Molens worden slachtoffers van vergroting waterareaal Kerst-uit in het Kreatief Sentrum Haarlemmermeer heeft weer burgemeester Programma van Presentatie '72 In weekeinde weer uit de regio hooiberg uitgebrand Kort nieuws ïeuwveen ot 1978 H* Plannetje voor de W. Pyrmontstraat HORLOGES KLOKKEN tj v. d. WATER Kleuterburg geopend in Valkenburg T2/ uit nken ir er ii oit k vondt i uit ;enen van oofdt s O kt rDe noodzaak hiervan in het midden latend, constateert de Molenstichting moe: dat deze plannen niet te rijmen zijn met elders in het streekplan geformu leerde doelstellingen. Zij druisen rechtstreeks in tegen onze door G.S. onderschreven belangen, aldus .j de stichting. lfv Volgens het voorontwerp van het 'J^jjjstreekplan zullen aan de vergroting ■an het waterareaal in het plangebied acht polders worden opgeofferd, van wege vergraving of onder water zet- Deze zijn: de Zwanburgerpolder, de polder Waterloos, de Zweilander- ilder, de Boterhuispolder, de Hem- meerpolder, de Doespolder, de Vooraf- sepolder en de Vlietpolder. point Z0RG Van deze acht polders, die te zijner -. tijd zullen worden vergraven of onder le~.water gezet, hebben er zeven een door ,n le Rijnlandse Molenstichting geres- Wi ezus nd I t jn in maalvaardige staat gebracht en loen op gezette tijden^'hun" Wieken boven het poldefLand' wentelen. Dit 3|jowel'1h hetbelang van de instand- luding van de molens als ter verle vendiging van het landschap en de 111 aangrenzende plassen, aldus motiveert de stichting haar zorg. 11 Deze zorg gaat in het bijzonder uit naar de ,Waterloosmolen, de Zweilan- gave gemusiceerd zoals we het helaas tlx' lefmolen én de Voorafse molen. Deze zelden meer horen. Direct al in Corel Inoleris staan niet aan de rand van de Hdhf P°lïers' maar m'n meer in het nyfden. De stichting vreest nu dat ze 1 hj vergraving of dergelijke als een a-in-de-weg worden ervaren of 'in et gunstigste geval als grafzerken een verdronken landschap zullen [aan fungeren'. ™°.r )e Molenstichting vreest dat de be- ogde vergroting van het waterareaal 5D.e inbedoeld het tot nu toe door G.S. bi] chts dt TROUW/KWARTET MAANDAG 18 DECEMBER 1972 REGIO L3 Rijnlandse molenstichting LEIDEN In een schrijven aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- Van een onzer verslaggevers land zegt de Rijnlandse Molenstichting grote zorg te hebben voor de vergroting van het waterareaal, zoals dat in het streekplan Piassen- gebied wordt aangegeven. tie van het monument met de omge ving'. Om alle mogelijke stoornissen te voorkomen verzoekt de stichting G.S. in het plan een aantal garanties in te bouwen, waardoor de windmolens al thans een zodanig gebied zullen be houden, dat ze hun functie als maal- werktuig kunnen blijven uitoefenen. Ook wil men het karakter van het oude polderland bij uitwerking van de plannen zoveel mogelijk gespaard zien. Kerstconcert van zeer hoog niveau iureerde windwatermolen, Z"èS 'ervan LKDEN Het komt niet vaak voor, er jn Leiden bijna een kwartier geapplaudisseerd wordt na een concert uitvoering. Maar de zeer terecht be roemde en geliefde dirigent Eduard Flip6e en het Antwerps Philharmo- nisch Orkest en -koor mochten zater dagavond een dergelijke ovatie volko- De Kaag vreest pyromaan DE KAAG De vrijwillige brandweer van De Kaag is in het afgelopen week einde 28 uur in touw geweest om een brand in de hooiberg van W. Nel op de Binnenkaag te blussen, 's Ochtends vroeg werd de brand ontdekt en onmiddellijk begon men met takels en wagens 165 ton hooi te verwijderen. Op de Kaag gonst het van de geruchten dat er een pyromaan aan