met de confessionele partijen'. 'Drs. Den Uyl heeft daarvan 'nota genomen'. Onafhankelijk van het verloop van het gesprek heeft de informateur gis teren afspraken gemaakt voor de tweede fase van zijn informatie, n.l. een tweede ronde van gesprekken met de fractievoorzitters. Tussen kerst en nieuwjaar zal er naar verwacht wordt niet veel gebeuren, ook al omdat de informateur nogal geschrokken is van de hoeveelheid mensen die recht streeks bij het informatiewerk zijn betrokken, namelijk zo'n 160 man persmensen, (kranten, radio, tv en fotografen) en fractievoorzitters, mi nisters en hun achterban. Zelf zal de informateur zich op le kerstdag in het geheel niet met de informatie bezig houden. De andere dagen zal hij dit wel doen, maar naar verwacht wordt zal hij er zo weinig mogelijk mensen bij betrekken. in de 71 in Nederland werkende me dische opvoedkundige bureaus (MOB's) verenigd zijn, heeft de over heid en Welzijnszorginstanties een no ta gestuurd om de positie van de MOB's te verduidelijken. Welke koers In de nota, getiteld 'MOB in nieuw bestek' wordt aangegeven, welke koers in de toekomst zal worden gevaren. Ook trachtten de MOB's, die al 50 jaar adviezen geven wanneer kinderen moeilijkheden hebben met hun gees telijk-emotionele ontwikkeling, in de ze nota voorlichting over hun werk te geven. Geconstateerd wordt dat er al jaren vernieuwingen gaande zijn bij de bureaus, maar dat bekendheid hiermee bij het publiek nogal eens tot onbehagen heeft geleid. De MOB's hebben, aldus de nota, steeds meer de nood van het in zijn psychische ont wikkeling bedreigde kind als uitgang spunt genomen. Vroeger werd de klassieke methode gehanteerd: eerst een uitgebreid on derzoek, dan een behandeling. Thans wordt eerst gelet op de behoefte vac de patiënt en wordt pas een onder zoek ingesteld, naarmate dit noodzake lijk is en in de verdere fasen van de behandeling. Een andere belangrijke vernieuwing, is de invoering van nieuwe therapie- vormen, zoals gezinsbehandeling, groepsbehandeling, of van ouders of van kinderen, of van beiden en crea tieve en expressieve therapie, gesprek ken met beide ouders en spelgroepen van jonge kinderen. De nota vertelt dat de MOB's bezig zijn grotere een heden van geestelijke gezondheidszorg te vormen, bijvoorbeeld door samen gaan met bureaus voor levens- en gezinsmoeilijkheden, sociaalpsychiatri- sche diensten, jeugdpsychiatrische diensten, sociaal-pedagogische zorg. Voor hulpverleners De MOB's stellen zich ook duidelijker ter beschikking voor hulpverleners, diei direct met in hun ontwikkeling bedreigde kinderen in aanraking ko men. zoals huisarts en consultatiebu reaus voor kleuters en zuigelingen, wijkverpleegsters, onderwijzers en maatschappelijk werkers. De nota geeft aan dat het voorkomen van ziekten en psychische conflicten niet een taak van het MOB alleen kan zijn, maar in samenwerking met ande re instellingen voor geestelijke ge zondheidszorg moet gebeuren. Een preventieve MOBstaak zal zijn het ontdekken van groepen die bijzon der risico's lopen, zoals schoolverzui- mende kinderen, alleenstaande ou ders, pubers in crisissituaties die zelf geen hulp durven vragen. Maar deze vernieuwingen worden gehinderd door het versnipperde financierings stelsel rondom de MOB's. De nota wordt dan ook afgesloten met een pleidooi voor een financiering, die de vernieuwing in de MOB's verdere mo gelijkheden zal bieden. Van een verslaggever LEEUWARDEN Grand Hotel 'De Klanderij' te Leeuwarden gaat per 1 januari dicht. Het hotel is verkocht aan het bouwbedrijf 'Friesland' te Leeuwarden in combinatie Tnet de heer J. Martens die eigenaar is van een bouwbedrijf in Leeuwarden. De nieuwe eigenaars, die het pand kochten voor 380.000 gulden weten nog niet wat de toekomstige bestem ming zal worden. Afbraak is echter zeker. Men denkt in eerste instantie aan een kantoren complex of een verzorgingsflat op deze plaats. Hotel 'De Klanderij' is een van Fries- lands bekendste hotels en komt reeds voor op oude plattegronden van Leeu warden. Het twintig man tellende per soneel is ontslag aangezegd en men is nu nog aan het onderhandelen over een afvloeiingsreegling. 