het werk is. Temeer om dat tijdens de afgelopen weken al vaker brandjes werden ontdekt, die echter spoedig ontdekt en tijdig geblust werden. Met de brand in Het Kompas enige weken geleden, sloeg de schrik opnieuw toe. Volgens een lid van de vrijwillige brandweer is ook de brand in de hooiberg aangestoken. Ook is het hem bekend wie de dader is, maar de naam wilde hij niet meedelen. De eigenaar van de hooiberg is verzekerd. Dit jaar geen kerst-in, maar nel Zorgen gaan o.m. uit naar de Botenhuismolen in Warmond (foto men verdiend in ontvangst nemen. Er boven) en de Waterloosmolen in Rijpwetering. De polders erom werd helder, doorzichtig en vol over- heen zijn bij voorkeur bestemd voor vergroting van het waterareaal en voor zandwinning. evoerde beleid ten aanzien van de 'u.n uidhollandse molens kan frustreren, dei de he Jaranties le vi i vo e wijst daarbij onder meer op de "ier oofddoelstelling van het streekplan, bek amelijk het in stand houden en die beppen van niet-stedelijke milieus, ich ok wordt in het ontwerp-plan ge- vooi proken over 'het behoud van de da estaande rijke geschakcerdheid, zo- te, el in ecologisch als in laridschappe- :ij ityk opzicht'. En: 'Het historische ka- van de in het plangebied aan- ezige molens dient gerespecteerd te orden, waarbij tevens grote zorg 197 ient te worden besteed aan de rela- &JWVEEN De gemeente heeft oor Nieuwveen een investeringspro- ramma "opgemaakt voor de jaren 973-1978. Höaarop staan de volgende erken: Verwerving grond bestem- ingsplan Schoterveld-Zuid; aanleg olering met toeyoerleidingen naar liveringsinstallatiea. Ie fase: Kerk- raat-W est-ScITbte ry el d-W. P. Speel- |C aanweg; b. 2e fase: -Dorpsstraat-Kerk- VOost; c. 3e fase: Oude Nieuw- eweg Noord-A. H. Kooistrastraat; inleg ontsluitingsweg Ambroziolaan- ude Nieuwveenseweg met brug incl. ondverwerving en pachterss^hade- 1 rgoeding; Al ntwerPen bestemmingsplan stichtin- li's Kerstconcert was de strijkersklank van een fluwelen zangerigheid; elke passage werd met respect behandeld. Eduard Flipse weet precies wat je moet doen en laten om een klinkend resultaat te bereiken dat het ideale benadert; voor hem bestaat de beruch te 'harde' klank van de Gehoorzaal gewoon niet en onder de handen van zijn broer Marinus, die in Beethovens koorfantasie de pianopartij virtuoos vertolkte, bracht ook de door mij bij Richter Haaser gelaakte Estonia-vleu- gel een aangenaam, zij het net iets te laag gestemd geluid voort. Dat een groot dirigent even goed koor- als orkestleden weet te leiden bleek al spoedig; de drie overbekende fragmenten van Handels Messiah klonken plotseling met ongekende frisheid en lichtvoetigheid. Het koor uit Antwerpen is dan ook te benijden: het heeft een evenwichtige verdeling tussen mannen- en vrouwenstemmen, iets wat we hier ter stede niet meer kunnen, tot schade voor de uitvoe ringspraktijk. Ik kan verder schrijven in superlatie ven; de Koorfantasie werd in zeer vief tempo een onverwacht boeiend rhap- sodisch gebeuren; de samenzang met orkestbegeleiding van Eduard Flipses hand slaagde voortreffelijk en na de pauze konden we bijna tastbaar de fonteinen te Rome voelen druppelen en klateren. De wat frans- getinte opvatting van Wagners ouver ture Tannhauser zonder het gebruike lijke pathos, betrok de luisteraars noot voor noot bij het gebeuren, al leen de terugkeer van de zondige wereld van Venus naar die der pel grims scheen het orkest ietwat zwaar te vallen. We kunnen, behalve de beide Flipses, koor en orkest, ook K. O. gelukwensen met zo'n avond. Behoeven we niet wéér vijf jaar te wachten op een gelijkwaardige? Drs. A. van der Veen LEIDEN Gedurende de komen de kerstdagen verzorgt het Krea tief Centrum dit jaar een Kerst- uit, niet te verwarren met de in andere jaren gehouden Kerst-in, die dit jaar in de school aan de Boommarkt geen doorgang zal vinden. Het programma begint al op zondaga vond 24 december met een film van Buster Keaton (21.00-23.00) en een Blues-session (21.00-02.00). Op eerste kerstdag is vanaf elf uur de koffiebar al open en 's middags kunnen ouderen en kinderen hun kreatieve uitings- drang openbaren in de zogeheten kre- alokalen. De crèche is eveneens geo pend. Er worden kinderfilms ver toond en er wordt muziek (ook Turk se en Arabische) gemaakt door ieder een die dat maar wil. Tussen 3 en 5 uur speelt het Schafttijd-theater van Martin Schiller een aantal eenakters. Vanaf 9 uur 's avonds speelt de groep Highway Chile en wordt boven weer een Buster Keaton-film vertoond. Vanaf elf uur spelen gitaristen. ELKE DAG Op tweede kerstdag gaan wederom om elf uur alweer de koffiebar en de keuken open. Van half vier tot 6 uur is er een schaaksimultaan en weder om is er 's middags weer alom gele genheid tot kreatieve activiteiten, 's Avonds speelt de nieuwe Leidse groep Meivin. Boven worden weer films gedraaid en spelen gitaristen. De nieuwe staf van het Kreatief Sen trum wil zo gauw mogelijk af van de 'slechte naam', die men veronderstelt te hebben overgehouden van andere jaren. Men heeft daartoe een breed scalaz van activiteiten opgezet voor mensen, die daarvoor elke dag terecht kunnen. Nieuw zijn o.a. het informa tiecentrum en de gezellige crèche, waar twee gediplomeerde leidsters kinderen vanaf twee jaar voor één gulden per ochtend of middag bezig houden. LEIDEN De Waldeck-Pyrmont- straat (tussen Sophiastraat en Anna van Saksenstraat) wordt opgebroken in verband met werkzaamheden aan de gasleiding. De afdeling stedebouw van de dienst van gemeentewerken wil deze gelegenheid aangrijpen om de inrichting van de straat te herzien. In het midden bij de Anna van Saksenstraat ligt een plantsoentje. Het is de bedoeling, dat een van beide straatjes om dat plantsoen wordt afgesloten, zodat van het plant soen een speelplek kan worden ge maakt. Een deel ervan zal worden bestraat zodat daar (b.v. 's avonds) geparkeerd kan worden. Verderop zal een drempel in de be strating worden aangebracht om het verkeer af te remmen. Deze komt bij de blinde muur te liggen, die even eens als speelplek gebruikt kan wor den. Verder worden er nog bomen geplant. HAARLEMMERMEER Na zeven en een halve maand zonder te hebben gezeten heeft Haarlemmermeer weer een burgemeester. C. van Stam uit Nieuw-Vennep werd zaterdagochtend geïnstalleerd. De afgelopen maanden was hij loco-burgemeester van de gemeente waar in hij geboren en getogen is en waarvan hij 10 jaar wethouder was. De vraag rijst waarom de benoeming niet eerder had kunnen geschieden. U bent 7V2 maand loco-burgemeester ge- LEIDEN In de week van 18 t.m. 25 december gaat de Dienst Gemeen tewerken de Scheluwbrug over de Ou de Rijn (tussen Heregracht en Ha ven) een opknapbeurt geven. Een opknapbeurt krijgt ook de Turf- marktsbrug, maar dan in de periode van 27 t.m. 29 december a.s. In deze periode zal het verkeer in de richting station-Oegstgeest worden omgeleid via de Blauwpoortsbrug en de rijbaan langs het water van de Beestenmarkt, terwijl het verkeer in de andere rich ting wordt omgeleid via de noordelij ke rijbaan van de Beestenmarkt en de Steenstraat. itwerpen bestemmingsplan landelijk Wed; t! K: bouw nieuwe chr. bouw 3e lokaal