'De Klanderij' is sinds de oorlog al het vierde grote horecabedrijf dat in Leeuwarden sluit. Eerst was het 'De Nieuwe Doe len' daarna 'Amicitia' en vervolgens 'De Groene Weide'. (Advertentie) De man was keurig. Alfcyd in de plooi. Nooit uit het gelid. Wist hoe het hoorde. Hij hield alles in de hand. Zyn gezin had het er wel moeilijk mee. Maar ja Het is nu gelukkig alle maal anders sinds de party box in huis is. Het tappen, daar is de man voor geval len. Hij lacht zich er dood mee en vergeet zijn dekorum. Hij tapt nog wel altijd eerst voor zich zelf en dan voor z'n vrouw. Maar dat geeft niet, alles heeft z'n tyd no dig. Iedereen is blij nu en dat is fijn. Neem ook een party-box sherry in huis. Dat scheelt stukken. Uw slijter heeft hem. Doel: hulp aan slachto ffers in Noord èn Zuid Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Acht grote hulporganisaties hebben besloten tot het voeren van een nationale actie 'Heel Vietnam'. Doel van deze actie zal zijn zoveel mogelijk geld in te zamelen ten behoeve van hulpverle ning in Indo-China, zodra daar een akkoord zal zijn bereikt. Met de naam 'HMeel Vietnam' wordt een beroep op de Nederlandse bevol king gedaan de wonden van dit geteis terde land te helpen helen. Bovendien wordt daarmee aangeduid, dat het gaat om hulp aan alle slachtoffers in heel Vietnam, Noord en Zuid. Ook zal met de opbrengst hulp worden gebo den in Laos en Cambodja. Hoewel het akkoord in Parijs nog steeds op zich laat wachten, leek het de organisaties niet verantwoord lan ger te wachten met het lanceren van deze actie, omdat de voorbereidende maatregelen in Vietnam al dn zo'n stadium zijn, dat nu reeds veel geld nodig is. In de actie werken samen het Rode Kruis, de Nederlandse organisatie voor internationale ontwikkelingssa menwerking NOVIB, de Nederlandse takken van de UNESCO en Unicef en vier kerkelijke hulporganisaties, te weten het hervormde en het gerefor meerde werelddiakonaat, de Stichting Oecumenische Hulp, en de R.K. orga nisatie Caritas. De hulporganisaties onderhouden een nauw contact met de NOS over de officiële start van de actie. Dat zal zijn, zodra het staakt-het vuren een feit is. De NOS beziet de mogelijkhe den voor de uitzending van een spe- aal programma .De bevolking zal dan worden opgeroepen giften te storten op giro 777, ten name van het Rode Kruis in Den Haag. Verder zullen kerken, gemeentehuizen en dergelijke worden opengesteld, om het mogelijk te maken te geven. Op giro 777 kun nen nu reeds gelden worden gestort, die zullen worden aangewend om zo veel mogelijk voorbereidingen te tref fen om straks snel en adequaat de verlangde hulp te kunnen bieden. GROTE TREK Men verwacht direct na de wapenstil stand een grote trek van honderddui zenden vluchtelingen, terug naar hun woongebieden. Daarom is de actie pri mair gericht op de eerste hulp. Voor de vluchtelingen zal eerst een tijde lijk, later een geheel nieuw onderdak moeten worden gevonden. Dat zal gepaard dienen te gaan met groot scheepse voedselhulp en medische voorzieningen. Een groot deel van de bevolking - weduwen, wezen, mensen die van al hun bezittingen zijn be roofd zal nog lange tijd voor zijn eerste levensbehoeften op bijstand van de hulporganisaties zijn aangewe zen. Verder zal een van de eerste zorgen de bescherming, goede behandeling en uitwisseling van gevangenen zijn. Er zal worden geprobeerd hen zo spoedig mogelijk naar neutrale zones over te brengen. Naast de registratie van ge vangenen zal ook de opsporing van vermisten direct ter hand worden ge nomen. organisaties waardering hebben voor 'de uitstekende humanitaire hulp' die door het Medisch Comité verricht wordt, heeft men toch gemeend dit niet in de actie te betrekken, omdat zijn werk gepaard gaat met een poli tieke stellingname en dat mogelijk de hulpverlenning zou kunnen belerame, ren. Overigens overweegt de NOVIB, een deel van de gelden, die deze organisa tie zullen toevloeien, te besteden aan projecten in samenwerking met het Medisch comité. Tussen de acht en het Medisch Comité bestaat absoluut geen conflictsituatie, aldus de heer Van Emden. Het feit, dat het medisch comité ook gisteren aankondigde zijn werk te intensiveren, noemde de heer Van Emden zuiver toevallig. Over