r.k. basis- hooi; rbreding niet om te leggen gedeelte olenkade; srgoeding pachtersschade sportvel- t hrn: ouw openbare kleuterschool; verbou- ing gebouw Kwiek; aanleg voetpad iterbuurtweg en Blokland; on irkabeling elektriciteitsnet Uiter- renifuurtweg en Blokland; Al mleg nieuwe openbare begraafplaats; lwij 'ername en reconstructie Hogendijk 'ssen Schoterbrug en St. Nicolaas- ligii ad; verwerving grond bestemmings- verflan Schoterveld-Zuid 2e fase; ar fnering westzijde Dorpsstraat; epst constructie Dorpsstraat i.v.m. sane- eerl ng; verbreding W. P. Speelman- eg; zij nkoop nieuwe brandspuit; >uw nieuwe brandweergarage: ridelpaden op dijken; inleg verbindingsweg Oude Nieuw- idt zijl eet inseweg-Schillerweg. ADVERTENTIE ld im( sp- iest aitf De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken, rdo SEIKO - ETERNA - CERTINA rist CITIZEN - PRISMA - LASITA ten JUNGHANS - EWE ANCRE Ier Voor ƒ39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk. va Schokvrij. Onbr. veer. ïen Door eigen ateliers, de beste 0 vakservice. Uw horloger ,J] Haarlemmerstraat 181 - Leiden. ALPHEN 'Presentatie 1972' in de Rijnstreekhal te Alphen aan den Rijn heeft het volgende programma: Vrijdag 22 december: 20.00-21.00 uur, opening PRESENTATIE '72 door de burgemeester voor genodigden; 21.00- 24.00 uur, World Press Photo, infor matie, kunstmarkt, ekspositie Molukse ikultuur; op het terras speelt het or kest Jack and his Oldtimers. Zaterdag 23 december: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie, kunst markt. ekspositie Molukse kuituur; 22.00-24.00 uur, jazz-popkonsert door de groep Chris Hinze Combination. 'Zondag 24 december: 14.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie, kunst markt, ekspositie Molukse kuituur; 15.00-16.00 uur, balletdemonstratie door de balletschool Alphen aan den Rijn. Maandag 25 december: 14.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie, kunst- Dinsdag 26 december: 14.00-17.00 uur, markt, ekspositie Molukse kuituur. World Press Photo, informatie, kunst markt, ekspositie Molukse kuituur; enkele optredens van het zangduo Na- tasja en Emile; 19.00-22.00 uur, World Press Photo, informatie, kunstmarkt, ekspositie Molukse kuituur; enkele optredens van het zangduo Peggy and Donald. Woensdag 27 december: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 10.00-16.00 uur, speelinstuif voor kin deren van 9-12 jaar; 19.00-22.00 uur, World Press Photo, informatie; 19.30- 20.15 uur, optreden meisjeskoor De Lenteklokjes, 20.45-22.00 uur, karate- demonstraties. Donderdag 28 december: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 10.00-16.00 uur, speelinstuif voor kin deren van 9-12 jaar; 19.00-22.00 uur, World Press Photo, informatie, Judo demonstraties met Wim Ruska, afge wisseld met muziek van de Boeren hofkapel. Vrijdag 29 december: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 10.00- 13.00 uur, speelinstuif voor kinderen van 9-12 jaar; 19.00-22.00 uur. World Press Photo, informatie; home-trainer wedstrijden. Zaterdag 30 december: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 11.00 en 14.00 uur. drug-voorlichtingspro gramma Welles-Nietes; 19.00-24.00 uur, World Press Photo, informatie; 21.00- 23.30 uur, popkonsert door de groep Earth and Fire. Zondag 31 december: 14.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 15.00- 16.00 uur, promenadekonsert door het zangkoor Ned. Protestanten Bond. Maandag 1 januari: 14.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 15.00- 16.00 uur, nieuwjaarskonsert door het Rijnlands Orkest. Dinsdag 2 januari: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 14.00- 17.00 uur, bejaardenmiddag met dé film Heintje: ik zing mijn lied; 19.00- 22.00 uur, World Press Photo, infor matie; 19.30-22.00 uur, presentatiea vond van de Streekmuziekschool. Woensdag 3 januari: 10.00-17.00 uur, World Press Photo, informatie; 10.00- 11.30 uur, kinder film Toby Tyler, het cirkusjongetje; 14.00-15.30 uur. kinder film Tonka; 16.00-17.30 uur, kinder film Tonka; 19.00-22.00 uur, World Press Photo, informatie; uitslagen van de wedstrijden van de kranten; muzi kale omlijsting door het Rijnstreeks Accordeonorkest en de muziekvereni ging D.S.S. uit Aarlanderveen; slui ting van PRESENTATIE '72. Stichting maatschappelijk werk naar Hazerswoude HAZERSWOUDE Na welgeteld ne- gen uur vergaderen heeft de raad van de gemeente Hazerswoude in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. de diverse begrotingen vastgesteld en die van de Sportstichting goedgekeurd. In plaats van de op de begroting van de ge meente Hazerswoude oorspronkelijk geraamde 7000 wordt voor de Stich ting Open' Bejaardenwerk Hazerswou de drieduizend gulden meer aan sub sidie opgenomen. Deze Stichting wil in het nieuwe jaar starten met een experiment in het voormalige raad huis. De Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinszorg (Hazerswoude, Leiderdorp, Zoeterwoude en Koudekerk) zal bin nen afzienbare tijd besluiten tot sa menwerking met een soortgelijke stichting uit Alphen. De Stichting, die behalve artsen ook een groot aantal personeelsleden in dienst zal nemen, zal in Hazerswoude worden gehuisvest. Tijdens de begrotingsvergadering werd ook besloten tot de instelling van een commissie die een studie gaat maken over het 'schoolzwemmen' (met name over de financiële conse quenties. die dat met zich mee brengt). Nu de beschikking afgekomen is betreffende de bouw van 62 wo ningwetwoningen in de Hazerswoudse wijk Zuid, zijn ook de huurprijzen vastgesteld. Wethouder P. A. Th. v. d. Werf noemde een bedrag van 224 als minimumhuur en van 251 als maximumhuur. PvdA-raadslid Oosterhoff pleitte voor j een beleid van B. en W. inzake het woonwagenkampje aan de Westzijde- weg te Hazerswoude-dorp. ARP-er ïr. I A. Kamphuis beweerde dat omwonen- j den met genoegen willen meewerken i aan een 'verhuizing' van het woonwa genkamp aan de Westzijdeweg naar elders. De aanwezigheid van dit kamp je, dat bij de aanleg het stempel 'tijdelijk' met zich meekreeg, kreeg van dit raadslid de betiteling 'langdu rig'. VALKENBURG Het was zaterdag een grote dag voor de stichting Chr. Kleuterschool 'Kleuterburg'. Het nieu we gebouw aan de Oosterleestraat werd officieel geopend. Voorafgaande aan de opening was er voor de geno digden een bijeenkomst in de basis school aan de Broekweg De voorzitter van Kleuterburg, dr. G. van Delfl sprak de vele aanwezigen toe Onder de genodigden bevonden zich o.a. B en W. een aantal raadsleden en de plaatselijke predikanten ds H. Ruoze en ds. G. Zonneveld. De voorzitter overhandigde daarna aan burgemees ter Van t Wout de sleutel van de nieuwe school. weest. Het lijkt nu op een proefperio de die u overigens glansrijk heeft doorstaan, aldus loco-burgemeester G. J. H. Jongelie tijdens de buitengewo ne raadsvergadering die in de aula van de lagere technische school in Hoofddorp werd gehouden. 'Het is een uitzonderlijke situatie dat een zittend wethouder/loco-burge- meester tot burgemeester van dezelfde gemeente wordt benoemd. Sporadisch komt het in kleine gemeenten wel eens voor, zo sprak de heer Jongelie. Na de installatie werd het woord gevoerd door de nestor van de raad, de communist F. M. Lanser wiens toespraak was gelardeerd met de nodi ge humor. Gemeentesecretaris mr. J. Groeneweg vertegenwoordigde het personeel. 