de verdeling van de binnenkomende gel den werd alleen bekend gemaakt, dat de helf van het geld naar de kerkelij ke hulporganisaties zal gaan. (Advertentie) HERBOUW In een tweede fase streven de hulpor ganisaties naar de herbouw van het land: dorpen zullen opnieuw moeten worden opgebouwd, er zullen scholen moeten komen voor een generatie die praktisch zonder onderricht is opge groeid, tal van sociale sanitaire en gezondheidsvoorzieningen zullen moe ten worden getroffen, landbouwstruc turen zullen moeten worden verbeterd en voor zeer velen zullen nieuwe mid delen van bestaan moeten worden ge creëerd. De taken van het Rode Kruis zullen vooral op het terrein van de bescher ming van bepaalde bevolkingsgroepe ringen en op dat van de eerst hulp liggen. Ook Caritas zal voortgaan met noodhulp in vluchtelingenkampen en zal voorts aan -wederopbuwprojecten deelnemen. De stichting Oecumeni sche Hulp, de hervormde kerk en de gereformeerde kerken op het gebid van medische en sociale hulp en we deropbouw. De Buddhist Church of Vietnam bereidt ook de repatriëring voor van vluchtelingen naar dorpen, gecombineerd met voedselhulp. Het Medisch Comité Nederland-Viet nam is niet bij de actie betrokken. Directeur-generaal A. van Emden van het Nederlandse Rode Kruis zei giste ren dat de hulpverlening zuiver hu manitair bedoeld is. Hoewel de acht DEN HAAG De politieman nen krijgen met ingang van 1 ja nuari een extra salarisverhoging van 20 gulden per maand. Het extraatje, dat na een volledige in voering in fasen zal liggen tussen 20 en 150 gulden per maand, krijgt de politie in verband met de bijzondere taakverzwaring de laatste jaren. Na de overval op deIndonesische ambtswoning in Wassenaar enkele ja ren geleden is deze zaak door de politieambtenaren aan de orde ge steld. Toen van de toegezegde verho ging deze zomer niets was gebleken, hielden de politiemannen na een pro- testvorgadering een massale deomstra- tietocht naar het Binnenhof in Den Haag. Vanmorgen is in het georganiseerd overleg met minister Geertsema over eenstemming bereikt over een verho ging, die geldt vanaf de rang van wachtmeester of agent van de ge meentepolitie. De organisaties bleven- in het overleg bezwaren houden tegen de naar hun oordeel te geringe verho ging van het laagste schaal-bedrag voor de rang van wachtmeester en agent. Dee Brown: BEGRAAF MIJN HART BIJ DE BOCHT VAN DE RIVIER De ondergang van de Indianen In Noord-Amerika. ■392 pag. met 49 afbeeldingen en 1 kaart f 29,50 Edwin Fadiman jr.: DE BIZARRE BILJONAIR Actuele roman over het verleden en tegenwoordige leven van een van wereld» meest vermogende mannen. f 19,90 Romans van Leon Uris: GEZWOREN KAMERADEN Verder verschenen: DE DREIGENDE HEUVELS EXODUS MILA 18 ARMAGEDDON T0PA2 O-B. VII Heinz G. Konsalik: DE LAATSTE GEVANGENE Meesterwerk over een ondergedoken Wehrmachtaoldaat en een Roemeen» meisje, wier liefde zegeviert In een wereld vol haat en geweld. Herdruk, 15,90 Thomas Tryon: DE ANDER Een psychologisch gruwelverhaal geschreven-door deze bekende filmacteur (De Kerdlnaal, enz.) f 18,90 AlanVilliera: DE STRIJD MET KAAP HOORN Da volledige authentieke geschiedenis van de enorme zeilschepen rond Kaap Hoorn. 940 pag. met <8 foto's en tekeningen, 13 facslmllé-afdrukken en 8 kaarten ƒ32,50 Alexander McKee: DE RACE NAAR DE RIJNBRUGGEN 1940-1944-1945 Rond Arnhem en Nijmegen. Uitstekend gedocumenteerd met vele nog niet gepubliceerde gegevens. 414 pag. met 43 foto'e en 7 kaarten f24,50 Jack van Belle: ZIENSWIJZE Over Occultisme, Meditatie, Splrltlame, Reïncarnatie en Ufo'a. Uit het bekende tv-programma „Zlenawljze". Paperback 9,90 Peter Kolosimo: AARDE ZONDER TUD Een boelend verhaal over allea wat op aarde „niet aarde" la. Met 75 foto's-18,90 Hal Lindsey: DE PLANEET DIE AARDE HEETTE... Wat etaat de mensheid te wachten? Verbijsterende onthullingen aan de hand ven oud- en nleuw-Testamentlsche profetieën. Peperback f 0,90 Leonard de Vrlee: HET LEVEN Integrale samenvatting van hoogtepunten uit het destljde F. J. Lammere: WILHELMINA Moeder des Vaderlende. Een geschreven portret. Met 138 afbeeldingen. 19,50 Bij iedere boekhandel verkrijgbaar I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11