'Binnen de grenzen van deze toch altijd nog landelijke ge meente bevindt zich een metropool, een stukje wereld dat naast het grote economische belang dat onze bevol king heeft bij de wereldluchthaven, is er ook de geluidsoverlast. Deze situa tie geeft aan de burgemeester een bijzondere verantwoordelijkheid op het terrein van de handhaving van de orde en veiligheid in zijn gebied, aldus burgemeester Van Stam na de installatie. Hij ging ook niet voorbij aan de verkeersonveiligheid in Haarlemmer meer waar gemiddeld 1600 verkeer songevallen per jaar worden geno teerd waarbij 40 doden zijn te betreu ren. 'Ook dit kan ons niet onberoerd laten en wij moeten ons dwingen om maatregelen te nemen', aldus de bur gemeester. Ook aan de woningnood schonk hij de nodige aandacht. 'On danks dat tussen 1 januari en 1 oktober 824 woningen voor de bewo ning werden opgeleverd, steeg het NIEUW-VENNEP Burgemeester C. van Stam besloot zijn woorden van dank aan de honderden aan wezigen na zijn installatie met er op te wijzen dat hij ieder het liefst persoonlijk wilde bedanken. 'Maar dat is natuurlijk ondoenlijk. Ik toil slechts een uitzondering maken, nl. voor mijn juf uit de eerste klas die ik hierbij verzoek op te staan'. Mejuffrouw van Kempen deed het. Zij leerde burgemeester van Stam het Aap Noot Mies en ook alle kinderen van het echtpaar van Stam zaten bij deze juf in de eerste klas. In juli van dit jaar ging zij met pensioen na ruim 40 jaar op de Christelijke school in Nw-Vennep lés te hebben gegeven. aantal woningzoekenden tot 4600'. VERZET Na de formele bijeenkomst namen enkele sprekers het woord. Burge meester Brouwer uit Aalsmeer verte genwoordigde de burgemeesters uit de omgeving. Mr. W. A. Steenstra Toussant (voor zitter van de raad voor bestuur van Lucas Bols) sprak namens het be drijfsleven en drs. M. Spaan sprak als dijkgraaf van het waterschap De Haarlemmermeerpolder. De burgerij was present bij monde van de arts G. Nugteren uit Nieuw- Vennep. Een van de sprekers was ook de heer W. Dresschler uit Maarn. Hij behoort tot de vriendenkring van de heer Van Stam uit de illegaliteit. De heer Dresschler sprak een persoonlijk woord tot Cos van der Meer zoals Van Stam zich binnen het verzet noemde. De familie Van Stam werd zaterda gochtend in vier koetsen van hun woonhuis in Nieuw-Vennep naar het 6 km verderop gelegen Hoofddorp gereden. In Nieuw-Vennep en Hoofd dorp liep de muziek voorop. De gehe le rit per koets werd begeleid door Venneper ruiters en de pony-club uit Nieuw Vennep. LEIDEN Op eerste en tweede kerstdag zullen de postkantoren in Leiden en omgeving gesloten zijn. Op zaterdag 23 december zal het hoofd kantoor in de Gerestraat zoals andere zaterdagen zijn geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Op deze dag zal tevens een normale bestelling worden uitgevoerd. WASSENAAR Burgemeester en mevrouw Staab geven aan de inwo ners van Wassenaar gelegenheid tot het wisselen van gelukwensen op Nieuwjaarsdag 1 januari 1973 van 12.30 tot 14.00 uur in het raadhuis 'De Paauw'. HAZERSWOUDE Het gemeentebe stuur van Hazerswoude zal ter gele genheid van de jaarwisseling op dins dag 2 januari 1973 van 20.15 uur tot 21.30 uur recipiëren in het gemeente huis aan het Frederik van Eeden plein. KATWIJK Burgemeester en me vrouw Vermeulen stellen iedereen in de gelegenheid" bij de jaarwisseling hun gelukwensen aan te bieden tij dens de nieuwjaarsreceptie, die zal worden gehouden op dinsdag 2 janua ri 1973 van 19.30 tot 21.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. KOUDEKERK Burgemeester Van der Linden zal van 21 tot 31 decem ber afwezig zijn. Daarom wordt het woonruimte spreekuur op 28 decem ber door loco-burgemeester Van Veg* ten waargenomen. B. en W. houden de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie op maandag 1 januari om 5 uur in de HAZERSWOUDE De toneelvereni ging Ontwikkeling en Vreugd geeft zaterdag een reprise in het Michels- huis van het stuk 'De avond van de zevende juli'. De christelijke zangver eniging Zang en Vriendschap verzorgt vrijdag 22 december een adventszang- dienst in de Geref. Kerk. De voetbal vereniging Hazerswoudse Boys houdt op 1 januari tussen 16 en 19 uur een nieuwjaarsinstuif in de kantine. HILLEGOM Voor de aktie 'Kom over de Brug' is 118.000 bijeenge bracht. Dit is 6.75 per inwoner. SASSENHEIM De actie 'Kom over de brug' heeft in totaal in Sassenheim j 116.100 opgebracht. LEIDERDORP Het gemeentebe stuur van Leiderdorp houdt op 2 januari de nieuwjaarsreceptie. De re ceptie begint om half acht in het gemeentehuis. KATWIJK Woensdag 20 december houdt de bejaardensociëteit om 3 uur een kerstsamenkomst in zaal Open Hof. Het huisvuil in de maandag- en dinsdagwijk wordt woensdag 27 de cember tegelijk met het grof vuil opgehaald. Regeling voor 1 januari: het huisvuil in de maandagwijk wordt dinsdag 2 januari opgehaald. SASSENHEIM Met ruim 20.000 gulden is het bedrag van de SAMA- actie van vorig jaar ruim overschre den. Voorzitter Roks zei dit tijdens de vergadering van de Sama-winkeliers in het KSA-gebouw. Het geld zal wor den overgedragen aan de Stichting Sport- en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek. HAZERSWOUDE Op vrijdag 22 december om 8 uur wordt in de geref. kerk een adventssamenkomst gehou den. 'Zang en Vriendschap' verleent medewerking. NOORDWIJKERHOUT Een zich in anonimiteit verschuilende groep be woners uit De Zilk gaat bij gedepu teerde staten protesteren tegen de bouw van een zwem- en instructiebad in Noordwijkerhout. Binnen de daarvoor gestelde termijn kunnen gedeputeerde staten niet over voldoende gegevens beschikken om de gevolgen van de zwembadplannen van Noordwijkerhout te overzien. Daarom zullen zij nog geen goedkeuring aan de uitvoering kunnen geven. Het lijkt uitstel van korte duur, want het rap port van het adviesorgaan voor bad en zweminrichtingen van de Ver. van Ned. Gemeenten is op korte termijn te verwachten. NIEUWE WETERING Het bejaar dencomité vierde het twintigjarig be staan. Het duo Van der Hulst uit Delft zorgde voor een afwisselend pro gramma. Er werd ook een kaartwed- strijd gehouden, waarbij H. Bouw meester en N. Bouwmeester als eer sten uit de bus kwamen. LEIDERDORP De Van der Does- Liethorpgroep te Leiderdorp gaat de traditionele oliebollenaktie houden. Gezien het succes van de voorgaande jaren zullen zij ook dit jaar grote aantallen oliebollen gaan bakken. Men kan oliebollen bestellen op de onder staande adressen: Iloogeboom, Klei- gaarde 3, tel. 2262 Pley, Fred. Hen drikplantsoen 33, tel. 32755; Van En gelenburg, Acacialaan 23, tel. 24081; Van der Berg, Zwaanstraat 5, tel. 26331. Op deze adressen kan men ook op 30 december na tien uur de olie bollen afhalen, als men deze niet thuisbezorgd wil hebben of wanneer de padvinders u niet thuis aangetrof fen hebben. De prijs is 1 per 5 oliebollen. De nieuwe burgemeester met echtgenote op weg naar het stadhuis

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3